FHSAA 4A Region 2 Official Rankings

ICON KEY:FHSAA 4A
DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

FHSAA 4A   11.27
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Gant , Tayler SR Lakeland 10.68 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.1
2 Wilson, Tavis SR Wharton 10.69 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.5
3 Dawson, Tarvarish SR Lehigh 10.74 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.5
4 Sabo, Teagen SR North Port 10.75 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
5 Stokes, Kye JR Armwood 10.80 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.6
6 Bennett, Montrael SR Plant City 10.82 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.5
7 Gant, Elijah SR Lennard 10.84 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.3
7 Washington, Elliot JR Venice 10.84 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.5
9 Johnson, Steffan SR Venice 10.85 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
10 Azcano, TYler JR East Ridge 10.87 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
11 McKay, TAHJAVIUN JR Sarasota 10.91 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
12 Platt, Jayshon JR Venice 10.93 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
13 Yunusha, Zack SR Wharton 10.95 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
14 Hineline, William SO Wharton 10.96 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
15 Barfield, David SR Celebration 10.97 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.1
15 Glover, Jaron JR Riverview (Sarasota) 10.97 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
17 Drayton, Paul SR East Bay 11.02 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.6
18 Jones, Romello JR Plant City 11.06 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.6
19 Sears, Keyon JR Venice 11.08 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
20 Boyer, Tyler SO Sarasota 11.11 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021 4.1
20 Lear, Elijah SR North Port 11.11 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
22 Ousley, Richard SR Armwood 11.12 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.6
23 Choyce, Quinton JR Lennard 11.13 Mustang Invitational Mar 11, 2021 1.4
24 Young, Richard SO Lehigh 11.14 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
25 Loriston, Ethan JR Haines City 11.16 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.1
25 Valentine, Ja'Darian SR Haines City 11.16 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.2
27 Jones, Jamal SR Armwood 11.19 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
28 Bendross, Gavin JR George Jenkins 11.20 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 2.0
29 Callwood, DeJuan SR Leto 11.21 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
30 Lewis, Unique SR Bloomingdale 11.23 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.6
31 Vertus, Isaiah JR Lehigh 11.24 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 2.4
32 Croichy, Travis JR Alonso 11.25 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
33 Luster, Myles SR George Jenkins 11.26 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 2.0
34 Hansen, Bobby JR Palm Harbor University 11.27 East Lake Early Bird Invitational Feb 18, 2021 4.1
35 McGee, Michael SO Bloomingdale 11.29 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.6
35 Weston, Miles JR Venice 11.29 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
37 Crumpton, Michael SR Leto 11.30 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
38 Austin, Amiir JR Newsome 11.32 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.1
38 Nicely, Kyle SR Venice 11.32 Eagle Twilight Mar 25, 2021 4.8
40 Rucker, D'Marius FR Lakeland 11.34 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 0.8
41 Monroe, Hakeem JR Lennard 11.35 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.4
42 Escort, DJay JR Venice 11.36 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
43 Byrd, TJ JR Riverview 11.37 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
43 Johnson, Quentin JR Durant 11.37 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.4
43 Richburg Jr., Shawn SR George Steinbrenner 11.37 Eagle Twilight Mar 25, 2021 4.8
46 Laing, Gabriel FR Sickles 11.38 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
46 Lewis, Makhai SR Gulf Coast 11.38 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.7
48 Burchett, Roy SO Manatee 11.39 Braden River Invite Mar 29, 2021
49 Biggs, Jashaan SR George Jenkins 11.40 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 2.0
50 Deluna, Devin SR George Steinbrenner 11.41 Eagle Twilight Mar 25, 2021 3.4
50 Lesane, Tayshun SR Gulf Coast 11.41 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021 3.8
50 Long, Malachi JR Lennard 11.41 Mustang Invitational Mar 11, 2021 1.4
53 Brantley, Charles SR Venice 11.42 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
53 James, Keion SR East Bay 11.42 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.5
55 Arnone, John SR Newsome 11.43 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 2.9
55 Buffington, Chase JR George Jenkins 11.43 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 1.8
57 Hopkins, Demarion SR Armwood 11.45 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.4
57 Hunter, Tahj SR Sickles 11.45 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
57 McCray, Willie SR Lehigh 11.45 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 3.0
57 Robinson, Ethan JR Newsome 11.45 Newsome Tri Meet 2 Mar 24, 2021
61 Andrews-Moreno, Javier SR George Steinbrenner 11.47 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
61 Ayan, Riddyk SO Wiregrass Ranch 11.47 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
63 Bryant, Jaylen SR Bloomingdale 11.49 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
63 De Crapio, Joshua SO Sarasota 11.49 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
65 Galva, Darrel FR Bartow 11.52 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 0.4
65 Givens, Jordan JR Palm Harbor University 11.52 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 2.1
67 Helton, Michael SR Celebration 11.53 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
67 Kirkland, Aashton SR Durant 11.53 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.3
67 Thomas, Cornell JR Manatee 11.53 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
67 Thompson, J.T. SO Sickles 11.53 Leto 4/9/2021 Apr 9, 2021
71 Hudson, Jeremiah SR George Jenkins 11.54 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
72 Frederick, Lamar SR Newsome 11.55 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 1.8
72 Hendrickson, Michael JR Sarasota 11.55 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
74 Hernandez, Francisco JR North Port 11.57 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
74 Ivy, Kesean SO Riverdale 11.57 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 2.4
74 Newman, Oscar SR Celebration 11.57 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021 4.4
74 Walker, Chase JR Plant 11.57 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
78 Brown, Andre JR Leto 11.58 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
78 Hart, Quincy SO Strawberry Crest 11.58 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.5
80 Bush, Reginald JR Plant City 11.59 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
80 Rupe, Jordan JR George Jenkins 11.59 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 2.4
80 Tatis, Yeremi SR Gulf Coast 11.59 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
83 Gonzalez, Alex JR Lehigh 11.60 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
83 Seibert, Ian JR Palm Harbor University 11.60 Richard Allen Invitational Feb 26, 2021 2.0
83 Shannon, Larry SO Venice 11.60 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
83 Wolf, Elijah SR East Lake 11.60 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.7
87 Anderson, Matthew JR Palm Harbor University 11.62 East Lake Early Bird Invitational Feb 18, 2021 4.1
87 Cassaway, Desavion JR Venice 11.62 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 +0.0
89 Harris, Michael SO North Port 11.63 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 +0.0
89 Rasheed, Elijah SR Winter Haven 11.63 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 3.3
91 Rodriguez JR, Jose SR Plant City 11.64 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.5
92 Nelson, Zalon SR George Jenkins 11.65 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 2.0
92 Wilson, Malik JR Sickles 11.65 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
94 Cecora, Rocco JR North Port 11.66 Warhawk Invitational Mar 5, 2021 1.6
94 Liriano, Alfredo SR George Steinbrenner 11.66 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
96 Howe, Hunter SR Riverview 11.67 Sumner Tri Meet #4 Mar 10, 2021
96 Rhone, Aramoni SR Plant City 11.67 Spoto Tri-Meet #1 Mar 24, 2021
96 Sadou, Darnell SR Sickles 11.67 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
99 Comito, Joseph JR Alonso 11.68 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
99 Quintana, Lucas FR George Steinbrenner 11.68 Eagle Twilight Mar 25, 2021 3.4

100 Meters (Women)

FHSAA 4A   12.75
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Uvieghara, Rachael FR Palm Harbor University 11.94 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.3
2 Buckle, kylah JR North Port 12.09 Warhawk Invitational Mar 5, 2021 1.7
3 Cincotta, Anna SR East Lake 12.15 Eagle Twilight Mar 25, 2021 4.9
4 Patrice, Shenya SR East Ridge 12.21 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.3
5 Marlow, Deborah SR George Steinbrenner 12.24 Eagle Twilight Mar 25, 2021 4.9
6 Taylor, Kiera JR Haines City 12.40 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.3
7 Snow, Zekira SO Bloomingdale 12.47 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.1
8 Wheatle, AnnaRose FR East Ridge 12.54 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
9 Lassiter, Paige SR Alonso 12.55 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
9 Williams, Alivia FR East Ridge 12.55 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
11 Coleman, Ba'Lisha JR Lehigh 12.57 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.1
11 Martin, Kearrah SR Lehigh 12.57 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 3.3
13 Shriver, Tessa SR Riverview (Sarasota) 12.59 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
14 Wiggins, Kalyn SR Manatee 12.73 Braden River Invite Mar 29, 2021
14 Woods, Aviona FR Manatee 12.73 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.1
16 Legare, Kareena SR Venice 12.78 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
17 Paster, Madisen SR East Lake 12.88 Eagle Twilight Mar 25, 2021 5.5
18 Peterson, Janiya SR Lennard 12.90 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.5
19 Gordon, Nyajah FR Wharton 12.91 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
20 Jackson, Meah FR Wharton 12.92 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
21 Helms, Jaymyra SO Ridge Community 12.93 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 1.6
22 Gordon, Nyajah FR Wharton 12.96 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
22 Wiggins, Shalyn SR Manatee 12.96 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
24 Newkirk, Aellella SO East Ridge 12.99 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -0.9
25 Patterson, Kyra FR George Steinbrenner 13.00 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
26 Murrell, Halei JR Lennard 13.01 Lennard Home Meet Feb 17, 2021
26 Smith, Brenda FR North Port 13.01 Warhawk Invitational Mar 5, 2021 1.7
28 Holmes, Makayla FR Plant City 13.02 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.1
29 Martin, Kaycee SR Newsome 13.03 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.9
29 Schwied, Maren SR Sarasota 13.03 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.1
31 Bridgeford, Maya JR Lakewood Ranch 13.06 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
31 Robinson, Jordyn SR Gulf Coast 13.06 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.1
33 Deyant, Saramide JR Haines City 13.07 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 4.2
34 Decosey, Kiavian JR Lakeland 13.09 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 0.1
35 Isaula, Julianne FR North Port 13.10 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
36 Love, Kayla SR George Steinbrenner 13.15 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 -0.4
37 Rivero, Lizbeth FR Leto 13.16 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
37 Spaulding, Madison JR George Jenkins 13.16 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 0.1
39 Gary, Satorria JR Lehigh 13.18 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
40 Hamilton, La'nia FR Armwood 13.19 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 -0.3
40 St. Jean, Wildyana SR North Port 13.19 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
42 Gallishaw, Timiah FR George Jenkins 13.20 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 1.6
43 Johnson, Donaria FR Lakeland 13.22 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.9
44 Jackson, Meah FR Wharton 13.23 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 0.6
44 Williams, Brionna JR East Lake 13.23 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.1
46 Cimillo, Kylie JR Palm Harbor University 13.26 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 3.8
47 Gary, Torri FR Lehigh 13.27 Panther Showcase Apr 1, 2021 1.4
47 Huyke, Helena JR Celebration 13.27 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -1.2
49 Jackson, JoaQuilya JR Winter Haven 13.29 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 3.0
49 Sterling, Olivia FR Armwood 13.29 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 -0.3
51 Bauer, Daveela SR Palm Harbor University 13.30 East Lake Early Bird Invitational Feb 18, 2021 1.2
51 Whitehead, Jevone SO Leto 13.30 Leto 4/9/2021 Apr 9, 2021
53 Luke, Makayla SO Lennard 13.32 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 -0.3
53 Slattery, Kiki SR Venice 13.32 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
55 Andrade, Demari SR Newsome 13.33 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
55 Flake, Brianna SR Armwood 13.33 Raven Trifecta Mar 31, 2021
57 Shaw, Jalayah SO Plant City 13.34 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
57 Villaverde, Olivia SR Gulf Coast 13.34 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.1
59 Bartolo, Allyssa JR Alonso 13.36 Eagle Twilight Mar 25, 2021 4.9
59 Richemond, Meridith SR Celebration 13.36 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
59 Spaulding, Sydney JR George Jenkins 13.36 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.9
59 Wright, McKenzie SO Durant 13.36 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.5
63 Jean, Chryseis SR Riverdale 13.37 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
63 Outlaw, Andrea JR Bartow 13.37 East River Invitational 2021 Apr 3, 2021 0.3
63 Wright, Jalayla SR George Jenkins 13.37 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 1.6
66 Crane, Isabella JR Venice 13.38 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
67 Collora, Kadence SO East Lake 13.41 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.6
67 Sutton, Lauren FR Wharton 13.41 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 2.5
69 Baroulette, Evionna FR Alonso 13.42 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
69 Brown, Zahmya FR East Ridge 13.42 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
71 Bradford, Carolyn SR Newsome 13.45 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 2.5
72 Wright, Ahlana SO George Jenkins 13.46 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 3.3
73 Balbontin, Erin SO Celebration 13.47 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
73 Sutton, Lauren FR Wharton 13.47 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 3.2
75 Fegan, Michelle JR Riverview (Sarasota) 13.50 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 3.2
75 Gholson, Gia JR Plant 13.50 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
77 Maragris, Sophia SO Palm Harbor University 13.56 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 3.3
78 Hamer, Sophia SO Riverview (Sarasota) 13.58 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 1.9
78 Peterson, Renae JR Lennard 13.58 Mustang Invitational Mar 11, 2021 0.5
80 Taylor, Mariah FR East Lake 13.61 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.4
81 Bennet, Ganessa SR Riverview 13.62 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
81 Clark, Kylie SR Newsome 13.62 East Bay Tri-Meet Mar 10, 2021
81 Purce, Divine FR Leto 13.62 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
81 Rohrer , Lillian JR Alonso 13.62 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 0.6
85 Grey, Tara SO Sickles 13.64 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
85 Winters, Jo JR Venice 13.64 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
87 Cesar, Janiya SO Riverview 13.68 Jesuit Quad Meet 2 Feb 24, 2021
87 Swift, Delilah FR Ridge Community 13.68 East River Invitational 2021 Apr 3, 2021 0.7
89 Cobb, Amayah SR George Steinbrenner 13.69 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
90 Ohme, Caroline FR Newsome 13.70 Newsome Tri Meet 2 Mar 24, 2021
91 Potter, Amaya JR Wiregrass Ranch 13.71 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 1.5
92 Johnson, Brooke JR Gulf Coast 13.72 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.3
92 Sidwell, Faith JR Wiregrass Ranch 13.72 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 0.6
94 Durrance, Lacey FR George Steinbrenner 13.73 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
95 Rivers, Alyssa SO Riverview 13.74 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
96 Gainey, Kenzye SO Wiregrass Ranch 13.75 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
96 Trice-Farrelly , Mariah FR Sarasota 13.75 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
98 Murack , Makena SO Lakewood Ranch 13.78 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021 2.7
99 Cooper, Tori SO Riverdale 13.80 7th Annual Loretta Purish Invitational-Ladies Only Mar 4, 2021 0.3
100 Lane, Reece FR Plant 13.84 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021

