FHSAA 4A Region 3 Official Rankings

DISPLAYING

100 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Pettigrew, Shomari SR Treasure Coast 10.61 MCHS Tiger Invitational 2023 Feb 17, 2023 1.4
2 Alexander, Denzel SR Martin County 10.72 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023 0.4
3 Leathen, Albert SR Royal Palm Beach 10.73 Royal Palm Beach Invitational 2 Mar 14, 2023 2.0
4 Williams, Derrick JR Vero Beach 10.77 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 0.5
5 Thompson, Jalon JR Olympia 10.79 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 0.3
6 Ratcliff Jr., Kristopher SR Lake Nona 10.83 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 3.8
7 Smith, Tromance JR Vero Beach 10.85 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023 1.3
8 timmons, georian SR Lake Nona 10.89 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 3.8
8 West, Nicolas SR Spanish River 10.89 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023 2.7
10 Stith, Justin SR Dr. Phillips 10.93 Panther Invitational Apr 8, 2023 -1.3
11 Previlma, Elvick JR Wellington 10.95 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023 2.7
12 Jefferson, Davarian FR Olympia 10.96 Metro West Championships Apr 14, 2023 3.6
13 Dieujuste, Ritch SR West Boca Raton 10.97 Royal Palm Beach Invitational 2 Mar 14, 2023 2.0
14 Gilmore, Charles SR Lake Nona 11.01 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
15 Nell, Isaiah JR Windermere 11.03 Metro West Championships Apr 14, 2023 3.6
15 Emanuel, Charles JR Lake Nona 11.03 Metro East Championship Apr 8, 2023 0.6
15 Owens, William JR Jupiter 11.03 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 1.6
18 Placide, Henley JR Osceola (Kissimmee) 11.05 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023 0.7
19 Clayton, Anthony SR Fort Pierce Central 11.08 MCHS Tiger Invitational 2023 Feb 17, 2023 1.4
20 Swint, Taevion SO Osceola (Kissimmee) 11.09 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023 0.7
21 Carter, Michael JR Vero Beach 11.10 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 0.5
22 Miesak, Jozef SO Windermere 11.11 Metro West Championships Apr 14, 2023 1.4
23 Deneus, Alvin SR West Boca Raton 11.12 West Boca Raton Invitational Apr 3, 2023 1.8
24 Walker, Bryant SR Wellington 11.14 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023 2.7
25 Williams, Derrick JR Santaluces 11.18 PBC Central Conference 2023 Mar 29, 2023 2.1
25 young, thomas SO Lake Nona 11.18 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 3.8
27 Wilson, Lagarion FR Boone 11.20 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 -1.7
27 Green, Rodney JR Wellington 11.20 West Boca Raton Invitational Apr 3, 2023 1.8
27 Kimmons, Kendrell FR Lake Nona 11.20 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
27 Grandison, Shayne SR Boone 11.20 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023 -0.9
27 Thompson, Gerald SR Fort Pierce Central 11.20 MCHS Tiger Invitational 2023 Feb 17, 2023 1.4
27 Dillard, Taunaseyon FR Vero Beach 11.20 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 0.5
33 Mutz, Zackary SR Viera 11.21 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023 NWI
34 Robinson, Jaheim SR Olympia 11.23 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 -1.4
34 Friedman, Cameron SR Cypress Creek 11.23 Metro East Championship Apr 8, 2023 0.6
36 Lewis, Garrick SO Martin County 11.26 FPC Fresh / Soph Meet 2023 Feb 28, 2023 -1.4
37 Counts , Justin SR Santaluces 11.28 PBC Central Conference 2023 Mar 29, 2023 2.1
38 Cherelus, Elijah SR Freedom (Orlando) 11.29 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.1
39 valuntas, riley JR Royal Palm Beach 11.30 Royal Palm Beach Invitational 2 Mar 14, 2023 3.0
40 Baker, Jayden SO Jupiter 11.31 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 1.6
40 Dorelus, Offsen SR Olympia 11.31 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023 NWI
42 Stace, Ethan SR Windermere 11.33 Metro West Championships Apr 14, 2023 2.4
43 Williams, Anthony SR Palm Beach Lakes 11.34 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 0.6
43 Westbrook, Exavian SR Boone 11.34 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.1
45 Alvarez-Ledesma, Francisco SR Wellington 11.36 Jeff Fossen Memorial Meet 2023 Feb 25, 2023 0.7
45 McPherson, Jayden FR Viera 11.36 Cape Coast Conference South Qualifier @ Satellite 2023 Apr 6, 2023 -0.6
45 Watson, Jakyri FR Osceola (Kissimmee) 11.36 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023 -0.2
48 Walker, Romelo JR Olympia 11.37 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023 -1.5
49 Tuyo, Alex SR Harmony 11.39 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 -2.2
49 Wimberly, Javorian SR Palm Beach Central 11.39 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 2.1

100 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Robinson, Nauti'ka SR Olympia 11.94 Metro West Championships Apr 14, 2023 0.7
2 Levy, Shannon SR Osceola (Kissimmee) 12.02 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023 -0.3
2 Williams, Richelle SR Fort Pierce Central 12.02 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023 0.2
4 Mindley, Brielle SO Palm Beach Central 12.15 PBC Western Conference 2023 Mar 28, 2023 0.4
5 Morris, Emma JR Lake Nona 12.23 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 3.0
5 Jackson, Adina SR Palm Beach Central 12.23 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 1.8
7 Hudson, Nakira FR Dr. Phillips 12.27 Early Hawk Invitational Feb 24, 2023 NWI
8 Thomas, Ciara SR Viera 12.32 Astronaut Invitational Mar 24, 2023 1.5
9 Williams, Destiny SR Palm Beach Lakes 12.33 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 0.2
10 Martin, Nevaeya SR Palm Beach Gardens 12.38 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023 2.5
11 Touma, Rachelle JR Seminole Ridge 12.39 Anquan Boldin Invitational 2023 Mar 1, 2023 0.8
12 Walker , Keturah SR Palm Beach Gardens 12.50 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 0.3
13 Jenkins, Quanaya SR Osceola (Kissimmee) 12.52 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023 2.6
14 Rene, Senyce JR Dr. Phillips 12.54 Metro West Championships Apr 14, 2023 0.7
15 Lewis, Emelie JR Dwyer 12.56 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 0.3
16 Jacob, Brooke SO Palm Beach Central 12.61 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023 2.2
17 Augustin, Ketteline FR John I. Leonard 12.69 West Boca Raton Invitational Apr 3, 2023 3.2
17 Labord, Morgan SR Oak Ridge 12.69 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
19 Francois, Eltaneia SR Fort Pierce Central 12.70 South Fork Meet #2 Mar 24, 2023 2.1
20 Allen, Za'kaiyah SR Melbourne 12.71 Astronaut Invitational Mar 24, 2023 1.5
21 Rodriguez, Xelymar JR St. Cloud 12.79 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023 -0.3
22 Phinizee , Viviandra SO Vero Beach 12.81 Bill Wilson Invitational 2023 Mar 11, 2023 -1.1
23 Gordon, Dana JR Seminole Ridge 12.82 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 3.4
24 Wilson, Kenna JR Martin County 12.83 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 0.7
25 Cobb, Dontaesha JR Cypress Creek 12.86 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.5
26 Okwor, Rita JR Spanish River 12.89 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 -0.6
27 Nimade-Bonsu, Amma JR Olympia 12.93 Metro West Championships Apr 14, 2023 0.2
28 Schenk, Imani JR Melbourne 12.95 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023 NWI
28 Bright, Zanaya JR Osceola (Kissimmee) 12.95 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023 2.6
30 McClean, Ianna FR Dwyer 12.96 PBC Freshman Sophomore Meet 2023 Mar 1, 2023 NWI
31 Smith, Victorious SO Lake Nona 13.00 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023 0.2
32 Bell, Jonasia SO Santaluces 13.03 John I Leonard Invitational Apr 14, 2023 -1.2
33 Solomon, Chloe SR Olympia 13.04 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023 -1.4
34 Bates, Jaida SR Treasure Coast 13.05 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023 -0.3
35 Manning, Lakisha SR Boone 13.06 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 -0.2
35 Milord, Julian SO Palm Beach Central 13.06 Spanish River Invitational 2023 Feb 25, 2023 0.8
37 Antoine, Alexis SR Viera 13.07 Cape Coast Conference South Qualifier @ Satellite 2023 Apr 6, 2023 -0.4
37 Canaday, Zebrielle FR Osceola (Kissimmee) 13.07 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023 -0.3
39 turner, mariah FR Lake Nona 13.08 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 2.7
40 Gibson, Azariah FR Vero Beach 13.10 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 1.5
40 Poole, Lavaria SR Palm Beach Gardens 13.10 The Ellis Elite 16 Track & Field Invitational Mar 4, 2023 -1.5
40 McCrary, Aris SR Spanish River 13.10 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023 2.8
43 Qader, Layla SR Boone 13.11 Metro East Championship Apr 8, 2023 0.8
43 Williams, Olivia SO Santaluces 13.11 PBC Central Conference 2023 Mar 29, 2023 1.3
45 Hansen, Addison SO Melbourne 13.12 Astronaut Invitational Mar 24, 2023 5.3
45 Massey, Jeniah SR Lake Nona 13.12 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
47 Hadley, Maya FR Lake Nona 13.13 Eye of the Storm Invitational Apr 7, 2023 2.5
47 Jones-Rampel, Ashanti JR Boca Raton 13.13 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023 2.8
47 Garced, Aliyah SR Seminole Ridge 13.13 PBC Western Conference 2023 Mar 28, 2023 -0.2
47 Bell, Skyy SO Vero Beach 13.13 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023 -1.3

