FHSAA 4A Region 3 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Smith, Victor SR Palm Beach Lakes 10.71 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 2.7
2 Mallinger, Davis JR Viera 10.74 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
3 Porter, Winfred JR Seminole Ridge 10.81 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.1
4 Pierre, Emmanuel Dr. Phillips 10.83 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.2
5 Cruickshank, Derrick SR Royal Palm Beach 10.84 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 4.0
6 Adams, Mark SO Viera 10.92 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
7 Roberts, Christian SR Boone 11.02 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
8 Hollis, Stefan JR Atlantic (Delray) 11.04 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.3
9 Foreman, Preston JR Viera 11.06 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
10 Desir, Clifford SR Park Vista 11.14 Warrior Invitational Feb 21, 2020 5.9
11 Patrick, Maxfield JR Vero Beach 11.17 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
12 Saunders, Christian SR John I. Leonard 11.18 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.8
12 Sedaros, Zack JR Viera 11.18 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
14 Bethel, Wendell JR Vero Beach 11.19 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
15 Estephene, Ishma JR Freedom (Orlando) 11.22 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 3.1
15 Johnson, Zhimarias JR Palm Beach Lakes 11.22 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 2.7
17 Evans, Antoine JR Lake Worth 11.24 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
18 Robinson, Robert JR St. Cloud 11.27 Harmony Invitational Mar 7, 2020 2.9
19 Kerrigan, Dustin JR Jupiter 11.28 Warrior Invitational Feb 21, 2020 3.4
20 Jean, Mikalet SO Santaluces 11.30 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 2.7
21 Schulman, Jordan SR West Boca Raton 11.31 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
22 Neblett, Tyler JR Dr. Phillips 11.32 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
23 Guilleau, Schwartz JR Spanish River 11.33 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.1
24 Zabriski, Lathen SO Jupiter 11.34 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 4.1
25 Penn, Amar SO Park Vista 11.35 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.3
26 Dubose , Vicent SO Palm Beach Gardens 11.36 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 3.4
26 Francois, Mykale Palm Beach Lakes 11.36 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 2.7
28 Jones, Jacquez SR Dr. Phillips 11.37 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.2
29 Finnigan-Lucas, Spencer SR Martin County 11.39 Warrior Invitational Feb 21, 2020 5.9
30 Alexander, Denzel SR Martin County 11.40 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 +0.0
30 Hope, Jayden JR Palm Beach Central 11.40 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020 0.1
30 Pettigrew, Shomari FR Treasure Coast 11.40 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 1.2
30 Walters, Kaylon SO Osceola (Kissimmee) 11.40 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 1.6
34 Butler, Micah Palm Beach Lakes 11.41 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 2.7
34 Turner, Theo JR Atlantic (Delray) 11.41 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 4.1
36 Barkley, Daxton JR Lake Nona 11.42 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 1.9
36 Porter, Winfred JR Seminole Ridge 11.42 2020 Walter Dix Invitational Feb 22, 2020 -1.9
38 Miller, Sean SR Treasure Coast 11.45 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 4.0
39 Taylor, Hayden SO St. Cloud 11.46 Harmony Invitational Mar 7, 2020 2.9
40 Richards, Sadiki SO Santaluces 11.49 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 3.4
40 Wilson, Jeremiah SO Osceola (Kissimmee) 11.49 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 1.0
42 Bethel, Wendell JR Vero Beach 11.51 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.9
42 Heredia, Elijah JR Jupiter 11.51 Warrior Invitational Feb 21, 2020 3.4
42 Scott, Isaiah SR Dwyer 11.51 Warrior Invitational Feb 21, 2020 3.6
45 Aurelien, Djosmithe SR Lake Worth 11.52 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 3.4
45 Rivers, Kye JR Olympia 11.52 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
47 DeFour, Lee JR St. Cloud 11.55 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020 1.5
48 Exil, Isaiah SR Olympia 11.58 Jeff Wentworth Relays 2020 Feb 28, 2020 -0.5
48 Johnson, TJ SO Viera 11.58 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 0.1
48 McClain, Jarion SO Lake Nona 11.58 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020 -0.2
48 Platon, Aidan JR Lake Nona 11.58 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 1.4
52 Pelletier, Riley SO Martin County 11.59 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 1.2
53 Fluery, Ricky SR Treasure Coast 11.60 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 4.0
53 Shields, Johntrell JR Atlantic (Delray) 11.60 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 4.1
55 Brown, Kwesi SR Palm Beach Gardens 11.61 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 3.4
56 Mimms, Joshua SR Fort Pierce Central 11.62 LPA Quad Meet Feb 11, 2020
57 Schwartz, Nikolas JR Martin County 11.63 Warrior Invitational Feb 21, 2020 3.4
58 Davis, Jalon SR Park Vista 11.64 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.3
58 Davis, Robert JR Palm Beach Lakes 11.64 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 3.4
58 Poole, Michael SR Windermere 11.64 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
61 Jackson, Ja'Keem FR Osceola (Kissimmee) 11.65 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 1.6
62 Williams, Corey JR Lake Nona 11.66 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020 -1.9
62 Wright Jr, Antonio JR Melbourne 11.66 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -1.2
64 Doucette, Jack SO Park Vista 11.68 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020 +0.0
64 Jean, Joshua SR Park Vista 11.68 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.3
66 Patterson, Elias SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.70 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 1.6
67 Oscar, Jeremiah SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.72 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 1.0
67 Quinones, Jolaney FR St. Cloud 11.72 Harmony Invitational Mar 7, 2020 2.9
69 Adams, Joshua SO Spanish River 11.73 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 0.1
69 Daniels, Thurston FR Osceola (Kissimmee) 11.73 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 1.0
69 Halfon, Noah SR West Boca Raton 11.73 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
69 Holland, Nivon SR Dr. Phillips 11.73 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -1.7
73 Cherelus, Elijah FR Freedom (Orlando) 11.74 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020 -0.6
73 Heriscar, Briant SO John I. Leonard 11.74 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 +0.0
73 Hunter, Jaylin JR Atlantic (Delray) 11.74 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.3
73 Johnson, Brandon SO Fort Pierce Central 11.74 Tiger Invitational Feb 28, 2020 -0.2
73 Thompson, Jalen Dr. Phillips 11.74 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020 -2.4
73 Ughulu, Leslie SR Cypress Creek 11.74 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020 -0.3
79 Denis-McCormick, Amari SO Lake Nona 11.75 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020 -0.6
79 Gallo, Christopher JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.75 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 1.9
79 King, Markel SO Park Vista 11.75 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
79 Madl, Tyler SR Viera 11.75 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
83 Ford, Tyler SR St. Cloud 11.76 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020 2.1
84 Antoine, Simon SO John I. Leonard 11.77 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.5
84 Swint, JaRandy SO Osceola (Kissimmee) 11.77 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020 1.8
84 Williams, Antoine JR Atlantic (Delray) 11.77 Warrior Invitational Feb 21, 2020 3.4
87 Smith, Jamari FR John I. Leonard 11.78 Warrior Invitational Feb 21, 2020 3.4
87 Tammany, Maxwell SR Park Vista 11.78 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.1
89 Hill, Jahbari JR Atlantic (Delray) 11.79 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.3
89 Rivera, Diego JR Boone 11.79 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 0.1
91 Barfield, Justin SO Dwyer 11.80 Warrior Invitational Feb 21, 2020 4.2
91 Friedman, Cameron FR Olympia 11.80 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
93 Francios , Caleb FR Santaluces 11.81 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 3.2
94 Harrington, Jacobi JR Santaluces 11.82 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 3.2
94 Simon, Kanorris FR Palm Beach Gardens 11.82 Warrior Invitational Feb 21, 2020 4.2
96 Exil, Manasse FR Santaluces 11.83 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 3.2
97 Brown, Daniel JR Seminole Ridge 11.86 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 0.6
97 Nonombre, Dravon JR Fort Pierce Central 11.86 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020 -1.7
99 Alexander, Shakur JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.87 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
100 Shaw, Tyler SO Fort Pierce Central 11.88 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020 -1.6

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Johnson, Alliann SR Osceola (Kissimmee) 11.91 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020 1.5
2 Scille, Kameron SR Wellington 12.12 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 -0.3
3 Scarlett, Timika SO Spanish River 12.14 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.1
4 Edwards, Kiari SR Lake Worth 12.29 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.1
5 Barrett, Hannah SR Melbourne 12.32 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
5 Marshall, Alyssa JR Park Vista 12.32 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.2
7 Fleurimond, Shanice SR Dwyer 12.50 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.8
8 Lee, Javia JR Boone 12.59 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
9 Levy, Shannon FR Osceola (Kissimmee) 12.61 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 1.9
10 Morgan, Sapphire SR Park Vista 12.65 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.2
11 Dore, Shakaeja JR Dr. Phillips 12.68 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.8
12 Williams, Taylor SR Vero Beach 12.75 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
13 Smith , Jada SO Palm Beach Central 12.78 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -1.5
14 Bonnoront, Kate SR Jupiter 12.79 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.1
15 Jordan, Sophia JR Boone 12.82 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
16 Floristal, Jalissa JR Centennial 12.83 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 6.2
17 jean mary, keysha-lynn JR John I. Leonard 12.84 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020 -0.3
18 Mathis, Rayanna SO Dr. Phillips 12.85 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -1.3
19 Brown, Shaliyah SR Windermere 12.90 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
19 Clayton, Brianna SO Fort Pierce Central 12.90 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 1.2
19 Lewis, Makayla SO Dwyer 12.90 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.3
22 Green, Alyia SO Olympia 12.92 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 0.1
23 Waters, Tamia FR Atlantic (Delray) 12.93 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.2
24 Vereen, Kiana JR Fort Pierce Central 12.97 LPA Quad Meet Feb 11, 2020
25 Nelson, Destiny JR Vero Beach 13.00 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 0.2
26 St. Cyr , Destiny SO Palm Beach Central 13.01 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
27 Bell, Fedjine JR Palm Beach Lakes 13.02 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.1
28 Walker , Keturah FR Palm Beach Gardens 13.06 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.3
29 Brown, Taishai JR Atlantic (Delray) 13.12 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.2
29 Dawson, Ratajah FR Vero Beach 13.12 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
31 Rolle, Jada SO Vero Beach 13.13 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
32 DaCosta-Moore, Daijah SR Olympia 13.14 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 1.8
33 Bennett, Liz-Marie SO Atlantic (Delray) 13.15 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 0.4
33 Myles, Melissa JR Dwyer 13.15 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
33 Rivera, Nyasia JR Cypress Creek 13.15 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020 1.5
36 Peeples, Denarjiah FR Dwyer 13.16 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 3.6
36 Poole, Lavaria FR Palm Beach Gardens 13.16 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.3
36 Rolle, Jada SO Vero Beach 13.16 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
39 hudson, ashirea FR John I. Leonard 13.17 Warrior Invitational Feb 21, 2020 4.8
40 Shannon, Mikeriah JR Dwyer 13.18 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 3.3
40 Wilks, Christie JR Wellington 13.18 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.2
42 Williams, Andreana SR Wellington 13.19 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 3.3
43 Cooley, Alexis SO Dwyer 13.21 Warrior Invitational Feb 21, 2020 4.8
44 Carr, Jarvia Dr. Phillips 13.26 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020 -1.3
44 Jenkins, Quanaya FR Osceola (Kissimmee) 13.26 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 1.5
46 Rivero, Alison JR Palm Beach Central 13.28 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
47 Cook, Alicia SR Wellington 13.29 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 2.8
47 Jones, Cleo SR Palm Beach Gardens 13.29 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 2.1
47 Marc, Marie SR Atlantic (Delray) 13.29 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 3.3
50 Zelaya, Megan JR Park Vista 13.30 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 2.6
51 DaCosta-Moore, Dominique SR Olympia 13.33 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
51 Edwards, Ciara FR Palm Beach Lakes 13.33 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.1
51 Shafer, Madelyn SR Viera 13.33 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020 -1.3
51 Vizotto, Joanna JR West Boca Raton 13.33 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 -0.3
55 Baker , Sophie JR Palm Beach Central 13.34 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -3.8
55 theus, triune FR Royal Palm Beach 13.34 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 3.6
57 Shepard, India SR Seminole Ridge 13.41 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 -0.3
58 Talabert, Stacy SR West Boca Raton 13.43 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020 -0.2
59 Croke, Emily SR West Boca Raton 13.44 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
59 Massey, Jeniah FR St. Cloud 13.44 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020 2.3
59 Roberts, Rehn SO Dwyer 13.44 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.3
62 Louis juste, Kenisha JR Royal Palm Beach 13.47 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
63 Fashaw, Ariah FR Atlantic (Delray) 13.51 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.4
64 Barnes, Jakayla SR Santaluces 13.53 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 3.6
64 Sanders, Zy'Kerria JR Palm Beach Gardens 13.53 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.6
66 Cooper, Vontrice JR Forest Hill 13.54 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.5
66 Slater, Arianna SO Lake Nona 13.54 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020 -0.4
68 Hill, Ezzaria JR Olympia 13.57 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 3.7
68 Jernigan , Paris FR Viera 13.57 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
70 Lara, Laylah FR St. Cloud 13.60 Harmony Invitational Mar 7, 2020 4.3
70 Singleton, Shakirra SO Treasure Coast 13.60 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 4.5
72 Galvan, Leann SO Cypress Creek 13.61 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 2.8
73 Williams, Saniyah FR Cypress Creek 13.62 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020 1.8
74 Jernigan, Kyra SR Freedom (Orlando) 13.66 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
75 Giggetts, Simone JR St. Cloud 13.67 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
75 Joseph, Faith SO Palm Beach Gardens 13.67 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 3.7
77 Pou, Marianna FR Spanish River 13.68 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
78 Egbor, Olivia SR Boca Raton 13.69 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.6
78 Mitchell, Karyana SR Viera 13.69 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.3
78 Williams, Richelle FR Fort Pierce Central 13.69 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 1.7
81 Harris, Jessica SR Lake Worth 13.70 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 3.6
81 Jean, Daphney Royal Palm Beach 13.70 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 4.5
83 Reid, Bryanna SR Freedom (Orlando) 13.74 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
84 Paolicelli, Daniella SR Boone 13.75 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020 1.6
85 Perkins, Lauren SO Windermere 13.77 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
85 Taylor, Ramonica FR Wellington 13.77 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.4
87 Flagg, Emily JR Viera 13.82 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020 -4.3
88 Francois, Lovely FR Vero Beach 13.85 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
88 Howard, Dezmi JR Cypress Creek 13.85 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020 -1.3
90 Diaz, Jasmine FR Viera 13.86 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
90 Young, Olivia SR St. Cloud 13.86 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 0.5
92 Wilson, Hanna SO Freedom (Orlando) 13.87 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 6.0
93 Barker, Christamar SR Martin County 13.89 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
93 Cornelius , Olivia SO Viera 13.89 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
93 Merchant, Gabrielle JR Palm Beach Gardens 13.89 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.6
96 Earp, Morgan SO St. Cloud 13.90 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020 2.3
96 Frett, Izariah JR Dr. Phillips 13.90 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -4.1
96 Johnson, Jasmine SO Viera 13.90 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -1.0
99 Pestana-Trasolini, Valeria FR Lake Nona 13.91 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020 -0.3
100 Clairisme, Sephora SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.94 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 6.0

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Mallinger, Davis JR Viera 21.57 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
2 Cruickshank, Derrick SR Royal Palm Beach 21.81 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.7
3 Sedaros, Zack JR Viera 22.16 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
4 Pierre, Emmanuel Dr. Phillips 22.18 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.9
5 Adams, Mark SO Viera 22.22 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
5 Jackson, Markevus JR Osceola (Kissimmee) 22.22 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020 -1.6
7 Patrick, Maxfield JR Vero Beach 22.37 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