200 Meters (Men)

FHSAA 4A   22.91
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Dawson, Tarvarish SR Lehigh 21.41 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.1
2 Gant, Elijah SR Lennard 21.54 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 1.1
3 Gant , Tayler SR Lakeland 21.69 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.1
4 Thomas, Curtis SR Bloomingdale 21.79 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.1
5 Barfield, David SR Celebration 21.82 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.1
6 Sabo, Teagen SR North Port 21.96 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.1
7 Stokes, Kye JR Armwood 21.97 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 1.1
8 Yunusha, Zack SR Wharton 22.01 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 0.1
9 Wilson, Tavis SR Wharton 22.03 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
10 Hineline, William SO Wharton 22.27 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.1
11 McCray, Willie SR Lehigh 22.28 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.1
12 Platt, Jayshon JR Venice 22.29 Eagle Twilight Mar 25, 2021 2.2
13 Drayton, Paul SR East Bay 22.50 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.2
14 Sawyer, Jariyah JR Plant City 22.51 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 1.1
15 McGee, Michael SO Bloomingdale 22.52 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.2
16 Robbins, Chase SR Celebration 22.57 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021 2.0
17 Johnson, Steffan SR Venice 22.60 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
18 Bendross, Gavin JR George Jenkins 22.65 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.4
19 Arnone, John SR Newsome 22.73 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 4.0
19 Lear, Elijah SR North Port 22.73 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.1
19 Ousley, Richard SR Armwood 22.73 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.2
22 Azcano, TYler JR East Ridge 22.78 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.4
23 Loriston, Ethan JR Haines City 22.80 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 2.4
24 Bennett, Montrael SR Plant City 22.85 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
25 Frederick, Lamar SR Newsome 22.86 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
25 Jones, Romello JR Plant City 22.86 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 1.1
25 Thompson, J.T. SO Sickles 22.86 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
28 Hunter, Tahj SR Sickles 22.88 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
29 Callwood, DeJuan SR Leto 22.89 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
30 McKay, TAHJAVIUN JR Sarasota 22.91 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021 1.9
31 Austin, Amiir JR Newsome 22.92 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.8
32 Choyce, Quinton JR Lennard 22.93 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
32 Glover, Jaron JR Riverview (Sarasota) 22.93 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
34 Monroe, Hakeem JR Lennard 22.96 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.2
35 Ward, Jakari SO Ridge Community 22.97 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 3.4
36 Johnson, Quentin JR Durant 22.98 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.2
37 Valentine, Ja'Darian SR Haines City 23.04 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 1.6
38 Boyer, Tyler SO Sarasota 23.12 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
38 Hansen, Bobby JR Palm Harbor University 23.12 East Lake Early Bird Invitational Feb 18, 2021 3.5
40 Buffington, Chase JR George Jenkins 23.15 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.8
40 Croichy, Travis JR Alonso 23.15 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
40 Gousby, Aiden JR Lehigh 23.15 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
43 Hudson, Jeremiah SR George Jenkins 23.22 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
44 Clark, KeyJuan JR Lehigh 23.27 Gateway/Lehigh Field & Sprint Dual #1 Feb 25, 2021
44 Jeffers, Talik SR Wharton 23.27 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 5.0
46 Lesane, Tayshun SR Gulf Coast 23.31 Tarpon Classic Mar 26, 2021 -1.5
47 Doan, Joshua SO George Steinbrenner 23.33 East Lake Early Bird Invitational Feb 18, 2021 1.8
48 Wilson, Malik JR Sickles 23.37 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
49 Biggs, Jashaan SR George Jenkins 23.39 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 0.8
49 Rucker, D'Marius FR Lakeland 23.39 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
51 Chatman, Noah JR East Lake 23.41 Warhawk Invitational Mar 5, 2021 -0.1
52 Anderson, Matthew JR Palm Harbor University 23.43 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 1.0
53 Escort, DJay JR Venice 23.47 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
53 Givens, Jordan JR Palm Harbor University 23.47 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 1.1
55 Brown, Andre JR Leto 23.48 2021 Leto 4/7/2021 Apr 7, 2021
56 Bell, Dylan JR Plant 23.51 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
57 Helton, Michael SR Celebration 23.53 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
58 Jerome, Kendelson SO Lehigh 23.54 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
59 Kellum, Reggie SR Lakeland 23.55 Kowboy Developmental Meet 2 Mar 3, 2021 -2.1
59 Richburg Jr., Shawn SR George Steinbrenner 23.55 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
61 Labossiere, Nicard SR North Port 23.56 Tarpon Classic Mar 26, 2021 -1.2
62 James, Keion SR East Bay 23.57 Spoto Tri-Meet #1 Mar 24, 2021
63 Howe, Hunter SR Riverview 23.58 Sumner Tri Meet #4 Mar 10, 2021
64 Luster, Myles SR George Jenkins 23.60 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 0.9
64 Newman, Oscar SR Celebration 23.60 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021 +0.0
66 Wolf, Elijah SR East Lake 23.61 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.2
67 Bryant, Jaylen SR Bloomingdale 23.62 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
68 Deluna, Devin SR George Steinbrenner 23.63 Eagle Twilight Mar 25, 2021 1.8
69 Ayan, Riddyk SO Wiregrass Ranch 23.65 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
70 Jolly, Ian JR Plant City 23.66 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
70 Rupe, Jordan JR George Jenkins 23.66 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 0.8
72 Lewis, Makhai SR Gulf Coast 23.68 Tarpon Classic Mar 26, 2021 -1.6
73 Long, Malachi JR Lennard 23.69 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 -1.5
73 Nelson, Zalon SR George Jenkins 23.69 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
75 Hopkins, Demarion SR Armwood 23.70 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
76 Larkins, Calvin SR Riverview 23.73 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 3.5
77 Ellis, La'Quan SO George Jenkins 23.74 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
78 Andrews-Moreno, Javier SR George Steinbrenner 23.75 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
79 Hendrickson, Michael JR Sarasota 23.77 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.3
79 Laurenzano, Lorenzo JR East Ridge 23.77 Wildwood High School Early Season Open Feb 20, 2021
81 Burgess, Devin FR George Jenkins 23.79 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 0.9
82 Mateo, Anthony SR Bloomingdale 23.80 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
82 Silva, Manny SR Wiregrass Ranch 23.80 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
84 Shannon, Larry SO Venice 23.83 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 -1.3
85 Riley, Robert SO Lakeland 23.84 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 2.4
86 Harris, Dwayne SR Haines City 23.85 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 2.4
87 Nelson, Alijah JR Newsome 23.86 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
88 Lippett, Jaden FR Winter Haven 23.87 Countyline Championship Invitational Apr 10, 2021
88 Ramirez, Justin SR North Port 23.87 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
90 Sadou, Darnell SR Sickles 23.88 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
91 Crumpton, Michael SR Leto 23.92 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
91 Robinson, Ethan JR Newsome 23.92 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -1.8
93 Hill, Bryan JR Winter Haven 23.94 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 2.4
94 Jackson, Wayne JR Haines City 23.95 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 2.4
95 Smothers, Alfred FR Winter Haven 23.99 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 2.4
96 Seibert, Ian JR Palm Harbor University 24.00 Richard Allen Invitational Feb 26, 2021 0.6
97 Jones , Miles JR Strawberry Crest 24.02 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -1.6
97 Runcie, Khristian JR George Jenkins 24.02 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
99 Bean, Bonshavior FR Manatee 24.03 Braden River Invite Mar 29, 2021
100 John, Randolph JR Bartow 24.05 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 1.8

200 Meters (Women)

FHSAA 4A   26.53
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Uvieghara, Rachael FR Palm Harbor University 24.19 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.0
2 Buckle, kylah JR North Port 24.49 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.5
3 Cincotta, Anna SR East Lake 25.14 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 3.8
4 Patrice, Shenya SR East Ridge 25.31 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.0
5 Brazell, Serenity SO Wharton 25.34 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
6 Shriver, Tessa SR Riverview (Sarasota) 25.58 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.0
7 Marlow, Deborah SR George Steinbrenner 25.67 Eagle Twilight Mar 25, 2021 0.9
8 Bauer, Daveela SR Palm Harbor University 26.02 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
9 Martin, Kearrah SR Lehigh 26.03 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 1.0
9 Taylor, Kiera JR Haines City 26.03 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.0
11 McBride, Jaade FR George Jenkins 26.07 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
12 Snow, Zekira SO Bloomingdale 26.11 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.0
13 Bridgeford, Maya JR Lakewood Ranch 26.14 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.0
14 Williams, Alivia FR East Ridge 26.16 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -1.0
15 Woods, Aviona FR Manatee 26.20 Braden River Invite Mar 29, 2021
16 Glover, Emani FR East Ridge 26.29 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021 0.2
17 Collora, Kadence SO East Lake 26.32 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
18 Patterson, Kyra FR George Steinbrenner 26.40 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
19 Courville, Juliana JR Venice 26.46 Eagle Twilight Mar 25, 2021 2.1
20 Huyke, Helena JR Celebration 26.47 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
20 Robinson, Jordyn SR Gulf Coast 26.47 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
22 Coleman, Ba'Lisha JR Lehigh 26.54 Panther Showcase Apr 1, 2021 4.8
23 Wheatle, AnnaRose FR East Ridge 26.63 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -1.8
24 Smith, Brenda FR North Port 26.67 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
25 Hill, Micahela SO East Lake 26.83 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.0
25 Kerr, Aquila SR Haines City 26.83 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 4.4
27 Martin, Kaycee SR Newsome 26.91 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.3
28 Jackson, JoaQuilya JR Winter Haven 26.96 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -1.0
28 Peterson, Janiya SR Lennard 26.96 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 1.2
30 Love, Kayla SR George Steinbrenner 26.97 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
31 Spaulding, Madison JR George Jenkins 26.99 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 1.3
32 Waite, Andria FR East Ridge 27.02 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -1.8
33 Gary, Torri FR Lehigh 27.04 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 1.0
34 Gordon, Nyajah FR Wharton 27.14 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
35 Geter, Sanaa FR Lehigh 27.22 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
36 Khalil, Maryam JR Wiregrass Ranch 27.28 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
37 Hamilton, La'nia FR Armwood 27.29 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 1.2
38 Rohrer , Lillian JR Alonso 27.34 Eagle Twilight Mar 25, 2021 0.9
39 Wright, McKenzie SO Durant 27.35 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 1.2
40 Wright, Jalayla SR George Jenkins 27.37 Mike Williams Invite @ Lake Region 2021 Apr 6, 2021 0.1
41 Wiggins, Kalyn SR Manatee 27.40 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
42 Jackson, Meah FR Wharton 27.44 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
43 Brown, Zahmya FR East Ridge 27.45 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.6
43 Cura, Victoria SR Plant 27.45 Plant Tri Meet Mar 30, 2021
43 Deyant, Saramide JR Haines City 27.45 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.3
46 Sidwell, Faith JR Wiregrass Ranch 27.48 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
47 Lassiter, Paige SR Alonso 27.49 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
48 Gallishaw, Timiah FR George Jenkins 27.56 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.3
49 Richemond, Meridith SR Celebration 27.57 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
49 Whitehead, Jevone SO Leto 27.57 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
51 Schwied, Maren SR Sarasota 27.61 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 1.0
52 Wiggins, Shalyn SR Manatee 27.65 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
53 Flake, Brianna SR Armwood 27.68 Raven Trifecta Mar 31, 2021
54 Potter, Amaya JR Wiregrass Ranch 27.72 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
55 Croney, Michelle FR Venice 27.77 Eagle Twilight Mar 25, 2021 2.1
56 Ayette, Ashley JR Venice 27.78 Eagle Twilight Mar 25, 2021 2.1
57 Peterson, Renae JR Lennard 27.83 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 +0.0
58 Jackson, Meah FR Wharton 27.86 Eagle Twilight Mar 25, 2021 0.9
59 Osnac, Delana FR Riverdale 27.90 Panther Showcase Apr 1, 2021 4.7
60 Gainey, Kenzye SO Wiregrass Ranch 27.91 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 1.0
61 Balbontin, Erin SO Celebration 27.93 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021 0.4
62 Gholson, Gia JR Plant 28.00 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
63 Villaverde, Olivia SR Gulf Coast 28.09 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.0
64 Slattery, Kiki SR Venice 28.15 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
65 Holmes, Makayla FR Plant City 28.22 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
66 Nelson, Niaira FR Armwood 28.23 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 +0.0
67 Bernard , Abigail JR East Bay 28.26 Sumner Tri Meet #3 Mar 3, 2021
68 Williams, Brionna JR East Lake 28.27 East Lake Early Bird Invitational Feb 18, 2021 2.1
69 Wilson, Jamiya FR Bloomingdale 28.30 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 +0.0
70 Taylor, Mariah FR East Lake 28.31 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.4
71 Shaw, Jalayah SO Plant City 28.32 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 +0.0
72 Luke, Makayla SO Lennard 28.34 Mustang Invitational Mar 11, 2021 0.2
73 Jean, Chryseis SR Riverdale 28.35 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
74 St. Jean, Wildyana SR North Port 28.36 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
75 Johnson, Brooke JR Gulf Coast 28.39 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
76 Andrade, Demari SR Newsome 28.41 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 -1.0
77 Sutton, Lauren FR Wharton 28.50 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 4.4
78 Spaulding, Sydney JR George Jenkins 28.51 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 5.5
79 Maragris, Sophia SO Palm Harbor University 28.54 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 1.2
80 Isaula, Julianne FR North Port 28.56 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
81 Wright, Ahlana SO George Jenkins 28.62 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
82 Payne, Kara JR East Lake 28.67 Eagle Twilight Mar 25, 2021 4.5
83 Baroulette, Evionna FR Alonso 28.68 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
84 Gary, Satorria JR Lehigh 28.70 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 19, 2021 3.2
84 Piggins, Alana SO Venice 28.70 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
86 Bartolo, Allyssa JR Alonso 28.71 Eagle Twilight Mar 25, 2021 2.1
87 Jones, Chyna SO East Lake 28.72 Eagle Twilight Mar 25, 2021 4.5
88 Scully, Megan JR Lakewood Ranch 28.75 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021 1.3
89 West, Angela FR Riverview 28.81 Sumner Tri Meet #4 Mar 10, 2021
90 Purce, Divine FR Leto 28.83 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
91 Ceaser, Carolie FR Riverview (Sarasota) 28.85 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
91 Crispin, Juliette SR Plant City 28.85 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 +0.0
93 Sutton, Lauren FR Wharton 28.88 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 -1.4
94 Logan, Jori FR Plant 28.91 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
95 Hisler, Anika FR Sickles 28.92 Hillsborough,Sickles,Gaither Tri Meet Mar 31, 2021
96 Rivers, Alyssa SO Riverview 28.96 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
97 Hamer, Sophia SO Riverview (Sarasota) 28.97 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
98 Decosey, Kiavian JR Lakeland 28.98 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021 -0.1
99 McNinch, Gracyn SO Lakewood Ranch 29.00 Palmetto JV Meet Feb 22, 2021
100 Fegan, Michelle JR Riverview (Sarasota) 29.06 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.9