200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Williams, Derrick JR Vero Beach 21.40 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 1.5
2 Pettigrew, Shomari SR Treasure Coast 21.60 MCHS Tiger Invitational 2023 Feb 17, 2023 2.6
3 Smith, Tromance JR Vero Beach 21.75 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023 0.5
4 Dieujuste, Ritch SR West Boca Raton 21.77 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023 1.1
5 Thompson, Jalon JR Olympia 21.83 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 3.3
6 Previlma, Elvick JR Wellington 22.07 Panther Relays 2023 Mar 11, 2023 -2.4
6 Stith, Justin SR Dr. Phillips 22.07 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 3.3
8 Leathen, Albert SR Royal Palm Beach 22.15 Anquan Boldin Invitational 2023 Mar 1, 2023 -0.3
9 Thompson, Gerald SR Fort Pierce Central 22.18 St. Lucie County Meet 2023 Mar 23, 2023 0.7
10 West, Nicolas SR Spanish River 22.21 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023 1.2
11 Alexander, Denzel SR Martin County 22.24 Martin County Sarge Invitational 2023 Mar 31, 2023 0.7
12 Clayton, Anthony SR Fort Pierce Central 22.26 MCHS Tiger Invitational 2023 Feb 17, 2023 1.4
13 Nell, Isaiah JR Windermere 22.32 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 3.3
14 Ratcliff Jr., Kristopher SR Lake Nona 22.37 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.4
15 Deneus, Alvin SR West Boca Raton 22.38 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023 1.1
16 Owens, William JR Jupiter 22.39 Panther Relays 2023 Mar 11, 2023 -2.4
17 Westbrook, Exavian SR Boone 22.43 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.4
18 Miesak, Jozef SO Windermere 22.48 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 -1.6
19 Howell, Gavin SR Melbourne 22.54 Cape Coast Conference South Qualifier @ Satellite 2023 Apr 6, 2023 0.3
19 Green, Rodney JR Wellington 22.54 West Boca Raton Invitational Apr 3, 2023 0.3
21 White, Efrem FR Vero Beach 22.57 Panther Invitational Apr 8, 2023 -0.3
22 Jefferson, Davarrian FR Olympia 22.64 Panther Invitational Apr 8, 2023 1.9
23 Placide, Henly JR Osceola (Kissimmee) 22.66 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023 -0.1
24 Dillard, Taunaseyon FR Vero Beach 22.71 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 1.8
25 Wilson, Lagarion FR Boone 22.77 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 1.1
26 Clark, Zamarion SR Treasure Coast 22.80 St. Lucie County Meet 2023 Mar 23, 2023 0.7
27 young, thomas SO Lake Nona 22.82 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 3.1
28 Friedman, Cameron SR Cypress Creek 22.85 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023 -0.3
29 Graham, Kameron SR Boone 22.91 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.4
30 Noto, Luke JR Windermere 22.94 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023 -1.6
30 Baker, Jayden SO Jupiter 22.94 Panther Relays 2023 Mar 11, 2023 -2.4
32 Haughton, Tavaris SR Seminole Ridge 22.96 PBC Western Conference 2023 Mar 28, 2023 -0.4
33 Robinson, Jaheim SR Olympia 22.97 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 1.3
34 Swint, Taevion SO Osceola (Kissimmee) 22.98 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023 -1.1
34 Walker, Bryant SR Wellington 22.98 PBC Western Conference 2023 Mar 28, 2023 -0.4
36 Brown, Elijah SR Lake Nona 23.05 Metro East Championship Apr 8, 2023 2.8
36 McPherson, Jayden FR Viera 23.05 Cape Coast Conference South Qualifier @ Satellite 2023 Apr 6, 2023 -0.9
38 Lewis, Garrick SO Martin County 23.06 South Fork Meet #2 Mar 24, 2023 1.5
38 Grandison, Shayne SR Boone 23.06 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 NWI
40 Razz, Malik SR Forest Hill 23.07 PBC Central Conference 2023 Mar 29, 2023 1.8
41 Fyffe, Mark JR Wellington 23.09 Jeff Fossen Memorial Meet 2023 Feb 25, 2023 -0.8
42 Fernandez, Manny JR Seminole Ridge 23.10 West Boca Raton Invitational Apr 3, 2023 0.3
42 Cenescar, Esaie SO Cypress Creek 23.10 Metro East Championship Apr 8, 2023 2.8
44 Gentile, Dominick SR Viera 23.12 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023 -0.4
44 Lettingham, Jajuan SR Dwyer 23.12 Calvary Christian FtL Annual Invitational Mar 17, 2023 0.5
46 Daley, Dean SR Palm Beach Gardens 23.13 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 1.0
47 Louis, Jaden SR Park Vista 23.14 South Fork Meet #1 Mar 10, 2023 0.8
48 SILVERA, RASHID SR Oak Ridge 23.17 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 +0.0
49 Gonzales, Michael SO West Boca Raton 23.18 Royal Palm Beach Invitational 2 Mar 14, 2023 1.1
50 Augustin, Presten SO Dwyer 23.20 Panther Open Feb 20, 2023 1.6

200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Robinson, Nauti'ka SR Olympia 24.36 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 0.4
2 Williams, Richelle SR Fort Pierce Central 24.61 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023 -0.4
3 Hudson, Nakira FR Dr. Phillips 24.80 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 0.4
4 Mindley, Brielle SO Palm Beach Central 25.13 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023 2.8
5 Morris, Emma JR Lake Nona 25.27 Oak Ridge Invitational Feb 22, 2023 2.0
6 Walker , Keturah SR Palm Beach Gardens 25.52 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 1.4
7 Martin, Nevaeya SR Palm Beach Gardens 25.66 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 +0.0
8 Thomas, Ciara SR Viera 25.69 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023 -0.4
9 Levy, Shannon SR Osceola (Kissimmee) 25.81 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023 -0.8
10 Williams, Destiny SR Palm Beach Lakes 25.91 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 +0.0
11 Jenkins, Quanaya SR Osceola (Kissimmee) 25.96 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023 -1.6
12 Solomon, Chloe SR Olympia 26.08 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 0.4
13 Labord, Morgan SR Oak Ridge 26.17 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023 0.4
14 Young, Jorie FR Dr. Phillips 26.39 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 0.4
14 Jackson, Adina SR Palm Beach Central 26.39 Warrior Invitational 2023 Mar 3, 2023 -0.9
16 Bell, Jonasia SO Santaluces 26.40 Royal Palm Beach Invitational 1 Feb 16, 2023 +0.0
17 Nimade-Bonsu, Amma JR Olympia 26.50 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 1.2
18 Lewis, Emelie JR Dwyer 26.51 Panther Relays 2023 Mar 11, 2023 -1.4
19 Gibson, Azariah FR Vero Beach 26.56 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023 -1.6
19 Bright, Zanaya JR Osceola (Kissimmee) 26.56 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023 -1.7
19 Evans, Cetirria JR Vero Beach 26.56 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 2.3
22 Gonzalez-Trejo, Nicole SR Centennial 26.65 St. Lucie County Meet 2023 Mar 23, 2023 0.1
23 Cobb, Dontaesha JR Cypress Creek 26.66 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 0.4
23 Jernigan , Paris SR Viera 26.66 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023 NWI
25 Okwor, Rita JR Spanish River 26.68 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023 -2.4
25 Hansen, Addison SO Melbourne 26.68 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023 -1.6
27 Rene, Senyce JR Dr. Phillips 26.73 Metro West Championships Apr 14, 2023 0.9
27 Jacob, Brooke SO Palm Beach Central 26.73 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023 -0.6
29 Platon, Olivia SR Lake Nona 26.79 Metro East Championship Apr 8, 2023 -0.4
30 Jones-Rampel, Ashanti JR Boca Raton 26.82 Kings Var Open 2 Mar 16, 2023 -0.8
31 Christie-Thomas, Kyra JR West Boca Raton 26.83 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023 2.8
31 McClean, Ianna FR Dwyer 26.83 Martin County Sarge Invitational 2023 Mar 31, 2023 0.3
33 Garced, Aliyah SR Seminole Ridge 26.85 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 +0.0
34 Touma, Rachelle JR Seminole Ridge 26.94 West Boca Raton Invitational Apr 3, 2023 1.3
35 Augustin, Ketteline FR John I. Leonard 26.96 West Boca Raton Invitational Apr 3, 2023 1.3
36 Allen, Za'kaiyah SR Melbourne 26.97 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023 -1.7
37 Oge-Cannon, Giselle SR Palm Beach Central 27.02 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 1.3
38 Bates, Jaida SR Treasure Coast 27.04 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 0.8
38 Lara, Laylah SR St. Cloud 27.04 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023 -0.8
40 thomas, celina SR Royal Palm Beach 27.06 Royal Palm Beach Invitational 2 Mar 14, 2023 0.9
41 Ramirez, Sophia SO Wellington 27.12 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023 2.3
42 Eliassaint, Edwina FR Centennial 27.15 South Fork Meet #2 Mar 24, 2023 1.8
43 Francois, Eltaneia SR Fort Pierce Central 27.18 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 0.8
43 Lincifort, Tabitha SR Fort Pierce Central 27.18 St. Lucie County Meet 2023 Mar 23, 2023 0.1
45 Antoine, Alexis SR Viera 27.21 Cape Coast Conference South Qualifier @ Satellite 2023 Apr 6, 2023 -0.4
46 Albert, Merchelynie SO Santaluces 27.24 PBC Central Conference 2023 Mar 29, 2023 1.8
47 Milord, Julian SO Palm Beach Central 27.25 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023 -0.6
48 Gordon, Dana JR Seminole Ridge 27.29 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 1.3
49 Wilson, Kenna JR Martin County 27.34 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 0.1
50 Strachen, Aaliyah SO Osceola (Kissimmee) 27.38 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 -0.6