8 Porter, Winfred JR Seminole Ridge 22.43 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.7
9 Smith, Victor SR Palm Beach Lakes 22.47 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.7
10 Jones, Victor SO Olympia 22.49 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 -0.1
11 Hope, Jayden JR Palm Beach Central 22.52 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 +0.0
12 Hollis, Stefan JR Atlantic (Delray) 22.71 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
13 Evans, Antoine JR Lake Worth 22.84 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
14 Williams, Corey JR Lake Nona 22.87 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 0.4
15 Estephene, Ishma JR Freedom (Orlando) 22.91 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
16 Adams, Joshua SO Spanish River 22.96 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.7
17 Wright Jr, Antonio JR Melbourne 22.97 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
18 Jones, Jacquez SR Dr. Phillips 23.00 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -6.0
19 Pettigrew, Shomari FR Treasure Coast 23.01 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 0.8
20 Cabrales, Richard Dr. Phillips 23.02 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.5
20 Madl, Tyler SR Viera 23.02 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
22 Grant, Shavary SR John I. Leonard 23.08 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
23 Guilleau, Schwartz JR Spanish River 23.12 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.1
24 Burke, Tyler JR Atlantic (Delray) 23.13 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
25 Saunders, Christian SR John I. Leonard 23.14 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 -0.3
26 White, Nasir JR Windermere 23.15 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
27 Thornton , Matron SR Seminole Ridge 23.16 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 6.4
28 Finnigan-Lucas, Spencer SR Martin County 23.18 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 -0.3
29 Penn, Amar SO Park Vista 23.19 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
30 Schulman, Jordan SR West Boca Raton 23.36 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 0.4
31 Beliard, Mathew SR Boca Raton 23.39 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
32 Doucette, Jack SO Park Vista 23.40 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
33 Coulter, Joseph SO Martin County 23.41 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 +0.0
34 Butler, Micah Palm Beach Lakes 23.42 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.7
35 Delices, Max SO Atlantic (Delray) 23.44 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
36 Dieujuste, Ritch FR West Boca Raton 23.46 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
37 McClain, Jarion SO Lake Nona 23.48 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 0.8
38 Bennett, Lamar SR Fort Pierce Central 23.50 LPA Quad Meet Feb 11, 2020
39 Jean, Mikalet SO Santaluces 23.53 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
39 Noto, Rosario SO Windermere 23.53 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
41 Dubose , Vicent SO Palm Beach Gardens 23.55 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 1.8
42 Danastor, Xander Olympic Heights 23.56 Archbishop McCarthy Meet 2 Mar 4, 2020
42 Wilson, Jeremiah SO Osceola (Kissimmee) 23.56 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 0.7
44 Zabriski, Lathen SO Jupiter 23.60 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 1.8
45 Taylor, Hayden SO St. Cloud 23.66 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020 -0.7
46 Francois, Mykale Palm Beach Lakes 23.67 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.7
47 shirley, jiraye SO Royal Palm Beach 23.74 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 6.4
48 Rivera, Diego JR Boone 23.75 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020 2.0
49 Bethel, Wendell JR Vero Beach 23.77 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 0.6
50 Chin, Dorian JR Wellington 23.80 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
51 Alexis, Guenson JR Atlantic (Delray) 23.82 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 1.8
51 Odie, Jeremiah JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 23.82 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 2.4
53 Pelletier, Riley SO Martin County 23.84 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 0.6
54 Neblett, Tyler JR Dr. Phillips 23.85 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -1.2
55 Jackson, Ja'Keem FR Osceola (Kissimmee) 23.89 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 0.7
56 Lopez, Mateo FR Park Vista 23.91 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
57 Tammany, Maxwell SR Park Vista 23.93 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
58 Goldbergh, Jacob SR Windermere 23.94 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -1.2
59 Daniels, Thurston FR Osceola (Kissimmee) 23.96 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 0.7
60 Heriscar, Briant SO John I. Leonard 23.97 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
60 Pickens, Henry JR Centennial 23.97 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -1.1
62 Hill, Tre'sean JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 23.98 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
63 Concepcion Rios, Kendall SO Cypress Creek 24.00 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 0.8
64 Richards, Sadiki SO Santaluces 24.02 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.5
65 Smith, Jamari FR John I. Leonard 24.04 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
66 Aurelien, Djosmithe SR Lake Worth 24.06 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.8
67 Alexander, Denzel SR Martin County 24.07 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 +0.0
68 Davis, Jalon SR Park Vista 24.08 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
69 Santos, Joshua SO Cypress Creek 24.09 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020 -0.8
70 Winn, Joshua SR Melbourne 24.12 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
70 Wood, Sydney SR Santaluces 24.12 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.5
72 Dillman, Sean FR West Boca Raton 24.13 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
73 West, Nicolas FR Spanish River 24.14 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.1
74 Jean, Joshua SR Park Vista 24.15 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
75 DeFour, Lee JR St. Cloud 24.17 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
76 Bonner, Lemarcus SO Atlantic (Delray) 24.18 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
76 Williams, Ja'Kavian SO John I. Leonard 24.18 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 -0.4
78 Brown, Kwesi SR Palm Beach Gardens 24.19 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.8
79 Hiemstra, Richard SO Centennial 24.20 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 7.7
79 Patterson, Jayden SR Freedom (Orlando) 24.20 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
81 Dubriel, Danny Royal Palm Beach 24.23 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
81 Pantoja, Adrian SO Lake Nona 24.23 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020 -0.8
83 Johnson, TJ SO Viera 24.24 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
83 Miller, Kevon SO Olympia 24.24 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 0.6
85 Raymond, Nequann SR Forest Hill 24.25 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 +0.0
85 Scott, Isaiah SR Dwyer 24.25 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
87 Ilvert, Malachi SR Olympia 24.27 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 -1.3
87 Latimore, Joshua FR Vero Beach 24.27 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
89 Francios , Caleb FR Santaluces 24.29 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.8
89 Lamothe, Benjamin JR Martin County 24.29 Tiger Invitational Feb 28, 2020 0.1
89 Marrow, Kemani FR Freedom (Orlando) 24.29 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 0.4
89 Shaw, Tyler SO Fort Pierce Central 24.29 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 1.1
93 Cho, James SO Olympic Heights 24.30 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
93 Civil, Marken SO Palm Beach Gardens 24.30 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 2.9.0
93 Cordoba, Derrick JR Treasure Coast 24.30 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 7.7
93 Finkelstein, Matthew Park Vista 24.30 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
97 Jimenez, Alexander JR West Boca Raton 24.31 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
97 Nembhora, Andre JR Freedom (Orlando) 24.31 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 0.8
99 Malachi, Ilvert SO Olympia 24.33 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
100 Harlow, Anthony SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.34 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Johnson, Alliann SR Osceola (Kissimmee) 24.36 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 5.8
2 Scarlett, Timika SO Spanish River 25.03 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
3 Edwards, Kiari SR Lake Worth 25.09 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.2
4 Scille, Kameron SR Wellington 25.23 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 1.8
5 Marshall, Alyssa JR Park Vista 25.28 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
6 Green, Alyia SO Olympia 25.31 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
7 Lee, Javia JR Boone 25.56 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
8 Morgan, Sapphire SR Park Vista 25.73 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
9 Waters, Tamia FR Atlantic (Delray) 25.76 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 1.8
10 Dore, Shakaeja JR Dr. Phillips 25.79 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.2
11 Fleurimond, Shanice SR Dwyer 25.95 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
12 DaCosta-Moore, Daijah SR Olympia 25.96 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
13 Clayton, Brianna SO Fort Pierce Central 26.04 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -0.6
14 Glenn, Catherine SR Wellington 26.15 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.2
15 Vereen, Kiana JR Fort Pierce Central 26.19 Tiger Invitational Feb 28, 2020 0.2
16 Cassels, Holly SR Dwyer 26.20 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.2
17 Floristal, Jalissa JR Centennial 26.45 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 7.9
18 Fletcher, Dominique SR Park Vista 26.47 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
19 Cowles, Keshailyn SR Wellington 26.50 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
20 Smith , Jada SO Palm Beach Central 26.51 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020 -0.1
21 Bruney, Bianca SR Olympic Heights 26.57 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
21 Lewis, Makayla SO Dwyer 26.57 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
23 Kopf, Samantha SO Spanish River 26.67 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 +0.0
24 Gill, Xiomara SR Lake Nona 26.69 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 -0.4
25 Graham, Lauren JR Boca Raton 26.70 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.7
26 Madison, Natalia JR Dwyer 26.71 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
27 Evans, Raven JR Centennial 26.80 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 5.5
28 jean mary, keysha-lynn JR John I. Leonard 26.82 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
29 Bell, Fedjine JR Palm Beach Lakes 26.86 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.2
30 Poole, Lavaria FR Palm Beach Gardens 26.94 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.6
31 Williams, Taylor SR Vero Beach 26.96 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
32 Vizotto, Joanna JR West Boca Raton 27.01 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
33 Myles, Melissa JR Dwyer 27.05 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.2
34 Mitchell, Karyana SR Viera 27.08 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
35 Williams, Andreana SR Wellington 27.15 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.2
36 Walker , Keturah FR Palm Beach Gardens 27.18 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 1.8
37 Shafer, Madelyn SR Viera 27.21 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 0.3
38 Wilder, Auhmya JR Treasure Coast 27.22 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 7.9
39 Shannon, Mikeriah JR Dwyer 27.23 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 2.9.0
40 Petit-Frere, Mercheley JR Park Vista 27.24 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
41 Marc, Marie SR Atlantic (Delray) 27.28 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 0.4
42 Safford, Lourdes Dr. Phillips 27.29 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -5.2
43 Flagg, Emily JR Viera 27.32 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
43 Rosa, Jeslyn JR Melbourne 27.32 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
45 Rivera, Nyasia JR Cypress Creek 27.39 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 1.5
46 Brown, Sydni SO Lake Nona 27.41 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 1.5
46 Gunn, Michelle JR Boone 27.41 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 0.3
48 Garcia Ramirez, Victoria JR Wellington 27.48 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.6
49 theus, triune FR Royal Palm Beach 27.54 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020 -0.1
50 Cook, Alicia SR Wellington 27.58 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.6
50 Hill, Ezzaria JR Olympia 27.58 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
52 Alexander, Aasha SR Dr. Phillips 27.61 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 1.7
53 Johnson, Jasmine SO Viera 27.62 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
54 Young, Chloe SO Dwyer 27.64 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.9
55 Lara, Laylah FR St. Cloud 27.66 Harmony Invitational Mar 7, 2020 3.5
56 Dawson, Ratajah FR Vero Beach 27.67 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
57 Brown, Shaliyah SR Windermere 27.69 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 1.3
58 Levy, Shannon FR Osceola (Kissimmee) 27.72 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020 -2.2
59 Carr, Jarvia Dr. Phillips 27.74 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -4.5
60 Badalo, Kiara SR Centennial 27.76 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 5.5
61 Robinson, Ashley JR Seminole Ridge 27.77 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 6.3
61 Straghn, Ryala JR Atlantic (Delray) 27.77 Warrior Invitational Feb 21, 2020 5.9
63 hudson, ashirea FR John I. Leonard 27.84 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -0.9
64 Jordan, Sophia JR Boone 27.87 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 +0.0
65 Rosier, Amelia FR Santaluces 27.91 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.6
66 Cooley, Alexis SO Dwyer 27.94 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
67 Bennett, Liz-Marie SO Atlantic (Delray) 27.96 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
68 Edwards, Ciara FR Palm Beach Lakes 27.99 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.9
69 Haynes, Marvelous SO Boca Raton 28.01 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 +0.0
70 Howell, Khalia JR Freedom (Orlando) 28.04 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
70 We, Leilani SO St. Cloud 28.04 Harmony Invitational Mar 7, 2020 5.2
72 Frett, Izariah JR Dr. Phillips 28.08 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020 -1.9
73 Croke, Emily SR West Boca Raton 28.09 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020 -1.3
74 Smith, Justyn JR Lake Nona 28.10 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 2.0
75 Jenkins, Quanaya FR Osceola (Kissimmee) 28.18 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020 0.7
76 Joseph, Faith SO Palm Beach Gardens 28.19 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 2.5
77 Sanders, Zy'Kerria JR Palm Beach Gardens 28.23 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.1
77 Wilks, Christie JR Wellington 28.23 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 0.4
79 Jackson, Adina SO Palm Beach Central 28.24 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -0.6
79 Williams, Richelle FR Fort Pierce Central 28.24 LPA Quad Meet Feb 11, 2020
81 Nelson, Destiny JR Vero Beach 28.30 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.1
82 Peeples, Denarjiah FR Dwyer 28.36 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 2.1
83 Dorsonne, Jeneva JR Spanish River 28.39 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 +0.0
84 Whitelocke, Ingrid West Boca Raton 28.42 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
85 Saint-Firmin , Daniella JR Santaluces 28.43 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.5
85 Sinclaire, Hailey JR Spanish River 28.43 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 +0.0
87 Giggetts, Simone JR St. Cloud 28.48 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
87 Hernandez , Dakazza JR Palm Beach Central 28.48 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020 -0.2
89 Slater, Arianna SO Lake Nona 28.49 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020 -1.9
90 Francois, Lovely FR Vero Beach 28.60 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
91 Jernigan, Kyra SR Freedom (Orlando) 28.61 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
91 Lorick, Takijaya SO Dwyer 28.61 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020 2.9.0
93 Melandes, Kammile JR Fort Pierce Central 28.63 LPA Quad Meet Feb 11, 2020
94 DAVIS, JAMYA SO John I. Leonard 28.65 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020 -1.3
95 Rivero, Alison JR Palm Beach Central 28.70 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -0.9
96 Williams, Janessa FR Santaluces 28.76 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.6
97 Johnbson, Essyriah JR Royal Palm Beach 28.79 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 5.5
97 Jones, Cleo SR Palm Beach Gardens 28.79 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 0.1
99 Zelaya, Megan JR Park Vista 28.80 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.1
100 Egbor, Olivia SR Boca Raton 28.83 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 -0.3

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jackson, Markevus JR Osceola (Kissimmee) 49.33 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020
2 Mallinger, Davis JR Viera 49.72 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
3 Wiley, Myles Dr. Phillips 50.15 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
4 Williams, Corey JR Lake Nona 50.89 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
5 Finnigan-Lucas, Spencer SR Martin County 50.94 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
6 Tannis-Harris, Kemani Dr. Phillips 51.10 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
7 Dinzey, Kareem SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 51.22 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
8 Thompson, Jalen Dr. Phillips 51.38 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
9 Coulter, Joseph SO Martin County 51.45 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
10 Bennett, Lamar SR Fort Pierce Central 51.70 LPA Quad Meet Feb 11, 2020
11 Gotshall, Elijah SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 51.77 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
12 Blanc, Wesley SR Freedom (Orlando) 51.87 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
13 Desir, Clifford SR Park Vista 51.89 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
14 Adams, Joshua SO Spanish River 51.90 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
15 Cruickshank, Derrick SR Royal Palm Beach 51.94 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