400 Meters (Men)

FHSAA 4A   51.76
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 McCray, Willie SR Lehigh 48.23 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
2 Gant, Elijah SR Lennard 48.78 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
3 Rupe, Jordan JR George Jenkins 48.98 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
4 Thomas, Curtis SR Bloomingdale 49.89 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
5 Robbins, Chase SR Celebration 49.97 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
6 Sabo, Teagen SR North Port 50.13 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
7 Bendross, Gavin JR George Jenkins 50.22 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
8 Turnberger, Cameron SR North Port 50.24 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
9 Labossiere, Nicard SR North Port 50.43 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
10 Sawyer, Jariyah JR Plant City 50.69 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
11 Larkins, Calvin SR Riverview 50.79 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
12 Stephens, Jamal JR Armwood 50.99 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
13 Arnone, John SR Newsome 51.07 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
14 Jeffers, Talik SR Wharton 51.35 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
15 Bigos, Elijah SR Riverview 51.46 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
16 Pizzio, Coltin JR Leto 51.54 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
17 Ludlam, Ian SO Alonso 51.73 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
18 Escort, DJay JR Venice 51.84 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
18 Hunter, Tahj SR Sickles 51.84 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
20 Mateo, Anthony SR Bloomingdale 51.86 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
21 Barrett, Konner SO Gulf Coast 51.90 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
21 Weston, Miles JR Venice 51.90 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
23 Hargrove, Ar'Marion SR George Jenkins 52.32 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
24 Thompson, J.T. SO Sickles 52.33 Jesuit Quad Meet 4 Mar 24, 2021
25 Nelson, Alijah JR Newsome 52.34 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
26 Hammill, Jared SR Wharton 52.36 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
27 Levarity, Shalamar JR East Ridge 52.40 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
28 Wright, Chandler SR East Lake 52.41 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
29 Williams, Jalen SR George Jenkins 52.43 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
30 Schwinne, John JR North Port 52.47 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
31 Rupe, Cameron JR George Jenkins 52.51 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
32 Yunusha, Zack SR Wharton 52.58 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
33 Wilson, Jakin SR Lakewood Ranch 52.66 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
34 Rodriguez, Ruben SR North Port 52.67 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
35 Ramirez, Justin SR North Port 52.71 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
36 Stiff, Amir FR Armwood 52.81 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
37 Brooks, Tyrell SO Lakeland 52.82 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
37 Mitchell, Javoni SR Plant City 52.82 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
39 Jerome, Kendelson SO Lehigh 52.84 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
40 Ijezie, Marcus SR Plant City 52.95 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
41 Chatman, Noah JR East Lake 53.00 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
42 Platt, Deylen FR Venice 53.04 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
43 Hopkins, Raekwon JR Alonso 53.11 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
44 Robinson, Ethan JR Newsome 53.27 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
45 Kaden, Rhoden SO East Ridge 53.34 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
46 Ellis, La'Quan SO George Jenkins 53.36 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
47 Cesar, Ebenson SR Riverdale 53.40 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
48 Evans, Jayson FR Riverview (Sarasota) 53.44 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
49 Anderson, Matthew JR Palm Harbor University 53.54 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
50 Clarke, Jaheim SO Riverdale 53.59 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
51 Smith, Joseph SR North Port 53.68 Tarpon Classic Mar 26, 2021
52 Groves, Matthew FR Venice 53.69 Eagle Twilight Mar 25, 2021
53 Foresyeth, Keno JR Winter Haven 53.78 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
54 McHugh, Colin SR East Lake 53.89 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
54 Nicely, Kyle SR Venice 53.89 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
56 Runcie, Khristian JR George Jenkins 53.93 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
56 Vega, Andrew SR Alonso 53.93 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
58 Tolliver, Henry SO Haines City 54.00 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
59 Evans, Chase SR East Lake 54.22 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
60 Velazquez, Kevin JR Alonso 54.23 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
61 Stewart, Elijah JR Manatee 54.27 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
62 Mach, Chase JR Bloomingdale 54.28 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
63 Adjai-Piassare, George JR East Ridge 54.29 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
64 McKay, TAHJAVIUN JR Sarasota 54.31 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
65 Dunkelly - Allen, Nickardo FR Riverdale 54.43 Panther Showcase Apr 1, 2021
66 Crisp, Evan JR Sarasota 54.55 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
67 Marrero, Michael JR Lehigh 54.68 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
68 Sharpe, Ethan FR Sickles 54.71 Jesuit Quad Meet 4 Mar 24, 2021
69 Biggs, Jashaan SR George Jenkins 54.73 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021
70 Harris, Dwayne SR Haines City 54.86 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
71 Saunders, Quwayne SO North Port 54.90 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
72 Simon, Giovanni JR North Port 54.94 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
73 Burke, Aidan SR Riverview (Sarasota) 54.95 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
74 Fitzgerald, Logan JR Gulf Coast 54.98 Tarpon Classic Mar 26, 2021
75 Penn, Jack FR Palm Harbor University 55.03 East Lake Early Bird Invitational Feb 18, 2021
76 White, Ryon SO Riverview (Sarasota) 55.07 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
77 Eiken, Max JR Celebration 55.08 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
78 Dreyer, Taylor JR Riverview 55.13 Sumner Tri Meet #4 Mar 10, 2021
79 Lugo Ramos, Hansel SR East Ridge 55.24 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
80 Galli, Chris SO Lakewood Ranch 55.25 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
81 DeSanto, Ray SR Plant 55.28 Plant Tri Meet Mar 30, 2021
82 Groover, Mack SO Plant 55.31 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
83 Drayton, Paul SR East Bay 55.35 Sumner Tri Meet #3 Mar 3, 2021
84 Rasheed, Elijah SR Winter Haven 55.36 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
85 Troupe, JaKobe SR Manatee 55.45 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
86 Stewart, Zackary FR Sickles 55.46 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
87 Noel, Frank JR Lennard 55.47 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
88 Andrews-Moreno, Javier SR George Steinbrenner 55.49 Eagle Twilight Mar 25, 2021
88 Finley, Jacob SR Palm Harbor University 55.49 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
90 Jackson, Jevon SR Wharton 55.53 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
91 Baez, Daniel SR Haines City 55.55 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
92 De Haan, Jonathan JR Riverdale 55.56 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
92 Reyes, Jacob SO Gulf Coast 55.56 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
94 Shoemake, Justin SO Lennard 55.59 Mustang Invitational Mar 11, 2021
95 Casimir, Quincy SR Gulf Coast 55.60 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
96 Walser, Connor SR Palm Harbor University 55.70 Eagle Twilight Mar 25, 2021
97 Culver, Logan JR Alonso 55.71 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
98 Battle, Tommy SO Lehigh 55.74 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
99 Peppel, Ryder FR Gulf Coast 55.75 Tarpon Classic Mar 26, 2021
100 Trujillio, Stephen SR Plant 55.80 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021

400 Meters (Women)

FHSAA 4A   1:01.40
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Buckle, kylah JR North Port 54.09 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
2 Bridgeford, Maya JR Lakewood Ranch 56.52 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
3 Brazell, Serenity SO Wharton 56.78 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
4 Williams, Alivia FR East Ridge 58.31 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
5 Scallon, Keleigh SR Newsome 58.65 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
6 Collora, Kadence SO East Lake 58.93 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
7 Ruiz, Alicia SR George Jenkins 59.15 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
8 Bauer, Daveela SR Palm Harbor University 59.44 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
9 Hughes, Kendall JR Newsome 59.58 Newsome Tri Meet 2 Mar 24, 2021
10 Majano, Ariana JR Lakewood Ranch 59.68 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
11 Reif, Brooke JR Wharton 59.89 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
12 Smith, Brenda FR North Port 1:00.23 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
13 Khalil, Maryam JR Wiregrass Ranch 1:00.32 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
14 McBride, Jaade FR George Jenkins 1:00.57 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
15 Cura, Victoria SR Plant 1:00.66 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
16 Uvieghara, Rachael FR Palm Harbor University 1:00.84 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
17 Love, Tonija SR Armwood 1:00.88 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
18 Marlow, Deborah SR George Steinbrenner 1:01.09 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
19 Holston, Princess-Zaniegah JR Lehigh 1:01.10 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
20 Holston, Princess JR Lehigh 1:01.24 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
21 Courville, Juliana JR Venice 1:01.32 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
22 Wright, Jalayla SR George Jenkins 1:01.45 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
23 Lemus, Sophie FR Lakewood Ranch 1:01.57 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
24 Rohm, Natalie JR Riverview 1:01.84 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
25 Phillips, Victoria SR Bloomingdale 1:01.89 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
26 Nebel, Isabella SO Sarasota 1:02.05 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
27 Mitchell, Janel JR Sarasota 1:02.10 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
28 Raquet, Alexandra SO Sickles 1:02.25 Sickles, Freedom, Chamberlain Tri Meet Mar 4, 2021
29 Waite, Andria FR East Ridge 1:02.42 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
30 Hammill, Olivia SO Wharton 1:02.46 Eagle Twilight Mar 25, 2021
31 Rodriguez, Ariana SO North Port 1:02.68 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
32 Gary, Torri FR Lehigh 1:02.76 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
33 Marston, Hailey JR Lakewood Ranch 1:03.01 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
34 Jackson, JoaQuilya JR Winter Haven 1:03.12 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
35 Marchman, Siniah JR Bloomingdale 1:03.23 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
36 Rohrer , Lillian JR Alonso 1:03.31 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
37 Zani, Nicole JR Gulf Coast 1:03.56 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
38 Ryan, Kaitlin JR Palm Harbor University 1:03.89 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
39 Frazier, Jordyn FR Winter Haven 1:04.03 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
40 Morgan, Elizabeth SR Riverdale 1:04.36 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
41 Fitzgerald, Sage JR Gulf Coast 1:04.49 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
42 Troupe, Resinia SR Manatee 1:04.58 Manatee Hurricanes Invitational Feb 19, 2021
43 Mallo, Nathalia SO Alonso 1:04.59 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
44 Spaulding, Sydney JR George Jenkins 1:04.63 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
45 Norris, Paige FR Gulf Coast 1:04.81 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
46 Gordon, Nyajah FR Wharton 1:04.86 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
47 Small, Reese JR Palm Harbor University 1:05.14 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
48 Gutridge, Riley JR Riverdale 1:05.29 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021
49 Claunch, Anissa JR Wiregrass Ranch 1:05.40 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
50 Crispin, Juliette SR Plant City 1:05.52 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
51 Pierre, Anja FR Gulf Coast 1:05.82 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
52 Martin, Kearrah SR Lehigh 1:05.91 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 19, 2021
53 Reagan, Rachael JR Palm Harbor University 1:06.01 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
54 Piggins, Alana SO Venice 1:06.04 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
55 Baroulette, Evionna FR Alonso 1:06.16 Eagle Twilight Mar 25, 2021
56 Kirby, Raley SO Gulf Coast 1:06.21 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
57 Surace, Izzy FR East Lake 1:06.45 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
58 Chorrushi, Gillian JR Plant 1:06.49 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
59 Galiano, Vanessa JR East Lake 1:06.71 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
60 Schuldt, Gabrielle JR Newsome 1:06.72 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
60 Starford, Saige FR Strawberry Crest 1:06.72 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
62 Content, Neicha FR Riverdale 1:06.80 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
63 Mckee, Ella JR Sickles 1:06.81 Leto 4/9/2021 Apr 9, 2021
64 Delaney, Morgan SR Gulf Coast 1:06.87 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
65 Sodeika, Erika SR Gulf Coast 1:06.95 Tarpon Classic Mar 26, 2021
66 Vargas, Madelyn SR East Ridge 1:06.96 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
67 Jamerson, Kenya SR Winter Haven 1:06.97 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
68 Belcher, Tori SO Sarasota 1:07.02 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
69 Peets, Alia SR George Jenkins 1:07.09 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
70 McKenzie, Carissa SR Bloomingdale 1:07.10 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
71 Frye, Alexandria JR Wharton 1:07.31 Eagle Twilight Mar 25, 2021
72 Gillett, Skyler SO Alonso 1:07.33 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
73 Buckley, Isabella FR Celebration 1:07.35 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
74 Granack, Sydney SR Lakewood Ranch 1:07.40 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
75 Jeffery, Jayla JR Plant 1:07.46 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
75 Lee, Avery FR Plant 1:07.46 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
77 Wane, Touga JR Sickles 1:07.54 Hillsborough,Sickles,Gaither Tri Meet Mar 31, 2021
78 Oliver, Hefina SO Celebration 1:07.58 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
79 Turner, Amber FR North Port 1:07.64 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
80 Croney, Michelle FR Venice 1:07.65 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
81 Huddleston, Madison JR Palm Harbor University 1:07.86 Richard Allen Invitational Feb 26, 2021
82 Francolini, Alyson SO Venice 1:07.90 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
83 DeBarry, Taylor SR Gulf Coast 1:07.92 CSN Invitational Powered by UnderArmour Mar 6, 2021
84 Schwied, Maren SR Sarasota 1:08.01 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
85 Saintelmy, Abigail JR Wiregrass Ranch 1:08.08 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
86 Culver, Madison FR Alonso 1:08.13 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
87 Procopio, Scotia FR Sarasota 1:08.18 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
88 Luke, Shanya SR Lennard 1:08.24 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
89 Henderson, Kendall SO Wharton 1:08.27 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
90 Britz, Kaiden FR East Lake 1:08.45 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
91 Axstrand, Vendela JR Venice 1:08.57 Eagle Twilight Mar 25, 2021
92 Cruz, Fabiola SR Haines City 1:08.69 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
93 Jackson, Meah FR Wharton 1:08.71 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
94 Boatright, Grace SO George Jenkins 1:08.77 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
95 Gainey, Kenzye SO Wiregrass Ranch 1:08.78 Berkeley Track and Field Invitational Feb 20, 2021
96 Hazelette, Lucy JR Gulf Coast 1:08.88 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
97 Ciampi, Mia SO Manatee 1:08.92 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
98 Bernard , Abigail JR East Bay 1:09.00 East Bay Tri-Meet 2 Apr 7, 2021
99 Henderson, Jasmine SO Sickles 1:09.17 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
100 Grey, Tara SO Sickles 1:09.18 Sickles, Freedom, Chamberlain Tri Meet Mar 4, 2021

