FHSAA 3A Official Performance List

DISPLAYING

100 Meters

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Samuel, Aleesa SO Somerset Academy (PP) 11.41 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 3.2
2 Smith, Lakesha SR Atlantic (Delray) 11.61 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 3.3
3 Hansen, Gianna SR American Heritage 11.70 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 3.2
4 Hopkins, kayla JR Dunbar 11.73 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.1
5 Hornes, Jasmin JR Palmetto 11.92 FHSAA 3A District 10 Apr 19, 2023 NWI
5 Gee, Dezire SR Pine Forest 11.92 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 3.3
7 Compere, Patchnalie SO Northeast (OP) 11.97 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 3.3
8 ROBERSON, JA'MYA JR Hillsborough 12.02 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 1.6
9 Shaw, Ashley SR Northeast (OP) 12.04 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 3.3
10 Clarke, Jahhi SR Vanguard (Ocala) 12.07 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 3.3
11 Kinsey, Kimora SO Miami Northwestern 12.09 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 1.6
11 Hecht , Kendall JR Parrish 12.09 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.6
13 Anestal, Za'coria SO Ely 12.10 Blanche Ely Tri Meet #4 Mar 29, 2023 NWI
14 Williams, Lashema SO Southeast 12.11 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 1.6
15 Frazier, Desiree FR Boyd Anderson 12.14 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 1.6
16 Jackson, Skye SO Somerset Academy (PP) 12.16 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 3.2
16 Hawkins, Shadae SO Rockledge 12.16 Cape Coast Conference North Qualifier @Astronaut 2023 Apr 6, 2023 0.1
16 Wilson, Brianna SR Homestead 12.16 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023 +0.0
19 Surlin, Genesis JR Naples 12.20 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.5
20 Jones, Azharia JR Southeast 12.21 FHSAA 3A District 10 Apr 19, 2023 NWI
20 Aragon, Serenity JR American Heritage 12.21 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.1
22 Williams , Ariyana SR Washington (Pensacola) 12.23 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 2.9
23 Devine, Destyni FR North Fort Myers 12.24 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 -1.6
24 Spence, Amaya SR Northeast (OP) 12.25 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023 2.3
25 Louis, Laurie SR North Miami 12.26 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023 0.7
26 Garcia, Jakayla SR Lake Wales 12.28 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 1.6
26 Grove, Joanne SR River Ridge 12.28 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
28 Christian, Nyla FR Miami Northwestern 12.29 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.1
28 Vreen, Kalani SR Gainesville 12.29 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 1.6
30 Stermer , Carly SR McArthur 12.30 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 3.2
31 Rogers, Harvileah FR Ely 12.31 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023 NWI
32 Murray, Jamiyah FR Atlantic (Delray) 12.34 West Boca Raton Invitational Apr 3, 2023 3.2
33 Taylor, Wilnaya SR Miami Norland 12.35 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 2.4
34 Kanaar, Ava JR Springstead 12.37 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
35 Haggins, Amelia JR Leon 12.38 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023 NWI
36 Fingall, Aysia SR Mosley 12.40 Mosley Mini Meet #1 Mar 30, 2023 NWI
36 washington, shanteria SR Fort Pierce Westwood 12.40 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023 0.7
38 Clark, Leigha SO Rockledge 12.41 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023 0.7
38 Jean-Baptiste, Rhaina FR American Heritage 12.41 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 3.2
38 Harrigan, Jaya SO Freedom (Tampa) 12.41 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
41 Reason , Arianna FR Vanguard (Ocala) 12.42 Mount Dora Christian Last Chance Meet Apr 14, 2023 NWI
41 Bargaineer, Chrisshona SO Pine Forest 12.42 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023 1.4
43 Mckennie, Jakayla 8 Dillard 12.44 Walter Dix Relays Mar 11, 2023 -0.9
44 Randell, Nia SR Hillsborough 12.46 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023 NWI
44 Lindsey, Saniy FR Choctawhatchee 12.46 Okaloosa County Championship Apr 11, 2023 3.1
46 Heard, Ja'Mese JR Jones 12.48 FHSAA 3A District 6 Apr 19, 2023 0.2
47 Rutledge, Chanel JR Washington (Pensacola) 12.49 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023 1.4
