FHSAA 2A Region 4 Qualifiers

ICON KEY: Region Qualifier Adapted
DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Parodie, Roman JR Cardinal Gibbons 10.81 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
2 Younge-Humphrey, Jordan SR Rockledge 10.92 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.8
3 Mullen, Taiwan SR Coconut Creek 10.97 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
4 Holmes, Caziah JR Cocoa 10.99 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.8
5 Laidler, Antonio SR Glades Central 11.03 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.1
6 Wright, Rasmus JR Hallandale 11.04 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
7 Spells, Jacolby FR American Heritage 11.08 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
8 Mosley, Justin FR Cardinal Gibbons 11.10 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
9 Stroup, Michael FR NSU University School 11.14 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
10 Bentayou, James SR North Broward Prep 11.17 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.1
10 Kiser, Davon FR Cardinal Gibbons 11.17 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
12 Bennett, coleman JR Cardinal Gibbons 11.19 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
13 Breckenridge, Donovan SR Titusville 11.26 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.8
14 Thurston, Takori SO Monsignor Pace 11.32 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.0
15 Hughes, O'Khari SR North Broward Prep 11.33 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.1
16 Wilson, Leroy SR Monsignor Pace 11.37 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.0
17 Estime, Anderson SR Somerset Canyons 11.42 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.1
17 Williams, Ladarian SO Fort Pierce Westwood 11.42 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.8
19 Bellinger, Darrell SO Miami Washington 11.43 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.0
19 St. Firm, Javon SR Inlet Grove 11.43 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.1
21 Corlew, Matthew SR North Broward Prep 11.49 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.1
22 Bennett-Woon, Errol SR Monsignor Pace 11.53 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.0
23 Parker, Daniel SR North Broward Prep 11.66 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.1
24 Jones, Samuel JR Satellite 11.68 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.8
25 Marshall, Virgil FR Rockledge 11.69 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.8
26 Paul, Shemar JR Miami Washington 11.70 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.0
27 Cage, Frederick SO American Heritage (DB) 11.74 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.1
28 Lewis, Malik FR Cocoa 11.75 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.8
29 Douglas, Tyrone SR Monsignor Pace 11.89 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.0
30 Johnson, Karon SR Miami Edison 11.90 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.0
31 Joseph , Tashad JR Miami Jackson 12.17 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.0

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Laflauer, Bernadette FR Hallandale 11.97 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
2 Cadet, Myrka SO American Heritage 12.00 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
3 Norton, Sherri-Ann SO American Heritage 12.07 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
4 Miranda-Rosado, Sarianna SR Pompano Beach 12.17 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
5 Lane, Endeyah FR American Heritage 12.18 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
6 Charles, Destiny SR Cocoa 12.20 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.3
7 Thomas, Tori FR Cardinal Gibbons 12.22 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
8 Bostick, Faith SR Rockledge 12.31 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.3
9 Castillo, Destiny SR Hallandale 12.33 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
10 Smith, Anquinterriana SR Rockledge 12.39 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.3
11 Elam, Abraiya SO Cardinal Newman 12.56 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.7
12 Howarth, Haley SR Oxbridge Academy 12.71 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.7
13 Glasco, Tykira FR Rockledge 12.80 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.3
14 Thomas, Shaniya SR Cocoa 12.84 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.3
15 Louissaint, Ti'Uana JR Glades Central 12.85 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.7
16 Joiner, Shamia FR Astronaut 12.90 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.3
17 Cooper, Essence SR Hallandale 12.96 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
18 Benjamin, Semira FR American Heritage (DB) 12.97 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.7
19 Edgecombe, Ahmariah SR Cocoa 13.02 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.3
20 Auguste, Lorashabbie JR Somerset Canyons 13.21 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.7
21 Leptune, Kenya SO Inlet Grove 13.26 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.7
22 Smiley, Ayania JR Rockledge 13.28 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.3
23 King, Morgan FR North Broward Prep 13.33 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.7
24 Washington, Tashamba SO Miami Edison 13.34 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.9
25 Burns, Jenna SR North Broward Prep 13.45 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.7
26 Severe, Rajean JR Monsignor Pace 13.57 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.9
27 Carroll, Bella 8 Carrollton 13.62 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.9
28 Pierre, Choomay JR Miami Edison 13.67 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.9
28 Sitton, Unique SR Miami Washington 13.67 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.9
30 Terry, Alexis FR Coral Shores 13.75 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.9
31 Massena, Marie JR Miami Edison 14.04 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.9
32 Perez-Hickman, Fatima JR Carrollton 14.15 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.9

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Younge-Humphrey, Jordan SR Rockledge 21.54 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
2 Holmes, Caziah JR Cocoa 21.60 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
3 Cox, Torrie SO Chaminade-Madonna 22.15 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.1
4 Johnson, Adreal SR Rockledge 22.25 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
5 Wright, Rasmus JR Hallandale 22.31 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.1
6 Shakhov, Daniil SR NSU University School 22.71 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.1
7 Brooks, Jacorey SO Miami Washington 22.76 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.3
8 Stroup, Michael FR NSU University School 22.81 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.1
9 Young, Kam'Ron JR Chaminade-Madonna 22.85 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.1
10 Wilson, Leroy SR Monsignor Pace 22.97 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.3
11 St. Firm, Javon SR Inlet Grove 23.01 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
12 Brown, Jamarri SO Cardinal Newman 23.05 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
13 Mosley, Justin FR Cardinal Gibbons 23.12 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.1
14 Mayes , Jaheim JR Rockledge 23.14 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
15 Corlew, Matthew SR North Broward Prep 23.20 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
16 Auguste, Lorentz SR Somerset Canyons 23.30 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
17 Paul, Shemar JR Miami Washington 23.37 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.3
18 Hughes, O'Khari SR North Broward Prep 23.50 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
19 Douglas, Tyrone SR Monsignor Pace 23.58 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.3
20 Oaks, Joseph JR Space Coast 23.60 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
21 Jean Francois, Claumy SR Immaculata-LaSalle 23.61 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.3
22 Williams, Ladarian SO Fort Pierce Westwood 23.67 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
23 Major, Elijah SO Fort Pierce Westwood 23.76 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
24 Buckmaster, Neikerson FR Rockledge 23.88 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
25 Hall, Anton JR Gulliver Prep 24.01 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.3
26 Herrington, Zack SO Somerset Canyons 24.09 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
27 Doles, Justin SR North Broward Prep 24.20 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
28 Thurston, Takori SO Monsignor Pace 24.38 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.3
29 Johnson, Karon SR Miami Edison 24.51 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.3
30 Dornevil, Kwensky SR Somerset Canyons 24.55 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
31 Skinner, Tripp JR Astronaut 47.16 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.3

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Cadet, Myrka SO American Heritage 24.19 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.6
2 Smith, Latasha SR Suncoast 24.34 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.5
3 Charles, Destiny SR Cocoa 24.58 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.1
4 Lane, Endeyah FR American Heritage 24.69 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.6
5 Thomas, Tori FR Cardinal Gibbons 24.85 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.6
6 Laflauer, Bernadette FR Hallandale 24.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.6
7 Miranda-Rosado, Sarianna SR Pompano Beach 25.02 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.6
8 Lewis, Isis FR Cardinal Gibbons 25.03 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.6
9 Norton, Sherri-Ann SO American Heritage 25.23 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.6
10 Bostick, Faith SR Rockledge 25.40 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.1
10 Smith, Anquinterriana SR Rockledge 25.40 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.1
12 Claybrook, Vashti JR Ransom Everglades 25.52 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.4
13 Thomas, Shaniya SR Cocoa 25.95 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.1
14 Elam, Abraiya SO Cardinal Newman 26.18 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.5
15 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 26.30 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.5
16 Toledo, Anabel JR Immaculata-LaSalle 26.33 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.4
17 Clark, Amber FR Lincoln Park 26.68 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.1
18 Howarth, Haley SR Oxbridge Academy 26.73 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.5
19 Edgecombe, Ahmariah SR Cocoa 26.78 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.1
20 Leptune, Kenya SO Inlet Grove 27.35 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.5
21 Sinaise, Makayla SO Somerset Canyons 27.76 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.5
22 Severe, Rajean JR Monsignor Pace 27.90 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.4
23 Carroll, Bella 8 Carrollton 28.06 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.4
24 Gilmore, Ariana SR Somerset Canyons 28.07 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.5
25 Menelas, Ernesha JR Suncoast 28.16 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.5
26 Salomon, Sanai SO Monsignor Pace 28.27 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.4
26 Williams, Jasmine SR Miami Washington 28.27 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.4
28 Perez-Hickman, Fatima JR Carrollton 28.71 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.4
29 Dal Bosco, Valentina SO Immaculata-LaSalle 29.51 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.4

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Parker, Monte SR American Heritage 48.09 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Cox, Torrie SO Chaminade-Madonna 48.42 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Breckenridge, Donovan SR Titusville 50.12 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
4 Shakhov, Daniil SR NSU University School 50.23 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
5 Pedroza, Robert JR Key West 50.49 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
6 Bennett-Woon, Errol SR Monsignor Pace 50.50 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
7 Jones, Isaiah SR Cocoa 51.77 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
8 Walters, Avondre FR Pompano Beach 52.15 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
9 Richardson , Theodore JR Miami Washington 52.36 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
10 Narcisse, Joesph JR Miami Washington 52.73 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
11 Mayes , Jaheim JR Rockledge 52.75 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
12 Servius, Jude FR Immaculata-LaSalle 52.78 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
13 Brown, Jamarri SO Cardinal Newman 53.28 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
14 Dohler, Christian FR North Broward Prep 53.35 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
15 Watkins, Michael SO Coconut Creek 53.74 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
16 Rhodes, Marcus FR Chaminade-Madonna 53.76 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
17 Dunn, Nathaniel SR Key West 54.17 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
18 Bowens, Calvin FR Lincoln Park 54.43 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
19 Knight, Nickalus SR American Heritage 54.48 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
20 Summerall, Ternard JR Miami Washington 54.49 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
21 Adderly, Alvin SO Rockledge 54.86 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
22 Hager, Phillip SO Rockledge 55.36 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
23 Nelson, Kervins SO Key West 55.37 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
24 Waters, Jacen SO Rockledge 55.38 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
25 Felton, Gerrit SO Dreyfoos 55.67 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
26 St-Cyr, Sterling JR Suncoast 55.97 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
27 Amaya, Julien JR Somerset Canyons 56.11 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
28 Gardner, Triston SO Fort Pierce Westwood 57.40 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
29 FernandezScheinowitz, Maximo SO North Broward Prep 59.22 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Williams, Kiah JR Hallandale 54.61 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Thompson, Kenya SO American Heritage 55.23 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Folston, Jatana SR Cocoa 55.66 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
4 Smith, Latasha SR Suncoast 55.80 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
5 Thomas, Tori FR Cardinal Gibbons 56.50 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
6 Barrett, Jadae JR American Heritage 57.16 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Claybrook, Vashti JR Ransom Everglades 58.74 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
8 Joyce, Victoria FR Rockledge 59.00 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
9 Senior, Nya 6 Lincoln Park 59.20 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
10 Clark, Ashleigh SR Pine Crest 59.78 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
11 Brown, Elizabeth SR Pine Crest 59.89 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
12 Demarinis, Nadia SO North Broward Prep 1:01.63 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
13 Torregrosa, Libby JR Pine Crest 1:02.00 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
14 Buckmaster, Tamara SO Rockledge 1:02.05 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
15 Lee, Micah SO Fort Pierce Westwood 1:02.31 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
