FHSAA Class 2A Performance List

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Seneca, Milledge SR Dunbar 10.34 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 4.0
2 Smith , Arian JR Mulberry 10.39 Florida Relays Mar 28, 2019 0.9
3 Sessions, Jaylan SR Palatka 10.59 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
4 Jones, Jarvis JR Dunbar 10.64 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 1.2
5 Williams, Trayvon SR Palatka 10.71 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
6 Bennett-Woon, Errol SR Monsignor Pace 10.72 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
7 Blake, Caleb SR Bishop Moore 10.77 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 0.1
8 Holmes, Caziah JR Cocoa 10.78 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 1.6
8 Thurston, Takori SO Monsignor Pace 10.78 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
10 Parodie, Roman JR Cardinal Gibbons 10.81 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 1.8
10 Richardson, Johnny JR Lake Wales 10.81 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 1.2
10 Younge-Humphrey, Jordan SR Rockledge 10.81 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.3
13 Charleston, Deqavious JR Gadsden County 10.82 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.1
14 Williams, Roger JR Lake Wales 10.83 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 1.2
15 Mitchell, Quinyon SR Williston 10.86 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
15 Smith, Paris SR Lakewood 10.86 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
17 Baptiste, Weston SO Montverde Academy 10.87 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.9
17 Desir, Oberde SR Monsignor Pace 10.87 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
19 Barber, Jarvis SR North Marion 10.88 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
19 kennedy, Tyrel SR Dunbar 10.88 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 4.0
19 Laidler, Antonio SR Glades Central 10.88 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.5
22 Davis, Vincent SR Cardinal Gibbons 10.89 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 2.2
22 Robinson, Domictress SO Ribault 10.89 Donell Butler Relays Mar 9, 2019 2.1
24 Francis, Jyrhen SR Anclote 10.92 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
24 Guinyard , Isiah SR Mulberry 10.92 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 1.2
24 McKee, Justin SR Episcopal 10.92 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
27 Wilson, Leroy SR Monsignor Pace 10.93 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
28 Gantt, Carlton SR Ribault 10.96 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
28 Williams, Tahj SR Lake Placid 10.96 Moore Haven Apr 4, 2019
30 Mullen, Taiwan SR Coconut Creek 10.97 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
30 Poole, Granits SR Chaminade-Madonna 10.97 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
30 White, Tracy JR Baker County 10.97 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
33 Spann Jr., Gregory JR Lakewood 10.98 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 0.4
34 Harris, David SO Mount Dora 10.99 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.9
35 burley, clarence SR American Heritage 11.00 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.0
35 Couch, Te'Cory SR Chaminade-Madonna 11.00 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
35 Taylor, DeAngelo JR Tampa Catholic 11.00 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 2.4
35 Vaughn, Jeremiah SR Bradford 11.00 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
39 Willis, Tristan SR Menendez 11.01 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 0.2
40 Brown, Yulkeith SO Gulliver Prep 11.04 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019 -0.1
40 Johnson, Adreal SR Rockledge 11.04 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
40 Wright, Rasmus JR Hallandale 11.04 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
43 Watkins, Leon JR Santa Fe 11.05 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
44 Gainer, Henri SR Arnold 11.06 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
44 Peterson, Tyrice JR Raines 11.06 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 1.8
46 Cooper, Trai SR Ridgeview 11.07 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 0.2
46 St. Julien, Tommy SR Cardinal Newman 11.07 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.9
48 Chatman, Tequon JR Bishop Verot 11.08 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 2.2
48 Spells, Jacolby FR American Heritage 11.08 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
50 Douglas, Tyrone SR Monsignor Pace 11.09 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
51 Mosley, Justin FR Cardinal Gibbons 11.10 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
52 Harris, Dante JR Middleton 11.11 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019 1.1
53 Campbell, Dammon SR Frostproof 11.12 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 0.5
53 Hughes, O'Khari SR North Broward Prep 11.12 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
53 Roberson, Kione FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 11.12 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 0.8
56 Strong, Cartrell SR Zephyrhills 11.13 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.6
57 Harris, Damon SR West Nassau 11.14 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.1
57 Stroup, Michael FR NSU University School 11.14 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.6
59 Johnson, Tyrell JR Gibbs 11.15 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 0.8
59 lightborne, cohnan SR Somerset Academy (PP) 11.15 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
59 Peterson, Trevon JR Raines 11.15 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 2.1
62 Walker, Nick SR Jefferson 11.16 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019 1.1
63 Bentayou, James SR North Broward Prep 11.17 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.1
63 Kiser, Davon FR Cardinal Gibbons 11.17 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
63 Williams, Ladarian SO Fort Pierce Westwood 11.17 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 1.6
63 Wynn, Aaron FR Menendez 11.17 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 0.7
67 Campbell, Maximus JR Atlantic (PO) 11.18 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
68 Bennett, coleman JR Cardinal Gibbons 11.19 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
68 Humphrey , Jordan SR Rockledge 11.19 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 -0.2
70 Clark, Brent JR Eastside 11.20 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
70 Corlew, Matthew SR North Broward Prep 11.20 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.7
70 Dejesus, Anthony SR Lake Wales 11.20 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.4
73 Jones, Nazorio SR Raines 11.21 Donell Butler Relays Mar 9, 2019 2.1
73 Rolle, Damone JR Marianna 11.21 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
75 Brown, Davonte JR American Heritage 11.22 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.0
75 Carson, Jordan SR Ribault 11.22 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 1.8
77 Johnson, Johnathan JR Jones 11.23 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 0.2
78 Dozier, Deondre JR Immaculata-LaSalle 11.24 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
78 Green- McKnight, Jadarius JR Dunbar 11.24 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.5
78 Hamilton, Averian JR Dunnellon 11.24 MCIAC Championship Apr 4, 2019
78 Kelly, Shemar SR Marianna 11.24 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.3
78 Robinson, Jadan JR Jones 11.24 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 0.1
83 Warsham, Jaylon JR Wakulla 11.25 Wakulla Quad Meet 2 Mar 26, 2019
84 Breckenridge, Donovan SR Titusville 11.26 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.8
84 Ford, Quinmero SR Arnold 11.26 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -1.0
84 Ward, Charles SR Booker 11.26 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
87 Bonds, Cameron JR Umatilla 11.27 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.9
87 Jackson, Devin SR Lake Placid 11.27 Moore Haven Apr 4, 2019
89 Calhoun , Jamal SR Rickards 11.28 Rickards Dual Meet Apr 1, 2019
89 Davis, Vinson SO American Heritage 11.28 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.9
91 Davis, Nathaniel FR Atlantic (PO) 11.30 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
91 White, Timothy SO Monsignor Pace 11.30 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
93 Goldwire, Ron'Darius SO Santa Fe 11.31 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
94 Handy, Jamond SR Raines 11.33 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 -0.5
94 Lance, Larry SR Westside 11.33 Donell Butler Relays Mar 9, 2019 2.1
94 Zhou, Francisco SR Lake Highland Prep 11.33 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.9
97 Edwards, Payton SR Godby 11.34 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
97 Parker, Daniel SR North Broward Prep 11.34 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.5
99 Cola, Ja'Von FR Santa Fe 11.35 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019 +0.0
99 Francis, Deandre SO Rickards 11.35 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 7, 2019

100 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Cooper, Essence SR Hallandale 11.85 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.2
2 Townsend, Janiyah JR Jones 11.90 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
3 Stewart, Teera JR Dunbar 11.91 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 2.3
4 Henderson, Ke'Aria SO North Marion 11.92 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.3
5 Cadet, Myrka SO American Heritage 11.93 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.8
6 Norton, Sherri-Ann SO American Heritage 11.94 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 0.3
7 Harper, Aniya JR Westside 11.97 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019 -0.1
7 Laflauer, Bernadette FR Hallandale 11.97 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
9 Castillo, Destiny SR Hallandale 11.98 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
10 Bostick, Faith SR Rockledge 12.02 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
10 Charles, Destiny SR Cocoa 12.02 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.3
12 Hollie, Jaela SR Jones 12.04 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
12 Smith, Anquinterriana SR Rockledge 12.04 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.1
14 Miranda-Rosado, Sarianna SR Pompano Beach 12.06 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 2.4
15 Harvey, Kilani SR Jones 12.10 Florida Relays Mar 28, 2019 1.5
16 Thomas, Tori FR Cardinal Gibbons 12.17 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
17 Burton, Jenyia SO Jones 12.18 Florida Relays Mar 28, 2019 1.2
17 Lane, Endeyah FR American Heritage 12.18 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.9
19 Weaver, Lucheyona SO Dunbar 12.19 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 3.1
20 Lewis, Isis FR Cardinal Gibbons 12.22 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
20 Lewis, Jacquell JR Florida High 12.22 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
20 O'Banner, A'Kyrah JR Godby 12.22 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.5
23 Frost, Naveyh SO Godby 12.24 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
23 Toledo, Anabel JR Immaculata-LaSalle 12.24 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
25 Green, Leiya JR Raines 12.25 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.5
26 Kirkland, Kai'lyn JR Raines 12.29 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 1.9
27 White, Azaria SO Jones 12.30 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
28 Lemon, Leah FR Cardinal Gibbons 12.31 Florida Relays Mar 28, 2019 0.7
29 White, Denise SR Bay 12.35 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
30 King, Madison JR Godby 12.38 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 -1.0
31 Glasco, Tykira FR Rockledge 12.41 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
32 Lewis, Analise JR Bishop Verot 12.42 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 +0.0
33 Thompson, Miracle SR Hardee 12.43 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 0.2
34 Thomas, Shaniya SR Cocoa 12.44 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
35 Wade, Justice JR Rockledge 12.49 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 0.6
36 Valentines, Cartashous SO Palatka 12.50 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019 2.2
37 Howarth, Haley SR Oxbridge Academy 12.53 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.2
38 Dyer, Thalia JR American Heritage 12.55 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
39 Elam, Abraiya SO Cardinal Newman 12.56 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.7
40 Tate, Lauryn JR Tampa Catholic 12.57 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019 2.1
41 Gillespie, Delcina JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.58 Sunshine Athletic Conference East 2019 Apr 3, 2019 0.8
42 Claybrook, Vashti JR Ransom Everglades 12.61 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -1.1
42 Everhart, Yessenia JR Gibbs 12.61 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.1
44 Soto, Cristina SR Archbishop McCarthy 12.63 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
45 Buie, Alaijah JR Tavares 12.64 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
46 McGuire, Madison JR Trinity Prep 12.65 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
46 Richardson, Aleaha SR DeSoto County 12.65 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 0.2
48 Thomas, Janaye JR Stranahan 12.66 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
49 Davis, Chloe SR Berkeley Prep 12.69 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
50 Eicholtz, Rebekah SR Holy Names 12.70 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019 1.5
50 Grant, Shanelle JR North Bay Haven 12.70 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
52 Dumas, Erin JR Montverde Academy 12.71 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
53 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 12.72 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
54 Forbes, Destiny SO Godby 12.73 Florida Relays Mar 28, 2019 1.5
54 Scott, Jhamiah SO Raines 12.73 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019 -0.1
54 Williams, Jakell SR Rickards 12.73 Florida Relays Mar 28, 2019 1.2
57 Bowers, Sania SO Central (Brooksville) 12.74 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 0.6
57 Ostopovich, Mia JR Astronaut 12.74 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
59 Clark, Ashleigh SR Pine Crest 12.77 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.4
59 Soloma, Gabriella FR Dunbar 12.77 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019 -0.4
61 Patterson, Zahria SR Rickards 12.78 Florida Relays Mar 28, 2019 1.6
61 Paul, Anne SO Cardinal Gibbons 12.78 Florida Relays Mar 28, 2019 1.6
61 Spagnolo, Guilia SO Immaculata-LaSalle 12.78 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -0.3
64 Louissaint, Ti'Uana JR Glades Central 12.80 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
64 Wright, Sarrena JR Avon Park 12.80 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 0.3
66 Edgecombe, Ahmariah SR Cocoa 12.82 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
67 Hayes, Heaven SR Rickards 12.83 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
