FHSAA 4A Region 1 Qualifiers

ICON KEY: Region Qualifier Wheelchair Ambulatory
DISPLAYING

100 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Miller, Christian JR Creekside 10.36 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.3
2 Turner, Amari SR Seminole (Sanford) 10.47 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.2
3 Brown, Evan SR Oakleaf 10.55 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.3
4 Washington, Tristen SO Oviedo 10.57 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.2
5 Howell, Josh FR Creekside 10.63 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.3
6 Wiedner, Xakery JR Pace 10.67 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 0.3
6 Lewis, Jaylen SO Mandarin 10.67 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.5
8 Lindblom, Joshua SR Bartram Trail 10.68 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.3
9 Beckford, Trarell SO Seminole (Sanford) 10.69 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.2
10 Woodson, Braxton SR Lake Brantley 10.74 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.2
11 Degregorio, Stephen SO Mandarin 10.87 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.3
12 Jackson, Kieren SR Mandarin 10.93 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.5
13 Collins, Devin SO Oakleaf 10.94 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.5
14 Marshall, Terence JR Navarre 10.95 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 0.3
15 Grant, Amarrion JR Oakleaf 10.97 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.5
16 Noel, Zhaki SO Creekside 11.00 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.5
17 Evans, Le'Shan JR First Coast 11.02 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.7
17 Quaily, Devonn SO Lake Howell 11.02 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.2
19 Fayard, Maddax JR Niceville 11.03 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 0.3
20 Johnson, Dallas SR Oviedo 11.07 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.2
21 Waltman , Miche SR Niceville 11.10 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.2
22 Wilkerson, Malek FR Lake Howell 11.11 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.2
23 Rudolph, Valentino SR West Orange 11.13 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -4.1
24 Trapp, Thaizan JR Buchholz 11.14 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 0.3
24 Batte, Kyan SR Forest 11.14 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.2
26 Piris, Luis SR Hagerty 11.15 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.2
27 Woodward, Carter JR Lake Mary 11.17 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.1
27 Cunningham, Jamil JR DeLand 11.17 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.2
27 Sen, Ryan SR Lake Mary 11.17 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.2
30 Fletcher, Devon JR Fletcher 11.19 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.1
31 Payne, Lorenzo JR Apopka 11.20 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.2
32 Haynes, James JR Forest 11.21 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 0.3
33 Orsborn II, Khalil JR Atlantic Coast 11.22 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.1
34 Stell, Kasey SR Lake Howell 11.24 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.2
35 Thomas, Jaron SR Sandalwood 11.25 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.5
36 Stephens, Justin SR Seminole (Sanford) 11.26 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.2
37 Benjamin , Jeremy JR Wekiva 11.27 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -4.1
38 Patterson, Da'Von SR Nease 11.28 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.3
39 Davis, Jadlen JR Lake Brantley 11.30 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.1
39 Hutchison , Justin SR Wekiva 11.30 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -4.1
39 Carvalho, Guilherme SO Bartram Trail 11.30 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.7
42 Bowen, I'lijah FR First Coast 11.32 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.7
43 Wright, Carson JR Pace 11.33 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 0.3
43 Battles, Georgio SR Fletcher 11.33 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.1
43 Galarza, Emiliano FR Oviedo 11.33 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.1
43 Ross, Javon JR DeLand 11.33 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.1
47 Telfair, Cameron SR Nease 11.34 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.7
48 Moore, Jaquavian JR Pace 11.36 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 0.3
49 Matthews, Thomas FR Chiles 11.37 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.2
49 Johnson, Jayden JR Hagerty 11.37 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.1

100 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 George , Emani SR Sandalwood 12.08 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.6
2 Moorer, Janay JR Creekside 12.09 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.6
3 McClellon, Aaliyha SO Buchholz 12.10 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.2
4 Moore, Kemaj SR Evans 12.19 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -0.8
5 Rushing, Tyheerah SR Forest 12.20 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.2
6 Jennings, Brittney JR Sandalwood 12.24 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.6
7 Soremi, Oludoyin SR Seminole (Sanford) 12.31 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 +0.0
8 CASEY, KATIYA SR Crestview 12.33 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.2
9 Sales, Kaymin SO Oakleaf 12.34 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.6
10 Lawson, Rayna FR Oakleaf 12.35 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 1.6
10 Johnson, Primaya SO Buchholz 12.35 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.2
12 Harris-Toliver, Renee SR Navarre 12.41 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.2
13 Green, Leneah SO Ocoee 12.53 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -0.8
14 Iva, Kylie JR Lake Mary 12.55 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 +0.0
15 Crawford, Audrey SO Niceville 12.59 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.2
16 Barnes, Summer JR Flagler Palm Coast 12.61 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 +0.0
16 Killins, Sofia FR Creekside 12.61 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
16 Chisolm, Samira JR Forest 12.61 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.2
19 Dotson, Jada JR Flagler Palm Coast 12.64 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 +0.0
20 Wikerson, Kallie FR Forest 12.68 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 3.0
20 Antah, Hannah SR Mandarin 12.68 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
20 REDMOND, UNIQUE SO Crestview 12.68 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 3.0
23 Soremi, Oluwadara JR Seminole (Sanford) 12.71 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 +0.0
24 Jean, Bertina SO Ocoee 12.73 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -0.8
25 Bori, Olivia SR Bartram Trail 12.75 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
26 Allen, Keneydi FR West Port 12.76 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 3.0
27 Edwards, Milani SO Lake Brantley 12.77 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 +0.0
27 Hicks, Soriah FR Wekiva 12.77 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -0.8
29 Roberts, Asia SO South Lake 12.79 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.5
30 Douglas, Jayla SO Buchholz 12.80 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 3.0
31 Seabrook, Hezzy JR Timber Creek 12.84 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -0.8
32 King, Kyra SO First Coast 12.85 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 -0.9
33 Morley, Alyssa JR Hagerty 12.86 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 +0.0
34 Phillips, Shila FR Winter Park 12.87 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.5
34 Pioli, Isabella FR Timber Creek 12.87 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -0.8
36 Edwards, Tykerra SR Colonial 12.91 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.5
37 Jaime, Emiaj SO Hagerty 12.98 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 +0.0
38 Kanis, Payton JR Pace 12.99 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 3.0
39 Morris, Christina FR University (Orlando) 13.03 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -0.8
40 Jones, Amani SO Sandalwood 13.08 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
41 Holick, Grace FR Creekside 13.10 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
42 Reich, Daniela JR Nease 13.11 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 -0.9
42 Numan, Yamina SR East Ridge 13.11 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.5
44 Lowe, Mikiya JR Lake Howell 13.12 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.3
45 Hicks, Cebreeya FR Wekiva 13.17 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -0.8
46 Keaton, Nia SO Mandarin 13.18 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
47 Brooks, Monica JR Lake Mary 13.20 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.3
48 RIVERA, ILLIANNA JR Crestview 13.25 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 3.0
48 Smith, Chasity JR West Port 13.25 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.8
50 Lewis, Christina SR Oakleaf 13.26 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 -0.9