16 Esparza, Stephani JR Titusville 1:02.99 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
17 Leptune, Kenya SO Inlet Grove 1:03.29 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
18 Pierre, Choomay JR Miami Edison 1:04.29 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
19 Brown, Nalani FR Gulliver Prep 1:04.40 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
20 Hall, Joy JR Gulliver Prep 1:04.45 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
21 Ruiz-Vega, Andrea SO St. Brendan 1:04.57 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
22 Charles, Joohly SO Somerset Canyons 1:05.20 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
23 Harp, Maggie FR Cocoa 1:05.79 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
24 Gosman, Milani JR Dreyfoos 1:06.26 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
25 Aybar, Yolanda SO Melbourne Central Catholic 1:06.52 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
26 Massena, Marie JR Miami Edison 1:06.56 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
27 Joseph, Makyra FR Miami Edison 1:12.94 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
28 Clayton, Terran FR Coral Shores 1:14.33 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Owens, Jabari SR Pine Crest 1:58.92 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Sall, Colton JR Cocoa Beach 2:01.17 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 Clemons, Emory FR American Heritage 2:01.53 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
4 Lestrange, Brendan JR Melbourne Central Catholic 2:01.63 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Stern, Blake SO NSU University School 2:01.91 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
6 Salgado, Sebastian SO Calvary Christian (FtL) 2:02.50 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Burns, Graeme SO Satellite 2:02.88 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
8 Berne, Connor SO Pine Crest 2:03.52 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
9 Smith, Ben JR Archbishop McCarthy 2:03.53 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
10 Fatovic, Luke SO Pine Crest 2:03.62 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
11 Quolke, Dennis SR Rockledge 2:03.96 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
12 Rizzo, Jack SR Pine Crest 2:04.36 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
13 Reijm, Johannes SR Edgewood 2:04.49 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
14 Guerrier, Jordan SR Hallandale 2:05.29 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
15 Pedroza, Robert JR Key West 2:05.89 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
16 Cheatham, Kai JR Cocoa Beach 2:06.73 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
17 Hernandez, Francisco FR Archbishop McCarthy 2:06.99 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
18 Gaines, Japrince FR Cardinal Gibbons 2:08.14 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
19 Segura, Victor SR St. Brendan 2:08.46 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
20 Cox, Theo SR Edgewood 2:08.81 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
21 Sanal, Demir SR Gulliver Prep 2:09.18 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
22 Thompson, Kobe SR Satellite 2:09.75 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
23 Seward, Thomas SR Edgewood 2:09.88 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
24 Foltyn, Kaesen JR Titusville 2:10.16 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
24 Macdougall, Mason SR Suncoast 2:10.16 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
26 Mchugh, Brandon JR Astronaut 2:10.53 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
27 Point Du-Jour, Marvyn JR Somerset Canyons 2:10.67 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
28 Pierre, Godknow SR Coconut Creek 2:10.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
28 Taylor, Gabe JR Satellite 2:10.88 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
30 Notari, Fernando JR Gulliver Prep 2:10.97 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
31 Pryen, Gregory FR Cardinal Gibbons 2:11.14 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
32 Tulloch, Timothy JR Suncoast 2:11.89 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
33 Beckwith, Davon JR Fort Pierce Westwood 2:12.30 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
34 Oakley, Riley JR Coral Shores 2:12.41 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
35 Bond, Kevin SR Cocoa 2:12.76 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
36 Hickman, Ethan FR Calvary Christian (FtL) 2:12.77 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
37 Gonzales, Sebastian FR Archbishop McCarthy 2:12.78 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
38 Sackenheim, Max SO Rockledge 2:13.35 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
39 Mason, Aidan FR Satellite 2:13.39 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
40 Pena, Mateo SR North Broward Prep 2:14.17 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
41 Esposito, Julian JR Pompano Beach 2:14.42 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
42 Manley, Matt SR Melbourne Central Catholic 2:14.48 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
43 Mitchell, Jurmain 8 Lincoln Park 2:15.03 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
44 Rodriguez, Gorgie JR St. Brendan 2:15.12 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
45 Decker, James SR North Broward Prep 2:15.14 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
46 Dodd, Ian FR Cardinal Gibbons 2:15.16 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
47 Johnson, Dylan JR Edgewood 2:15.69 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
48 Joseph, Woudelin SR Miami Edison 2:15.85 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
49 Maynard, Timothy SR Astronaut 2:15.86 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
50 Owens, Tykwon SO Chaminade-Madonna 2:15.96 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
51 Meade, Matthew FR Archbishop McCarthy 2:16.01 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
52 Karcher, James JR Chaminade-Madonna 2:16.03 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
53 Mitchell , Jamon SO Rockledge 2:16.05 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
54 Wong, Justin SO Ransom Everglades 2:16.19 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
55 Lopez, Brock FR Chaminade-Madonna 2:16.71 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
56 Delgado, Jesus SO Rockledge 2:16.78 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
57 Dohler, Christian FR North Broward Prep 2:16.80 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
58 Howard, Amaru JR Miami Washington 2:16.98 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
59 Harvey Iii, Wayne SR Cocoa 2:17.63 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
60 Lyew, Andrew SR North Broward Prep 2:17.77 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
61 Harris, Devin SR Cocoa Beach 2:17.93 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
62 Willliams, Jacob 8 Calvary Christian (FtL) 2:18.17 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
63 Durso, Dominic JR Coral Springs Charter 2:18.30 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
64 Mateu, Sebastian SO Ransom Everglades 2:18.98 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
65 Greenip, Jonathan SO NSU University School 2:19.14 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
66 Feldman, Alex JR Somerset Canyons 2:19.56 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
66 Soriano, Francisco SO Titusville 2:19.56 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
68 Diaz, Gerardo FR Lincoln Park 2:19.69 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
69 Emmanuel, Sebastien JR Monsignor Pace 2:20.21 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
70 Calonge, Sebastian JR Immaculata-LaSalle 2:20.37 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
70 Golas, Presley SO Somerset Canyons 2:20.37 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
72 Slattery-Snavely, Keani JR Space Coast 2:20.45 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
73 Brawley, Alexander SO Cardinal Newman 2:21.02 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
74 Davis, Stephen SO Space Coast 2:21.65 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
75 Bowens, Donovan JR Miami Jackson 2:22.35 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
76 Austin, Dominic JR Coral Shores 2:22.47 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
77 Jeannot, Malik SO Fort Pierce Westwood 2:22.80 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
78 Yetter, Michael SR St. Brendan 2:23.27 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
79 Graft, Stryder SO Key West 2:23.38 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
80 Betancourt, Maximus SO Immaculata-LaSalle 2:23.50 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
81 Gonthier, Jean-Christophe SR Gulliver Prep 2:24.17 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
82 MaTeu, Daniel SO Ransom Everglades 2:24.99 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
83 Martinez, Ivan SO Glades Central 2:25.00 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
84 Kirkendall, David SR Melbourne Central Catholic 2:25.02 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
85 Callahan, John SO American Heritage 2:25.37 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
86 Louis, Fabio JR Glades Central 2:25.46 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
87 Raffinengo, Nicolas SO Oxbridge Academy 2:25.49 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
88 Watkins, William JR Titusville 2:25.74 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
89 Grassi, Rocky SO Key West 2:25.76 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
90 Bonell, Caleb SO Cocoa Beach 2:26.27 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
91 Winkelmann, Will SR Melbourne Central Catholic 2:26.88 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
92 Ocasio, Juan SO Titusville 2:27.20 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
93 Pardo, Andrew JR St. Brendan 2:27.22 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
94 Malbranche, Keem JR Monsignor Pace 2:29.25 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
95 Hilson, Jackson SO Coral Shores 2:29.85 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
96 Nyemetz, Sam SO Pompano Beach 2:29.93 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
97 Jean-Baptiste, Wayne FR Monsignor Pace 2:30.08 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
98 Deligiannis, Dean FR St. Andrew's 2:30.43 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
99 tirse, dylan SO Somerset Academy (PP) 2:30.48 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
100 Fisher, Daniel SO Ransom Everglades 2:30.71 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Yared, Tsion JR Pine Crest 2:10.62 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Folston, Jatana SR Cocoa 2:12.12 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 Kavanagh, Samantha 8 Calvary Christian (FtL) 2:13.81 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
4 Paul, Anne SO Cardinal Gibbons 2:16.62 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
5 Spann, Daishon SR Cocoa 2:16.65 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
6 Varela, Natalie JR Gulliver Prep 2:19.34 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
7 Barrett, Jadae JR American Heritage 2:19.66 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
8 Dawn, Kamari SO Rockledge 2:20.08 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
9 Schwartz, Amanda JR Pine Crest 2:21.59 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
10 Fitzgerald, Ashley 7 American Heritage 2:24.63 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
11 McCann, Christen SO Lincoln Park 2:25.41 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
12 Matysik, Nicole SR Key West 2:26.47 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
13 Trap, Victoria FR Carrollton 2:27.49 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
14 Scott, Brooke SO Ransom Everglades 2:27.83 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
15 Alvarez, Camila JR St. Brendan 2:27.92 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
16 Demarinis, Nadia SO North Broward Prep 2:28.58 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
17 Stocker, Sierra SO Pine Crest 2:30.79 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
18 Hincapie, Jasmine JR Calvary Christian (FtL) 2:31.05 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
19 Axelrod, Lorrie JR Pine Crest 2:31.52 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
20 Joseph, Naisha JR Coconut Creek 2:31.74 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
21 Lake, Abigail SR Rockledge 2:32.76 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
22 Madeux, Margeaux SR Edgewood 2:33.89 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
23 Bennett, Grace SO Cocoa Beach 2:35.91 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
24 Garey, Hana 8 Calvary Christian (FtL) 2:36.24 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
25 Emerson, Hanna JR Suncoast 2:36.35 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
26 Montadas, Marissa JR Carrollton 2:37.49 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
27 Fernandez, Daniela FR Archbishop McCarthy 2:37.95 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
28 Rexach, Nadya SO American Heritage (DB) 2:38.08 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
29 Muniz, Cecilia SO Immaculata-LaSalle 2:38.52 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
30 Cornett, Lahela 7 Lincoln Park 2:38.64 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
31 Llama, Talissa JR Key West 2:39.52 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
32 Lentz, Sarah JR Somerset Canyons 2:40.33 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
32 Williamson, Juliana FR Ransom Everglades 2:40.33 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
34 Aristhomene, Anaya FR Somerset Academy (PP) 2:40.40 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
35 Jackson, Tigan SO Astronaut 2:40.71 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
36 Martinez, Nicole SR St. Brendan 2:40.73 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
37 Tymorek, Eleanor SO St. Andrew's 2:40.85 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
38 Ethridge, Brayden SR Coral Springs Charter 2:40.89 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
39 Kyramarios-Wall, Arianna SO Titusville 2:41.85 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
40 Ruiz-Vega, Andrea SO St. Brendan 2:42.09 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
41 Sands, Kalyn SO Edgewood 2:42.58 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
42 Wilson, Juliana FR Satellite 2:42.69 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
43 Baumhover, Karianna SO Edgewood 2:43.16 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
44 McCartney, Chiara JR Carrollton 2:43.26 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
45 Krumenacker, Leanna JR Coral Springs Charter 2:43.65 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
46 Cardona, Delilah SR Coconut Creek 2:44.21 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
47 Melnicoff, Taylor SR Lincoln Park 2:44.37 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
48 Orbell, Kelly JR Satellite 2:45.01 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
49 Hilson, Ashley SO Coral Shores 2:45.37 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
50 Mahotiere, Briana SO Monsignor Pace 2:45.77 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
51 Johnson, Kenyce FR Chaminade-Madonna 2:46.56 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
52 Szakacs, Lydia JR St. Andrew's 2:46.71 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
53 Dareus, Medjina SO Pompano Beach 2:46.85 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
54 Jackson, Novrica SR Stranahan 2:46.94 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
55 Mariano, Anna 8 Coral Springs Charter 2:47.22 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
56 Major, Ariel 8 Lincoln Park 2:47.41 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
57 Quattrocchi, Ava 7 Cocoa 2:47.70 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