47 Foster, Sanaa FR Miami Northwestern 12.49 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.1
47 Braxton, Blu FR Lincoln 12.49 Tommy Taylor Invitational Apr 1, 2023 NWI
47 Jenkins, Tyla SR Lake Wales 12.49 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 1.7
51 Moise, Saesha JR Edgewater 12.50 Eagles Last chance Meet Apr 5, 2023 NWI
52 Bray, Tessa JR Wesley Chapel 12.51 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
53 Carlos, Shaniyah FR Mosley 12.54 Arnold Invite Apr 1, 2023 NWI
53 baker, aylannah JR Dillard 12.54 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023 -0.7
55 Howard, Mauricia SO Pine Forest 12.55 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 2.9
55 Rideout, Nicolette SR East River 12.55 FHSAA 3A District 6 Apr 19, 2023 0.2
55 Williams, Naudia SR Lincoln 12.55 Jesse Forbes HS Invitational Feb 25, 2023 -0.3
58 St. Fleur, Nayelie FR Lake Wales 12.56 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 1.7
58 Waters, Thalia JR Atlantic (Delray) 12.56 Jeff Fossen Memorial Meet 2023 Feb 25, 2023 -0.5
58 Smith, Ida JR Miami Northwestern 12.56 FHSAA 3A District 16 Apr 20, 2023 -0.8
58 Johnson, Amela SR Gateway (Kissimmee) 12.56 Lake Buena Vista Home Meet Apr 5, 2023 -0.3
58 Barton, Thania SR St. Augustine 12.56 2023 Ancient City Invitational Apr 6, 2023 -0.7
63 Fevoy, Angelica FR Plantation 12.57 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 2.4
64 Means, Analyce SR Immokalee 12.58 Dunbar Tiger Classic Feb 18, 2023 1.0
65 Hardy, Khamauri FR Choctawhatchee 12.59 Okaloosa County Championship Apr 11, 2023 3.1
65 Tyler, Sydney SO Somerset Academy (PP) 12.59 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 2.4
65 Brown, Qui'Aundra SO Westside 12.59 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.8
65 Brown, Victoria JR Lake Minneola 12.59 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023 -2.3
65 Fulton, Ahmantinik SO King 12.59 FHSAA 3A Region 3 May 4, 2023 -2.2
70 Dixon, Cecilia JR Lincoln 12.61 FHSAA 3A District 2 Apr 21, 2023 0.5
70 Pierre, Alicia SO Archbishop McCarthy 12.61 Belen Home Meet 3 Apr 3, 2023 1.1
70 Morillo, Mariana JR Horizon 12.61 Lake Buena Vista Home Meet Apr 5, 2023 -0.3
73 Watson-Bell, Allyson SR Rockledge 12.62 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 -1.8
73 Cakpo, Anouchka SR Port Charlotte 12.62 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 4.1
75 Louis, Richcarnia SR Naples 12.63 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 4.2
75 Randle, Dierra SR Boca Ciega 12.63 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023 NWI
75 Bowles, Sophie FR Freedom (Tampa) 12.63 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
75 Shavers, Mikayla FR Fleming Island 12.63 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 0.4
79 Cooperman, Estephanie JR Pinellas Park 12.64 Richard Allen Invitational Mar 23, 2023 2.4
80 Dawkins, London FR Terry Parker 12.66 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.8
80 Adams, Selena JR Coconut Creek 12.66 BCAA North Qualifier Mar 13, 2023 -1.3
82 Hardin, Zariah FR Northeast (SP) 12.67 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 +0.0
82 Narcisse, Charlize SO Sebastian River 12.67 Martin County Sarge Invitational 2023 Mar 31, 2023 0.4
82 Berkley, Kennedy SO Fleming Island 12.67 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023 NWI
85 Rodriguez, Adriana FR Wesley Chapel 12.68 East SAC Conference Apr 14, 2023 NWI
85 Webb, Princess SO Dillard 12.68 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023 NWI
87 Hutto, Gianna FR Charlotte 12.69 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.5
87 Swift, Jailah JR Miami Norland 12.69 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 2.4
87 Magill, Saige FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.69 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
90 Whitfield, Fiona SR Clay 12.70 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
90 Paige, Chloe FR Fort Walton Beach 12.70 Okaloosa County Championship Apr 11, 2023 3.1
92 Watson, Sabre'E SO Dunbar 12.71 FHSAA 3A District 11 Apr 20, 2023 2.1
92 Bryant, Zaakirah SO Gaither 12.71 2023 Nash Higgins Invitational Mar 4, 2023 0.7
92 White, Stacy SR Columbia 12.71 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023 NWI
92 Ramey, Markisha FR Miami Central 12.71 FLYING L ALUMNI Last Chance Meet Apr 8, 2023 1.0
96 Monroe, Zoe JR Hollins 12.72 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 0.9
96 King, Nischa SR Rockledge 12.72 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 -1.8