67 Turner, Faith SR Eastside 12.83 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
69 Hamlet, Ameion JR Godby 12.84 Florida Relays Mar 28, 2019 1.6
69 Waring, Amariay FR Anclote 12.84 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.3
71 Brown, Ranecia SO Jones 12.85 Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019 -1.1
71 Hardwick, Jade FR Episcopal 12.85 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 0.8
71 Jones, Kahdia SO Atlantic (PO) 12.85 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
71 Lee, Niya SR Santa Fe 12.85 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
75 Gomez, Olga SO Dunnellon 12.86 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.3
75 Harris, Bricanna JR Hallandale 12.86 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019 2.4
75 Joiner, Shamia FR Astronaut 12.86 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
78 Cobb, Ma'Kayla 8 Frostproof 12.87 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 0.3
78 Cox, Janasia SR Gadsden County 12.87 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
80 Eppinger, Taylor FR American Heritage 12.88 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
80 Smallwood, Alexandra JR Cardinal Gibbons 12.88 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.1
82 Fells, Diovinne JR Palatka 12.89 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
82 Joseph, Shakeria FR Atlantic (PO) 12.89 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.3
84 Pitt, Alexi FR Bolles 12.90 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019 2.1
85 Feilds, Madison SR Nature Coast 12.91 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 0.7
86 Johnson, Kyndall FR Jefferson 12.92 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019 2.1
87 Jeanmarie, Karen SR Bayshore 12.93 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 0.3
87 Jones, Aniyah SO Cardinal Gibbons 12.93 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 0.1
87 Lawrence, Jasmyn SO Eustis 12.93 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
90 Johnston, Caroline SR Episcopal 12.94 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019 0.3
90 Moorer, Janay 7 Bolles 12.94 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
92 Day, Sage JR Wakulla 12.96 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
93 Benjamin, Semira FR American Heritage (DB) 12.97 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.7
93 Sarnac, Ella SO Bishop Verot 12.97 Tarpon Classic Mar 29, 2019 3.7
93 Scannell, Rose SR Gulliver Prep 12.97 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
96 McCormik, Kayvasia JR Palatka 12.98 Bear Classic Mar 1, 2019
96 Sanders, Shekinah JR Bolles 12.98 2019 Bolles Relays Mar 14, 2019 1.3
98 Feagin, Samya JR Lake Wales 12.99 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 0.2
99 Godbolt, Sierra FR Lake Highland Prep 13.00 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.2
99 Rawls, Reagan SO Episcopal 13.00 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.9

200 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Smith , Arian JR Mulberry 21.14 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 1.5
2 White, Timothy SO Monsignor Pace 21.21 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
3 Younge-Humphrey, Jordan SR Rockledge 21.54 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
4 Robinson, Domictress SO Ribault 21.56 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 0.1
4 Seneca, Milledge SR Dunbar 21.56 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 -0.6
6 Sessions, Jaylan SR Palatka 21.59 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 0.9
7 Holmes, Caziah JR Cocoa 21.60 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
8 Brooks, Marlon SR Raines 21.61 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 0.1
9 Francis, Jyrhen SR Anclote 21.65 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -1.4
10 Williams, Trayvon SR Palatka 21.68 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 0.8
11 Richardson, Johnny JR Lake Wales 21.89 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -2.1
11 Wright, Rasmus JR Hallandale 21.89 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
13 Barber, Jarvis SR North Marion 21.93 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
13 Wilson, Leroy SR Monsignor Pace 21.93 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
15 Williams, Roger JR Lake Wales 22.00 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 3.1
16 Cox, Torrie SO Chaminade-Madonna 22.05 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 2.1
17 Blake, Caleb SR Bishop Moore 22.10 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 0.4
18 Smith, Paris SR Lakewood 22.12 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 0.2
19 Couch, Te'Cory SR Chaminade-Madonna 22.16 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
20 Brooks, Jacorey SO Miami Washington 22.18 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -0.3
20 McKee, Justin SR Episcopal 22.18 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 -0.7
22 Baptiste, Weston SO Montverde Academy 22.19 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
23 Parodie, Roman JR Cardinal Gibbons 22.20 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.8
23 Willis, Tristan SR Menendez 22.20 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 -0.7
25 kennedy, Tyrel SR Dunbar 22.21 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -1.4
26 Davis, Vincent SR Cardinal Gibbons 22.23 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 -0.1
27 Johnson, Adreal SR Rockledge 22.25 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
27 Jones, Jarvis JR Dunbar 22.25 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019 -1.8
29 Charleston, Deqavious JR Gadsden County 22.28 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 -0.6
29 Shakhov, Daniil SR NSU University School 22.28 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.4
31 Ford, Quinmero SR Arnold 22.31 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.3
31 Saddler, Craig JR Cardinal Gibbons 22.31 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.7
33 Calhoun , Jamal SR Rickards 22.33 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
34 Odum, Malcolm FR Union County 22.35 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
35 Gantt, Carlton SR Ribault 22.37 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.7
36 Coffey, Richard SR Baldwin 22.39 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.7
36 Mitchell, Quinyon SR Williston 22.39 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
38 Bennett-Woon, Errol SR Monsignor Pace 22.41 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
38 Campbell, Maximus JR Atlantic (PO) 22.41 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
40 Spann Jr., Gregory JR Lakewood 22.42 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
41 Arilez, Deren FR Somerset Academy (PP) 22.44 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
41 Campbell, Dammon SR Frostproof 22.44 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 1.5
43 Spells, Jacolby FR American Heritage 22.45 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.5
44 burley, clarence SR American Heritage 22.46 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 -0.9
45 Harris, Damon SR West Nassau 22.47 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.3
46 Greenwood, Jordan JR Rickards 22.48 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.7
47 Gunn, Khalil FR Gadsden County 22.52 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.3
48 Carson, Jordan SR Ribault 22.53 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019 1.5
48 Robinson, Christopher SR Rickards 22.53 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
50 John, Armani SO Lakewood 22.54 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
50 Peterson, Trevon JR Raines 22.54 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 0.1
52 Stroup, Michael FR NSU University School 22.56 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 2.1
52 Vaughn, Jeremiah SR Bradford 22.56 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
54 Guinyard , Isiah SR Mulberry 22.60 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 -0.4
55 Burke, Kareem FR Raines 22.61 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 -0.3
56 Williams, Major SR Dunbar 22.63 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019 -0.1
57 Douglass, Caleb JR Rickards 22.64 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
58 Douglas, Tyrone SR Monsignor Pace 22.66 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
59 Mosley, Justin FR Cardinal Gibbons 22.68 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
60 Harris, Dante JR Middleton 22.69 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019 1.2
60 lightborne, cohnan SR Somerset Academy (PP) 22.69 Big Blue VIII Mar 2, 2019 -0.3
62 Chatman, Tequon JR Bishop Verot 22.70 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.6
62 Young, Kam'Ron JR Chaminade-Madonna 22.70 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.3
64 Jones, Nazorio SR Raines 22.71 Donell Butler Relays Mar 9, 2019 2.1
64 Kelly, Shemar SR Marianna 22.71 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
64 Mayes , Jaheim JR Rockledge 22.71 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.9
64 Peterson, Tyrice JR Raines 22.71 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 0.1
64 Watkins, Leon JR Santa Fe 22.71 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 2.1
69 Thurston, Takori SO Monsignor Pace 22.72 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
70 Watkins, Jamal JR Rickards 22.74 Chiles Track & Field Relays Feb 16, 2019
71 Kiella, Dalton JR Hardee 22.75 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 1.9
72 Brown, Davonte JR American Heritage 22.78 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.6
73 Desir, Oberde SR Monsignor Pace 22.80 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
74 Corlew, Matthew SR North Broward Prep 22.81 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.4
74 Parker, Daniel SR North Broward Prep 22.81 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019 -1.0
76 Auguste, Lorentz SR Somerset Canyons 22.82 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 -0.5
76 Clark, Brent JR Eastside 22.82 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
78 Brown, Dalton SR Tavares 22.84 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
78 Turner, Jalen SR Avon Park 22.84 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 1.5
80 Ward, Charles SR Booker 22.85 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
81 Battle, Zavion JR Dunbar 22.86 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.0
82 Gervilus, Marcus SR Coconut Creek 22.87 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
82 Ogden, Joshua SR Booker 22.87 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 0.3
84 Humphrey , Jordan SR Rockledge 22.88 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 0.4
85 NEVINS, LAQUAVIAN SR North Marion 22.91 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.5
86 Bell, Jamarives FR Gibbs 22.93 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 1.2
86 Taylor, DeAngelo JR Tampa Catholic 22.93 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 0.6
88 Walker, Nick SR Jefferson 22.94 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019 1.2
89 Mallett, Dametrion JR Lake Wales 22.95 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.6
90 Paul, Shemar JR Miami Washington 22.96 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -1.4
91 Bennett, coleman JR Cardinal Gibbons 22.98 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.5
91 Cooper, Travis JR Godby 22.98 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
91 Kiser, Davon FR Cardinal Gibbons 22.98 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
94 Brown, Jamarri SO Cardinal Newman 22.99 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.5
94 Gainer, Henri SR Arnold 22.99 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
94 Jackson, Deshawn SR Menendez 22.99 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 -0.7
97 Davis, Nathaniel FR Atlantic (PO) 23.00 Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
97 Handy, Jamond SR Raines 23.00 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 -0.1
99 Hiliare, Odieu SR Glades Central 23.01 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
99 St. Firm, Javon SR Inlet Grove 23.01 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1

200 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Charles, Destiny SR Cocoa 23.92 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -4.7
2 Cadet, Myrka SO American Heritage 24.19 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.6
2 Cooper, Essence SR Hallandale 24.19 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
4 Townsend, Janiyah JR Jones 24.21 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 2.2
5 Smith, Latasha SR Suncoast 24.31 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -4.7
6 Harper, Aniya JR Westside 24.32 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019 2.0
7 Burton, Jenyia SO Jones 24.41 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 2.2
8 Stewart, Teera JR Dunbar 24.42 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -4.7
9 Kirkland, Kai'lyn JR Raines 24.51 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -4.7
10 Lane, Endeyah FR American Heritage 24.66 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.3
11 Norton, Sherri-Ann SO American Heritage 24.78 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.8
12 O'Banner, A'Kyrah JR Godby 24.80 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
13 Laflauer, Bernadette FR Hallandale 24.83 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 0.3
14 Thomas, Tori FR Cardinal Gibbons 24.85 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.6
15 Harvey, Kilani SR Jones 24.87 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 0.3
16 Lewis, Jacquell JR Florida High 24.89 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -1.0
17 Miranda-Rosado, Sarianna SR Pompano Beach 24.92 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.6
18 Folston, Jatana SR Cocoa 24.94 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
19 Lewis, Isis FR Cardinal Gibbons 25.02 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.3
19 Smith, Anquinterriana SR Rockledge 25.02 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 0.3
21 White, Denise SR Bay 25.06 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 0.3
22 Castillo, Destiny SR Hallandale 25.10 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.6
23 Bess, Danielle JR American Heritage 25.12 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.0
24 Henderson, Ke'Aria SO North Marion 25.15 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
25 Buie, Alaijah JR Tavares 25.19 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.7
26 Claybrook, Vashti JR Ransom Everglades 25.27 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.4
27 Cox, Janasia SR Gadsden County 25.30 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 1.8
28 Brown, Ranecia SO Jones 25.36 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.1
28 Green, Leiya JR Raines 25.36 Gateway Conference Championship Mar 28, 2019
30 Frost, Naveyh SO Godby 25.39 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -1.0
31 Bostick, Faith SR Rockledge 25.40 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
31 Thomas, Shaniya SR Cocoa 25.40 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 0.3
33 White, Azaria SO Jones 25.44 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019 1.1
34 Thompson, Kenya SO American Heritage 25.47 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.0