58 Meyers, Caroline FR Satellite 2:47.82 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
59 Lopez, Kira JR Cocoa Beach 2:48.18 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
60 Diaz, Adrianna JR Carrollton 2:48.69 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
61 Rose, Rachel SO American Heritage (DB) 2:48.70 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
62 Punjwani, Zoe FR Ransom Everglades 2:48.86 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
63 Angell, Zoe SO Satellite 2:49.60 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
64 Williams, Kayla 6 Somerset Academy (PP) 2:50.00 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
65 Herbert, Joelle SO Calvary Christian (FtL) 2:50.58 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
66 Caputo, Gabriella JR Immaculata-LaSalle 2:50.59 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
67 Louimeus, Lisdrasanac JR Monsignor Pace 2:51.08 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
68 Caro, Alina SO Pompano Beach 2:52.07 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
69 Musibay, Camila SO Immaculata-LaSalle 2:52.12 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
70 Deras Lopez, Isabella SO Key West 2:52.33 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
71 Mills, Alexis FR Astronaut 2:52.48 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
72 Corbin, Peyton SR Edgewood 2:53.09 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
73 Gumier, Sara 6 Somerset Academy (PP) 2:56.07 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
74 Phanord, Rose FR Stranahan 2:57.69 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
75 Browning, Eliana SO Astronaut 2:57.78 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
76 Ondrusek, Gaelle SO Key West 2:58.16 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
77 Folic, Shoshana SO North Broward Prep 2:59.28 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
78 Ferguson, Alana FR Suncoast 2:59.81 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
79 O'Donald, Faith FR Archbishop McCarthy 3:00.18 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
80 Juara, Isabella SO Immaculata-LaSalle 3:00.42 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
81 Smallwood, Hailey SR Oxbridge Academy 3:01.50 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
82 Martin, Isabela 8 American Heritage (DB) 3:01.88 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
83 Banks , Shanai FR Rockledge 3:02.68 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
84 Lord, Sofia FR American Heritage 3:03.07 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
85 Swabek, Erin FR Dreyfoos 3:03.36 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
86 Brady, Alyson SR St. Andrew's 3:04.69 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
87 Slattery, Kyla FR Space Coast 3:06.47 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
88 Burden, Heidi FR Somerset Canyons 3:07.55 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
89 etienne, elizabeth 8 Somerset Academy (PP) 3:07.79 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
90 Boyd, Ainsley FR Cardinal Newman 3:08.93 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
91 Saint Hubert, Fabiola JR Pompano Beach 3:09.66 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
92 Petitmaitre, Katline SR Miami Edison 3:10.64 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
93 Garcia, Pilar SR Glades Central 3:12.81 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
94 Applegate, Emma FR Suncoast 3:13.42 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
95 Sauveur, Gaeletchie JR Monsignor Pace 3:14.00 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
96 Arizmendi, Amaia SO St. Andrew's 3:14.99 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
97 Cooper, Ally FR Coral Shores 3:15.72 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
98 Zalewski, Zoe JR Cocoa 3:16.97 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
99 Depauw, Coral FR Coral Shores 3:17.01 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
100 Pardo-Figueroa, Lisney SO Coral Shores 3:19.12 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Montague, Gabriel SO Satellite 4:27.77 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
2 Smith, Troy SR Rockledge 4:32.55 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 OBrien, Gavin JR Astronaut 4:37.54 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
4 Stern, Josh SO Satellite 4:37.64 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Owens, Jabari SR Pine Crest 4:40.23 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
6 Sall, Colton JR Cocoa Beach 4:41.56 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
7 Rizzo, Jack SR Pine Crest 4:42.45 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
8 Prezioso, Vincenzo JR Cocoa 4:42.74 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
9 Devoss, Simon SO Astronaut 4:43.68 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
10 Berne, Connor SO Pine Crest 4:43.93 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
11 Ortega, Gabriel SR Pine Crest 4:44.26 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
12 Basford, Nathaniel JR Satellite 4:45.34 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Cummings, Matthew SR Cocoa Beach 4:46.61 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Noble, Ian SO St. Andrew's 4:46.61 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
15 Gaines, Japrince FR Cardinal Gibbons 4:46.68 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
16 Pedroza, Robert JR Key West 4:47.41 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
17 Allen, Owen SR Key West 4:47.42 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
18 Kryc, Daniel FR Astronaut 4:48.28 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
19 Young, Kingston SR Key West 4:48.64 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
20 Hutchison, Luke JR Suncoast 4:48.70 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
21 Diamond, Kyle SR Titusville 4:48.74 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
22 Esber, Tomas JR Ransom Everglades 4:50.03 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
23 Carlsson, Damien FR St. Andrew's 4:53.28 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
24 Rubin, Zach JR Hallandale 4:53.81 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
25 Inocencio, Andrew JR Rockledge 4:54.58 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
26 Gale, Jacob FR Suncoast 4:54.93 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
27 Cheatham, Kai JR Cocoa Beach 4:55.20 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
28 Jardon, Daniel SO Archbishop McCarthy 4:55.81 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
29 Colodney, Jakob SR Somerset Canyons 4:55.88 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
30 Desando, Tyler SR Rockledge 4:56.27 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
31 Ramirez, Esteban JR Pompano Beach 4:56.97 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
32 Casacci, Lucca 8 North Broward Prep 4:57.22 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
33 Zaldivar, Andres JR Cardinal Gibbons 4:59.17 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
34 Rodriguez, Gabriel SR St. Brendan 4:59.39 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
35 Engelmann, Blake SO Archbishop McCarthy 5:00.02 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
36 Lestrange, Brendan JR Melbourne Central Catholic 5:00.57 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
37 Guy, Trenton JR American Heritage 5:00.61 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
38 Hickman, Ethan FR Calvary Christian (FtL) 5:02.08 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
39 Segura, Victor SR St. Brendan 5:02.12 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
40 Rodriguez, Zachary SR Coral Shores 5:02.55 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
41 Willliams, Jacob 8 Calvary Christian (FtL) 5:02.78 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
42 Folorsuno, Azeez FR Hallandale 5:03.05 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
43 Bond, Kevin SR Cocoa 5:03.19 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
44 lott, Nathan SR American Heritage (DB) 5:03.61 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
45 Head, Ryan FR Coral Springs Charter 5:04.37 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
46 Dodd, Ian FR Cardinal Gibbons 5:05.01 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
47 Cunado, David SR Gulliver Prep 5:05.23 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
48 Gahres, Jeffery SR Space Coast 5:05.67 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
49 Lipsky, Max SO NSU University School 5:05.75 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
50 Rodriguez, Gorgie JR St. Brendan 5:06.15 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
51 Harvey, Austin SO Cocoa 5:06.19 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
52 Jones, Malachi JR Titusville 5:06.35 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
53 Morgan, Hunter 7 Calvary Christian (FtL) 5:06.79 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
54 Raffinengo, Nicolas SO Oxbridge Academy 5:06.86 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
55 Lundy, Liam SR Melbourne Central Catholic 5:10.31 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
56 Pierre, Godknow SR Coconut Creek 5:11.18 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
57 Duenas, Alejandro SO St. Brendan 5:11.59 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
58 Fontalvo, Christian SO Monsignor Pace 5:13.99 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
59 Bennett, Jacob FR American Heritage 5:14.33 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
60 Krishnasamy, Dhilan JR Suncoast 5:15.59 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
61 Jordan, Emari SR Rockledge 5:16.67 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
62 Bonell, Caleb SO Cocoa Beach 5:17.50 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
63 Sardella, Ian FR Edgewood 5:17.89 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
64 Worthington, Tyler SO Titusville 5:18.37 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
65 McInnis, Michael SO Chaminade-Madonna 5:20.43 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
66 Williams, Joel SO Pompano Beach 5:20.83 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
67 Karcher, James JR Chaminade-Madonna 5:20.92 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
68 Jebian, Paolo JR Monsignor Pace 5:22.19 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
69 Sawyer, Troy SO Cocoa 5:22.54 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
70 Wittenberg, Hunter SO Melbourne Central Catholic 5:24.74 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
71 Gerber, Sebastian SO Somerset Canyons 5:25.29 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
72 Janke, Justin SO Edgewood 5:26.16 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
73 Paquet, Thomas FR Coral Springs Charter 5:26.38 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
74 Joseph, Woudelin SR Miami Edison 5:26.93 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
75 Quade, Andrew JR Immaculata-LaSalle 5:28.24 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
76 Luchetti , Chad FR Melbourne Central Catholic 5:29.41 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
77 Herold, Andrew FR Coral Springs Charter 5:29.79 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
78 Slattery-Snavely, Keani JR Space Coast 5:32.40 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
79 Ussery, Adam JR Edgewood 5:32.63 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
80 Brown, Tyler FR North Broward Prep 5:33.37 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
81 Hilson, Jackson SO Coral Shores 5:33.97 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
82 Chorney, Bryce JR Somerset Canyons 5:34.42 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
83 Davis, Stephen SO Space Coast 5:36.73 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
84 Jassenoff, Zachary FR Oxbridge Academy 5:37.14 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
85 Thompson, Daniel SO Gulliver Prep 5:37.70 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
86 Malbranche, Keem JR Monsignor Pace 5:38.17 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
87 Raymond, Thomas SO Oxbridge Academy 5:38.21 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
88 Longman, Kyle FR Chaminade-Madonna 5:38.22 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
89 Farrell, Connor JR Suncoast 5:38.70 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
90 Coronado, Noah SO Immaculata-LaSalle 5:39.99 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
91 Cobles, Caleb 8 Calvary Christian (FtL) 5:40.59 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
92 Scott, Michael JR Miami Jackson 5:40.91 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
93 Mitchell, Jurmain 8 Lincoln Park 5:43.51 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
94 Rodriguez, Nicolai SO Oxbridge Academy 5:44.20 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
95 Baumgarten, Robert FR Lincoln Park 5:45.76 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
96 Svopa, Ryan SR Dreyfoos 5:47.55 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
97 Stephens, Sebastian SO Gulliver Prep 5:48.07 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
98 Nyemetz, Sam SO Pompano Beach 5:51.17 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
99 Jackson, Kaelani SR Lincoln Park 5:53.93 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
100 Dunning, Diego SR Key West 5:54.68 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Yared, Tsion JR Pine Crest 4:59.50 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Faulhaber, Emily JR Pine Crest 5:04.37 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Varela, Natalie JR Gulliver Prep 5:09.36 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
4 Matysik, Nicole SR Key West 5:18.89 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
5 Castillo, Billie JR Titusville 5:20.12 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
6 Fitzgerald, Ashley 7 American Heritage 5:20.39 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Stocker, Sierra SO Pine Crest 5:21.80 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
8 Lake, Magnolia SR Rockledge 5:23.37 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
9 Lavrador, Julia SO Satellite 5:23.90 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
10 Ward, Margaret SR Rockledge 5:25.64 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 Tymorek, Eleanor SO St. Andrew's 5:26.70 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
12 Jaszczak, Riley FR Titusville 5:27.58 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Munroe, Madison FR Ransom Everglades 5:29.43 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
14 Schwartz, Amanda JR Pine Crest 5:33.18 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
15 Starvaggi, Nina FR Gulliver Prep 5:34.74 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
16 Velez, Johanna 6 Calvary Christian (FtL) 5:35.37 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
17 Lake, Abigail SR Rockledge 5:41.15 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
18 Rukab, Lana SR Satellite 5:44.18 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
19 Trap, Victoria FR Carrollton 5:44.39 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
20 Gilman, Madison JR Cardinal Gibbons 5:45.18 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
21 Alvarez, Camila JR St. Brendan 5:47.97 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
22 Rodriguez, Maya 7 Calvary Christian (FtL) 5:49.94 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
23 Braswell, Kaitlin SR Rockledge 5:50.62 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
24 Emerson, Hanna JR Suncoast 5:51.77 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
25 Szakacs, Lydia JR St. Andrew's 5:52.25 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
26 Limperis, Nicole SR Cardinal Gibbons 5:52.41 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
27 Kloman, Kristen 7 Calvary Christian (FtL) 5:57.20 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
28 Opalinski, Emily SO Cardinal Gibbons 5:59.01 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