96 Ricks, Asia SO Stranahan 12.72 Blanche Ely Tri Meet #4 Mar 29, 2023 NWI
99 Dudley, Keelia JR Island Coast 12.73 FHSAA 3A District 11 Apr 20, 2023 1.4
99 Greeman, Madyson JR Parrish 12.73 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.5

200 Meters

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Samuel, Aleesa SO Somerset Academy (PP) 23.84 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 1.3
2 Smith, Lakesha SR Atlantic (Delray) 24.19 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023 2.9
3 Stermer , Carly SR McArthur 24.27 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023 NWI
4 Shaw, Ashley SR Northeast (OP) 24.35 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023 2.9
5 Frazier, Desiree FR Boyd Anderson 24.53 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 3.2
6 Hopkins, kayla JR Dunbar 24.55 FHSAA 3A District 11 Apr 20, 2023 -0.1
7 Wilson, Brianna SR Homestead 24.74 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023 0.3
8 Kinsey, Kimora SO Miami Northwestern 24.75 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 3.2
9 Compere, Patchnalie SO Northeast (OP) 24.77 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023 2.9
10 Williams , Ariyana SR Washington (Pensacola) 24.78 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.2
11 Foster, Sanaa FR Miami Northwestern 24.85 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 3.2
12 Grove, Joanne SR River Ridge 24.97 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
13 Smith, Ida JR Miami Northwestern 24.99 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 0.5
14 Barton, Thania SR St. Augustine 25.06 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.2
15 Aragon, Serenity JR American Heritage 25.08 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.6
15 Hawkins, Shadae SO Rockledge 25.08 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023 NWI
17 Jackson, Skye SO Somerset Academy (PP) 25.09 FLYING L ALUMNI Last Chance Meet Apr 8, 2023 0.9
18 Louis, Laurie SR North Miami 25.11 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023 0.7
19 Hansen, Gianna SR American Heritage 25.13 Calvary Chr FtL Varsity Last Chance Apr 14, 2023 0.4
19 ROBERSON, JA'MYA JR Hillsborough 25.13 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023 NWI
19 Williams, Lashema SO Southeast 25.13 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 0.5
22 Johnson, Amela SR Gateway (Kissimmee) 25.15 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023 -0.2
23 Devine, Destyni FR North Fort Myers 25.24 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023 -0.7
24 Waters, Tamia SR Atlantic (Delray) 25.25 Atlantic High School Conference Meet Mar 27, 2023 -1.3
25 Morillo, Mariana JR Horizon 25.27 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 0.1
26 Webb, Princess SO Dillard 25.28 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023 NWI
26 Edwards, Raquel JR Dillard 25.28 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023 NWI
28 Vreen, Kalani SR Gainesville 25.31 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.2
29 Hornes, Jasmin JR Palmetto 25.33 Manatee County Championship Apr 13, 2023 NWI
30 Bonds, Areeyanna JR Lake Wales 25.34 FHSAA 3A District 8 Apr 22, 2023 0.6
31 Taylor, Wilnaya SR Miami Norland 25.36 Spartan Invitational 2023 Feb 24, 2023 2.6
32 Bargaineer, Chrisshona SO Pine Forest 25.39 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023 1.2
32 washington, shanteria SR Fort Pierce Westwood 25.39 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023 0.7
34 Spence, Amaya SR Northeast (OP) 25.40 BCAA Track & Field Championship Mar 17, 2023 -1.6
35 Anestal, Za'coria SO Ely 25.41 Blanche Ely Tri Meet #5 Apr 5, 2023 NWI
35 Miller, Zariah FR Dillard 25.41 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023 NWI
37 Randell, Nia SR Hillsborough 25.44 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023 NWI
38 Fingall, Aysia SR Mosley 25.48 Mosley Mini Meet #2 Apr 6, 2023 NWI
39 Kavanagh, Samantha SR Northeast (OP) 25.50 Cardinal Gibbons BCAA Open 1 Mar 1, 2023 1.2
39 johnson, V'davrielle SO Fort Myers 25.50 Lee County Championships Apr 6, 2023 1.6
41 Rodriguez, Adriana FR Wesley Chapel 25.54 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 0.6
42 Haggins, Amelia JR Leon 25.56 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.2
43 Clarke, Jahhi SR Vanguard (Ocala) 25.57 MCIAC Championships 2023 Mar 25, 2023 NWI
44 Jenkins, Tyla SR Lake Wales 25.60 George Jenkins - Bob English Invitational 2023 Feb 18, 2023 1.4