200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Miller, Christian JR Creekside 20.64 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.6
2 Turner, Amari SR Seminole (Sanford) 20.89 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.0
3 Howell, Josh FR Creekside 21.31 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.6
4 Washington, Tristen SO Oviedo 21.33 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.0
5 Wiedner, Xakery JR Pace 21.52 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.4
6 Lewis, Jaylen SO Mandarin 21.60 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.6
7 Brown, Evan SR Oakleaf 21.65 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.5
8 Woodson, Braxton SR Lake Brantley 21.68 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.0
8 Tankard, Kaleb SR Sandalwood 21.68 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.5
10 Jackson, Kieren SR Mandarin 21.92 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.6
11 Degregorio, Stephen SO Mandarin 22.02 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.6
12 Quaily, Devonn SO Lake Howell 22.10 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.0
13 Rudolph, Valentino SR West Orange 22.23 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -2.6
14 Evans, Israel JR Forest 22.27 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.4
15 Grant, Amarrion JR Oakleaf 22.38 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.5
16 Hutchison , Justin SR Wekiva 22.39 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -2.6
17 Noel, Zhaki SO Creekside 22.43 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.7
17 Shine, Eziah JR Spruce Creek 22.43 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.0
17 McLean, Reese SO Apopka 22.43 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.4
20 Noble, Brandon SR West Port 22.46 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.4
21 Evans, Le'Shan JR First Coast 22.47 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.5
22 Ferguson, Joshua JR Lake Brantley 22.49 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.4
23 Benjamin , Jeremy JR Wekiva 22.54 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -2.6
23 Johnson, Jayden JR Hagerty 22.54 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.4
25 Harris, Robert SR Flagler Palm Coast 22.57 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.4
26 Marshall, Terence JR Navarre 22.59 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.4
27 Lindblom, Joshua SR Bartram Trail 22.60 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.5
28 Davis, Jadlen JR Lake Brantley 22.62 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
29 Pierre, Jordan SR Evans 22.68 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -2.6
30 Putnam, Noah SR Wekiva 22.71 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -2.6
31 Johnson, Dallas SR Oviedo 22.80 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.4
32 Piris, Luis SR Hagerty 22.83 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.4
33 Wright, Carson JR Pace 22.85 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.4
33 Williams, Xavier SO Spruce Creek 22.85 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.4
35 Jennings , Brody FR Sandalwood 22.87 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.7
35 Patterson, Da'Von SR Nease 22.87 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.6
37 Brown, Keon SR Ocoee 22.88 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -2.6
38 Wilkerson, Malek FR Lake Howell 22.89 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
39 Luckett, Elisha SO Nease 22.97 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.7
40 Payne, Lorenzo JR Apopka 22.99 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.4
40 Douglas, Taylor SR Ocoee 22.99 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -2.2
42 Batte, Kyan SR Forest 23.00 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.3
43 Toussant, Wilson SR Evans 23.06 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -2.2
44 Laloy, Wenter SR University (Orlando) 23.13 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -2.2
44 Williams, James SR Buchholz 23.13 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.4
46 Moore, Jaquavian JR Pace 23.16 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.4
47 Carter, Marquise JR DeLand 23.17 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
48 Marshall, Blake JR Lake Mary 23.22 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
49 Chery , Kevin SR Ocoee 23.27 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -2.2
50 Harrell, Dustin SR West Port 23.30 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.3

200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 George , Emani SR Sandalwood 24.29 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
2 Moorer, Janay JR Creekside 24.51 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
3 Jennings, Brittney JR Sandalwood 24.81 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
4 McClellon, Aaliyha SO Buchholz 24.84 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.9
5 Moore, Kemaj SR Evans 24.89 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.5
6 Soremi, Oludoyin SR Seminole (Sanford) 25.20 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.3
7 Houston, Sa'nijah SR West Port 25.27 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.9
8 McFayden, Nyla SR Apopka 25.35 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.3
9 Skinner, Kyla FR Mandarin 25.45 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
10 Barr-Miller, Nyrania JR University (OC) 25.54 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.3
11 Barnes, Summer JR Flagler Palm Coast 25.59 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.3
12 Zacarias, Gracie JR Forest 25.60 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.9
13 Harris-Toliver, Renee SR Navarre 25.70 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.9
14 Jones, Amani SO Sandalwood 25.71 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.5
15 Sales, Kaymin SO Oakleaf 25.82 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.5
16 Bachman, Anna SR Bartram Trail 25.83 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
17 Green, Leneah SO Ocoee 25.86 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.5
18 Roberts, Asia SO South Lake 25.90 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.5
19 Iva, Kylie JR Lake Mary 25.94 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.3
20 Lawson, Rayna FR Oakleaf 25.96 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.5
21 Johnson, Primaya SO Buchholz 25.97 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.9
22 Dotson, Jada JR Flagler Palm Coast 25.99 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.3
23 Kamara , Mariama SR Evans 26.03 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.5
24 Foster, Anyla FR First Coast 26.13 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.3
25 Pioli, Isabella FR Timber Creek 26.16 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.5
26 Soremi, Oluwadara JR Seminole (Sanford) 26.26 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
27 Jean, Bertina SO Ocoee 26.27 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.5
28 Antah, Hannah SR Mandarin 26.30 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.5
29 Hicks, Soriah FR Wekiva 26.33 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -2.8
30 Schuessler, Teaghan FR Niceville 26.36 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.4
30 Jiles, Sofia SR Lake Mary 26.36 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.3
32 Russell, Nya JR Oakleaf 26.44 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.5
33 Douglas, Jayla SO Buchholz 26.57 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.9
33 Green, Victoria SR Bartram Trail 26.57 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.5
35 Rushing, Tyheerah SR Forest 26.59 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.9
36 Edwards, Milani SO Lake Brantley 26.64 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
37 Caldwell , Destiny SR Ocoee 26.65 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.5
38 Lowe, Mikiya JR Lake Howell 26.86 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
39 Reich, Daniela JR Nease 26.90 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.3
40 Fisher, Ayla JR West Orange 26.91 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -2.8
41 McCormick, Jayla FR Bartram Trail 26.96 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.3
42 Palmer, Mikalyla FR Spruce Creek 27.02 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.6
42 Keaton, Nia SO Mandarin 27.02 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.3
44 Edwards, Tykerra SR Colonial 27.06 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -3.2
44 Oats, Zuriyah FR Forest 27.06 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.4
46 Numan, Yamina SR East Ridge 27.09 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -2.8
47 Phillips, Shila FR Winter Park 27.10 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -2.8
48 Brooks, Monica JR Lake Mary 27.14 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
49 Jaime, Emiaj SO Hagerty 27.17 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
50 Hicks, Cebreeya FR Wekiva 27.26 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.5