29 Rodriguez, Cristyl FR St. Brendan 6:00.36 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
30 Taylor, Abbey SO Cocoa Beach 6:02.56 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
31 Suarez, Camila FR Carrollton 6:05.68 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
32 Stabenau, Gilian JR St. Brendan 6:08.60 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
33 del Busto, Bella 7 Calvary Christian (FtL) 6:08.66 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
34 Bennett, Grace SO Cocoa Beach 6:08.70 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
35 O'Donnell, Lauren 8 Lincoln Park 6:16.28 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
36 Gordon, Emily SO North Broward Prep 6:17.37 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
37 Mena, Amanda FR St. Brendan 6:17.59 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
38 Drawdy, Morgan 7 Lincoln Park 6:18.86 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
39 Ethridge, Brayden SR Coral Springs Charter 6:19.15 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
40 Rizo-Patron, Valeria SO Carrollton 6:20.82 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
41 Lopez, Kira JR Cocoa Beach 6:21.10 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
42 Quattrocchi, Ava 7 Cocoa 6:21.42 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
43 Holmquist, Nyssa SR Satellite 6:22.34 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
44 Smallwood, Hailey SR Oxbridge Academy 6:24.93 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
45 Brady, Alyson SR St. Andrew's 6:26.00 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
46 Bannon, Anne FR Gulliver Prep 6:28.28 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
47 Cardona, Delilah SR Coconut Creek 6:28.29 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
48 Wandoff, Abigail SR St. Andrew's 6:32.45 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
49 Deng, Lynn JR Suncoast 6:36.69 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
50 Martin, Isabela 8 American Heritage (DB) 6:38.34 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
51 Allen, Sophie SR Dreyfoos 6:40.77 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
52 Herrman, Megan JR Edgewood 6:42.04 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
53 Ondrusek, Gaelle SO Key West 6:43.69 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
54 Malloy, Karlee FR Ransom Everglades 6:43.74 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
55 Mills, Alexis FR Astronaut 6:52.08 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
56 Garcia, Pilar SR Glades Central 6:53.53 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
57 Fred, Camila JR Dreyfoos 6:56.31 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
58 Sauveur, Gaeletchie JR Monsignor Pace 7:03.72 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
59 Slattery, Kyla FR Space Coast 7:12.53 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
60 Pardo-Figueroa, Lisney SO Coral Shores 7:31.11 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
61 Robinson, Jamelia SR Pompano Beach 7:35.85 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
62 Applegate, Emma FR Suncoast 7:37.09 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
63 COLLYER, MAYA SO Titusville 7:42.33 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
64 Rodriguez, Rachel SO Somerset Canyons 7:43.92 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
65 Da Silva, Victoria SO Somerset Canyons 7:45.94 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
66 Row, Brenna FR Astronaut 7:49.47 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
67 Wolnewitz, Emma SO Dreyfoos 7:56.65 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
68 Abcug, Julia FR American Heritage (DB) 8:09.50 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
69 Mainardi, Mia FR Coral Springs Charter 8:09.55 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
70 Calanca, Grace FR Coral Springs Charter 8:14.25 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
71 Borders, Katy SO Coral Shores 8:35.60 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Montague, Gabriel SO Satellite 9:44.55 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
2 Smith, Troy SR Rockledge 9:47.14 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 OBrien, Gavin JR Astronaut 9:51.40 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
4 Devoss, Simon SO Astronaut 9:52.87 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Kraver, Joshua JR Edgewood 10:02.72 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
6 Stern, Josh SO Satellite 10:02.94 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
7 Cummings, Matthew SR Cocoa Beach 10:11.79 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
8 Ortega, Gabriel SR Pine Crest 10:20.69 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
9 Allen, Owen SR Key West 10:21.40 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
10 Cusack, James SR Ransom Everglades 10:23.58 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
11 Engelmann, Blake SO Archbishop McCarthy 10:37.41 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
12 Young, Kingston SR Key West 10:37.87 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
13 Prezioso, Vincenzo JR Cocoa 10:38.18 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
14 Dickinson, Luke JR Satellite 10:38.45 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
15 Dray, Alex SO Ransom Everglades 10:44.43 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
16 Abrams, Lucas JR Pine Crest 10:45.08 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
17 Rubin, Zach JR Hallandale 10:46.55 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
18 Noble, Ian SO St. Andrew's 10:52.11 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
19 lott, Nathan SR American Heritage (DB) 10:53.04 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
20 Harvey, Austin SO Cocoa 10:53.32 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
21 Romac, Will FR St. Andrew's 10:54.23 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
22 O'Brien, Chase SO Pine Crest 10:55.53 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
23 Kryc, Daniel FR Astronaut 10:59.68 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
24 Jardon, Daniel SO Archbishop McCarthy 11:01.14 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
25 Zaldivar, Andres JR Cardinal Gibbons 11:01.30 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
26 Ramirez, Esteban JR Pompano Beach 11:01.39 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
27 Garcia, Michael SO St. Brendan 11:02.23 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
28 McAlister, Kai SO Rockledge 11:05.35 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
29 Basford, Nathaniel JR Satellite 11:06.33 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
30 Erikson, Thor SO Key West 11:06.37 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
31 Rodriguez, Gabriel SR St. Brendan 11:12.20 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
32 Hohl, Zachary SR Edgewood 11:13.06 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
33 Gale, Jacob FR Suncoast 11:13.54 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
34 Morgan, Hunter 7 Calvary Christian (FtL) 11:13.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
35 Chapman, Logan 8 Space Coast 11:18.88 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
36 Branden, Hernandez SR St. Brendan 11:27.60 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
37 Guy, Trenton JR American Heritage 11:28.87 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
38 Rodriguez, Zachary SR Coral Shores 11:29.29 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
39 Cordero, Danny JR St. Brendan 11:30.35 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
40 Fontalvo, Christian SO Monsignor Pace 11:30.76 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
41 Phillips, Caleb SO Titusville 11:35.55 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
42 Altschuler, Benjamin SR North Broward Prep 11:35.66 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
43 Brezin, Jacob FR North Broward Prep 11:35.69 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
44 Head, Ryan FR Coral Springs Charter 11:36.05 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
45 Reynolds, Nicholas SR Titusville 11:36.28 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
46 Bennett, Jacob FR American Heritage 11:36.82 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
47 Herold, Andrew FR Coral Springs Charter 11:52.56 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
48 York, Kyle SO North Broward Prep 11:54.42 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
49 Casacci, Lucca 8 North Broward Prep 11:54.72 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
50 Paquet, Thomas FR Coral Springs Charter 11:59.70 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
51 Yaari, Daniel FR Pine Crest 12:07.26 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
52 Costello, Everett SO Suncoast 12:13.65 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
53 Cobles, Caleb 8 Calvary Christian (FtL) 12:15.36 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
54 Shi, Steve SO Rockledge 12:16.25 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
55 May, Calvin FR Archbishop McCarthy 12:22.45 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
56 Karcher, James JR Chaminade-Madonna 12:22.69 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
57 Tibbets, Tommy SO Cocoa Beach 12:24.78 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
58 Longman, Nick JR Chaminade-Madonna 12:30.75 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
59 Longman, Kyle FR Chaminade-Madonna 12:35.96 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
60 Brogli, Ray SO Key West 12:36.53 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
61 Heminger, Tyler JR Cocoa 12:38.28 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
62 Burrus, Syler 7 American Heritage (DB) 12:39.40 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
63 Soler-Baillo, Andre JR Gulliver Prep 12:55.08 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
64 Farrell, Connor JR Suncoast 13:24.40 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
65 Struckman, John SO Melbourne Central Catholic 13:43.75 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
66 Davis, Travis FR Space Coast 13:44.38 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
67 Booth, Robert SO Melbourne Central Catholic 13:44.98 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
68 Chavez, Carson JR Melbourne Central Catholic 14:07.09 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Yared, Tsion JR Pine Crest 11:20.68 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Castillo, Billie JR Titusville 11:22.84 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 Faulhaber, Emily JR Pine Crest 11:24.93 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
4 Fitzgerald, Ashley 7 American Heritage 11:37.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
5 Jaszczak, Riley FR Titusville 11:42.12 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
6 Lawlor, Cassie SR Pine Crest 11:42.84 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Velez, Johanna 6 Calvary Christian (FtL) 11:45.78 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
8 Ward, Margaret SR Rockledge 11:48.35 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
9 Lake, Magnolia SR Rockledge 11:49.90 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
10 Groppel, Marie SR Satellite 12:00.68 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 Barrett, Hayley SR Rockledge 12:04.08 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
12 Matysik, Nicole SR Key West 12:08.40 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
13 Rukab, Lana SR Satellite 12:13.31 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
14 Tymorek, Eleanor SO St. Andrew's 12:14.38 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
15 Montgomery, Gretchen SO Pine Crest 12:17.36 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
16 Aube, Sara SR Lincoln Park 12:24.06 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
17 Torres, Olivia FR Gulliver Prep 12:31.58 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
18 Gardner, Kyra FR Gulliver Prep 12:36.14 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
19 Garcia Moreno, Fernanda SO Ransom Everglades 12:40.89 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
20 Rodriguez, Maya 7 Calvary Christian (FtL) 12:43.80 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
21 Cassidy, Catarina FR Key West 12:46.14 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
22 Braswell, Kaitlin SR Rockledge 12:46.26 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
23 Szakacs, Lydia JR St. Andrew's 12:47.61 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
24 Kraver, Kaylee FR Edgewood 12:49.92 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
25 Gilman, Madison JR Cardinal Gibbons 12:51.93 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
26 Bergman, Xoe SR Satellite 12:59.29 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
27 Suarez, Francesca SO Carrollton 12:59.92 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
28 Mayer, Megan SR Key West 13:02.72 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
29 Craig, Anna FR Satellite 13:08.58 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
30 Faygia , Alexmary JR St. Brendan 13:11.53 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
31 Opalinski, Emily SO Cardinal Gibbons 13:12.84 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
32 Irigoyen , Claire SR Ransom Everglades 13:15.74 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
33 Sypek, Corrine JR American Heritage (DB) 13:15.83 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
34 Turner, Andrea JR Cardinal Newman 13:16.37 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
35 Limperis, Nicole SR Cardinal Gibbons 13:18.48 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
36 Candib, Ava 8 Carrollton 13:33.37 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
37 Russler, Lauren FR Carrollton 13:57.34 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
38 Drawdy, Morgan 7 Lincoln Park 13:58.84 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
39 Garcia, Valentina SO St. Brendan 13:59.97 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
40 Gomez, Keyli JR St. Brendan 14:00.35 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
41 O'Donnell, Lauren 8 Lincoln Park 14:21.67 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
42 Sutton, Sara SR Melbourne Central Catholic 14:37.26 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
43 Deng, Lynn JR Suncoast 15:11.29 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
44 Zimmermann, Kinsey 7 Calvary Christian (FtL) 15:19.53 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
45 MacKay, Megan FR Melbourne Central Catholic 15:32.93 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
46 Moore, Rory SR Cocoa Beach 16:05.22 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
47 Johnson, Lauren JR Cocoa Beach 16:05.49 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
48 Pardo-Figueroa, Lisney SO Coral Shores 16:52.76 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Harvey, Ashantae JR Hallandale 14.08 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
2 Harvey, Ashanti JR Hallandale 14.79 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
3 Soto, Cristina SR Archbishop McCarthy 14.99 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
4 Spann, Daishon SR Cocoa 15.35 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.0
5 Coleman, Alicia JR Suncoast 15.36 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.2
6 Rodriguez, Nageline SO Calvary Christian (FtL) 15.56 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
7 Toulemonde, Emma JR Cardinal Gibbons 15.60 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
8 Jones, Aniyah SO Cardinal Gibbons 16.33 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
9 Lyons, Janazha JR Rockledge 16.76 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.0
10 Denson, Lajada SO Miami Edison 16.78 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.8
11 Lewis, Mia FR Cocoa 17.18 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.0
12 Salas, Paolina FR Carrollton 17.22 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.8