400 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Miesak, Jozef SO Windermere 48.16 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
2 Robinson, Jaheim SR Olympia 48.97 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
3 West, Nicolas SR Spanish River 49.12 Atlantic High School Conference Meet Mar 27, 2023
4 Pettigrew, Shomari SR Treasure Coast 49.17 St. Lucie County Meet 2023 Mar 23, 2023
5 Dieujuste, Ritch SR West Boca Raton 49.23 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
6 SILVERA, RASHID SR Oak Ridge 49.33 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
7 Thompson, Gerald SR Fort Pierce Central 49.54 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
8 Beauford, Arkehl SR Fort Pierce Central 49.73 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
9 Green, Rodney JR Wellington 49.95 John I Leonard Invitational Apr 14, 2023
10 Sanchez, Bryce SR Harmony 50.04 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
11 Stith, Justin SR Dr. Phillips 50.09 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
12 Lebrun, Robert SR Seminole Ridge 50.18 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
13 Meance, Kelson SR Lake Worth 50.19 PBC Central Conference 2023 Mar 29, 2023
14 Friedman, Cameron SR Cypress Creek 50.21 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
15 Fyffe, Mark JR Wellington 50.42 Warrior Invitational 2023 Mar 3, 2023
16 Noto, Luke JR Windermere 50.72 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
17 Carter, Michael JR Vero Beach 50.75 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
18 Jacobs , Jarvis FR Vero Beach 50.78 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
19 Haughton, Tavaris SR Seminole Ridge 50.88 PBC Western Conference 2023 Mar 28, 2023
20 Dewar, Justin JR Park Vista 51.06 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
21 DeSantis, Corrado JR Dwyer 51.10 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
22 Tolbert, Deshaun JR Olympia 51.19 Metro West Championships Apr 14, 2023
23 Previlma, Elvick JR Wellington 51.21 West Boca Raton Invitational Apr 3, 2023
24 Thompson, Jakob SR Santaluces 51.37 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
25 Clayton, Anthony SR Fort Pierce Central 51.38 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
26 holmes, jameire SO Royal Palm Beach 51.43 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
27 Nelson, Eric FR Viera 51.49 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
28 Toussaint, Jaden JR Santaluces 51.60 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
29 Morrell, Tye JR Viera 51.61 CCC Championship @ Satellite 2023 Apr 14, 2023
29 Baker, Jayden SO Jupiter 51.61 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
31 Peters, Michael SR Seminole Ridge 51.64 PBC Western Conference 2023 Mar 28, 2023
31 Clark, Zamarion SR Treasure Coast 51.64 St. Lucie County Meet 2023 Mar 23, 2023
33 Fruechtenicht, Kai SR West Boca Raton 51.68 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023
34 Brown, Elijah SR Lake Nona 51.70 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
35 Grandison, Shayne SR Boone 51.71 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
36 Louis, Temani JR Olympic Heights 51.81 Atlantic High School Conference Meet Mar 27, 2023
37 Deneus, Alvin SR West Boca Raton 51.82 Royal Palm Beach Invitational 1 Feb 16, 2023
38 Simouang, David JR Boca Raton 51.85 Atlantic High School Conference Meet Mar 27, 2023
39 Davis, Trenton JR Forest Hill 51.91 John I Leonard Invitational Apr 14, 2023
40 Rijos, Daniel SR Freedom (Orlando) 51.95 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
41 Lopez, Mateo SR Park Vista 51.97 PBC Central Conference 2023 Mar 29, 2023
41 Andrew-Brown, Jevon SR Tohopekaliga 51.97 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
43 Handal, Nicolas SR Viera 51.98 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
44 Francis, Joaquin JR Tohopekaliga 52.06 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
45 Delcy, Marc JR Oak Ridge 52.07 Lake Buena Vista Home Meet Apr 5, 2023
45 Augustin, Presten SO Dwyer 52.07 Panther Open Feb 20, 2023
47 Cenescar, Esaie SO Cypress Creek 52.08 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
48 Razz, Malik SR Forest Hill 52.09 Warrior Invitational 2023 Mar 3, 2023
49 valuntas, riley JR Royal Palm Beach 52.13 Antone Smith's MuckCity Invite 1023 Mar 9, 2023
50 Petersen, Will SR Boone 52.14 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023

400 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Hudson, Nakira FR Dr. Phillips 54.39 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
2 Robinson, Nauti'ka SR Olympia 54.60 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
3 Williams, Richelle SR Fort Pierce Central 57.01 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
4 Thomas, Ciara SR Viera 58.62 CCC Championship @ Satellite 2023 Apr 14, 2023
5 Alexander, Sabine FR Boone 59.15 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
6 Platon, Olivia SR Lake Nona 59.52 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
7 Labord, Morgan SR Oak Ridge 59.66 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
8 Harrigan, Kariana SO Park Vista 1:00.10 Warrior Invitational 2023 Mar 3, 2023
9 Oquendo, Eliana JR Olympia 1:00.25 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
10 Malaykhan, Crystal FR Lake Nona 1:00.32 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
11 Solomon, Chloe SR Olympia 1:00.61 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
12 Lincifort, Tabitha SR Fort Pierce Central 1:00.66 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
13 Oge-Cannon, Giselle SR Palm Beach Central 1:00.96 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
14 Taylor, Briana SO Palm Beach Central 1:00.98 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
15 Kline, Hannah JR St. Cloud 1:01.02 John Anthony Memorial Meet Mar 6, 2023
16 Strachen, Aaliyah SO Osceola (Kissimmee) 1:01.21 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
17 Walker , Keturah SR Palm Beach Gardens 1:01.35 The Ellis Elite 16 Track & Field Invitational Mar 4, 2023
18 Gordon, Omaria JR Olympia 1:01.36 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023
19 Fertic, Shelby JR Harmony 1:01.45 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
20 Christie-Thomas, Kyra JR West Boca Raton 1:01.65 Royal Palm Beach Invitational 2 Mar 14, 2023
21 Williams, Jailyan FR Centennial 1:02.07 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
21 Bates, Jaida SR Treasure Coast 1:02.07 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
23 hinz, payton SR Royal Palm Beach 1:02.17 Anquan Boldin Invitational 2023 Mar 1, 2023
24 Kirkland, Trinity SO Dr. Phillips 1:02.20 Panther Invitational Apr 8, 2023
25 Hughes, Miosha JR Oak Ridge 1:02.28 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
26 Bell, Jonasia SO Santaluces 1:02.30 Jeff Fossen Memorial Meet 2023 Feb 25, 2023
26 Caceres, Chase JR Dr. Phillips 1:02.30 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
28 Overby, Nia SR Boone 1:02.70 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023
29 Garced, Aliyah SR Seminole Ridge 1:02.76 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
29 Jenkins, Quanaya SR Osceola (Kissimmee) 1:02.76 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
31 Flowers, Jolie SR Freedom (Orlando) 1:02.77 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
32 Rodriguez, Alondra FR Cypress Creek 1:02.83 Metro East Championship Apr 8, 2023
33 Sinclair, Bianca FR Palm Beach Central 1:02.85 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
34 Domashinski, Sasha FR Fort Pierce Central 1:02.88 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
35 Jones-Rampel, Ashanti JR Boca Raton 1:02.94 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
36 Johnson, Aria SO Jupiter 1:03.03 Benjamin Meet #2 2023 Apr 1, 2023
37 Francois, Eltaneia SR Fort Pierce Central 1:03.11 Warrior Invitational 2023 Mar 3, 2023
38 Goldblatt, Tori JR West Boca Raton 1:03.19 Warrior Invitational 2023 Mar 3, 2023
39 Wrathell, Gianna JR Park Vista 1:03.29 Park Vista Meet #1 Mar 1, 2023
40 Rejouis, Ashley FR Palm Beach Gardens 1:03.34 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
41 Gonzalez-Trejo, Nicole SR Centennial 1:03.44 Martin County Sarge Invitational 2023 Mar 31, 2023
42 Milord, Julian SO Palm Beach Central 1:03.62 Warrior Invitational 2023 Mar 3, 2023
43 Radcliff, Aniyah JR Osceola (Kissimmee) 1:03.63 John Anthony Memorial Meet Mar 6, 2023
44 Monlevade, Rebecca SO West Boca Raton 1:03.66 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023
44 Williams, Jailyn FR Centennial 1:03.66 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
46 Hochstetter, Rylee JR Martin County 1:03.77 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
47 Randolph, Harmoni JR Fort Pierce Central 1:03.85 South Fork Meet #2 Mar 24, 2023
48 Cobb, Dontaesha JR Cypress Creek 1:04.22 Freedom Last Chance Meet 2023 Apr 12, 2023
49 George, Tatiana JR Osceola (Kissimmee) 1:04.24 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
50 Christian, Andronika SR West Boca Raton 1:04.40 West Boca Raton Invitational Apr 3, 2023