400 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Rudolph, Valentino SR West Orange 47.89 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
2 Pierre, Jordan SR Evans 48.11 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
3 Murray, Dennis JR Flagler Palm Coast 48.57 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
4 Davis, Brandon JR West Orange 48.61 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
5 Lewis, Tyrique SR Seminole (Sanford) 49.09 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
6 Alexander, Terrel JR West Orange 49.52 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
7 McDonald, Marshae SR Seminole (Sanford) 49.57 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
8 Noble, Brandon SR West Port 49.74 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
9 Evans, Le'Shan JR First Coast 49.96 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
10 Ellison, Anthony JR Wekiva 50.10 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
11 Parker, Blake SR Evans 50.21 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
12 Douglas, Taylor SR Ocoee 50.23 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
13 White , Christopher SR Ocoee 50.24 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
14 Givens, Nazsir JR Seminole (Sanford) 50.26 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
15 Stimphil, Josber SO Oakleaf 50.78 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
16 Chavers, Ethan SR Tate 50.79 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
17 Harrell, Dustin SR West Port 51.00 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
18 Kramer, Markiece FR Pace 51.01 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
19 Patterson, Da'Von SR Nease 51.26 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
20 McCoy, Alex JR Oviedo 51.33 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
21 Holtz, Cameron SR Fletcher 51.43 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
22 Thompson , Glenwin JR Wekiva 51.50 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
23 Wilson, Rodney JR Timber Creek 51.51 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
24 Charley, Jonathan SO Creekside 51.54 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
25 Laloy, Wenter SR University (Orlando) 51.58 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
26 Kinsler, Tony SO Spruce Creek 51.71 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
27 Gill, Dylan SR Nease 51.81 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
28 Harris , Willie SR Spruce Creek 51.87 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
29 Buelow, Sawyer FR Niceville 52.07 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
30 Trewin, Andrew SR South Lake 52.15 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
31 Teague, Josah FR Creekside 52.20 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
32 Hemissi, Rashad JR Apopka 52.23 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
33 Freeland, Connor SO Mandarin 52.27 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
34 Alloway, Davis JR Oviedo 52.44 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
35 Grant, Marcus JR Apopka 52.45 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
36 Shine, Eziah JR Spruce Creek 52.46 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
37 Daniels, Xavier FR Colonial 52.47 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
38 Garrison, Braden SR Oakleaf 52.48 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
39 Ayala, Anthony FR Lake Brantley 52.74 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
40 Burch , Zion JR Ocoee 52.92 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
41 Schroeder, Jack JR Lake Howell 53.00 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
42 Daley, Shevaun SR Wekiva 53.13 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
43 Filamar, Hank SR Winter Park 53.30 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
44 Lentz, Benjamin SR Bartram Trail 53.45 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
45 Jones, Garren JR First Coast 53.49 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
46 Carpio, Aidan SO Creekside 53.53 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
47 Evans, Cameron SR Tate 53.57 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
48 McDaniels, Tyler SO Sandalwood 53.61 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
49 Hunsicker, Brody FR Niceville 53.67 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
50 Jennings , Brody FR Sandalwood 53.70 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023

400 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Moorer, Janay JR Creekside 56.05 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
1 Moore, Kemaj SR Evans 56.05 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
3 Thomas, Zyaire FR Fletcher 56.94 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
4 McFayden, Nyla SR Apopka 56.95 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
5 Gaines , Sanai SO Spruce Creek 57.12 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
6 Skinner, Kyla FR Mandarin 57.71 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
7 Prudent, Castina SR South Lake 58.10 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
8 Barr-Miller, Nyrania JR University (OC) 58.20 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
9 Weekes, Marissa JR University (Orlando) 58.28 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
10 Thompson, Tailin FR Timber Creek 58.59 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
11 Houston, Sa'nijah SR West Port 58.78 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
12 Fisher, Ayla JR West Orange 59.50 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
13 Boyer , Queen SR Evans 1:00.04 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
14 Jean, Bertina SO Ocoee 1:00.27 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
15 Caldwell , Destiny SR Ocoee 1:00.48 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
16 Edwards, Milani SO Lake Brantley 1:00.57 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
17 Walker, Reilly FR Seminole (Sanford) 1:00.82 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
18 Berehausky, Dawson SO Lake Brantley 1:01.29 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
19 Manning, Emily SO South Lake 1:01.38 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
20 Bernard, Patley SR Winter Park 1:01.43 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
21 Nock, Amirah JR Seminole (Sanford) 1:01.67 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
22 White, Nasjai SR West Orange 1:01.72 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
23 Foster, Anyla FR First Coast 1:01.75 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
24 Glover, Emani JR East Ridge 1:01.94 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
25 Manor , Grace SO Pace 1:02.29 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
26 Booker, Kaniya SR Buchholz 1:02.30 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
27 Matos, Illiana SR Creekside 1:02.45 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
28 Jeffers, Ma'Shuyn SR Flagler Palm Coast 1:02.53 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
29 Ledgister, Kiyanni FR Oakleaf 1:02.63 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
30 Mustin, Adriana FR East Ridge 1:02.88 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
31 Wikerson, Kallie FR Forest 1:02.89 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
32 McKinnon, Paris SR Mandarin 1:03.03 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
33 Stankard, Bree SO Pace 1:03.11 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
34 Sullivan, Xy'ana FR Evans 1:03.22 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
35 Braughton, Taylor JR Bartram Trail 1:03.27 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
36 Smith, Alexandra SR South Lake 1:03.39 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
37 Gaines, Sydney JR Oakleaf 1:03.41 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
38 Price, Abigail SO Oviedo 1:03.49 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
39 Lowery, Vanessa FR Seminole (Sanford) 1:03.51 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
40 Baker, Tyler FR West Port 1:03.59 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
41 Freeman-Warren, Eden SO Bartram Trail 1:03.75 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
42 White, Cassandra SO West Port 1:03.86 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
43 Calloway, Kiara SR First Coast 1:04.08 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
44 Muhammad, Kendra JR Lake Mary 1:04.18 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
45 Clark, Madalynn FR Creekside 1:04.32 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
46 Foggo, Sydney FR Niceville 1:04.80 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
47 Siguenza, Camille SO Oviedo 1:04.95 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
48 Williams, Isabella SO Bartram Trail 1:05.21 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
49 Lisk, Adah FR Nease 1:05.24 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
50 Pressler, Lillian FR Navarre 1:05.55 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023

