FHSAA 2A Region 3 Official Rankings

DISPLAYING

100 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Evans, Jayson JR Booker 10.76 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 2.0
2 Johnson, Nate SR Clearwater Central Catholic 10.85 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 2.0
3 Adebonojo, Sam SR Berkeley Prep 10.92 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.8
4 Grimsley, Jameer JR Tampa Catholic 10.94 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 1.2
5 Mitchell, Cameron JR Tampa Catholic 10.96 George Steinbrenner Invitational Apr 1, 2023 NWI
5 Campbell, Levarian JR Clewiston 10.96 Glade Central Invitational 2023 Mar 16, 2023 +0.0
5 Simon, Rolant SR Hardee 10.96 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 -1.4
8 Richardson, Justin SR Robinson 10.99 Raven Invitational 2023 Mar 18, 2023 3.8
9 Barton, Garrett SR Calvary Christian (Clr) 11.01 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023 2.0
10 Scurry, Sean JR Cardinal Mooney 11.04 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.9
11 Stephens, Justin JR Clearwater Central Catholic 11.05 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023 2.0
12 Lewis, Allan JR Robinson 11.09 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023 NWI
13 Mack, Aviyon SR Lakewood 11.10 Richard Allen Invitational Mar 23, 2023 2.1
13 Mason, Keveun SO Lake Placid 11.10 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 -1.4
15 Ray, Jerrmyll SO Clewiston 11.11 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 1.6
16 Robinson, Josh SO Calvary Christian (Clr) 11.13 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023 NWI
16 Moore, TJ JR Tampa Catholic 11.13 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
18 Garrett, Amare SR Lakewood 11.16 East Lake Early Bird Invitational Feb 17, 2023 1.3
18 Jenkins, Cunray SO Gibbs 11.16 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.3
20 Jaffe, Andy JR Clearwater Central Catholic 11.19 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023 NWI
21 Grossenbacher, Ethan JR Lemon Bay 11.23 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 5.4
22 Watts, Trevontay SR Bishop Verot 11.26 Dunbar Tiger Classic Feb 18, 2023 2.6
23 Burgess, Devin JR Mulberry 11.28 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 1.2
24 Lozada, Anthony SR Oasis 11.30 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023 0.7
25 Dimaria, Chase SO Tampa Catholic 11.31 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023 1.1
25 Carmo , Jadrien FR Bishop Verot 11.31 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 1.8
27 Johnson, Tra' quan SR Gibbs 11.32 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.9
28 Kirkland , Darian SO Avon Park 11.33 Lake Placid Meet 2 Mar 7, 2023 NWI
29 Sledge, Paul SO Mulberry 11.37 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 1.2
29 Turner, Quintin JR Jefferson 11.37 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 0.3
31 Morris, Marcellus JR Lakewood 11.39 East Lake Early Bird Invitational Feb 17, 2023 1.3
32 Pollard, Jerry SR Tenoroc 11.40 Lake Region Sprint Hurdle Night 2023 Mar 21, 2023 -0.2
33 Maxwell, Dominic JR Bishop Verot 11.41 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 1.3
34 Carroll, Kameron JR Gateway (Fort Myers) 11.42 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023 -0.7
35 Aurelien, Juelz SO Berkeley Prep 11.43 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.1
36 Carter, Lewis SR Tampa Catholic 11.45 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
36 Scurry, Marcus JR Cardinal Mooney 11.45 Riverview Ram Invite 2023 Feb 24, 2023 -0.8
36 Bland Jr., Tony FR Berkeley Prep 11.45 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.9
39 Green, Darius JR Berkeley Prep 11.46 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 4.5
40 Roberts, Lane FR Calvary Christian (Clr) 11.47 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 3.3
41 Saka, Ayodeji SO Lakewood 11.48 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 0.6
41 Johnson, Kassim SR Robinson 11.48 George Steinbrenner Invitational Apr 1, 2023 NWI
43 Harris, Khristian JR Discovery 11.49 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 0.3
44 Santamaria, Issac JR LaBelle 11.52 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI
44 Peterson, Rashawn SO Booker 11.52 Lakewood Ranch Invitational Apr 6, 2023 -1.9
46 Wheeler, Cabretti SO Lakewood 11.53 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 1, 2023 0.9
47 McClellan, Tre JR Clearwater Central Catholic 11.54 Shorecrest Invitational Mar 2, 2023 0.6
48 Cairns, Evan SR Estero 11.55 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 -3.2
49 Trimble, Keon JR Clewiston 11.56 Lake Placid Meet 3 Mar 23, 2023 NWI
49 Blatchley, Joshua SO Tarpon Springs 11.56 Anclote Sharks Invitational 2023 Mar 24, 2023 NWI

100 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Smith, Terrietta JR Booker 11.94 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 1.1
2 Hines, Makayla SO Tarpon Springs 12.26 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 1.2
3 Husain, Alyssa SR Oasis 12.31 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023 -1.0
3 Martinez, Sarah SR Calvary Christian (Clr) 12.31 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023 NWI
5 McClendon, Camille SR Holy Names 12.38 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.1
6 Weekley, Ellis SR Berkeley Prep 12.49 Chargers Quad Meet Mar 16, 2023 NWI
7 Trammell, Shai SR Tenoroc 12.54 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023 -0.6
7 Herrera, Geraldine SR Bishop Verot 12.54 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 -2.1
9 Givens, Zoe FR Holy Names 12.61 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
9 Louissaint, Karis SO Tampa Catholic 12.61 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 1.5
11 Sutton, Jameria JR Lakewood 12.64 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.5
12 Bailey, Lena SR Tampa Catholic 12.71 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
13 Nicholas, Alexandra JR Holy Names 12.73 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
14 Seay, Lanijia SO Lakewood 12.75 Green Devil Classic Mar 3, 2023 NWI
15 Henry, Tomiah SO DeSoto County 12.76 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 0.9
16 Pinder, Jayda SR Holy Names 12.77 Tampa Jesuit Quad Meet #4 Mar 22, 2023 NWI
17 Snead, Nyla SO Lakewood 12.83 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.6
18 Haislip, Caroline JR Calvary Christian (Clr) 12.86 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023 NWI
19 Padgett, Kobi-Skye SO Berkeley Prep 12.87 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 4.1
20 Jerson, Tamala JR Robinson 12.89 WC American Divisonals Apr 5, 2023 NWI
21 Chinea, Joceyn SR Tampa Catholic 12.98 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
22 Varmah, Kaikara SO Holy Names 13.01 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023 1.1
23 Dickerson, Myah FR Lemon Bay 13.02 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 0.9
24 Johnson, Jaquavia SO Jefferson 13.04 George Steinbrenner Invitational Apr 1, 2023 NWI
25 Morris, Addison JR Calvary Christian (Clr) 13.08 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023 0.3
26 Tharp, Ashley SR Hardee 13.09 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 0.9
26 D'Almeida, Nicole JR Tampa Catholic 13.09 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
28 Cobb, Ma'Kayla SR Frostproof 13.11 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 1.5
29 Palmatier, Chelsie JR Frostproof 13.12 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023 -0.1
30 Fanchi, Ava 7 Bell Creek 13.13 Mustang Invite Mar 9, 2023 1.3
31 Rumph, Mishyah SO Cardinal Mooney 13.15 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 0.9
31 Webb, Makyla SR Lakewood 13.15 Green Devil Classic Mar 3, 2023 NWI
33 Mims, Jamiah FR Tarpon Springs 13.16 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 0.9
34 Alicea-Bull, McKenzie FR Mulberry 13.17 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 2.2
35 Anderson, Jordyn SR Jefferson 13.19 WC American Divisonals Apr 5, 2023 NWI
36 MacLaren, Aubrie FR Berkeley Prep 13.20 Indian Rocks Spike Night Meet Apr 3, 2023 0.9
37 Williamson, Elizabeth SO Holy Names 13.25 Tampa Jesuit Quad Meet #2 Feb 28, 2023 NWI
38 Hyer, Megan JR Holy Names 13.27 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
39 Jones, Ja'Shiya SO Mulberry 13.28 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 2.2
40 Stephens, Japheria JR Clewiston 13.30 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 2.0
41 Barcenas, Carolina SR Berkeley Prep 13.31 Chargers Quad Meet Mar 16, 2023 NWI
42 Nestor, Linnea SR Holy Names 13.35 East Lake Early Bird Invitational Feb 17, 2023 1.1
42 Green, Emirra SO Discovery 13.35 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 2.2
42 Chinea, Jiselle FR Tampa Catholic 13.35 George Steinbrenner Invitational Apr 1, 2023 NWI
45 Ware, Mikayla SR Mulberry 13.36 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 2.2
46 Clincy, Trinity SO Dunedin 13.37 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023 NWI
47 Weeks, Sherriel SR Tarpon Springs 13.38 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 0.7
48 Walker, Teraje SO Lake Placid 13.39 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 0.9
49 Maloni, Josie SO Cardinal Mooney 13.40 Ascender Opener 2 Mar 1, 2023 1.4
49 Dunbar, Iyana JR Bayshore 13.40 Bayshore Meet #3 Mar 9, 2023 NWI