35 Lemon, Leah FR Cardinal Gibbons 25.50 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.8
36 Jones, Aniyah SO Cardinal Gibbons 25.57 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
37 Paul, Anne SO Cardinal Gibbons 25.65 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.3
38 Thompson, Miracle SR Hardee 25.74 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 3.2
39 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 25.78 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 -0.7
40 Hilbert, Ashanti JR Stranahan 25.80 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
41 Dyer, Thalia JR American Heritage 25.81 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
42 King, Madison JR Godby 25.83 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
43 Henry, Shadine SR Lakewood 25.95 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 0.1
43 Jackson, Jaylah SO Wolfson 25.95 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -1.0
45 Toledo, Anabel JR Immaculata-LaSalle 25.97 Belen Home Meet #1 Feb 26, 2019
46 Lewis, Analise JR Bishop Verot 25.98 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 1.8
47 Harris, Meghan SO Bradford 25.99 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
48 Elam, Abraiya SO Cardinal Newman 26.00 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 3.5
49 Davis, Chloe SR Berkeley Prep 26.01 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
50 Clark, Ashleigh SR Pine Crest 26.07 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.4
51 Hollie, Jaela SR Jones 26.09 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.1
52 Glasco, Tykira FR Rockledge 26.11 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
53 Eppinger, Taylor FR American Heritage 26.17 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.4
54 Howarth, Haley SR Oxbridge Academy 26.20 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 0.3
54 Smith, Shamira JR Raines 26.20 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019 0.9
56 Kulp, Diandra SO Spoto 26.21 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 1.2
57 Williams, Jakell SR Rickards 26.27 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
58 Joseph, Shakeria FR Atlantic (PO) 26.28 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.0
59 Richardson, Aleaha SR DeSoto County 26.33 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 1.4
60 Louissaint, Ti'Uana JR Glades Central 26.35 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
61 Martz, Carsyn FR Berkeley Prep 26.38 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.6
61 Tate, Lauryn JR Tampa Catholic 26.38 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.1
63 Hardwick, Jade FR Episcopal 26.43 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -1.0
63 Wright, Sarrena JR Avon Park 26.43 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 1.2
65 Forbes, Destiny SO Godby 26.44 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
66 Dennis, Breanna JR Raines 26.48 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 0.4
66 Hardwick, Melanie SR Dunbar 26.48 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 3.4
66 Kavanagh, Samantha 8 Calvary Christian (FtL) 26.48 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 1.6
66 Miller, Cache FR Jefferson 26.48 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019 1.2
66 Valentines, Cartashous SO Palatka 26.48 Bear Classic Mar 1, 2019
71 Harris, Bricanna JR Hallandale 26.50 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
72 Sanders, Shekinah JR Bolles 26.52 East Coast Classic Feb 22, 2019 -1.8
73 Clark, Amber FR Lincoln Park 26.53 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.0
73 Grant, Shanelle JR North Bay Haven 26.53 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
73 Johnson, Kyndall FR Jefferson 26.53 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 1.8
76 Scott, Jhamiah SO Raines 26.56 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
77 McCray, Danielle FR Suncoast 26.57 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
78 Day, Sage JR Wakulla 26.58 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
79 Richmond, Sarah JR Trinity Catholic 26.60 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 -0.9
80 Baker, Arielye JR Frostproof 26.64 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 1.2
80 Cobb, Ma'Kayla 8 Frostproof 26.64 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 2.0
82 Waring, Amariay FR Anclote 26.65 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.0
83 Bowers, Sania SO Central (Brooksville) 26.67 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 0.2
84 Edgecombe, Ahmariah SR Cocoa 26.68 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.3
84 Jones, Kahdia SO Atlantic (PO) 26.68 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.4
86 Everhart, Yessenia JR Gibbs 26.69 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 0.5
87 Jordan, Kiarra JR Rickards 26.70 Rickards Dual Meet Apr 1, 2019
87 Noisette, Tenisha FR Raines 26.70 Donell Butler Relays Mar 9, 2019 3.2
87 Thomas, Janaye JR Stranahan 26.70 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
90 Smallwood, Alexandra JR Cardinal Gibbons 26.71 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.1
91 Hamlet, Ameion JR Godby 26.73 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
91 Ostopovich, Mia JR Astronaut 26.73 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
91 Zoellner, Adeline FR Lakewood 26.73 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
94 Haywood, Hya SR Montverde Academy 26.74 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
94 Shannon, Shaniah FR Glades Central 26.74 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
94 Shaw, Danielle SR Rickards 26.74 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
97 Sykes, Jhayda SR Ribault 26.75 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019 1.1
98 Tanner, Maureen SR Berkeley Prep 26.79 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019 1.6
99 Eicholtz, Rebekah SR Holy Names 26.83 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.6
100 Turner, Faith SR Eastside 26.84 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019

400 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Williams, Trayvon SR Palatka 47.60 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
2 Baptiste, Weston SO Montverde Academy 47.92 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
3 Parker, Monte SR American Heritage 47.94 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
4 Youmans, Arion SR Bayshore 48.21 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
5 Cox, Torrie SO Chaminade-Madonna 48.42 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
6 Bryant, Jabari SR Rickards 48.44 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
7 Calhoun , Jamal SR Rickards 48.68 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
8 White, Terrell SR Dunbar 48.98 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
9 Wright, Rasmus JR Hallandale 49.05 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
10 Mallett, Dametrion JR Lake Wales 49.15 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
11 Robinson, Christopher SR Rickards 49.17 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Brown, Dalton SR Tavares 49.27 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
13 Lopez, Darion SO Pensacola Catholic 49.30 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
14 Breckenridge, Donovan SR Titusville 49.32 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
15 Suarez, Fernado SR Westside 49.34 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
16 Simmonds, Damien SR Dunbar 49.42 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
17 Spann Jr., Gregory JR Lakewood 49.52 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
18 Bennett-Woon, Errol SR Monsignor Pace 49.53 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
19 Campbell, Maximus JR Atlantic (PO) 49.54 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
20 Pedroza, Robert JR Key West 49.62 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
21 Shakhov, Daniil SR NSU University School 49.63 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
22 Saddler, Craig JR Cardinal Gibbons 49.67 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
23 Greenwood, Jordan JR Rickards 49.90 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
24 Shuler, Emman Uel JR Lake Wales 49.98 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
25 Motley III, Roger SO Dunbar 50.04 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019
26 Brooks, Marlon SR Raines 50.24 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
27 NEVINS, LAQUAVIAN SR North Marion 50.26 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
28 Green, Xavier SR Raines 50.34 Donell Butler Relays Mar 9, 2019
29 Reid, Deron JR Santa Fe 50.52 Alachua County Championships Mar 19, 2019
30 Jones, Isaiah SR Cocoa 50.53 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
31 Laidler, Antonio SR Glades Central 50.55 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
32 Evina, Alexis JR Middleton 50.60 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
33 Thomas, Greg SO Dunbar 50.62 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019
34 Charleston, Deqavious JR Gadsden County 50.63 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
34 Mcintosh, Kyle SO Nature Coast 50.63 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
36 Carson, Jordan SR Ribault 50.66 Mandarin Mustang Last Chance Mini-Meet Apr 2, 2019
37 Ibraheem-Washington, Kaseem FR Rickards 50.71 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
38 Muldrow, Keon SR Ribault 50.82 Mandarin Mustang Last Chance Mini-Meet Apr 2, 2019
39 Schippers, Shane FR Citrus 50.86 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
40 Knighten , Deandre SO Frostproof 51.01 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
41 Sutton Jr, Damian SR American Heritage 51.04 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
42 Brown, Jamarri SO Cardinal Newman 51.05 Warrior Invitational Mar 1, 2019
43 St. Julien, Tommy SR Cardinal Newman 51.06 Warrior Invitational Mar 1, 2019
44 Ogden, Joshua SR Booker 51.09 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
45 Atwaters, Derek SR Cardinal Gibbons 51.17 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
46 Jackson, Jalil SR Westside 51.30 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
47 Guice, Jordan SO Rickards 51.36 Rickards Dual Meet Apr 1, 2019
48 Barber, Jarvis SR North Marion 51.39 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
48 Odum, Martin FR Union County 51.39 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
50 Watkins, Jamal JR Rickards 51.40 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
51 Porter Jr, Daryl JR American Heritage 51.46 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
52 Perkins, Shawn JR Williston 51.58 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
53 Burroughs, Quincy FR Raines 51.60 Donell Butler Relays Mar 9, 2019
54 Harvey, Ahmari SO Florida High 51.63 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
55 Cauley, Kristopher SR Godby 51.64 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
55 Crouch, Alexander SR Bishop Verot 51.64 Tarpon Classic Mar 29, 2019
57 Blunt, Aaron JR Ribault 51.67 Mandarin Mustang Last Chance Mini-Meet Apr 2, 2019
58 Forrester, Logan SO Booker 51.69 FHSAA 2A District 11 Apr 13, 2019
59 Koziolek, Matthew SR Ridgeview 51.73 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
60 Mayes , Jaheim JR Rockledge 51.83 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
61 Robinson, Jeffrey JR Atlantic (PO) 51.86 Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
62 Obsaint, Nick SR Lely 51.90 CCAC Track Meet Apr 6, 2019
63 Mickie, Tyson JR Jefferson 51.95 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019
64 Ward, Jonathan SR Trinity Prep 51.96 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
65 Otzko, Nicholas SR Bishop Verot 52.02 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
66 Battle, Zavion JR Dunbar 52.03 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019
66 Metzger, Jayson SR Bolles 52.03 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
66 Robinson, Domictress SO Ribault 52.03 Mandarin Mustang Last Chance Mini-Meet Apr 2, 2019
69 Cadet, Hermanson SR Gateway Charter 52.07 FHSAA 2A District 12 Apr 12, 2019
70 Kiella, Dalton JR Hardee 52.10 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
71 Phillips, Chadwick SO South Walton 52.12 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
71 Walters, Avondre FR Pompano Beach 52.12 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
71 Wilson, Trevor JR South Sumter 52.12 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
74 Burke, Kareem FR Raines 52.13 Ed White Mini Meet 2 Feb 26, 2019
75 Manuel, Timothy SR Eustis 52.15 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
75 Morrow, Jackson SO Lake Highland Prep 52.15 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
77 Fabela, Justin SO Hernando 52.33 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
78 Horenstein, Gemel JR Monsignor Pace 52.34 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
78 Narcisse, Joesph JR Miami Washington 52.34 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
80 Cooper, Travis JR Godby 52.35 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
81 Hylton, MeShaq JR Bayshore 52.36 FHSAA 2A District 11 Apr 13, 2019
81 Richardson , Theodore JR Miami Washington 52.36 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
83 McBride, Rajah SR Ribault 52.39 Mandarin Mustang Last Chance Mini-Meet Apr 2, 2019
84 Brown, Travis SO Cardinal Gibbons 52.43 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
85 Dohler, Christian FR North Broward Prep 52.44 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
86 Davis , Dejohn JR Raines 52.48 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
87 Coleman, Curtis FR Andrew Jackson 52.49 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019
88 Branch, Dylan SR Avon Park 52.50 Lake Placid High Meet #2 Mar 7, 2019
89 Gunn, Khalil FR Gadsden County 52.52 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
89 Zhou, Francisco SR Lake Highland Prep 52.52 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
91 Greene, Ricardo SR Lake Wales 52.54 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
91 Stern, Blake SO NSU University School 52.54 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
93 Priest, Devante SR Westside 52.58 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
94 Bonds, Cameron JR Umatilla 52.59 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
95 Pratt, Brandon FR Suwannee 52.64 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
96 Abram , Nathan SR McKeel 52.68 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
97 Preusser, Andrew SR Bishop Moore 52.69 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
97 Servius, Jude FR Immaculata-LaSalle 52.69 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
99 Maybell, Avion JR Lakewood 52.70 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
100 Alvarez, Roberto SR Mount Dora 52.74 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019

400 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Smith, Latasha SR Suncoast 53.58 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
2 Folston, Jatana SR Cocoa 54.16 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
3 Williams, Kiah JR Hallandale 54.61 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
4 Kirkland, Kai'lyn JR Raines 54.97 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
5 Bess, Danielle JR American Heritage 55.20 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