800 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Pantojas, Miguel SR Hagerty 1:50.34 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
2 Musselwhite, Noah SR Apopka 1:52.86 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
3 Kalasnik, Brandon SR Flagler Palm Coast 1:54.96 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
4 Davis, Kamron JR Flagler Palm Coast 1:56.11 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
5 Henning, Nathan JR Lake Mary 1:56.34 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
6 Nelson, Gavin SR Mandarin 1:56.71 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
7 Smith, Riley JR Buchholz 1:56.83 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
8 Schulte, Gavin SR Pace 1:56.92 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
9 Myers, Sam SR Nease 1:57.07 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
10 Isbell, Dawson JR Niceville 1:57.37 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
11 Wheatley, Kasey SR Spruce Creek 1:57.68 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
12 Lash, Erik SO Mandarin 1:58.51 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
13 Geraci, Dominic JR Mandarin 1:58.72 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
14 Holt, Landon SO Lake Brantley 1:59.05 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
15 Pruitt, Mathew SO Seminole (Sanford) 1:59.73 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
16 Farley, Lukas JR West Orange 2:00.31 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
17 Fleming, Evan JR Buchholz 2:00.40 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
18 Sea, Joshua SR Atlantic Coast 2:00.92 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
19 Wiggins, Elijah SO Evans 2:01.16 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
19 Williams, Certain SR West Port 2:01.16 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
21 Gannon, James SR DeLand 2:01.21 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
22 Legzouli, James SR University (Orlando) 2:02.52 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
23 Hathaway, Brexton JR Timber Creek 2:02.89 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
24 Cross, Seven Days SR Ocoee 2:02.93 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
25 Lee, Duane SR Oakleaf 2:02.96 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
26 Wells, Lucas SO Seminole (Sanford) 2:03.55 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
27 Crawford, Darryl JR Nease 2:03.70 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
28 Jean, Oarland SR Evans 2:04.19 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
29 Woodward, Peyton SR Flagler Palm Coast 2:04.62 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
30 Adolphson, Joshua SR Buchholz 2:05.45 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
31 Ramsey, Ethan JR Forest 2:05.57 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
32 Fredell, Jonah SR Oviedo 2:05.81 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
33 Williams , Demetric SR Wekiva 2:06.06 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
34 Egerton, Myles JR Oviedo 2:06.21 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
35 Chojnowski, Myles FR Niceville 2:06.34 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
36 Levin, Donovan SO Lake Mary 2:06.37 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
37 Elliot, Jonathan JR Creekside 2:06.44 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
38 Wood, Nolan SR Winter Park 2:06.54 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
39 Ferullo, Aden SO Spruce Creek 2:06.67 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
40 Madruga, Alex JR Hagerty 2:07.07 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
41 Mick, Kasey JR Chiles 2:07.43 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
42 Trinnear, Robert SR Fletcher 2:07.48 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
43 Davis-Medina, Alexavier FR Hagerty 2:07.90 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
44 Watson, Joseph SR Bartram Trail 2:07.92 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
45 Cason, Jy'Quez FR Wekiva 2:08.04 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
46 Wheeler, Price SR Lake Mary 2:08.49 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
47 Johnson, Corey JR University (OC) 2:08.61 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
48 Robinson, Brandon FR DeLand 2:08.70 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
49 Ennabili, Noah JR DeLand 2:08.88 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
50 Sintscha, Tyler SR University (OC) 2:09.06 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023