200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Evans, Jayson JR Booker 21.74 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 0.4
2 Grimsley, Jameer JR Tampa Catholic 21.89 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023 0.9
3 Trimble, Keon JR Clewiston 21.96 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 0.3
4 Barton, Garrett SR Calvary Christian (Clr) 22.11 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 1.2
5 Mason, Keveun SO Lake Placid 22.28 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023 0.9
6 Mitchell, Cameron JR Tampa Catholic 22.29 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
7 Scurry, Sean JR Cardinal Mooney 22.39 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 0.9
8 Carroll, Kameron JR Gateway (Fort Myers) 22.45 Lee County Championships Apr 6, 2023 2.0
9 Kirkland , Darian SO Avon Park 22.55 Lake Placid Meet 3 Mar 23, 2023 NWI
10 Mack, Aviyon SR Lakewood 22.57 Richard Allen Invitational Mar 23, 2023 -0.1
11 Johnson, Tra' quan SR Gibbs 22.60 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 0.9
12 Young, Jaiden SR Jefferson 22.65 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 -2.0
13 Stephens, Justin JR Clearwater Central Catholic 22.70 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023 NWI
14 Campbell, Levarian JR Clewiston 22.71 63rd Annual Edison Relays 2023 Mar 10, 2023 -0.2
15 Jenkins, Cunray SO Gibbs 22.72 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 0.9
16 Ray, Jerrmyll SO Clewiston 22.74 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023 -0.2
17 Grossenbacher, Ethan JR Lemon Bay 22.90 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 3.9
18 Adebonojo, Sam SR Berkeley Prep 22.92 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023 -0.2
19 Carmo , Jadrien FR Bishop Verot 22.93 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023 0.2
20 Tate, Caden SO Tampa Catholic 22.97 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 0.8
21 Sledge, Paul SO Mulberry 22.98 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023 -0.6
22 Alexander, Camarri SR Lakewood 22.99 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 1, 2023 -0.7
23 Pollard, Jerry SR Tenoroc 23.00 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 -2.0
23 Miller, Cameron SR Gateway (Fort Myers) 23.00 Lee County Championships Apr 6, 2023 1.9
25 Caldwell , Greg JR Bishop Verot 23.08 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 0.7
26 Valdez, Ryan SR Hardee 23.12 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 0.4
27 Simon, Rolant SR Hardee 23.13 Lake Placid Meet 1 Feb 24, 2023 NWI
28 Burgess, Devin JR Mulberry 23.18 Lake Region Sprint Hurdle Night 2023 Mar 21, 2023 0.3
29 Evans, Townsend FR Tampa Catholic 23.20 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
30 Morris, Marcellus JR Lakewood 23.29 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 1.0
31 Johnson, Bertram JR Lake Placid 23.35 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 -0.2
31 Moore, TJ JR Tampa Catholic 23.35 Wharton Senior Night Mar 8, 2023 NWI
33 Dimaria, Chase SO Tampa Catholic 23.37 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 -0.5
33 Turner, Quintin JR Jefferson 23.37 George Steinbrenner Invitational Apr 1, 2023 NWI
35 Green, David SR Clearwater Central Catholic 23.40 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023 NWI
36 Harris, Al'zaveon SR Gibbs 23.54 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 0.3
37 Alphonse, Silas JR Discovery 23.60 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 -0.5
38 Johnson, Lakeem JR Robinson 23.61 Tampa Jesuit Quad Meet #3 Mar 8, 2023 NWI
39 Waring, Amariyon SR Anclote 23.63 Sac West Conference Apr 11, 2023 NWI
40 Lewis, Allan JR Robinson 23.66 Robinson Quad-Meet vs Blake, Middleton, Sumner Mar 28, 2023 NWI
41 Richardson, Justin SR Robinson 23.68 2023 FHSAA Leto Season Opener Feb 20, 2023 NWI
41 Maxwell, Dominic JR Bishop Verot 23.68 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 -1.3
41 Lowery, Solomon SR Lakewood 23.68 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023 NWI
44 Johnson, Kassim SR Robinson 23.70 Tampa Jesuit Quad Meet #3 Mar 8, 2023 NWI
45 Williams, Brayden FR Lemon Bay 23.73 Charlotte Invitational Mar 3, 2023 -1.1
45 Blatchley, Joshua SO Tarpon Springs 23.73 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 0.3
47 Peterson, Rashawn SO Booker 23.79 Lakewood Ranch Invitational Apr 6, 2023 1.0
48 Green, Darius JR Berkeley Prep 23.82 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 0.9
49 Simon, Tedrick JR Hardee 23.85 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 -0.2
50 Bland Jr., Tony FR Berkeley Prep 23.87 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 1.9

200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Smith, Terrietta JR Booker 24.85 Lakewood Ranch Invitational Apr 6, 2023 1.0
2 Herrera, Geraldine SR Bishop Verot 25.25 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023 0.4
3 Weekley, Ellis SR Berkeley Prep 25.50 Chargers Quad Meet Mar 16, 2023 NWI
4 Hines, Makayla SO Tarpon Springs 25.56 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023 0.4
5 Husain, Alyssa SR Oasis 25.73 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023 0.4
5 Martinez, Sarah SR Calvary Christian (Clr) 25.73 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023 NWI
7 Pinder, Jayda SR Holy Names 25.84 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
8 McClendon, Camille SR Holy Names 25.95 Tampa Jesuit Quad Meet #3 Mar 8, 2023 NWI
9 Jerson, Tamala JR Robinson 25.97 Raven Invitational 2023 Mar 18, 2023 3.0
10 Edwards, Ibre SO Booker 26.25 Lakewood Ranch Invitational Apr 6, 2023 1.1
11 Sutton, Jameria JR Lakewood 26.29 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 1, 2023 1.7
12 Trammell, Shai SR Tenoroc 26.30 Lake Region Sprint Hurdle Night 2023 Mar 21, 2023 0.6
13 Fanchi, Ava 7 Bell Creek 26.33 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 -0.6
14 Morris, Addison JR Calvary Christian (Clr) 26.38 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023 0.2
15 Givens, Zoe FR Holy Names 26.53 Tampa Jesuit Quad Meet #3 Mar 8, 2023 NWI
16 Louissaint, Karis SO Tampa Catholic 26.63 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 2.1
17 Williamson, Elizabeth SO Holy Names 26.68 Tampa Jesuit Quad Meet #2 Feb 28, 2023 NWI
18 Dickerson, Myah FR Lemon Bay 26.70 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023 0.2
19 MacLaren, Aubrie FR Berkeley Prep 26.91 Mustang Invite Mar 9, 2023 +0.0
20 D'Almeida, Nicole JR Tampa Catholic 26.95 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
21 Seay, Lanijia SO Lakewood 27.01 Green Devil Classic Mar 3, 2023 NWI
22 Bailey, Lena SR Tampa Catholic 27.03 George Steinbrenner Invitational Apr 1, 2023 NWI
23 Hyer, Megan JR Holy Names 27.09 Tampa Jesuit Quad Meet #2 Feb 28, 2023 NWI
24 Padgett, Kobi-Skye SO Berkeley Prep 27.14 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 -0.6
25 Palmatier, Chelsie JR Frostproof 27.16 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023 -1.4
26 Barcenas, Carolina SR Berkeley Prep 27.17 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 1.6
27 Webb, Makyla SR Lakewood 27.18 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 1.0
28 Johnson, Jaquavia SO Jefferson 27.24 George Steinbrenner Invitational Apr 1, 2023 NWI
28 Dunbar, Iyana JR Bayshore 27.24 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023 0.2
30 Haislip, Caroline JR Calvary Christian (Clr) 27.29 Indian Rocks Talon Invite Mar 24, 2023 1.3
31 Rumph, Mishyah SO Cardinal Mooney 27.30 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 5.2
32 Nestor, Linnea SR Holy Names 27.32 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023 NWI
33 Fain, Chyna FR Bishop Verot 27.36 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 2.3
34 Alicea-Bull, McKenzie FR Mulberry 27.40 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 0.1
35 Snead, Nyla SO Lakewood 27.45 Richard Allen Invitational Mar 23, 2023 +0.0
36 Cobb, Ma'Kayla SR Frostproof 27.56 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023 -1.3
36 Young, Destine SR Clewiston 27.56 Clewiston Big Lake Challenge 2023 Mar 30, 2023 -3.1
38 Chinea, Joceyn SR Tampa Catholic 27.65 George Steinbrenner Invitational Apr 1, 2023 NWI
39 Jones, Zahria SO Gibbs 27.66 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023 NWI
40 Ruiz, Valerie JR Anclote 27.71 River Ridge Invite Mar 7, 2023 NWI
41 Jones, Ja'Shiya SO Mulberry 27.74 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 0.1
42 Stowell, Sophie 8 Berkeley Prep 27.78 Chargers Quad Meet Mar 16, 2023 NWI
43 Lovelady, Abigail FR McKeel 27.82 Lake Region Sprint Hurdle Night 2023 Mar 21, 2023 0.1
44 Anderson, Jordyn SR Jefferson 27.87 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 0.1
45 Odom, Maddie SR Berkeley Prep 27.89 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 0.4
46 Collins, Kayla SR LaBelle 27.90 Clewiston Big Lake Challenge 2023 Mar 30, 2023 -3.1
47 Steele, Sophia FR Cardinal Mooney 27.91 Sarasota County Track & Field Championship Meet 2023 Apr 13, 2023 -0.7
48 Maloni, Josie SO Cardinal Mooney 27.93 Ascender Opener 2 Mar 1, 2023 0.3
49 Mims, Jamiah FR Tarpon Springs 27.96 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 1.6
50 Tieu, Madison FR Lemon Bay 28.08 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 0.4