6 Thompson, Kenya SO American Heritage 55.23 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Burton, Jenyia SO Jones 55.88 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
8 Thomas, Tori FR Cardinal Gibbons 56.39 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
9 Jordan, Kiarra JR Rickards 56.42 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
10 O'Banner, A'Kyrah JR Godby 56.73 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
11 Barrett, Jadae JR American Heritage 56.88 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
12 Martz, Carsyn FR Berkeley Prep 57.30 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
13 Bryan, Patasha SO South Walton 57.36 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
14 Spann, Daishon SR Cocoa 57.63 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
15 Kavanagh, Samantha 8 Calvary Christian (FtL) 57.70 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
16 Knowles, Domanique JR Cocoa 57.77 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
17 Joiner, Akiyonna SR Astronaut 57.79 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
18 Claybrook, Vashti JR Ransom Everglades 57.93 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
19 Paul, Anne SO Cardinal Gibbons 57.96 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
20 Smith, Shamira JR Raines 58.19 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
21 White, Denise SR Bay 58.25 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
22 Tate, Lauryn JR Tampa Catholic 58.33 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
23 Jackson, Jaylah SO Wolfson 58.39 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
24 Bostick, Faith SR Rockledge 58.45 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
25 Buie, Alaijah JR Tavares 58.75 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
26 Burrell, Brie SR North Marion 58.83 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
27 Henderson, Ke'Aria SO North Marion 58.99 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
28 Joyce, Victoria FR Rockledge 59.00 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
29 Lightsey, Ireoina SR Gibbs 59.08 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
30 Kelly, Lanayjah FR Godby 59.13 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
31 Senior, Nya 6 Lincoln Park 59.18 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
32 McCann, Christen SO Lincoln Park 59.19 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
33 Charles, Destiny SR Cocoa 59.33 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
34 Buckmaster, Tamara SO Rockledge 59.41 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
35 King, Madison JR Godby 59.43 Wakulla Quad Meet 2 Mar 26, 2019
36 Richmond, Sarah JR Trinity Catholic 59.44 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
37 Harris, Meghan SO Bradford 59.48 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
38 Schwab, Savannah SR Tavares 59.77 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
39 Clark, Ashleigh SR Pine Crest 59.78 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
40 Loriz, Jasmine SR West Florida 59.79 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
41 Thomas, Shaniya SR Cocoa 59.81 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
42 Morris , Quewana SO Middleton 59.82 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019
43 Leptune, Kenya SO Inlet Grove 59.85 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
44 Brown, Elizabeth SR Pine Crest 59.89 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
45 Miller, Cache FR Jefferson 59.98 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019
46 Harper, Aniya JR Westside 1:00.12 Ed White Mini Meet 2 Feb 26, 2019
47 Frost, Naveyh SO Godby 1:00.17 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
48 Kulp, Diandra SO Spoto 1:00.24 Hillsborough County Championship Apr 2, 2019
49 Marlin, Sanaa SR Dunbar 1:00.26 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
50 Maurency, Fay JR Calvary Christian (FtL) 1:00.31 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
51 Howarth, Haley SR Oxbridge Academy 1:00.39 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
52 Dujon, Hiliy JR Jones 1:00.42 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
53 McEvoy, Harper SO Episcopal 1:00.55 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
54 Hughes, Megan JR Holy Names 1:00.56 Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
54 McCray, Danielle FR Suncoast 1:00.56 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
56 Davis, Chloe SR Berkeley Prep 1:00.59 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
57 Mercurio, Sydney JR Berkeley Prep 1:00.61 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019
58 Baker, Arielye JR Frostproof 1:00.65 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
59 Phillips, Kheli SO Lake Highland Prep 1:00.68 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
60 Brown, Ranecia SO Jones 1:00.74 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
61 Gold, Maia JR Ransom Everglades 1:00.94 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
62 Meyers, Hannah JR Pensacola Catholic 1:00.96 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
63 Aves, Ally JR Berkeley Prep 1:00.99 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
64 Miller, Hannah SR Trinity Prep 1:01.05 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
65 Henley, Aniya JR Rickards 1:01.08 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
66 Jones, Aniyah SO Cardinal Gibbons 1:01.11 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
67 Demarinis, Nadia SO North Broward Prep 1:01.12 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
68 Shaw, Danielle SR Rickards 1:01.36 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
69 Carvajal-Romeu, Victoria SR Archbishop McCarthy 1:01.40 Key West Quad Mar 29, 2019
70 Jenkins, Evoni FR Gadsden County 1:01.42 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
71 Shannon, Shaniah FR Glades Central 1:01.55 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
72 Stedman, Violet SR Gulf 1:01.63 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
73 Austin, Anaje JR Bishop Kenny 1:01.66 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
74 Noisette, Tenisha FR Raines 1:01.68 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
75 Scott, Brooke SO Ransom Everglades 1:01.69 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
75 Torregrosa, Libby JR Pine Crest 1:01.69 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
77 Kirkland, Kendall SR Raines 1:01.70 Ed White Mini Meet 2 Feb 26, 2019
78 Duffy, Rebecca SR Bolles 1:01.86 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
79 Gardner, Parklyn FR Episcopal 1:01.92 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
79 Weathers, Anna Grace JR North Marion 1:01.92 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
81 Brown, Paris FR Eastside 1:01.93 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
82 Greene, Jayla FR Lake Wales 1:01.96 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
82 Mier, Adriana FR Hardee 1:01.96 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019
84 Morgan, Tonie FR Florida High 1:02.00 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
85 Hammond, Andrenique SR Zephyrhills 1:02.03 Cypress Creek QUAD #2 2019 Feb 19, 2019
86 Thompson, Anaya FR Godby 1:02.04 Wakulla Quad Meet 2 Mar 26, 2019
87 Drake-Jackson, Jaliah FR North Bay Haven 1:02.08 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
88 Reid, Morgan SO Pompano Beach 1:02.09 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
89 Hardwick, Melanie SR Dunbar 1:02.10 FHSAA 2A District 12 Apr 12, 2019
90 Sutton, Kaylee JR Menendez 1:02.13 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
91 Jackson, Kennedy SO Bishop Moore 1:02.17 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
91 Townsend, Janiyah JR Jones 1:02.17 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
93 Nunn, Micah 7 Florida High 1:02.21 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
94 Davis, Kali JR Ribault 1:02.28 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
95 Lee, Micah SO Fort Pierce Westwood 1:02.31 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
96 Marrero Aquino , Loreine SR Mulberry 1:02.33 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
97 Massillon, Sinia SR Middleton 1:02.37 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
98 Dyer, Thalia JR American Heritage 1:02.38 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
99 Hollins , Malaya SO Immokalee 1:02.43 FHSAA 2A District 12 Apr 12, 2019
100 Vickers, Patrianna JR Glades Central 1:02.59 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019

800 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rivera, Chase SR Bolles 1:51.93 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
2 Pedroza, Robert JR Key West 1:52.08 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
3 Brown, Dalton SR Tavares 1:52.78 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
4 Phillips, Brandon SR South Walton 1:53.08 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
5 Branch, Dylan SR Avon Park 1:53.44 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
6 Tellis, Ladarius SO Lake Wales 1:54.19 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
7 Suarez, Fernado SR Westside 1:55.03 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
8 Guy, Alex SR Keystone Heights 1:55.27 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
9 Hicks, Charles SR Bolles 1:55.61 East Coast Classic Feb 22, 2019
10 Daleo, Jacob JR South Walton 1:55.84 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
11 Green, Xavier SR Raines 1:55.88 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
12 Holden, Michael SR Lake Wales 1:56.31 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
13 Rowan, Hudson JR Berkeley Prep 1:56.79 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
14 Guice, Jordan SO Rickards 1:58.27 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
14 Jacobs, Isaac SR Lake Highland Prep 1:58.27 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
16 Smith, Troy SR Rockledge 1:58.34 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
17 Denton, Anderson JR Lake Wales 1:58.56 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
18 Clemons, Emory FR American Heritage 1:58.62 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
19 Owens, Jabari SR Pine Crest 1:58.92 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
20 Torres Colon, Joesem SO Lake Wales 1:59.10 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
21 Kennedy, Matthew SR Bishop Kenny 1:59.98 JAC Distance Classic May 10, 2019
22 Perez, Elias SR Ridgeview 2:00.33 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
23 Fetchero, Vincent SR Bishop Kenny 2:00.54 JAC Distance Classic May 10, 2019
24 Rutkowski, Cole SO Bolles 2:00.70 JAC Distance Classic May 10, 2019
25 Salgado, Sebastian SO Calvary Christian (FtL) 2:00.74 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
26 Quolke, Dennis SR Rockledge 2:00.91 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
27 Ward, Stephen SR Lake Wales 2:00.93 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
28 Baker, Tyler SR Atlantic (PO) 2:01.04 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
29 Sall, Colton JR Cocoa Beach 2:01.13 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
30 Willett, Jack SR Lakewood 2:01.14 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
31 Picerno, Dylan SR Gulf 2:01.34 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
32 Grimaud , Armani JR Montverde Academy 2:01.53 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
33 Lestrange, Brendan JR Melbourne Central Catholic 2:01.63 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
34 Hastings, Alex SR Bolles 2:01.75 East Coast Classic Feb 22, 2019
35 Stern, Blake SO NSU University School 2:01.91 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
36 Ossi, Jacob JR Bishop Kenny 2:02.17 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
37 Thompson, Steven JR Crystal River 2:02.31 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
38 Brazil, Marcus JR Ribault 2:02.42 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019
39 Kahn, Kamran SR Bolles 2:02.48 East Coast Classic Feb 22, 2019
40 Warren, Quentin JR Lely 2:02.50 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
41 NEVINS, LAQUAVIAN SR North Marion 2:02.70 MCIAC Championship Apr 4, 2019
42 Barnes, Cornelius JR Godby 2:02.77 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
43 Canada, Corien JR Central (Brooksville) 2:02.83 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
44 Burns, Graeme SO Satellite 2:02.88 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
45 Allen, Owen SR Key West 2:03.00 Key West Quad Mar 29, 2019
46 Morales, Landon FR Lake Wales 2:03.30 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
47 Walton, Joshua JR Lake Highland Prep 2:03.36 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
48 Parker, Monte SR American Heritage 2:03.42 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
49 Rizzo, Jack SR Pine Crest 2:03.49 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
50 Berne, Connor SO Pine Crest 2:03.52 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
51 Smith, Ben JR Archbishop McCarthy 2:03.53 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
52 Fatovic, Luke SO Pine Crest 2:03.62 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
53 Reijm, Johannes SR Edgewood 2:03.69 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
54 St Cyr, Judd JR Lely 2:03.70 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
55 Speights, Ajajaughn SR Suwannee 2:03.89 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
56 Kline, William SR Lakewood 2:03.90 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
57 Simmonds, Damien SR Dunbar 2:03.91 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
58 King, DeQuan FR Raines 2:04.01 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019
59 McBride, Rajah SR Ribault 2:04.03 Gateway Conference Championship Mar 28, 2019
60 Devoss, Simon SO Astronaut 2:04.05 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
61 Romero, Gabriel SR Crystal River 2:04.13 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
62 Geathers, Jayden FR American Heritage 2:04.24 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
63 Robinson, Christopher SR Rickards 2:04.27 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
64 Phillips, Jai JR Lake Highland Prep 2:04.37 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
65 Khan, Kamren SR Bolles 2:04.52 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
66 Brady, Will FR Bolles 2:04.54 East Coast Classic Feb 22, 2019
67 Kennelly, Brad SR Bishop Kenny 2:04.66 Bear Classic Mar 1, 2019
68 Stern, Josh SO Satellite 2:04.79 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
69 Metcalf, Luke SR Bishop Moore 2:04.80 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
70 Garcia, Jose Paolo Miguel JR Ridgeview 2:04.83 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
71 Hart, Andra SR South Sumter 2:04.88 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
72 Pratt, Brandon FR Suwannee 2:04.91 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
73 Myers, Noah JR Tavares 2:04.94 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
74 Durastanti, Zack SR Hardee 2:04.99 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019
75 Artley , Samuel SO Melbourne Central Catholic 2:05.23 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
76 Guerrier, Jordan SR Hallandale 2:05.29 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