45 Williams, Ty'yunna SO Miami Northwestern 25.62 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.6
46 Williams, Naudia SR Lincoln 25.64 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023 NWI
47 baker, aylannah JR Dillard 25.65 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023 2.9
48 Harrigan, Jaya SO Freedom (Tampa) 25.67 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
49 Hardin, Zariah FR Northeast (SP) 25.70 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 0.6
50 Jean-Baptiste, Rhaina FR American Heritage 25.72 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 3.2
51 Facey, Christin JR Dillard 25.74 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023 1.3
52 Hinds, Joelle JR Wesley Chapel 25.75 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
52 Waters, Thalia JR Atlantic (Delray) 25.75 Panther Open Feb 20, 2023 1.7
54 Bray, Tessa JR Wesley Chapel 25.76 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
55 Adams, Selene JR Coconut Creek 25.79 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023 1.3
55 Heard, Ja'Mese JR Jones 25.79 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023 -0.4
55 Bowles, Sophie FR Freedom (Tampa) 25.79 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
58 Watson-Bell, Allyson SR Rockledge 25.80 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 0.1
59 Narcisse, Charlize SO Sebastian River 25.81 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023 0.7
60 Mckennie, Jakayla 8 Dillard 25.86 The Ellis Elite 16 Track & Field Invitational Mar 4, 2023 -2.1
61 Reid, Alexia SO Dillard 25.88 FLYING L ALUMNI Last Chance Meet Apr 8, 2023 2.1
62 Hecht , Kendall JR Parrish 25.89 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 5.2
63 Cakpo, Anouchka SR Port Charlotte 25.91 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 2.0
64 Lampon, Adriana JR Choctawhatchee 25.93 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023 1.2
65 Gibney, Payton SR Merritt Island 25.94 Merritt Island Mini-Meet Feb 28, 2023 NWI
66 Brown, Qui'Lanni SO Westside 25.96 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.4
67 Gingras, Morgan SR Parrish 25.99 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023 NWI
67 South, Tajhana SO Lakeland 25.99 Lakeland City meet @ George Jenkins 2023 Mar 30, 2023 0.1
67 Louis, Richcarnia SR Naples 25.99 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 1.5
70 Lett, Gabrielle FR Mainland 26.02 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023 -3.4
71 Moten, Tocorah SR Miami Norland 26.03 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 2.8
71 Greeman, Madyson JR Parrish 26.03 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023 NWI
73 Chiqounis, Mia SR Ponte Vedra 26.04 Sprint and Field Event Carnival Apr 6, 2023 NWI
74 Walker, Mikaila SO Lake Wales 26.06 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 2.1
75 Shavers, Mikayla FR Fleming Island 26.07 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 1.2
75 Ramey, Markisha FR Miami Central 26.07 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023 -0.2
77 Bruce, Samara JR Dillard 26.09 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023 NWI
78 Jones, Azharia JR Southeast 26.10 Bayshore Meet #3 Mar 9, 2023 NWI
79 Reynolds, Brianna 8 American Heritage 26.12 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 2.8
80 Howard, Mauricia SO Pine Forest 26.13 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023 1.2
81 Brooks, Sierra JR Washington (Pensacola) 26.15 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023 1.2
82 St. Fleur, Nayelie FR Lake Wales 26.17 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 1.0
82 Murray, Jamiyah FR Atlantic (Delray) 26.17 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023 1.3
84 Brown, Qui'Aundra SO Westside 26.20 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.4
85 Reason , Arianna FR Vanguard (Ocala) 26.21 FHSAA 3A District 5 Apr 27, 2023 +0.0
86 Cobb, Jamaya SO Dillard 26.22 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023 1.3
86 Mosely, Darranique SR Homestead 26.22 GMAC Championship Apr 15, 2023 -1.4
88 Braxton, Blu FR Lincoln 26.23 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 7, 2023 0.5
89 Jhagroo , Sanau FR Rockledge 26.25 George Jenkins - Bob English Invitational 2023 Feb 18, 2023 1.4
89 McCalla, Sariyah JR Atlantic (Delray) 26.25 Atlantic High School Conference Meet Mar 27, 2023 -1.3
91 dixon, paige JR Everglades 26.27 Big Blue 2023 Mar 4, 2023 2.6
91 Findlay, Anaya SR King 26.27 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023 NWI