400 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Carmo , Jadrien FR Bishop Verot 49.74 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
2 Caldwell , Greg JR Bishop Verot 49.80 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
3 Young, Jaiden SR Jefferson 50.12 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
4 Miller, Cameron SR Gateway (Fort Myers) 50.64 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
5 Evans, Jayson JR Booker 50.68 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
6 Jenkins, Cunray SO Gibbs 50.85 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
7 Green, David SR Clearwater Central Catholic 50.95 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
8 Johnson, Lakeem JR Robinson 50.99 WC American Divisonals Apr 5, 2023
9 Morrison, Isaac SR McKeel 51.13 Jenkins Senior Night Meet Apr 11, 2023
10 Bethune, Jayln JR Lakewood 51.81 Mustang Invite Mar 9, 2023
11 Harris, Al'zaveon SR Gibbs 51.89 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
12 Grimsley, Jameer JR Tampa Catholic 52.12 Tampa Jesuit Quad Meet #4 Mar 22, 2023
13 Tate, Caden SO Tampa Catholic 52.15 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
14 Anderson, D'Ylyn-Nikym SO Lake Placid 52.21 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
15 Barrie, Mohamed SO Lakewood 52.48 Mustang Invite Mar 9, 2023
16 Young, Jailen SO Jefferson 52.62 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
17 Gammage, Eddie JR Frostproof 52.64 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
18 Barton, Garrett SR Calvary Christian (Clr) 52.73 Keswick Crusader Invitational Mar 30, 2023
19 Cairns, Evan SR Estero 52.75 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
20 Watts, Charles JR Bishop Verot 52.87 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
21 Hassler, Lucas SR Cardinal Mooney 52.97 ODA Thunder Classic 2023 Mar 25, 2023
22 Scurry, Sean JR Cardinal Mooney 53.04 Manatee Hurricane Invitational Mar 31, 2023
23 Tillery, Ahmad SR McKeel 53.05 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
23 Santamaria, Issac JR LaBelle 53.05 Lake Placid Meet 2 Mar 7, 2023
25 Klapman, Miller FR Berkeley Prep 53.07 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
26 Martinez, Samuel SO Booker 53.21 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
27 Stanback , malcom SO Avon Park 53.23 Lake Placid Meet 3 Mar 23, 2023
28 Scott, Joe JR Lemon Bay 53.41 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
29 Cook, Connor SR McKeel 53.50 Jenkins Senior Night Meet Apr 11, 2023
30 Cometa, Dylan FR Calvary Christian (Clr) 53.52 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
31 Wills, Erikson SR McKeel 53.69 Jenkins Senior Night Meet Apr 11, 2023
32 Robinson, Josh SO Calvary Christian (Clr) 53.71 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023
33 Grossenbacher, Ethan JR Lemon Bay 53.75 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
34 Carter , Peyton SO Bishop Verot 53.86 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
35 Tubbs, Jackson SO Tampa Catholic 53.94 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 24, 2023
36 Schumacher, Nathan SO Robinson 53.97 George Steinbrenner Invitational Apr 1, 2023
37 Brown, Mikha FR Anclote 54.15 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
38 Barbosa, Treyton SR Hardee 54.21 Lake Placid Meet 5- 4/14 Apr 14, 2023
39 Souchet, Marco SO Berkeley Prep 54.22 Indian Rocks Spike Night Meet Apr 3, 2023
40 Valdez, Ryan SR Hardee 54.64 Lake Placid Meet 5- 4/14 Apr 14, 2023
41 Trimble, Keon JR Clewiston 54.66 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
42 Matthews, Seth SR Discovery 54.81 Lake Region HS Distance Carnival 2023 Mar 7, 2023
43 Wilburn, William JR Robinson 54.82 Robinson Quad-Meet vs Blake, Middleton, Sumner Mar 28, 2023
44 Connelly, Colby JR Calvary Christian (Clr) 54.94 Mustang Invite Mar 9, 2023
45 Pollard, Jerry SR Tenoroc 55.02 Lakeland City meet @ George Jenkins 2023 Mar 30, 2023
46 Bell, Turi SO Booker 55.04 Manatee Hurricane Invitational Mar 31, 2023
47 Louis, Esdres SO Gateway (Fort Myers) 55.13 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
48 Holloway, Samuel SR Lakewood 55.16 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023
49 Deveaux, Johnathan SO Booker 55.20 Lakewood Ranch JV Meet Mar 6, 2023
50 Henry, Kendrick FR Robinson 55.33 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023

400 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Williamson, Elizabeth SO Holy Names 58.38 Tampa Jesuit Quad Meet #4 Mar 22, 2023
2 Pinder, Jayda SR Holy Names 59.80 Raven Invitational 2023 Mar 18, 2023
3 Butler, Bella SR Bell Creek 59.86 Richard Allen Invitational Mar 23, 2023
4 Ruiz, Valerie JR Anclote 1:00.72 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
5 MacLaren, Aubrie FR Berkeley Prep 1:00.87 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
6 Edwards, Ibre SO Booker 1:01.00 Riverview Ram Invite 2023 Feb 24, 2023
7 Palmatier, Chelsie JR Frostproof 1:01.23 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
8 Stowell, Sophie 8 Berkeley Prep 1:01.25 Chargers Quad Meet Mar 16, 2023
9 Mahan, Lauren SR Calvary Christian (Clr) 1:01.64 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023
10 McClendon, Camille SR Holy Names 1:01.65 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
11 Dalton, Daphne SO Bishop Verot 1:01.81 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
12 Smith, Terrietta JR Booker 1:01.88 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
13 Haislip, Caroline JR Calvary Christian (Clr) 1:01.93 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
14 Tieu, Madison FR Lemon Bay 1:02.06 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
15 Klaus, Chanine SO Calvary Christian (Clr) 1:02.15 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
16 Kelly, Nichole FR Calvary Christian (Clr) 1:03.01 Keswick Crusader Invitational Mar 30, 2023
17 Orobello, Olivia SR Bell Creek 1:03.41 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
18 Robinson, Gianna JR Estero 1:03.51 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
19 Givens, Zoe FR Holy Names 1:03.56 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
20 Herrera, Geraldine SR Bishop Verot 1:03.60 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
21 Morris, Addison JR Calvary Christian (Clr) 1:03.68 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023
22 Vezzola, Erin FR Oasis 1:03.85 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
23 Lovelady, Abigail FR McKeel 1:04.05 Lakeland City meet @ George Jenkins 2023 Mar 30, 2023
24 Murphy, Devin JR Holy Names 1:04.33 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
25 Rumph, Mishyah SO Cardinal Mooney 1:04.38 Manatee Hurricane Invitational Mar 31, 2023
26 Parker, McKinley JR Bishop Verot 1:04.42 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
27 Price, Megan JR Holy Names 1:04.46 Tampa Jesuit Quad Meet #4 Mar 22, 2023
28 Tharp, Ashley SR Hardee 1:04.56 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
29 Fanchi, Ava 7 Bell Creek 1:04.97 Wildcat Invitational Feb 25, 2023
30 Gruber, Jolie FR Calvary Christian (Clr) 1:05.06 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 24, 2023
31 Carson, Chloe JR Holy Names 1:05.09 Tampa Jesuit Quad Meet #4 Mar 22, 2023
32 Madison, Ka'Naya FR Lake Placid 1:05.11 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
33 Zander, Madison SO LaBelle 1:05.21 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023
34 Nestor, Linnea SR Holy Names 1:05.43 Tampa Jesuit Quad Meet #3 Mar 8, 2023
35 Madison, Ke'Nise FR Lake Placid 1:05.56 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
36 Brown, Laila SR Frostproof 1:05.60 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023
37 Maloni, Josie SO Cardinal Mooney 1:05.67 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023
38 Faison, Kyleigh SR Tarpon Springs 1:05.74 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
39 Growcock, Emerson SR Holy Names 1:05.99 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 24, 2023
40 Cunningham, Rachel SO Berkeley Prep 1:06.07 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
41 Selke, Rosemary SO Cardinal Mooney 1:06.24 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
42 Nunez, Alexa FR Hardee 1:06.37 Frostproof - The Ridge Open 2023 Mar 11, 2023
43 Fain, Chyna FR Bishop Verot 1:06.39 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
44 Murack, Mara FR Clearwater Central Catholic 1:06.43 Chargers Quad Meet Mar 16, 2023
45 Young, Destine SR Clewiston 1:06.56 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
46 Wilson, Paige FR Holy Names 1:06.59 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
46 Varmah, Kaikara SO Holy Names 1:06.59 East Lake Early Bird Invitational Feb 17, 2023
48 Holiday, Thatiyana SO Gateway (Fort Myers) 1:06.62 3rd Annual Panther Invitational Apr 1, 2023
49 Barajas, Aieda SO Frostproof 1:06.80 Frostproof - The Ridge Open 2023 Mar 11, 2023
50 Arnold, Makayla JR Clewiston 1:06.95 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023