800 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Fruechtenicht, Kai SR West Boca Raton 1:56.79 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
2 Rendek , Aedan SR Viera 1:57.65 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
3 Medina, Javan SR Tohopekaliga 1:58.16 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
4 Price, Jalyn SO Dwyer 1:58.39 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
5 Cannella, Dylan JR Boone 1:58.89 Metro East Championship Apr 8, 2023
6 Petersen, Will SR Boone 1:58.94 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
7 Reyes, Daniel SO Spanish River 1:59.64 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
8 Torres, Dylan JR Lake Nona 2:00.08 Falcon Last Chance 13 Apr 14, 2023
9 Banzhaf, Parker SO Vero Beach 2:00.30 Satellite HS Scorpion Invitational 2023 Mar 3, 2023
10 Grobler, Josh SR Spanish River 2:00.38 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023
11 wells, kenyon JR Royal Palm Beach 2:01.06 PBC Western Conference 2023 Mar 28, 2023
12 Martingano, Jaiden SR Melbourne 2:01.72 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
13 Carroll, Aidan SR Viera 2:01.75 Satellite HS Scorpion Invitational 2023 Mar 3, 2023
14 Jean, Joel SR Harmony 2:01.91 Harmony Invitational Mar 4, 2023
15 Dunham, Evan JR Vero Beach 2:01.98 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
16 Gordon, Zane JR Seminole Ridge 2:02.06 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
17 Cescato, Max SO Spanish River 2:02.70 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
18 Delcy, Marc JR Oak Ridge 2:02.71 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
19 Gunterman, Chris SO Park Vista 2:03.50 South Fork Meet #1 Mar 10, 2023
20 Higgins, Tyrone SR Palm Beach Gardens 2:03.66 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
21 Assefa, Saafir SR Boone 2:03.74 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
22 Miyake, Caio JR Olympic Heights 2:04.04 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
23 McNulty, Brandon JR Boone 2:04.09 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023
24 Kaegi, Noah SO Fort Pierce Central 2:04.11 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
25 Trimble, Corradrio SR Osceola (Kissimmee) 2:04.42 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
26 Elliott, Ethan SR Wellington 2:04.47 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
27 Bahrami, Luke FR Spanish River 2:04.70 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
28 Coan, Lucas SO Olympia 2:04.78 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
29 Beausejour-Joseph, Yaiden SO Treasure Coast 2:04.82 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
30 Coley, Daniel JR Palm Beach Central 2:05.08 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
31 Barker, Gabriel SR Lake Nona 2:05.11 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
32 holmes, jameire SO Royal Palm Beach 2:05.26 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
33 Robinson, Jaheim SR Olympia 2:05.34 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023
34 Willard, Kenan SO Vero Beach 2:05.77 Bill Wilson Invitational 2023 Mar 11, 2023
35 Smith, Jaden FR Dr. Phillips 2:05.80 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
36 Girard, Michael FR Viera 2:05.84 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
37 SILVERA, RASHID SR Oak Ridge 2:05.97 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
38 Layman, Benjamin SR Jupiter 2:06.28 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
39 Vergari, Bohn FR Spanish River 2:06.33 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
40 Frederick, Scott JR Boca Raton 2:06.74 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023
41 Villacorta Melo, Colin SO Boca Raton 2:06.85 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
42 Santos-Gonzalez, Jayden SO Oak Ridge 2:06.90 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
43 Anthony, Collin SR Olympia 2:07.52 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023
44 Archibald, Antoine SR Wellington 2:07.80 Jeff Fossen Memorial Meet 2023 Feb 25, 2023
45 Smith, Kelvin SO Palm Beach Central 2:07.82 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023
46 Garcia, Joseph SR Spanish River 2:08.20 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023
47 Hernandez, Adams JR Cypress Creek 2:08.48 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
48 West, Nicolas SR Spanish River 2:08.77 Park Vista Meet #1 Mar 1, 2023
49 Knoblock, Wesley SR Melbourne 2:08.80 Cape Coast Conference South Qualifier @ Satellite 2023 Apr 6, 2023
50 Giuliani, Tyler JR Boone 2:08.83 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023

800 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Oquendo, Eliana JR Olympia 2:18.85 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
2 Alexander, Sabine FR Boone 2:19.12 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
3 Goldblatt, Tori JR West Boca Raton 2:21.88 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
4 Shelby, Cameron SO Seminole Ridge 2:23.28 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
5 OBrien, Katelyn FR Boca Raton 2:24.23 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
6 Herndon, Ebony JR Boone 2:24.47 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
7 Magner, Brynn SR Harmony 2:24.84 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
8 Frost, Aubrey SO Olympia 2:24.98 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
9 Fertic, Shelby JR Harmony 2:25.92 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
10 Love, Mya SO Park Vista 2:25.98 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
11 Wrathell, Gianna JR Park Vista 2:27.05 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
12 Ratledge, Elise SR Park Vista 2:27.07 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
13 Sahaydak, Layla FR Boone 2:27.35 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
14 Colvin, Alyssa SR Dwyer 2:28.25 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
15 Narvaez, Isabella SR Viera 2:28.50 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
16 Fitos, Kaelynn JR Windermere 2:28.87 Panther Invitational Apr 8, 2023
17 Gonzalez-Nunez, Mia SO Osceola (Kissimmee) 2:29.02 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
18 Dolan, Megan SR Boone 2:29.92 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023
19 Baysura, Ava SR Vero Beach 2:29.94 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
20 Richgels, Delaney JR Lake Nona 2:29.96 Pioneer Invitational Mar 22, 2023
21 Elwell, Addison FR Viera 2:30.13 Bill Wilson Invitational 2023 Mar 11, 2023
22 Heald, Maddie JR Olympia 2:30.84 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023
23 Howard, Angelina SR Wellington 2:31.13 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
24 Movchuk, Madison JR Martin County 2:31.14 Warrior Invitational 2023 Mar 3, 2023
25 Malaykhan, Crystal FR Lake Nona 2:31.78 Metro East Championship Apr 8, 2023
26 Chavez, Lilly SR Dwyer 2:32.41 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
27 Hanssen, Katherine FR Jupiter 2:32.87 Benjamin Meet #2 2023 Apr 1, 2023
28 Baig, Danielle SO Wellington 2:33.01 Royal Palm Beach Invitational 2 Mar 14, 2023
29 Minor, Lauren SR Windermere 2:33.10 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
30 Perez, Kyla FR St. Cloud 2:33.34 Coach Mac Monday Madness Mar 20, 2023
31 Cortes, Camila SR Park Vista 2:33.76 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
32 Decker, Lailana SO Harmony 2:33.77 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
33 Storey, Geneveve FR Boca Raton 2:34.05 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
34 Christensen, Isabelle SO Windermere 2:34.23 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
35 Hanssen, Alexa SR Jupiter 2:34.28 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
36 Lack, Ava SO Windermere 2:34.84 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
37 Dudek, Charlotte SO Windermere 2:34.88 Panther Invitational Apr 8, 2023
38 Cortez, Isabella FR Boca Raton 2:35.38 West Boca Raton Invitational Apr 3, 2023
39 Knopfle, Emily SO Olympia 2:35.77 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023
40 Solomon, Chloe SR Olympia 2:35.92 Metro West Championships Apr 14, 2023
41 Heald, Katie FR Olympia 2:35.93 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023
42 Tribble, Ariel FR Palm Beach Gardens 2:36.51 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
43 Emperic, Madeleline SR Windermere 2:36.81 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023
44 Caceres, Chase JR Dr. Phillips 2:37.28 Kowboy Developmental Meet 2 Mar 29, 2023
45 Orcutt, Aubrey SO Melbourne 2:37.49 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023
46 Safarli, Ayan SO Dwyer 2:37.50 PBC Freshman Sophomore Meet 2023 Mar 1, 2023
47 Harper, Sarah JR Melbourne 2:37.74 Cape Coast Conference South Qualifier @ Satellite 2023 Apr 6, 2023
48 Baltrun, Juliet JR Jupiter 2:37.84 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
49 Kasten, Lula JR Dr. Phillips 2:38.04 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
50 Polete-Ortiz, Naomi JR Tohopekaliga 2:38.21 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023