93 Marshall, Brooke FR Leon 26.28 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023 NWI
94 Jean, Miashlie JR Northeast (OP) 26.29 BCAA Week Three - Coral Springs Mar 8, 2023 -0.7
94 Brumfield, Morgan JR Lincoln 26.29 Jesse Forbes HS Invitational Feb 25, 2023 1.2
96 Christian, Nyla FR Miami Northwestern 26.30 Spartan Invitational 2023 Feb 24, 2023 2.1
96 Rivas Velasquez, Liusmar SO Barron Collier 26.30 FHSAA 3A District 12 Apr 26, 2023 0.4
96 Berkley, Kennedy SO Fleming Island 26.30 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.4
99 Carlos, Shaniyah FR Mosley 26.31 Arnold Invite Apr 1, 2023 NWI
99 Session, Myllanie JR King 26.31 WC National Division Meet Apr 5, 2023 NWI

400 Meters

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Williams , Ariyana SR Washington (Pensacola) 54.41 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
2 Jean, Maarly FR Boyd Anderson 54.53 Blanche Ely Tri Meet # 3 Mar 8, 2023
3 Rosier, Khadee JR Boyd Anderson 54.87 Blanche Ely Tri Meet # 3 Mar 8, 2023
4 Frazier, Desiree FR Boyd Anderson 55.83 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
5 Singleton, Nia JR Satellite 56.35 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023
6 Kavanagh, Samantha SR Northeast (OP) 56.47 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
6 Barton, Thania SR St. Augustine 56.47 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
8 Waters, Tamia SR Atlantic (Delray) 56.71 PBC Conference Championships 2023 Apr 10, 2023
9 Bonds, Areeyanna JR Lake Wales 56.79 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023
10 Facey, Christin JR Dillard 56.85 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
10 Johnson, Amela SR Gateway (Kissimmee) 56.85 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
12 Edwards, Raquel JR Dillard 56.91 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023
13 Samuel, Aleesa SO Somerset Academy (PP) 57.14 Calvary Chr FtL Varsity Last Chance Apr 14, 2023
14 Perry, Emani SR Miami Northwestern 57.35 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
15 Randell, Nia SR Hillsborough 57.36 FHSAA 3A Region 3 May 4, 2023
16 Collins, Shynah 6 Dillard 57.47 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023
17 Best, Liora JR Heritage 57.64 FHSAA 3A District 13 Apr 27, 2023
18 Lyons, Chandell SR Dillard 57.66 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023
19 Williams, Naudia SR Lincoln 57.73 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023
20 Louis, Laurie SR North Miami 57.79 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
21 Julmiste, Ariana JR Miami Norland 57.95 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
22 Miller, Evanne SO Matanzas 57.98 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
23 Jeanmary, Thael SR Miami Northwestern 58.06 FHSAA 3A District 16 Apr 20, 2023
24 Coleman, Christiana JR Dillard 58.10 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023
25 Studesville, Sydni SR American Heritage 58.15 Monsignor Pace Open 3 Mar 22, 2023
26 Fingall, Aysia SR Mosley 58.23 Mosley Mini Meet #2 Apr 6, 2023
27 Allen, Arianna SO American Heritage 58.25 Calvary Chr FtL Varsity Last Chance Apr 14, 2023
28 Zeigler, Zakilya SO Boca Ciega 58.33 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023
29 Rivas Velasquez, Liusmar SO Barron Collier 58.43 McGarity’s Annual Freshmen Sophomore Meet Mar 28, 2023
30 Grove, Joanne SR River Ridge 58.47 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023
31 Watson-Bell, Allyson SR Rockledge 58.55 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023
32 Hebson , Grace SR Fort Walton Beach 58.68 Okaloosa County Championship Apr 11, 2023
33 Starks, Arihonna FR Miami Northwestern 58.74 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
34 Wilson, Brianna SR Homestead 58.79 Spartan Invitational 2023 Feb 24, 2023
35 Best, Liora JR Heritage 58.80 CCC Championship @ Satellite 2023 Apr 14, 2023
36 Monestime, Rachel FR Atlantic (Delray) 58.82 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
36 English, Jozelyn SR Palmetto 58.82 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
38 Dupuch, Laila FR Rockledge 58.83 FHSAA 3A District 13 Apr 27, 2023
38 johnson, V'davrielle SO Fort Myers 58.83 FHSAA 3A Region 3 May 4, 2023
40 Bradwell, Zareya JR Dillard 58.86 Ft. Lauderdale City Track & Field Championship Apr 5, 2023
41 Kinsey, Kayla SR Northeast (OP) 58.97 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
42 Lewis, Rayna SR Blake 59.13 WC American Divisonals Apr 5, 2023
43 Chiqounis, Mia SR Ponte Vedra 59.41 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