16 Beliard, Mathew SR Boca Raton 51.98 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
17 Mule, Matthew JR West Boca Raton 52.04 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
18 francis, dishon SR Royal Palm Beach 52.12 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
19 Ruocco, Christian JR Dwyer 52.27 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
20 DeFour, Lee JR St. Cloud 52.36 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
21 Drautz, Tristan JR Boca Raton 52.55 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
22 Madl, Tyler SR Viera 52.61 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
23 shirley, jiraye SO Royal Palm Beach 52.68 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
24 Grant, Elon SR Palm Beach Central 52.70 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
24 Roberts, Christian SR Boone 52.70 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
26 Lee, Markell SR Palm Beach Lakes 52.75 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
27 Chisholm, Courtney JR Cypress Creek 52.88 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020
28 Morrow, Jackson JR Dr. Phillips 52.89 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
29 Zabriski, Lathen SO Jupiter 52.92 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
30 Pamphile, Nicholas JR Dwyer 52.93 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
31 Patterson, Javien SO Vero Beach 53.02 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
32 Melby, Jacob SR Viera 53.06 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
33 Tsui, Jonathon SR Freedom (Orlando) 53.08 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
34 Lopez, Mateo FR Park Vista 53.14 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
35 Odie, Jeremiah JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 53.15 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
36 Pickens, Henry JR Centennial 53.23 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
37 Noto, Rosario SO Windermere 53.26 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
38 Robinson, Robert JR St. Cloud 53.34 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
39 Lewis, Adryan JR Fort Pierce Central 53.36 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
40 Pierson, Jordan JR Lake Nona 53.47 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
41 Alvelo-Davidiuk, Jovani JR Windermere 53.53 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
42 Chin, Dorian JR Wellington 53.59 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
43 Delices, Max SO Atlantic (Delray) 53.62 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
43 Finkelstein, Matthew SO Park Vista 53.62 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
45 Karch, Joseph JR Palm Beach Gardens 53.64 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
46 Dieujuste, Ritch FR West Boca Raton 53.68 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
47 Belizaire , Reuel JR Seminole Ridge 53.71 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
48 Dewar, Joseph SR Park Vista 53.74 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
49 Johnson, Joshua JR Palm Beach Central 53.78 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
50 Elysee, Marlens SR Park Vista 53.84 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
51 London, Jamal SR Olympic Heights 53.95 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
52 Smith, Jamari FR John I. Leonard 54.06 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
53 Williams, Jabari SR Wellington 54.08 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
54 Jean, Mikalet SO Santaluces 54.10 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
55 Abisada, Edward SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 54.16 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
55 Jones, Victor SO Olympia 54.16 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
57 Goldbergh, Jacob SR Windermere 54.20 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
58 Hamby, Dylan SR Lake Nona 54.29 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
59 Hill, Maurice SO Windermere 54.51 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
60 Jean, Joshua SR Park Vista 54.52 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
61 Jimenez-Abreu, Joshua SO Cypress Creek 54.62 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
61 Perez, Armando JR Dwyer 54.62 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
63 Winn, Joshua SR Melbourne 54.63 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
64 Spence, Cody SR Boone 54.65 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
65 Vil, Jordan JR Olympia 54.66 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
66 Evans, Antoine JR Lake Worth 54.68 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
67 Taylor, Andre SR Palm Beach Lakes 54.77 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
68 Hernandez, Javier SO Cypress Creek 54.83 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020
69 Giles, Sir JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 54.84 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
70 Slaven, Jamal SR Olympia 54.85 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
71 McMillian, Bobby JR Vero Beach 54.86 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
72 Washington, Syhion FR Dr. Phillips 54.88 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
73 Jimenez, Alexander JR West Boca Raton 54.92 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
74 Descartes, Orlando SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 54.93 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020
75 Mylan, Antonio JR Jupiter 54.94 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
76 Bates, Billy SO Jupiter 55.02 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
76 Walker, Kwanzi Royal Palm Beach 55.02 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
78 Jules, Alex SO Fort Pierce Central 55.05 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
79 Goguts, Carter SO Dwyer 55.06 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
80 Douihech, Ryan SO West Boca Raton 55.10 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
80 Jean-Paul, Rhandy JR Palm Beach Gardens 55.10 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
82 Peters, Michael FR Seminole Ridge 55.12 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
83 Slone, Garrett SO Martin County 55.14 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
84 Schulman, Jordan SR West Boca Raton 55.15 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
85 Shaw, Tyler SO Fort Pierce Central 55.28 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
86 Pielock, Carson SO Lake Nona 55.35 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
87 Hernandez, Adams SR Cypress Creek 55.39 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020
88 Philippe, Beloveson SR Oak Ridge 55.40 Lake Brantley Developmental Meet #1 2020 Feb 13, 2020
88 Sedaros, Zack JR Viera 55.40 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
90 Moynihan, William SR Park Vista 55.41 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
91 Ortiz, Rognie SR Osceola (Kissimmee) 55.50 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020
92 Miller, Kevon SO Olympia 55.52 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
93 Kerrigan, Dustin JR Jupiter 55.54 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
94 Robinson, Michael SO Palm Beach Central 55.56 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
95 Scott, Isaiah SR Dwyer 55.66 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
96 Ridoy, Alauddin SR Freedom (Orlando) 55.67 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
97 Mascetta, Jacob JR Treasure Coast 55.69 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
98 daniels, dharius SR Olympia 55.71 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
99 Hall, Michael JR Forest Hill 55.73 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
100 Rosario, Christian FR John I. Leonard 55.79 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Scille, Kameron SR Wellington 56.85 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
2 Green, Alyia Olympia 56.86 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
3 Brown, Carolyn SR Boone 58.11 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
4 Cowles, Keshailyn SR Wellington 58.72 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
4 Waters, Tamia FR Atlantic (Delray) 58.72 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
6 Gill, Xiomara SR Lake Nona 1:00.09 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
7 Clayton, Brianna SO Fort Pierce Central 1:00.36 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
8 Lewis, Makayla SO Dwyer 1:00.46 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
9 Wilder, Auhmya JR Treasure Coast 1:00.50 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
10 Madison, Natalia JR Dwyer 1:00.63 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
11 Fleurimond, Shanice SR Dwyer 1:00.64 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
12 Russell, Juliet FR Vero Beach 1:00.78 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
13 Paul, Anne JR Atlantic (Delray) 1:01.17 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
14 Edwards, Kiari SR Lake Worth 1:01.23 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
15 Kopf, Samantha SO Spanish River 1:01.38 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
16 Petit-Frere, Mercheley JR Park Vista 1:01.46 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
17 Douglas, Domanique SR Dr. Phillips 1:01.58 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
18 Carr, Jarvia Dr. Phillips 1:01.79 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
19 Fletcher, Dominique SR Park Vista 1:01.80 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
19 Safford, Lourdes SO Dr. Phillips 1:01.80 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
21 Floristal, Jalissa JR Centennial 1:01.84 Tiger Invitational Feb 28, 2020
22 Graham, Lauren JR Boca Raton 1:01.92 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
23 Bruney, Bianca Olympic Heights 1:02.09 Archbishop McCarthy Meet 2 Mar 4, 2020
24 Marc, Marie SR Atlantic (Delray) 1:02.10 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
25 Brown, Sydni SO Lake Nona 1:02.63 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
26 Cooley, Alexis SO Dwyer 1:02.93 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
27 Dorsonne, Jeneva JR Spanish River 1:03.17 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
28 Robinson, Ashley JR Seminole Ridge 1:03.42 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
29 DAVIS, JAMYA SO John I. Leonard 1:03.52 Tiger Invitational Feb 28, 2020
30 Smith, Justyn JR Lake Nona 1:03.55 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
31 Garcia Ramirez, Victoria JR Wellington 1:03.67 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
32 Cook, Alicia SR Wellington 1:03.76 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
33 Gunn, Michelle JR Boone 1:04.21 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
34 Paolicelli, Daniella SR Boone 1:04.35 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
35 Rivera, Jetzymar SR Osceola (Kissimmee) 1:04.51 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020
36 Joseph, Ruth SR Freedom (Orlando) 1:04.65 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
37 Johnson, Sheyan SO Palm Beach Gardens 1:04.72 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
38 Lohman, Holly SR Jupiter 1:04.78 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
39 Haynes, Marvelous SO Boca Raton 1:04.90 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
40 Arroyo, Leyshka SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:04.97 Tohopekaliga Developmental Meet 2 Mar 9, 2020
40 Williams, Richelle FR Fort Pierce Central 1:04.97 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
42 Flagg, Emily JR Viera 1:05.04 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
43 Dresser, Emma SO Jupiter 1:05.20 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
44 Whitelocke, Ingrid SR West Boca Raton 1:05.21 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
45 Sanders, Zy'Kerria JR Palm Beach Gardens 1:05.42 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
46 Russell, Carlyn JR Jupiter 1:05.46 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
47 Evans, Raven JR Centennial 1:05.47 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020
48 Vizotto, Joanna JR West Boca Raton 1:05.76 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
49 Waite, Janay FR Park Vista 1:05.78 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
50 Soto, Aurimar SR St. Cloud 1:05.86 Harmony Invitational Mar 7, 2020
51 Smith, Jalaea SO Boone 1:05.91 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
52 Rivera, Nyasia JR Cypress Creek 1:05.92 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020
52 Sydne, Thayenjy FR Atlantic (Delray) 1:05.92 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
54 Shafer, Madelyn SR Viera 1:05.94 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
55 Paglia, Chelsea FR Viera 1:06.12 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
55 Steele, Jade SR Park Vista 1:06.12 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
57 Alayo Padron, Stephany JR Vero Beach 1:06.22 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
58 Bonnoront, Kate SR Jupiter 1:06.24 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
59 Wilks, Christie JR Wellington 1:06.30 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
60 saint-jean, samantha JR Royal Palm Beach 1:06.36 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
61 Williams, Janessa FR Santaluces 1:06.37 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
62 Badalo, Kiara SR Centennial 1:06.38 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020
63 Kennedy, Delaney JR West Boca Raton 1:06.49 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
64 We, Leilani SO St. Cloud 1:06.50 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
65 Grantham, Emily FR Boone 1:06.54 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
65 Melandes, Kammile JR Fort Pierce Central 1:06.54 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
67 Straghn, Ryala JR Atlantic (Delray) 1:06.68 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
68 Frett, Izariah JR Dr. Phillips 1:06.86 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
69 Alexander, Aasha SR Dr. Phillips 1:06.87 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
69 Rosier, Amelia FR Santaluces 1:06.87 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
71 Forrest, Amelia Palm Beach Lakes 1:07.02 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
72 Laster, Bria FR Santaluces 1:07.06 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
73 Haynes, Justice SR Boca Raton 1:07.12 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
74 Cortes, Camila FR Park Vista 1:07.17 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
75 Santovenia, Isa JR West Boca Raton 1:07.44 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
76 Ademu John, Adeena SR Windermere 1:07.49 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
76 Hoyos, Valerie SO Lake Nona 1:07.49 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
78 English, Kennedi SR Jupiter 1:07.57 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
79 Solomon, Chloe FR Olympia 1:07.60 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
80 Zelaya, Megan JR Park Vista 1:07.73 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
81 Michel , Bensdjadini SR Oak Ridge 1:07.78 Lake Brantley Developmental Meet #1 2020 Feb 13, 2020
82 Henry, Ann Joe SO Oak Ridge 1:07.79 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
83 Merchant, Gabrielle JR Palm Beach Gardens 1:08.03 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
84 Williams , Gianna FR Palm Beach Gardens 1:08.22 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
85 Cunningham, Saniah JR Palm Beach Gardens 1:08.26 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
86 Givens, Melody FR Dwyer 1:08.35 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
87 Jordan, Sophia JR Boone 1:08.42 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
88 Jenkins, Joycelyn JR Santaluces 1:08.46 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
89 CHARLES, KAYLANI FR Oak Ridge 1:08.48 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
90 Reyes, Isabella SO West Boca Raton 1:08.55 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
91 Palomino, Camila JR Freedom (Orlando) 1:08.58 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
92 Chu, Elizabeth FR Martin County 1:08.62 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
93 Shannon, Mikeriah JR Dwyer 1:08.81 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
94 Bennett, Liz-Marie SO Atlantic (Delray) 1:08.97 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
95 Lewis, Nyzeria FR Fort Pierce Central 1:09.02 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
96 Pestana-Trasolini, Valeria FR Lake Nona 1:09.20 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
96 Vanoss, Sayako JR Viera 1:09.20 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
98 Rissman, Jaimee SO Spanish River 1:09.30 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
99 Mack, Kelliana FR Osceola (Kissimmee) 1:09.37 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020
100 Thomas , Kiana FR Palm Beach Gardens 1:09.47 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Wester, Joseph JR Jupiter 1:55.04 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
2 Ruocco, Christian JR Dwyer 1:56.90 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
3 Mule, Matthew JR West Boca Raton 1:57.84 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
4 Kovacs, Greg JR Spanish River 1:59.48 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
5 Vincennie, Zachary SR Spanish River 1:59.91 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
6 Rowe, Carter SR Windermere 2:00.71 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
7 Castro, Adolfo SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:01.16 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
8 Hernandez, John-Anthony SR St. Cloud 2:01.40 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
9 Thornton , Matron SR Seminole Ridge 2:01.99 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
10 Ziskinder, Adam JR Martin County 2:02.04 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
11 Karl, Coby SR Viera 2:02.57 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
12 Cuddy, Aidan JR St. Cloud 2:02.87 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
13 Cloud, Zach SR St. Cloud 2:02.93 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
14 Clemente, Jesus SR Lake Nona 2:04.30 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
15 Ortiz, Onix SR Windermere 2:04.38 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
16 Karch, Joseph JR Palm Beach Gardens 2:04.57 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
17 Ramos, Matthew JR Dwyer 2:04.67 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
18 Perez, Armando JR Dwyer 2:04.78 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
19 Gotshall, Elijah SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:04.93 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
20 Shenbaum, Michael SR Viera 2:05.00 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
21 D'Aout, James SR Atlantic (Delray) 2:05.09 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
22 Slaven, Jamal SR Olympia 2:05.28 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
23 Blanc, Wesley SR Freedom (Orlando) 2:05.57 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
24 Berriz, Adam JR Dr. Phillips 2:05.80 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
25 Pamphile, Nicholas JR Dwyer 2:06.32 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
26 Walker, Kwanzi Royal Palm Beach 2:06.59 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