800 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Epting, Melissa SR Creekside 2:17.37 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
2 Fuller, Layla FR Lake Brantley 2:17.47 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
3 Niewald, Olivia SR Spruce Creek 2:18.07 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
4 Adamson, Hannah JR Oviedo 2:18.78 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
5 Holland, Trinity SR Niceville 2:19.28 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
6 Roberts, Lexi JR Niceville 2:19.61 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
7 Hamilton, Ashley SO Buchholz 2:19.75 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
8 Thomas, Zyaire FR Fletcher 2:19.79 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
9 Boyer, Alisha SR Evans 2:20.15 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
10 Clark, Alyssa SO Pace 2:20.26 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
11 Rose, Sarah FR Creekside 2:21.34 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
12 Nelson, Natalie SO West Port 2:22.11 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
13 Branham, Emily SR Lake Mary 2:22.65 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
14 Jacobus, Olivia JR Oviedo 2:22.68 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
15 Andrews, Brie JR Creekside 2:22.70 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
16 Breck, Elisabeth FR Niceville 2:23.98 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
17 Tomaschko, Katelyn FR Niceville 2:24.13 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
18 Denney, Olivia JR Winter Park 2:24.94 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
19 Stephens, Delaney SR Spruce Creek 2:25.42 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
20 Barrera, Sierra SR Oakleaf 2:25.91 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
21 De Young, Cassidy SO Flagler Palm Coast 2:26.13 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
22 Vializ, Arianna JR Mandarin 2:26.57 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
23 Ivey, Grace SR Bartram Trail 2:27.79 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
24 White, Mia SR West Port 2:27.88 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
25 Voss, Lucy JR Buchholz 2:28.52 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
26 Atwell, Hannah JR Oviedo 2:29.04 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
27 Judge, Hannah SO University (OC) 2:30.55 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
28 Neira, Sydney SR DeLand 2:30.62 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
29 Cuevas, Mia SR Nease 2:31.53 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
30 Togbui, Shayla SO Mandarin 2:31.99 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
31 Wade, Morgan SO Oakleaf 2:32.01 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
32 Gutierrez-Delgado, Paula SO West Orange 2:33.29 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
33 Gross, Sarah SR Winter Park 2:33.94 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
34 Mcclelland, Caroline SO Lake Mary 2:34.33 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
35 Bush, Kaylie JR Lake Mary 2:35.29 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
36 Heilman, Savannah FR Seminole (Sanford) 2:35.74 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
37 Hannah , Micah JR Ocoee 2:35.92 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
38 Kataru, Rajya SO Bartram Trail 2:36.01 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
39 Whisler, Maggie JR Buchholz 2:36.30 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
40 Smith, Katherine SO Hagerty 2:36.78 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
41 Fryman, Charlotte SR Bartram Trail 2:37.15 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
42 Cox, Tiffany JR Oakleaf 2:37.42 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
43 Hicks, Kaylee SO Pace 2:37.68 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
44 Turner, Marisa SO Navarre 2:39.43 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
45 Fajardo, Jasmine SO University (Orlando) 2:40.09 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
46 David, Alaina FR Hagerty 2:40.64 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
47 Duque, Isabella JR Spruce Creek 2:41.69 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
48 Coffee, Madeleine JR Seminole (Sanford) 2:42.33 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
49 Brannon, Lilly SO Chiles 2:42.51 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
50 Helms, Kinley SO Chiles 2:43.62 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023

1600 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Smith, Riley JR Buchholz 4:20.72 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
2 Nelson, Gavin SR Mandarin 4:21.38 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
3 Finocchio, Hudson SR Creekside 4:22.90 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
4 Simonds, Tanner JR Creekside 4:22.99 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
5 Harvey, Jacob SR Creekside 4:23.88 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
6 Leon, Jonathan JR Hagerty 4:24.73 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
7 Henning, Nathan JR Lake Mary 4:25.28 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
8 Dravo, Jackson SR Creekside 4:25.95 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
9 Fleming, Evan JR Buchholz 4:28.51 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
10 Wheeler, Price SR Lake Mary 4:28.92 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
11 Johnson, Corey JR University (OC) 4:29.87 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
12 Palazollo, Gino SO Buchholz 4:30.82 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
13 Abbate, Gabriel JR Hagerty 4:33.38 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
14 Gesch, Gehrig SR Niceville 4:34.65 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
15 Gilvary, Jack JR Flagler Palm Coast 4:34.80 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
16 Pittman, Wyatt JR Nease 4:35.30 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
17 Farley, Lukas JR West Orange 4:36.41 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
18 Vickerman, Zach FR Forest 4:36.88 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
19 Trinnear, Robert SR Fletcher 4:37.17 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
20 Leon, Jacob SO Hagerty 4:37.34 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
21 Blay, Jonah JR Chiles 4:37.57 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
21 Buehrmann , Grant SR University (Orlando) 4:37.57 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
23 Hudson, Peter SR Bartram Trail 4:37.74 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
24 Sea, Joshua SR Atlantic Coast 4:38.28 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
25 Mckee, Jaiden SO West Orange 4:39.69 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
26 Legzouli, James SR University (Orlando) 4:39.87 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
27 Lupinski, Joseph SO Bartram Trail 4:40.35 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
28 Wheatley, Calvin SR Chiles 4:40.91 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
29 Hathaway, Brexton JR Timber Creek 4:41.79 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
30 Locantora, Aiden SR Fletcher 4:41.89 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
31 West, Charley FR Mandarin 4:42.10 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
32 Egerton, Myles JR Oviedo 4:42.96 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
33 Sharpe, Ethan SR Mandarin 4:43.40 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
34 Elfring, Ryan SR Forest 4:44.23 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
35 Voils, Gavin SO Nease 4:45.79 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
36 Lee, Duane SR Oakleaf 4:46.05 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
37 Bellamy, Robert SR Oviedo 4:46.88 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
38 Edwards, Gabriel SO Chiles 4:47.02 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
39 Bugos, Roman SO Seminole (Sanford) 4:47.75 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
40 De La Vega, Diego JR DeLand 4:48.13 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
41 Watson, Calum SO Buchholz 4:49.33 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
42 Olago, Barak SR Flagler Palm Coast 4:49.54 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
43 Willams, Evan JR Flagler Palm Coast 4:49.59 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
44 Eggert, Royce SR University (OC) 4:50.08 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
45 Schroeder, Jacob JR Nease 4:52.26 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
46 Fuller, Jayden SO Lake Brantley 4:53.04 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
47 Elkind, Caleb SR University (OC) 4:53.07 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
48 Woodard, Parker SR Pace 4:53.35 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
49 Siren, Tobias JR Niceville 4:53.44 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
50 Prieto IV, Pablo FR Timber Creek 4:54.00 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023