77 Wilson, Justin FR Satellite 2:05.58 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
78 King, Jaquon FR Raines 2:05.60 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
78 Thompson, Kobe SR Satellite 2:05.60 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
80 Sheridon, Lucas SR Lakewood 2:05.62 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
81 Shakhov, Daniil SR NSU University School 2:05.68 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
82 Macdougall, Mason SR Suncoast 2:05.72 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
83 Lucarelli-van buskir, Dakotah FR Bishop Moore 2:05.81 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
84 Torres Colon, Joey JR Lake Wales 2:05.93 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
85 Otzko, Nicholas SR Bishop Verot 2:05.95 FHSAA 2A District 12 Apr 12, 2019
86 Nesi, Joel SR Ridgeview 2:06.03 Clay County Championships Feb 28, 2019
87 Kenoyer, Ty JR Lake Highland Prep 2:06.24 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
88 Bryant, Jabari SR Rickards 2:06.25 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
88 Mchugh, Brandon JR Astronaut 2:06.25 JAC Distance Classic May 10, 2019
90 Primes, Deshawn SR Jones 2:06.33 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
91 Hensley, Jacob SR Citrus 2:06.38 21st Annual Crystal River Pirate Invitational Mar 9, 2019
92 Manning, David JR Trinity Prep 2:06.41 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
93 Disabb, Samuel JR Eastside 2:06.43 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
94 Allen, Tico JR Middleton 2:06.44 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
95 Wilson, Warren FR Newberry 2:06.45 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
96 Rowsell, John SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:06.68 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
97 Cheatham, Kai JR Cocoa Beach 2:06.73 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
98 Basford, Nathaniel JR Satellite 2:06.85 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
99 Brown, Kolin FR Rickards 2:06.88 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
100 Branch, Jason SO LaBelle 2:06.91 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019

800 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Varela, Natalie JR Gulliver Prep 2:09.82 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
2 Folston, Jatana SR Cocoa 2:10.20 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 Yared, Tsion JR Pine Crest 2:10.62 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
4 Kavanagh, Samantha 8 Calvary Christian (FtL) 2:11.53 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
5 Spann, Daishon SR Cocoa 2:11.75 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
6 Hughes, Megan JR Holy Names 2:13.22 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
7 Schwab, Savannah SR Tavares 2:14.86 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
8 Barrett, Jadae JR American Heritage 2:15.03 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
9 Paul, Anne SO Cardinal Gibbons 2:16.62 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
10 Jordan, Kiarra JR Rickards 2:18.44 Florida Relays Mar 28, 2019
11 Dawn, Kamari SO Rockledge 2:18.71 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
12 McCann, Christen SO Lincoln Park 2:19.05 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
13 Gomez , Cristal FR Frostproof 2:19.55 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
14 Vargas, Emily JR Avon Park 2:19.67 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
15 Mier, Adriana FR Hardee 2:19.89 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
16 Phillips, Kheli SO Lake Highland Prep 2:20.14 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
17 Avery, Sydney SR Berkeley Prep 2:20.23 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
18 Clark , Rebecca SR Villages 2:20.29 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
19 Matysik, Nicole SR Key West 2:20.75 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
20 Schwartz, Amanda JR Pine Crest 2:21.59 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
21 Kerjean, Noemi JR St. Brendan 2:21.73 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
22 Peele, Madison SR South Walton 2:22.12 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
23 Pisello, Alaina SO Trinity Prep 2:22.21 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
24 Scali, Heidi FR South Walton 2:22.23 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
25 Hastings, Kate SO Bolles 2:23.15 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
26 Rivera, Layne SO Bolles 2:23.29 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
27 Burrell, Brie SR North Marion 2:23.54 JAC Distance Classic May 10, 2019
28 Scott, Brooke SO Ransom Everglades 2:23.78 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
29 Daley, Ella Kate SO Villages 2:24.01 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
30 Fitzgerald, Ashley 7 American Heritage 2:24.63 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
31 Cardwell, Kendyl SO Montverde Academy 2:24.84 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
32 Montoya, Maxine SO Bolles 2:24.92 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
33 Thompson, Anaya FR Godby 2:25.04 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
34 Hiers, Brianna SO Montverde Academy 2:25.32 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
35 Emerson, Hanna JR Suncoast 2:25.71 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
36 Cisneros, Alexandra SR Lake Highland Prep 2:25.91 Florida Relays Mar 28, 2019
37 Lake, Magnolia SR Rockledge 2:25.94 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
38 Castillo, Billie JR Titusville 2:26.02 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
39 Thompson, Tanner JR Episcopal 2:26.20 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
40 Witt, Abigail JR Bolles 2:26.42 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
41 Munroe, Madison FR Ransom Everglades 2:26.56 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
42 Albright, Lucy JR Trinity Prep 2:26.85 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
43 Marrero Aquino , Loreine SR Mulberry 2:26.92 The Ridge Invitational Mar 9, 2019
44 Alvarez, Camila JR St. Brendan 2:27.08 Florida Relays Mar 28, 2019
45 Atcherson, Nia 7 Episcopal 2:27.41 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
46 McAnally, Audrey JR Trinity Prep 2:27.46 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
47 Trap, Victoria FR Carrollton 2:27.49 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
48 Csikai, Elizabeth 8 Bolles 2:27.52 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
49 Turbyfill, Taitem SO Trinity Prep 2:27.74 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
50 Jones, Amaya SO Godby 2:28.20 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
51 Dericks, Sofie FR Clearwater Central Catholic 2:28.25 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
52 Hodges, Cheyenne SR Fort White 2:28.39 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
53 Ward, Margaret SR Rockledge 2:28.40 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
54 Dean, Olivia SO Florida High 2:28.50 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
54 Driscoll, Elizabeth FR Trinity Prep 2:28.50 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
56 Demarinis, Nadia SO North Broward Prep 2:28.58 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
57 Mills, Lauren SO Bishop Verot 2:28.74 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
58 Ervin, Nicole SR Citrus 2:28.92 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
59 Areola, Maria SR West Florida 2:28.93 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
60 Ropp, Hadley FR Bolles 2:29.29 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
61 Kunz, Catherine SO Bolles 2:29.35 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
62 Kummings, Helena JR Bolles 2:29.36 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
63 Lipham, Catelin SR Berkeley Prep 2:29.44 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
64 Meers, Nicole SR Montverde Academy 2:29.54 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
64 Stocker, Sierra SO Pine Crest 2:29.54 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
66 Hincapie, Jasmine JR Calvary Christian (FtL) 2:29.61 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
67 Csikai, Anna SR Bolles 2:29.63 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
68 Ruiz-Vega, Andrea SO St. Brendan 2:29.72 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
69 Lavrador, Julia SO Satellite 2:29.80 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
70 Bohm, Amanda SR Fivay 2:29.82 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
71 Lake, Abigail SR Rockledge 2:29.96 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
72 Irigoyen , Claire SR Ransom Everglades 2:30.45 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
72 Sander-Nazario, India SR Florida High 2:30.45 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
74 Bata, Leila 7 Bolles 2:30.47 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
75 Joyce, Victoria FR Rockledge 2:30.71 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
76 Medina, Dashane SR Lake Wales 2:30.94 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
77 Thomas, Mackenzie FR Bishop Verot 2:31.17 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
78 Locke, Lauren SR Marianna 2:31.18 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
79 Schmidt, Mary SO Bishop Kenny 2:31.30 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
80 Axelrod, Lorrie JR Pine Crest 2:31.52 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
81 Bennett, Grace SO Cocoa Beach 2:31.62 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
82 Joseph, Naisha JR Coconut Creek 2:31.74 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
83 Small, Juliet SR Lake Highland Prep 2:31.80 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
84 Weathers, Anna Grace JR North Marion 2:31.87 JAC Distance Classic May 10, 2019
85 Mercurio, Sydney JR Berkeley Prep 2:31.96 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
86 Poe, Madison FR Zephyrhills 2:31.99 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
87 White, Karah 8 Montverde Academy 2:32.04 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
88 Jaszczak, Riley FR Titusville 2:32.06 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
89 Caputo, Gabriella JR Immaculata-LaSalle 2:32.20 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
90 Dieck, Greta SR Holy Names 2:32.34 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
91 Brown, Anaya SR Ribault 2:32.62 Gateway Conference Championship Mar 28, 2019
92 Fletcher, Julia SR Bishop Kenny 2:32.67 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
93 Groppel, Marie SR Satellite 2:32.78 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
94 Jackson, Tigan SO Astronaut 2:32.92 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
95 Canavan, Amber FR Bishop Kenny 2:33.07 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
96 Velez, Johanna 6 Calvary Christian (FtL) 2:33.12 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
97 Jaimes, Elizabeth FR South Sumter 2:33.17 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
98 Rybinski , Gabriella SO Frostproof 2:33.19 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
99 Duffy, Rebecca SR Bolles 2:33.22 Florida Relays Mar 28, 2019
100 Nales-Torchio, Emma 8 McKeel 2:33.35 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019

1600 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Hicks, Charles SR Bolles 4:07.39 JAC Distance Classic May 10, 2019
2 Pedroza, Robert JR Key West 4:13.82 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
3 Rivera, Chase SR Bolles 4:15.57 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
4 Jacobs, Isaac SR Lake Highland Prep 4:21.12 Florida Relays Mar 28, 2019
5 Branch, Dylan SR Avon Park 4:21.19 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
6 Smith, Troy SR Rockledge 4:21.49 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
7 Nesi, Joel SR Ridgeview 4:22.44 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
8 Guy, Alex SR Keystone Heights 4:23.53 Florida Relays Mar 28, 2019
9 Montague, Gabriel SO Satellite 4:23.73 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
10 Hastings, Alex SR Bolles 4:23.92 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
11 Denton, Anderson JR Lake Wales 4:24.08 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019
12 Khan, Kamren SR Bolles 4:26.30 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
13 OBrien, Gavin JR Astronaut 4:26.45 JAC Distance Classic May 10, 2019
14 Devoss, Simon SO Astronaut 4:27.23 JAC Distance Classic May 10, 2019
15 Allen, Owen SR Key West 4:28.81 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
15 Foltz, Ben SR Bolles 4:28.81 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
17 Rowan, Hudson JR Berkeley Prep 4:29.22 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
18 Wilson, Justin FR Satellite 4:29.67 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
19 Hensley, Jacob SR Citrus 4:29.71 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
20 Ward, Stephen SR Lake Wales 4:30.25 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019
21 Stern, Josh SO Satellite 4:30.59 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
22 Lestrange, Brendan JR Melbourne Central Catholic 4:30.73 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
23 Updike, Kevin SO Lake Wales 4:30.85 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019
24 Brady, Will FR Bolles 4:30.88 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
25 Canada, Corien JR Central (Brooksville) 4:31.39 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
26 Daleo, Jacob JR South Walton 4:31.64 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
27 Phillips, Jai JR Lake Highland Prep 4:32.01 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
28 Cusack, James SR Ransom Everglades 4:33.01 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
29 Sorensen, John SR Fernandina Beach 4:33.18 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
30 Tellis, Ladarius SO Lake Wales 4:33.21 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
31 Gindl, Phillip JR West Florida 4:33.65 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
32 Mohamad, Bilal SR Arnold 4:33.91 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
33 Holden, Michael SR Lake Wales 4:34.09 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
34 Stalcup, Ross SR Hernando 4:34.32 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
35 Manning, David JR Trinity Prep 4:34.87 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
36 Rutkowski, Cole SO Bolles 4:35.02 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
37 Kennedy, Matthew SR Bishop Kenny 4:35.11 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
38 Owens, Jabari SR Pine Crest 4:35.66 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
39 Wilhelm, Christopher SR Trinity Prep 4:35.96 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
40 Berne, Connor SO Pine Crest 4:36.03 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
41 Kraver, Joshua JR Edgewood 4:36.18 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
42 Fetchero, Vincent SR Bishop Kenny 4:36.31 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
43 Morales, Landon FR Lake Wales 4:36.47 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
44 Porter, Chris SR Rickards 4:36.55 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
45 Sall, Colton JR Cocoa Beach 4:38.21 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