13 Dickinson, Alexa SR Carrollton 18.23 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.8
14 Mullins, Riley FR Lincoln Park 18.46 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.0
14 Tacher, Nicole SO Ransom Everglades 18.46 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.8
16 Kamp, Margaret SO Suncoast 18.54 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.2
17 Chavez, Lily JR St. Andrew's 18.83 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.2
18 Williams, Monique SO Pompano Beach 18.95 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
19 Clark, Rese SR Rockledge 19.25 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.0
20 Woltanski, Alison SO Coral Shores 19.29 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.8
21 Stouch, Alexandria SR Astronaut 19.55 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.0
22 Barr, Zacaria FR Miami Edison 19.91 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.8
23 Stanley, Brittany SR Cocoa Beach 20.22 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.0
24 Joseph, Makyra FR Miami Edison 20.63 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.8
25 Berube-Gray, Charlotte FR Key West 21.05 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.8
26 Diamond, Annabel 8 North Broward Prep 23.40 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.2
27 Terry, Jaqueline SO St. Andrew's 24.50 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.2
28 Perez, Alyssia SR Astronaut 25.04 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.0

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Butler, Timothy SR American Heritage 14.62 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Dagrin, Loubert JR Miami Washington 14.64 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
3 Calixte, Daren SR Suncoast 14.67 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
4 Williams, Markeal SR Hallandale 14.75 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
5 Saddler, Craig JR Cardinal Gibbons 14.93 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
6 Flegeance, Vincent FR Cardinal Gibbons 15.36 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Porter, Roqaun SO Glades Central 15.38 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
8 Geathers, Jayden FR American Heritage 15.56 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
9 Jackson, Earnest SR Glades Central 15.90 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
10 Edmond, Gilber JR Fort Pierce Westwood 16.01 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 Smith , Daryl FR Rockledge 16.02 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
12 Esteban III, Marco SR Somerset Canyons 16.32 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
13 Altschuler, Graham SO North Broward Prep 16.44 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
14 Brinson, Antwan SR Miami Jackson 16.74 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
15 Myrie, Rick SR Miami Washington 16.80 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
16 Evetts, Trevor JR Cocoa Beach 16.83 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
17 Ferrell , Desmond SO Rockledge 16.84 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
18 Noble, Dave SO Suncoast 17.07 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
19 Martin, Eleazar SO St. Andrew's 17.24 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
20 Pratt, Bertram SO Rockledge 17.51 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
21 Perkins, TK JR Key West 17.62 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
22 Handley, Stephen SR North Broward Prep 17.71 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
23 Glasgow, Adrian JR Miami Jackson 17.75 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
24 Anderson, Jayden FR Coconut Creek 18.29 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
25 Delarosa, Christopher JR Miami Jackson 19.07 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
26 Reese, Timothy JR Fort Pierce Westwood 19.68 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
27 Clayborn, Isaiah FR Cocoa 19.70 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
28 Taylor, Amari JR Monsignor Pace 21.27 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
29 Burr, Ditaviuos JR Fort Pierce Westwood 21.98 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Saddler, Craig JR Cardinal Gibbons 37.21 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Wright, Rasmus JR Hallandale 37.42 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Calixte, Daren SR Suncoast 39.70 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
4 Geathers, Jayden FR American Heritage 40.10 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
5 Dagrin, Loubert JR Miami Washington 40.14 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
6 Butler, Timothy SR American Heritage 40.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Flegeance, Vincent FR Cardinal Gibbons 41.31 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
8 Jackson, Earnest SR Glades Central 41.40 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
9 Garcia, Andres JR Coral Springs Charter 41.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
10 Myrie, Rick SR Miami Washington 42.07 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
11 Smith , Daryl FR Rockledge 42.49 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
12 Evetts, Trevor JR Cocoa Beach 42.52 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Thomas, Tristan JR Titusville 42.98 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
14 Delarosa, Christopher JR Miami Jackson 43.02 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
15 Glasgow, Adrian JR Miami Jackson 43.51 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
16 Pfeffer, Derek SR Pine Crest 43.67 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
17 Pratt, Bertram SO Rockledge 43.69 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
18 Burr, Ditaviuos JR Fort Pierce Westwood 43.76 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
18 Porter, Roqaun SO Glades Central 43.76 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
20 Perkins, TK JR Key West 43.97 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
21 Altschuler, Graham SO North Broward Prep 44.10 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
22 Williams, Markeal SR Hallandale 44.45 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
23 Noble, Dave SO Suncoast 45.25 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
24 Esteban III, Marco SR Somerset Canyons 45.94 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
25 Ferrell , Desmond SO Rockledge 45.99 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
26 Colby, Daniel SO Satellite 46.29 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
27 Taylor, Amari JR Monsignor Pace 47.29 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
28 Reese, Timothy JR Fort Pierce Westwood 48.21 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
29 Black, Dillon FR Key West 48.34 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
30 Curry, Gabriel FR American Heritage (DB) 48.91 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
31 Vrins, Jayden SO Ransom Everglades 49.72 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
32 Taylor, Dylan FR North Broward Prep 50.34 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Harvey, Ashantae JR Hallandale 42.65 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Jones, Aniyah SO Cardinal Gibbons 44.48 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Williams, Kiah JR Hallandale 44.91 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
4 Coleman, Alicia JR Suncoast 44.98 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
5 Toulemonde, Emma JR Cardinal Gibbons 45.08 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
6 Soto, Cristina SR Archbishop McCarthy 45.36 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Wallace, Frantysha JR Cardinal Gibbons 45.42 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
8 Lyons, Janazha JR Rockledge 46.96 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
9 Tsoukas, Zoe JR Ransom Everglades 47.82 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
10 King, Jade JR Rockledge 48.11 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 Boothe, Denae FR Pine Crest 48.49 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
12 Forbes, Kayla SR Monsignor Pace 50.02 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
13 Tacher, Nicole SO Ransom Everglades 50.33 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
14 Clark, Rese SR Rockledge 50.72 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
15 Dickinson, Alexa SR Carrollton 51.53 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
16 Salas, Paolina FR Carrollton 52.01 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
17 Harvey, Ashanti JR Hallandale 52.31 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
18 Mullins, Riley FR Lincoln Park 52.35 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
19 Kamp, Margaret SO Suncoast 53.11 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
20 Washington, Tori FR Suncoast 53.89 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
21 Aponte- Lovvorn, Aleja SO Space Coast 54.43 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
22 Faygia , Alexmary JR St. Brendan 55.02 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
23 Denson, Lajada SO Miami Edison 55.03 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
24 Stouch, Alexandria SR Astronaut 56.53 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
25 Bremer, Nicole SR Ransom Everglades 58.77 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
26 Chavez, Lily JR St. Andrew's 1:00.98 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cardinal Gibbons 47.20 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Cocoa 47.95 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 American Heritage 47.97 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
4 Rockledge 48.44 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Hallandale 48.60 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
6 Pompano Beach 49.84 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Glades Central 50.85 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
8 Miami Edison 50.89 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
9 Immaculata-LaSalle 50.96 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
10 Lincoln Park 51.12 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 Somerset Canyons 51.29 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
12 Astronaut 51.97 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Monsignor Pace 52.01 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
13 Archbishop McCarthy 52.01 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
15 Calvary Christian (FtL) 52.26 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
16 Coral Springs Charter 52.32 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
17 Fort Pierce Westwood 52.67 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
18 Coral Shores 52.79 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
19 Ransom Everglades 52.83 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
20 Carrollton 53.44 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
21 Key West 53.57 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
22 Satellite 53.75 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
23 St. Andrew's 54.34 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
24 American Heritage (DB) 54.93 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
25 North Broward Prep 55.26 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
26 Dreyfoos 56.40 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
27 Titusville 57.47 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
28 Miami Jackson 57.90 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 American Heritage 3:22.15 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Cardinal Gibbons 3:24.70 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Miami Washington 3:27.90 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
4 Rockledge 3:28.23 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Monsignor Pace 3:29.11 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
6 Cocoa 3:31.19 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
7 Key West 3:32.80 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
8 Coconut Creek 3:33.11 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
9 Pine Crest 3:34.20 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
10 Fort Pierce Westwood 3:35.00 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 Titusville 3:35.85 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
12 Glades Central 3:35.87 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
13 Suncoast 3:39.06 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
14 Miami Jackson 3:39.24 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
15 North Broward Prep 3:39.50 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
16 Calvary Christian (FtL) 3:39.58 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
17 Hallandale 3:40.19 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
18 Satellite 3:40.53 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
19 Gulliver Prep 3:43.53 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
20 Miami Edison 3:46.14 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
21 Pompano Beach 3:47.84 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
22 Coral Shores 3:47.95 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
23 Somerset Canyons 3:49.18 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
24 Astronaut 3:50.45 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
25 Immaculata-LaSalle 4:01.32 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
26 St. Andrew's 4:07.89 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
27 American Heritage (DB) 4:12.76 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019

4 x 400 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cocoa 3:51.26 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
2 American Heritage 3:51.92 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Hallandale 3:54.57 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
4 Cardinal Gibbons 3:59.42 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
5 Pine Crest 4:00.42 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
6 Calvary Christian (FtL) 4:02.16 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Rockledge 4:05.64 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
8 Ransom Everglades 4:07.96 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
9 Suncoast 4:10.81 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
10 Glades Central 4:11.36 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
11 Archbishop McCarthy 4:15.17 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
12 Miami Edison 4:15.36 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
13 Lincoln Park 4:16.07 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
14 Astronaut 4:18.91 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
15 Gulliver Prep 4:18.93 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
16 Key West 4:23.21 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
17 Pompano Beach 4:29.69 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
18 Monsignor Pace 4:30.15 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
19 Satellite 4:30.53 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
20 St. Brendan 4:31.12 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
21 Somerset Canyons 4:32.52 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
22 Coral Shores 4:35.02 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
23 Dreyfoos 4:37.56 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
24 Carrollton 4:38.05 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
25 Coconut Creek 4:40.75 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
26 Immaculata-LaSalle 4:44.48 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
27 Fort Pierce Westwood 4:45.36 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
28 North Broward Prep 4:56.90 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
29 American Heritage (DB) 5:03.75 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
30 St. Andrew's 5:11.87 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pine Crest 8:13.09 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Satellite 8:17.26 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 American Heritage 8:18.71 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