1600 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Rendek , Aedan SR Viera 4:19.10 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
2 Torres, Dylan JR Lake Nona 4:25.81 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
3 Willard, Kenan SO Vero Beach 4:26.24 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
4 Camacho, Johan SR Tohopekaliga 4:28.07 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
5 Dunham, Evan JR Vero Beach 4:28.59 Panther Invitational Apr 8, 2023
6 Lizardo, Zeniel SR Tohopekaliga 4:29.65 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
7 Anthony, Collin SR Olympia 4:32.20 Panther Invitational Apr 8, 2023
8 McNulty, Brandon JR Boone 4:33.66 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
9 Jean, Joel SR Harmony 4:33.72 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
9 Thundiyil, Gian SR Boone 4:33.72 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
11 Carroll, Aidan SR Viera 4:34.28 CCC Championship @ Satellite 2023 Apr 14, 2023
12 Raney, Cameron SR Viera 4:34.85 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
13 Price, Jalyn SO Dwyer 4:35.35 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
14 Reyes, Daniel SO Spanish River 4:35.78 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
15 Girard, Jack SO Viera 4:35.88 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023
16 Santos-Gonzalez, Jayden SO Oak Ridge 4:36.71 Metro East Championship Apr 8, 2023
17 Garcia, Joseph SR Spanish River 4:36.80 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
18 Sangely, Preston FR Spanish River 4:37.04 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
19 Bjork, Rami SO Dwyer 4:37.06 The Ellis Elite 16 Track & Field Invitational Mar 4, 2023
20 Miyake, Caio JR Olympic Heights 4:37.49 Calvary Chr FtL Varsity Last Chance Apr 14, 2023
21 Riley, Trent JR Melbourne 4:37.90 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
22 Martingano, Jaiden SR Melbourne 4:38.42 Astronaut Invitational Mar 24, 2023
23 Ziskinder, Robbie FR Martin County 4:39.46 Martin County Sarge Invitational 2023 Mar 31, 2023
24 Bevins, Collin JR Park Vista 4:41.08 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
25 Falkins, David JR Spanish River 4:41.58 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
26 Medina, Javan SR Tohopekaliga 4:42.41 John Anthony Memorial Meet Mar 6, 2023
27 Castillo , Omar SR Seminole Ridge 4:42.81 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
28 DeSouza, Thiago SR Treasure Coast 4:43.07 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
29 Mauldin, Dylan SO Boone 4:43.63 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
30 Harad, Maccabee SO Spanish River 4:43.79 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023
31 Santana, George SO Dwyer 4:43.98 NPB Conference Meet 2023 Mar 29, 2023
32 Stan, Christian SR Park Vista 4:44.85 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
33 Petersen, Will SR Boone 4:45.22 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
34 Connors, William SO Wellington 4:45.82 PBC Western Conference 2023 Mar 28, 2023
35 Elliott, Ethan SR Wellington 4:48.02 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
36 Barker, Gabriel SR Lake Nona 4:48.32 Harmony Invitational Mar 4, 2023
37 Garrett, Jacob JR Spanish River 4:48.66 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
38 Frederick, Scott JR Boca Raton 4:49.37 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
39 Campione, Marcus JR Vero Beach 4:49.85 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
40 Girard, Michael FR Viera 4:50.22 Satellite HS Scorpion Invitational 2023 Mar 3, 2023
41 Ruiz, Mitchell JR Boone 4:50.49 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023
42 Brooks, Connor SR Boca Raton 4:51.41 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023
43 Gunterman, Chris SO Park Vista 4:51.44 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
44 Prada, Al SO Windermere 4:51.49 Panther Invitational Apr 8, 2023
45 Homan, Michael SO Boca Raton 4:51.68 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
46 Riley, Chase SR Melbourne 4:51.82 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
46 Grobler, Josh SR Spanish River 4:51.82 Big Blue 2023 Mar 4, 2023
48 Kopittke, Brett SO Spanish River 4:52.08 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
49 Wangensteen, Jackson SR Melbourne 4:52.88 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
50 Lopez, Jared JR Dr. Phillips 4:53.11 Early Hawk Invitational Feb 24, 2023

1600 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 O'Day, Emma SR Boca Raton 4:56.76 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
2 Dolan, Megan SR Boone 5:14.10 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
3 Baig, Danielle SO Wellington 5:15.04 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023
4 OBrien, Katelyn FR Boca Raton 5:15.09 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
5 Claytor, Hannah SR Dr. Phillips 5:19.34 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
6 Elwell, Addison FR Viera 5:20.32 Satellite HS Scorpion Invitational 2023 Mar 3, 2023
7 Foley, Hannah SR Boone 5:20.48 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
8 Shelby, Cameron SO Seminole Ridge 5:23.05 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
9 Baysura, Ava SR Vero Beach 5:25.66 Panther Invitational Apr 8, 2023
10 Decker, Lailana SO Harmony 5:27.52 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
11 Reason, Jessica SR Park Vista 5:28.62 PBC Central Conference 2023 Mar 29, 2023
12 Frost, Aubrey SO Olympia 5:30.50 Panther Invitational Apr 8, 2023
13 Movchuk, Madison JR Martin County 5:31.63 Warrior Invitational 2023 Mar 3, 2023
14 Chavez, Lilly SR Dwyer 5:32.18 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
15 Narvaez, Isabella SR Viera 5:32.48 Merritt Island Open Mar 9, 2023
16 Ratledge, Elise SR Park Vista 5:33.61 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
17 Magner, Brynn SR Harmony 5:34.56 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
18 Herndon, Ebony JR Boone 5:34.59 Metro East Championship Apr 8, 2023
19 Knopfle, Emily SO Olympia 5:34.70 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
20 Hanssen, Katherine FR Jupiter 5:34.93 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
21 Heald, Maddie JR Olympia 5:35.19 Panther Invitational Apr 8, 2023
22 Colvin, Alyssa SR Dwyer 5:35.33 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
23 Sadorf, Katelyn JR Spanish River 5:37.97 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023
24 Lack, Ava SO Windermere 5:38.02 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
25 Guzzo, Isabella FR Park Vista 5:38.54 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
26 Stern, Victoria SO West Boca Raton 5:41.13 Royal Palm Beach Invitational 2 Mar 14, 2023
27 Maarsingh, Kirsten FR Wellington 5:41.80 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
28 Cardenas, Gabrielle FR Spanish River 5:42.18 Big Blue 2023 Mar 4, 2023
29 Cortes, Camila SR Park Vista 5:42.87 Park Vista Meet #1 Mar 1, 2023
30 Minor, Lauren SR Windermere 5:44.32 Panther Invitational Apr 8, 2023
31 Moore, Kaitlynn SO Treasure Coast 5:45.19 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
32 Christensen, Isabelle SO Windermere 5:45.65 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
33 Richgels, Delaney JR Lake Nona 5:47.06 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
34 Alexander, Sabine FR Boone 5:48.46 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
35 Emperic, Madeleline SR Windermere 5:48.56 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
36 Gerrits , Brooke SR Viera 5:49.63 Merritt Island Open Mar 9, 2023
37 Hanssen, Alexa SR Jupiter 5:50.44 MCHS Tiger Invitational 2023 Feb 17, 2023
38 Orcutt, Aubrey SO Melbourne 5:50.45 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
39 Helms, Maddie SO Viera 5:50.50 Bill Wilson Invitational 2023 Mar 11, 2023
40 Apotsos, Katelyn SR Melbourne 5:50.78 Bill Wilson Invitational 2023 Mar 11, 2023
40 Chao, Samantha SO Lake Nona 5:50.78 Pioneer Invitational Mar 22, 2023
42 Sahaydak, Layla FR Boone 5:51.39 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023
43 Gonzalez-Nunez, Mia SO Osceola (Kissimmee) 5:51.58 John Anthony Memorial Meet Mar 6, 2023
44 Pahl, Hannah JR Wellington 5:52.81 John I Leonard Invitational Apr 14, 2023
45 Safarli, Ayan SO Dwyer 5:52.99 Panther Relays 2023 Mar 11, 2023
46 Wallace, Connelly SO Spanish River 5:53.54 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
47 Durney, Kylie SR Dr. Phillips 5:55.43 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
48 Polete-Ortiz, Naomi JR Tohopekaliga 5:55.45 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
49 Harper, Sarah JR Melbourne 5:55.88 Satellite HS Scorpion Invitational 2023 Mar 3, 2023
50 Bourne, Drayton JR Boone 5:57.43 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023