46 Cheatham, Kai JR Cocoa Beach 4:38.49 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
47 Duhnoski, Colin FR Bolles 4:38.59 2019 Bolles Relays Mar 14, 2019
48 Ortega, Gabriel SR Pine Crest 4:38.67 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
49 Ossi, Jacob JR Bishop Kenny 4:38.89 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
50 Bennett, Mason SR Arnold 4:39.74 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
51 Sheridon, Lucas SR Lakewood 4:39.80 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
52 Noble, Ian SO St. Andrew's 4:39.95 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
53 Rivera- Garcia, Ian SR Lely 4:40.47 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
54 Thompson, Kobe SR Satellite 4:40.56 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
55 Salgado, Sebastian SO Calvary Christian (FtL) 4:40.88 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
56 Jessup, John SR Gulf 4:41.04 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
57 Rooplal, Darnell SO Atlantic (PO) 4:41.18 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
58 Esber, Tomas JR Ransom Everglades 4:41.31 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
59 Torres Colon, Joesem SO Lake Wales 4:41.35 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
60 Brownlee, Jalen SO Rickards 4:41.39 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
60 Guice, Jordan SO Rickards 4:41.39 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
62 Lipham, Ethan FR Berkeley Prep 4:41.40 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
63 Reyes, Alexis FR LaBelle 4:41.73 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
64 Metcalf, Luke SR Bishop Moore 4:41.83 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
65 Hutchison, Luke JR Suncoast 4:41.86 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
66 Young, Kingston SR Key West 4:42.08 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
67 Rizzo, Jack SR Pine Crest 4:42.45 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
68 Sow, Emile JR Eastside 4:42.71 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
69 Prezioso, Vincenzo JR Cocoa 4:42.74 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
70 Quolke, Dennis SR Rockledge 4:42.96 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
71 Cummings, Matthew SR Cocoa Beach 4:43.12 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
72 Akar, Jon SR Ransom Everglades 4:43.26 Falcon Invitational Feb 22, 2019
73 Wagner, Zach FR Bishop Kenny 4:43.61 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
74 Kryc, Daniel FR Astronaut 4:44.22 JAC Distance Classic May 10, 2019
75 Camp, William SO Bolles 4:44.53 2019 Bolles Relays Mar 14, 2019
76 Basford, Nathaniel JR Satellite 4:44.86 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
77 Morris, Trey JR Berkeley Prep 4:45.06 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
78 Gahres, Jeffery SR Space Coast 4:45.14 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
79 Dunn, Preston SR Oasis 4:45.35 Tarpon Classic Mar 29, 2019
80 Blake, Joseph SR Pensacola Catholic 4:45.42 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
81 Dean, Riley SR Fernandina Beach 4:45.47 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
82 Rowsell, John SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:46.19 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
83 Cunado, David SR Gulliver Prep 4:46.25 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
84 Fatovic, Luke SO Pine Crest 4:46.29 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
85 Gaines, Japrince FR Cardinal Gibbons 4:46.68 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
86 McCray, Noah JR Clewiston 4:46.72 FHSAA 2A District 12 Apr 12, 2019
87 Alvarez, Anthony SR Lely 4:46.74 FHSAA 2A District 12 Apr 12, 2019
88 Lisman, Marcus SO Bishop Moore 4:46.75 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
89 Reijm, Johannes SR Edgewood 4:46.76 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
90 Dickinson, Luke JR Satellite 4:47.56 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
90 Kwiatkowski, Caden SO Fernandina Beach 4:47.56 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
92 Cruz, Christian SO Immokalee 4:47.62 CCAC Track Meet Apr 6, 2019
93 Fisher, Bryan SR Citrus 4:47.63 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
94 Wiedeman, Daniel JR Wakulla 4:47.94 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
95 Teal, Michael SO Bishop Kenny 4:47.96 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
96 Weber, Wolfgang FR Berkeley Prep 4:47.99 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
97 Lofing, Blake JR Santa Fe 4:48.00 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
98 Rodriguez, Gabriel SR St. Brendan 4:48.22 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
99 Pagan, Gavin JR Lakewood 4:48.69 Richard Allen Invitational Feb 21, 2019
100 Frietze, Dominik SO Ridgeview 4:48.72 Friday Night Spikes Apr 5, 2019

1600 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Yared, Tsion JR Pine Crest 4:52.26 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Varela, Natalie JR Gulliver Prep 4:57.64 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
3 Clark , Rebecca SR Villages 4:58.15 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
4 Faulhaber, Emily JR Pine Crest 4:58.77 Broward Elite Athletic Club Showcase May 17, 2019
5 Cardwell, Kendyl SO Montverde Academy 5:08.98 Florida Relays Mar 28, 2019
6 Henne, Lily FR Montverde Academy 5:10.20 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
7 Hughes, Megan JR Holy Names 5:10.57 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
8 Castillo, Billie JR Titusville 5:11.27 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
9 Matysik, Nicole SR Key West 5:11.80 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
10 Tymorek, Eleanor SO St. Andrew's 5:12.28 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
11 McAnally, Audrey JR Trinity Prep 5:14.92 Florida Relays Mar 28, 2019
12 Schwab, Savannah SR Tavares 5:16.90 Florida Relays Mar 28, 2019
13 Pisello, Alaina SO Trinity Prep 5:17.36 Florida Relays Mar 28, 2019
14 Turbyfill, Taitem SO Trinity Prep 5:17.95 Florida Relays Mar 28, 2019
15 Csikai, Elizabeth 8 Bolles 5:18.76 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
16 Lorey, Emma JR Bishop Moore 5:18.78 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
17 Avery, Sydney SR Berkeley Prep 5:19.48 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019
18 Schwartz, Amanda JR Pine Crest 5:19.59 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
19 Lavrador, Julia SO Satellite 5:19.85 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
20 Gomez , Cristal FR Frostproof 5:20.14 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
21 Albright, Lucy JR Trinity Prep 5:20.30 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
22 Fitzgerald, Ashley 7 American Heritage 5:20.39 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
23 Munroe, Madison FR Ransom Everglades 5:20.47 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
24 Vargas, Emily JR Avon Park 5:20.76 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
25 Kummings, Helena JR Bolles 5:21.75 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
26 Stocker, Sierra SO Pine Crest 5:21.80 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
27 Montoya, Maxine SO Bolles 5:22.35 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
28 Emerson, Hanna JR Suncoast 5:23.19 Warrior Invitational Mar 1, 2019
29 Lake, Magnolia SR Rockledge 5:23.37 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
30 Sperry, Ryleigh FR Montverde Academy 5:24.59 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
31 Dericks, Sofie FR Clearwater Central Catholic 5:25.13 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
32 Ward, Margaret SR Rockledge 5:25.64 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
33 Starvaggi, Nina FR Gulliver Prep 5:25.76 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
34 Kerjean, Noemi JR St. Brendan 5:25.78 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
35 Locke, Lauren SR Marianna 5:26.15 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
36 Jaszczak, Riley FR Titusville 5:26.31 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
37 Lawlor, Cassie SR Pine Crest 5:27.19 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
38 Deronda, Mia SO Nature Coast 5:27.31 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
39 Hiers, Brianna SO Montverde Academy 5:27.60 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
40 Shreffler, Chablis SR Tavares 5:28.48 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
41 Wyer, Brianna SR Pensacola Catholic 5:28.74 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
42 Beleznay, Maya JR Pine Crest 5:29.17 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
43 Bohm, Amanda SR Fivay 5:29.46 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
44 O'Riordan, Maeve SR Bolles 5:29.50 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019
45 Rukab, Lana SR Satellite 5:30.39 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
46 Cisneros, Alexandra SR Lake Highland Prep 5:30.50 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
47 Williams, Summer SR Florida High 5:31.69 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
48 Williams, Camryn SO Keystone Heights 5:31.92 Florida Relays Mar 28, 2019
49 Marville, Leah SR Nature Coast 5:32.71 Fivay Invite Mar 1, 2019
50 White, Karah 8 Montverde Academy 5:33.06 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
51 Velez, Johanna 6 Calvary Christian (FtL) 5:33.35 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
52 Hincapie, Jasmine JR Calvary Christian (FtL) 5:33.70 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
53 Fletcher, Julia SR Bishop Kenny 5:33.81 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
54 Brauman , Jayci FR Montverde Academy 5:34.00 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
55 Szakacs, Lydia JR St. Andrew's 5:34.21 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
56 Groppel, Marie SR Satellite 5:34.87 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
57 Garcia Moreno, Fernanda SO Ransom Everglades 5:35.39 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
58 Dieck, Greta SR Holy Names 5:35.58 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
59 Hastings, Kate SO Bolles 5:35.79 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
60 Paul, Anne SO Cardinal Gibbons 5:35.86 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
61 Lake, Abigail SR Rockledge 5:36.17 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
62 Kunz, Catherine SO Bolles 5:36.45 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
63 Axelrod, Lorrie JR Pine Crest 5:36.55 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
64 Parker, Lydia SR Yulee 5:36.81 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
65 Nales-Torchio, Emma 8 McKeel 5:37.53 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
66 Trap, Victoria FR Carrollton 5:37.63 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
67 Scordato, Mackenzie FR Citrus 5:37.65 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
68 Smith, Caroline JR Episcopal 5:37.69 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
69 Holland, Caroline SR Bolles 5:38.18 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
70 Josephson, Samantha JR Bolles 5:38.26 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
71 Mickler, Ella 8 Bolles 5:39.83 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
72 Braswell, Kaitlin SR Rockledge 5:40.22 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
73 Wilhelm, Emily SO Trinity Prep 5:40.37 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
74 Blumenfeld, Sofia JR Trinity Prep 5:40.62 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
75 Small, Juliet SR Lake Highland Prep 5:40.79 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
76 Rybinski , Gabriella SO Frostproof 5:41.97 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019
77 Aube, Sara SR Lincoln Park 5:42.01 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
78 Daley, Ella Kate SO Villages 5:42.20 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
79 Calder, Sydnee FR Fernandina Beach 5:42.91 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
80 Evans, Catharine JR Bishop Kenny 5:43.27 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
81 Schmidt, Mary SO Bishop Kenny 5:43.46 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
82 Dean, Olivia SO Florida High 5:43.50 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
83 Torres, Olivia FR Gulliver Prep 5:43.52 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
84 Phillips, Kheli SO Lake Highland Prep 5:43.75 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
85 Dawn, Kamari SO Rockledge 5:43.78 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
86 McGrane, Shannon SR Bolles 5:44.37 2019 Bolles Relays Mar 14, 2019
87 Ziarnicki, Katelyn FR Lemon Bay 5:44.66 Tarpon Classic Mar 29, 2019
88 Gilman, Madison JR Cardinal Gibbons 5:45.18 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
89 Thomas, Mackenzie FR Bishop Verot 5:45.30 Tarpon Classic Mar 29, 2019
90 Hix, Brianna FR Arnold 5:45.55 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
91 Montgomery, Gretchen SO Pine Crest 5:45.63 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
92 Frymire, Sheri SR Pensacola Catholic 5:45.96 Andrews Invitational Mar 29, 2019
92 Witt, Abigail JR Bolles 5:45.96 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019
94 Alvarez, Camila JR St. Brendan 5:46.12 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
95 Poe, Madison FR Zephyrhills 5:46.41 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
96 Ropp, Hadley FR Bolles 5:46.44 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
97 Stabenau, Gilian JR St. Brendan 5:46.98 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
98 Fredericks, Alexa JR Holy Names 5:47.07 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
99 Moler, Taylor FR Bishop Moore 5:47.10 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
100 McDermott, Anna FR Berkeley Prep 5:47.13 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019

3200 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Hicks, Charles SR Bolles 8:49.62 Arcadia Invitational Apr 5, 2019
2 Denton, Anderson JR Lake Wales 9:11.93 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
3 Smith, Troy SR Rockledge 9:19.46 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
4 Montague, Gabriel SO Satellite 9:23.03 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
5 Hastings, Alex SR Bolles 9:25.96 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
6 Wilson, Justin FR Satellite 9:30.10 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
7 Rivera, Chase SR Bolles 9:30.99 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
8 Khan, Kamren SR Bolles 9:31.14 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
9 OBrien, Gavin JR Astronaut 9:31.42 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
10 Allen, Owen SR Key West 9:33.29 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
11 Sorensen, John SR Fernandina Beach 9:34.35 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
12 Updike, Kevin SO Lake Wales 9:34.80 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
13 Gindl, Phillip JR West Florida 9:39.09 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
14 Nesi, Joel SR Ridgeview 9:41.02 Florida Relays Mar 28, 2019
15 Brady, William FR Bolles 9:43.74 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
16 Stern, Josh SO Satellite 9:46.04 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