1600 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Johnson, Alyson FR Creekside 4:59.37 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
2 Drummond, Kate SR Buchholz 5:06.75 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
3 Niewald, Olivia SR Spruce Creek 5:12.02 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
4 Whisler, Eleanor SO Buchholz 5:15.39 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
5 Stephens, Delaney SR Spruce Creek 5:17.03 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
6 Holland, Trinity SR Niceville 5:19.33 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
7 Massa, Tessa SO Fletcher 5:19.35 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
8 Fuller, Layla FR Lake Brantley 5:19.78 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
9 Judge, Hannah SO University (OC) 5:20.94 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
10 Harrison, Ella JR Nease 5:21.86 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
11 Barrera, Sierra SR Oakleaf 5:22.83 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
12 Wade, Morgan SO Oakleaf 5:26.66 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
13 Russell, Ziza FR Timber Creek 5:29.09 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
14 Voss, Lucy JR Buchholz 5:32.27 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
15 Warren, Hanna SO East Ridge 5:32.98 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
16 Pezzoli, Alena JR Hagerty 5:33.87 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
17 Boyer, Alisha SR Evans 5:39.02 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
18 Lozada Carrillo, Mariaangel JR Seminole (Sanford) 5:39.72 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
19 Dillon, Drew SR Mandarin 5:40.27 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
20 Tarsitano, Isabella SO Flagler Palm Coast 5:44.11 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
21 Price, Ashlin JR Mandarin 5:45.81 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
22 Turner, Marisa SO Navarre 5:47.68 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
23 Cox, Tiffany JR Oakleaf 5:47.69 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
24 Fajardo, Jasmine SO University (Orlando) 5:48.02 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
25 Hicks, Emma SO Pace 5:48.47 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
26 McKay, Ava FR Lake Mary 5:51.32 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
27 Tafurt, Valeria SO Creekside 5:51.87 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
28 Johnston, Riley SR Niceville 5:52.03 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
29 Schultz, Caitlynn JR Sandalwood 5:52.43 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
30 Flores, Liliana SR Seminole (Sanford) 5:52.67 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
31 McMahon, Kate SO Niceville 5:57.08 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
32 Natour, Katherine SR Nease 5:58.06 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
33 Howell, Ava FR Hagerty 5:58.65 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
34 Youngberg, Sophia SO Chiles 5:58.90 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
35 Lokensgard, Kylee SO Spruce Creek 5:59.90 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
36 Flynt, Sophie JR Creekside 6:01.84 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
37 Patterson, Camryn SO Bartram Trail 6:02.20 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
38 Hopwood , Rose SR Bartram Trail 6:02.33 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
39 David, Kailyn JR Hagerty 6:05.59 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
40 Brodeur, Charlotte SR Bartram Trail 6:06.31 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
41 Parker, Alexis SR Pace 6:07.90 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
42 Gerboc, Natalee SO Lake Mary 6:12.08 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
43 Shupe, Lexie JR Flagler Palm Coast 6:14.10 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
44 King, Siena SO Atlantic Coast 6:15.22 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
45 Houldsworth, Michelle SO Forest 6:22.24 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
46 Thalmann, Isabelle SR Ocoee 6:23.77 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
47 Kuang , Xiani FR University (Orlando) 6:24.34 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
48 Adair, Meriel JR Crestview 6:31.15 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
49 Gaynor, Elizebeth FR Ocoee 6:33.52 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
50 Jacquet, Veronique SO Evans 6:36.73 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023

3200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Spooner, Zachary SR Flagler Palm Coast 9:22.71 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
2 Ryan, Matt JR Nease 9:24.16 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
3 Simonds, Tanner JR Creekside 9:30.36 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
4 Dravo, Jackson SR Creekside 9:32.01 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
5 Leon, Jonathan JR Hagerty 9:33.94 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
6 Finocchio, Hudson SR Creekside 9:36.12 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
7 Corkran, Nate SO Nease 9:36.61 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
8 Motycka, Braden SO Bartram Trail 9:43.40 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
9 Jayaraman, Sai JR Nease 9:43.72 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
10 Kawaja, Mason SR Buchholz 9:52.88 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
11 Wormeck, Braedyn SO Flagler Palm Coast 9:53.07 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
12 Miller, Emerson SR Buchholz 9:53.53 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
13 Jetton, WIll SR Niceville 9:54.27 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
14 Townsend, Wyatt SR Chiles 9:55.27 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
15 Wetzl, Aiden SR Hagerty 9:58.54 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
16 Stromberg, Connor SO Lake Mary 10:00.71 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
17 McDonald, Marc SR Oviedo 10:02.92 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
18 Thomas, Finn JR Nease 10:03.21 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
19 Harvey, Jacob SR Creekside 10:03.31 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
20 Jaffa, Moses SR Mandarin 10:12.68 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
21 Freas, Samuel FR Buchholz 10:15.78 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
22 Rowe, Jackson JR Chiles 10:18.64 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
23 Perry, Eric SR Bartram Trail 10:21.31 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
24 Gilliam, Justin JR Flagler Palm Coast 10:24.50 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
25 West, Charley FR Mandarin 10:28.78 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
26 Presley, Matthew SO Bartram Trail 10:29.15 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
27 Eggert, Royce SR University (OC) 10:29.73 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
28 Aysun, Colin FR Oviedo 10:31.90 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
29 Taveras , Fabio SR University (Orlando) 10:33.88 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
30 Petrovich, Yaniel JR Oviedo 10:36.45 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
31 Locantora, Aiden SR Fletcher 10:36.67 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
32 Garrison, Riley SR DeLand 10:40.45 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
33 Franklin, Owen SR Chiles 10:41.66 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
34 Hernandez , William SO University (Orlando) 10:42.76 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
35 Mott, Noah FR Hagerty 10:43.14 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
36 Clayton, Cory SO Timber Creek 10:44.23 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
37 Carroll , Connor SR East Ridge 10:46.93 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
38 Celinski, Marek FR Crestview 10:55.24 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
39 Bunn, Dalan SR Navarre 10:56.27 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
40 Querns, Alexzander JR Niceville 11:00.57 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
41 Francois, Skyler SO Lake Brantley 11:02.64 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
42 Curl, Ashton SR Atlantic Coast 11:04.00 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
43 Pack, Jesse JR DeLand 11:07.04 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
44 Gutierrez, Luke SO Forest 11:08.51 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
45 Porterfield, Jacob SO Lake Mary 11:09.76 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
46 Pierre, DJim SO Evans 11:11.34 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
47 Penna, Chase SR University (OC) 11:13.54 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
48 Walker, Caleb FR East Ridge 11:16.98 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
49 Elkind, Caleb SR University (OC) 11:21.49 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
50 Viana, Thalyson JR South Lake 11:23.19 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023