3200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Rendek , Aedan SR Viera 9:23.36 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
2 Jean, Joel SR Harmony 9:30.21 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
3 Camacho, Johan SR Tohopekaliga 9:32.43 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
4 Raney, Cameron SR Viera 9:34.63 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
5 Willard, Kenan SO Vero Beach 9:37.88 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
6 Torres, Dylan JR Lake Nona 9:43.48 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
7 Brooks, Connor SR Boca Raton 9:44.93 Louie Bing Invitational Feb 17, 2023
8 Dunham, Evan JR Vero Beach 9:47.14 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
9 Garcia, Joseph SR Spanish River 9:50.26 Spanish River Invitational 2023 Feb 25, 2023
10 Thundiyil, Gian SR Boone 9:53.32 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
11 Lizardo, Zeniel SR Tohopekaliga 9:57.05 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
12 Sangely, Preston FR Spanish River 9:58.77 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
13 Girard, Jack SO Viera 9:58.85 Satellite HS Scorpion Invitational 2023 Mar 3, 2023
14 Harad, Maccabee SO Spanish River 10:00.26 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
15 Ziskinder, Robbie FR Martin County 10:05.20 Martin County Championships 2023 Apr 6, 2023
16 Mauldin, Dylan SO Boone 10:09.81 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
17 Riley, Trent JR Melbourne 10:12.09 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023
18 Santana, George SO Dwyer 10:12.74 PBC Freshman Sophomore Meet 2023 Mar 1, 2023
19 Girard, Michael FR Viera 10:15.76 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023
20 Morrow, Sage SR Vero Beach 10:16.06 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
21 McNulty, Brandon JR Boone 10:16.25 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
22 Bjork, Rami SO Dwyer 10:17.92 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
23 Garrett, Jacob JR Spanish River 10:19.56 Louie Bing Invitational Feb 17, 2023
24 Medina, Javan SR Tohopekaliga 10:19.66 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
25 Anthony, Collin SR Olympia 10:20.84 Metro West Championships Apr 14, 2023
26 Wangensteen, Jackson SR Melbourne 10:21.32 CCC Championship @ Satellite 2023 Apr 14, 2023
27 Santos-Gonzalez, Jayden SO Oak Ridge 10:21.72 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
28 Bevins, Collin JR Park Vista 10:25.06 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
29 DeSouza, Thiago SR Treasure Coast 10:25.17 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
30 Wilson, Ryan JR Spanish River 10:25.47 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
31 Connors, William SO Wellington 10:29.02 John I Leonard Invitational Apr 14, 2023
32 Riley, Chase SR Melbourne 10:31.76 Satellite HS Scorpion Invitational 2023 Mar 3, 2023
33 Orgaz, Sean SR Boca Raton 10:34.98 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
34 Falkins, David JR Spanish River 10:35.24 Park Vista Meet #1 Mar 1, 2023
35 Stan, Christian SR Park Vista 10:35.25 Park Vista Meet #1 Mar 1, 2023
36 Rodriguez, Marc JR Tohopekaliga 10:35.52 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
37 Ruiz, Mitchell JR Boone 10:37.98 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
38 Knoblock, Wesley SR Melbourne 10:40.87 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
39 Barbour, Anakin JR Harmony 10:41.46 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
40 Campione, Marcus JR Vero Beach 10:45.11 Satellite HS Scorpion Invitational 2023 Mar 3, 2023
41 Vladimir, Ryan JR Boca Raton 10:46.23 The Ellis Elite 16 Track & Field Invitational Mar 4, 2023
42 Valentin, Orbin FR Boone 10:46.71 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
43 Fritts, Tyler SO Olympia 10:47.86 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023
44 Vici, Morgan JR Viera 10:49.99 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
45 Norton, Brady JR Park Vista 10:52.21 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
46 Leff, Alex SR Park Vista 10:52.95 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
47 Gilbert, Yosef SR Wellington 10:54.38 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023
48 Tanon, Isaiah SR Boone 10:55.02 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
49 Prada, Al SO Windermere 10:55.62 Metro West Championships Apr 14, 2023
50 Crescenzo, Matthew SO Martin County 10:57.07 Martin County Sarge Invitational 2023 Mar 31, 2023

3200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 O'Day, Emma SR Boca Raton 10:50.84 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
2 OBrien, Katelyn FR Boca Raton 11:15.70 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
3 Baig, Danielle SO Wellington 11:18.14 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
4 Elwell, Addison FR Viera 11:39.11 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
5 Dolan, Megan SR Boone 11:46.76 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
6 Foley, Hannah SR Boone 11:48.34 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023
7 Reason, Jessica SR Park Vista 11:48.60 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
8 Decker, Lailana SO Harmony 11:48.62 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
9 Claytor, Hannah SR Dr. Phillips 11:51.33 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
10 Baysura, Ava SR Vero Beach 11:52.08 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
11 Hanssen, Katherine FR Jupiter 11:52.62 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
12 Knopfle, Emily SO Olympia 11:54.51 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023
13 Sadorf, Katelyn JR Spanish River 12:00.79 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
14 Gerrits , Brooke SR Viera 12:03.64 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
15 Narvaez, Isabella SR Viera 12:04.54 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
16 Frost, Aubrey SO Olympia 12:15.41 Metro West Championships Apr 14, 2023
17 Orcutt, Aubrey SO Melbourne 12:16.68 Satellite HS Scorpion Invitational 2023 Mar 3, 2023
18 Chavez, Lilly SR Dwyer 12:19.41 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
19 Shelby, Cameron SO Seminole Ridge 12:30.24 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
20 Cardenas, Gabrielle FR Spanish River 12:30.40 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
21 Helms, Maddie SO Viera 12:31.60 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
22 Moore, Kaitlynn SO Treasure Coast 12:32.77 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
23 Heald, Maddie JR Olympia 12:35.83 Windermere Meet of Champions Classic 2023 Feb 25, 2023
24 Pahl, Hannah JR Wellington 12:35.86 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
25 Colvin, Alyssa SR Dwyer 12:43.57 Panther Open Feb 20, 2023
26 Safarli, Ayan SO Dwyer 12:44.49 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
27 Gialanella, Nikki SR Park Vista 12:47.59 Warrior Invitational 2023 Mar 3, 2023
28 Heald, Katie FR Olympia 12:51.14 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
29 Christensen, Isabelle SO Windermere 12:51.74 Panther Invitational Apr 8, 2023
30 Polete-Ortiz, Naomi JR Tohopekaliga 12:53.38 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
31 Movchuk, Madison JR Martin County 12:53.74 MCHS Tiger Invitational 2023 Feb 17, 2023
32 Seinfeld, Sydney SO Boone 12:55.29 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
33 Lack, Ava SO Windermere 12:56.06 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
34 Stern, Victoria SO West Boca Raton 13:01.21 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
35 Davis, Maison SO Park Vista 13:02.16 Park Vista Meet #1 Mar 1, 2023
36 Sahaydak, Layla FR Boone 13:02.21 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023
37 Durney, Kylie SR Dr. Phillips 13:05.53 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
38 Harper, Sarah JR Melbourne 13:08.39 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
39 Richgels, Delaney JR Lake Nona 13:10.98 Harmony Invitational Mar 4, 2023
40 Emperic, Madeleline SR Windermere 13:14.02 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
41 Cobb, Anna SO Vero Beach 13:15.58 George Jenkins - Bob English Invitational 2023 Feb 18, 2023
42 Trett, Trinity SR Viera 13:15.69 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023
43 Apotsos, Katelyn SR Melbourne 13:15.88 Cape Coast Conference South Qualifier @ Satellite 2023 Apr 6, 2023
44 Mayberry, Ava SO Spanish River 13:17.46 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
45 Harris, Hannah FR Melbourne 13:19.25 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
46 Shroyer, Jada SO St. Cloud 13:26.81 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
47 Solomon, Loni JR West Boca Raton 13:37.57 Royal Palm Beach Invitational 1 Feb 16, 2023
48 Scott, Sandy JR Olympia 13:40.28 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
49 Levine, Jacqueline SO Spanish River 13:42.15 Spanish River Invitational 2023 Feb 25, 2023
50 Rains, Riley SO Dwyer 13:42.27 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023