27 Komatsu, Kai JR Olympia 2:06.63 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
28 Lesh, John SR Dwyer 2:06.72 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
29 Komatsu, Shu JR Olympia 2:06.77 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
30 Gencarelli, Giuliano SR Dwyer 2:06.78 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
31 Zimmerman, Matthew SR Seminole Ridge 2:06.93 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
32 Campos Colmenares, Daylerh SO Boca Raton 2:06.97 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
33 Drautz, Tristan JR Boca Raton 2:07.00 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
34 Mack, Devon SO Park Vista 2:07.24 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
35 Spence, Cody SR Boone 2:07.72 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
36 Medina, Moises JR Spanish River 2:07.87 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
37 Nye, Isaac SO Seminole Ridge 2:07.92 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
38 Ortiz, Ricardo JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:07.95 Tohopekaliga Developmental Meet 2 Mar 9, 2020
39 Yche, Adam JR Dr. Phillips 2:08.22 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
40 Douihech, Ryan SO West Boca Raton 2:08.55 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
41 Irizarry, Mikel FR Olympic Heights 2:09.27 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
42 Pardo, Freddy FR Freedom (Orlando) 2:09.40 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
43 Arnold, Travis SR Martin County 2:09.56 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
44 Fabien, Jonathan SR Treasure Coast 2:09.62 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
45 Bar-Nur, Elan JR Spanish River 2:09.97 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
46 Holtrup, Michael JR Jupiter 2:10.02 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
47 Ortiz, Rognie SR Osceola (Kissimmee) 2:10.20 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020
48 Abisada, Edward SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:10.26 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
49 Vonammon, Cole SO Boca Raton 2:10.40 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 28, 2020
50 Finkelstein, Matthew SO Park Vista 2:10.55 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
51 McNamara, Jack JR Jupiter 2:10.93 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
52 Hernandez, Adams SR Cypress Creek 2:11.02 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
53 Luna, Javier SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:11.13 Tohopekaliga Developmental Meet 2 Mar 9, 2020
54 Usher, David SO Palm Beach Central 2:11.26 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
55 Perez, Brandon SR John I. Leonard 2:11.53 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
56 Quigley, Collin SR Park Vista 2:11.56 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
57 Kuba, Colby FR Fort Pierce Central 2:11.89 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
58 Robertson, James SO Boca Raton 2:11.98 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
59 Ciulla, Max SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:12.34 Tohopekaliga Developmental Meet 2 Mar 9, 2020
60 Rendeck, Aeden FR Viera 2:12.42 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
61 Aparicio, Alexander JR Lake Nona 2:12.65 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
62 Rison, Jacob SR Windermere 2:12.67 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
63 Hare, Kyle JR Seminole Ridge 2:12.96 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
64 Raffenberg, Andrew SO Martin County 2:13.02 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
65 Wilson, Cornell JR Vero Beach 2:13.34 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
66 Celetin, Jeff JR Oak Ridge 2:13.44 Lake Brantley Developmental Meet #1 2020 Feb 13, 2020
67 Edwards, William JR Wellington 2:13.61 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
68 Echeverria, Lorenzo JR Spanish River 2:13.66 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
69 Miller, Andrew JR Olympia 2:13.91 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
70 Medina, Javan FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:14.00 Tohopekaliga Developmental Meet 2 Mar 9, 2020
71 Correa, Brayan SO Boone 2:14.07 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
72 Ingalls, Joshua JR Viera 2:14.35 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
73 Asuncion, Tyler SR Wellington 2:14.47 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
74 Raney, Cameron FR Viera 2:14.71 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
75 Van Buskirk, Mark JR Spanish River 2:14.88 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
76 Archibald, Antoine FR Wellington 2:14.91 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
77 Reyes, Jonathan SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:15.04 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
78 Portillo, Erick SR Cypress Creek 2:15.12 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
79 Soto, Andres SO Osceola (Kissimmee) 2:15.15 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
80 Harris, Mario SR Osceola (Kissimmee) 2:15.16 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020
81 Haas, Dylan SO Palm Beach Central 2:15.22 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
82 Adams, Tyler SO Windermere 2:15.38 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
83 Mitchell, Jurmain FR Fort Pierce Central 2:15.40 Tiger Invitational Feb 28, 2020
83 Valese, Robert SR Lake Nona 2:15.40 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
85 Lizardo, Zeniel FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:15.45 Tohopekaliga Developmental Meet 2 Mar 9, 2020
86 Lis, Henson FR Dr. Phillips 2:15.57 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
87 Wada, Kent SO Windermere 2:15.94 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
88 Torres Plaza, Miguel SO Cypress Creek 2:16.04 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
89 Van Buskirk, Tyler JR Spanish River 2:16.38 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
90 Sangmeister, Jack JR Lake Nona 2:16.41 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
91 Notice, Jon SO Santaluces 2:16.87 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
91 Ortiz-Torres, Jonn SO St. Cloud 2:16.87 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
93 MacNab, Jonathon SO St. Cloud 2:16.92 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
94 Salinas, Brian SR Fort Pierce Central 2:16.94 LPA Quad Meet Feb 11, 2020
95 Hornbeck, Ethan SO Boone 2:17.02 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
96 Hernandez, Diego SO Vero Beach 2:17.07 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
97 Coulter, Joseph SO Martin County 2:17.47 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
98 Ge, Darwin SR Melbourne 2:17.51 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
99 Davis, James JR Melbourne 2:17.53 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
100 Riche, Jeffrey SR Palm Beach Central 2:17.61 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Brown, Carolyn SR Boone 2:20.80 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
2 Beaulieu, Pia JR Boca Raton 2:21.91 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
3 Little, Jasmine Dr. Phillips 2:24.62 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
4 Romero, Ava SR Jupiter 2:25.06 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
5 Ranck, Katie JR Windermere 2:27.60 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
6 Badalo, Kiara SR Centennial 2:28.32 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
7 Garcia Ramirez, Victoria JR Wellington 2:28.57 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
8 Wilder, Auhmya JR Treasure Coast 2:28.72 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
9 Roman, Yenilitza SR Freedom (Orlando) 2:29.63 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
10 Lis, Maya FR Dr. Phillips 2:29.80 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
11 Paglia, Chelsea FR Viera 2:29.93 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
12 Villarose, Alexis SO Boca Raton 2:30.15 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
13 Pustilnik, Zoe SO Spanish River 2:30.39 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
14 Dolan, Megan FR Boone 2:30.44 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
15 Christensen, Sydney JR Park Vista 2:30.46 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
16 Cortes, Camila FR Park Vista 2:31.76 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
17 Steele, Jade SR Park Vista 2:31.80 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
18 Santeufemio, Isabella JR Boone 2:32.87 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
19 Fuca, Gina SO Martin County 2:33.07 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
20 castro, karen JR John I. Leonard 2:33.09 Tiger Invitational Feb 28, 2020
21 Claytor, Hannah FR Dr. Phillips 2:33.45 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
22 Hanssen, Alexa FR Jupiter 2:33.79 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
23 DeCambre, Chelsea SR Treasure Coast 2:34.11 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
24 Siqueira, Victoria SR Spanish River 2:34.91 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
25 Cook, Alicia SR Wellington 2:34.98 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
26 Russell, Carlyn JR Jupiter 2:35.71 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
27 Gill, Xiomara SR Lake Nona 2:35.73 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
27 Paul, Anne JR Atlantic (Delray) 2:35.73 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
29 Deisseroth, Roxanne SR Dr. Phillips 2:35.79 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
30 Rivera, Nyasia JR Cypress Creek 2:36.07 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
31 Connolly, Teaghan JR Dr. Phillips 2:36.84 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
32 Tullidge, Anna SO Martin County 2:36.86 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
33 Phillips, Riley SR Park Vista 2:37.63 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
34 Del Re, Peyton SR Jupiter 2:38.05 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
35 Saia, Aliana SO Spanish River 2:38.21 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
36 Kennedy, Delaney JR West Boca Raton 2:38.41 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
37 Chavez, Lilly FR Dwyer 2:38.95 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
38 Jeffrey, Jessica JR Freedom (Orlando) 2:40.03 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
39 Colvin, Alyssa FR Dwyer 2:40.04 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
40 Almonte, JoAnn Olympia 2:40.10 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
41 O'Day, Emma FR Boca Raton 2:40.43 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
42 Palomino, Camila JR Freedom (Orlando) 2:40.51 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
43 Lopez, Samantha SR Windermere 2:40.61 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
44 Cuevas, Yarianna SR Cypress Creek 2:40.93 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020
45 Camacho, Jasmine SO Viera 2:41.24 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
46 Taylor, Mia FR Jupiter 2:41.40 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
47 Joseph, Ruth SR Freedom (Orlando) 2:41.61 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
48 Vil, Anaya Olympia 2:41.82 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
49 Estes, Melanie SO Viera 2:42.15 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
50 Flagg, Emily JR Viera 2:43.28 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
51 Lugo Pardo, Gabriela SR St. Cloud 2:43.72 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
52 Thompson, Emily SR Lake Nona 2:43.75 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
53 Bishop, Alexa FR Spanish River 2:43.97 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
54 Hoyos, Valerie SO Lake Nona 2:44.76 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
55 Nunez , Amanda SR Palm Beach Central 2:44.93 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
56 Phillips, Sarah JR Spanish River 2:44.96 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
57 Scille, Kameron SR Wellington 2:45.69 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
58 Gunsalus, Abigail FR Wellington 2:45.77 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
59 Reason, Jessica FR Park Vista 2:45.82 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
60 Lewis, Makayla SO Dwyer 2:45.91 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
61 Medina, Laurisa FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:45.95 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
62 Kramer, Sari SO Spanish River 2:46.33 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
63 Torres, Brianna SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:46.35 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
64 Rodriguez, Brianna FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:46.40 Tohopekaliga Developmental Meet 2 Mar 9, 2020
65 Goldfarb, Ella SO Spanish River 2:46.53 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
66 Fortney, Sabrina SO Seminole Ridge 2:47.00 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
67 Chu, Elizabeth FR Martin County 2:47.01 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
68 Centrella, Marissa SR Park Vista 2:47.15 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
69 Georges, Deborah JR Oak Ridge 2:47.46 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
70 Elie, Celine JR Santaluces 2:47.56 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
71 Siviter, Brooke JR Viera 2:48.00 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
72 Sydne, Thayenjy FR Atlantic (Delray) 2:48.18 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
73 Rodriguez, Sofia SO Vero Beach 2:49.23 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
74 Calix, Selena FR Palm Beach Gardens 2:49.40 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
75 Schlesinger, Olivia SO Spanish River 2:49.66 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
76 Stokes, Aysia FR Osceola (Kissimmee) 2:49.95 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020
77 Bojanowski, Jenna JR Wellington 2:50.16 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
78 Poirier, Sophia FR Martin County 2:50.58 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
79 Brantley, Kenzie SR St. Cloud 2:50.60 Harmony Invitational Mar 7, 2020
80 Cepeda Diaz, Ana Sofia FR Boca Raton 2:50.72 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
81 Thomas, Shayna SO Wellington 2:50.90 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
82 Mock, Ashlyn JR Forest Hill 2:51.17 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
83 Roach, Annabel SO Dwyer 2:51.59 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
84 Rouhoff, Avery JR Viera 2:51.60 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
85 Ramsey, Mackenzie JR Fort Pierce Central 2:51.70 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
86 Bush, Brenna JR St. Cloud 2:52.52 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
87 Whitelocke, Ingrid SR West Boca Raton 2:52.71 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
88 Rivera, Tiana SR St. Cloud 2:52.73 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020
89 Vanoss, Sayako JR Viera 2:53.14 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
90 Barrera-Solis, Jessica SO Forest Hill 2:54.02 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
91 Burbank, Angelina JR Fort Pierce Central 2:54.03 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
92 Weber, Shelby JR Freedom (Orlando) 2:54.30 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
93 Simon, Ashley SO St. Cloud 2:54.59 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
94 Givens, Melody FR Dwyer 2:55.06 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
95 Santos, Julie SO Cypress Creek 2:55.15 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020
96 jeanlis, joudeline FR John I. Leonard 2:55.18 Tiger Invitational Feb 28, 2020
97 Martinez, Alexa SO West Boca Raton 2:55.40 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
98 Hernandez, Jenni FR St. Cloud 2:55.43 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
99 Armstrong, Lauren SO Lake Nona 2:55.61 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
100 Thurner, Kaitlyn SO Viera 2:55.71 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cloud, Zach SR St. Cloud 4:17.19 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
2 Wester, Joseph JR Jupiter 4:19.90 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
3 Vincennie, Zachary SR Spanish River 4:22.96 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
4 Toppi, Michael SO Viera 4:29.13 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
5 Karl, Coby SR Viera 4:29.88 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
5 Kovacs, Greg JR Spanish River 4:29.88 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
7 Mule, Matthew JR West Boca Raton 4:30.51 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
8 Ruocco, Christian JR Dwyer 4:31.36 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
9 Hernandez, John-Anthony SR St. Cloud 4:32.33 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
10 Helzerman, Dillon JR Vero Beach 4:33.68 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
11 Ziskinder, Ryan JR Martin County 4:34.38 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
12 Gencarelli, Giuliano SR Dwyer 4:35.13 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
13 Ziskinder, Adam JR Martin County 4:35.76 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
14 Komatsu, Kai JR Olympia 4:36.65 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020
15 Nye, Isaac SO Seminole Ridge 4:36.72 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
16 Lesh, John SR Dwyer 4:37.36 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
17 Naberhaus, Robbie JR Viera 4:37.45 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
18 Salinas, Brian SR Fort Pierce Central 4:37.62 LPA Quad Meet Feb 11, 2020
19 Castro, Adolfo SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:38.13 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020
20 Komatsu, Shu JR Olympia 4:38.36 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020
21 Ellenback, Noah SR Windermere 4:38.68 Jeff Wentworth Relays 2020 Feb 28, 2020
22 Kwon, Alec SR Spanish River 4:38.75 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
23 Shenbaum, Michael SR Viera 4:38.76 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
24 Matthew, Anthony SO Martin County 4:39.41 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
25 Dvorak, Lucas SO Olympia 4:39.66 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020
26 Ramos, Matthew JR Dwyer 4:39.69 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
27 Pelikan, Liam SR Melbourne 4:39.81 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
28 Ayala, Jerdary SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:40.92 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020
29 Berriz, Adam JR Dr. Phillips 4:41.16 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
30 Nordheim, Sully SR Boca Raton 4:41.84 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
31 Rowe, Carter SR Windermere 4:42.40 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
32 Raney, Cameron FR Viera 4:42.89 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
33 Ortiz, Onix SR Windermere 4:42.94 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
34 Spleha, Justin SO Spanish River 4:43.11 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
35 Medina, Moises JR Spanish River 4:43.82 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
36 Douihech, Ryan SO West Boca Raton 4:44.52 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