4 Rockledge 8:23.24 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Astronaut 8:27.99 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
6 Edgewood 8:28.86 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
7 Archbishop McCarthy 8:32.57 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
8 Ransom Everglades 8:32.63 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
9 Calvary Christian (FtL) 8:40.12 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
10 St. Brendan 8:42.23 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
11 Cocoa 8:42.60 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
12 Cardinal Gibbons 8:42.87 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
13 Gulliver Prep 8:47.88 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
14 Cocoa Beach 8:48.14 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
15 Coral Shores 8:48.22 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
16 Monsignor Pace 8:50.38 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
17 Suncoast 8:53.02 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
18 Somerset Canyons 9:03.35 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
19 Hallandale 9:17.40 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
20 North Broward Prep 9:31.58 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
21 Fort Pierce Westwood 9:32.24 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
22 St. Andrew's 9:33.24 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
23 Key West 9:40.44 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
24 Melbourne Central Catholic 9:54.18 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
25 Glades Central 9:59.86 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
26 Coral Springs Charter 10:03.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
27 Pompano Beach 10:21.79 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
28 American Heritage (DB) 10:53.43 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Marseille , Jackson JR Cardinal Gibbons 2.07m 6' 9.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Gramentine, Nathanial SR St. Andrew's 2.03m 6' 8" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
2 Williams, Jamari SR Cocoa 2.03m 6' 8" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
4 Sauder, Kennedy SO Calvary Christian (FtL) 2.02m 6' 7.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
5 McClain, Jamar SR Glades Central 1.98m 6' 6" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
5 Persicketti, Thomas SR Satellite 1.98m 6' 6" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
7 Jones, Isaiah SR Cocoa 1.93m 6' 4" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
8 Antoine, Michal JR Cardinal Gibbons 1.87m 6' 1.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
8 Thornton, Corey JR Miami Washington 1.87m 6' 1.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
10 Pace, Latrell SR Cocoa 1.83m 6' 0" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
10 Rakovan, Joshua JR Satellite 1.83m 6' 0" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
10 Weeks, Danyel JR Satellite 1.83m 6' 0" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Denny, Dominick JR North Broward Prep 1.82m 6' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
13 Guinta, Hunter SR North Broward Prep 1.82m 6' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
15 Robinson, Ramsey SR Rockledge 1.78m 5' 10" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
16 Esteban III, Marco SR Somerset Canyons 1.77m 5' 10" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
16 Schwartz, Alex JR North Broward Prep 1.77m 5' 10" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
16 Brinson, Antwan SR Miami Jackson 1.77m 5' 9.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
16 Glasgow, Adrian JR Miami Jackson 1.77m 5' 9.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
16 Vinter, Berton FR Calvary Christian (FtL) 1.77m 5' 9.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
21 Quigley, Caleb SO Satellite 1.73m 5' 8" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
22 Allen, Justin JR Coral Springs Charter 1.72m 5' 7.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
22 Mogene, Rendy JR Key West 1.72m 5' 7.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
22 Noel, Claudeson JR Key West 1.72m 5' 7.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
25 Bovenzi, Giovani JR American Heritage (DB) 1.67m 5' 6" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
25 Brown, Malcom JR Suncoast 1.67m 5' 6" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
27 Gardner, Triston SO Fort Pierce Westwood 1.63m 5' 4.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
27 Neuerburg, Ethan FR Space Coast 1.63m 5' 4.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
29 Doles, Justin SR North Broward Prep 1.62m 5' 4" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
29 Mores, Ben SR St. Andrew's 1.62m 5' 4" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
29 Herzberg, Dhyan SO Coral Shores 1.62m 5' 3.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
32 Mores, Caleb SO St. Andrew's 1.57m 5' 2" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
32 Johnson, Devontae SO Miami Jackson 1.57m 5' 1.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
34 Roberts, Adren FR Somerset Canyons 1.52m 5' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
34 Nelson, Kervins SO Key West 1.52m 4' 11.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019

High Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Knowles, Domanique JR Cocoa 1.63m 5' 4.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
1 Spann, Daishon SR Cocoa 1.63m 5' 4.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 White, Maliya JR Dreyfoos 1.52m 5' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
3 Duncan, LeAysha SR Lincoln Park 1.52m 4' 11.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 Hays, Izabelle SO Satellite 1.52m 4' 11.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 Joseph, Jada SO American Heritage 1.52m 4' 11.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Rodriguez, Nageline SO Calvary Christian (FtL) 1.47m 4' 9.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Williams, Kiah JR Hallandale 1.47m 4' 9.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Williams, Monique SO Pompano Beach 1.47m 4' 9.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
10 Sutton, Anijia FR Rockledge 1.46m 4' 9.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 Lucchesi, Stephanie FR St. Andrew's 1.42m 4' 8" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
11 Piskun, Claire SO North Broward Prep 1.42m 4' 8" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
11 Brown, Elizabeth SR Pine Crest 1.42m 4' 7.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
11 Sosa , Isabel JR Ransom Everglades 1.42m 4' 7.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
11 Tacher, Nicole SO Ransom Everglades 1.42m 4' 7.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
16 Kelly, Catherine SO Satellite 1.41m 4' 7.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
16 Payan, Mia SR Melbourne Central Catholic 1.41m 4' 7.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
18 George, Katherine JR St. Andrew's 1.37m 4' 6" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
18 Osher, Mackenzie SO North Broward Prep 1.37m 4' 6" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
18 Barrett, Jadae JR American Heritage 1.37m 4' 6" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
18 Brown, Mya SO Pompano Beach 1.37m 4' 6" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
18 Cooper, Charkeria SR Miami Edison 1.37m 4' 6" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
18 Denson, Lajada SO Miami Edison 1.37m 4' 6" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
18 Lockhart, Claire JR Melbourne Central Catholic 1.37m 4' 6" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
18 Lyons, Janazha JR Rockledge 1.37m 4' 6" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
26 Byrd, Kaylah SO Calvary Christian (FtL) 1.32m 4' 4" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
26 Danvers, Jasmine SR Stranahan 1.32m 4' 4" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
26 Dudley, Maia SR Key West 1.32m 4' 4" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
26 Haughey, Kirsten JR Key West 1.32m 4' 4" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
26 Hunsaker, Brooke SO Satellite 1.32m 4' 4" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
26 Massena, Marie JR Miami Edison 1.32m 4' 4" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
26 Pierre, Choomay JR Miami Edison 1.32m 4' 4" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
26 Rivas-Vazquez, Emma SR Carrollton 1.32m 4' 4" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
26 Roberts, Madison SO Carrollton 1.32m 4' 4" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
35 Kamp, Margaret SO Suncoast 1.27m 4' 2" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
35 Robledo, Lucia SO Carrollton 1.27m 4' 2" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
35 Saner, Isabella JR Key West 1.27m 4' 2" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
35 Thompson, Kenyara SR Stranahan 1.27m 4' 2" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
39 Diaz, Genesis 7 Lincoln Park 1.22m 4' 0" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
40 Mershon, Ally SO North Broward Prep 1.21m 4' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019

Pole Vault (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Nutt, James SR Cardinal Gibbons 4.45m 14' 7.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Monteil, Daton SR Cardinal Gibbons 4.00m 13' 1.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Duncan, Sebastian SR Astronaut 3.97m 13' 0.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 Haight, Chase SR Satellite 3.97m 13' 0.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 Quiroz, Emilio JR Melbourne Central Catholic 3.97m 13' 0.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
6 Camacho, Daniel SR Archbishop McCarthy 3.85m 12' 7.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Quinn, Timothy SR Satellite 3.80m 12' 5.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
7 Scarborough, Austin SR Astronaut 3.80m 12' 5.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
9 Hunt, Ethan JR Key West 3.75m 12' 3.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
10 Pache, Gary SO Cardinal Gibbons 3.70m 12' 1.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
10 Roque, Miguel SO Archbishop McCarthy 3.70m 12' 1.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
12 Perkins, TK JR Key West 3.60m 11' 9.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
13 Litch, Ryan JR American Heritage (DB) 3.35m 11' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
14 Noble, Ty FR Calvary Christian (FtL) 3.30m 10' 10" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
14 Vinter, Berton FR Calvary Christian (FtL) 3.30m 10' 10" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
16 Mrky, Sam FR Cardinal Gibbons 3.15m 10' 4" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
17 Scarborough, Christian SO Astronaut 3.05m 10' 0" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
18 Hosey, Austin JR American Heritage (DB) 3.04m 10' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
18 Michaels, Dalen SR St. Andrew's 3.04m 10' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
20 Bozard, Gage JR Key West 3.00m 9' 10" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
21 Maxwell, Blake SO Astronaut 2.90m 9' 6.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
22 Rakovan, Joshua JR Satellite 2.75m 9' 0.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
23 Schnoor, Jonathan FR Archbishop McCarthy 2.70m 8' 10.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
24 Purtic, Jackson FR Calvary Christian (FtL) 2.55m 8' 4.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
25 Bloom, Jackson JR St. Andrew's 2.43m 8' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
26 Capone, Anthony FR Archbishop McCarthy 2.40m 7' 10.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
27 Perkins, Camron FR Key West 2.25m 7' 4.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
28 Shoichet, Michael JR St. Andrew's 1.98m 6' 6" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019

Pole Vault (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Costa, Lily SR Coral Shores 3.05m 10' 0" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
1 Juarez, Morgan SR Astronaut 3.05m 10' 0" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 Ronkin, Skylar SR NSU University School 3.00m 9' 10" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
4 Jackson, Kaitlyn SR Space Coast 2.75m 9' 0.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Tsoukas, Zoe JR Ransom Everglades 2.55m 8' 4.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
5 Zaidenberg, Daniela SR Ransom Everglades 2.55m 8' 4.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
7 Prospero, Reece SR Satellite 2.45m 8' 0.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
8 Gould, Emily SO Key West 2.40m 7' 10.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
9 Shannon, Brynna SO Rockledge 2.30m 7' 6.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
10 Harman, Rachel JR St. Andrew's 2.28m 7' 6" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
11 Goldstein, Dorit FR Satellite 2.15m 7' 0.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 Prospero, Chiara SO Satellite 2.15m 7' 0.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Hamuy, Elaina FR Pine Crest 2.10m 6' 10.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
13 Kleinman, Haley FR Pine Crest 2.10m 6' 10.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
13 Ortiz, Giselli FR Archbishop McCarthy 2.10m 6' 10.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
16 Chavez, Lily JR St. Andrew's 1.98m 6' 6" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
17 Perloff, Jazlyn FR Key West 1.95m 6' 4.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
17 Zuluaga, Isabel FR Calvary Christian (FtL) 1.95m 6' 4.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
19 Taub, Ella FR Pine Crest 1.80m 5' 10.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
20 Weinstein, Jessica FR Ransom Everglades 1.50m 4' 11" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Mayes , Jaheim JR Rockledge 6.92m 22' 8.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
2 Bovenzi, Giovani JR American Heritage (DB) 6.69m 21' 11.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
3 Jones, Isaiah SR Cocoa 6.65m 21' 10" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
4 Auguste, Lorentz SR Somerset Canyons 6.59m 21' 7.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
5 Williams, Markeal SR Hallandale 6.58m 21' 7.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -1.2
6 Hiliare, Odieu SR Glades Central 6.57m 21' 6.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
7 Davis, Vinson SO American Heritage 6.55m 21' 6" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -3.0
8 Bennett-Woon, Errol SR Monsignor Pace 6.51m 21' 4.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
9 Gramentine, Nathanial SR St. Andrew's 6.50m 21' 4" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
10 Pace, Latrell SR Cocoa 6.46m 21' 2.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 McClain, Jamar SR Glades Central 6.44m 21' 1.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
12 Sauder, Kennedy SO Calvary Christian (FtL) 6.43m 21' 1.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -0.4
13 Howard, Deontae SR Titusville 6.42m 21' 0.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
14 Corlew, Matthew SR North Broward Prep 6.40m 21' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
15 Thomspon, Cj SO Cocoa 6.32m 20' 9" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
16 Jones, Samuel JR Satellite 6.30m 20' 8" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
17 Quinn, Timothy SR Satellite 6.29m 20' 7.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
18 Brown, Travis SO Cardinal Gibbons 6.22m 20' 5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -1.1
19 Persicketti, Thomas SR Satellite 6.19m 20' 3.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
20 Haynes, Anthony JR Hallandale 6.16m 20' 2.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -1.4