44 Jean, Miashlie JR Northeast (OP) 59.43 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
45 Williams, Kiera SO Mainland 59.48 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023
46 Reid, Alexia SO Dillard 59.49 FLYING L ALUMNI Last Chance Meet Apr 8, 2023
47 Pierre, Naelle SO Homestead 59.59 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
48 Fraga, Olivia SR Lourdes 59.64 Belen Home Meet 1 Mar 8, 2023
49 Watkins, Tara SO Naples 59.76 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023
49 Finnie, Leila JR Miami Northwestern 59.76 FHSAA 3A District 16 Apr 20, 2023
51 Engel, Kayden SR Washington (Pensacola) 59.80 Aggie Invitational Apr 1, 2023
52 Gibney, Payton SR Merritt Island 59.84 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023
53 Hill, Kayla JR Somerset Academy (PP) 59.85 Calvary Chr FtL Varsity Last Chance Apr 14, 2023
54 Brumfield, Morgan JR Lincoln 59.90 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
55 Forine, Sarah FR Jones 59.94 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023
56 Jackson, Skye SO Somerset Academy (PP) 59.99 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023
57 Session, Myllanie JR King 1:00.02 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023
58 Samuel, Amaiya JR American Heritage 1:00.04 Calvary Chr FtL Varsity Last Chance Apr 14, 2023
59 Castillo-Rios, Lucia SO Lourdes 1:00.05 Belen Home Meet 1 Mar 8, 2023
60 Morillo, Mariana JR Horizon 1:00.07 St. Cloud Invitational Feb 25, 2023
61 Walker, Mikaila SO Lake Wales 1:00.09 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023
62 Taylor, Makaylee SO Westside 1:00.10 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
63 Tanelus, Sucar SR Northeast (OP) 1:00.15 BCAA Week Six - Fort Lauderdale Mar 28, 2023
64 Hutchinson, Isabelle JR Lake Minneola 1:00.16 FHSAA 3A District 5 Apr 27, 2023
65 Reynolds, Brianna 8 American Heritage 1:00.18 Calvary Chr FtL Varsity Last Chance Apr 14, 2023
66 Taylor, Wilnaya SR Miami Norland 1:00.23 Spartan Invitational 2023 Feb 24, 2023
67 Lofton, Mariah SO Leon 1:00.24 Rickards Home Meet Mar 29, 2023
68 Mcrae, Kenzaria SR Dillard 1:00.26 BCAA North Central Qualifier Mar 14, 2023
68 Nance, Taylor JR Rickards 1:00.26 Rickards Home Meet Mar 29, 2023
70 Stevens, Skyla SO North Fort Myers 1:00.37 Lee County Championships Apr 6, 2023
71 Smith, J'Liyn FR Columbia 1:00.40 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
71 Hopkins, kayla JR Dunbar 1:00.40 Lee County Championships Apr 6, 2023
71 Brinn, Emerson FR South Fork 1:00.40 Warrior Invitational 2023 Mar 3, 2023
74 Williams, Kayla SO Somerset Academy (PP) 1:00.48 Lightning Sprint Out 2 Mar 7, 2023
75 Kinsey, Kimora SO Miami Northwestern 1:00.51 Jackson Home Meet 2 Mar 1, 2023
76 Richards, Maya JR Ponte Vedra 1:00.52 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
76 Cooperman, Estephanie JR Pinellas Park 1:00.52 Mustang Invite Mar 9, 2023
78 Naghib, Tarrah SR Naples 1:00.54 FHSAA 3A Region 3 May 4, 2023
79 Enamorado, lorena JR Mater Academy 1:00.55 Belen Home Meet 1 Mar 8, 2023
80 Christian, Darianne SO Dillard 1:00.56 BCAA North Central Qualifier Mar 14, 2023
81 Carey, Miracle FR Miami Northwestern 1:00.60 Spartan Invitational 2023 Feb 24, 2023
82 Johnson, Kavay SO Homestead 1:00.65 FHSAA 3A District 16 Apr 20, 2023
83 Bent, Janiya JR Jones 1:00.66 Falcon Last Chance 13 Apr 14, 2023
84 Hunter, Quentavia FR Miami Northwestern 1:00.73 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
85 Reid, Wynter SO American 1:00.75 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
86 Heartsfield, Mariona SO Lincoln 1:00.87 FHSAA 3A District 2 Apr 21, 2023
87 Hadley, Kennedi FR North Miami 1:00.92 Spartan Invitational 2023 Feb 24, 2023
88 Smith, Ida JR Miami Northwestern 1:00.93 Jackson Home Meet 2 Mar 1, 2023
89 Henry , Kayleana SO Orange Park 1:00.96 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
90 Rossin, Shania SR Dillard 1:01.03 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023
91 Robertson, Layla SR Gainesville 1:01.11 FHSAA 3A District 2 Apr 21, 2023
92 McKenzie, Ashley FR Port Charlotte 1:01.12 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
93 Antenor, Asia JR Liberty 1:01.15 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
94 Bryant, Amira FR Boca Ciega 1:01.16 FHSAA 3A Region 3 May 4, 2023
95 Mancuso, Isabella JR Gulf Breeze 1:01.20 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
96 Smith, Jaliyah SO Davenport 1:01.23 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023
97 D'Altrui, Giana SO Fort Myers 1:01.30 Lee County Championships Apr 6, 2023