100 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Gordon, Omaria JR Olympia 14.56 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023 -0.2
2 Burdon, Khy SR Dr. Phillips 14.81 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023 -0.2
3 Phinizee , Viviandra SO Vero Beach 15.17 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023 -1.8
4 Washington, Tyler SR Windermere 15.59 Metro West Championships Apr 14, 2023 -0.7
5 Boltnott, Aliyah FR Palm Beach Lakes 15.83 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 0.7
6 Thomas , Kiana SR Palm Beach Gardens 16.03 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023 -1.5
7 Odita, Katherine SO Palm Beach Gardens 16.18 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 0.7
8 Mcburnie, Joh'Rissa SR Fort Pierce Central 16.20 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 -0.9
9 Rodriguez, Priscilla SO St. Cloud 16.29 Kowboy Invitational Mar 10, 2023 1.1
10 Overby, Nia SR Boone 16.46 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 -0.9
11 Radcliff, Aniyah JR Osceola (Kissimmee) 16.48 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023 0.9
12 Hamilton, Adryanna SR Palm Beach Gardens 16.55 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 0.7
13 Rutherford, Paige JR Viera 16.80 Astronaut Invitational Mar 24, 2023 2.0
13 Massey, Jeniah SR Lake Nona 16.80 Metro East Championship Apr 8, 2023 0.4
15 Vargo, Alyssa FR Harmony 16.88 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023 -1.8
16 Nuzzolo, Katelyn JR Seminole Ridge 17.03 PBC Western Conference 2023 Mar 28, 2023 0.8
17 Mack, Kelliana SR Osceola (Kissimmee) 17.16 Kowboy Developmental Meet 2 Mar 29, 2023 -1.2
18 Albert, Giulia JR Freedom (Orlando) 17.21 Freedom Developmental Track Meet 2023 Feb 17, 2023 NWI
19 Rodriguez, Xelymar JR St. Cloud 17.45 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023 1.6
20 Clermont, Abigail SR Palm Beach Central 17.75 PBC Western Conference 2023 Mar 28, 2023 0.8
21 Veal, Alana JR Fort Pierce Central 17.83 MCHS Tiger Invitational 2023 Feb 17, 2023 0.9
22 Oquendo, Eliana JR Olympia 17.84 Metro West Championships Apr 14, 2023 -0.9
23 Lewis, Nyzeria SR Fort Pierce Central 17.88 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 -0.9
24 Anyiwo, Zikora SO Lake Nona 17.92 Metro East Championship Apr 8, 2023 0.4
25 Blot, Aaliyah SR Dr. Phillips 17.95 Panther Invitational Apr 8, 2023 -1.8
26 Ruiz, Samara JR West Boca Raton 18.04 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023 -2.0
27 Massena, Chrislaine SO Park Vista 18.17 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023 -2.0
28 Evans, Cetirria JR Vero Beach 18.34 Bill Wilson Invitational 2023 Mar 11, 2023 -0.5
29 Negron, Amaris SO Dwyer 18.38 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023 -0.4
30 Jolivert, Claudia JR Fort Pierce Central 18.40 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 -0.5
31 Marrero, Jayani SO Lake Nona 18.48 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023 NWI
32 Szpreglewski, Julia SO Martin County 18.56 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 -0.9
33 Meneghini, Milena JR Spanish River 18.61 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023 -2.0
34 Cook, D'Vinity SO Harmony 18.64 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023 -2.3
35 Meneghini, Emmy SR Spanish River 18.71 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 0.9
36 McCain, Skyler FR Jupiter 18.77 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023 -1.5
37 Smart, Tevenese SO Centennial 18.82 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 -0.5
38 Upshaw, Myiah SR Dwyer 18.87 Bowden Relays/Hall Of Fame Meet Feb 25, 2023 -0.4
39 Bouie, Jae'La SO Dr. Phillips 18.98 Metro West Championships Apr 14, 2023 -0.7
40 Messam, Alexis FR Vero Beach 19.02 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 -0.9
40 Palmer, Janessa FR Melbourne 19.02 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023 NWI
42 Strachen, Aaliyah SO Osceola (Kissimmee) 19.14 Kowboy Developmental Meet 2 Mar 29, 2023 0.4
43 Rhoden, Aniya JR Olympia 19.16 Metro West Championships Apr 14, 2023 -0.7
44 Palan, Natalia SO Jupiter 19.18 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023 -0.8
45 Childers, Melanya JR Windermere 19.26 Metro West Championships Apr 14, 2023 -0.9
46 Francois, Eva SO Tohopekaliga 19.45 Winter Park - Brian Jaeger Elite Classic 2023 Apr 1, 2023 0.2
46 Siedlecki, Megan SO Harmony 19.45 Osceola County Pre-Conference Meet Apr 4, 2023 1.1
48 Catalini, Silvia JR Vero Beach 19.49 Satellite HS Scorpion Invitational 2023 Mar 3, 2023 -0.6
49 Pena Trinidad, Deishalee FR St. Cloud 19.62 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023 +0.0
50 Reid, Chiselle SO John I. Leonard 19.63 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023 -2.0

110 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Augustin, Presten SO Dwyer 14.19 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023 0.9
2 White, Efrem FR Vero Beach 14.36 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023 0.9
3 West, Nicolas SR Spanish River 14.50 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023 0.9
3 Dieujuste, Ritch SR West Boca Raton 14.50 Louie Bing Invitational Feb 17, 2023 2.2
5 Tuyo, Alex SR Harmony 14.76 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023 1.2
6 Stynes, Jordan SR Osceola (Kissimmee) 14.77 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023 1.2
7 Washington, Syhion SR Dr. Phillips 14.82 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023 -0.5
8 hayes, kavion SR Royal Palm Beach 15.16 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023 -0.1
9 Warren, Joshua SO Dr. Phillips 15.34 Metro West Championships Apr 14, 2023 -0.4
10 Alcime, Wilthin JR Dwyer 15.35 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 2.1
11 Gauthier, Rolens SR Fort Pierce Central 15.47 Cobra Relays 2023 Mar 7, 2023 1.7
12 Daniels, Donovan JR Park Vista 15.50 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 0.4
13 Carter, Brian SO Vero Beach 15.67 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 +0.0
14 Holmes, Mikoy SR Fort Pierce Central 15.72 St. Lucie County Meet 2023 Mar 23, 2023 -1.2
15 Smith, Dadrien SR Palm Beach Lakes 15.73 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 0.4
16 Estime, Miche JR Forest Hill 15.83 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 0.4
17 Joseph, Amire SR Windermere 15.93 Metro West Championships Apr 14, 2023 -0.4
17 Gilmore, Charles SR Lake Nona 15.93 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 -1.0
19 Reed, Tyon SO Treasure Coast 15.96 MCHS Tiger Invitational 2023 Feb 17, 2023 2.3
20 Cook, Ethen JR Spanish River 16.00 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023 -4.8
21 Daley, Otario SO Windermere 16.30 Metro West Championships Apr 14, 2023 0.4
22 Estime, Miche JR Forest Hill 16.32 PBC Central Conference 2023 Mar 29, 2023 2.9
23 Posten, Jordan JR Olympia 16.33 Metro West Championships Apr 14, 2023 0.4
24 Baptiste, Devon SR Vero Beach 16.42 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023 -1.3
25 Sieni, Allen SR Olympia 16.44 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 -1.0
26 Doss, Tony FR Osceola (Kissimmee) 16.50 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023 -0.7
27 Rosenthal, Alex SR Spanish River 16.53 Park Vista Meet #1 Mar 1, 2023 NWI
28 Bennett, Jashaun FR Palm Beach Gardens 16.55 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 1.5
29 Louis, Jasen FR Dwyer 16.72 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 2.2
30 Emanuel, Charles JR Lake Nona 16.74 Metro East Championship Apr 8, 2023 1.2
31 Tullis, Jamari SR Fort Pierce Central 16.75 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023 +0.0
32 Prophet, James JR Cypress Creek 16.76 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 2.5
33 Hardy, Aaron FR Boone 16.79 Metro East Championship Apr 8, 2023 0.7
33 Oliver, Davon'tey FR Wellington 16.79 West Boca Raton Invitational Apr 3, 2023 2.8
35 Toscano, Anthony SO Spanish River 16.83 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 0.2
36 Febus, David JR Harmony 16.86 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023 1.2
37 Thoren, Tyler JR Jupiter 16.92 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 1.5
38 Hanson, Devonte JR Wellington 16.97 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023 2.3
39 Brown, Earl FR Melbourne 17.01 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023 -0.7
39 Fleming, Malachi SR Palm Beach Gardens 17.01 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023 1.9
41 cunningham, joshua SR Royal Palm Beach 17.20 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 0.3
42 McLeod, Kyle FR Boone 17.25 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 2.5
43 Keaton , Cyrus SR Forest Hill 17.45 PBC Central Conference 2023 Mar 29, 2023 2.8
44 Alexander, Kristian SR Tohopekaliga 17.47 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023 2.5
45 Griffin, Eric FR Dwyer 17.52 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 1.5
46 Irvin, Sincere SR Olympia 17.70 Lake Howell - Silverhawk Invitational 2023 Mar 24, 2023 -1.8
47 Elizondo, Daniel SO St. Cloud 17.71 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023 -0.7
48 Rosenberg, Jayden JR Martin County 18.07 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023 -0.7
49 Calvet, Ovidio JR Spanish River 18.12 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023 0.3
50 morgan, oneil SR Royal Palm Beach 18.13 Glade Central Invitational 2023 Mar 16, 2023 0.3