3200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Johnson, Alyson FR Creekside 10:43.70 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
2 Pace-Balzan, Mary SR Nease 11:16.48 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
3 Drummond, Kate SR Buchholz 11:30.88 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
4 Whisler, Eleanor SO Buchholz 11:40.24 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
5 Massa, Tessa SO Fletcher 11:47.71 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
6 Skoglund, Peyton SR Creekside 11:51.90 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
7 Harvill, Morgan JR University (OC) 11:58.96 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
8 Borgmeyer, Rylan SO Bartram Trail 11:59.48 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
9 Goslinga, Kaitlyn SO Buchholz 12:01.00 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
10 Mueller, Katherine SR Nease 12:02.13 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
11 Wampler, Kendall SO Nease 12:02.32 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
12 Pezzoli, Alena JR Hagerty 12:05.58 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
13 Calhoun, Courtney SO Oviedo 12:13.77 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
14 Czarnecki, Mia FR Nease 12:14.74 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
15 Olivarez, Kaylin SO Niceville 12:18.16 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
16 Slaughter, Arianna FR Flagler Palm Coast 12:18.51 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
17 Warren, Hanna SO East Ridge 12:22.01 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
18 Mendez, Rayne JR Niceville 12:28.99 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
19 Dillon, Drew SR Mandarin 12:46.32 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
20 Schoenwetter, Hope SO Lake Mary 12:46.60 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
21 Price, Ashlin JR Mandarin 12:53.88 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
22 Kalia, Sydney SO Lake Mary 12:58.68 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
23 Poor, Sarah FR University (Orlando) 12:59.98 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
24 Povlick, Sara JR Lake Mary 13:00.13 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
25 Miller, Keagan JR Mandarin 13:04.56 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
26 Schultz, Caitlynn JR Sandalwood 13:06.96 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
27 Klyce, Alyssa FR West Orange 13:07.76 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
28 Tarsitano, Isabella SO Flagler Palm Coast 13:09.89 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
29 Foley, Rhyen FR East Ridge 13:11.89 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
30 Tisdale, Emma JR Seminole (Sanford) 13:16.86 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
31 King, Siena SO Atlantic Coast 13:29.22 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
32 Frank, Laura SR Bartram Trail 13:29.25 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
33 Lokensgard, Kylee SO Spruce Creek 13:30.40 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
34 Falk, Madalyn JR Oviedo 13:33.40 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
35 Rigdon, Ella SR Bartram Trail 13:49.42 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
36 Houldsworth, Michelle SO Forest 14:07.20 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
37 Parker, Alexis SR Pace 14:07.79 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
38 McMath, Abby SR Pace 14:14.37 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
39 Kristian, Kaitlin JR Chiles 14:26.18 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
40 Jersey, Madilynn SO Winter Park 14:26.61 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
41 Valencia, Alisa SR Winter Park 14:33.31 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
42 PACHECO, ANDREA JR Crestview 14:44.11 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
43 Kersey, Lilah SO DeLand 14:46.92 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
44 RAYMOND, MARGUERITE SO Crestview 15:10.89 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
45 James, Nari FR Spruce Creek 15:13.35 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
46 Warren, Anna SR DeLand 15:15.72 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
47 Adair, Meriel JR Crestview 15:23.51 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
48 Israelson, Emily SR Navarre 15:25.65 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
49 Miller, Reilly JR Lake Brantley 15:28.32 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
50 Smiga, Sydney SR Pace 15:29.88 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023

100 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Jennings, Brittney JR Sandalwood 14.00 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 +0.0
2 Swart, Kyra FR Chiles 14.38 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.8
3 Gregory, Sasha SR Nease 14.63 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 +0.0
4 Franklin, Kate JR Creekside 14.67 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 +0.0
5 Scott, Ar'briel SR Evans 14.87 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.4
6 Reese, Karis SR Lake Mary 14.93 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.4
7 Barr-Miller, Nyrania JR University (OC) 14.98 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.4
8 Smalls, Keira JR Oakleaf 15.04 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 +0.0
9 King, Imani SR Buchholz 15.24 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.8
10 Davis, Ma`kala SR Ocoee 15.78 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.4
11 Linscomb, Madison SO Oakleaf 15.79 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 +0.0
12 Soto, DeMaris SR Apopka 15.82 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.4
13 Garrett, Jessilyn JR West Port 16.18 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.8
14 Lane, Claudia SR Winter Park 16.51 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.4
15 Lopez Esteban, Arianis SO Nease 16.55 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 -0.1
16 Iyamu, Victoria SR West Port 16.62 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.5
17 Wahl, Alyssa JR Oviedo 16.65 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.4
18 Logan, Chayil SR Lake Brantley 16.72 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.8
19 Dempsey, Braylee SO Chiles 16.75 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.8
20 Williams, Elaina JR Mandarin 16.83 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 -0.1
21 Thomas, Amelia JR Bartram Trail 16.86 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 -0.1
22 Oats, Zuriyah FR Forest 16.88 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.8
23 Spann, Taylor JR Flagler Palm Coast 16.95 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.4
24 Trapaga Morejon, Alyssa SO Hagerty 17.09 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.4
25 Bailey, Cailyn SO Pace 17.23 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.8
25 Loulan-Wyche, Breanna JR Lake Mary 17.23 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.4
27 Smith, Kyndal SO Chiles 17.25 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.5
28 Kosiewska, Amelia FR Bartram Trail 17.28 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.9
29 Mohney, Lauren SR Spruce Creek 17.55 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.4
29 Langeland, Drue JR Bartram Trail 17.55 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 -0.1
31 Mariki, Katelyn JR Oakleaf 17.70 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 -0.1
32 Schorzman, Alina SO Navarre 17.80 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.8
33 Demps, Aliyah JR Lake Brantley 18.01 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.8
34 Bartimus, Emily SR Winter Park 18.13 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.4
35 Frazier, Skylar SO Mandarin 18.19 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.9
36 Elliot, Marta SR Crestview 18.32 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.5
37 Simpson, Alex SR Lake Brantley 18.38 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.8
38 Willis, Zion SO Spruce Creek 18.69 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 1.8
39 Rodriguez, Giselly SO Colonial 18.85 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.4
40 Neal, Amanda JR West Port 18.94 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 2.8
41 Jackson, Lindalyn FR Mandarin 19.03 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.9
42 BALDWIN, DESTINY JR Crestview 19.07 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.5
43 Clemons, Caitlin SR Winter Park 19.27 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.4
44 Haytack, Brooke SO Navarre 19.42 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.8
45 Zagrobelny, Avana FR Lake Mary 19.50 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -1.8
46 Coleman, Lazyria SR Crestview 19.51 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.5
47 Flowers, Shoiney JR Ocoee 19.58 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -1.4
48 Enfinger, Charity SR Pace 19.68 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.8
49 Costa, Casey JR Hagerty 19.73 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -1.8
50 Gehrke, Madelynn JR Pace 19.74 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.5