800 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Tubbs, Grayson SR Bishop Verot 1:55.59 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
2 Jordan, Liam SO Berkeley Prep 1:56.58 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
3 Summers, Cole SR Lakewood 1:58.35 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
4 Sedmak, Max SO Estero 1:58.58 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
5 Davis, Josh SR Calvary Christian (Clr) 1:59.07 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
6 Morrison, Isaac SR McKeel 1:59.33 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
7 Karver, Kirin SR Berkeley Prep 1:59.34 Mustang Invite Mar 9, 2023
8 Tubbs, Jackson SO Tampa Catholic 2:00.53 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
9 Sedmak, Liam SO Estero 2:00.54 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
10 Becher , Anton SO Bishop Verot 2:00.71 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
11 Prendiville, Stephen SR Bishop Verot 2:01.15 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
12 Nolan, Dylan SR Clearwater Central Catholic 2:01.44 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
13 Cook, Connor SR McKeel 2:03.14 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023
14 Hassler, Gage SR Cardinal Mooney 2:04.04 Sarasota County Track & Field Championship Meet 2023 Apr 13, 2023
15 Bethune, Jayln JR Lakewood 2:04.80 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023
16 Perry, Sean SR Lemon Bay 2:05.33 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
17 Weber, Storm SO Berkeley Prep 2:05.65 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 24, 2023
18 Anderson, D'Ylyn-Nikym SO Lake Placid 2:06.36 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
19 Holloway, Samuel SR Lakewood 2:07.04 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
20 Marino, Andrew SO Bishop Verot 2:07.05 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
21 Young, Jaiden SR Jefferson 2:07.16 Steinbrenner 5 Way Meet Mar 1, 2023
22 Wills, Erikson SR McKeel 2:07.61 Lake Region Sprint Hurdle Night 2023 Mar 21, 2023
23 Tillery, Ahmad SR McKeel 2:07.85 Lake Region Sprint Hurdle Night 2023 Mar 21, 2023
24 Mouradian, Jacob SR Clearwater Central Catholic 2:08.86 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
25 Lunter, JP JR Calvary Christian (Clr) 2:08.93 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
26 Pieper, Carter SO Calvary Christian (Clr) 2:08.98 Kowboy Invitational Mar 10, 2023
27 Brady, Justin SR Lemon Bay 2:09.41 Sarasota County Track & Field Championship Meet 2023 Apr 13, 2023
28 Gomez, Derick SR Mulberry 2:09.86 Lake Region Sprint Hurdle Night 2023 Mar 21, 2023
29 Louis, Esdres SO Gateway (Fort Myers) 2:10.02 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
30 Montero, Roman JR Robinson 2:10.31 Plant and Robinson Dual Mar 22, 2023
31 Valdez, Alex SR Calvary Christian (Clr) 2:11.08 Keswick Crusader Invitational Mar 30, 2023
32 Nadaskay, Caleb SO Hardee 2:11.24 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
33 Adams, Freddie SR Chamberlain 2:11.42 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
34 Risal, Alan FR Berkeley Prep 2:11.63 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
35 Yencik, Michael SR Cardinal Mooney 2:12.14 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
36 Parker, Davarius SO Hardee 2:12.17 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
37 Bue, Alec SR Booker 2:12.28 Lakewood Ranch Invitational Apr 6, 2023
38 Morrow, James JR Lakewood 2:12.62 Richard Allen Invitational Mar 23, 2023
39 Brown, Brock SO Calvary Christian (Clr) 2:12.65 Keswick Crusader Invitational Mar 30, 2023
40 Zander, Noah JR LaBelle 2:12.70 Lake Placid Meet 2 Mar 7, 2023
41 McCray, Kelvin SR Robinson 2:13.12 George Steinbrenner Invitational Apr 1, 2023
42 Olsen, Dennis SO Bishop Verot 2:13.61 63rd Annual Edison Relays 2023 Mar 10, 2023
43 Powell, Cameron JR Estero 2:13.78 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
44 Duncan, Jacob JR Hardee 2:13.81 Lake Placid Meet 2 Mar 7, 2023
45 Casiano, Jose FR Frostproof 2:14.50 Lake Region HS Distance Carnival 2023 Mar 7, 2023
46 McGovern, Lucas SR Oasis 2:14.87 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
47 Aurich, Brogan SO Calvary Christian (Clr) 2:15.01 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023
48 Mins, Daqwaun SO Booker 2:15.12 Riverview Ram Invite 2023 Feb 24, 2023
49 Gillson , Daniel JR Cardinal Mooney 2:15.17 Sarasota County Track & Field Championship Meet 2023 Apr 13, 2023
50 Rene, David FR Lakewood 2:15.22 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023

800 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Williamson, Elizabeth SO Holy Names 2:11.40 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
2 Mahan, Lauren SR Calvary Christian (Clr) 2:16.98 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
3 Butler, Bella SR Bell Creek 2:18.76 Freedom/FCA Spring Break Invitational Mar 11, 2023
4 De Lisle, Mackenzie SO Bishop Verot 2:21.36 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
5 Thomas, Kylie SR Bishop Verot 2:22.70 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
6 Robinson, Gianna JR Estero 2:25.32 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
7 Reitz, Julia SR Bishop Verot 2:26.45 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
8 Kasper, Hannah JR Calvary Christian (Clr) 2:27.32 Keswick Crusader Invitational Mar 30, 2023
9 McDermott, Emily JR Berkeley Prep 2:31.09 Mustang Invite Mar 9, 2023
10 Price, Megan JR Holy Names 2:31.40 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
11 Klaus, Chanine SO Calvary Christian (Clr) 2:31.51 Indian Rocks Talon Invite Mar 24, 2023
12 Carley, Charlotte SR Lemon Bay 2:31.59 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
13 Rosado, Jenna SR Oasis 2:33.36 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
14 Nales-Torchio, Emma SR McKeel 2:33.46 Lake Region Sprint Hurdle Night 2023 Mar 21, 2023
15 Selke, Rosemary SO Cardinal Mooney 2:33.65 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
16 Sommers, Avery SO Estero 2:33.75 Freedom/FCA Spring Break Invitational Mar 11, 2023
17 Tate, Sarah FR Robinson 2:33.99 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
18 Cuthbertson, Harper 7 Berkeley Prep 2:34.01 Chargers Quad Meet Mar 16, 2023
19 Matson, Kerri SR Lemon Bay 2:34.25 VN-CM-LB Tri Meet Apr 6, 2023
20 Manibo, Hannah SO Bishop Verot 2:34.29 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
21 Flowers, Emma SR Berkeley Prep 2:34.32 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 24, 2023
22 Martin, Mackenzie FR Lemon Bay 2:36.48 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
23 Petrarca, Camille JR Holy Names 2:37.31 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023
24 Romera, Marissa 7 Bell Creek 2:37.65 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
25 White, Brynlee SO Robinson 2:37.68 Tampa Jesuit Quad Meet #3 Mar 8, 2023
26 Halawani, Dalia SO Berkeley Prep 2:38.04 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
27 Orobello, Olivia SR Bell Creek 2:38.34 Freedom/FCA Spring Break Invitational Mar 11, 2023
28 Wilson, Paige FR Holy Names 2:38.57 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
29 Ciuni, Samantha SR Bishop Verot 2:38.71 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
30 Louie, Alex 7 Berkeley Prep 2:38.87 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
31 Goodwin, Layne JR Berkeley Prep 2:38.97 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023
32 Jerger, Ellie JR Calvary Christian (Clr) 2:39.05 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
33 Myers , Kinsey 7 McKeel 2:39.75 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023
34 Camancho-Ramirez, Alexis SR LaBelle 2:39.84 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023
35 Balderas, Cynthia FR Lake Placid 2:40.26 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
36 Steinbrecher, Elise JR Gateway (Fort Myers) 2:40.42 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
37 Galloway, Addi SO Calvary Christian (Clr) 2:40.97 Keswick Crusader Invitational Mar 30, 2023
38 Muddell, Caroline FR Bishop Verot 2:41.21 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
39 Rodrigues, Gabriella SO Robinson 2:41.38 Robinson Quad-Meet vs Blake, Middleton, Sumner Mar 28, 2023
39 Carson, Chloe JR Holy Names 2:41.38 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023
41 Boyd, Katelyn FR Robinson 2:41.61 Robinson Quad-Meet vs Blake, Middleton, Sumner Mar 28, 2023
42 Sweeney , Jocelyn SO Bishop Verot 2:41.74 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
43 Kochis, Kate SR Cardinal Mooney 2:41.89 Sarasota County Track & Field Championship Meet 2023 Apr 13, 2023
44 Jarrell, Mia SO Tarpon Springs 2:41.95 Raven Invitational 2023 Mar 18, 2023
45 Aschenbrenner, Katelyn SO Holy Names 2:42.42 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023
46 Rodriguez, Helana 6 Frostproof 2:42.85 Avon Park HS Home Meet Feb 27, 2023
47 Diyorio, Harper 7 McKeel 2:44.26 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
48 Valentino, Luciana FR Dunedin 2:44.39 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023
49 Allen, Megan SO Clearwater Central Catholic 2:44.48 Mustang Invite Mar 9, 2023
50 Olsen , Emma SO Calvary Christian (Clr) 2:44.81 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023