17 Wilhelm, Christopher SR Trinity Prep 9:48.52 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
18 Devoss, Simon SO Astronaut 9:49.97 Florida Relays Mar 28, 2019
19 Phillips, Jai JR Lake Highland Prep 9:50.47 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
20 Ward, Stephen SR Lake Wales 9:51.08 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
21 Noble, Ian SO St. Andrew's 9:51.81 Florida Relays Mar 28, 2019
22 Guy, Alex SR Keystone Heights 9:52.17 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
23 Ortega, Gabriel SR Pine Crest 9:54.68 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
24 Stalcup, Ross SR Hernando 9:54.91 Florida Relays Mar 28, 2019
25 Lipham, Ethan FR Berkeley Prep 9:55.26 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
26 Cummings, Matthew SR Cocoa Beach 9:56.73 Florida Relays Mar 28, 2019
27 Basford, Nathaniel JR Satellite 9:57.09 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
28 Kennedy, Matthew SR Bishop Kenny 9:57.59 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
29 Brady, Will FR Bolles 9:57.98 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
30 Hensley, Jacob SR Citrus 9:58.88 Florida Relays Mar 28, 2019
31 Rutkowski, Cole SO Bolles 9:58.97 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
32 Sow, Emile JR Eastside 9:59.47 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
33 Morales, Landon FR Lake Wales 9:59.64 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
34 Rivera- Garcia, Ian SR Lely 10:00.78 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
35 Mohamad, Bilal SR Arnold 10:01.27 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
36 Fetchero, Vincent SR Bishop Kenny 10:01.33 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
37 Young, Kingston SR Key West 10:02.32 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
38 Kraver, Joshua JR Edgewood 10:02.72 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
39 Porter, Chris SR Rickards 10:03.65 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
40 Teal, Michael SO Bishop Kenny 10:04.69 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
41 Dunn, Preston SR Oasis 10:05.06 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
42 Ossi, Jacob JR Bishop Kenny 10:05.37 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
43 Cusack, James SR Ransom Everglades 10:06.10 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
44 Wagner, Zach FR Bishop Kenny 10:08.26 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
45 Bennett, Mason SR Arnold 10:08.92 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
46 Cheatham, Kai JR Cocoa Beach 10:12.69 Florida Relays Mar 28, 2019
47 Kwiatkowski, Caden SO Fernandina Beach 10:12.78 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
48 Dickinson, Luke JR Satellite 10:13.75 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
49 Thompson, Kobe SR Satellite 10:15.53 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
50 Tellis, Ladarius SO Lake Wales 10:19.60 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
51 Holden, Michael SR Lake Wales 10:19.73 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
52 Parks, Nathan SR Eastside 10:20.16 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
53 Ramos , Daniel FR LaBelle 10:23.38 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
54 Rooplal, Darnell SO Atlantic (PO) 10:24.51 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
55 Brownlee, Jalen SO Rickards 10:24.82 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
56 Cruz, Christian SO Immokalee 10:26.79 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
57 Kelley, Keith SR Ridgeview 10:27.22 Don Hall Invitational Mar 29, 2019
58 Mason, Aidan FR Satellite 10:27.65 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
59 Durr, Steven SO Fernandina Beach 10:28.18 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
60 Canoura, Alexander SR Menendez 10:29.41 St Johns County River Conference Championships 2019 Apr 3, 2019
61 Brigandi , Anthony SO McKeel 10:30.39 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
62 Miller, Jack SO Trinity Prep 10:30.75 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
63 Lisman, Marcus SO Bishop Moore 10:32.27 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
64 Richards, Malachi SR Rickards 10:32.64 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
65 Dray, Alex SO Ransom Everglades 10:32.85 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
66 Carpenter, Nick FR Trinity Prep 10:34.23 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
67 Camp, William SO Bolles 10:34.98 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
68 Prezioso, Vincenzo JR Cocoa 10:36.13 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
69 Harvey, Austin SO Cocoa 10:36.25 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
70 Campbell, Bo SR LaBelle 10:36.28 Edison Relays Mar 8, 2019
71 Engelmann, Blake SO Archbishop McCarthy 10:37.41 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
72 Blake, Joseph SR Pensacola Catholic 10:37.49 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
73 Pagan, Gavin JR Lakewood 10:38.12 Richard Allen Invitational Feb 21, 2019
74 Waitrovich, Andrew JR Bishop Kenny 10:38.17 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
75 Rubin, Zach JR Hallandale 10:38.27 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
76 Murphy, Patric FR Clearwater Central Catholic 10:38.44 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
77 Esber, Tomas JR Ransom Everglades 10:39.56 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
78 Adlrich, Adam SR Atlantic (PO) 10:39.60 Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
79 Cortez, Gabe SR Atlantic (PO) 10:39.76 Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
80 Diamond, Kyle SR Titusville 10:39.77 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
81 Abrams, Lucas JR Pine Crest 10:40.20 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
82 Romac, Will FR St. Andrew's 10:40.23 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
83 Aziz, Andrew JR Montverde Academy 10:40.66 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
84 Shaw, Tyler FR Keystone Heights 10:44.81 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
85 Cunado, David SR Gulliver Prep 10:45.09 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
86 Salgado, Jose SO LaBelle 10:45.43 Edison Relays Mar 8, 2019
87 Jessup, John SR Gulf 10:45.46 Mitchell Meet #2 Mar 14, 2019
88 McClure, Matthew FR Bolles 10:46.99 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
89 Frietze, Dominik SO Ridgeview 10:47.55 Don Hall Invitational Mar 29, 2019
90 Garcia, Jose Paolo Miguel JR Ridgeview 10:48.51 Friday Night Spikes Apr 5, 2019
91 lott, Nathan SR American Heritage (DB) 10:48.70 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
92 Cruz-Marcelo, Ricardo SR Suwannee 10:48.73 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
93 Sackenheim, Max SO Rockledge 10:48.89 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
94 Duhnoski, Colin FR Bolles 10:49.83 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
95 McAlister, Kai SO Rockledge 10:50.02 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
96 Lee, Nicholas SO Eustis 10:50.26 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
97 Carmody, Rory SR West Florida 10:50.83 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
98 Rowsell, John SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 10:51.05 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
99 Morris, Trey JR Berkeley Prep 10:51.40 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
100 Guice, Jordan SO Rickards 10:51.50 Rickards Dual Meet Apr 1, 2019

3200 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Clark , Rebecca SR Villages 10:18.11 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Yared, Tsion JR Pine Crest 10:24.23 Arcadia Invitational Apr 5, 2019
3 Faulhaber, Emily JR Pine Crest 10:39.60 Arcadia Invitational Apr 5, 2019
4 Tymorek, Eleanor SO St. Andrew's 10:56.29 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
5 Castillo, Billie JR Titusville 11:00.84 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
6 Matysik, Nicole SR Key West 11:07.48 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
7 Csikai, Elizabeth 8 Bolles 11:09.68 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
8 Cardwell, Kendyl SO Montverde Academy 11:15.73 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
9 Lake, Magnolia SR Rockledge 11:16.30 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
10 Gomez , Cristal FR Frostproof 11:20.94 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
11 Ward, Margaret SR Rockledge 11:21.11 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
12 Montoya, Maxine SO Bolles 11:24.63 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
13 Shreffler, Chablis SR Tavares 11:29.19 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
14 Jaszczak, Riley FR Titusville 11:29.82 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
15 Mickler, Ella 8 Bolles 11:30.40 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
16 McAnally, Audrey JR Trinity Prep 11:32.57 Florida Relays Mar 28, 2019
17 Albright, Lucy JR Trinity Prep 11:34.62 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
18 Sperry, Ryleigh FR Montverde Academy 11:35.99 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
19 Henne, Lily FR Montverde Academy 11:37.10 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
20 Varela, Natalie JR Gulliver Prep 11:37.52 Falcon Invitational Feb 22, 2019
21 Fitzgerald, Ashley 7 American Heritage 11:37.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
22 Pisello, Alaina SO Trinity Prep 11:38.34 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
23 Avery, Sydney SR Berkeley Prep 11:42.05 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
24 Lawlor, Cassie SR Pine Crest 11:42.84 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
25 Dericks, Sofie FR Clearwater Central Catholic 11:43.95 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
26 Williams, Summer SR Florida High 11:44.63 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
27 Velez, Johanna 6 Calvary Christian (FtL) 11:45.78 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
28 Turbyfill, Taitem SO Trinity Prep 11:46.25 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
29 Szakacs, Lydia JR St. Andrew's 11:47.96 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
30 Kummings, Helena JR Bolles 11:49.47 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
31 Nales-Torchio, Emma 8 McKeel 11:49.81 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
32 Parker, Lydia SR Yulee 11:50.55 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019
33 Rukab, Lana SR Satellite 11:51.51 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
34 Starvaggi, Nina FR Gulliver Prep 11:54.00 Florida Relays Mar 28, 2019
35 Poe, Madison FR Zephyrhills 11:54.65 Wiregrass Ranch Stampede Mar 27, 2019
36 Groppel, Marie SR Satellite 11:54.92 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
37 Hughes, Megan JR Holy Names 11:55.82 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
38 Marville, Leah SR Nature Coast 11:58.28 Anclote High School Invitational Mar 26, 2019
39 Blumenfeld, Sofia JR Trinity Prep 12:00.69 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
40 Dieck, Greta SR Holy Names 12:02.09 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
41 Holland, Caroline SR Bolles 12:03.35 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
42 Evans, Catharine JR Bishop Kenny 12:03.86 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
43 Barrett, Hayley SR Rockledge 12:04.08 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
44 Montgomery, Gretchen SO Pine Crest 12:04.79 Florida Relays Mar 28, 2019
45 Irigoyen , Claire SR Ransom Everglades 12:06.15 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
46 Munroe, Madison FR Ransom Everglades 12:06.86 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
47 Wyer, Brianna SR Pensacola Catholic 12:06.96 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
48 O'Riordan, Maeve SR Bolles 12:07.58 2019 Bolles Relays Mar 14, 2019
49 Deronda, Mia SO Nature Coast 12:08.30 Fivay Invite Mar 1, 2019
50 Brauman , Jayci FR Montverde Academy 12:09.35 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
51 Aube, Sara SR Lincoln Park 12:12.99 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
52 Wilhelm, Emily SO Trinity Prep 12:19.56 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
53 Beleznay, Maya JR Pine Crest 12:22.54 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
54 Josephson, Samantha JR Bolles 12:23.78 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
55 Smith, Caroline JR Episcopal 12:26.51 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019
56 Gardner, Kyra FR Gulliver Prep 12:26.53 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
57 Mondelo, Almudena JR St. Brendan 12:28.95 Florida Relays Mar 28, 2019
58 Torres, Olivia FR Gulliver Prep 12:30.05 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
59 Lam, Mandy SO Tampa Catholic 12:30.13 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
60 Fletcher, Julia SR Bishop Kenny 12:32.92 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
61 Rodriguez, Maya 7 Calvary Christian (FtL) 12:35.13 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
62 Grant, Skylar JR West Florida 12:35.31 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
63 Alligood, Madison JR Bishop Kenny 12:35.68 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
64 Albertelli, Anna SO Bishop Kenny 12:37.55 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
65 Kraver, Kaylee FR Edgewood 12:38.28 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
66 Kerjean, Noemi JR St. Brendan 12:39.02 Big Blue VIII Mar 2, 2019
67 Moler, Taylor FR Bishop Moore 12:39.12 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
68 Saunders, Kathryn FR Bishop Kenny 12:39.27 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
69 Shank, Hailey SR Lake Placid 12:39.37 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
70 Morgan, Killian SO Fivay 12:39.45 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
71 Garcia Moreno, Fernanda SO Ransom Everglades 12:39.47 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
72 Kinnear, Caitlin JR North Broward Prep 12:39.71 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
73 Locke, Lauren SR Marianna 12:39.80 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
74 Fredericks, Alexa JR Holy Names 12:40.38 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
75 Gilman, Madison JR Cardinal Gibbons 12:41.18 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
76 Spivey , Carli SO McKeel 12:42.16 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
77 Limperis, Nicole SR Cardinal Gibbons 12:43.26 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
78 Frymire, Sheri SR Pensacola Catholic 12:44.12 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
79 Rybinski , Gabriella SO Frostproof 12:44.80 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
80 Poling, Ellie SO Lely 12:45.29 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
81 Ashley, Marisa SO Arnold 12:45.85 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
82 Cassidy, Catarina FR Key West 12:46.14 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
83 Braswell, Kaitlin SR Rockledge 12:46.26 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
84 Montalvo, Adriana JR Tavares 12:46.35 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
85 Bergman, Xoe SR Satellite 12:46.49 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
86 Thomas, Mackenzie FR Bishop Verot 12:47.93 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