98 Parrish, Jayda JR Auburndale 1:01.36 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023
99 Gingras, Morgan SR Parrish 1:01.44 Lake Placid Meet 1 Feb 24, 2023
100 ROBERSON, JA'MYA JR Hillsborough 1:01.47 2023 FHSAA Leto Season Opener Feb 20, 2023

800 Meters

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Edwards, Raquel JR Dillard 2:10.56 FLYING L ALUMNI Last Chance Meet Apr 8, 2023
2 Kavanagh, Samantha SR Northeast (OP) 2:10.88 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
3 Collins, Shynah 6 Dillard 2:11.81 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
4 Studesville, Sydni SR American Heritage 2:12.10 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
5 Watkins, Tara SO Naples 2:15.47 FHSAA 3A Region 3 May 4, 2023
6 Janac, Jurni JR Miami Northwestern 2:15.92 Jackson Home Meet 2 Mar 1, 2023
7 Perry, Emani SR Miami Northwestern 2:16.56 Jackson Home Meet 2 Mar 1, 2023
8 Howard, Sierra JR Matanzas 2:17.40 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
9 Hebson , Grace SR Fort Walton Beach 2:17.45 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023
10 Castillo-Rios, Lucia SO Lourdes 2:17.64 The Inaugural Hoppe & Williams Memorial Invitational Apr 10, 2023
11 Coleman, Christiana JR Dillard 2:17.65 Ft. Lauderdale City Track & Field Championship Apr 5, 2023
12 Fraga, Olivia SR Lourdes 2:17.86 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
13 Lewis, Rickaiya SR Miami Northwestern 2:17.93 Jackson Home Meet 2 Mar 1, 2023
14 Scriven, Tamijah SR Dillard 2:18.09 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023
15 Scherer, Kaitlyn SR Fleming Island 2:18.17 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
15 Underwood, Malinda JR Rockledge 2:18.17 CCC Championship @ Satellite 2023 Apr 14, 2023
17 Brinn, Emerson FR South Fork 2:18.35 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
18 Henderson, Demetria JR Freedom (Tampa) 2:18.41 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
19 Merrick, Keira FR Merritt Island 2:19.01 Satellite HS Scorpion Invitational 2023 Mar 3, 2023
20 Clements, Abigail SR Osceola (Seminole) 2:19.24 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023
21 Boyle, Hayley SR Choctawhatchee 2:19.74 Arnold Invite Apr 1, 2023
22 Robinson, Jamariya JR Miami Northwestern 2:20.29 FHSAA 3A District 16 Apr 20, 2023
23 Darnell, Lily SR Ponte Vedra 2:20.39 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
24 Gardner, Olivia SR New Smyrna Beach 2:20.45 FHSAA 3A District 6 Apr 19, 2023
25 Moore, Lily SR Leon 2:20.65 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
26 Richards, Abigail FR Dillard 2:20.91 Louie Bing Invitational Feb 17, 2023
27 Bryant, Elicia SR Homestead 2:20.95 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
28 Nunez, Jordana JR Bayside 2:21.12 FHSAA 3A District 13 Apr 27, 2023
29 Giambalvo, Ella JR Winter Springs 2:21.16 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023
30 Scott, Reese JR Fleming Island 2:21.49 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
31 Ross, Daisy SO Ponte Vedra 2:21.78 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
32 Jeanmary, Thael SR Miami Northwestern 2:21.97 Jackson Home Meet 2 Mar 1, 2023
33 Castelli, Aida SR Hillsborough 2:21.99 WC National Division Meet Apr 5, 2023
33 Knowlton , Reece JR Fort Walton Beach 2:21.99 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
35 Hill, Rachel JR Vanguard (Ocala) 2:22.69 FHSAA 3A District 5 Apr 27, 2023
36 White, Lindy JR Ponte Vedra 2:22.88 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023
37 Enamorado, lorena JR Mater Academy 2:23.15 Lightning Sprint Out 3 Mar 28, 2023
38 Carmichael , Elyse SO Washington (Pensacola) 2:23.19 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023
39 English, Jozelyn SR Palmetto 2:23.28 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
40 Hendrix, Ava SO Lake Minneola 2:23.33 Early Hawk Invitational Feb 24, 2023
41 Matheney, Maya JR St. Petersburg 2:23.37 FHSAA 3A District 10 Apr 19, 2023
42 Alvarez-Coia, Sienna JR American Heritage 2:23.41 Calvary Chr FtL Varsity Last Chance Apr 14, 2023
43 Boyer, Addison JR South Fork 2:23.73 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
44 Fields, Saige JR Fort Myers 2:23.80 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
45 Tresvant, Shakynah JR Miami Northwestern 2:23.86 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
46 Roy, Arianna SO Seabreeze 2:23.90 Deltona HS Senior Night 2023 Apr 5, 2023
47 Bonds, Areeyanna JR Lake Wales 2:24.09 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