800 Meters (Men)

FHSAA 4A   2:02.10
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Labossiere, Nicard SR North Port 1:54.78 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
2 Anunobi, Chigo JR Armwood 1:55.60 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
3 Turnberger, Cameron SR North Port 1:55.89 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Laurenzano, Lorenzo JR East Ridge 1:56.09 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
5 Dimmick, Vance SR Plant 1:56.69 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
6 Hammill, Jared SR Wharton 1:57.71 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
7 Smith, Joseph SR North Port 1:57.75 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
8 Tawil-Brown, Albert SO Plant 1:57.85 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
9 Hopkins, Raekwon JR Alonso 1:58.11 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
10 Edwards, Sebastian SR Celebration 1:58.95 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
11 Meyer, Evan JR Lehigh 1:59.17 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
12 Falchook, Jared JR Celebration 1:59.62 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
13 Tellander, Caden SR Lennard 1:59.90 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
14 Dreyer, Taylor JR Riverview 1:59.97 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
15 Rupe, Cameron JR George Jenkins 2:00.00 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
16 McCray, Willie SR Lehigh 2:00.01 Panther Showcase Apr 1, 2021
17 Teijelo, Alberto SR Venice 2:00.46 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
18 Lugo Ramos, Hansel SR East Ridge 2:00.85 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
19 James, Cooper SO Celebration 2:01.01 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
20 Berg, William FR Newsome 2:01.02 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
21 Harrigan, Zachary SR George Steinbrenner 2:01.26 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
22 Thomas, Wynne SR Plant 2:01.47 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
23 Robbins, Chase SR Celebration 2:02.37 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
24 Elsey, Teage JR North Port 2:02.40 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
25 Chatman, Noah JR East Lake 2:02.45 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
26 Williams, Brian JR Venice 2:02.75 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
27 McBride, Frank SO George Steinbrenner 2:03.18 Eagle Twilight Mar 25, 2021
28 Aeschleman, Ronald JR George Steinbrenner 2:03.41 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
29 Calhoun, Elijah JR Bloomingdale 2:03.44 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
30 Velazquez, Kevin JR Alonso 2:03.50 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
31 Maney, Ryan JR Plant 2:03.58 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
32 Cicilioni, Orlando SR Sarasota 2:03.68 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
33 Summers, Ryan SR Newsome 2:03.78 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
34 Rodriguez, Ruben SR North Port 2:03.93 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
35 Laielli, Gavin SR Lakewood Ranch 2:03.97 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
36 Ludlam, Ian SO Alonso 2:04.05 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
37 Rupe, Jordan JR George Jenkins 2:04.41 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
38 Caragiulo, Roman SR Riverview (Sarasota) 2:04.88 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
38 Meriga, Alan JR Wharton 2:04.88 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
40 Larkins, Calvin SR Riverview 2:04.91 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
41 Eiken, Michael SR Celebration 2:05.08 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
42 Evans, Chase SR East Lake 2:05.43 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
43 Bhatt, Ethan SR George Steinbrenner 2:05.61 East Lake Early Bird Invitational Feb 18, 2021
44 Wilson, Jakin SR Lakewood Ranch 2:05.65 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
45 Spearin, Mason FR Wiregrass Ranch 2:05.67 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
46 Martinez, Seth SR Lennard 2:06.00 Lennard Home Meet Feb 17, 2021
47 Montanye, William FR Gulf Coast 2:06.12 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
48 Clontz, Tyler JR Sickles 2:06.19 Jesuit Quad Meet 4 Mar 24, 2021
49 LaRue, Wade JR Newsome 2:06.20 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
50 Stringer, Ashton JR Plant 2:06.55 Plant Tri Meet Mar 30, 2021
51 Johnson, Trenton JR Manatee 2:06.72 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
52 Thomas, Dennis SO Lehigh 2:06.77 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
53 Coons, Avery JR Plant City 2:06.93 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
54 Glazewski, Kristopher JR Newsome 2:07.14 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
55 Hadam, Evan JR Plant 2:07.46 Plant Tri Meet Mar 30, 2021
56 Miles, Jason SO Riverview 2:07.56 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
57 Dye, Nathan SR Plant 2:07.73 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
58 Medina, Joseph SO Wiregrass Ranch 2:07.86 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
59 Simpson, Jaden JR George Steinbrenner 2:07.88 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
60 Solanke, David JR Wharton 2:07.96 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
61 Mohammedelamien, Noah JR Manatee 2:08.25 Manatee Hurricanes Invitational Feb 19, 2021
62 Gonzalez, Michael JR Plant 2:08.33 Plant Tri Meet Mar 30, 2021
63 Crisp, Evan JR Sarasota 2:08.53 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
64 Malinchak, Jacob JR Durant 2:08.59 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
65 Groves, Matthew FR Venice 2:08.62 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
66 Eiken, Max JR Celebration 2:09.04 Kowboy Developmental Meet 1 Feb 23, 2021
67 Miller, Alec SO Sarasota 2:09.09 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
67 Patrick, William JR Sarasota 2:09.09 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
69 Krueger, Bryce SR George Steinbrenner 2:09.68 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
69 Lopez, Eric JR Riverview 2:09.68 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
71 Jones, Drew JR Riverview 2:09.80 East Bay Tri-Meet 2 Apr 7, 2021
72 Galeano, David JR Lennard 2:09.85 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
73 Coyle, Joey SO Plant 2:09.86 Plant Tri Meet Mar 30, 2021
74 Jennessee, Charles SO Sickles 2:09.91 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
75 Underwood, Dylan JR Lakewood Ranch 2:09.95 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
76 Dodge, Richard JR Newsome 2:10.18 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
77 Deevers, Dane JR Wharton 2:10.52 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
78 Candelaria, Jaime SO Wiregrass Ranch 2:10.61 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
79 Sims, Colton JR Riverview (Sarasota) 2:10.87 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
80 Holston, Anijah SR Lehigh 2:10.98 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
81 Michel, Rubens SR Riverdale 2:11.03 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
82 Clarke, Michael SO Bloomingdale 2:11.10 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
83 Vega, Andrew SR Alonso 2:11.18 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
84 Chambers, Andrew SR George Jenkins 2:11.19 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
85 Hallenbeck, Sebastian SR George Steinbrenner 2:11.42 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
86 Amin, Mark SO Palm Harbor University 2:11.44 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
87 Sistrunk, Jaelin JR George Jenkins 2:11.47 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
88 Goetz, Nathaniel JR Sarasota 2:11.64 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
89 Campbell, Ryan SR George Steinbrenner 2:11.68 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
90 Finley, Jacob SR Palm Harbor University 2:11.72 Anclote High School Meet Two Mar 12, 2021
91 Bendross, Gavin JR George Jenkins 2:11.78 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
92 Vega, Chris JR Riverview (Sarasota) 2:11.96 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
93 Camacho, Emanuel JR Wharton 2:12.06 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
94 Jaikaran, Charles JR Gulf Coast 2:12.18 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
95 Galley, Tyler SO Palm Harbor University 2:12.19 Richard Allen Invitational Feb 26, 2021
96 Podos, Wesley SO Gulf Coast 2:12.29 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
97 Jhoda, Ashston JR Wiregrass Ranch 2:12.73 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
98 Adusumalli, Arjun JR Wharton 2:12.87 Eagle Twilight Mar 25, 2021
98 Elliot, Mateo SR Bloomingdale 2:12.87 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
100 McDarby, Eion JR George Steinbrenner 2:13.02 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021

800 Meters (Women)

FHSAA 4A   2:27.30
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Scallon, Keleigh SR Newsome 2:11.88 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
2 Ruiz, Alicia SR George Jenkins 2:13.16 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
3 Courville, Juliana JR Venice 2:16.24 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Raquet, Alexandra SO Sickles 2:16.29 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
5 Hughes, Kendall JR Newsome 2:16.63 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
6 Thornton, Haley SO Palm Harbor University 2:16.74 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
7 Reif, Brooke JR Wharton 2:17.75 Eagle Twilight Mar 25, 2021
8 Abanses, Jacquelyn SR George Steinbrenner 2:18.10 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
9 Edwards, Catalina SO Celebration 2:18.12 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
10 Marston, Grace JR Lakewood Ranch 2:18.88 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
11 Zani, Nicole JR Gulf Coast 2:20.28 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
12 Kempf, Marissa SR Sarasota 2:20.38 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
13 Menke, Ella SO Sarasota 2:21.60 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
14 Marston, Hailey JR Lakewood Ranch 2:21.64 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
15 Hammill, Olivia SO Wharton 2:21.74 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
16 Suggs, Tabitha SR Alonso 2:23.07 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
17 Wade, Kasumi SR Sarasota 2:24.85 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
18 Breede , Anna JR George Steinbrenner 2:24.87 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
19 Wells, Megan JR Newsome 2:25.52 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
20 Granack, Sydney SR Lakewood Ranch 2:25.66 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
21 Melzer, Aurora JR Lakewood Ranch 2:26.24 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
22 Fitzgerald, Sage JR Gulf Coast 2:26.76 CSN Invitational Powered by UnderArmour Mar 6, 2021
23 Simpson, Reyna SO George Steinbrenner 2:26.80 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
24 Rohm, Natalie JR Riverview 2:27.40 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
25 Gillett, Skyler SO Alonso 2:27.78 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
26 Del Pizzo, Gianna FR Lehigh 2:27.87 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
27 Mitchell, Janel JR Sarasota 2:27.90 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
28 Rubin, Arlie JR Plant 2:28.01 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
29 Majano, Ariana JR Lakewood Ranch 2:28.73 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
30 Frye, Alexandria JR Wharton 2:28.76 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
31 Lemus, Sophie FR Lakewood Ranch 2:29.32 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
32 Mallo, Nathalia SO Alonso 2:29.80 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
33 Mckee, Ella JR Sickles 2:30.46 Leto 4/9/2021 Apr 9, 2021
34 Lerario, Esa FR Riverview (Sarasota) 2:30.74 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
35 Malick, Kaleigh JR George Jenkins 2:30.75 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
36 Frazier, Jordyn FR Winter Haven 2:31.20 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
37 Malizia, Margaret JR Plant 2:31.21 Plant Tri Meet Mar 30, 2021
38 Shah, Anika JR Newsome 2:31.48 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
39 Palacios, Sofia FR Riverview 2:31.69 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
40 Delaney, Morgan SR Gulf Coast 2:32.16 Tarpon Classic Mar 26, 2021
41 Mach, Makenna FR Bloomingdale 2:32.21 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
42 Curry, Kaela SR Palm Harbor University 2:32.22 Richard Allen Invitational Feb 26, 2021
43 Fleming, Kat JR Wiregrass Ranch 2:32.50 Wiregrass Ranch Quad Mar 10, 2021
44 Mason, Brooke SR Lakeland 2:32.72 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
45 Ciampi, Mia SO Manatee 2:33.42 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
45 Markowski, Penelope JR Plant 2:33.42 Plant Tri Meet Mar 30, 2021
47 Nebel, Isabella SO Sarasota 2:34.28 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
48 Galiano, Vanessa JR East Lake 2:34.40 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
49 Surace, Izzy FR East Lake 2:34.72 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
50 Britz, Kaiden FR East Lake 2:34.73 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
51 Van Looveren, Frances SO Plant 2:35.02 Plant Tri Meet Mar 30, 2021
52 Sodeika, Erika SR Gulf Coast 2:35.27 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
53 Pollard, Kate SO Plant 2:35.63 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
54 Kazanas, Alexis JR Gulf Coast 2:35.71 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
55 Keyser, Kristin SO Plant 2:36.37 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
56 Moffatt, Haiden JR George Steinbrenner 2:36.63 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
57 Gordon, Ciana SR Armwood 2:37.24 Armwood High School Quad Meet Apr 6, 2021
58 Mankovich, Dahlia FR Sarasota 2:37.37 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
59 Dieffenthaller, Cecilia JR East Lake 2:37.56 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
60 Preiser, Breanna SR Wiregrass Ranch 2:37.60 Wiregrass Ranch Quad Mar 10, 2021
61 Morgan, Elizabeth SR Riverdale 2:37.77 Panther Showcase Apr 1, 2021
62 Sheen, Hannah SO Wiregrass Ranch 2:37.78 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
63 Small, Reese JR Palm Harbor University 2:38.29 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
64 Li, Angela JR Palm Harbor University 2:38.63 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
65 Reagan, Rachael JR Palm Harbor University 2:38.98 Richard Allen Invitational Feb 26, 2021
66 Gutridge, Riley JR Riverdale 2:39.07 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
67 Montidoro, Abigail SR Sarasota 2:39.29 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
68 Amer, Alexi JR Wharton 2:39.33 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
69 Palacios, Gianna SO Riverview 2:39.45 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
70 Lockner, Sydney JR Newsome 2:39.86 Newsome Tri Meet 1 Feb 18, 2021
71 Henderson, Lilyanne FR Lakewood Ranch 2:40.40 Manatee Hurricanes Invitational Feb 19, 2021
72 Norris, Paige FR Gulf Coast 2:40.50 CSN Invitational Powered by UnderArmour Mar 6, 2021
73 Ferrer, Mary JR Plant 2:41.26 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
74 Palmer, Faith FR Strawberry Crest 2:41.36 Armwood High School Quad Meet Apr 6, 2021
75 Cincotta, Anna SR East Lake 2:41.51 JAC Combined Events Qualifier May 30, 2021
76 Grimmer, Annalise SR Sarasota 2:41.54 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
77 Fontaine, Olivia SO Riverview (Sarasota) 2:41.56 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
78 Emmrich, Ella SO Manatee 2:41.64 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
79 Hernandez, Avery SO Plant 2:41.81 Jesuit Tri Meet Feb 16, 2021
80 Cline, Taylor FR Strawberry Crest 2:41.84 Armwood High School Quad Meet Apr 6, 2021
81 Geiger, Emily JR Plant 2:41.86 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
82 McFaul, Abbigail FR Wiregrass Ranch 2:41.89 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
83 Kropp, Kiana JR Plant City 2:42.13 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
84 Weber, Melissa JR Manatee 2:42.18 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
85 Tzelepis, Alexandrea FR Lakewood Ranch 2:42.49 Manatee County Freshman/ Sophomore Championship Mar 8, 2021
86 Paras , Sienna FR Wiregrass Ranch 2:42.91 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
87 Lenz, Ashlee JR Riverview (Sarasota) 2:43.22 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
88 Bradshaw, Riley SR Lakewood Ranch 2:43.41 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
89 Macedo, Gabriella SR Celebration 2:43.47 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
90 Brickhaus, Jessica FR Newsome 2:43.60 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
90 Dirks, Christiana SR Plant 2:43.60 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
92 Arteaga, Lourdes JR Wharton 2:43.70 Eagle Twilight Mar 25, 2021
93 Imperato, Riley FR Wharton 2:43.96 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
94 Martin, Autumn SR Bartow 2:44.08 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
95 Adams, Katherine FR Lakeland 2:44.09 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
96 Leatt, Tamlyn SO Lakewood Ranch 2:44.14 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
97 Tucker, Audrey SO Riverview (Sarasota) 2:44.15 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
98 Mahurin, Tessa SR Manatee 2:44.16 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
99 Boatright, Grace SO George Jenkins 2:45.04 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
100 Keith, Jane SO Lennard 2:45.08 Newsome Tri Meet 2 Mar 24, 2021