1600 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Jordan, Liam SO Berkeley Prep 4:17.10 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
2 Karver, Kirin SR Berkeley Prep 4:19.31 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
3 Tubbs, Grayson SR Bishop Verot 4:22.08 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
4 Summers, Cole SR Lakewood 4:23.85 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
5 Morrison, Isaac SR McKeel 4:26.04 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
6 Davis, Josh SR Calvary Christian (Clr) 4:26.68 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
7 Nolan, Dylan SR Clearwater Central Catholic 4:28.98 Chargers Quad Meet Mar 16, 2023
8 Perry, Sean SR Lemon Bay 4:29.86 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
9 Weber, Storm SO Berkeley Prep 4:33.60 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023
10 Becher , Anton SO Bishop Verot 4:33.96 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
11 Marino, Andrew SO Bishop Verot 4:35.54 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
12 Montero, Roman JR Robinson 4:36.56 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
13 Valdez, Alex SR Calvary Christian (Clr) 4:36.94 Mustang Invite Mar 9, 2023
14 Kline, Christian JR Cardinal Mooney 4:39.52 Sarasota County Track & Field Championship Meet 2023 Apr 13, 2023
15 Tubbs, Jackson SO Tampa Catholic 4:40.70 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023
16 Zielke, Zachary SO Bishop Verot 4:45.18 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
17 Cook, Connor SR McKeel 4:45.24 Lake Region HS Distance Carnival 2023 Mar 7, 2023
18 Roggenbaum, Andrew SR Calvary Christian (Clr) 4:46.02 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023
19 Sedmak, Max SO Estero 4:46.19 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
20 Brown, Brock SO Calvary Christian (Clr) 4:47.19 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 24, 2023
21 Sedmak, Liam SO Estero 4:50.93 Freedom/FCA Spring Break Invitational Mar 11, 2023
22 Olsen, Dennis SO Bishop Verot 4:51.65 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
23 Gomez, Derick SR Mulberry 4:53.66 Frostproof - The Ridge Open 2023 Mar 11, 2023
24 Nadaskay, Caleb SO Hardee 4:55.75 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
25 Howard , Cal 7 McKeel 4:56.30 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023
26 Rocendo, Jonathan SO Frostproof 4:56.33 Frostproof - The Ridge Open 2023 Mar 11, 2023
27 Garcy, Jack JR Tampa Catholic 4:56.45 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
28 Michel, Sawyer JR Cardinal Mooney 4:57.15 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
29 McGovern, Lucas SR Oasis 4:57.47 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
30 Bue, Alec SR Booker 4:59.41 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
31 O'Steen, Nolan 8 McKeel 4:59.53 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023
32 Aurich, Brogan SO Calvary Christian (Clr) 5:00.09 Mustang Invite Mar 9, 2023
33 Irizarry, Jordan SO Oasis 5:00.16 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
34 Stroupe, Matthew SR Anclote 5:00.32 Mitchell Quad Meet #2 Mar 30, 2023
35 Duncan, Jacob JR Hardee 5:00.95 Lake Placid Meet 1 Feb 24, 2023
36 Smalley, Peter FR Robinson 5:02.41 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
37 Caram-Andruet, Ian SO McKeel 5:02.92 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
38 Reyes, Anthony JR Lake Placid 5:04.37 Frostproof - The Ridge Open 2023 Mar 11, 2023
39 Barajas, Fernando 7 Frostproof 5:05.07 Davenport invitational 2023 Mar 25, 2023
40 Bliss, Willam SR Lemon Bay 5:05.42 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
41 McCreary, Richard JR Tarpon Springs 5:07.88 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
42 Domke, Kyle SO Lemon Bay 5:08.34 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
43 Harris, Isreal SR Gibbs 5:11.01 Mustang Invite Mar 9, 2023
44 Brown, Caleb FR Calvary Christian (Clr) 5:11.50 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023
45 Tillery, Ahmad SR McKeel 5:11.82 Lake Region HS Distance Carnival 2023 Mar 7, 2023
46 Wiedner, Truman SO Oasis 5:12.09 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
47 Williams, Gunner SR Clearwater Central Catholic 5:12.10 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023
48 Acosta, Ariel SO Jefferson 5:12.11 Steinbrenner 5 Way Meet Mar 1, 2023
49 Mena, Joe SO Chamberlain 5:13.21 Chamberlain 5 Team Mar 22, 2023
50 Cruz, John SO LaBelle 5:15.32 Clewiston Big Lake Challenge 2023 Mar 30, 2023

1600 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Williamson, Elizabeth SO Holy Names 5:04.97 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
2 Mahan, Lauren SR Calvary Christian (Clr) 5:06.30 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
3 De Lisle, Mackenzie SO Bishop Verot 5:07.18 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
4 Reitz, Julia SR Bishop Verot 5:07.65 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
5 Thomas, Kylie SR Bishop Verot 5:09.63 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
6 Latif, Hannah JR Berkeley Prep 5:13.44 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
7 Stephens, Kylie SR Berkeley Prep 5:15.56 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
8 Dempsey, Addison JR Cardinal Mooney 5:22.83 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
9 Kasper, Hannah JR Calvary Christian (Clr) 5:22.94 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 24, 2023
10 Flowers, Emma SR Berkeley Prep 5:23.99 Mustang Invite Mar 9, 2023
11 Sommers, Avery SO Estero 5:27.85 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
12 Nales-Torchio, Emma SR McKeel 5:27.98 Lake Region HS Distance Carnival 2023 Mar 7, 2023
13 Forbes, Jazlyn FR Oasis 5:28.27 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
14 Bobo, Carlyn SR Lake Placid 5:28.38 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
15 McDermott, Emily JR Berkeley Prep 5:32.95 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
16 Martin, Mackenzie FR Lemon Bay 5:33.02 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
17 Louie, Alex 7 Berkeley Prep 5:35.40 Chargers Quad Meet Mar 16, 2023
18 Manibo, Hannah SO Bishop Verot 5:40.31 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
19 Mroczkowski, Christina SR Cardinal Mooney 5:46.00 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023
20 Camancho-Ramirez, Alexis SR LaBelle 5:49.81 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023
21 Myers , Kinsey 7 McKeel 5:50.72 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
22 Brindise, Caroline SR Robinson 5:52.57 Raven Invitational 2023 Mar 18, 2023
23 Price, Megan JR Holy Names 5:54.44 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023
24 Brittenham, Hope JR Estero 5:54.67 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
25 Khosla, Arya 7 Berkeley Prep 5:54.71 Chargers Quad Meet Mar 16, 2023
26 Robinson, Gianna JR Estero 5:54.81 Lee County Championships Apr 6, 2023
27 Carley, Charlotte SR Lemon Bay 5:54.88 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
28 Petrarca, Camille JR Holy Names 5:55.45 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
29 Rodriguez, Helana 6 Frostproof 5:55.46 Lake Region HS Distance Carnival 2023 Mar 7, 2023
30 Chudzinski, Abigail SR Holy Names 5:55.89 Tampa Jesuit Quad Meet #1 Feb 21, 2023
31 Galloway, Addi SO Calvary Christian (Clr) 5:57.36 Mustang Invite Mar 9, 2023
32 Valentino, Luciana FR Dunedin 5:57.63 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
32 Tate, Sarah FR Robinson 5:57.63 Robinson Quad-Meet vs Blake, Middleton, Sumner Mar 28, 2023
34 White, Brynlee SO Robinson 5:58.20 Robinson Quad-Meet vs Blake, Middleton, Sumner Mar 28, 2023
35 Rodrigues, Gabriella SO Robinson 5:58.27 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
36 Olsen , Emma SO Calvary Christian (Clr) 5:59.42 Mustang Invite Mar 9, 2023
37 Muddell, Caroline FR Bishop Verot 6:00.08 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
38 Jerger, Ellie JR Calvary Christian (Clr) 6:00.31 Mustang Invite Mar 9, 2023
39 Jonsson, Elin 7 McKeel 6:03.27 Jenkins Senior Night Meet Apr 11, 2023
40 Altieri, Jada JR Hardee 6:08.32 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023
41 Colmenares, Nathalia SO LaBelle 6:08.84 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023
42 Maul, Emily SR McKeel 6:10.04 Lake Region HS Distance Carnival 2023 Mar 7, 2023
43 Arevalo, Maya SO Holy Names 6:10.76 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 24, 2023
44 Merida, Michelle JR DeSoto County 6:11.84 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
45 Adams, Madison SO McKeel 6:15.28 Lakeland City meet @ George Jenkins 2023 Mar 30, 2023
46 Richardson, Emily JR Berkeley Prep 6:15.92 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
47 Young, Abigail JR Estero 6:16.38 Freedom/FCA Spring Break Invitational Mar 11, 2023
48 Gatto, Sofia FR Lemon Bay 6:17.48 Sarasota County Track & Field Championship Meet 2023 Apr 13, 2023
49 Aviles, Jasmin JR Hardee 6:17.86 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023
50 Borglund, Maranda FR McKeel 6:18.19 Lakeland City meet @ George Jenkins 2023 Mar 30, 2023