37 Tierney, Trace SR Boca Raton 4:44.69 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
38 Martingano, Jaiden FR Melbourne 4:44.78 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
39 Bar-Nur, Elan JR Spanish River 4:44.96 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
40 Krantz, Jack JR Boone 4:45.61 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
41 Ross, Gavin SR Palm Beach Central 4:45.62 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
42 Baker, Bryan SR Viera 4:45.93 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
43 Lebron, Richard SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:46.19 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020
44 Nazario-Marques, Jose Dr. Phillips 4:47.30 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
45 Arnold, Travis SR Martin County 4:47.32 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
46 Clemente, Jesus SR Lake Nona 4:47.40 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
47 Campos Colmenares, Daylerh SO Boca Raton 4:47.70 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
48 Rendeck, Aeden FR Viera 4:48.21 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
49 Lis, Henson FR Dr. Phillips 4:48.43 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
50 Mack, Devon SO Park Vista 4:49.42 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
51 Cuddy, Aidan JR St. Cloud 4:49.61 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
52 Yche, Adam JR Dr. Phillips 4:50.28 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
53 Ortiz, Ricardo JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:51.30 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
54 McNamara, Jack JR Jupiter 4:52.28 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
55 Haas, Dylan SO Palm Beach Central 4:53.58 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
56 Surgent, Marcus SO Spanish River 4:53.87 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
57 Emami, James JR Melbourne 4:54.46 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
58 Banks, Kyle SO Park Vista 4:55.10 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
59 Ingalls, Joshua JR Viera 4:55.12 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
60 Garcia, caleb Royal Palm Beach 4:55.46 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
61 Van Buskirk, Mark JR Spanish River 4:55.63 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
62 Correa, Brayan SO Boone 4:55.70 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
63 Anthony, Braydon SO Olympia 4:55.75 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
64 Pomales, Julian SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:56.03 Tohopekaliga Developmental Meet 2 Mar 9, 2020
65 Van Buskirk, Tyler JR Spanish River 4:56.49 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
66 Gatto, Nicholas FR Windermere 4:56.59 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
67 Miller, Andrew JR Olympia 4:56.90 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020
68 Cross, Trevor SO Vero Beach 4:58.71 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
69 Bergstrom, Hunter SR Melbourne 4:59.01 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
70 Vonammon, Cole SO Boca Raton 4:59.10 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 28, 2020
71 Edwards, William JR Wellington 4:59.39 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
72 Deichman, Shai SO Spanish River 4:59.90 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
73 Sheiner, Joey JR Spanish River 5:00.36 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
74 Trax, Tristan JR Vero Beach 5:00.42 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
75 Garcia, Jayven SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:00.57 Tohopekaliga Developmental Meet 2 Mar 9, 2020
76 MacNab, Jonathon SO St. Cloud 5:00.90 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
77 Usher, David SO Palm Beach Central 5:01.43 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
78 Pardo, Freddy FR Freedom (Orlando) 5:01.57 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
79 Rison, Jacob SR Windermere 5:01.94 Jeff Wentworth Relays 2020 Feb 28, 2020
80 Ortiz, Rognie SR Osceola (Kissimmee) 5:02.64 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020
81 Hernandez, Adams SR Cypress Creek 5:02.71 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
82 Ge, Darwin SR Melbourne 5:03.44 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
82 Reyes, Jonathan SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:03.44 Tohopekaliga Developmental Meet 2 Mar 9, 2020
84 Glick, Paul SO Boca Raton 5:03.78 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
85 Solamon, Navarre SR Viera 5:04.01 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
86 Schiffer, Louis JR Viera 5:04.34 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
87 O'Sullivan, Patrick SR Park Vista 5:04.43 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
88 Celetin, Jeff JR Oak Ridge 5:04.49 Lake Brantley Developmental Meet #1 2020 Feb 13, 2020
89 Aparicio, Alexander JR Lake Nona 5:04.51 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
90 Seibel, Matthew SO West Boca Raton 5:04.52 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
91 Endrud, Theo FR Jupiter 5:05.63 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
92 Portillo, Erick SR Cypress Creek 5:06.20 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
93 Torres Mercado, Yadriel FR Cypress Creek 5:07.03 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
94 Cromer, Kai JR Vero Beach 5:07.52 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
95 Gumpel, Peter SO Vero Beach 5:07.78 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
96 Hernandez, Diego SO Vero Beach 5:07.83 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
97 Camacho, Johan FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:08.95 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
98 Diaz, Peyton JR Treasure Coast 5:09.10 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
98 Gonzalez , Jason Royal Palm Beach 5:09.10 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020
100 Bodasing, Keval SO Park Vista 5:09.28 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Beaulieu, Pia JR Boca Raton 5:09.19 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 O'Day, Emma FR Boca Raton 5:21.61 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
3 Pustilnik, Zoe SO Spanish River 5:21.88 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
4 Lis, Maya FR Dr. Phillips 5:25.12 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
5 Brown, Carolyn SR Boone 5:28.72 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
6 Foley, Hannah FR Boone 5:30.58 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
7 Del Re, Alexandra SR Jupiter 5:32.27 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
8 Dolan, Megan FR Boone 5:33.93 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
9 Ranck, Katie JR Windermere 5:34.85 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
10 Fuca, Gina SO Martin County 5:34.92 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
11 Buck, Sydney JR Jupiter 5:36.41 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
12 Roman, Yenilitza SR Freedom (Orlando) 5:41.25 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
13 Taylor, Mia FR Jupiter 5:41.71 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
14 Little, Jasmine SO Dr. Phillips 5:41.79 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
15 Siqueira, Victoria SR Spanish River 5:42.10 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
16 Sadorf, Samantha SO Spanish River 5:42.81 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
17 Phillips, Riley SR Park Vista 5:44.76 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
18 Velazquez, Morgan SR Park Vista 5:45.49 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
19 Reason, Jessica FR Park Vista 5:47.76 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
20 Hanssen, Alexa FR Jupiter 5:48.10 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
21 Connolly, Teaghan JR Dr. Phillips 5:48.25 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
22 Santeufemio, Isabella JR Boone 5:48.74 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
23 Paglia, Chelsea FR Viera 5:49.63 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
24 Lugo Pardo, Gabriela SR St. Cloud 5:49.76 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
25 Lopez, Samantha SR Windermere 5:51.86 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
26 Chavez, Lilly FR Dwyer 5:52.36 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
27 Claytor, Hannah FR Dr. Phillips 5:54.01 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
28 Bergstrom, Caroline 8 Melbourne 5:56.51 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
29 Villarose, Alexis SO Boca Raton 5:58.60 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
30 Deisseroth, Roxanne SR Dr. Phillips 5:59.30 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
31 Gross, Rachel SR Windermere 6:00.22 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
32 Apotsos, Katelyn FR Melbourne 6:01.48 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
33 Goldfarb, Ella SO Spanish River 6:03.95 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
34 Cuevas, Yarianna SR Cypress Creek 6:04.22 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
35 Phillips, Sarah JR Spanish River 6:06.05 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
36 Colvin, Alyssa FR Dwyer 6:07.29 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
37 Fernandes, Jada JR Boca Raton 6:07.30 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 28, 2020
38 Siviter, Brooke JR Viera 6:07.34 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
39 Badalo, Kiara SR Centennial 6:08.13 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
40 Hagee, Madison JR Viera 6:08.50 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
41 Jeffrey, Jessica JR Freedom (Orlando) 6:09.20 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
42 Estes, Melanie SO Viera 6:10.17 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
43 Thompson, Emily SR Lake Nona 6:13.26 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
44 Kaufman, Natalie FR Dr. Phillips 6:13.35 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
45 Minor, Lauren FR Windermere 6:14.41 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
46 Kramer, Sari SO Spanish River 6:15.23 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
47 Roach, Annabel SO Dwyer 6:16.41 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
48 Cannella, Jessica JR Boone 6:16.50 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
49 Torres, Brianna SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:19.19 Tohopekaliga Developmental Meet 2 Mar 9, 2020
50 Megargee, Nhia FR Park Vista 6:19.28 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
51 Fryar, Kimberly JR Fort Pierce Central 6:19.77 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
52 Lewiston, Abbigail JR Fort Pierce Central 6:19.84 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
53 Poirier, Sophia FR Martin County 6:19.98 Tiger Invitational Feb 28, 2020
54 Rouhoff, Avery JR Viera 6:20.25 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
55 Brantley, Kenzie SR St. Cloud 6:20.79 Harmony Invitational Mar 7, 2020
56 Watson, Gia Palm Beach Lakes 6:22.08 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
57 Rivera, Tiana SR St. Cloud 6:22.19 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
58 Rodriguez, Brianna FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:22.72 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
59 Almonte, JoAnn Olympia 6:22.75 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
60 Espada, Maraiya FR Lake Nona 6:22.92 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
61 Bush, Brenna JR St. Cloud 6:23.58 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
62 Dahlgren, Emma Olympia 6:25.13 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
63 Abastida, Nathaly SR St. Cloud 6:25.20 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
64 eliscar, gaelle SO John I. Leonard 6:27.55 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
65 castro, karen JR John I. Leonard 6:28.11 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
66 Matey, Samantha FR Boone 6:29.15 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
67 Ribeiro, Luisa SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:29.37 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
68 Figueras, Taylor SR Olympia 6:31.13 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
69 Ignatowicz, Nicole SR Jupiter 6:31.70 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
70 Kennedy, Delaney JR West Boca Raton 6:31.84 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
71 Benson, Lindsey JR Fort Pierce Central 6:32.26 LPA Quad Meet Feb 11, 2020
72 Lee, Catherine SO Palm Beach Central 6:32.29 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
73 Durney, Kylie FR Dr. Phillips 6:33.31 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
74 Howard, Angelina FR Wellington 6:33.96 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
75 Jean Simon, Shernika JR Cypress Creek 6:35.16 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020
76 Cepeda Diaz, Ana Sofia FR Boca Raton 6:35.78 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
77 Firestone, Laurali FR Martin County 6:35.83 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
78 Yon, Shi-Lynn SO Melbourne 6:36.11 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
79 Barrera-Solis, Jessica SO Forest Hill 6:36.59 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
80 Smolla, JoAnna JR Windermere 6:36.64 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
81 Hernandez, Jenni FR St. Cloud 6:37.22 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020
82 Gerrits, Allison JR Viera 6:38.15 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
83 Talber, Ivy FR Spanish River 6:38.35 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
84 Milek, Sofia SO Windermere 6:38.45 Jeff Wentworth Relays 2020 Feb 28, 2020
85 Drake, Jenna FR Lake Nona 6:39.64 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
86 Rodriguez, Sofia SO Vero Beach 6:39.65 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
87 Petersen, Esa SR Boone 6:39.88 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
88 Walden, Bella SR Fort Pierce Central 6:40.65 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
89 Gerrits , Brooke FR Viera 6:41.13 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
90 Weber, Shelby JR Freedom (Orlando) 6:41.14 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
91 Kelley, Rowan SO West Boca Raton 6:41.38 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
92 DeCambre, Chelsea SR Treasure Coast 6:42.41 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020
93 Saia, Aliana SO Spanish River 6:43.38 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
94 Thurner, Kaitlyn SO Viera 6:43.47 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
95 Georges, Rebecca JR Oak Ridge 6:43.95 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
96 Spiers, Ashleigh FR West Boca Raton 6:44.50 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
97 Arguello, Dora SO West Boca Raton 6:45.89 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
98 Hilario, Betzy SO West Boca Raton 6:46.42 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
99 Kasher, Delaney SO Dwyer 6:46.71 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
100 Nguyen, Lillian JR Lake Nona 6:47.04 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cloud, Zach SR St. Cloud 9:23.37 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
2 Toppi, Michael SO Viera 9:42.64 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
3 Pirie, Liam SR Windermere 9:47.17 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
4 Salinas, Brian SR Fort Pierce Central 9:50.42 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
5 Hernandez, John-Anthony SR St. Cloud 9:52.08 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
6 Kwon, Alec SR Spanish River 9:52.33 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
7 Spleha, Justin SO Spanish River 9:52.71 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
8 Matthew, Anthony SO Martin County 9:53.88 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
9 Vincennie, Zachary SR Spanish River 9:56.82 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
10 Helzerman, Dillon JR Vero Beach 9:58.19 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
11 Karl, Coby SR Viera 9:58.25 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
12 Lesh, John SR Dwyer 9:59.41 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
13 Ellenback, Noah SR Windermere 10:02.21 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
14 Ayala, Jerdary SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:04.72 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
15 Wester, Joseph JR Jupiter 10:07.88 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
16 Naberhaus, Robbie JR Viera 10:08.10 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
17 Semlali, Ilyas JR Dr. Phillips 10:08.86 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
18 Ziskinder, Ryan JR Martin County 10:10.58 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
19 Gencarelli, Giuliano SR Dwyer 10:11.82 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
20 Bar-Nur, Elan JR Spanish River 10:11.88 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
21 Ruocco, Christian JR Dwyer 10:15.14 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
22 Raney, Cameron FR Viera 10:16.13 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
23 Ortiz, Onix SR Windermere 10:17.89 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
24 Pelikan, Liam SR Melbourne 10:18.73 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
25 Ramos, Matthew JR Dwyer 10:19.26 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
26 Nazario-Marques, Jose Dr. Phillips 10:19.80 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
27 Mack, Devon SO Park Vista 10:22.16 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
28 Ross, Gavin SR Palm Beach Central 10:24.73 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
29 Rendeck, Aeden FR Viera 10:25.79 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
30 Krantz, Jack JR Boone 10:28.23 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
31 Clemente, Jesus SR Lake Nona 10:30.85 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
32 Martingano, Jaiden FR Melbourne 10:32.53 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
33 Deichman, Shai SO Spanish River 10:33.39 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
34 Kovacs, Greg JR Spanish River 10:33.48 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
35 Komatsu, Kai JR Olympia 10:36.13 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
35 Shenbaum, Michael SR Viera 10:36.13 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
37 Komatsu, Shu JR Olympia 10:36.17 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
38 Arnold, Travis SR Martin County 10:36.25 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
39 Jaramillo, Sam SO Spanish River 10:36.47 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
40 MacNab, Jonathon SO St. Cloud 10:37.79 Harmony Invitational Mar 7, 2020
41 Van Buskirk, Tyler JR Spanish River 10:38.17 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
42 Garcia, Jayven SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:40.29 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
43 Sheiner, Joey JR Spanish River 10:40.70 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
44 Lebron, Richard SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:40.75 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
45 Endrud, Theo FR Jupiter 10:41.27 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
