March 15, 2019
|
Satellite - Satellite Beach, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Wester SO Jupiter 4:32.08 10
2 Gabriel Montague SO Satellite 4:34.57 8
3 Joshua Kraver JR Edgewood 4:36.96 6
4 Justin Wilson FR Satellite 4:36.99 5
5 Bryan Vega JR Fort Pierce Central 4:39.42 4
6 Coby Karl JR Viera 4:39.79 3
7 Brian Salinas JR Fort Pierce Central 4:41.99 2
8 Josh Stern SO Satellite 4:42.79 1
9 Brayden Cheek SO West Shore 4:48.51 -
10 Jeffery Gahres SR Space Coast 4:50.39 -
11 Brandon Crawford SO Heritage 4:50.78 -
11 Vincenzo Prezioso JR Cocoa 4:50.78 -
13 Michael Shenbaum JR Viera 4:52.98 -
14 John Cattaneo JR Melbourne 4:53.54 -
15 Brendan Lestrange JR Melbourne Central Catholic 4:54.20 -
16 Tyler Desando SR Rockledge 4:54.47 -
17 Samuel Oliver SO West Shore 4:55.02 -
18 Gabriel Good FR Melbourne 4:56.99 -
19 Gabe Taylor JR Satellite 4:58.19 -
20 Logan Chapman 8 Space Coast 4:59.55 -
21 Michael Toppi FR Viera 4:59.80 -
22 Max Sackenheim SO Rockledge 5:00.96 -
23 Daniel Reinecke FR Heritage 5:00.97 -
24 Shawn Aring SR East River 5:02.70 -
25 Wayne Harvey Iii SR Cocoa 5:03.26 -
26 Robbie Naberhaus SO Viera 5:03.55 -
27 Austin Harvey SO Cocoa 5:05.14 -
28 Kaesen Foltyn JR Titusville 5:06.47 -
29 Emari Jordan SR Rockledge 5:06.90 -
30 Noah Curtis JR Treasure Coast 5:08.67 -
31 Hunter Bergstrom JR Melbourne 5:09.30 -
32 Nicholas Reynolds SR Titusville 5:10.84 -
33 Bryan Baker JR Viera 5:11.20 -
34 Theo Cox SR Edgewood 5:11.82 -
35 Matthew Allen SO Holy Trinity 5:12.68 -
36 Ian Sardella FR Edgewood 5:12.94 -
37 Marcos Ingles SR Centennial 5:13.05 -
38 James Emami SO Melbourne 5:13.94 -
39 Malachi Jones JR Titusville 5:14.45 -
40 Tyler Worthington SO Titusville 5:15.22 -
41 Stephen Davis SO Space Coast 5:16.19 -
42 Jaiden Magnan FR Treasure Coast 5:16.97 -
43 Louis Schiffer SO Viera 5:17.92 -
44 Caleb Phillips SO Titusville 5:17.94 -
45 Joseph Ageeb SO John Carroll 5:18.81 -
46 Diego Vento JR West Shore 5:19.66 -
47 Justin Janke SO Edgewood 5:20.45 -
48 Caleb Cohen SR Palm Bay 5:20.70 -
49 Carson White SO Melbourne 5:20.94 -
50 James Davis SO Melbourne 5:22.60 -
51 Christopher Townsend SO Edgewood 5:23.65 -
52 Bradley Crawford JR Heritage 5:24.05 -
53 Kevin Bond SR Cocoa 5:25.18 -
54 Max Dimberg JR Melbourne 5:26.57 -
55 Anthony Torres SO Port St. Lucie 5:26.94 -
56 Keani Slattery-Snavely JR Space Coast 5:27.19 -
57 Darwin Ge JR Melbourne 5:27.42 -
58 Troy Sawyer SO Cocoa 5:28.07 -
59 Armando Santamaria SR West Shore 5:30.09 -
60 Jack Leach JR John Carroll 5:30.10 -
61 Blake Featherston FR Vero Beach 5:30.61 -
62 Adam Ussery JR Edgewood 5:31.97 -
63 Kai Cromer SO Vero Beach 5:32.00 -
64 Jose Aleman JR Fort Pierce Central 5:34.40 -
65 Steve Shi SO Rockledge 5:35.41 -
66 Manuel Ruiz JR Centennial 5:36.92 -
67 Tyrese Bowes SO Centennial 5:37.26 -
68 Joshua Titus SR Melbourne 5:37.27 -