21 Richard, Davius SR Glades Central 6.11m 20' 0.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
22 Bellinger, Darrell SO Miami Washington 6.09m 19' 11.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
23 Fleurival, Reynald SR Coral Springs Charter 6.04m 19' 9.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -0.4
24 Thornton, Corey JR Miami Washington 6.03m 19' 9.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
25 Denny, Dominick JR North Broward Prep 6.00m 19' 8.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
25 Freeman, Marquise JR Cocoa 6.00m 19' 8.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
27 Moore, Roger SR Miami Jackson 5.96m 19' 6.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
27 Nutt, James SR Cardinal Gibbons 5.96m 19' 6.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -0.1
29 Armstrong, Christopher SR Miami Jackson 5.94m 19' 6" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
30 Mitchell, Noah JR Space Coast 5.87m 19' 3.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
31 Goodwyn, Joshua SR Coral Shores 5.86m 19' 2.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
32 Guinta, Hunter SR North Broward Prep 5.84m 19' 2" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
33 Jean Francois, Claumy SR Immaculata-LaSalle 5.82m 19' 1.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
33 Poole, Alexander JR Space Coast 5.82m 19' 1.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
35 Silsby, Hugo SO Cardinal Gibbons 5.79m 19' 0" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -3.0
36 Collins, Luke FR North Broward Prep 5.78m 18' 11.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
37 Summerall, Ternard JR Miami Washington 5.65m 18' 6.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
38 McGriff, Jacobe FR Melbourne Central Catholic 5.63m 18' 5.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
39 Cholerton, Evan JR Pine Crest 5.61m 18' 5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -1.8
40 Forde, Yohance SO Immaculata-LaSalle 5.59m 18' 4.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
41 Buckmaster, Neikerson FR Rockledge 5.58m 18' 3.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
41 Ismael, Hakeem SR Miami Jackson 5.58m 18' 3.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
43 Monteil, Daton SR Cardinal Gibbons 5.57m 18' 3.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -1.9
44 Gibbs , Eddie SR Suncoast 5.52m 18' 1.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
45 Stanberry, Ravon SO Fort Pierce Westwood 5.51m 18' 1" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
46 Simon, Jonny SO Coconut Creek 5.49m 18' 0.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -2.8
47 Feldman, Maxwell SR St. Andrew's 5.47m 17' 11.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
48 Bradley, Israel SO Fort Pierce Westwood 5.46m 17' 11" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
49 Martin, Eleazar SO St. Andrew's 5.44m 17' 10.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
50 Kaylor, Cody FR Astronaut 5.41m 17' 9" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
51 Calderon, Victor JR Coral Shores 5.33m 17' 6" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
52 Garcia, Andres JR Coral Springs Charter 5.31m 17' 5.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -3.0
53 Barnes, Kamari JR Key West 5.29m 17' 4.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
53 Court, Tyler SR Coral Shores 5.29m 17' 4.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
55 Green, Braylin SO Key West 5.28m 17' 4" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
55 Hennelly, Daniel SO Pine Crest 5.28m 17' 4" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
57 Noble, Dave SO Suncoast 5.25m 17' 2.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
57 Sanchez, Declan SR Space Coast 5.25m 17' 2.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
59 Familia, Roberto SR Coral Springs Charter 5.23m 17' 2" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -2.4
60 Davilmar, Pier JR Somerset Canyons 5.14m 16' 10.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
61 Oaks, Joseph JR Space Coast 5.11m 16' 9.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
62 Sarria, Ulises JR Gulliver Prep 5.03m 16' 6" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
63 Preval, Michael FR Key West 4.96m 16' 3.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
64 Esteban III, Marco SR Somerset Canyons 4.83m 15' 10.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
65 Champagne, Trenten JR Astronaut 4.75m 15' 7" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
66 Xirinach, Gabriel SO Immaculata-LaSalle 4.74m 15' 6.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
67 Brooks, Jacorey SO Miami Washington 4.65m 15' 3.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
68 Roberts, Adren FR Somerset Canyons 4.59m 15' 0.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
69 Hernandez, Andres SO Ransom Everglades 4.33m 14' 2.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
70 Chery, Creflo FR Pompano Beach 4.03m 13' 2.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -1.2
71 Riley, Colin SR St. Andrew's 3.87m 12' 8.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Castillo, Destiny SR Hallandale 6.00m 19' 8.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
2 Joseph, Jada SO American Heritage 5.65m 18' 6.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.0
3 King, Jade JR Rockledge 5.49m 18' 0.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
4 Aybar, Yolanda SO Melbourne Central Catholic 5.36m 17' 7" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Harvey, Ashantae JR Hallandale 5.30m 17' 4.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.3
5 Tsoukas, Zoe JR Ransom Everglades 5.30m 17' 4.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
7 Joiner, Akiyonna SR Astronaut 5.24m 17' 2.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
8 Clark, Ashleigh SR Pine Crest 5.16m 16' 11.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.8
8 Zaidenberg, Daniela SR Ransom Everglades 5.16m 16' 11.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
10 Carlson, Caroline JR Carrollton 5.14m 16' 10.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
11 Hogan, Tianna JR Lincoln Park 5.11m 16' 9.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
12 Clark, Amber FR Lincoln Park 5.09m 16' 8.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Lewis, Isis FR Cardinal Gibbons 4.98m 16' 4.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 3.2
14 Washington, Tashamba SO Miami Edison 4.96m 16' 3.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
15 Howarth, Haley SR Oxbridge Academy 4.92m 16' 1.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
16 Brown, Mya SO Pompano Beach 4.90m 16' 1" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.2
17 White, Maliya JR Dreyfoos 4.86m 15' 11.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
18 Dyer, Thalia JR American Heritage 4.84m 15' 10.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.9
18 McDowell , Alanna FR Rockledge 4.84m 15' 10.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
20 Lewis, Mia FR Cocoa 4.82m 15' 9.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
21 Petrosino, Chloe SR Edgewood 4.79m 15' 8.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
22 Perez, Sarah FR Carrollton 4.75m 15' 7" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
23 Boothe, Denae FR Pine Crest 4.71m 15' 5.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
23 Krumenacker, Leanna JR Coral Springs Charter 4.71m 15' 5.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.1
23 Menelas, Ernesha JR Suncoast 4.71m 15' 5.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
26 Byrd, Kaylah SO Calvary Christian (FtL) 4.69m 15' 4.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.8
27 Cage, Taiyanna FR American Heritage (DB) 4.68m 15' 4.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
28 Buckmaster, Tamara SO Rockledge 4.66m 15' 3.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
28 Page, Mia SO Immaculata-LaSalle 4.66m 15' 3.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
30 Laflauer, Bernadette FR Hallandale 4.65m 15' 3.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.0
31 Joseph, Jadae JR American Heritage 4.60m 15' 1.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.9
31 Miranda-Rosado, Sarianna SR Pompano Beach 4.60m 15' 1.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.0
31 Osher, Mackenzie SO North Broward Prep 4.60m 15' 1.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
34 Hodge, Jade JR St. Andrew's 4.57m 15' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
35 Yanes, Jennifer SR Immaculata-LaSalle 4.53m 14' 10.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
36 Northecide, Dorizabelle SR North Broward Prep 4.50m 14' 9.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
36 Scott, Amethyst JR Fort Pierce Westwood 4.50m 14' 9.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
38 Penso, MariAlex SO Carrollton 4.47m 14' 8" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
39 Smith, Melione FR Astronaut 4.43m 14' 6.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
40 Stroup, Jadah SR Coral Springs Charter 4.37m 14' 4" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.2
41 Burse, Ayanna SO Stranahan 4.35m 14' 3.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.8
42 Jackson, Rosendia JR Monsignor Pace 4.34m 14' 3" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
42 Thompson, Kenyara SR Stranahan 4.34m 14' 3" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.9
44 Scott, Nichelle JR Dreyfoos 4.32m 14' 2.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
45 Golson, Aryana SR Hallandale 4.29m 14' 1" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
46 Jackson, Taylor JR Satellite 4.26m 13' 11.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
47 Aponte- Lovvorn, Aleja SO Space Coast 4.25m 13' 11.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
48 Piskun, Claire SO North Broward Prep 4.23m 13' 10.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
49 Padgett, Jocelyn SO Pompano Beach 4.21m 13' 9.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.0
50 Joseph, Makyra FR Miami Edison 4.20m 13' 9.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
50 Solis, Cheyenne SR Space Coast 4.20m 13' 9.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
52 Stovall, Toniyah SR Fort Pierce Westwood 4.18m 13' 8.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
53 Morin, Sophia SR Carrollton 4.11m 13' 6" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
54 Daly, Christal SR Coral Springs Charter 4.00m 13' 1.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.8
55 Kalandjian, Lena FR North Broward Prep 3.99m 13' 1.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
55 Perez-Sanchez, Katia JR Immaculata-LaSalle 3.99m 13' 1.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
57 MacKay, Annie SO Melbourne Central Catholic 3.95m 12' 11.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
58 Joseph, Ayanna SO Pompano Beach 3.87m 12' 8.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.8
59 Rodney, Castrangie JR Monsignor Pace 3.82m 12' 6.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
60 Rodrigo, Rachelle JR Stranahan 3.81m 12' 6" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.6
61 Dudley, Maia SR Key West 3.79m 12' 5.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
61 Watts, Grace SO St. Andrew's 3.79m 12' 5.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
63 Cadet, Carol SO Miami Edison 3.69m 12' 1.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
63 Danvers, Jasmine SR Stranahan 3.69m 12' 1.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.0
65 Mariano, Anna 8 Coral Springs Charter 3.52m 11' 6.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.2
66 Baiano, Carina FR American Heritage (DB) 3.49m 11' 5.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
67 George, Katherine JR St. Andrew's 3.48m 11' 5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
68 Berube-Gray, Charlotte FR Key West 3.37m 11' 0.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Hiliare, Odieu SR Glades Central 13.58m 44' 7" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
2 Pace, Latrell SR Cocoa 13.45m 44' 1.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 Saddler, Craig JR Cardinal Gibbons 13.38m 43' 10.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Sauder, Kennedy SO Calvary Christian (FtL) 13.38m 43' 10.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
5 McClain, Jamar SR Glades Central 13.10m 43' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
6 Robinson, Ramsey SR Rockledge 12.90m 42' 4" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
7 Dagrin, Loubert JR Miami Washington 12.88m 42' 3.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
8 Denny, Dominick JR North Broward Prep 12.85m 42' 2" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
9 Smith , Daryl FR Rockledge 12.83m 42' 1.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
10 Thornton, Corey JR Miami Washington 12.81m 42' 0.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
11 Menswar, Brady SR Edgewood 12.58m 41' 3.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
12 Jean Francois, Claumy SR Immaculata-LaSalle 12.47m 40' 11" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
13 Lewis, Malik FR Cocoa 12.37m 40' 7" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Thomspon, Cj SO Cocoa 12.37m 40' 7" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
15 Bellinger, Darrell SO Miami Washington 12.36m 40' 6.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
16 Desir, Oberde SR Monsignor Pace 12.33m 40' 5.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
17 Goodwyn, Joshua SR Coral Shores 12.23m 40' 1.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
18 Collins, Luke FR North Broward Prep 12.11m 39' 9" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
19 Garcia, Andres JR Coral Springs Charter 12.08m 39' 7.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
20 Hall, Anton JR Gulliver Prep 11.99m 39' 4" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
21 Martin, Eleazar SO St. Andrew's 11.96m 39' 3" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
22 Ismael, Hakeem SR Miami Jackson 11.94m 39' 2.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
23 Janvier, Gregory SO Calvary Christian (FtL) 11.92m 39' 1.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
24 Davilmar, Pier JR Somerset Canyons 11.76m 38' 7" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
25 Guinta, Hunter SR North Broward Prep 11.73m 38' 6" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
26 Colby, Daniel SO Satellite 11.55m 37' 10.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
27 Schwartz, Alex JR North Broward Prep 11.45m 37' 7" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
28 Fleurancin, Michael JR Pompano Beach 11.42m 37' 5.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
29 Correa, Javier JR Coral Shores 11.36m 37' 3.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
30 Pardo, Daniel JR Archbishop McCarthy 11.34m 37' 2.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
31 Arroyo, Diego SO Cocoa 11.29m 37' 0.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
32 Ethridge, Andre JR Coral Springs Charter 11.15m 36' 7" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
33 Armstrong, Christopher SR Miami Jackson 10.96m 35' 11.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
34 Rakovan, Joshua JR Satellite 10.94m 35' 10.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
35 Roberts, Adren FR Somerset Canyons 10.87m 35' 8" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
35 Waldron, Thomas SR Astronaut 10.87m 35' 8" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
37 Saint-Ange, Joshua SO Archbishop McCarthy 10.83m 35' 6.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
38 Mizell, Cameron SR Astronaut 10.67m 35' 0.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
39 Preval, Michael FR Key West 10.57m 34' 8.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
40 Liverpool, Akin JR Miami Washington 10.52m 34' 6.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
41 Martin, Isaiah FR Stranahan 10.46m 34' 4" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
42 Jackson, Jinx JR Somerset Canyons 10.16m 33' 4" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