46 Pomales, Julian SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:41.69 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
47 Lantzy, Ethan JR Jupiter 10:41.73 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
48 Douihech, Ryan SO West Boca Raton 10:43.87 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
49 O'Sullivan, Patrick SR Park Vista 10:46.40 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
50 Glick, Paul SO Boca Raton 10:49.15 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
51 Ingalls, Joshua JR Viera 10:49.33 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
52 Dvorak, Lucas SO Olympia 10:49.57 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
53 Miller, Bodey JR Spanish River 10:49.81 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
54 Thundiyil, Gian FR Boone 10:58.20 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
55 Emami, James JR Melbourne 10:58.31 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
56 Schneeberger, Bobby SO Boone 11:04.20 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
57 Surgent, Marcus SO Spanish River 11:05.24 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
58 Banks, Kyle SO Park Vista 11:05.60 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
59 Garcia, caleb Royal Palm Beach 11:09.91 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
60 Gumpel, Peter SO Vero Beach 11:10.32 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
61 Trax, Tristan JR Vero Beach 11:11.96 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
62 Gonzalez , Jason Royal Palm Beach 11:12.80 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
63 Bergstrom, Hunter SR Melbourne 11:13.48 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
64 Rocha, Daniel JR Freedom (Orlando) 11:13.53 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
65 Echeverria, Lorenzo JR Spanish River 11:13.67 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
66 Ge, Darwin SR Melbourne 11:14.86 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
67 Cromer, Kai JR Vero Beach 11:18.81 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
68 Aparicio, Alexander JR Lake Nona 11:20.79 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
69 Holtrup, Michael JR Jupiter 11:21.05 Warrior Invitational Feb 21, 2020
70 Manzella, Daniel SO Dr. Phillips 11:21.38 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
71 Seibel, Matthew SO West Boca Raton 11:27.25 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
72 Packer, Nicholas SR Park Vista 11:28.24 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
73 Pullum, Mason JR Boone 11:28.28 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
74 Cross, Trevor SO Vero Beach 11:31.08 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
75 Ortiz-Torres, Jonn SO St. Cloud 11:31.91 Harmony Invitational Mar 7, 2020
76 Van Buskirk, Mark JR Spanish River 11:32.51 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
77 Ramos, Steven JR Freedom (Orlando) 11:33.55 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
78 Torres Mercado, Yadriel FR Cypress Creek 11:34.14 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
79 Diaz, Peyton JR Treasure Coast 11:37.94 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
80 Riley, Chase FR Melbourne 11:38.00 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
81 Funk, Braden SO Viera 11:38.13 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
82 Fletcher, Owen SR Lake Nona 11:41.67 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
83 Quigley, Collin SR Park Vista 11:41.87 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
84 Espinosa , John SO Forest Hill 11:42.03 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
85 Dimberg, Max SR Melbourne 11:42.15 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
86 Falcon, Giovanni FR Freedom (Orlando) 11:42.31 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
87 Mendoza, Wilmor SO Lake Worth 11:43.05 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
88 van Gelder, Karl SO Boone 11:44.34 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
89 Powers, Dexter SO Royal Palm Beach 11:44.55 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
90 Miller, Andrew JR Olympia 11:44.98 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
91 Pham, Spenser Dr. Phillips 11:46.72 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
92 Brantley, Kane SO St. Cloud 11:50.31 Harmony Invitational Mar 7, 2020
93 Orgaz, Sean FR Boca Raton 11:52.21 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
94 Magnan, Jaiden SO Treasure Coast 11:53.03 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
95 Bordelon, Tyler JR Boca Raton 11:53.97 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
96 Fuentes, Jose SR Vero Beach 11:54.17 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
97 Perez, Brandon SR John I. Leonard 11:55.33 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
98 Jaudon, Alston SO Melbourne 11:55.39 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
99 Chartier, Daniel SO Boca Raton 11:55.79 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
100 Cross, Tanner FR Vero Beach 11:56.16 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Beaulieu, Pia JR Boca Raton 11:27.98 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
2 O'Day, Emma FR Boca Raton 11:37.48 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
3 Pustilnik, Zoe SO Spanish River 11:56.27 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
4 Del Re, Alexandra SR Jupiter 11:56.83 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
5 Foley, Hannah FR Boone 12:01.94 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
6 Sadorf, Samantha SO Spanish River 12:08.35 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
7 Dolan, Megan FR Boone 12:09.82 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
8 Ranck, Katie JR Windermere 12:15.88 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
9 Fuca, Gina SO Martin County 12:20.12 Tiger Invitational Feb 28, 2020
10 Velazquez, Morgan SR Park Vista 12:28.33 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
11 Buck, Sydney JR Jupiter 12:35.11 Warrior Invitational Feb 21, 2020
12 Taylor, Mia FR Jupiter 12:35.43 Warrior Invitational Feb 21, 2020
13 Hawk, Victoria JR Windermere 12:42.98 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
14 Drake, Jenna FR Lake Nona 12:43.40 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
15 Matzner, Shannon SO Dr. Phillips 12:44.22 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
16 Lugo Pardo, Gabriela SR St. Cloud 12:50.06 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
17 Kaufman, Natalie FR Dr. Phillips 12:53.36 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
18 Siqueira, Victoria SR Spanish River 12:56.76 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
19 Hagee, Madison JR Viera 13:08.46 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
20 Colvin, Alyssa FR Dwyer 13:15.85 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
21 Chavez, Lilly FR Dwyer 13:18.98 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
22 Apotsos, Katelyn FR Melbourne 13:22.29 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
23 Cirineo, Sophie JR Dr. Phillips 13:32.63 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
24 Lickstein, Jessica SO Dwyer 13:33.57 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
25 Siviter, Brooke JR Viera 13:36.34 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
26 Poirier, Sophia FR Martin County 13:38.29 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
27 Benson, Lindsey JR Fort Pierce Central 13:41.90 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
28 Badalo, Kiara SR Centennial 13:42.31 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
29 Fryar, Kimberly JR Fort Pierce Central 13:46.57 Tiger Invitational Feb 28, 2020
30 Talber, Ivy FR Spanish River 13:48.39 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
31 Kramer, Sari SO Spanish River 13:49.42 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
32 Smolla, JoAnna JR Windermere 13:51.57 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
33 Fernandes, Jada JR Boca Raton 13:57.00 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 28, 2020
34 Phillips, Sarah JR Spanish River 13:58.83 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
35 Abastida, Nathaly SR St. Cloud 14:00.35 Harmony Invitational Mar 7, 2020
36 Goldfarb, Ella SO Spanish River 14:01.19 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
37 Minor, Lauren FR Windermere 14:02.71 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
38 Bush, Brenna JR St. Cloud 14:06.11 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
39 Firestone, Laurali FR Martin County 14:16.08 Tiger Invitational Feb 28, 2020
40 Cepeda Diaz, Ana Sofia FR Boca Raton 14:17.22 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
41 Espada, Maraiya FR Lake Nona 14:25.91 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
42 Poirier, Georgia FR Martin County 14:39.59 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
43 Bojanowski, Jenna JR Wellington 14:44.73 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
44 DiSalvo, Jocelyn SO Martin County 14:49.13 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
45 Gerrits, Allison JR Viera 15:01.87 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
46 Rivera, Luna FR Vero Beach 15:04.63 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
47 Stenn, Abby JR Vero Beach 15:04.86 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
48 Purcell, Gabrielle JR Centennial 15:08.40 Tiger Invitational Feb 28, 2020
49 Roach, Annabel SO Dwyer 15:10.08 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
50 Watson, Gia Palm Beach Lakes 15:14.59 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
51 Spiers, Ashleigh FR West Boca Raton 15:14.96 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
52 Bergstrom, Victoria SO Melbourne 15:18.85 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
53 Wiker, Yasmin FR Melbourne 15:24.08 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
54 Schlesinger, Olivia SO Spanish River 15:24.53 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
55 Gerrits , Brooke FR Viera 15:26.80 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
56 Pennenga, Brianne SO Martin County 15:32.52 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
57 Kerbs, Kayla JR Dwyer 15:42.56 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
58 Kelley, Rowan SO West Boca Raton 15:46.80 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
59 Olsen, Amelie SO Dr. Phillips 15:50.95 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
60 Pelikan, Devin SO Melbourne 15:51.18 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
61 Waldrop, Lily SO Boone 15:52.59 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
62 Sikorski, Jade FR Centennial 15:53.08 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
63 Horn, Julia JR Spanish River 15:54.30 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020
64 Stephens, Piper SO Melbourne 15:54.63 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
65 Watson, Jayla Palm Beach Lakes 16:09.37 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
66 Kassatly, Makena FR Martin County 16:24.33 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
67 Armstrong, Lauren SO Lake Nona 16:30.08 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
68 Kasher, Delaney SO Dwyer 16:40.43 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
69 Medina, Jareliz FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 16:43.65 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
70 Paskoski, Madeline FR Martin County 16:45.08 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
71 Elliott, Regan FR Boone 16:53.30 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
72 Givens, Melody FR Dwyer 17:05.82 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
73 Wiltz, Noel FR Lake Nona 17:42.25 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
74 Luther, Amber SO Lake Nona 17:43.66 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
75 Reed, Ilyana JR Vero Beach 18:11.70 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
76 Minton, Lindsey SO Vero Beach 18:20.38 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Glenn, Catherine SR Wellington 14.32 Warrior Invitational Feb 21, 2020 5.5
2 Cassels, Holly SR Dwyer 14.67 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 1.4
3 Ugarte, Amaya SR Windermere 15.50 Jeff Wentworth Relays 2020 Feb 28, 2020 0.8
4 Oliantus, Armelle JR Dr. Phillips 15.53 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -0.5
5 Matthews, Gabriele SR Dr. Phillips 15.56 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.4
6 Petit-Frere, Mercheley JR Park Vista 15.60 Jupiter Relays Feb 14, 2020
7 Lewis, Dynia JR Palm Beach Lakes 15.61 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 1.3
8 Mendez, Irmiris JR Dr. Phillips 15.62 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -0.5
9 Madison, Natalia JR Dwyer 15.68 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020 -0.7
10 Giggetts, Simone JR St. Cloud 15.96 Harmony Invitational Mar 7, 2020 1.9
11 Penn, Amahnia SR Park Vista 16.05 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
12 Miller, Olivia SR Jupiter 16.26 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -1.3
13 Jernigan, Kyra SR Freedom (Orlando) 16.54 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 -0.5
14 Young, Chloe SO Dwyer 16.83 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
15 McCammon, Carley SR Jupiter 16.85 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 -0.7
16 Whetro, Alysa JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 16.93 Tohopekaliga Developmental Meet 2 Mar 9, 2020 -2.0
17 Cela, Viana SR Atlantic (Delray) 17.12 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 0.8
18 Roberts, Rehn SO Dwyer 17.19 Jupiter Relays Feb 14, 2020
19 Needham, Ashley SO Treasure Coast 17.26 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020 0.6
20 Dorsonne, Jeneva JR Spanish River 17.31 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.5
21 Yasin, Niyah SO Vero Beach 17.33 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020 0.6
22 Miller, Aysha JR Olympia 17.39 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 2.7
23 Rondeau, Rebecca JR Park Vista 17.42 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.4
24 Le Tolbert, Isis SR Vero Beach 17.71 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020 0.6
25 Massey, Jeniah FR St. Cloud 17.78 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
26 Sims, Amari JR Windermere 17.82 Jeff Wentworth Relays 2020 Feb 28, 2020 0.8
27 DaCosta-Moore, Dominique SR Olympia 17.97 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 2.7
28 Acosta, Rolizbeth JR Centennial 17.98 Tiger Invitational Feb 28, 2020 0.2
29 Dresser, Emma SO Jupiter 18.18 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 -0.7
30 Bojanowski, Kathryn SR Wellington 18.49 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 1.3
30 Michel , Falonne JR Oak Ridge 18.49 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
32 Carter, Brianna FR Vero Beach 18.56 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 0.2
33 Yon, Shi-Lynn SO Melbourne 18.62 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
34 lawrence, abigail JR John I. Leonard 18.63 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -2.1
35 Lorick, Takijaya SO Dwyer 18.69 Jupiter Relays Feb 14, 2020
36 Lewis, Parisa FR Spanish River 18.76 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 3.2
37 Gamble, Holly SR Fort Pierce Central 19.08 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020 -2.0
38 Rosa, Jeslyn JR Melbourne 19.32 Harmony Invitational Mar 7, 2020 1.9
39 Peroso, Joanna JR Viera 19.37 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
40 Encarnacion, Allysandra FR St. Cloud 19.43 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
41 Alvarez, Sofia JR Spanish River 19.49 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.7
42 Bonny, Ava JR Park Vista 19.52 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
43 Anderson, Sha'kayla SO Forest Hill 19.57 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 -0.4
44 Frost, Nila FR St. Cloud 19.63 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
45 Towle, Stephanie SR Lake Nona 19.72 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 -0.4
46 Fox, Devin JR Viera 19.78 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
47 Pinnock, Alyssa JR Park Vista 19.80 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 1.0
48 Huguenin, Tristan SR Lake Nona 19.87 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 1.7
48 Trusty, Jamya SO Vero Beach 19.87 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
50 Destine, Rose JR Boca Raton 19.90 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
50 Nealy, Nyla FR Martin County 19.90 Tiger Invitational Feb 28, 2020 0.2
52 Decker, Klarissa SO Freedom (Orlando) 19.98 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 1.7
53 Kelley, Carolyn SR Viera 19.99 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -1.2
54 Whitaker, Kailey SO Windermere 20.01 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
55 Melman, Sophie FR Boca Raton 20.08 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020 2.8
56 Ferguson, Jasmine FR Dwyer 20.17 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 1.3
57 Lewiston, Abbigail JR Fort Pierce Central 20.31 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020 0.6
58 Wilson, Hanna SO Freedom (Orlando) 20.46 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020 -0.6
59 Bhatti, Sarah SO Freedom (Orlando) 20.49 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 1.9
60 Perseghin, Olivia JR Vero Beach 20.58 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020 0.9
61 Woodward, Ava SO Jupiter 20.70 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 -0.4
62 Francois, Bergemyn SR Atlantic (Delray) 20.72 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 0.3
63 Zimmer, Ilona JR Viera 20.73 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
64 Dorzilme, Sarah SO Spanish River 20.78 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
65 Lecrone, Ashlyn JR Centennial 20.80 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -2.1
65 Rosado, Liznet SO St. Cloud 20.80 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
67 Ruiz, Destiny SR St. Cloud 20.94 Harmony Invitational Mar 7, 2020 1.7
68 Baker, Alanis SO Forest Hill 21.27 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 -0.4
69 Haywood, Kaylah SR Lake Nona 21.56 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 -0.4
70 France, Madeline SR Martin County 21.76 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -3.3
71 Klostreich, Lauryn SO Martin County 21.85 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -3.3
72 Cunningham, Alayna FR Melbourne 21.87 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
73 DeSante, Amanda JR Lake Nona 22.40 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020 -2.7
74 Maresca, Martina FR Martin County 22.68 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 1.4
75 Clarke, Briana FR Boca Raton 22.73 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.6
76 Sundin, Sophia FR Cypress Creek 22.86 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 -1.2
77 Robinson, Ariana SO Windermere 24.64 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
78 Pearson-Martinez, E. Zeida SO Boca Raton 26.28 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 1.4
79 Torres-Penafiel, Margelyn SO Boca Raton 26.62 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 1.4

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Smith, Sebastian JR Palm Beach Gardens 15.09 Warrior Invitational Feb 21, 2020 4.1
2 Harvey, Tyler SR Palm Beach Lakes 15.12 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 1.3
3 Ylance, Willaime JR Vero Beach 15.24 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.6
4 Saville Garcia, Gavin SR Vero Beach 15.26 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