69 Brett Woodard SO Titusville 5:39.56 -
70 Sean Campos JR Space Coast 5:41.07 -
71 Gavin Goodlick SO Satellite 5:41.68 -
72 Danny Murray JR Melbourne 5:41.96 -
73 Seth Day SO Heritage 5:43.40 -
74 Gabriel Rodriguez SR Heritage 5:50.49 -
75 James Espinoza JR Vero Beach 5:50.80 -
76 Jaihden Miranda SO East River 5:51.60 -
77 Ethan Heise FR Melbourne 5:51.75 -
78 Robert Baumgarten FR Lincoln Park 5:53.92 -
79 Cameron Rideout JR East River 5:56.11 -
80 Devin Yearby SO Port St. Lucie 5:56.70 -
81 Travis Davis FR Space Coast 6:12.14 -
82 McKenzie Maxwell JR Fort Pierce Westwood 6:16.20 -
83 Josemar Castañeda JR Fort Pierce Central 6:18.06 -
84 Austin Olivas 8 Holy Trinity 6:27.33 -
85 Jimmy Carbajal SO East River 6:34.94 -
  Sawyer Bracken SO West Shore DNS   
  Bryce Valverde JR West Shore DNS   
  Ryan Henderson 8 Holy Trinity DNS   
  Jah-Shua Watts SR Heritage DNS   
  Nicholas Rogers FR Melbourne DNS   
  Hunter Wittenberg SO Melbourne Central Catholic DNS   
  Matt Manley SR Melbourne Central Catholic DNS   
  Trevor Cross FR Vero Beach DNS   
  Peter Deluke FR Vero Beach DNS   
  Dillon Helzerman SO Vero Beach DNS   
  Nathaniel Basford JR Satellite DNS   
  Jesus Delgado SO Rockledge DNS   
  Troy Smith SR Rockledge DNS   
  Jurmain Mitchell 8 Lincoln Park DNS   
  Kaelani Jackson SR Lincoln Park DNS   
  Ian Mullins SR Lincoln Park DNS   
  Tyler Heminger JR Cocoa DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Wester SO Jupiter 4:32.08 10
2 Gabriel Montague SO Satellite 4:34.57 8
3 Joshua Kraver JR Edgewood 4:36.96 6
4 Justin Wilson FR Satellite 4:36.99 5
5 Bryan Vega JR Fort Pierce Central 4:39.42 4
6 Coby Karl JR Viera 4:39.79 3
7 Brian Salinas JR Fort Pierce Central 4:41.99 2
8 Josh Stern SO Satellite 4:42.79 1
9 Brayden Cheek SO West Shore 4:48.51 -
10 Jeffery Gahres SR Space Coast 4:50.39 -
11 Vincenzo Prezioso JR Cocoa 4:50.78 -
11 Brandon Crawford SO Heritage 4:50.78 -
13 Michael Shenbaum JR Viera 4:52.98 -
14 John Cattaneo JR Melbourne 4:53.54 -
15 Brendan Lestrange JR Melbourne Central Catholic 4:54.20 -
16 Tyler Desando SR Rockledge 4:54.47 -
17 Samuel Oliver SO West Shore 4:55.02 -
18 Gabriel Good FR Melbourne 4:56.99 -
22 Max Sackenheim SO Rockledge 5:00.96 -
23 Daniel Reinecke FR Heritage 5:00.97 -
24 Shawn Aring SR East River 5:02.70 -
33 Bryan Baker JR Viera 5:11.20 -
  Troy Smith SR Rockledge DNS   
  Dillon Helzerman SO Vero Beach DNS   
  Nathaniel Basford JR Satellite DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Gabe Taylor JR Satellite 4:58.19 -
20 Logan Chapman 8 Space Coast 4:59.55 -
21 Michael Toppi FR Viera 4:59.80 -
25 Wayne Harvey Iii SR Cocoa 5:03.26 -
26 Robbie Naberhaus SO Viera 5:03.55 -
27 Austin Harvey SO Cocoa 5:05.14 -
28 Kaesen Foltyn JR Titusville 5:06.47 -
29 Emari Jordan SR Rockledge 5:06.90 -
30 Noah Curtis JR Treasure Coast 5:08.67 -