1600 Meters (Men)

FHSAA 4A   4:36.10
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Hammill, Jared SR Wharton 4:16.97 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
2 Meyer, Evan JR Lehigh 4:23.81 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
3 Cicilioni, Orlando SR Sarasota 4:24.36 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
4 Wright, Macarius SR Newsome 4:26.63 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
5 Hopkins, Raekwon JR Alonso 4:27.34 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
6 Maney, Ryan JR Plant 4:28.34 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
7 Martinez, Seth SR Lennard 4:28.47 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
8 Tawil-Brown, Albert SO Plant 4:28.61 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
9 Teijelo, Alberto SR Venice 4:29.01 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
10 Edwards, Sebastian SR Celebration 4:31.28 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
11 Thomas, Wynne SR Plant 4:31.45 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
12 Rathburn, Zachary SR North Port 4:32.05 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
13 Harrigan, Zachary SR George Steinbrenner 4:33.06 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
14 James, Cooper SO Celebration 4:33.24 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
15 Stone, Dylan SR Riverview (Sarasota) 4:34.35 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
16 Bhatt, Ethan SR George Steinbrenner 4:34.83 Kincaid Classic 2021 Feb 15, 2021
17 Laielli, Gavin SR Lakewood Ranch 4:35.41 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
18 Smith, Joseph SR North Port 4:35.99 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
19 Testini, Riccardo JR Riverview (Sarasota) 4:36.17 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
20 Swartzlander, Jason JR Newsome 4:36.48 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
21 Anunobi, Chigo JR Armwood 4:36.72 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
22 Giller, Christian JR Bloomingdale 4:37.31 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
23 Simpson, Jaden JR George Steinbrenner 4:37.52 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
24 Galley, Tyler SO Palm Harbor University 4:37.72 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
25 Walter, Thomas SR Wharton 4:37.75 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
26 Braun, Jacob SO East Lake 4:38.09 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
27 Roper, Brendan SO Riverview (Sarasota) 4:38.28 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
28 Goetz, Nathaniel JR Sarasota 4:38.48 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
29 Meriga, Alan JR Wharton 4:38.67 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
30 Gonzalez, Michael JR Plant 4:38.68 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
31 Montanye, William FR Gulf Coast 4:38.79 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
32 LaRue, Wade JR Newsome 4:38.83 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
33 Keown, Payson SO Haines City 4:39.03 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
34 McBride, Frank SO George Steinbrenner 4:39.06 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
35 Stringer, Ashton JR Plant 4:39.31 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
36 Clontz, Tyler JR Sickles 4:39.44 Sickles, Freedom, Chamberlain Tri Meet Mar 4, 2021
37 Falchook, Jared JR Celebration 4:39.64 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
38 Hernandez, Sebastian SR Wiregrass Ranch 4:39.79 Wiregrass Ranch Quad Mar 10, 2021
39 Hartvigsen, William SO Sarasota 4:41.12 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
40 Jones, Drew JR Riverview 4:41.21 Sumner Tri Meet #4 Mar 10, 2021
41 Stiff, Robert SR Sarasota 4:41.99 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
42 Tellander, Caden SR Lennard 4:42.25 East Bay Tri-Meet 2 Apr 7, 2021
43 Gunn, Matthew FR Palm Harbor University 4:43.44 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
44 Summers, Ryan SR Newsome 4:43.67 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
45 Dimmick, Vance SR Plant 4:44.00 Jesuit Tri Meet Feb 16, 2021
46 Gamez, Isreal JR Lennard 4:44.04 East Bay Tri-Meet 2 Apr 7, 2021
47 Aeschleman, Ronald JR George Steinbrenner 4:44.90 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
48 Douglas, Devin SO Bloomingdale 4:45.02 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
49 Mohammedelamien, Noah JR Manatee 4:45.40 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
50 Malinchak, Jacob JR Durant 4:45.91 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
51 Velazquez, Kevin JR Alonso 4:45.99 Raven Trifecta Mar 31, 2021
52 Williams, Devin JR Gulf Coast 4:46.10 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
53 Eiken, Michael SR Celebration 4:46.16 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
54 Melendez, Caleb SR East Ridge 4:46.65 Charlie Harris Relays 2021 Mar 12, 2021
55 Jones, Zachary SR Sarasota 4:47.17 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
56 Hadam, Evan JR Plant 4:47.18 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
57 Berg, William FR Newsome 4:47.20 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
58 Hamilton, Luke SO Plant 4:47.22 Plant Tri Meet Mar 30, 2021
59 Svitek, Christopher SR Gulf Coast 4:47.37 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
60 Cardec, Evan SR Gulf Coast 4:47.55 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
61 Turnberger, Cameron SR North Port 4:47.69 Tarpon Classic Mar 26, 2021
62 Bucklin, Scott JR Newsome 4:47.76 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
63 Williams, Brian JR Venice 4:48.21 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
64 Garcia, Daury SR George Jenkins 4:48.47 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
65 Lind, Andrew FR Plant 4:48.65 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
66 Coyle, Joey SO Plant 4:49.08 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
67 Khanvilkar, Sohan SR George Steinbrenner 4:49.19 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
68 Winslow, Ryan SO Alonso 4:49.51 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
69 Kremkau, Zack JR Alonso 4:49.87 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
70 EsteMcDonald, Romal SR Wiregrass Ranch 4:51.53 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
71 Rupe, Cameron JR George Jenkins 4:51.54 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021
72 Miller, Alec SO Sarasota 4:51.82 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
73 Candelaria, Jaime SO Wiregrass Ranch 4:52.15 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
74 Sanchez, David SR Newsome 4:52.53 East Bay Tri-Meet Mar 10, 2021
75 Kistamma, Alex SR Lehigh 4:52.81 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
76 Elsey, Teage JR North Port 4:53.06 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
77 Quispe, Justin SO Celebration 4:53.08 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
78 DiFranco, Michael FR Plant 4:53.24 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
79 Boggs, Hunter FR Wiregrass Ranch 4:53.66 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021
79 Santiago, Lexander FR Newsome 4:53.66 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
81 Glazewski, Kristopher JR Newsome 4:53.98 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
82 Amin, Mark SO Palm Harbor University 4:55.26 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
83 Crisp, Evan JR Sarasota 4:55.78 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
84 Brickman, Seth SO Plant 4:56.37 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
85 Solanke, David JR Wharton 4:56.60 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
86 Jaikaran, Charles JR Gulf Coast 4:57.14 CSN Invitational Powered by UnderArmour Mar 6, 2021
87 Hannah, Cyrus SR Sarasota 4:57.42 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
88 Pope, Joey FR Gulf Coast 4:57.84 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
89 Miles, Jason SO Riverview 4:57.85 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
90 Stovall, Jasen SO Alonso 4:58.09 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
91 Dreyer, Taylor JR Riverview 4:58.10 Jesuit Quad Meet 2 Feb 24, 2021
92 Smith, Jacob SO George Steinbrenner 4:58.23 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
93 Ludlam, Ian SO Alonso 4:58.29 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
94 Olguin, Oscar JR Riverdale 4:58.38 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
95 Callaghan, Finley FR Alonso 4:58.48 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
96 Vasquez-Juarez, Christian SO Winter Haven 4:58.60 East River Invitational 2021 Apr 3, 2021
97 Hagenbarth, Jeremy SO Bloomingdale 4:58.61 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
98 Krueger, Bryce SR George Steinbrenner 4:58.76 East Lake Early Bird Invitational Feb 18, 2021
99 Blowers, Matthew FR Wharton 4:58.78 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
100 Camacho, Emanuel JR Wharton 4:58.81 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021

1600 Meters (Women)

FHSAA 4A   5:32.00
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Thornton, Haley SO Palm Harbor University 4:50.27 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
2 Reif, Brooke JR Wharton 4:57.58 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
3 Marston, Grace JR Lakewood Ranch 4:58.33 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Scallon, Keleigh SR Newsome 4:59.69 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
5 Abanses, Jacquelyn SR George Steinbrenner 5:01.29 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
6 Kempf, Marissa SR Sarasota 5:03.89 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
7 Wade, Kasumi SR Sarasota 5:12.77 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
8 Suggs, Tabitha SR Alonso 5:13.44 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
9 Melzer, Aurora JR Lakewood Ranch 5:14.70 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
10 Raquet, Alexandra SO Sickles 5:16.18 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
11 Del Pizzo, Gianna FR Lehigh 5:18.52 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
12 Ruiz, Alicia SR George Jenkins 5:19.99 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
13 Wells, Megan JR Newsome 5:20.91 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
14 Granack, Sydney SR Lakewood Ranch 5:22.24 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
15 Courville, Juliana JR Venice 5:22.36 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
16 Menke, Ella SO Sarasota 5:22.57 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
17 Rubin, Arlie JR Plant 5:23.46 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
18 Edwards, Catalina SO Celebration 5:24.33 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
19 Frye, Alexandria JR Wharton 5:26.21 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
20 Malizia, Margaret JR Plant 5:26.77 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
21 Gillett, Skyler SO Alonso 5:27.07 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
22 Hammill, Olivia SO Wharton 5:27.26 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
23 Hughes, Kendall JR Newsome 5:27.39 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
24 Mckee, Ella JR Sickles 5:27.54 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
25 Markowski, Penelope JR Plant 5:28.76 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
26 Marston, Hailey JR Lakewood Ranch 5:33.00 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
27 Simpson, Reyna SO George Steinbrenner 5:36.12 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
28 Zani, Nicole JR Gulf Coast 5:36.93 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
29 Breede , Anna JR George Steinbrenner 5:37.57 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
30 Preiser, Breanna SR Wiregrass Ranch 5:38.24 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
31 Shah, Anika JR Newsome 5:39.32 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
32 Curry, Kaela SR Palm Harbor University 5:39.67 Richard Allen Invitational Feb 26, 2021
33 Dieffenthaller, Cecilia JR East Lake 5:43.11 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
34 Palacios, Gianna SO Riverview 5:43.63 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
35 Amer, Alexi JR Wharton 5:43.97 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
36 Portugal, Anna JR Palm Harbor University 5:44.13 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
37 Kropp, Kiana JR Plant City 5:44.44 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
38 Mankovich, Dahlia FR Sarasota 5:44.86 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
39 Palacios, Sofia FR Riverview 5:44.95 East Bay Tri-Meet 2 Apr 7, 2021
40 Hill, Mackenzie SR East Ridge 5:45.06 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
41 Rusk, Payton SO George Jenkins 5:45.08 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
42 Mallo, Nathalia SO Alonso 5:45.12 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
43 Mitchell, Janel JR Sarasota 5:46.14 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
44 Malick, Kaleigh JR George Jenkins 5:46.41 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
45 Moffatt, Haiden JR George Steinbrenner 5:47.28 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
46 Sabadin, Tyler SO Venice 5:47.73 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
47 Ingham, Maeve FR Lakewood Ranch 5:50.20 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
48 Galiano, Vanessa JR East Lake 5:50.29 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
49 Tucker, Audrey SO Riverview (Sarasota) 5:50.87 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
50 Van Looveren, Frances SO Plant 5:50.94 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
51 Beery, Caitlin JR Bloomingdale 5:50.99 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
52 Landez, Avery FR Newsome 5:51.01 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
53 Mason, Brooke SR Lakeland 5:51.30 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
54 Mahurin, Tessa SR Manatee 5:51.61 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
55 Dirks, Christiana SR Plant 5:51.87 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
56 Brickhaus, Jessica FR Newsome 5:52.56 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
57 Sheen, Hannah SO Wiregrass Ranch 5:53.70 Wiregrass Ranch Quad Mar 10, 2021
58 Jacobson, Ashlynn FR Newsome 5:53.77 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
59 Kazanas, Alexis JR Gulf Coast 5:54.85 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
60 Pardo, Nina SO George Steinbrenner 5:55.84 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
61 Workman, Elena FR Newsome 5:55.91 Newsome Tri Meet 2 Mar 24, 2021
62 Reilly, Caroline SR Riverview (Sarasota) 5:56.00 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
63 Grimmer, Annalise SR Sarasota 5:56.41 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
64 Hartigan, McKenna SR Riverview 5:56.76 Jesuit Quad Meet 2 Feb 24, 2021
65 Montidoro, Abigail SR Sarasota 5:57.06 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
66 Marzban, Rona FR East Lake 5:57.33 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
67 Knott, Skyler SO Newsome 5:57.52 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
68 Boatright, Grace SO George Jenkins 5:58.44 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
69 Alagal, Elyse JR Wiregrass Ranch 5:59.11 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
70 Belcher, Tori SO Sarasota 5:59.68 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
71 Weber, Melissa JR Manatee 5:59.85 Palmetto Varsity Invitational Mar 2, 2021
72 Hernandez, Avery SO Plant 6:00.84 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
73 Callis, Kaia FR Gulf Coast 6:01.38 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
74 Pilcher, Rebecca SO Lakewood Ranch 6:02.23 Manatee County Freshman/ Sophomore Championship Mar 8, 2021
75 Koury, Sage SR George Jenkins 6:03.13 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
76 Flint, Georgia JR Riverview (Sarasota) 6:03.27 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
77 Ciampi, Mia SO Manatee 6:03.82 Braden River Invite Mar 29, 2021
78 Young, Erika SO Gulf Coast 6:03.85 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
79 Fenolio, Sabrina SO Sarasota 6:04.28 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
80 Sodeika, Erika SR Gulf Coast 6:04.34 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
81 Keith, Jane SO Lennard 6:04.82 Newsome Tri Meet 2 Mar 24, 2021
82 Li, Angela JR Palm Harbor University 6:05.52 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
83 Volk, Rylee SO Venice 6:07.77 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
84 Geiger, Emily JR Plant 6:07.84 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
85 Ferrer, Mary JR Plant 6:07.91 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
86 Delaney, Morgan SR Gulf Coast 6:08.36 CSN Invitational Powered by UnderArmour Mar 6, 2021
87 Barrios, Camile JR Celebration 6:08.62 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
88 Scardino, Sadie FR Gulf Coast 6:09.00 Tarpon Classic Mar 26, 2021
89 Adams, Katherine FR Lakeland 6:09.95 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
90 Meadows, Rachel JR Lakewood Ranch 6:10.40 Palmetto JV Meet Feb 22, 2021
91 Blanton, Ashlyn SO George Jenkins 6:10.49 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
92 Bradshaw, Riley SR Lakewood Ranch 6:11.49 Palmetto JV Meet Feb 22, 2021
92 Pollard, Kate SO Plant 6:11.49 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
94 DeMarco, Allie SO Bloomingdale 6:12.95 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
95 Emmrich, Ella SO Manatee 6:13.08 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
96 Scott, Samantha JR Wiregrass Ranch 6:13.14 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
97 Blind, Bella JR Winter Haven 6:13.83 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
98 Keyser, Kristin SO Plant 6:13.90 Blake/Plant/ Robinson Tri Meet Mar 5, 2021
99 Henry, Carlson FR Alonso 6:14.60 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
100 Daughtrey, Grace SO George Steinbrenner 6:15.34 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021

3200 Meters (Men)

FHSAA 4A   10:07.50
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Thomas, Wynne SR Plant 9:09.15 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
2 Martinez, Seth SR Lennard 9:09.37 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
3 Cicilioni, Orlando SR Sarasota 9:16.43 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Falchook, Jared JR Celebration 9:34.85 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
5 Bhatt, Ethan SR George Steinbrenner 9:42.40 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
6 Edwards, Sebastian SR Celebration 9:43.95 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
7 Hammill, Jared SR Wharton 9:44.49 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
8 Braun, Jacob SO East Lake 9:46.61 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
9 Giller, Christian JR Bloomingdale 9:47.08 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
10 Jones, Drew JR Riverview 9:49.27 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
11 Hernandez, Sebastian SR Wiregrass Ranch 9:51.13 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
12 James, Cooper SO Celebration 9:53.23 Satellite High Reggie Johnson Invite 2021 Feb 26, 2021
13 Rathburn, Zachary SR North Port 9:53.89 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
14 Hopkins, Raekwon JR Alonso 9:54.04 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
15 Teijelo, Alberto SR Venice 9:54.74 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
16 Meriga, Alan JR Wharton 9:55.80 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
17 Walter, Thomas SR Wharton 9:56.95 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
18 Gonzalez, Michael JR Plant 9:57.51 The Bulldog Classic Mar 5, 2021
19 Stiff, Robert SR Sarasota 9:58.08 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
20 Stringer, Ashton JR Plant 9:58.25 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
21 LaRue, Wade JR Newsome 10:02.41 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
22 Hartvigsen, William SO Sarasota 10:03.07 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
23 Galley, Tyler SO Palm Harbor University 10:04.78 Richard Allen Invitational Feb 26, 2021
24 Montanye, William FR Gulf Coast 10:06.79 Tarpon Classic Mar 26, 2021
25 Jones, Zachary SR Sarasota 10:08.15 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
26 Williams, Devin JR Gulf Coast 10:09.65 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
27 Meyer, Evan JR Lehigh 10:11.56 Panther Showcase Apr 1, 2021
28 Roper, Brendan SO Riverview (Sarasota) 10:11.57 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
29 Cardec, Evan SR Gulf Coast 10:14.55 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
30 Svitek, Christopher SR Gulf Coast 10:14.57 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
31 Laielli, Gavin SR Lakewood Ranch 10:18.61 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
32 Patrick, Haydon SR Durant 10:21.30 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
33 Simpson, Jaden JR George Steinbrenner 10:21.71 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
34 Krueger, Bryce SR George Steinbrenner 10:22.49 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
35 Aeschleman, Ronald JR George Steinbrenner 10:26.42 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
36 Melendez, Caleb SR East Ridge 10:30.06 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
37 Wright, Macarius SR Newsome 10:30.20 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
38 Gamez, Isreal JR Lennard 10:30.91 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
39 Summers, Ryan SR Newsome 10:31.91 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
40 Khanvilkar, Sohan SR George Steinbrenner 10:32.55 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
41 Crane, Evan SO North Port 10:33.18 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
42 Millet, Malik SO Bloomingdale 10:34.60 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
43 Sanchez, David SR Newsome 10:35.77 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
44 EsteMcDonald, Romal SR Wiregrass Ranch 10:35.81 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
45 Miller, Alec SO Sarasota 10:35.84 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
46 Hierholzer, Jordan JR Bloomingdale 10:36.30 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
47 Coyle, Joey SO Plant 10:37.90 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
48 Winslow, Ryan SO Alonso 10:37.91 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
49 Keown, Payson SO Haines City 10:39.15 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
50 Smith, Jacob SO George Steinbrenner 10:40.15 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
51 Anunobi, Chigo JR Armwood 10:41.65 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
52 Caragiulo, Roman SR Riverview (Sarasota) 10:42.40 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
53 Lind, Andrew FR Plant 10:42.69 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
54 Quispe, Justin SO Celebration 10:45.88 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
55 Gunn, Matthew FR Palm Harbor University 10:46.24 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
56 Potantus, Jacob SO Plant 10:47.32 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
57 Blowers, Matthew FR Wharton 10:47.63 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
58 Catlett, Owen SR Lakewood Ranch 10:47.74 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
59 Boggs, Hunter FR Wiregrass Ranch 10:47.76 Wiregrass Ranch Quad Mar 10, 2021
60 Dandrow, Keegan JR Newsome 10:50.22 Newsome Tri Meet 2 Mar 24, 2021
61 Hamilton, Luke SO Plant 10:50.40 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
62 Brickman, Seth SO Plant 10:50.60 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
63 Solanke, David JR Wharton 10:51.35 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
64 Raveling, Sawyer JR George Steinbrenner 10:51.47 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
65 Miles, Jason SO Riverview 10:52.45 Jesuit Quad Meet 2 Feb 24, 2021
66 Clontz, Tyler JR Sickles 10:52.59 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
67 Kistamma, Alex SR Lehigh 10:52.66 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
68 Pope, Joey FR Gulf Coast 10:52.73 McGarity's Annual Freshmen Sophomore Meet Mar 23, 2021
69 Tondre, Ben SR Plant 10:53.12 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
70 Garcia, Daury SR George Jenkins 10:53.96 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
71 Eiken, Michael SR Celebration 10:55.27 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
72 Berg, William FR Newsome 10:55.37 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
73 Webster, Jack SO Wiregrass Ranch 10:55.69 DiMaggio Invitational Mar 27, 2021
74 Petty, Donovan FR Newsome 10:55.81 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
75 Slowick, Clayton SO Plant 10:56.77 Jesuit Tri Meet Feb 16, 2021
76 Vera , Arnaldo SR Haines City 10:58.19 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
77 Below, Justin FR Plant 10:58.27 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
78 Velazquez, Kevin JR Alonso 10:58.28 Eagle Twilight Mar 25, 2021
79 Carroll, Connor SO East Ridge 11:00.08 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
80 Lowdermilk, Jenson JR Wharton 11:00.66 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
81 Schilling, Thomas SO Bloomingdale 11:00.81 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
82 Connatser, Trevor SO Newsome 11:02.60 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
83 Camacho, Emanuel JR Wharton 11:02.72 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
84 Hagenbarth, Jeremy SO Bloomingdale 11:02.76 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
85 Callaghan, Finley FR Alonso 11:04.21 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
86 Malinchak, Jacob JR Durant 11:05.82 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
87 Knight, Samuel JR George Steinbrenner 11:05.98 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
88 Miller, Jackson SO Plant 11:06.60 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
89 Maxfield, Derek SR Alonso 11:07.99 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
90 Moscicki, Rafal SO Sarasota 11:08.43 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
91 Vargas, Antonio JR Winter Haven 11:10.97 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
92 Avola, Michael JR Lehigh 11:13.41 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
93 Eaves, Ethan SO Newsome 11:13.82 East Bay Tri-Meet Mar 10, 2021
94 Ramirez, Martin JR Plant 11:15.24 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
95 Vandal, Tyson FR Plant 11:15.25 Last Chance to go the Distance Invitational Apr 10, 2021
96 Velez, Sebastian FR Celebration 11:17.83 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
97 Rosser, Robert SR East Ridge 11:19.49 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
98 Pelegrini, Cody SO Armwood 11:19.83 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
99 Russ, Ethan FR George Steinbrenner 11:20.79 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
100 Murphy, Lucas SR Celebration 11:21.20 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021