400 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Dieujuste, Ritch SR West Boca Raton 52.96 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
2 West, Nicolas SR Spanish River 53.22 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
3 hayes, kavion SR Royal Palm Beach 55.05 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
4 Tuyo, Alex SR Harmony 55.26 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
5 Daniels, Donovan JR Park Vista 56.08 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
6 Washington, Syhion SR Dr. Phillips 56.39 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
7 Augustin, Presten SO Dwyer 56.45 The Ellis Elite 16 Track & Field Invitational Mar 4, 2023
8 Cavalcanti, Arthur JR Windermere 56.95 Metro West Championships Apr 14, 2023
9 Smith, Dadrien SR Palm Beach Lakes 57.60 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
10 Alcime, Wilthin JR Dwyer 58.19 NPB Conference Meet 2023 Mar 29, 2023
11 Koonce, Tavon JR Palm Beach Lakes 58.48 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
12 Stynes, Jordan SR Osceola (Kissimmee) 58.82 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
13 Daley, Otario SO Windermere 59.03 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
14 Warren, Joshua SO Dr. Phillips 59.53 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
15 Estime, Miche JR Forest Hill 59.79 John I Leonard Invitational Apr 14, 2023
16 Fleming, Malachi SR Palm Beach Gardens 59.82 The Ellis Elite 16 Track & Field Invitational Mar 4, 2023
17 Gauthier, Rolens SR Fort Pierce Central 1:00.05 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
18 Oliver, Davon'tey FR Wellington 1:00.08 John I Leonard Invitational Apr 14, 2023
19 Bell, Jalen JR Osceola (Kissimmee) 1:00.30 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
20 Irvin, Sincere SR Olympia 1:00.33 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
21 Carter, Brian SO Vero Beach 1:00.40 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
22 Rodriguez, Joshua SR Martin County 1:00.45 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
23 Prophet, James JR Cypress Creek 1:00.66 Metro East Championship Apr 8, 2023
24 Grier, Marcus JR Vero Beach 1:00.68 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
25 Jefferson, Zion SR Boone 1:00.72 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
26 cunningham, joshua SR Royal Palm Beach 1:00.81 PBC Western Conference 2023 Mar 28, 2023
27 Hanson, Devonte JR Wellington 1:00.82 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023
28 Holmes, Mikoy SR Fort Pierce Central 1:01.21 Martin County Sarge Invitational 2023 Mar 31, 2023
29 Joseph, Amire SR Windermere 1:01.34 Metro West Championships Apr 14, 2023
30 Estime, Miche JR Forest Hill 1:01.35 Panther Relays 2023 Mar 11, 2023
31 Vega, Darwin JR Tohopekaliga 1:01.37 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
32 Lopez, Ski SR Boone 1:01.55 West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 Mar 3, 2023
33 Baez, Ruben JR Centennial 1:01.68 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
34 Neille, Tavien SO Fort Pierce Central 1:01.69 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
35 Toscano, Anthony SO Spanish River 1:01.72 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
36 Echevarria Calero, Joram SR St. Cloud 1:01.85 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
37 Sanchez, Bryce SR Harmony 1:01.93 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
38 Lawrence, Jahleek JR St. Cloud 1:01.98 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
39 McLeod, Kyle FR Boone 1:02.03 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
40 Baptiste, Devon SR Vero Beach 1:02.04 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
41 Myers, Justin SO Osceola (Kissimmee) 1:02.22 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023
42 Moralles, Michael SR Spanish River 1:02.34 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
43 Fields, James JR Park Vista 1:02.38 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
44 Storey, Asher SO Forest Hill 1:02.66 PBC Central Conference 2023 Mar 29, 2023
45 Thoren, Tyler JR Jupiter 1:02.72 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
46 Daccarett, Justin SR Santaluces 1:03.23 PBC Central Conference 2023 Mar 29, 2023
47 Hayes, Zach SR Boca Raton 1:03.43 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
48 Duggan, Malaki SR Wellington 1:03.46 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
49 Telusnord, Jamaar SR Olympia 1:03.57 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
50 Elizondo, Daniel SO St. Cloud 1:03.70 Orange Belt Conference Championships Apr 12, 2023

400 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Phinizee , Viviandra SO Vero Beach 1:03.32 Panther Invitational Apr 8, 2023
2 Gordon, Omaria JR Olympia 1:03.41 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships May 20, 2023
3 Evans, Cetirria JR Vero Beach 1:06.68 Panther Invitational Apr 8, 2023
4 Overby, Nia SR Boone 1:06.98 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
5 Robinson, Nauti'ka SR Olympia 1:07.03 Kowboy Developmental Meet 1 Mar 1, 2023
6 Oquendo, Eliana JR Olympia 1:07.37 Metro West Championships Apr 14, 2023
7 Strachen, Aaliyah SO Osceola (Kissimmee) 1:07.72 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
8 Albert, Giulia JR Freedom (Orlando) 1:08.16 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
9 Rodriguez, Priscilla SO St. Cloud 1:09.35 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
10 Odita, Katherine SO Palm Beach Gardens 1:09.81 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
11 Novaton, Isabella SO Olympic Heights 1:09.91 FHSAA 4A District 12 Apr 27, 2023
12 Veal, Alana JR Fort Pierce Central 1:09.92 St. Lucie County Meet 2023 Mar 23, 2023
13 Radcliff, Aniyah JR Osceola (Kissimmee) 1:10.30 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
14 Washington, Tyler SR Windermere 1:10.34 FHSAA 4A District 9 Apr 22, 2023
15 Thomas , Kiana SR Palm Beach Gardens 1:10.41 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
16 Hamilton, Adryanna SR Palm Beach Gardens 1:10.80 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
17 Nuzzolo, Katelyn JR Seminole Ridge 1:11.11 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
18 Decker, Lailana SO Harmony 1:11.36 Osceola County Pre-Conference Meet Apr 4, 2023
19 Boltnott, Aliyah FR Palm Beach Lakes 1:11.42 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
20 Upshaw, Myiah SR Dwyer 1:11.50 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
21 Goin, Shelvany SO Oak Ridge 1:11.72 Metro East Championship Apr 8, 2023
22 Ruiz, Samara JR West Boca Raton 1:11.80 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
23 Jones, Zahariah JR Oak Ridge 1:11.92 Lake Buena Vista Home Meet Apr 5, 2023
24 Jackson, Zora SO Oak Ridge 1:11.96 Lake Buena Vista Home Meet Apr 5, 2023
25 Anyiwo, Zikora SO Lake Nona 1:12.46 Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 Mar 8, 2023
26 Scheuer, Adriana SR Harmony 1:12.52 FHSAA 4A District 10 Apr 27, 2023
27 Palan, Natalia SO Jupiter 1:12.58 FHSAA 4A District 11 Apr 20, 2023
28 Burdon, Khy SR Dr. Phillips 1:12.86 Kowboy Developmental Meet 2 Mar 29, 2023
29 Massena, Chrislaine SO Park Vista 1:13.47 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
30 Roberts, Janae SO Wellington 1:13.85 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
31 Mcburnie, Joh'Rissa SR