31 Hunter Bergstrom JR Melbourne 5:09.30 -
32 Nicholas Reynolds SR Titusville 5:10.84 -
36 Ian Sardella FR Edgewood 5:12.94 -
37 Marcos Ingles SR Centennial 5:13.05 -
38 James Emami SO Melbourne 5:13.94 -
39 Malachi Jones JR Titusville 5:14.45 -
42 Jaiden Magnan FR Treasure Coast 5:16.97 -
43 Louis Schiffer SO Viera 5:17.92 -
44 Caleb Phillips SO Titusville 5:17.94 -
45 Joseph Ageeb SO John Carroll 5:18.81 -
48 Caleb Cohen SR Palm Bay 5:20.70 -
49 Carson White SO Melbourne 5:20.94 -
53 Kevin Bond SR Cocoa 5:25.18 -
73 Seth Day SO Heritage 5:43.40 -
  Jesus Delgado SO Rockledge DNS   
  Jah-Shua Watts SR Heritage DNS   
  Bryce Valverde JR West Shore DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Matthew Allen SO Holy Trinity 5:12.68 -
40 Tyler Worthington SO Titusville 5:15.22 -
41 Stephen Davis SO Space Coast 5:16.19 -
46 Diego Vento JR West Shore 5:19.66 -
47 Justin Janke SO Edgewood 5:20.45 -
50 James Davis SO Melbourne 5:22.60 -
51 Christopher Townsend SO Edgewood 5:23.65 -
54 Max Dimberg JR Melbourne 5:26.57 -
57 Darwin Ge JR Melbourne 5:27.42 -
58 Troy Sawyer SO Cocoa 5:28.07 -
59 Armando Santamaria SR West Shore 5:30.09 -
60 Jack Leach JR John Carroll 5:30.10 -
61 Blake Featherston FR Vero Beach 5:30.61 -
62 Adam Ussery JR Edgewood 5:31.97 -
63 Kai Cromer SO Vero Beach 5:32.00 -
65 Steve Shi SO Rockledge 5:35.41 -
66 Manuel Ruiz JR Centennial 5:36.92 -
67 Tyrese Bowes SO Centennial 5:37.26 -
70 Sean Campos JR Space Coast 5:41.07 -
  Matt Manley SR Melbourne Central Catholic DNS   
  Peter Deluke FR Vero Beach DNS   
  Jurmain Mitchell 8 Lincoln Park DNS   
  Trevor Cross FR Vero Beach DNS   
  Tyler Heminger JR Cocoa DNS   
  Hunter Wittenberg SO Melbourne Central Catholic DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Theo Cox SR Edgewood 5:11.82 -
52 Bradley Crawford JR Heritage 5:24.05 -
55 Anthony Torres SO Port St. Lucie 5:26.94 -
56 Keani Slattery-Snavely JR Space Coast 5:27.19 -
64 Jose Aleman JR Fort Pierce Central 5:34.40 -
68 Joshua Titus SR Melbourne 5:37.27 -
69 Brett Woodard SO Titusville 5:39.56 -
71 Gavin Goodlick SO Satellite 5:41.68 -
72 Danny Murray JR Melbourne 5:41.96 -
74 Gabriel Rodriguez SR Heritage 5:50.49 -
75 James Espinoza JR Vero Beach 5:50.80 -
76 Jaihden Miranda SO East River 5:51.60 -
77 Ethan Heise FR Melbourne 5:51.75 -
78 Robert Baumgarten FR Lincoln Park 5:53.92 -
79 Cameron Rideout JR East River 5:56.11 -
80 Devin Yearby SO Port St. Lucie 5:56.70 -
81 Travis Davis FR Space Coast 6:12.14 -
82 McKenzie Maxwell JR Fort Pierce Westwood 6:16.20 -
83 Josemar Castañeda JR Fort Pierce Central 6:18.06 -
84 Austin Olivas 8 Holy Trinity 6:27.33 -
85 Jimmy Carbajal SO East River 6:34.94 -
  Nicholas Rogers FR Melbourne DNS   
  Kaelani Jackson SR Lincoln Park DNS   
  Ian Mullins SR Lincoln Park DNS   
  Ryan Henderson 8 Holy Trinity DNS   
  Sawyer Bracken SO West Shore DNS