3200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Jordan, Liam SO Berkeley Prep 9:09.92 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
2 Karver, Kirin SR Berkeley Prep 9:29.26 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023
3 Nolan, Dylan SR Clearwater Central Catholic 9:36.37 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
4 Perry, Sean SR Lemon Bay 9:46.41 Riverview Ram Invite 2023 Feb 24, 2023
5 Valdez, Alex SR Calvary Christian (Clr) 9:47.98 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
6 Davis, Josh SR Calvary Christian (Clr) 9:48.59 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
7 Marino, Andrew SO Bishop Verot 9:53.37 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
8 Summers, Cole SR Lakewood 9:54.23 Mustang Invite Mar 9, 2023
9 Brown, Brock SO Calvary Christian (Clr) 10:05.02 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
10 Montero, Roman JR Robinson 10:05.61 Tampa Jesuit Quad Meet #3 Mar 8, 2023
11 Zielke, Zachary SO Bishop Verot 10:15.10 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
12 Engel, Zachary SO Bishop Verot 10:24.99 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
13 Olsen, Dennis SO Bishop Verot 10:28.77 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
14 Wiedner, Truman SO Oasis 10:40.96 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
15 Garcy, Jack JR Tampa Catholic 10:43.80 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
16 Rocendo, Jonathan SO Frostproof 10:44.37 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
17 Beecher , Anton SO Bishop Verot 10:48.67 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
18 Mena, Joe SO Chamberlain 10:51.51 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
19 Barajas, Fernando 7 Frostproof 10:56.12 Avon Park HS Home Meet Feb 27, 2023
20 Marquette, Ron SO Lemon Bay 11:00.79 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
21 Domke, Kyle SO Lemon Bay 11:15.11 Sarasota County Track & Field Championship Meet 2023 Apr 13, 2023
22 Howard , Cal 7 McKeel 11:19.96 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
23 O'Steen, Nolan 8 McKeel 11:20.37 Lakeland City meet @ George Jenkins 2023 Mar 30, 2023
24 Gomez, Derick SR Mulberry 11:25.00 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
25 Mendez, Gary SO Chamberlain 11:34.70 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
26 Maloney, Colin 7 Berkeley Prep 11:37.89 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
27 Spiker, Clinten 6 Frostproof 11:40.51 George Jenkins - Bob English Invitational 2023 Feb 18, 2023
28 Welker, Austin FR Estero 11:40.91 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
29 Duncan, Jacob JR Hardee 11:45.07 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023
30 Welling , Alex 7 McKeel 11:48.22 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
31 Sanchez-Guevara, Omar SO LaBelle 11:52.91 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023
32 Van Buren, Brandon SR Lemon Bay 11:55.38 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
33 Milliken, Connor SR Lemon Bay 11:58.93 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
34 Zaragoza , Roberto SR Anclote 12:03.97 Freedom/FCA Spring Break Invitational Mar 11, 2023
35 Suarez, Micael SR Avon Park 12:05.43 Avon Park HS Home Meet Feb 27, 2023
36 Galloway, Ian SO Clearwater Central Catholic 12:08.12 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
37 Perez, Jean JR Clewiston 12:11.04 Clewiston Big Lake Challenge 2023 Mar 30, 2023
38 Harris, Isreal SR Gibbs 12:13.17 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023
39 Bryant, Chase SO Hardee 12:16.69 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023
40 Eichten , Thomas FR Bishop Verot 12:19.23 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
41 Baretta, Riccardo FR Cardinal Mooney 12:22.47 ODA Thunder Classic 2023 Mar 25, 2023
42 Jordan, Austin FR McKeel 12:23.09 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023
43 McNulty, Seren JR Lakewood 12:31.12 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023
44 Williams, Gunner SR Clearwater Central Catholic 12:32.25 Shorecrest Invitational Mar 2, 2023
45 Gonzalez-Ruiz , Alejandro SR Lake Placid 12:33.47 Clewiston Big Lake Challenge 2023 Mar 30, 2023
46 Mars, Preston JR Oasis 12:35.15 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
47 Murray, Andrew SO Lake Placid 12:37.75 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
48 McKnight, Andrew 8 McKeel 12:38.48 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023
49 Bryant, Russell SO Hardee 12:46.07 Clewiston Big Lake Challenge 2023 Mar 30, 2023
50 Vieshov, Taylen JR Hardee 12:46.29 Frostproof - The Ridge Open 2023 Mar 11, 2023

3200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Dempsey, Addison JR Cardinal Mooney 10:44.76 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
2 De Lisle, Mackenzie SO Bishop Verot 10:51.86 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
3 Latif, Hannah JR Berkeley Prep 10:55.85 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
4 Williamson, Elizabeth SO Holy Names 11:05.00 Tampa Jesuit Quad Meet #1 Feb 21, 2023
5 Stephens, Kylie SR Berkeley Prep 11:15.05 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
6 Forbes, Jazlyn FR Oasis 11:19.91 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
7 Flowers, Emma SR Berkeley Prep 11:29.37 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
8 Kasper, Hannah JR Calvary Christian (Clr) 11:35.18 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
9 Thomas, Kylie SR Bishop Verot 11:35.95 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
10 Bobo, Carlyn SR Lake Placid 11:41.43 Clewiston Big Lake Challenge 2023 Mar 30, 2023
11 Mahan, Lauren SR Calvary Christian (Clr) 11:50.48 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023
12 Nales-Torchio, Emma SR McKeel 11:58.53 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
13 Louie, Alex 7 Berkeley Prep 12:06.33 Mustang Invite Mar 9, 2023
14 Galloway, Addi SO Calvary Christian (Clr) 12:25.18 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
15 Myers , Kinsey 7 McKeel 12:45.08 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
16 Boyko, Madison FR Oasis 12:48.65 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
17 Jonsson, Elin 7 McKeel 12:50.24 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
18 Petrarca, Camille JR Holy Names 12:51.83 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
19 Brittenham, Hope JR Estero 12:55.71 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
20 Carley, Erin FR Lemon Bay 13:16.87 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
21 Richardson, Emily JR Berkeley Prep 13:18.11 Indian Rocks Spike Night Meet Apr 3, 2023
22 Chudzinski, Abigail SR Holy Names 13:20.38 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
23 Adams, Madison SO McKeel 13:24.56 George Jenkins - Bob English Invitational 2023 Feb 18, 2023
24 Arevalo, Maya SO Holy Names 13:25.45 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
25 Rodriguez, Helana 6 Frostproof 13:28.01 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023
26 Jerger, Ellie JR Calvary Christian (Clr) 13:36.61 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023
27 Olsen , Emma SO Calvary Christian (Clr) 13:38.50 Indian Rocks Talon Invite Mar 24, 2023
28 Maul, Emily SR McKeel 13:43.62 George Jenkins - Bob English Invitational 2023 Feb 18, 2023
29 Ciuni, Samantha SR Bishop Verot 13:46.83 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
30 Sweeney , Jocelyn SO Bishop Verot 13:48.96 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
31 Gatto, Sofia FR Lemon Bay 13:49.05 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
32 Wambolt, Katherine SO Oasis 13:58.69 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
33 Price, Megan JR Holy Names 14:16.98 Tampa Jesuit Quad Meet #2 Feb 28, 2023
34 Merida, Michelle JR DeSoto County 14:24.69 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
35 gonzalez, kate SO McKeel 14:39.54 Jenkins Senior Night Meet Apr 11, 2023
36 Lam, Sydney SO Tampa Catholic 14:43.77 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 24, 2023
37 Aschenbrenner, Katelyn SO Holy Names 14:45.38 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023
38 Patrick, Sadie JR Holy Names 14:49.77 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023
39 Gonzalez, Jennifer SO Hardee 14:49.91 Frostproof - The Ridge Open 2023 Mar 11, 2023
40 Gutierrez, Araceliz 6 Frostproof 15:02.47 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
41 Runnels, Ellie JR Cardinal Mooney 15:06.01 Riverview Ram Invite 2023 Feb 24, 2023
42 Muddell, Caroline FR Bishop Verot 15:17.44 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
43 Miller , Emma SO McKeel 15:18.79 George Jenkins - Bob English Invitational 2023 Feb 18, 2023
44 Deluna-Camacho, Natalia JR Hardee 15:25.26 Frostproof - The Ridge Open 2023 Mar 11, 2023
45 Roberts, Ava SO Hardee 15:31.09 Clewiston Big Lake Challenge 2023 Mar 30, 2023
46 Rodriguez, Amaryllis JR Hardee 16:28.42 Clewiston Big Lake Challenge 2023 Mar 30, 2023
47 Phy, Katherine SR Clearwater Central Catholic 16:28.54 Richard Allen Invitational Mar 23, 2023
48 Arzola, Araceli 7 Frostproof 16:32.81 George Jenkins - Bob English Invitational 2023 Feb 18, 2023
49 Esquivel, Bridget SR Avon Park 16:34.74 Avon Park HS Home Meet Feb 27, 2023
50 Chavez, Genesis SR Hardee 16:41.90 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023