110 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Jones, Markel SR Lake Mary 14.29 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
2 Swart, Cade JR Chiles 14.41 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 3.0
3 Vann, Caden SR Bartram Trail 14.55 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 2.4
4 Gombar, Caleb SR Bartram Trail 14.94 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 2.4
5 Dukes, Latrell JR Tate 15.22 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 3.0
6 Davis, Ca'Mari SO Oakleaf 15.24 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 2.4
7 Gilroy, Rory SR Pace 15.29 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 3.0
8 Davis, David SR Seminole (Sanford) 15.30 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
9 Jackson, Ryan SR Forest 15.32 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 3.0
10 Loryea, Lawson SR Bartram Trail 15.33 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 2.4
11 Carter, Van JR Niceville 15.38 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 3.0
12 Tolbert, Kareem SR Ocoee 15.42 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -3.3
13 Hicks, Frank SO Seminole (Sanford) 15.61 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
14 Hillman, Troy JR Sandalwood 15.80 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
15 Burch, Kaleb SO Creekside 15.86 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
15 Henry, Michael SO Oakleaf 15.86 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 2.4
17 Jones, Stone SR Ocoee 15.87 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -3.3
18 Yacinthe, Jiavers SO Pace 15.88 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 3.0
19 Bogart, Gavin SR Nease 15.97 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 2.4
20 Mills, Junior SR Pace 16.06 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 3.0
21 Cox, James JR Seminole (Sanford) 16.12 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
22 Bryant, Trenton SO West Port 16.20 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 3.0
23 Norquist, Mitchell SO Nease 16.27 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
24 Castro, Paolo SO Creekside 16.31 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
25 Saunders, Trey SR First Coast 16.41 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
26 Scott, Jarvez FR Evans 16.42 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -3.3
27 Regalado, Sebastian JR Hagerty 16.56 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
28 Small, Zyon JR Mandarin 16.66 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.8
29 Riley, A'sean JR Lake Mary 16.68 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
30 Aiken, Luke SR Chiles 17.21 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.1
31 Onwunali, David SR Spruce Creek 17.24 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.4
32 Watson, Zion JR Atlantic Coast 17.37 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.1
33 Hunt, Ben FR Chiles 17.38 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.1
34 Brown, Jamir FR Ocoee 17.47 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -3.3
35 Rosamilia, Payton JR University (OC) 17.57 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.4
36 Wimberly, Tyriek SO DeLand 17.63 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
37 Harris, Luke JR Lake Brantley 17.81 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
38 Friedman, Carson SO Lake Mary 17.88 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.4
39 Knisley, Kaleb JR Tate 17.92 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.1
40 Dickerson, Leland FR First Coast 17.95 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.1
41 Bailey, Barry SO Atlantic Coast 17.96 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023 0.1
42 Lebron, Anthony SO University (OC) 18.15 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.4
43 Ntankeh, Ryan JR University (OC) 18.21 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.4
44 Rehill, John JR University (Orlando) 18.22 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -3.3
45 Maldonado Batista, David SR Lake Howell 18.29 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
46 Peters , Isaiah JR University (Orlando) 18.33 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -3.3
47 McCarthy, Connor FR Lake Brantley 18.49 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 0.4
48 Bynum, Isaiah SR Tate 18.52 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023 1.1
49 Jones, Chase SO Lake Howell 18.60 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023 -0.1
50 Santana, Brandon JR Timber Creek 18.65 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023 -3.3

400 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Jones, Markel SR Lake Mary 54.09 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
2 Swart, Cade JR Chiles 54.17 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
3 Joseph, Isaiah SR Flagler Palm Coast 55.17 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
4 Thomas, Jaron SR Sandalwood 55.63 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
5 Morris, Eon SR Niceville 56.30 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
6 Cox, Rayphel SR Mandarin 57.42 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
7 Scott, Jarvez FR Evans 57.47 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
8 Gombar, Caleb SR Bartram Trail 57.54 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
9 Dukes, Latrell JR Tate 57.74 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
10 Mills, Junior SR Pace 58.64 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
11 Williams, Malachi SR Lake Brantley 58.66 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
12 Sproull, Ethan SR Flagler Palm Coast 58.72 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
13 Singleton, Tyler SR Mandarin 58.96 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
14 Loryea, Lawson SR Bartram Trail 58.97 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
15 Peterson , Christian JR Evans 59.05 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
16 Onwunali, David SR Spruce Creek 59.08 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
17 Tolbert, Daven JR West Orange 59.13 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
18 Cox, James JR Seminole (Sanford) 59.15 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
19 Josey, Terrel SR Seminole (Sanford) 59.22 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
20 Bryant, Trenton SO West Port 59.30 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
21 Davis, Gary SO West Orange 59.40 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
22 McArty, Dylan JR Crestview 59.78 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
23 Godin, Elian JR Forest 1:00.72 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
24 Castro, Paolo SO Creekside 1:00.83 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
25 McCaskill, Frederick JR DeLand 1:00.86 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
26 McCarthy, Connor FR Lake Brantley 1:00.90 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
27 Davis, Ca'Mari SO Oakleaf 1:01.51 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
28 Brown, Malik JR Mandarin 1:01.76 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
29 Gilroy, Rory SR Pace 1:01.78 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
30 Chin, Sikhan JR Pace 1:01.81 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
31 Ricketts, Roytavious JR Evans 1:01.88 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
32 Langeland, Connor JR Bartram Trail 1:01.89 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
33 Saunders, Trey SR First Coast 1:01.96 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
34 Brown, Jamir FR Ocoee 1:02.02 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
35 Riley, A'sean JR Lake Mary 1:02.19 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
36 Bailey, Barry SO Atlantic Coast 1:02.51 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
37 Harris, Luke JR Lake Brantley 1:02.78 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
38 Norquist, Mitchell SO Nease 1:02.82 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
39 Lebron, Anthony SO University (OC) 1:02.87 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
40 Robinson, Clifford JR Forest 1:03.06 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
41 Aiken, Luke SR Chiles 1:03.23 FHSAA 4A District 1 Apr 22, 2023
42 Hicks, Frank SO Seminole (Sanford) 1:03.39 FHSAA 4A District 3 Apr 26, 2023
43 Rehill, John JR University (Orlando) 1:03.43 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023
44 Washington , Corey SR Oakleaf 1:03.67 FHSAA 4A District 2 Apr 26, 2023
45 Peters , Isaiah JR University (Orlando) 1:03.74 FHSAA 4A District 4 Apr 27, 2023