3200 Meters (Women)

FHSAA 4A   12:13.80
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Thornton, Haley SO Palm Harbor University 10:42.90 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
2 Reif, Brooke JR Wharton 10:49.47 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
3 Suggs, Tabitha SR Alonso 10:51.27 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Marston, Grace JR Lakewood Ranch 10:53.23 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
5 Abanses, Jacquelyn SR George Steinbrenner 10:58.93 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
6 Melzer, Aurora JR Lakewood Ranch 11:03.80 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
7 Wade, Kasumi SR Sarasota 11:08.41 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
8 Wells, Megan JR Newsome 11:16.22 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
9 Edwards, Catalina SO Celebration 11:49.10 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
10 Malizia, Margaret JR Plant 11:55.08 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
11 Markowski, Penelope JR Plant 11:57.00 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
12 Ingham, Maeve FR Lakewood Ranch 11:59.72 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
13 Curry, Kaela SR Palm Harbor University 12:00.64 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
14 Malick, Kaleigh JR George Jenkins 12:03.34 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
15 Kempf, Marissa SR Sarasota 12:04.43 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
16 Mckee, Ella JR Sickles 12:05.55 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
17 Portugal, Anna JR Palm Harbor University 12:06.67 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
18 Frye, Alexandria JR Wharton 12:08.02 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
19 Rusk, Payton SO George Jenkins 12:10.52 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021
20 Rubin, Arlie JR Plant 12:20.18 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
21 Dieffenthaller, Cecilia JR East Lake 12:25.05 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
22 Marzban, Rona FR East Lake 12:26.90 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
23 Sabadin, Tyler SO Venice 12:27.67 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
24 Hill, Mackenzie SR East Ridge 12:32.63 Bob Hayes Classic Mar 20, 2021
25 Workman, Elena FR Newsome 12:35.76 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
26 Preiser, Breanna SR Wiregrass Ranch 12:37.48 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
27 Palacios, Gianna SO Riverview 12:42.68 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
28 Kropp, Kiana JR Plant City 12:44.09 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
29 Boatright, Grace SO George Jenkins 12:45.45 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021
30 Brickhaus, Jessica FR Newsome 12:45.65 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
31 Kazanas, Alexis JR Gulf Coast 12:49.45 CSN Invitational Powered by UnderArmour Mar 6, 2021
32 Amer, Alexi JR Wharton 12:52.24 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
33 Hartigan, McKenna SR Riverview 12:55.15 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
34 Keith, Jane SO Lennard 12:55.24 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
35 Mallo, Nathalia SO Alonso 12:55.49 Kowboy Invitational Mar 12, 2021
36 Pardo, Nina SO George Steinbrenner 13:00.88 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
37 Scott, Samantha JR Wiregrass Ranch 13:02.51 4th Annual Cypress Creek Track and Field Invitational Mar 5, 2021
38 Van Looveren, Frances SO Plant 13:11.16 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
39 Dirks, Christiana SR Plant 13:15.60 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
40 Landez, Avery FR Newsome 13:19.52 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
41 Barrios, Camile JR Celebration 13:22.89 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
42 Henry, Carlson FR Alonso 13:23.76 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
43 Montidoro, Abigail SR Sarasota 13:28.10 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
44 Young, Erika SO Gulf Coast 13:28.70 CSN Invitational Powered by UnderArmour Mar 6, 2021
45 Meadows, Rachel JR Lakewood Ranch 13:34.16 Manatee Hurricanes Invitational Feb 19, 2021
46 Maidens, Jocelyn FR Newsome 13:35.05 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
47 Smith, Kaila SO North Port 13:37.88 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
48 Alagal, Elyse JR Wiregrass Ranch 13:38.76 Wiregrass Ranch Quad Mar 10, 2021
49 Blanton, Ashlyn SO George Jenkins 13:43.86 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
50 Li, Angela JR Palm Harbor University 13:44.55 Richard Allen Invitational Feb 26, 2021
51 Keyser, Kristin SO Plant 13:47.14 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
52 DeMarco, Allie SO Bloomingdale 13:47.41 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
53 Loge, Mallory SO Venice 13:51.33 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
54 Fielding, Breanna SO Gulf Coast 13:53.91 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
55 Pilcher, Rebecca SO Lakewood Ranch 13:56.46 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021
56 Imperato, Riley FR Wharton 13:57.12 Mount Dora Christian Invitational Meet #4 Apr 3, 2021
57 Comisky, Alyssa FR George Jenkins 13:57.14 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
58 Febleys, Ayana SO Leto 13:59.91 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
59 Basi, Samantha SR Wiregrass Ranch 14:02.07 Wiregrass Ranch Quad Mar 10, 2021
60 Benjamin, Yuanna SR Palm Harbor University 14:09.11 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
61 Koury, Sage SR George Jenkins 14:10.96 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
62 Carty, Brielle FR North Port 14:13.50 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
63 Barrios, Giuliana JR Wharton 14:17.40 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
64 Ramirez, Celeste SO Haines City 14:20.14 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
65 Hayes, Julianna FR George Steinbrenner 14:21.75 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
66 Reuther, Hannah SR East Lake 14:22.48 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
67 McFaul, Jasalynn SO Wiregrass Ranch 14:23.18 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
68 Weitz, Sarah SR Venice 14:24.19 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
69 Blind, Bella JR Winter Haven 14:25.77 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
70 Snyder, Mila SO North Port 14:28.15 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
71 Miller, Madison JR Plant 14:29.85 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
72 Palmer, Faith FR Strawberry Crest 14:30.95 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
73 Ramirez, Abigail FR North Port 14:32.45 Warhawk Invitational Mar 5, 2021
74 Arteaga, Lourdes JR Wharton 14:35.01 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
75 Harrop, Ashley JR Plant 14:39.00 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
76 Witherow, Caitlin JR Bloomingdale 14:46.72 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
77 Jara Murphy, Tatiana FR Venice 14:47.92 Eagle Twilight Mar 25, 2021
78 Braddock, Mary SO Plant 14:51.54 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
79 Tateishi, Erica JR George Jenkins 14:52.16 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
80 Martin, Autumn SR Bartow 14:57.69 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021
81 Cannon, Mary SR Plant City 15:00.65 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
82 Reuther, Linsdey FR East Lake 15:02.14 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
83 Stafford, Olivia FR George Steinbrenner 15:04.42 Kincaid Classic 2021 Feb 15, 2021
84 Beltran, Lorena JR Palm Harbor University 15:04.66 East Lake Early Bird Invitational Feb 18, 2021
85 Robbins, Scarlet SR Durant 15:07.04 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
86 Knight, Bonnie FR George Steinbrenner 15:08.80 Kincaid Classic 2021 Feb 15, 2021
87 Aydelotte, Peyton FR George Steinbrenner 15:14.54 Kincaid Classic 2021 Feb 15, 2021
88 Garcia, Aisha FR Ridge Community 15:22.44 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
89 Brooke, Alana JR Gulf Coast 15:25.46 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
90 Liptrap, Abigail FR Sickles 15:27.20 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
91 Evans, Maitlyn FR Bartow 15:30.34 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
92 Connery, Ava FR Plant 15:31.44 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
93 Shivprasad, Vanessa FR George Steinbrenner 15:32.65 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
94 Courtney, Briana SO Wharton 15:34.70 Monday Morning Madness 2021 Mar 8, 2021
95 Surginer, Genesis FR Leto 15:38.26 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
96 Coleman, Zaria SO Plant City 15:52.43 Spoto Tri-Meet #1 Mar 24, 2021
97 Eller, Madeline JR Haines City 15:57.59 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
98 Elmassry, Miriam JR Alonso 16:02.29 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
99 Salazar, Valeria JR Sickles 16:10.62 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
100 Sia, Dehenia FR Gulf Coast 16:19.06 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021

100 Hurdles (Women)

FHSAA 4A   17.01
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Cincotta, Anna SR East Lake 14.18 Eagle Twilight Mar 25, 2021 3.5
2 Huyke, Helena JR Celebration 14.80 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -1.2
3 Fleming, Kat JR Wiregrass Ranch 15.04 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
4 Martin, Kaycee SR Newsome 15.15 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 2.1
5 Hill, Micahela SO East Lake 15.34 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 2.9
6 Geter, Sanaa FR Lehigh 15.35 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
7 Legare, Kareena SR Venice 15.83 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -1.2
8 Clark, Kylie SR Newsome 16.13 Newsome Tri Meet 1 Feb 18, 2021
9 Cesar, Janiya SO Riverview 16.19 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 -0.8
10 Henderson, Zakhia SR East Ridge 16.34 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -1.2
11 Cox, Savannah JR Lennard 16.37 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 -0.8
12 Narvaez, Emma JR Strawberry Crest 16.38 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 -0.8
13 Shelton, Margaux SR Plant 16.42 Jesuit Tri Meet Feb 16, 2021
14 Vilsaint, Dalyah SR George Jenkins 16.84 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -1.2
15 Murack , Makena SO Lakewood Ranch 16.89 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.4
16 Crane, Isabella JR Venice 16.90 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
16 Sebesta, Jillian SR East Lake 16.90 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 2.9
18 Williams, Brionna JR East Lake 16.95 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 3.5
19 Ayeni, Kehinde FR George Steinbrenner 17.03 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
20 Price, Julian SR George Steinbrenner 17.29 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
21 Phillips, Lanie SO Sarasota 17.44 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.4
22 Densmore, Ellen JR Palm Harbor University 17.45 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
23 Newkirk, Aellella SO East Ridge 17.46 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -1.2
24 Antoine, Jayline JR George Jenkins 17.49 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 1.2
25 Gant, Amari SR Lennard 17.63 East Bay Tri-Meet 2 Apr 7, 2021
26 Cobb, Amayah SR George Steinbrenner 17.70 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
27 Soto, Alyssa JR North Port 17.71 Warhawk Invitational Mar 5, 2021 2.1
28 Bradford, Carolyn SR Newsome 17.96 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.9
29 Humphrey, Shamiya JR Lennard 18.00 Mustang Invitational Mar 11, 2021 0.3
30 McNinch, Gracyn SO Lakewood Ranch 18.30 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
31 Peck, Madeline JR Celebration 18.35 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -1.2
32 Motherway, Julie SO North Port 18.37 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
33 Derylo, Diana JR Palm Harbor University 18.41 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021 3.7
34 Gainey, Kenzye SO Wiregrass Ranch 18.43 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
35 Botero, Sarah SO Sickles 18.47 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
36 Roberts, Haley SR Bloomingdale 18.57 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 0.9
37 Puthoff, Jordyn JR Gulf Coast 18.68 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
38 Zung, Jessica JR Sickles 18.70 Hillsborough,Sickles,Gaither Tri Meet Mar 31, 2021
39 Wyles, Haven SO Sarasota 18.71 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
40 Smith, Catherine JR George Jenkins 18.83 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 1.7
41 Bana, Alizeh JR Sickles 18.90 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
42 Cole, Jaidyn SR East Bay 18.94 Spoto Tri-Meet #1 Mar 24, 2021
43 Phillips, Gabrielle SO Strawberry Crest 18.97 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021 1.5
44 Decosey, Kiavian JR Lakeland 19.05 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021 1.5
45 Aycock, Schuyler FR George Jenkins 19.19 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 2.0
46 Augustin, Belinda JR Haines City 19.21 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -1.4
47 Getchell, Madisyn JR Strawberry Crest 19.28 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021 1.2
48 Charles, Jenashia JR Haines City 19.32 The Ridge Championship 2021 Mar 13, 2021 -0.3
49 Barham, Mattaniah SR Gulf Coast 19.53 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
50 Gunn, Laila FR George Steinbrenner 19.56 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
51 Phillips, Avery FR Plant 19.67 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
52 Aycock, Ainsley SR Lakeland 19.73 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 0.6
52 McManmon, Juliana FR North Port 19.73 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 0.5
54 Rohm, Natalie JR Riverview 19.79 Newsome Tri Meet 1 Feb 18, 2021
55 Council, Alex FR Venice 19.85 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
56 Martinez, Evelisse FR Riverdale 19.86 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
57 Fisher, Ashlyn SO Alonso 20.07 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
57 Theado, Ana SO Alonso 20.07 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
59 Devries, Iris SO Venice 20.10 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
60 Howell, Makenna SO Alonso 20.14 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
61 Dorsey, Avery SO George Steinbrenner 20.23 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
62 Colucci, Gianna SO George Steinbrenner 20.26 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
63 Swift, Jalene FR Ridge Community 20.27 East River Invitational 2021 Apr 3, 2021 -0.7
64 Nduese-Udom, Karen JR East Ridge 20.31 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -1.4
65 Goshorn, Natalie FR Riverdale 20.35 Panther Showcase Apr 1, 2021 1.7
66 Osnac, Delana FR Riverdale 20.49 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021 2.8
67 Lockner, Sydney JR Newsome 20.57 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 2.1
68 Barreau, Jada SO Ridge Community 20.80 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 3.1
69 Ivanenko, Milana JR Venice 20.82 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
70 Cox, Naydine FR Plant 20.89 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
71 Lachat, Diane SR Plant 21.01 Plant Tri Meet Mar 30, 2021
72 Faskowitz, Jordan SO George Steinbrenner 21.03 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
73 Content, Neicha FR Riverdale 21.17 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021 -2.3
74 Heim, Olivia SO Lakewood Ranch 21.45 Palmetto JV Meet Feb 22, 2021
75 Cendana, Marcela FR Lakewood Ranch 21.53 Manatee County Freshman/ Sophomore Championship Mar 8, 2021
76 Duncan, Annaliese SO Winter Haven 21.57 Countyline Championship Invitational Apr 10, 2021
77 McDowell, Paige JR North Port 21.75 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
78 Thompson, Kelsey JR Plant 21.84 Blake/Plant/ Robinson Tri Meet Mar 5, 2021
79 Kalczynski, Alexandra FR Gulf Coast 22.47 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
80 CARAGIULO, SOPHIE FR Sarasota 23.09 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
81 Hooper, Sara Gulf Coast 23.35 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021 2.0
82 Hann, Sierra SO Sarasota 24.39 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
83 Nielsen, Cheylie JR Lakeland 24.50 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 1.7