100 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Weekley, Ellis SR Berkeley Prep 13.87 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 -0.4
2 Edwards, Ibre SO Booker 14.90 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 0.6
3 Barcenas, Carolina SR Berkeley Prep 15.02 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 0.6
4 Snead, Nyla SO Lakewood 15.21 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 0.6
5 Farley, Tanyla JR Tarpon Springs 16.43 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023 NWI
6 Diaz, Marily SO Berkeley Prep 16.63 Chargers Quad Meet Mar 16, 2023 NWI
7 Leblanc, Chloe SR Lake Placid 16.80 Lake Placid Meet 2 Mar 7, 2023 NWI
8 Vasquez, Yalimar SO Frostproof 17.18 Frostproof - The Ridge Open 2023 Mar 11, 2023 1.6
9 Odom, Maddie SR Berkeley Prep 17.23 Chargers Quad Meet Mar 16, 2023 NWI
10 Varmah, Kaikara SO Holy Names 17.31 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
11 Hardwick, Jayda FR Lakewood 17.91 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 1.4
12 Walker, Teraje SO Lake Placid 17.97 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023 -1.5
13 Jackson, Alexandra FR Hardee 18.06 Lake Placid Meet 2 Mar 7, 2023 NWI
14 Bogan, Janiah SO Lakewood 18.07 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 1.4
15 Collins, Kayla SR LaBelle 18.11 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023 -1.2
16 Gillis, Rylie SO Clearwater Central Catholic 18.12 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023 NWI
17 Bolgiano , Elise SO Bishop Verot 18.16 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 -1.1
18 Benaitis , Taylor FR Bishop Verot 18.55 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023 -2.0
19 Growcock, Maddie FR Holy Names 18.59 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
20 Padgett, Kobi-Skye SO Berkeley Prep 18.73 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 1.4
21 Jones, Zahria SO Gibbs 18.90 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 1.2
22 Metayer, Mikayla SR Hardee 18.99 Lake Placid Meet 5- 4/14 Apr 14, 2023 NWI
23 Taylor, Dijonay SO Lake Placid 19.03 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.1
24 Roman, Sofia SO Bishop Verot 19.04 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 0.5
25 Olah, Ashley SO Cardinal Mooney 19.07 Sarasota County Track & Field Championship Meet 2023 Apr 13, 2023 -1.3
26 Watts, Kamila SO Avon Park 19.10 Lake Placid Meet 3 Mar 23, 2023 NWI
26 Hinds, Shamari JR Estero 19.10 Freedom/FCA Spring Break Invitational Mar 11, 2023 NWI
28 Pierre, Danaelle FR Hardee 19.17 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 -1.0
29 Michel, Keyshia SO Gateway (Fort Myers) 19.20 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023 -1.2
30 Mars, Jaclynn SR Oasis 19.29 3rd Annual Panther Invitational Apr 1, 2023 -3.2
31 Murack, Mara FR Clearwater Central Catholic 19.40 CCC Marauders Senior Night Mar 29, 2023 -1.7
32 Wallin, Angelina JR McKeel 19.45 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 1.4
33 Abreu, Monica JR Jefferson 19.52 WC American Divisonals Apr 5, 2023 NWI
34 Graham, Ty'lia FR Hardee 19.53 Lake Placid Meet 5- 4/14 Apr 14, 2023 NWI
35 Salas, Isabel JR Holy Names 19.59 Tampa Jesuit Quad Meet #3 Mar 8, 2023 NWI
36 Santoro, Julianna SO Dunedin 19.66 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023 NWI
37 Galety, Caliphta SO Gateway (Fort Myers) 19.67 Dunbar Tiger Classic Feb 18, 2023 0.3
38 Sheldon, Hunter JR Oasis 19.69 3rd Annual Panther Invitational Apr 1, 2023 -3.2
39 Hare, Eve SO Cardinal Mooney 19.73 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 -0.5
40 Vezzola, Erin FR Oasis 19.74 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023 -1.2
41 De Los Santos, Shantal JR Lemon Bay 19.78 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 -0.5
42 Duncan, Annaliese SR Tenoroc 19.92 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 1.3
42 Stuiso, Emily SO Calvary Christian (Clr) 19.92 Indian Rocks Talon Invite Mar 24, 2023 0.6
44 Taylor, Keyani SO Hardee 20.00 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.1
45 Smith, Jazmin FR Lemon Bay 20.03 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 -0.5
46 Garcia, Lilliana SO LaBelle 20.22 Lake Placid Meet 2 Mar 7, 2023 NWI
47 Allen, Giselle JR Bell Creek 20.43 Mustang Invite Mar 9, 2023 0.2
48 Turner, Payton 8 Frostproof 20.84 Frostproof - The Ridge Open 2023 Mar 11, 2023 1.5
49 Leblanc, Chelsea SR Lake Placid 21.21 Lake Placid Meet 3 Mar 23, 2023 NWI
50 Phillips, Ebony FR Booker 21.32 Lakewood Ranch JV Meet Mar 6, 2023 2.0

110 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Hartwell, Rashard JR Lakewood 14.70 Richard Allen Invitational Mar 23, 2023 3.9
2 Adebonojo, Sam SR Berkeley Prep 14.96 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 4.5
3 Pierre, Joenel JR Lakewood 15.33 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 1, 2023 0.7
4 Lowery, Solomon SR Lakewood 15.44 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 1.7
5 Jimenez, Kruz SR LaBelle 15.75 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI
6 Clark , Cayden FR Bishop Verot 16.39 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023 -1.1
7 Pierre, Junior SR Hardee 16.43 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.8
8 Latell, David JR Bishop Verot 16.50 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 0.6
9 Mays, Jamari JR Booker 16.55 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023 0.3
10 Miller, Sammy SR Gibbs 16.69 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023 NWI
11 Thomas, Chacour JR Gateway (Fort Myers) 16.87 Lee County Championships Apr 6, 2023 0.3
12 Skellet, Haden JR Lemon Bay 16.89 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 0.1
13 Estrada, Imani SO Booker 16.92 Manatee Developmental JV Meet 2 Feb 21, 2023 NWI
14 Mitchell, Damarion JR Lake Placid 16.96 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 0.1
15 Green, Darius JR Berkeley Prep 16.99 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023 -1.0
16 Wilson, Evan FR Lakewood 17.21 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 1.1
17 Dintino, James JR Estero 17.22 Bobcat Relays Feb 17, 2023 NWI
18 Sadlowski, Troy FR Anclote 17.40 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023 NWI
19 Bullard, Jr., Douglas SO Lake Placid 17.63 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 0.1
20 Largent, Eli FR Lakewood 17.78 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023 0.9
21 Souverain, Roody JR Bell Creek 17.87 Wildcat Invitational Feb 25, 2023 NWI
22 Haedike, Zach SO Berkeley Prep 17.97 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023 -1.2
23 Finley, Carter FR Estero 18.03 Bobcat Relays Feb 17, 2023 NWI
24 Kirkland , Darian SO Avon Park 18.21 Lake Placid Meet 2 Mar 7, 2023 NWI
25 Bradley, Josh SO Calvary Christian (Clr) 18.24 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023 NWI
26 Cherry, Shaun SO Hardee 18.35 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 0.1
27 Carter, Drew SR Cardinal Mooney 18.37 ODA Thunder Classic 2023 Mar 25, 2023 -1.1
28 Thompson , Macrae FR Bishop Verot 18.42 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 -1.4
29 Waring, Amariyon SR Anclote 18.46 East Lake Early Bird Invitational Feb 17, 2023 0.9
30 Aurelien, Juelz SO Berkeley Prep 18.83 Chargers Quad Meet Mar 16, 2023 NWI
31 Charran, Brandon SR Estero 19.01 Freedom/FCA Spring Break Invitational Mar 11, 2023 NWI
32 Ware, Chrystian JR Tampa Catholic 19.09 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
33 Phillips, Lincoln SO DeSoto County 19.35 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 -1.4
34 Ashley, Caleb JR Gateway (Fort Myers) 19.41 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023 -1.1
35 Dacillo, Miko SO Gateway (Fort Myers) 19.49 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023 -0.8
36 McDonough, Liam SR Cardinal Mooney 19.57 Bobcat Relays Feb 17, 2023 NWI
37 Simpson, James SO Gateway (Fort Myers) 19.80 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023 -0.8
38 Blanding, Azir FR DeSoto County 19.89 Lake Placid Meet 3 Mar 23, 2023 NWI
39 Gustavson, Skyler SO Dunedin 20.05 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023 NWI
40 Torres, Dominic SO Bishop Verot 20.19 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 0.5
41 Gourley, Dylan FR Gateway (Fort Myers) 20.22 3rd Annual Panther Invitational Apr 1, 2023 -3.1
42 Pope, Jer'marian SO Clewiston 20.31 63rd Annual Edison Relays 2023 Mar 10, 2023 0.5
43 McDonough, Wyatt SO Cardinal Mooney 20.35 Ascender Opener 2 Mar 1, 2023 1.2
43 Johns, Julian SO Lakewood 20.35 Richard Allen Invitational Mar 23, 2023 3.1
45 Hall, Shaun SO Estero 20.52 Bobcat Relays Feb 17, 2023 NWI
45 Brown, Zachery JR Clearwater Central Catholic 20.52 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023 NWI
47 Moseley, Jon SR Hardee 20.68 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023 -1.4
48 Peterson, Rashawn SO Booker 20.69 Lakewood Ranch JV Meet Mar 6, 2023 1.2
49 Blalock, Dylan SR Tampa Catholic 20.71 George Steinbrenner Invitational Apr 1, 2023 NWI
50 Scurry, Marcus JR Cardinal Mooney 20.76 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 3.6