48 Reynolds, Brooke FR Fleming Island 2:24.13 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
49 Fernandez, Kylie FR Lourdes 2:24.27 FHSAA 3A District 16 Apr 20, 2023
50 Singleton, Nia JR Satellite 2:24.31 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
51 Joseph, Lily SO Osceola (Seminole) 2:24.49 FHSAA 3A District 10 Apr 19, 2023
52 Markle, Sierra JR Satellite 2:25.22 FHSAA 3A District 13 Apr 27, 2023
53 Yates, Brooke JR Merritt Island 2:25.37 CCC Championship @ Satellite 2023 Apr 14, 2023
54 D'Altrui, Giana SO Fort Myers 2:25.40 FHSAA 3A Region 3 May 4, 2023
55 Thompson, Katie SR Fleming Island 2:25.42 Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023
56 Mehltretter, Elle JR Osceola (Seminole) 2:25.69 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023
57 Taylor, Rhema SR Vanguard (Ocala) 2:25.81 FHSAA 3A District 5 Apr 27, 2023
58 Daley, Annabelle SR Naples 2:25.99 CCAC CHAMPIONSHIP Apr 13, 2023
59 Garcia, Paola SR Lourdes 2:26.04 Belen Home Meet 3 Apr 3, 2023
60 Rodriguez , Olivia SO Lourdes 2:26.12 The Inaugural Hoppe & Williams Memorial Invitational Apr 10, 2023
61 Roy, Mackenzie SO Seabreeze 2:26.29 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023
62 Smith, Avery SO Lakeland 2:26.55 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
63 Gammage, Jaliah 8 Dillard 2:26.65 Louie Bing Invitational Feb 17, 2023
63 Carter, Riley SO Vanguard (Ocala) 2:26.65 FHSAA 3A District 5 Apr 27, 2023
63 Frazier, Desiree FR Boyd Anderson 2:26.65 Blanche Ely Tri Meet #5 Apr 5, 2023
66 Knotts, Allie JR Fleming Island 2:26.71 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
67 Ribas, Helen JR Archbishop McCarthy 2:26.81 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
68 Nichols, Maddie SO Arnold 2:26.90 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
69 Mason, Scarlett FR Winter Springs 2:27.17 Sanford Seminole - JV- Sub Varsity Meet #2 2023 Apr 3, 2023
70 Friedhoff, Sophia JR Lely 2:27.19 FHSAA 3A Region 3 May 4, 2023
71 Gill, Miley 6 Dillard 2:27.48 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023
72 Forbes, Keira FR Gainesville 2:27.49 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
73 Williams, Jasmine SO Lake Minneola 2:28.01 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
74 Lewis, Rayna SR Blake 2:28.07 Robinson Quad-Meet vs Blake, Middleton, Sumner Mar 28, 2023
75 Cancro, Reagan SO Satellite 2:28.26 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023
76 Allen, Arianna SO American Heritage 2:28.32 American Heritage(Plantation) Dual One Feb 21, 2023
76 Voutour, Lauren SO St. Augustine 2:28.32 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
78 Dane, Nickole SR Seabreeze 2:28.36 FHSAA 3A District 6 Apr 19, 2023
79 Mason, Grace JR Winter Springs 2:28.62 Lake Mary Opening Classic 2023 Feb 17, 2023
80 LeViner, Ashlyn FR Lake Minneola 2:28.69 Pre-District Tune-Up! At Wildwood High School Apr 11, 2023
81 La Rosa, Nadia SO Lake Minneola 2:28.70 FHSAA 3A District 5 Apr 27, 2023
82 Wright, NyAshia SO Lincoln 2:28.82 FHSAA 3A District 2 Apr 21, 2023
83 Ariail, Ovella JR Edgewater 2:28.88 Lake Mary Invitational 2023 Mar 4, 2023
84 Jones, Amelia SR Naples 2:28.91 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023
85 Peralta, Amaya SR Parrish 2:28.94 Freedom/FCA Spring Break Invitational Mar 11, 2023
86 White, Karah SR Tavares 2:29.06 Mount Dora Christian Last Chance Meet Apr 14, 2023
87 Timiraos, Caro JR Lourdes 2:29.27 Belen Home Meet 3 Apr 3, 2023
88 Sibbrell, Isabella SR Cape Coral 2:29.82 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
89 Samuel, Amaiya JR American Heritage 2:29.86 American Heritage(Plantation) Dual One Feb 21, 2023
90 Sims, Madi SO Leon 2:30.20 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 7, 2023
91 Scott, Ruby FR Vanguard (Ocala) 2:30.24 Oak Hall Mini-Meet 3 Mar 26, 2023
92 Latto, Avery JR Osceola (Seminole) 2:30.26 Mustang Invite Mar 9, 2023
93 Sanchez, Cristina SO Lourdes 2:30.37 The Inaugural Hoppe & Williams Memorial Invitational Apr 10, 2023
94 Holmquist, Rylan JR St. Augustine 2:30.54 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
95 Fratello, Brooklyn SO Vanguard (Ocala) 2:30.55 Oak Hall Mini-Meet 3 Mar 26, 2023
96 Quattrocchi, Ava JR Rockledge 2:30.57 Merritt Island Mini-Meet Feb 28, 2023
97 Gumier, Sara SO Somerset Academy (PP) 2:30.59 Calvary Chr FtL Varsity Last Chance Apr 14, 2023
98 McGowan, Ella FR Ponte Vedra 2:30.96 East Coast Classic Feb 24, 2023
99 Dorofeev, Masha SO Fort Myers 2:30.98 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
100 Kingston, Summerlynn SR River Ridge 2:31.04 Sac West Conference Apr 11, 2023