5 Hunter, James SR Royal Palm Beach 15.39 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020 4.5
6 Horton, Roderick SO Boone 15.44 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020 0.4
7 Dewar, Joseph SR Park Vista 15.52 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020 1.9
8 Hayford-Jackson, Stephen JR Wellington 15.64 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 1.0
9 Jorel, Lesage JR Vero Beach 15.94 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 0.6
10 Dennis, Brendan SR Lake Worth 16.48 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 0.6
11 Claudio, Carlos JR Fort Pierce Central 16.61 Tiger Invitational Feb 28, 2020 0.2
12 West, Nicolas FR Spanish River 16.72 Jupiter Relays Feb 14, 2020
13 Flood, Weldon SR Treasure Coast 16.75 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020 -0.4
14 Adegbile, Ayomiku JR St. Cloud 16.97 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 0.6
15 Hadley, ketron Royal Palm Beach 17.40 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020 -3.7
16 Estephene, Ishma JR Freedom (Orlando) 17.53 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 0.7
17 Santiago, Christ JR Freedom (Orlando) 17.54 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
18 Jimenez, Carlos SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 17.73 Tohopekaliga Developmental Meet 2 Mar 9, 2020 +0.0
19 Ezeobinwa, Arthur SR Lake Nona 17.86 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 0.4
20 Dorvelia, Mykel JR Vero Beach 17.95 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.6
20 Pacitti, Anthony JR Spanish River 17.95 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.6
22 Atmostera, Emmanuel JR Atlantic (Delray) 18.04 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 1.0
22 Ferguson, Troy SR Dwyer 18.04 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
24 Tally, Quintavious SR Dwyer 18.14 Jupiter Relays Feb 14, 2020
25 Bazelais, Websky SR Boca Raton 18.15 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
26 Harley, Tavion SR Cypress Creek 18.23 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 1.4
27 Wade, Ronnie JR Park Vista 18.26 Jupiter Relays Feb 14, 2020
28 Thomas, Kallem Palm Beach Lakes 18.30 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 1.3
29 Mann, Jonathan FR Boca Raton 18.32 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
30 Johnson, Andrew SR Fort Pierce Central 18.44 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020 -0.4
31 Fergusson, Dashawn JR Dwyer 18.47 Jupiter Relays Feb 14, 2020
32 Heron, Nacari SR Windermere 18.61 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
33 Charles, Andrew JR Freedom (Orlando) 18.70 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 1.4
34 Tolan, DeMario SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 18.85 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 2.2
35 Castin, Jonathan SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 18.86 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020 2.2
36 Sandoval, Alexis SO St. Cloud 18.87 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020 1.6
37 Perez-Camacho, Harris SR Freedom (Orlando) 18.92 Tohopekaliga Developmental Meet Feb 11, 2020
38 Albert, Noah SO Spanish River 19.00 Pine Crest Varsity Home Open Feb 22, 2020 2.0
39 Greaves, Dajon FR Dr. Phillips 19.05 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -3.4
40 Brown, Jaylon SO Dr. Phillips 19.11 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -3.4
41 Bernal, Dylan JR Freedom (Orlando) 19.16 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 +0.0
42 Figueroa, Christian SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 19.20 Tohopekaliga Developmental Meet 2 Mar 9, 2020 +0.0
43 Chartier, Daniel SO Boca Raton 19.26 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.6
44 Estin, Redondo SO Atlantic (Delray) 19.28 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 1.3
45 Cohon, Marc SR West Boca Raton 19.48 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 1.3
45 McKnight, Lincoln JR Melbourne 19.48 Harmony Invitational Mar 7, 2020 2.1
47 Diaz, Angel JR Boca Raton 19.54 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.6
48 Rebollar, Alexis SO Wellington 19.57 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 0.7
49 Bancey, Davy SO Dr. Phillips 19.73 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -0.5
50 Lowe, Alexander JR Wellington 19.85 Jupiter Relays Feb 14, 2020
51 Praestegaard, Mik JR Spanish River 19.86 Jupiter Relays Feb 14, 2020
52 Budwah, Kamali SO Fort Pierce Central 19.94 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020 -0.4
53 Iris, Jordan SR Melbourne 19.99 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
54 Alexander, Ja'Quavis JR Olympia 20.02 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 1.2
55 Anchors, Harrison SO Park Vista 20.14 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 1.0
56 Ham, Braden SO Viera 20.30 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
57 Vaughan, Luke JR Wellington 20.32 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020 +0.0
58 Stokes, Ethan FR Vero Beach 20.35 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 1.0
59 Elam, Julian SO Windermere 20.36 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -5.3
60 Alvarado, Joshua FR Cypress Creek 20.37 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 +0.0
61 Dickens, Patrick FR West Boca Raton 20.39 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
61 Joseph, Amire FR Windermere 20.39 Jeff Wentworth Relays 2020 Feb 28, 2020 -0.2
63 Lanahan, Gryphon SR Olympia 20.50 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 1.2
64 Colon, Sebastian SO Lake Nona 20.53 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020 -0.5
65 Grahn, Xavier SO Olympia 20.73 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
66 Simon, Christopher JR Wellington 20.75 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 0.7
67 Curtis, Honovi FR Atlantic (Delray) 20.87 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 1.3
68 Carter, Luke SO Viera 20.92 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
69 Matthews, Ashton SO Lake Nona 21.09 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020 -0.5
70 Torbsca, George JR Boca Raton 21.20 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.6
71 Frater, Brandon SO Fort Pierce Central 21.31 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020 1.0
72 Mutz, Zachary JR Viera 21.50 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
73 WHITE, ISAIAH FR Oak Ridge 21.60 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020 -0.5
74 Snyder, Rodney FR Melbourne 21.72 Heritage Home Meet 2/11/20 Feb 11, 2020
75 Paez, Michael FR Forest Hill 21.76 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.6
76 Ingraham, Isaiah SR Lake Worth 21.80 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020 3.0
77 Jean-Louis, Samuel JR Atlantic (Delray) 22.01 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020 0.3
78 Estainvil, Wevendly SR Dwyer 22.07 Jupiter Relays Feb 14, 2020
79 Kassem, Ethan JR Lake Nona 22.22 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020 -4.7
80 Vil, Jordan JR Olympia 22.42 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 0.6
81 Okhimamhe, James FR Melbourne 22.61 Harmony Invitational Mar 7, 2020 2.1
82 Sistrunk, Javaris SO Forest Hill 22.75 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.6
83 Sepulveda, Jalberto SR Oak Ridge 22.97 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
84 Dominguez, Andrew JR Wellington 23.06 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020 1.3
85 Hlavenka, Chad SO Forest Hill 23.10 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.6
86 Grafton, Zachary JR Cypress Creek 23.24 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020 -1.3
87 Mode, Jonathan FR Boca Raton 23.49 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020 0.6
88 Cesar, Androff SO Boca Raton 23.64 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
89 Carpenter, Donovan SR Cypress Creek 23.72 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 3.0

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Thomas, Kallem Palm Beach Lakes 39.75 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
2 Harvey, Tyler SR Palm Beach Lakes 40.25 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
3 Dewar, Joseph SR Park Vista 40.43 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
4 Hayford-Jackson, Stephen JR Wellington 40.78 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
5 Hunter, James SR Royal Palm Beach 41.02 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
6 Dennis, Brendan SR Lake Worth 41.16 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
7 Horton, Roderick SO Boone 41.20 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
8 Flood, Weldon SR Treasure Coast 41.21 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
9 Saville Garcia, Gavin SR Vero Beach 41.50 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
10 Ezeobinwa, Arthur SR Lake Nona 41.77 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
11 Jerelds, Joshwa SR Windermere 41.93 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
12 Ylance, Willaime JR Vero Beach 41.96 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
13 Jorel, Lesage JR Vero Beach 42.63 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
14 Claudio, Carlos JR Fort Pierce Central 42.80 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
15 Dieujuste, Ritch FR West Boca Raton 43.00 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
16 Atmostera, Emmanuel JR Atlantic (Delray) 43.25 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
17 Hadley, ketron Royal Palm Beach 43.62 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
18 Agenat, Jeffrey SR Lake Worth 44.11 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
19 West, Nicolas FR Spanish River 44.29 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
20 Adegbile, Ayomiku JR St. Cloud 44.38 Harmony Invitational Mar 7, 2020
21 Harley, Tavion SR Cypress Creek 44.66 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
22 Descartes, Orlando SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 44.73 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
23 Ferguson, Troy SR Dwyer 44.98 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
24 Velez, Daniel SO Freedom (Orlando) 45.00 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
25 Wade, Ronnie JR Park Vista 45.28 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
26 Michel, David SR Seminole Ridge 45.31 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
27 Tolan, DeMario SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 45.46 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
28 Mann, Jonathan FR Boca Raton 45.53 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 28, 2020
29 Bowden, Matthew JR Melbourne 45.54 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
30 Young, Ka'Ron SO Palm Beach Central 45.65 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
31 Thomas, Jacorey SO Boone 45.66 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
32 Elam, Julian SO Windermere 45.75 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
33 Lanahan, Gryphon SR Olympia 45.78 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
34 Brown, Jaylon SO Dr. Phillips 45.97 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
34 Estin, Redondo SO Atlantic (Delray) 45.97 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
36 Bancey, Davy SO Dr. Phillips 46.06 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
37 Heron, Nacari SR Windermere 46.09 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
38 Simon, Christopher JR Wellington 46.15 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
39 Castro, Keegan SO Jupiter 46.16 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
40 Dorvelia, Mykel JR Vero Beach 46.28 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
41 Ross, Jack SO Martin County 46.29 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
41 Webb, JaQuan T. SR Park Vista 46.29 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
43 Williams, Derayon SO Palm Beach Central 46.33 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
44 Diaz, Angel JR Boca Raton 46.34 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
44 Lowe, Alexander JR Wellington 46.34 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
46 Chartier, Daniel SO Boca Raton 46.52 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
47 Patterson, Elias SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 46.64 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
48 Anchors, Harrison SO Park Vista 46.68 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
49 Greaves, Dajon FR Dr. Phillips 46.73 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
50 Washington, Syhion FR Dr. Phillips 46.75 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
51 WHITE, ISAIAH FR Oak Ridge 46.87 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
52 Schiola, Frank JR Seminole Ridge 46.88 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
53 Santiago, Christ JR Freedom (Orlando) 47.05 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
54 Sandoval, Alexis SO St. Cloud 47.09 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
55 Edwards, Jevaughn SO Dr. Phillips 47.23 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
56 powell, tahir JR Royal Palm Beach 47.61 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
57 Mills, Jamar JR Forest Hill 47.63 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
58 McKnight, Lincoln JR Melbourne 47.66 Harmony Invitational Mar 7, 2020
59 Castin, Jonathan SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 47.72 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
60 Johnson, Andrew SR Fort Pierce Central 47.75 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
61 Colon, Chris JR Freedom (Orlando) 47.96 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
62 Raffenberg, Thomas SO Martin County 48.06 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
63 Vil, Jordan JR Olympia 48.31 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
64 Mutz, Zachary JR Viera 48.36 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
65 Winder, Keyshawn SO Palm Beach Central 48.37 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
66 Paez, Michael FR Forest Hill 48.53 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
67 Foga, Joel SO John I. Leonard 48.54 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
68 Rodriguez, Joshua FR Martin County 48.64 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
69 Dubriel, Danny Royal Palm Beach 48.74 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020
70 Walker, Zachary JR Oak Ridge 49.03 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
71 Stokes, Ethan FR Vero Beach 49.06 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
72 Carter, Luke SO Viera 49.13 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
73 Ingraham, Isaiah SR Lake Worth 49.46 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
74 SILVERN, RASHEED FR Oak Ridge 49.62 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
75 Torbsca, George JR Boca Raton 49.76 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 28, 2020
76 Marsh, Dominic SR Centennial 49.77 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
77 Joseph, Amire FR Windermere 49.85 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
78 Royal, Shalom JR Centennial 49.93 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
79 Alvarado, Joshua FR Cypress Creek 50.01 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
80 Budwah, Kamali SO Fort Pierce Central 50.02 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
81 Iris, Jordan SR Melbourne 50.06 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
82 Cabrera, Sean JR Wellington 50.21 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
83 Ham, Braden SO Viera 50.22 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
84 Dickens, Patrick FR West Boca Raton 50.29 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
85 Etienne, Elijah JR Palm Beach Central 50.47 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
86 Jones, Terrence FR Olympia 50.50 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
87 Cohon, Marc SR West Boca Raton 50.53 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
88 Dominguez, Andrew JR Wellington 50.54 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
89 Sangmeister, Jack JR Lake Nona 50.56 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
90 McIntyre, Anthony FR Viera 50.61 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
91 Hlavenka, Chad SO Forest Hill 50.65 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
92 Lecrone, Tyler SR Centennial 50.89 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
93 Haas, Dylan SO Palm Beach Central 50.90 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
94 Matthews, Ashton SO Lake Nona 50.92 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
95 Figueroa, Christian SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 50.98 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
96 Albert, Noah SO Spanish River 51.79 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
97 Zaver, William SO Windermere 51.92 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
98 Kassem, Ethan JR Lake Nona 52.22 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
99 Sepulveda, Jalberto SR Oak Ridge 52.61 Lake Brantley Developmental Meet #1 2020 Feb 13, 2020
100 Rebollar, Alexis SO Wellington 52.81 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ugarte, Amaya SR Windermere 43.96 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
2 Cassels, Holly SR Dwyer 44.44 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
3 Fleurimond, Shanice SR Dwyer 45.35 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
4 Miller, Olivia SR Jupiter 47.11 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
5 Lewis, Dynia JR Palm Beach Lakes 47.13 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
6 Matthews, Gabriele SR Dr. Phillips 47.49 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
7 Mendez, Irmiris JR Dr. Phillips 47.76 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
8 Williams, Andreana SR Wellington 47.79 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
9 Yasin, Niyah SO Vero Beach 48.04 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
10 Madison, Natalia JR Dwyer 48.08 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
11 Glenn, Catherine SR Wellington 48.12 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
12 Robinson, Elisha JR Dr. Phillips 49.42 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
13 Le Tolbert, Isis SR Vero Beach 49.78 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
14 Myles, Melissa JR Dwyer 49.80 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
15 McCammon, Carley SR Jupiter 49.86 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
16 Miller, Aysha JR Olympia 50.44 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020
17 Dresser, Emma SO Jupiter 50.64 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
18 Roberts, Rehn SO Dwyer 51.15 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
19 Massey, Jeniah FR St. Cloud 51.19 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
20 Acosta, Rolizbeth JR Centennial 51.95 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
21 Giggetts, Simone JR St. Cloud 52.02 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
22 Needham, Ashley SO Treasure Coast 52.06 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
23 Destine, Rose JR Boca Raton 52.32 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
24 Johnson, Sheyene FR Santaluces 52.64 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
25 Penn, Amahnia SR Park Vista 52.67 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
26 Young, Chloe SO Dwyer 52.82 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
27 Grantham, Emily FR Boone 52.96 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