400 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Mays, Jamari JR Booker 57.62 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
2 Waring, Amariyon SR Anclote 57.84 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
3 Miller, Sammy SR Gibbs 58.80 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
4 Green, Darius JR Berkeley Prep 59.84 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023
5 Torres, Dominic SO Bishop Verot 1:00.16 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
6 Mitchell, Damarion JR Lake Placid 1:00.31 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
7 Adebonojo, Sam SR Berkeley Prep 1:01.11 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023
8 Mccarty, Shane JR Bishop Verot 1:01.31 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
9 Rodriguez , Jomar SR McKeel 1:01.56 Lakeland City meet @ George Jenkins 2023 Mar 30, 2023
10 Skellet, Haden JR Lemon Bay 1:02.08 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
11 Garcy, Jack JR Tampa Catholic 1:02.19 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
12 Hartwell, Rashard JR Lakewood 1:02.48 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023
13 Bradley, Josh SO Calvary Christian (Clr) 1:02.55 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
14 Casillas, Rafael SO Bishop Verot 1:02.63 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
15 Haedike, Zach SO Berkeley Prep 1:02.72 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
16 Werts, Zayvion SO Lakewood 1:03.99 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 1, 2023
17 Latell, David JR Bishop Verot 1:04.09 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
18 Griffin, Nigel FR Lakewood 1:04.22 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
19 Largent, Eli FR Lakewood 1:04.28 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
20 Pierre, Junior SR Hardee 1:04.46 ODA Thunder Classic 2023 Mar 25, 2023
21 Connelly, Colby JR Calvary Christian (Clr) 1:04.57 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
22 Gourley, Dylan FR Gateway (Fort Myers) 1:04.94 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
23 Bullard, Jr., Douglas SO Lake Placid 1:05.13 Lake Placid Meet 5- 4/14 Apr 14, 2023
24 Charran, Brandon SR Estero 1:05.22 Freedom/FCA Spring Break Invitational Mar 11, 2023
25 Smith, Daniel JR Lake Placid 1:05.23 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
26 Cherry, Shaun SO Hardee 1:05.33 Lake Placid Meet 5- 4/14 Apr 14, 2023
27 Dost, Ray FR Berkeley Prep 1:05.38 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
28 Estrada, Imani SO Booker 1:05.46 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
29 Harris, Al'zaveon SR Gibbs 1:05.52 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023
30 Wilson, Evan FR Lakewood 1:05.56 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023
31 Robinson, Christian SR Booker 1:05.80 Riverview Ram Invite 2023 Feb 24, 2023
32 Charles, Xavier JR Clewiston 1:05.97 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
33 Langston , Brendon SO Avon Park 1:06.20 Lake Placid Meet 5- 4/14 Apr 14, 2023
34 Liburd, Trevon SR Jefferson 1:06.23 WC American Divisonals Apr 5, 2023
35 Pope, Jer'marian SO Clewiston 1:06.40 Lake Placid Meet 1 Feb 24, 2023
36 Jenkins, Kyree SO Gibbs 1:06.61 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 1, 2023
37 Aurelien, Juelz SO Berkeley Prep 1:06.86 Mustang Invite Mar 9, 2023
38 Harkless, Philippe SO Berkeley Prep 1:07.05 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023
39 Williams, Jaylynn SR Jefferson 1:07.10 Wildcat Invitational Feb 25, 2023
40 Madison, Sykhi SR Jefferson 1:08.02 Chamberlain 5 Team Mar 22, 2023
41 Wilson, Sydney SR Gibbs 1:08.35 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 1, 2023
41 Montanez, Marco SR Avon Park 1:08.35 Lake Placid Meet 3 Mar 23, 2023
43 Hedden, Terry JR Tampa Catholic 1:08.46 Raven Invitational 2023 Mar 18, 2023
44 Bennett, Semaj SO Avon Park 1:08.72 Lake Placid Meet 3 Mar 23, 2023
45 Thomas, Chacour JR Gateway (Fort Myers) 1:08.83 3rd Annual Panther Invitational Apr 1, 2023
46 Sadlowski, Troy FR Anclote 1:09.06 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
47 Powers, Tyler SO DeSoto County 1:09.64 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
48 Ashley, Caleb JR Gateway (Fort Myers) 1:09.67 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
49 Pittman , Daiveon JR Frostproof 1:10.45 Avon Park HS Home Meet Feb 27, 2023
50 Johnson, Jayvian SO Booker 1:10.76 Sarasota County Track & Field Championship Meet 2023 Apr 13, 2023

400 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Weekley, Ellis SR Berkeley Prep 1:01.47 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
2 Leblanc, Chloe SR Lake Placid 1:04.48 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
3 Barcenas, Carolina SR Berkeley Prep 1:04.90 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
4 Edwards, Ibre SO Booker 1:07.18 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
5 Butler, Bella SR Bell Creek 1:07.54 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023
6 Roman, Sofia SO Bishop Verot 1:08.88 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
7 Varmah, Kaikara SO Holy Names 1:10.76 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023
8 Odom, Maddie SR Berkeley Prep 1:10.87 Mustang Invite Mar 9, 2023
9 Snead, Nyla SO Lakewood 1:11.01 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
10 Wallin, Angelina JR McKeel 1:11.23 FHSAA 2A District 10 Apr 26, 2023
11 Gillis, Rylie SO Clearwater Central Catholic 1:12.57 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
12 Martinez, Sarah SR Calvary Christian (Clr) 1:12.63 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 24, 2023
13 MacLaren, Aubrie FR Berkeley Prep 1:12.67 Mustang Invite Mar 9, 2023
13 Barger, Rachel JR McKeel 1:12.67 Lakeland City meet @ George Jenkins 2023 Mar 30, 2023
15 Bolgiano , Elise SO Bishop Verot 1:13.53 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
16 Jarrell, Mia SO Tarpon Springs 1:13.82 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
17 Vezzola, Erin FR Oasis 1:14.21 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
17 Young, Destine SR Clewiston 1:14.21 Glade Central Invitational 2023 Mar 16, 2023
19 Taylor, Dijonay SO Lake Placid 1:14.75 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023
20 Vasquez, Yalimar SO Frostproof 1:14.79 George Jenkins - Bob English Invitational 2023 Feb 18, 2023
21 Diaz, Marily SO Berkeley Prep 1:14.89 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023
22 Klaus, Chanine SO Calvary Christian (Clr) 1:15.32 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023
23 Growcock, Maddie FR Holy Names 1:15.34 Tampa Jesuit Quad Meet #4 Mar 22, 2023
24 Smith, Jazmin FR Lemon Bay 1:15.75 FHSAA 2A Region 3 May 3, 2023
25 Morris, Addison JR Calvary Christian (Clr) 1:16.62 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 24, 2023
26 Avilamena, sophia SO Calvary Christian (Clr) 1:17.11 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
27 Russo, Oriana SR Lemon Bay 1:17.63 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
28 Hare, Eve SO Cardinal Mooney 1:17.72 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
29 Taylor, Keyani SO Hardee 1:18.80 Lake Placid Meet 5- 4/14 Apr 14, 2023
30 Olah, Ashley SO Cardinal Mooney 1:18.81 Sarasota County Track & Field Championship Meet 2023 Apr 13, 2023
31 Graham, Ty'lia FR Hardee 1:19.09 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
32 Metayer, Mikayla SR Hardee 1:19.23 Lake Placid Meet 5- 4/14 Apr 14, 2023
33 Michel, Keyshia SO Gateway (Fort Myers) 1:19.44 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
34 Growcock, Emerson SR Holy Names 1:19.49 FHSAA 2A District 9 Apr 20, 2023
35 Fergurson, Chantionna FR Gibbs 1:19.66 Mustang Invite Mar 9, 2023
36 Bogan, Janiah SO Lakewood 1:20.13 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023
37 Mars, Jaclynn SR Oasis 1:20.37 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
38 Abreu, Monica JR Jefferson 1:20.63 WC American Divisonals Apr 5, 2023
39 Leblanc, Chelsea SR Lake Placid 1:20.84 FHSAA 2A District 11 Apr 20, 2023
40 Sheldon, Hunter JR Oasis 1:22.84 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
41 Hardwick, Jayda FR Lakewood 1:23.80 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 13, 2023
42 Maroney, Bailey FR Clearwater Central Catholic 1:24.32 Shorecrest Invitational Mar 2, 2023
43 Galety, Caliphta SO Gateway (Fort Myers) 1:24.84 Dunbar Tiger Classic Feb 18, 2023
44 smith, Reah SO Avon Park 1:25.96 Lake Placid Meet 2 Mar 7, 2023
45 Flores, Mari-Belle SO Tarpon Springs 1:25.98 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023
46 Lewis, Jilese FR Gateway (Fort Myers) 1:27.49 FHSAA 2A District 12 Apr 19, 2023
47 Turner, Payton 8 Frostproof 1:27.50 George Jenkins - Bob English Invitational 2023 Feb 18, 2023
48 Sykes, Abigail FR Oasis 1:28.72 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
49 Rodriguez, Pricila JR LaBelle 1:29.43 Clewiston Big Lake Challenge 2023 Mar 30, 2023
50 McNally, Mallory SR Lake Placid 1:29.77 Clewiston Big Lake Challenge 2023 Mar 30, 2023