110 Hurdles (Men)

FHSAA 4A   15.78
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Theophile, Justin SR East Ridge 14.61 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.7
2 Jean, Hudson SR Gulf Coast 14.65 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.7
3 Thomas, Antwoine SR Lehigh 14.71 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.7
4 Appolon, Jameson SR Haines City 14.89 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.7
5 Taylor, Brandon SR Newsome 14.98 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 -0.7
6 Demitri, Michel SR East Ridge 15.01 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
7 Bowers, Nathan SR Haines City 15.22 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.0
8 McHugh, Colin SR East Lake 15.25 Eagle Twilight Mar 25, 2021 3.3
9 Ellis, La'Quan SO George Jenkins 15.40 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.0
10 Boyles, Justin SR George Steinbrenner 15.58 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
11 Adusumalli, Arjun JR Wharton 15.61 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.6
12 Brice, Widson SR Gulf Coast 15.77 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.6
13 Damien, Michel SR East Ridge 15.84 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
14 Littles, Tavares SR Plant City 15.89 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
15 Gadson, Jaylen JR Plant City 15.96 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.6
16 Migliarese, Nicholas JR Riverview 16.01 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
17 Jackson, Jevon SR Wharton 16.05 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.6
18 Edwards, Jaden SO Riverdale 16.22 Panther Showcase Apr 1, 2021 1.6
18 Jean, Marquis JR George Jenkins 16.22 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
20 Pflasterer, Nick SO Newsome 16.28 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
21 Rhone, Aramoni SR Plant City 16.32 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
22 Valentin, Joshuwa SO George Jenkins 16.40 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.0
23 Bavaro, Antonio SR Plant 16.53 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
24 Da Silva, Lucca SO Gulf Coast 16.67 7th Annual Jim Smith Invitational Feb 27, 2021
25 Augustyn, Jacob SO North Port 16.70 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
26 Boyer, Tyler SO Sarasota 16.76 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021 0.8
26 Runcie, Khristian JR George Jenkins 16.76 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.0
28 Jackson, Illya SR Wharton 16.91 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
29 Lee, Jimmy JR Armwood 16.98 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021 2.6
30 Estrada , Franeudi JR Lakeland 17.03 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021 1.2
31 Hernandez, Rey SO George Jenkins 17.13 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 4.6
32 Murray, Connor SR Alonso 17.21 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
33 Joly, Zechariah FR Gulf Coast 17.23 Palmetto Ridge Invitational Feb 24, 2021
34 Crowell, Joseph SR Venice 17.26 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
35 Casimir, Quincy SR Gulf Coast 17.31 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
36 Crumpton, Michael SR Leto 17.35 Leto 4/9/2021 Apr 9, 2021
37 Brooks, Anthony JR Newsome 17.45 Newsome Tri Meet 2 Mar 24, 2021
38 Bourguignon, Richard JR North Port 17.75 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
39 Ashley, Isaac SO Lakewood Ranch 17.84 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
40 Floyd, Emery SR Wharton 17.96 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
41 Plennert, Jacob SR George Steinbrenner 17.97 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
42 Sirignano, John SO Lakewood Ranch 18.08 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
43 Tisdale, Zane SO Sarasota 18.16 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
44 Brost, Dominic SR East Bay 18.17 East Bay Tri-Meet 2 Apr 7, 2021
45 LIttlefield, Jaiden SO Durant 18.22 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
46 Senatus, Oniel SO Celebration 18.31 Coach Mac Tuesday Madness Mar 9, 2021 -0.5
47 McDowell, Kaimen FR Bloomingdale 18.37 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
48 Hendrickson, Michael JR Sarasota 18.55 Bobcat Relays Feb 18, 2021
48 Valentin, Christain SR East Bay 18.55 East Bay Tri-Meet 2 Apr 7, 2021
50 Steel, Craig SO Strawberry Crest 18.61 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021 0.9
51 Berrios, Pedro SO George Jenkins 18.64 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021 2.8
52 Broughton, Raphael JR North Port 18.69 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021 1.8
53 Osnac, Dylan SO Riverdale 18.72 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
54 Bazley , Cale SR Strawberry Crest 18.81 Armwood High School Quad Meet Apr 6, 2021
55 Simeus, Marven SO Gulf Coast 18.83 McGarity's Annual Freshmen Sophomore Meet Mar 23, 2021
56 Guerra Franco, Joaquin JR Sickles 18.85 Hillsborough,Sickles,Gaither Tri Meet Mar 31, 2021
57 Weimer, Wolfgang JR Plant 18.87 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
58 Belizaire, Chris JR Lehigh 18.88 Panther Showcase Apr 1, 2021 1.6
59 Boyles, Joshua SO George Steinbrenner 18.92 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
60 Stavrou, Alex SR Sickles 19.01 Jesuit Quad Meet 4 Mar 24, 2021
61 Thompson, Trey SO Lakeland 19.03 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021 1.3
62 Prince, Michael SO North Port 19.10 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 -1.2
63 Oualddaba, Zachary SO Sarasota 19.32 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 -1.2
64 Shipley, Javen SO Armwood 19.34 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 1.4
64 Thomas, Isaiah SR Alonso 19.34 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
66 Brinson IV, Andrew FR George Steinbrenner 19.39 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
67 Nowell , Matthew JR East Bay 19.44 Sumner Tri Meet #3 Mar 3, 2021
68 Ghastin, Dylan FR Bartow 19.53 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.7
69 Baird, Colin FR North Port 19.54 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021 -1.2
70 Dunkelly - Allen, Nickardo FR Riverdale 19.55 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021 -2.0
70 Hartman, Chase FR Sickles 19.55 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
72 Medero, Elijah JR Bloomingdale 19.92 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
73 Baker, Donovan JR Ridge Community 19.94 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 3.3
73 Jackson, Keiandre SO Celebration 19.94 Coach Mac Tuesday Madness Mar 9, 2021 -0.2
75 McKinley, Dre'Vies JR Lakeland 20.17 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
76 Zengotita, Allan FR Newsome 20.20 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
77 Arias Rosales, Andrews SR Celebration 20.21 Coach Mac Tuesday Madness Mar 9, 2021 -0.5
78 Kanfer, Henry SR Plant 20.26 Jesuit Tri Meet Feb 16, 2021
79 Tresvalles, Ferdz SR George Jenkins 20.27 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
80 Quinn, Nicholas SO Riverview (Sarasota) 20.32 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
81 Farrar, Kobe FR Sickles 20.33 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
82 Sanches, Lorenzyo JR Celebration 20.35 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021 -1.8
83 Betty, Armondo SR East Bay 20.48 East Bay Tri-Meet Mar 10, 2021
84 Skidds, Giovanni SR Riverview 20.66 Jesuit Quad Meet 2 Feb 24, 2021
85 Watts, Loius SR Armwood 20.75 Raven Trifecta Mar 31, 2021
86 Nelson, Boyd JR Sickles 20.82 Jesuit Quad Meet 4 Mar 24, 2021
87 Vargas, Chris FR Celebration 20.99 Kowboy Invitational Mar 12, 2021 0.7
88 Courageux, Javen JR Riverview (Sarasota) 21.06 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
89 Lam, Alex FR Venice 21.07 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
90 Crowder, Benjamin SO Sarasota 21.11 Spring Break Invite at IMG Mar 20, 2021 2.4
91 Paulin, Dah'Mieyon FR Alonso 21.36 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
92 Decimus, Jean SO Armwood 21.41 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 -0.3
93 Levy, Damion SO Lennard 21.60 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021 -0.3
94 Caravella, Connor JR Alonso 21.68 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
95 Warmke, Derek SR Wiregrass Ranch 21.73 Wiregrass Ranch Quad Mar 10, 2021
96 Betts, Jackson FR Venice 22.31 Bobcat Relays Feb 18, 2021
97 Blaise, Wolf JR Winter Haven 23.04 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021 -2.7
98 Riley, Robert SO Lakeland 23.09 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021 1.7
99 Bozied, Jakson SO Alonso 23.41 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
100 Becher, DeAngelo SO Alonso 24.91 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021

300 Hurdles (Men)

FHSAA 4A   41.87
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Theophile, Justin SR East Ridge 38.94 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
2 Runcie, Khristian JR George Jenkins 39.38 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
3 Boyer, Tyler SO Sarasota 39.40 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Bowers, Nathan SR Haines City 39.64 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
5 Jean, Hudson SR Gulf Coast 39.96 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
5 Taylor, Brandon SR Newsome 39.96 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
7 Adusumalli, Arjun JR Wharton 40.21 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
8 McHugh, Colin SR East Lake 40.37 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
9 Ellis, La'Quan SO George Jenkins 40.70 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
10 Jackson, Jevon SR Wharton 40.86 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
11 Thomas, Antwoine SR Lehigh 41.28 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
12 Casimir, Quincy SR Gulf Coast 41.66 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
13 Pierce, Brandon SO Riverdale 41.96 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
14 Brice, Widson SR Gulf Coast 41.97 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
15 Lee, Jimmy JR Armwood 41.99 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
16 Demitri, Michel SR East Ridge 42.04 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
17 Appolon, Jameson SR Haines City 42.05 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
18 Ray, Bryce SR Riverview 42.28 Jesuit Quad Meet 5 Mar 30, 2021
19 Gadson, Jaylen JR Plant City 42.34 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
20 Bavaro, Antonio SR Plant 42.44 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
21 Restrepo, Cayden SO George Steinbrenner 42.65 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
22 Littles, Tavares SR Plant City 42.66 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
23 Hernandez, Rey SO George Jenkins 42.97 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
24 Floyd, Emery SR Wharton 43.10 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
25 Hendrickson, Michael JR Sarasota 43.25 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
26 Nowell , Matthew JR East Bay 43.29 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
27 Damien, Michel SR East Ridge 43.35 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
28 Stavrou, Alex SR Sickles 43.42 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
28 Thomas, Isaiah SR Alonso 43.42 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
30 McKay, TAHJAVIUN JR Sarasota 43.68 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
31 Valentin, Joshuwa SO George Jenkins 44.06 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
32 Murray, Connor SR Alonso 44.18 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
33 Estrada , Franeudi JR Lakeland 44.30 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
34 Drewa, Marcus SR Lakewood Ranch 44.36 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
35 Senatus, Oniel SO Celebration 44.43 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
36 Augustyn, Jacob SO North Port 44.50 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
37 Arias Rosales, Andrews SR Celebration 44.64 Orange Belt Conference TF Championship Meet Apr 8, 2021
38 Crowell, Joseph SR Venice 44.65 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
38 Pflasterer, Nick SO Newsome 44.65 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
40 Edwards, Jaden SO Riverdale 44.80 1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational Mar 27, 2021
41 Kaden, Rhoden SO East Ridge 44.84 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
42 Ashley, Isaac SO Lakewood Ranch 44.85 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
43 Alexis, Adarrien JR Lennard 44.99 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
44 Johnson, Chris SO Lennard 45.19 Mustang Invitational Mar 11, 2021
45 Ghastin, Dylan FR Bartow 45.22 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
46 Cassaway, Desavion JR Venice 45.25 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
47 Jackson, Keiandre SO Celebration 45.41 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
48 Leash, Tyler SR Venice 45.42 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
49 Crumpton, Michael SR Leto 45.45 Leto March 10th 2021 Mar 10, 2021
50 Broughton, Raphael JR North Port 45.46 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
51 Sears, Keyon JR Venice 45.72 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
52 Bravo, David SR Bartow 45.83 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
53 Manno, Christian FR George Steinbrenner 45.99 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
54 Ayan, Riddyk SO Wiregrass Ranch 46.17 Cypress Creek Quad 2021 Feb 24, 2021
54 Thompson, Trey SO Lakeland 46.17 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
56 Osnac, Dylan SO Riverdale 46.63 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
56 Simeus, Marven SO Gulf Coast 46.63 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
58 Berrios, Pedro SO George Jenkins 46.71 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021
59 Johnson, Don'Ares SO Lakeland 46.81 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
60 Brooks, Anthony JR Newsome 46.85 Newsome Tri Meet 1 Feb 18, 2021
61 Baird, Colin FR North Port 46.93 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
62 Members, Jayden JR Lennard 46.96 Lennard Home Meet Feb 17, 2021
63 LIttlefield, Jaiden SO Durant 47.02 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
64 Singleton, Marcel JR Alonso 47.11 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
65 Easterlin, Colby SR Sickles 47.19 Jesuit Quad Meet 4 Mar 24, 2021
66 Ansell, Kole JR George Steinbrenner 47.42 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
67 Jolly, Ian JR Plant City 47.43 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
68 Shipley, Javen SO Armwood 47.49 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
69 Courageux, Javen JR Riverview (Sarasota) 47.50 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
70 Sirignano, John SO Lakewood Ranch 47.52 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
71 Galeano, David JR Lennard 47.70 East Bay Tri-Meet 2 Apr 7, 2021
72 Bourguignon, Richard JR North Port 47.82 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
73 Belizaire, Chris JR Lehigh 47.85 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
74 Steel, Craig SO Strawberry Crest 47.93 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021
75 Joly, Zechariah FR Gulf Coast 47.95 CSN Invitational Powered by UnderArmour Mar 6, 2021
76 Medero, Elijah JR Bloomingdale 47.97 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
77 Hobbs, Quamar SO Leto 47.99 Leto 4/9/2021 Apr 9, 2021
77 Tisdale, Zane SO Sarasota 47.99 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
79 Plennert, Jacob SR George Steinbrenner 48.01 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
80 Sanches, Lorenzyo JR Celebration 48.04 Holy Trinity Classic Apr 2, 2021
81 Oualddaba, Zachary SO Sarasota 48.08 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
82 Boyles, Joshua SO George Steinbrenner 48.13 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
83 Weimer, Wolfgang JR Plant 48.16 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
84 Lange, Daniel SR Riverview (Sarasota) 48.33 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
85 Tresvalles, Ferdz SR George Jenkins 48.42 George Jenkins Tri Meet Mar 13, 2021
86 Brost, Dominic SR East Bay 48.49 Spoto Tri-Meet #1 Mar 24, 2021
87 Hartman, Chase FR Sickles 48.57 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
88 Paulin, Dah'Mieyon FR Alonso 48.59 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
89 Burke, Aidan SR Riverview (Sarasota) 48.80 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
90 Perlin, Jeremy SO Palm Harbor University 48.88 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
91 Lam, Alex FR Venice 48.94 Eagle Twilight Mar 25, 2021
92 Bazley , Cale SR Strawberry Crest 48.98 Armwood High School Quad Meet Apr 6, 2021
92 Valentin, Christain SR East Bay 48.98 Spoto Tri-Meet #1 Mar 24, 2021
94 Baker, Donovan JR Ridge Community 49.05 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
95 Boyles, Justin SR George Steinbrenner 49.18 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
96 Vega, Andrew SR Alonso 49.25 Leto 2-26-2021 Feb 26, 2021
97 McKinley, Dre'Vies JR Lakeland 49.41 Kowboy Developmental Meet 2 Mar 3, 2021
98 Hall, William SR Lakeland 49.64 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
99 Prince, Michael SO North Port 49.76 Tarpon Classic Mar 26, 2021
100 Crite, DeVaughn JR Riverview 49.88 Sumner Tri Meet #4 Mar 10, 2021