28 Anderson, Sha'kayla SO Forest Hill 52.98 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
29 Lewiston, Abbigail JR Fort Pierce Central 53.58 LPA Quad Meet Feb 11, 2020
30 ferguson, ta'niaya SO John I. Leonard 53.59 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
31 Cela, Viana SR Atlantic (Delray) 53.84 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
32 Yon, Shi-Lynn SO Melbourne 53.91 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
33 Fox, Devin JR Viera 53.95 MIHS Developmental Meet 2/26/20 Mar 10, 2020
34 Smith, Jalaea SO Boone 54.03 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
35 Rondeau, Rebecca JR Park Vista 54.43 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
36 Lecrone, Ashlyn JR Centennial 54.52 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
37 Uylsse, Dana FR Santaluces 54.59 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
38 lawrence, abigail JR John I. Leonard 54.61 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
39 Bonny, Ava JR Park Vista 54.69 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
40 Platon, Olivia FR Lake Nona 54.87 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
41 Kelley, Carolyn SR Viera 54.91 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
42 Trusty, Jamya SO Vero Beach 54.94 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
43 Baker, Alanis SO Forest Hill 54.95 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
44 Pinnock, Alyssa JR Park Vista 55.04 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
45 Woodward, Ava SO Jupiter 55.46 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
46 Ferguson, Jasmine FR Dwyer 55.59 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
47 Dorvil, Yrlene SR Palm Beach Central 55.89 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
48 Lee, Catherine SO Palm Beach Central 56.08 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
49 Parchita, Cecylia FR Forest Hill 56.12 Tiger Invitational Feb 28, 2020
50 Zimmer, Ilona JR Viera 56.14 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020
51 Michel , Falonne JR Oak Ridge 56.31 Lake Brantley Developmental Meet #1 2020 Feb 13, 2020
52 Hoyos, Valerie SO Lake Nona 56.58 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
52 Rosa, Jeslyn JR Melbourne 56.58 Harmony Invitational Mar 7, 2020
54 Francois, Bergemyn SR Atlantic (Delray) 56.74 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
55 Melman, Sophie FR Boca Raton 56.76 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
56 Perkins, Lauren SO Windermere 56.83 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
57 Feliciano Medina, Daneyshka SO Lake Worth 56.91 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
58 moore, briana SO John I. Leonard 56.96 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
59 Perseghin, Olivia JR Vero Beach 57.89 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
60 Alvarez, Sofia JR Spanish River 58.12 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
61 Phillips, Jayla Royal Palm Beach 58.17 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
62 Bojanowski, Jenna JR Wellington 58.49 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
63 DeSante, Amanda JR Lake Nona 59.06 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
64 Carter, Brianna FR Vero Beach 59.11 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
65 France, Madeline SR Martin County 59.19 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
66 Campos, Sophia JR Seminole Ridge 59.21 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
67 Haywood, Kaylah SR Lake Nona 59.70 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
68 Whitaker, Kailey SO Windermere 59.78 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
69 Gamble, Holly SR Fort Pierce Central 1:00.06 Tiger Invitational Feb 28, 2020
69 Remillard, Liliana SO Palm Beach Central 1:00.06 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
71 Reiter, Madison SO Palm Beach Central 1:00.14 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
72 Peroso, Joanna JR Viera 1:00.33 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
73 Sundin, Sophia FR Cypress Creek 1:00.55 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
74 Maresca, Martina FR Martin County 1:01.94 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
75 Kurek, Erika SO Freedom (Orlando) 1:02.15 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
76 Ruiz, Destiny SR St. Cloud 1:02.23 Harmony Invitational Mar 7, 2020
77 Klostreich, Lauryn SO Martin County 1:02.42 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
78 Clarke, Briana FR Boca Raton 1:02.55 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
79 Wiley, Imani SR Dr. Phillips 1:05.18 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
80 Kelly, Ashlyn SO Park Vista 1:07.67 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
81 Torres-Penafiel, Margelyn SO Boca Raton 1:08.02 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
82 Cunningham, Alayna FR Melbourne 1:09.86 MIHS Developmental Meet Feb 18, 2020
83 Pearson-Martinez, E. Zeida SO Boca Raton 1:13.26 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
84 Encarnacion, Allysandra FR St. Cloud 1:18.49 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
85 petit-homme, ridjinie JR John I. Leonard 1:25.46 Warrior Invitational Feb 21, 2020

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Dr. Phillips 42.23 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Viera 42.75 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
3 Park Vista 43.38 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
4 Martin County 43.67 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
5 Atlantic (Delray) 43.84 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
6 Fort Pierce Central 43.85 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
7 Treasure Coast 43.92 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
8 Palm Beach Gardens 44.16 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
9 Vero Beach 44.19 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
9 Lake Nona 44.19 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
11 Olympia 44.20 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
12 Centennial 44.38 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
13 West Boca Raton 44.40 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
14 St. Cloud 44.44 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
15 John I. Leonard 44.49 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
16 Santaluces 44.51 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
17 Cypress Creek 44.63 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
18 Osceola (Kissimmee) 44.67 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020
19 Seminole Ridge 45.16 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020
20 Freedom (Orlando) 45.24 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
21 Tohopekaliga (Kissimmeee) 45.45 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
22 Lake Worth 45.47 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
23 Palm Beach Central 45.56 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
24 Windermere 45.59 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
25 Spanish River 45.73 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
26 Jupiter 45.74 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
27 Boone 46.50 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
28 Melbourne 46.77 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
29 Oak Ridge 46.78 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
30 Forest Hill 46.97 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
31 Dwyer 47.03 Warrior Invitational Feb 21, 2020
32 Boca Raton 47.78 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
33 Wellington 49.18 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
34 Royal Palm Beach 52.13 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Park Vista 48.62 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
2 Wellington 48.74 Jupiter Relays Feb 14, 2020
3 Dr. Phillips 48.97 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
4 Dwyer 49.20 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
5 Palm Beach Central 49.90 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
6 Olympia 50.03 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
7 Vero Beach 50.22 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
8 John I. Leonard 50.75 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
9 Osceola (Kissimmee) 50.77 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020
10 Fort Pierce Central 50.82 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
11 Lake Nona 50.89 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
12 Palm Beach Gardens 50.99 Jupiter Relays Feb 14, 2020
13 West Boca Raton 51.34 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
14 Windermere 51.71 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
15 Lake Worth 52.02 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
16 Atlantic (Delray) 52.06 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
17 Viera 52.07 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
18 Freedom (Orlando) 52.30 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
19 Jupiter 52.48 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
20 Santaluces 52.61 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
21 Centennial 52.83 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
22 St. Cloud 53.00 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
23 Seminole Ridge 53.22 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
24 Cypress Creek 53.29 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
25 Melbourne 53.84 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
26 Spanish River 53.95 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
27 Boca Raton 53.96 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
28 Treasure Coast 54.07 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
29 Forest Hill 54.58 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
30 Oak Ridge 55.77 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
31 Martin County 56.44 Falcon Invitational 2020 Mar 3, 2020
32 Tohopekaliga (Kissimmeee) 56.58 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
33 Royal Palm Beach 57.06 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Dr. Phillips 3:25.66 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
2 Palm Beach Lakes 3:26.57 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
3 Fort Pierce Central 3:30.79 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
4 Park Vista 3:30.82 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
5 Windermere 3:31.23 Jeff Wentworth Relays 2020 Feb 28, 2020
6 Royal Palm Beach 3:32.51 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
7 Vero Beach 3:34.01 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
8 Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:34.30 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
9 Martin County 3:34.75 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
10 Dwyer 3:35.49 Jupiter Relays Feb 14, 2020
11 Osceola (Kissimmee) 3:36.38 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
12 West Boca Raton 3:36.61 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
13 Treasure Coast 3:38.08 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
14 Freedom (Orlando) 3:39.00 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
15 Atlantic (Delray) 3:39.37 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
16 Boca Raton 3:39.49 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
17 Spanish River 3:39.78 Jupiter Relays Feb 14, 2020
18 Cypress Creek 3:39.80 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
19 Lake Nona 3:40.87 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
20 Wellington 3:41.03 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
21 Olympia 3:41.29 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
22 Seminole Ridge 3:41.45 Seminole Ridge Invitational Feb 27, 2020
23 Palm Beach Gardens 3:41.92 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
24 Lake Worth 3:42.85 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
25 Santaluces 3:43.30 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
26 Palm Beach Central 3:43.60 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
27 Olympic Heights 3:45.14 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
28 Centennial 3:46.38 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
29 John I. Leonard 3:51.71 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
30 Jupiter 3:53.51 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
31 Forest Hill 3:56.66 Tiger Invitational Feb 28, 2020
32 Oak Ridge 3:57.75 Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 Feb 22, 2020
33 Melbourne 3:59.49 Eau Gallie 3/12 Mar 12, 2020
34 Boone 4:03.17 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
35 Viera 4:17.20 Holy Trinity Invitational powered by Track Legend Brand Mar 7, 2020

4 x 400 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Wellington 4:02.67 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
2 Atlantic (Delray) 4:07.91 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
3 Dr. Phillips 4:09.33 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
4 Fort Pierce Central 4:11.15 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
5 Lake Nona 4:12.28 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
6 Park Vista 4:14.00 Spartan Invitational - Southridge Feb 29, 2020
7 Windermere 4:16.60 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
8 Centennial 4:18.76 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
9 Dwyer 4:18.86 Warrior Invitational Feb 21, 2020
10 Spanish River 4:20.86 Jupiter Relays Feb 14, 2020
11 Osceola (Kissimmee) 4:21.17 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020
12 Vero Beach 4:22.61 Bayside High 3/3 Mar 3, 2020
13 Palm Beach Lakes 4:25.09 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
14 Freedom (Orlando) 4:25.27 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
15 Jupiter 4:25.28 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
16 Palm Beach Gardens 4:25.51 Jupiter Relays Feb 14, 2020
17 Boca Raton 4:26.32 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
18 John I. Leonard 4:27.84 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
19 West Boca Raton 4:28.17 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
20 Santaluces 4:30.35 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
21 Viera 4:31.89 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
22 St. Cloud 4:35.28 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
23 Olympia 4:36.96 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
24 Boone 4:37.42 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
25 Palm Beach Central 4:37.97 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
26 Treasure Coast 4:38.31 Tiger Invitational Feb 28, 2020
27 Martin County 4:42.02 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
28 Royal Palm Beach 4:43.87 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
29 Cypress Creek 4:44.25 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
30 Oak Ridge 4:44.49 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020
31 Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:45.45 Tohopekaliga Developmental Meet 2 Mar 9, 2020
32 Forest Hill 4:53.08 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
33 Melbourne 5:16.70 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Boca Raton 8:19.07 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
2 Dwyer 8:19.16 The Elite 16 Track and Field Invitational Feb 29, 2020
3 Martin County 8:19.40 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
4 Olympia 8:28.21 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020
5 West Boca Raton 8:28.90 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
6 Seminole Ridge 8:31.20 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
7 Dr. Phillips 8:32.75 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
8 St. Cloud 8:37.06 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
9 Royal Palm Beach 8:38.21 Royal Palm Beach Invitational Feb 15, 2020
10 Vero Beach 8:43.00 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
11 Windermere 8:43.36 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
12 Jupiter 8:44.74 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
13 Park Vista 8:44.99 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
14 Fort Pierce Central 8:46.00 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
15 Lake Nona 8:53.40 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
16 Wellington 8:53.52 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
17 Tohopekaliga (Kissimmeee) 8:54.64 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
18 Spanish River 8:55.22 Jupiter Relays Feb 14, 2020
19 Freedom (Orlando) 8:55.82 Toho Invitational 2020 Feb 29, 2020
20 Treasure Coast 9:00.00 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
21 Osceola (Kissimmee) 9:01.70 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
22 Boone 9:02.41 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
23 Palm Beach Central 9:04.89 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
24 Centennial 9:06.00 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
25 Palm Beach Gardens 9:06.36 Palm Beach Gardens Invitaional Feb 25, 2020
26 Cypress Creek 9:07.35 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
27 Palm Beach Lakes 9:20.40 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
28 John I. Leonard 9:27.84 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
29 Santaluces 9:32.69 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
30 Melbourne 9:41.54 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
31 Forest Hill 9:45.43 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
32 Lake Worth 9:47.36 Lake Worth Invitational Mar 6, 2020
33 Atlantic (Delray) 9:51.27 Park Vista Mini Meet 1 Feb 12, 2020
34 Oak Ridge 11:16.33 Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 Mar 2, 2020

4 x 800 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Boone 9:49.92 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
2 Boca Raton 9:56.01 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 6, 2020
3 Dr. Phillips 10:03.76 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
4 Jupiter 10:14.37 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
5 Park Vista 10:20.61 Atlantic Meet #2 Mar 13, 2020
6 Windermere 10:26.01 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
7 Viera 10:52.04 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
8 Centennial 10:52.24 Cobra Relays 2020 Mar 12, 2020
9 Wellington 10:53.90 Park Vista Mini Meet 2 Feb 19, 2020
10 Spanish River 10:56.32 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
11 Martin County 11:09.49 Tiger Invitational Feb 28, 2020
12 Fort Pierce Central 11:13.60 LPA Quad Meet Feb 11, 2020
13 Osceola (Kissimmee) 11:16.21 Kowboy Developmental Meet Mar 4, 2020
14 St. Cloud 11:16.28 St. Cloud Developmental Meet Feb 18, 2020
15 Lake Nona 11:19.59 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
16 Vero Beach 11:24.23 Martin County Freshman / Sophomore Feb 18, 2020
17 Palm Beach Gardens 11:29.75 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
18 Palm Beach Lakes 11:38.41 Dwyer Track Meet Mar 11, 2020
19 Cypress Creek 11:44.14 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
20 Dwyer 11:51.27 John Battle III All Star Invitational Mar 7, 2020
21 Olympia 11:55.24 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
22 Tohopekaliga (Kissimmeee) 12:10.56 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
23 Freedom (Orlando) 12:18.84 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic Feb 22, 2020
24 John I. Leonard 12:19.93 Walter Jshombach Memorial Track Meet Mar 6, 2020
25 Forest Hill 12:42.40 Bulldog Preview Invitational Mar 10, 2020
26 Melbourne 12:55.75 St. Cloud Invitational 2020 Feb 22, 2020
27 Santaluces 13:23.54 Park Vista Mini Meet 3 Feb 26, 2020
28 Royal Palm Beach 13:44.60 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 21, 2020