43 Perkins, Camron FR Key West 10.11m 33' 2" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
44 Rivera, Alex JR Coral Springs Charter 9.77m 32' 0.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
45 Johnson, Cody JR Key West 9.75m 32' 0" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
46 Phillips, Mason FR Coral Springs Charter 9.58m 31' 5.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
47 Davis, Stephen SO Space Coast 9.36m 30' 8.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
48 Quintana, Damion FR Astronaut 8.87m 29' 1.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019

Triple Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Joseph, Jada SO American Heritage 12.02m 39' 5.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Wallace, Frantysha JR Cardinal Gibbons 11.35m 37' 3" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Knowles, Domanique JR Cocoa 11.19m 36' 8.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
4 Byrd, Kaylah SO Calvary Christian (FtL) 11.10m 36' 5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
5 Harvey, Ashanti JR Hallandale 11.09m 36' 4.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
6 Carlson, Caroline JR Carrollton 11.03m 36' 2.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
7 Joseph, Jadae JR American Heritage 10.96m 35' 11.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
8 King, Jade JR Rockledge 10.86m 35' 7.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
9 Lewis, Mia FR Cocoa 10.74m 35' 3" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
10 Lyons, Janazha JR Rockledge 10.61m 34' 9.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 Brown, Mya SO Pompano Beach 10.58m 34' 8.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
12 Eloi, Simone SO Calvary Christian (FtL) 10.56m 34' 7.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
13 Vickers, Patrianna JR Glades Central 10.38m 34' 1" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
14 Sutton, Anijia FR Rockledge 10.02m 32' 10.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
15 Lucchesi, Stephanie FR St. Andrew's 9.98m 32' 9" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
16 Cage, Taiyanna FR American Heritage (DB) 9.95m 32' 8" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
17 Zaidenberg, Daniela SR Ransom Everglades 9.82m 32' 2.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
18 Osher, Mackenzie SO North Broward Prep 9.77m 32' 1" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
18 White, Maliya JR Dreyfoos 9.77m 32' 1" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
20 McDowell , Alanna FR Rockledge 9.72m 31' 10.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
21 Morin, Sophia SR Carrollton 9.69m 31' 9.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
22 Forbes, Kayla SR Monsignor Pace 9.67m 31' 8.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
23 Ventura, Kaitlin JR Carrollton 9.63m 31' 7.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
24 Jones, Journey 7 Lincoln Park 9.62m 31' 6.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
25 Sample, Diamond JR Hallandale 9.51m 31' 2.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
26 Hodge, Jade JR St. Andrew's 9.49m 31' 2" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
27 Piskun, Claire SO North Broward Prep 9.16m 30' 1" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
28 Oglesby, Kira FR Ransom Everglades 9.12m 29' 11.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
29 Sosa , Isabel JR Ransom Everglades 9.07m 29' 9.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
30 Walden, Janiya SR Hallandale 9.04m 29' 8" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
31 Roberts, Madison SO Carrollton 9.01m 29' 6.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
32 King, Morgan FR North Broward Prep 8.99m 29' 6" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
32 Diaz, Genesis 7 Lincoln Park 8.99m 29' 6" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
34 Joseph, Ayanna SO Pompano Beach 8.94m 29' 4" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
34 Padgett, Jocelyn SO Pompano Beach 8.94m 29' 4" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
36 Jackson, Taylor JR Satellite 8.86m 29' 1" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
37 Solis, Cheyenne SR Space Coast 8.74m 28' 8.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
38 Williamson, Juliana FR Ransom Everglades 8.62m 28' 3.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
39 Danvers, Jasmine SR Stranahan 8.58m 28' 1.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
40 Kalandjian, Lena FR North Broward Prep 8.53m 28' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
41 Scott, Nichelle JR Dreyfoos 7.84m 25' 9" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
41 Watts, Grace SO St. Andrew's 7.84m 25' 9" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
43 Santos, Lia SO Lincoln Park 7.72m 25' 4" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
44 Zimmermann, Kinsey 7 Calvary Christian (FtL) 7.16m 23' 6" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Ferguson, John JR Hallandale 15.79m 51' 9.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Neal, Westley JR Gulliver Prep 15.21m 49' 11" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
3 Aime, Emile SO NSU University School 15.18m 49' 9.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
4 Arnold, Joshua JR Satellite 14.87m 48' 9.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Riley, Deon SR Pompano Beach 14.69m 48' 2.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
6 Salvador, Lucky JR Coconut Creek 14.63m 48' 0" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Vargas, Jimmy SR Immaculata-LaSalle 14.23m 46' 8.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
8 McCloud, Tyson JR North Broward Prep 14.14m 46' 4.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
9 Onuigbo, Joshua SR Monsignor Pace 14.07m 46' 2" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
10 Point Du-Jour, Giordani SO Somerset Canyons 13.90m 45' 7.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
11 Richard, Davius SR Glades Central 13.75m 45' 1.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
12 Lamartiniere, Aaron SO Oxbridge Academy 13.70m 44' 11.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
13 Mincey , Gerald JR Cardinal Gibbons 13.69m 44' 11" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
14 Weir, Shamari SR Coconut Creek 13.62m 44' 8.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
15 Peart, Roge JR Hallandale 13.59m 44' 7" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
16 Alexander, Charles SR Rockledge 13.34m 43' 9.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
17 Cachon, Ernesto JR Gulliver Prep 13.23m 43' 5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
18 Phanord, Jobed SR Somerset Canyons 13.06m 42' 10.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
19 Tasayco, Hugo SR Key West 12.99m 42' 7.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
19 Tressler, Chance FR Astronaut 12.99m 42' 7.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
21 Thomas, Deaudre SR Rockledge 12.95m 42' 6" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
22 Freeman, Da' Keviuos JR Glades Central 12.93m 42' 5.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
23 Crooks, Rashon SR Cardinal Gibbons 12.88m 42' 3.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
24 Ivey, Logan FR Satellite 12.81m 42' 0.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
25 Joseph, Mitzseen SR Suncoast 12.74m 41' 9.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
26 Love, Jordan SO Rockledge 12.62m 41' 5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
27 Arnold, Louis JR Astronaut 12.60m 41' 4.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
28 Freeman, Darian SR Rockledge 12.38m 40' 7.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
29 Lewis, Tyler JR Suncoast 12.25m 40' 2.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
30 Katz, Quinn 8 Calvary Christian (FtL) 12.10m 39' 8.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
31 Heusinkveld, Spenser JR Satellite 11.89m 39' 0.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
32 Kabir, Delonus JR Glades Central 11.88m 38' 11.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
33 Paguero, Dariel FR Dreyfoos 11.79m 38' 8.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
34 Wieand, Jeffrey SR Satellite 11.72m 38' 5.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
35 Asseraf, Sebastion SR St. Andrew's 11.62m 38' 1.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
36 Callens, Jon-Pierre FR North Broward Prep 11.55m 37' 10.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
37 Ingram, Randy SO Hallandale 11.41m 37' 5.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
38 Vidal, Dominique JR Immaculata-LaSalle 11.38m 37' 4" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
39 Marchitello, Charles FR American Heritage (DB) 11.25m 36' 11" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
40 Romano, Tyler JR Cocoa 11.18m 36' 8.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
41 Meeks, Nathan SR Astronaut 11.04m 36' 2.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
42 Pils, Jacob SO Astronaut 11.03m 36' 2.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
43 Paisley, Keshaun SR Coral Springs Charter 10.98m 36' 0.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
44 Bien-Aime, Richard SR North Broward Prep 10.84m 35' 6.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
45 Brown, Malcom JR Suncoast 10.81m 35' 5.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
46 Hardemon-Pace, Kentrell JR Hallandale 10.76m 35' 3.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
47 Barr, Jonathan SR Coral Springs Charter 10.70m 35' 1.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
47 Robinson, Tremain SO Somerset Canyons 10.70m 35' 1.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
49 Goldberg, Jacob JR Pine Crest 10.69m 35' 1" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
50 Samuels, Isaiah SR Miami Edison 10.68m 35' 0.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
51 Gustave, Chaad SR Cardinal Newman 10.60m 34' 9.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
52 Gay, Zachary SO Cocoa 10.59m 34' 9" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
53 Taylor, Timothy SR Suncoast 10.58m 34' 8.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
54 Paratore, Theodore FR Space Coast 10.57m 34' 8.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
55 Gardner, Austin SO Titusville 10.46m 34' 4" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
56 D'Adesky, Grant SR St. Andrew's 10.45m 34' 3.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
56 Taylor, Cy FR Archbishop McCarthy 10.45m 34' 3.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
58 Comino, Shaun SO Edgewood 10.44m 34' 3" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
59 Jean, Carl Henry JR Monsignor Pace 10.35m 33' 11.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
60 Mitchell, T.J. SR Space Coast 10.25m 33' 7.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
61 Guise, Tyler JR Melbourne Central Catholic 10.23m 33' 6.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
62 Gomez , Jarrett JR Archbishop McCarthy 10.08m 33' 1" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
63 Fatone, Anthony SO Somerset Canyons 10.06m 33' 0.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
64 Cachon, Eduardo SO Gulliver Prep 9.99m 32' 9.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
65 Barnett, Patrick JR Key West 9.98m 32' 9" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
65 Bazo, Julian SR Pine Crest 9.98m 32' 9" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
67 Thomas, Leon SO Titusville 9.87m 32' 4.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
68 Antezana, Matthew SO Ransom Everglades 9.84m 32' 3.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
69 Mompremier, Martel SO Monsignor Pace 9.74m 31' 11.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
69 Sierra, Harry SR Edgewood 9.74m 31' 11.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
71 Shepherd, Wendell JR Coral Springs Charter 9.38m 30' 9.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
72 Lockwood, Brady JR Cocoa Beach 9.25m 30' 4.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
73 Getant, James JR Cardinal Newman 9.12m 29' 11.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
74 Horne, Brett SO Titusville 8.94m 29' 4" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
75 Sacks, Stone JR St. Andrew's 8.90m 29' 2.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
76 Barbour, Tyler SO Titusville 8.89m 29' 2" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
77 Kokinakos, Christos SO Pine Crest 8.46m 27' 9.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
77 Rosario, Alam SO Cocoa Beach 8.46m 27' 9.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
79 Smith, Corey SO Coral Springs Charter 8.29m 27' 2.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
80 Maher, Desmond SO St. Andrew's 8.23m 27' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
81 Arce, Christopher SR Immaculata-LaSalle 8.20m 26' 11" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
82 Badgamia, Aashay SO Pine Crest 8.11m 26' 7.25" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
83 Shugg, Matthew JR Edgewood 7.98m 26' 2.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
84 Brousseau, Bryan FR Cardinal Newman 7.92m 26' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
85 Steen, Blake FR Immaculata-LaSalle 7.82m 25' 8" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
86 Colin, Kolehma FR Archbishop McCarthy 7.76m 25' 5.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
87 Eason, Sheldon FR Monsignor Pace 7.51m 24' 7.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
88 Sanabria, Elias JR Edgewood 5.95m 19' 6.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
89 Skinner, Tripp JR Astronaut 3.15m 10' 4" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Alexander, Charle SO Rockledge 11.41m 37' 5.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
2 Holloway, Anaya SO Hallandale 11.38m 37' 4" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Andreassen, Katrina SR Cardinal Gibbons 11.12m 36' 5.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
4 Salsberry, Cara SO Somerset Canyons 10.69m 35' 1" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
5 Sanford, Eriana JR Hallandale 10.60m 34' 9.5" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
6 Glynn, Kavozia SR Fort Pierce Westwood 10.41m 34' 2" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
7 Alcantara, Marian SR Carrollton 10.20m 33' 5.75" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
8 Kearse , Iylana FR Rockledge 10.16m 33' 4" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
9 Vickers, Fiana SR Titusville 10.15m 33' 3.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
10 Eason, Jasmine SR Monsignor Pace 10.06m 33' 0.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
11 Dobson, Riley SO Coral Shores 9.86m 32' 4.25" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
12 Rothrock, Teagan SR Space Coast 9.76m 32' 0.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Hulcome, Doneisha JR Suncoast 9.69m 31' 9.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
13 Jackson, Jon'Quella JR Glades Central 9.69m 31' 9.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
15 Camick, Esther-Ann SR Space Coast 9.63m 31' 7.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
16 Barbon, Inaru SO Miami Edison 9.61m 31' 6.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
17 Blakely, Ashanti JR Rockledge 9.56m 31' 4.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
18 Austin, Sydney SR North Broward Prep 9.33m 30' 7.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
19 Barrett, Katherine SO Astronaut 9.28m 30' 5.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
20 Augustin, Ann SO Stranahan 9.16m 30' 0.75" FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
21 Barbon, Ana JR Miami Edison 9.03m 29' 7.5" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
22 Reese, Deborah SO Lincoln Park 8.98m 29' 5.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
23 Whitaker, Nicole SR St. Andrew's 8.93m 29' 3.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
24 Lemard, Felicia JR Key West 8.89m 29' 2" FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
25 Perry, D'Shandra SO Gulliver Prep