87 Craig, Anna FR Satellite 12:48.26 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
88 Langston, Alyssa SR Wakulla 12:48.45 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
89 Barbaza , Zarrah FR Montverde Academy 12:49.50 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
90 Schmidt, Mary SO Bishop Kenny 12:50.14 Bear Classic Mar 1, 2019
91 White, Karah 8 Montverde Academy 12:50.18 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
92 Cross, Mia SO Bishop Verot 12:50.33 Tarpon Classic Mar 29, 2019
93 Stephens, Kylie 8 Berkeley Prep 12:50.52 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
94 Nesmith, Natalie 8 Montverde Academy 12:52.45 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
95 Glenn, Mackenize FR Episcopal 12:52.75 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019
96 Ramos, Vanesa SO LaBelle 12:53.02 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
97 Holmquist, Nyssa SR Satellite 12:53.11 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
98 Opalinski, Emily SO Cardinal Gibbons 12:53.16 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
99 Canavan, Amber FR Bishop Kenny 12:53.19 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
100 Mullaney, Grace SO Bishop Kenny 12:53.35 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019

100 Hurdles (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Harvey, Ashantae JR Hallandale 13.84 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 1.0
2 Weaver, Lucheyona SO Dunbar 14.21 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Holland, Corliss SR Raines 14.42 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
4 Spann, Daishon SR Cocoa 14.47 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
5 Williams, Armani SR Godby 14.53 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
6 Harvey, Ashanti JR Hallandale 14.79 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
7 Soto, Cristina SR Archbishop McCarthy 14.96 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 3.6
8 King, Jade JR Rockledge 14.98 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
9 Jones, Auzjay SR Bishop Kenny 14.99 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019 3.5
10 Henry, Shadine SR Lakewood 15.06 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 0.2
11 Adams, Trinity SO Dunbar 15.07 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 2.2
12 Coleman, Alicia JR Suncoast 15.09 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -2.1
13 Davis, Chloe SR Berkeley Prep 15.16 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 +0.0
14 Williams, Jakell SR Rickards 15.24 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -2.1
15 Wajd, Jazmyn FR Tampa Catholic 15.27 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
16 Zoellner, Adeline FR Lakewood 15.35 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
17 Williams, Monique SO Pompano Beach 15.39 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 3.6
18 Rodriguez, Nageline SO Calvary Christian (FtL) 15.53 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 3.6
18 Toulemonde, Emma JR Cardinal Gibbons 15.53 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
20 Morgan, Tonie FR Florida High 15.77 Florida Relays Mar 28, 2019 3.1
21 White-Stewart, Malayshia SO Taylor County 15.84 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
22 Jones, Aniyah SO Cardinal Gibbons 16.02 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 2.5
23 Joseph, Jada SO American Heritage 16.03 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
24 Lyons, Janazha JR Rockledge 16.04 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -2.3
25 Wynn, Emonei SR Menendez 16.13 St Johns County River Conference Championships 2019 Apr 3, 2019 -2.4
26 Lewis, Mia FR Cocoa 16.15 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.3
27 Howard, Blair JR South Walton 16.17 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
28 Sutton, Kaylee JR Menendez 16.18 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 -0.8
29 Bryan, Patasha SO South Walton 16.19 Florida Relays Mar 28, 2019 1.2
30 Sanders, Shekinah JR Bolles 16.23 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019 2.5
31 Nouss, Tallulah JR Berkeley Prep 16.26 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019 1.4
31 Wallace, Frantysha JR Cardinal Gibbons 16.26 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.0
33 Lewis, Analise JR Bishop Verot 16.32 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -1.8
34 Sorensen, Eden SR Lake Highland Prep 16.44 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 2.0
35 Aves, Ally JR Berkeley Prep 16.46 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019 1.4
36 Carlson, Caroline JR Carrollton 16.47 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
37 Denson, Lajada SO Miami Edison 16.54 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.8
38 Graham, Alysia SO Nature Coast 16.58 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
39 Neal, Dynesty SR West Florida 16.62 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.9
40 Motley, Raija SO Dunbar 16.64 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -0.1
41 Kirkland, Kendall SR Raines 16.80 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019 -0.5
42 Albert, De'Ana FR Wakulla 17.02 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
43 Difrank, Sherrie SO Weeki Wachee 17.05 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 0.1
44 Salas, Paolina FR Carrollton 17.10 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.6
45 Perry, Keonna SR Eastside 17.12 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
46 Martin, Dariniya FR Suwannee 17.13 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
47 Vastano, Katie SR Nature Coast 17.15 Hernando County Meet Feb 22, 2019
48 Hansen, Sabrina FR Fernandina Beach 17.16 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
49 Paul, Janiyah SO Hallandale 17.18 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
50 Bryant, Brookette FR Villages 17.20 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -2.8
50 Richason - Bugg, Sydney JR Villages 17.20 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 -0.7
52 Andris, Parmelie SO Lely 17.29 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
53 Perez, Alyssia SR Astronaut 17.38 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
53 Robinson, Sade SO Ribault 17.38 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 2.6
55 Smith, Christina SR Trinity Catholic 17.45 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
56 Clark, Rese SR Rockledge 17.48 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
57 Ramirez, Shanise FR Hallandale 17.49 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -0.2
58 Tacher, Nicole SO Ransom Everglades 17.52 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.8
59 Boothe, Denae FR Pine Crest 17.56 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
60 Green, Aniya SO Yulee 17.63 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
61 Camaret, Merileigh JR South Walton 17.65 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
62 Folson, Charmaine SO Rickards 17.68 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
63 Dickinson, Alexa SR Carrollton 17.72 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
64 Drummond, Taylor JR Weeki Wachee 17.75 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -2.8
65 De Allende Silva, Isabel JR American Heritage 17.78 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -0.2
66 Joseph, Landy SR Jones 17.81 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.8
67 Lamy, Eboni SO Hardee 17.82 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 -0.5
68 Perkins, Tiyonna JR Hernando 17.85 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
69 Wachholz, Catherine FR Bolles 17.88 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
70 Rocker, Daija FR South Sumter 17.90 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
71 Bellamy, Shavonne SR Yulee 17.93 River City Distance Carnival & Track Classic Mar 8, 2019
72 Mavrofrides, Madelyn SR Bishop Moore 17.98 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 2.0
73 White, Miranda FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 18.00 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 -0.5
74 Cordero, Carmen SR DeSoto County 18.02 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 0.7
75 Haff, Kendal FR Nature Coast 18.05 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
75 McCalla, Ashley SR Pompano Beach 18.05 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019 1.2
77 Casado Mendez, Sophia SO Lely 18.11 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.8
78 Diebenow, Atlantic 8 Bolles 18.19 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.9
78 Palmer, Kamiyah FR Gibbs 18.19 FHSAA 2A District 11 Apr 13, 2019 -1.7
80 Alexander, Olivia SO McKeel 18.21 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 -0.8
81 VanGorder, Madison FR Villages 18.23 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.2
82 Adams, Natalie SO Zephyrhills 18.26 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 1.1
82 Gray, Victoria FR Weeki Wachee 18.26 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
84 Walden, Janiya SR Hallandale 18.29 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -0.2
85 Mullins, Riley FR Lincoln Park 18.31 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.3
86 Byrd, Kaylah SO Calvary Christian (FtL) 18.33 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.0
87 Starling, Tykeria SR Suwannee 18.35 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
88 Keaton, Seciarra JR Hallandale 18.38 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
88 Sample, Diamond JR Hallandale 18.38 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.0
90 Brown, Ka'Dashia SO Dunbar 18.41 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -0.7
91 Kish, Jena FR West Nassau 18.42 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
92 Turner, Elizabeth FR South Walton 18.45 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
93 Yared, Hannah FR Trinity Prep 18.51 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.8
94 Kamp, Margaret SO Suncoast 18.54 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.2
94 Morales, Claudia JR Archbishop McCarthy 18.54 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
96 Bannon, Victoria SR Keystone Heights 18.59 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
97 Laurencio, Valeria FR Calvary Christian (FtL) 18.61 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
98 Joseph, Makyra FR Miami Edison 18.63 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.8
99 Fernandez, Loren FR Lely 18.70 FHSAA 2A District 12 Apr 12, 2019
100 Chavez, Lily JR St. Andrew's 18.77 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019

110 Hurdles (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Calixte, Daren SR Suncoast 13.75 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
2 Bryant, Jabari SR Rickards 14.32 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.3
3 Porter, Roqaun SO Glades Central 14.43 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
4 Dagrin, Loubert JR Miami Washington 14.49 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.1
5 Calhoun , Jamal SR Rickards 14.59 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 1.2
6 Butler, Timothy SR American Heritage 14.62 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.7
6 Mustari, Leonard SO Dunbar 14.62 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 3.3
8 Cauley, Kristopher SR Godby 14.65 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 -0.3
9 Williams, Markeal SR Hallandale 14.75 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.7
10 Robinson, Christopher SR Rickards 14.78 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.3
11 Saddler, Craig JR Cardinal Gibbons 14.80 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019 -0.3
12 Cauley, Kristian SR Godby 14.86 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 0.8
13 Gilliam, Alexander SR Gadsden County 14.87 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.3
14 Baldwin, Ge'Kelvion JR Godby 14.88 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.2
14 Flegeance, Vincent FR Cardinal Gibbons 14.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.1
16 Pierre, Renald SR Dunbar 14.91 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 3.3
17 Daniels, Da'mon JR Raines 15.00 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.2
18 Dejesus, Anthony SR Lake Wales 15.01 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
19 Grabill, Jacob JR Tavares 15.05 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.4
20 Hendley, Brandon JR Westside 15.12 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019 1.5
21 Guzik, Logan JR Berkeley Prep 15.13 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 0.2
22 Simmons, James SO West Florida 15.15 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
23 Coates, Tysen JR Tavares 15.21 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
24 Vickers, Eugene JR Ribault 15.25 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
25 Evans, Ronald JR Menendez 15.27 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 -1.1
26 Lay , William JR Lake Highland Prep 15.29 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.4
27 Heflin, John SR Trinity Catholic 15.32 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
28 Robinson, Harrison FR Raines 15.36 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
29 Morgan, Javan SR Florida High 15.38 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
30 Jackson, Earnest SR Glades Central 15.45 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.8
31 Bryant, Brent JR Villages 15.46 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.8
31 Kilpatrick, Alexander JR South Walton 15.46 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.2
33 Pittman, Jaden SR Godby 15.50 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
34 Altschuler, Graham SO North Broward Prep 15.52 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
35 Geathers, Jayden FR American Heritage 15.56 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.7
36 Jones, Jacquez JR Booker 15.59 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019 1.3
37 Latimer, Reshawn FR Raines 15.67 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 2.4
38 Wright, Rasmus JR Hallandale 15.69 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
39 Hendley, Chris JR Ribault 15.71 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019 1.5
40 Hernandez, Isaac JR Clewiston 15.72 FHSAA 2A District 12 Apr 12, 2019
41 Morancy, Sergio SO Lely 15.75 FHSAA 2A District 12 Apr 12, 2019
42 Lanier, Travan JR Lakewood 15.81 FHSAA 2A District 11 Apr 13, 2019 -0.6
43 Evans, Keyon SR Gibbs 15.83 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
44 Hill, Chase SO Bishop Verot 15.84 Tarpon Classic Mar 29, 2019 0.8
45 Smith , Daryl FR Rockledge 15.92 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
46 Bynum, Markus JR Berkeley Prep 15.93 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019 2.2
47 Porter, Javian SO Glades Central 15.99 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
48 Edmond, Gilber JR Fort Pierce Westwood 16.01 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.9
49 Watts, Robert SR Trinity Prep 16.08 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 -0.3
50 Martin, Eleazar SO St. Andrew's 16.14 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
51 Castro, Joaquin SR Ridgeview 16.16 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.3
52 Dennis, Bobby FR Dunbar 16.18 FHSAA 2A District 12 Apr 12, 2019
52 Gordon, Dejuan SO Booker 16.18 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
54 Neal, Maguire FR