300 Hurdles (Women)

FHSAA 4A   49.42
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cincotta, Anna SR East Lake 44.16 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
2 Fleming, Kat JR Wiregrass Ranch 44.43 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
3 Huyke, Helena JR Celebration 44.49 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
4 Hill, Micahela SO East Lake 44.83 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
5 Nebel, Isabella SO Sarasota 45.30 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
6 Legare, Kareena SR Venice 47.25 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
7 Cox, Savannah JR Lennard 48.10 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
8 Murack , Makena SO Lakewood Ranch 49.12 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
9 Vilsaint, Dalyah SR George Jenkins 49.19 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
10 Schwied, Maren SR Sarasota 49.40 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
11 Decosey, Kiavian JR Lakeland 49.87 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
12 Densmore, Ellen JR Palm Harbor University 49.98 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
13 Martin, Kaycee SR Newsome 50.08 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
14 Derylo, Diana JR Palm Harbor University 50.16 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
15 Numan, Yamina JR East Ridge 50.17 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
16 Lockner, Sydney JR Newsome 50.20 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
17 Cobb, Amayah SR George Steinbrenner 50.52 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
18 Soto, Alyssa JR North Port 50.78 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
19 Bartlett, Leah SO Venice 50.81 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
20 Williams, Brionna JR East Lake 50.86 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
21 Botero, Sarah SO Sickles 50.95 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
22 Sebesta, Jillian SR East Lake 51.04 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
23 Nduese-Udom, Karen JR East Ridge 51.29 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
24 Henderson, Zakhia SR East Ridge 51.35 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
25 Bowers, Lilah SR Manatee 51.38 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
25 Zung, Jessica JR Sickles 51.38 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
27 McNinch, Gracyn SO Lakewood Ranch 51.67 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
28 Peck, Madeline JR Celebration 51.80 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
29 Aycock, Schuyler FR George Jenkins 52.45 Lakeland City Meet 2021 Mar 11, 2021
30 Roberts, Haley SR Bloomingdale 52.61 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
31 Phillips, Lanie SO Sarasota 52.75 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
32 Newkirk, Aellella SO East Ridge 52.94 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
33 Puthoff, Jordyn JR Gulf Coast 53.06 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
34 Tyler, Lauryn SR Plant City 53.27 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
35 Narvaez, Emma JR Strawberry Crest 53.29 Tohopekaliga Invitational 2 Mar 27, 2021
36 Howell, Makenna SO Alonso 53.30 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
37 West, Angela FR Riverview 53.57 Jesuit Quad Meet 2 Feb 24, 2021
38 Augustin, Belinda JR Haines City 53.64 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
39 Antoine, Jayline JR George Jenkins 53.76 George Jenkins Senior Night Meet 2021 Apr 1, 2021
40 Blacketer, Danae FR George Steinbrenner 53.80 Eagle Twilight Mar 25, 2021
41 Price, Julian SR George Steinbrenner 54.09 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
42 Ivanenko, Milana JR Venice 54.22 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
43 Rice, Mariah SO George Jenkins 54.23 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
44 Gant, Amari SR Lennard 54.36 East Bay Tri-Meet 2 Apr 7, 2021
45 Wyles, Haven SO Sarasota 54.38 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
46 Bradford, Carolyn SR Newsome 54.46 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021
47 Simpson, Dreana FR Winter Haven 54.73 East River Invitational 2021 Apr 3, 2021
48 Martinez, Evelisse FR Riverdale 54.91 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
49 Aycock, Ainsley SR Lakeland 54.99 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
50 Theado, Ana SO Alonso 55.00 Raven Rundown, Finale Apr 7, 2021
51 Garcia, Dayanara JR Sickles 55.16 Jesuit Quad Meet 4 Mar 24, 2021
52 Johnson, Donaria FR Lakeland 55.18 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
53 Fisher, Ashlyn SO Alonso 55.29 Eagle Twilight Mar 25, 2021
54 Colucci, Gianna SO George Steinbrenner 55.44 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
55 Culver, Madison FR Alonso 55.73 Raven Trifecta Mar 31, 2021
56 Humphrey, Shamiya JR Lennard 55.74 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
57 Gunn, Laila FR George Steinbrenner 55.75 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
58 Lane, Reece FR Plant 55.82 Jesuit Quad Meet 6 Apr 7, 2021
59 Motherway, Julie SO North Port 56.10 Wally Keller Invitational presented by Sifrit & Dees Team Apr 1, 2021
60 Devries, Iris SO Venice 56.28 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
61 Thompson, Kelsey JR Plant 56.42 Jesuit Tri Meet Feb 16, 2021
62 Hopkins, Angel FR Bartow 57.30 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
63 Osnac, Delana FR Riverdale 57.35 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
64 Dorsey, Avery SO George Steinbrenner 57.72 George Steinbrenner Tri Meet #3 Mar 31, 2021
65 Maloney, Kayla JR Venice 57.92 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
66 McManmon, Juliana FR North Port 57.96 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
67 Cox, Naydine FR Plant 58.50 Plant Tri Meet Mar 30, 2021
68 Lawrence, Katherine FR Sarasota 58.59 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
69 Duncan, Annaliese SO Winter Haven 58.72 Countyline Championship Invitational Apr 10, 2021
70 Phillips, Gabrielle SO Strawberry Crest 59.07 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021
71 Phillips, Avery FR Plant 59.54 Jesuit Tri Meet Feb 16, 2021
72 Kalczynski, Alexandra FR Gulf Coast 59.56 Collier County Athletic Championship Apr 9, 2021
73 Freed, Jocelyn FR Riverview (Sarasota) 59.69 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
74 Goshorn, Natalie FR Riverdale 1:00.10 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
75 CARAGIULO, SOPHIE FR Sarasota 1:00.50 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
76 Lachat, Diane SR Plant 1:00.65 Plant Tri Meet Mar 30, 2021
77 McDowell, Paige JR North Port 1:00.88 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
78 Weber, Melissa JR Manatee 1:01.42 Braden River Invite Mar 29, 2021
79 Getchell, Madisyn JR Strawberry Crest 1:01.84 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
80 Barham, Mattaniah SR Gulf Coast 1:03.03 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
81 Cendana, Marcela FR Lakewood Ranch 1:03.11 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
82 Hooper, Sara Gulf Coast 1:03.76 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
83 Cole, Jaidyn SR East Bay 1:04.99 Spoto Tri-Meet #1 Mar 24, 2021
84 Carlin, Haley SO Riverview (Sarasota) 1:07.29 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
85 Homeister, Clara SO Sarasota 1:07.75 48th RAM Invite 2021 Feb 27, 2021
86 Nielsen, Cheylie JR Lakeland 1:07.96 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021
87 Hann, Sierra SO Sarasota 1:08.78 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
88 Simmons, Janiah SO Riverdale 1:12.18 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 11, 2021

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Venice 41.89 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
2 Gulf Coast 42.27 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
3 Bloomingdale 42.29 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
4 Plant City 42.30 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
5 Lakeland 42.37 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
6 Lehigh 42.44 57th Annual Eagle Invitational Mar 6, 2021
7 Wharton 42.58 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
8 George Jenkins 42.74 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
9 Armwood 42.98 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
10 Newsome 43.05 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
10 Celebration 43.05 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
12 Bartow 43.26 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
13 Lennard 43.38 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 5, 2021
14 North Port 43.57 Bobcat Relays Feb 18, 2021
15 Riverview (Sarasota) 43.64 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
16 Sickles 43.72 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
17 Manatee 43.91 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
18 George Steinbrenner 43.96 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
19 Winter Haven 44.20 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
20 Wiregrass Ranch 44.32 Seahawk Relays Apr 6, 2021
21 Alonso 44.35 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
21 East Ridge 44.35 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
23 Haines City 44.53 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
24 Riverdale 44.64 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
25 Plant 44.88 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
26 Riverview 44.93 Sumner Tri Meet #4 Mar 10, 2021
27 East Bay 45.05 Spoto Tri-Meet #1 Mar 24, 2021
28 Strawberry Crest 45.13 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
29 Leto 45.22 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
30 East Lake 46.08 Eagle Twilight Mar 25, 2021
31 Durant 46.20 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
32 Palm Harbor University 46.23 Richard Allen Invitational Feb 26, 2021
33 Ridge Community 47.08 East River Invitational 2021 Apr 3, 2021
34 Sarasota 47.15 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
35 Lakewood Ranch 49.25 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 East Ridge 48.59 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
1 Lehigh 48.59 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
3 Manatee 49.61 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
4 Bloomingdale 50.03 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
5 Plant 50.17 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
6 George Jenkins 50.20 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
7 Lennard 50.29 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
8 Celebration 50.34 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
9 Venice 50.52 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
10 Haines City 50.66 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
11 East Lake 50.67 IMG Relay Carnival Apr 3, 2021
12 Plant City 51.09 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
13 Alonso 51.15 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
14 Lakewood Ranch 51.56 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
15 George Steinbrenner 51.95 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
16 Wiregrass Ranch 52.14 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
17 Wharton 52.43 Wharton Tri Meet Apr 7, 2021
18 Armwood 52.69 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
19 Gulf Coast 52.73 CSN Invitational Powered by UnderArmour Mar 6, 2021
20 Riverview (Sarasota) 52.78 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
21 Newsome 53.21 Newsome Tri Meet 2 Mar 24, 2021
22 Lakeland 53.26 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
23 Sarasota 53.32 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
24 North Port 53.35 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
25 Durant 53.39 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
26 Palm Harbor University 53.60 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 8, 2021
27 Ridge Community 53.88 East River Invitational 2021 Apr 3, 2021
28 Strawberry Crest 54.47 St. Cloud Track Invitational Feb 27, 2021
29 Leto 54.64 2021 Leto 4/7/2021 Apr 7, 2021
30 Riverdale 56.96 Viking Elite Classic 2021 Feb 26, 2021
31 East Bay 57.77 Spoto Tri-Meet #1 Mar 24, 2021
32 Riverview 57.82 Sumner Tri Meet #4 Mar 10, 2021

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 George Jenkins 3:20.60 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
2 Celebration 3:21.18 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
3 North Port 3:23.89 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Lehigh 3:23.93 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
5 Venice 3:25.81 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
6 Newsome 3:26.31 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
7 Armwood 3:26.62 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
8 Plant City 3:26.98 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
9 East Ridge 3:27.20 Windermere Meet of Champions 2021 Feb 27, 2021
10 Wharton 3:28.69 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
11 Riverdale 3:28.90 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
12 Sickles 3:31.36 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
13 East Lake 3:31.78 Eagle Twilight Mar 25, 2021
14 Lennard 3:32.27 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
15 Riverview 3:32.73 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
16 Bloomingdale 3:33.90 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
17 Gulf Coast 3:34.99 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
18 Alonso 3:36.71 Raven Trifecta Mar 31, 2021
19 Palm Harbor University 3:39.70 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
20 George Steinbrenner 3:40.22 George Steinbrenner Tri Meet #2 Mar 10, 2021
21 Plant 3:40.23 Jesuit Tri Meet Feb 16, 2021
22 Lakewood Ranch 3:40.26 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
23 Winter Haven 3:42.55 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
24 Manatee 3:43.95 Manatee County Varsity Championship Apr 8, 2021
25 Wiregrass Ranch 3:44.78 Sunshine Athletics Conference East @ Cypress Creek 2021 Apr 1, 2021
26 Bartow 3:45.37 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
27 Sarasota 3:45.88 IMG Academy Invitational Fueled By Gatorade Feb 20, 2021
28 Haines City 3:46.46 Jenkins Classic 2021 Mar 20, 2021
29 Riverview (Sarasota) 3:47.34 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
30 Durant 3:47.37 Newsome Tri Meet 3 Apr 8, 2021
31 Strawberry Crest 3:47.81 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
32 East Bay 3:50.55 East Bay Tri-Meet 2 Apr 7, 2021
33 Lakeland 3:52.38 Kowboy Developmental Meet 2 Mar 3, 2021
34 Leto 3:59.13 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021

4 x 400 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 George Jenkins 4:01.63 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
2 North Port 4:02.59 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
3 Venice 4:05.03 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
4 Lehigh 4:05.91 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 8, 2021
5 Wiregrass Ranch 4:07.08 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
6 Lakewood Ranch 4:07.47 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
7 Palm Harbor University 4:10.17 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
8 East Ridge 4:12.98 South Sumter High School Fool's Day Open Apr 1, 2021
9 East Lake 4:13.32 North Port Invite 2021 Mar 12, 2021
10 Bloomingdale 4:13.73 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
11 Sarasota 4:17.18 Sarasota County Track and Field Championship Meet Apr 8, 2021
12 Gulf Coast 4:17.49 Tarpon Classic Mar 26, 2021
13 Alonso 4:17.89 FHSAA 4A District 6 Apr 17, 2021
14 Winter Haven 4:20.39 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
15 Sickles 4:20.48 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
16 Newsome 4:21.36 Sumner Tri Meet #5 Mar 31, 2021
17 Celebration 4:22.01 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
18 George Steinbrenner 4:23.27 The Bob English 2021 Mar 6, 2021
19 Strawberry Crest 4:26.44 FHSAA 4A Region 2 May 1, 2021
20 Riverdale 4:31.08 FHSAA 4A District 8 Apr 17, 2021
21 Leto 4:34.56 March 5th 2021 Leto Mar 5, 2021
22 Lennard 4:35.00 Lennard Home Meet Feb 17, 2021
23 Manatee 4:36.17 Braden River Invite Mar 29, 2021
24 Wharton 4:36.82 Eagle Twilight Mar 25, 2021
25 Plant 4:37.41 George Steinbrenner Tri Meet #1 Feb 23, 2021
26 Riverview 4:39.96 FHSAA 4A District 7 Apr 20, 2021
27 Haines City 4:42.81 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
28 Lakeland 4:44.14 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
29 Bartow 4:44.20 FHSAA 4A District 5 Apr 16, 2021
30 Plant City 4:45.99 Hernando High School Kiwanis T Mar 10, 2021
31 East Bay 4:50.45 East Bay Tri-Meet 2 Apr 7, 2021
32 Armwood 4:51.53 Armwood High School Quad Meet Apr 6, 2021
33 Ridge Community 5:21.59 George Jenkins Invite 2021 Feb 20, 2021