FHSAA 3A Region 2 Qualifiers

ICON KEY: Wheelchair Ambulatory Region Qualifier
DISPLAYING

100 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Rudolph, Valentino JR Lake Minneola 10.60 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
2 Balmir, Tayshaun JR Pasco 10.92 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
3 Roberson , Kione SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 10.94 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
4 Neal, Maguire SR Zephyrhills 10.95 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
5 Donaldson , Christopher SR Auburndale 10.97 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.1
5 Demps, Jacoryus SR Gaither 10.97 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
7 Evans, Kai FR Lake Minneola 10.99 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
8 Blake, Jaylan SR Wesley Chapel 11.04 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
9 Salter, Javarien JR Vanguard (Ocala) 11.06 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
10 Davis, Nathaniel SR Mainland 11.11 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
11 Porter, Jordan SR Mainland 11.18 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
11 Cobb, A'ceon SR Jones 11.18 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
13 Carter, Chase JR Edgewater 11.19 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
14 Brooks, Tyrell JR Lakeland 11.21 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.1
15 Garnett Jr, Nathaniel SR Auburndale 11.43 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.1
16 Filsaime, Fred SO Lake Wales 11.48 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 -0.4
1 Rudolph, Valentino JR Lake Minneola 10.60 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
2 Balmir, Tayshaun JR Pasco 10.92 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
3 Roberson , Kione SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 10.94 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
4 Neal, Maguire SR Zephyrhills 10.95 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
5 Demps, Jacoryus SR Gaither 10.97 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
5 Donaldson , Christopher SR Auburndale 10.97 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.1
7 Evans, Kai FR Lake Minneola 10.99 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
8 Blake, Jaylan SR Wesley Chapel 11.04 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
9 Salter, Javarien JR Vanguard (Ocala) 11.06 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
10 Celestin, John JR Lake Minneola 11.07 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
11 Davis, Nathaniel SR Mainland 11.11 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
12 Pickett Jr, Damien FR Zephyrhills 11.16 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
13 Harrison, Omarion SR Pasco 11.17 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
14 Cobb, A'ceon SR Jones 11.18 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
14 Harrold, Kaleb SR Belleview 11.18 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
14 Porter, Jordan SR Mainland 11.18 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
17 Carter, Chase JR Edgewater 11.19 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
17 Scott, Deshawn SR Vanguard (Ocala) 11.19 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
19 Brooks, Tyrell JR Lakeland 11.21 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.1
19 Fleming, Semaj FR Edgewater 11.21 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1

100 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Tennant, Ella SR River Ridge 12.32 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
2 Johnson, Amela JR Gateway (Kissimmee) 12.45 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.0
3 Rogers, Annalyse SR Wesley Chapel 12.47 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
4 Heard, Ja'Mese SO Jones 12.51 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -3.7
5 Colin, Tiffany JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.55 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
6 Roberts, Asia FR South Lake 12.56 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
7 Kanaar, Ava SO Springstead 12.59 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
8 Scutari, Lynette SR River Ridge 12.63 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
9 Clarke, Jahhi JR Vanguard (Ocala) 12.70 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
10 Decosey, Kiavian SR Lakeland 12.74 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.0
11 Brown, Victoria SO Lake Minneola 12.82 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
12 Garcia, Jakayla JR Lake Wales 12.89 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.0
13 Moise, Saesha SO Edgewater 12.96 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -3.7
14 Butler, Lauren JR Lake Gibson 12.97 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.0
15 Rideout, Nicolette JR East River 13.03 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -3.7
16 Ocasio, Rayona FR Jones 13.07 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -3.7
1 Tennant, Ella SR River Ridge 12.32 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
2 Johnson, Amela JR Gateway (Kissimmee) 12.45 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.0
3 Rogers, Annalyse SR Wesley Chapel 12.47 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
4 Heard, Ja'Mese SO Jones 12.51 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -3.7
5 Colin, Tiffany JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.55 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
6 Roberts, Asia FR South Lake 12.56 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
7 Kanaar, Ava SO Springstead 12.59 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
8 Scutari, Lynette SR River Ridge 12.63 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
9 Clarke, Jahhi JR Vanguard (Ocala) 12.70 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
10 Decosey, Kiavian SR Lakeland 12.74 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.0
11 Kemp, Jayda SR Freedom (Tampa) 12.80 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
12 Brown, Victoria SO Lake Minneola 12.82 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
13 Johnson, Mercades FR Lake Weir 12.84 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
14 Hinds, Joelle SO Wesley Chapel 12.89 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
14 Garcia, Jakayla JR Lake Wales 12.89 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.0
16 Watt, Azaria FR Leesburg 12.90 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
17 Moise, Saesha SO Edgewater 12.96 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -3.7
18 Harrison, Za'rya FR South Lake 12.97 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
18 Butler, Lauren JR Lake Gibson 12.97 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.0
20 Grove, Joanne JR River Ridge 12.99 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI

200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Rudolph, Valentino JR Lake Minneola 21.14 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
2 Donaldson , Christopher SR Auburndale 21.57 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.8
3 Joshway, Caleb SR Auburndale 21.67 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.8
4 Davis, Nathaniel SR Mainland 22.02 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -1.0
5 Demps, Jacoryus SR Gaither 22.19 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
6 Gillis, Jermichael FR Bishop Moore 22.32 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -1.0
6 Magloire, Kyeaure SR Lake Minneola 22.32 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
8 Balmir, Tayshaun JR Pasco 22.34 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
9 Alvena, Hakeem SO Liberty 22.46 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.8
9 Salter, Javarien JR Vanguard (Ocala) 22.46 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
11 Mickel, Laterrian JR Lake Wales 22.52 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.8
12 Fleming, Semaj FR Edgewater 22.61 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 +0.0
13 Cobb, A'ceon SR Jones 22.62 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -1.0
14 Jackson, Timothy SR Zephyrhills 22.94 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
15 Kyle, Robert SR River Ridge 23.01 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
16 Patten, Jayven SR Land O'Lakes 23.22 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
1 Rudolph, Valentino JR Lake Minneola 21.14 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
2 Donaldson , Christopher SR Auburndale 21.57 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.8
3 Joshway, Caleb SR Auburndale 21.67 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.8
4 Davis, Nathaniel SR Mainland 22.02 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -1.0
5 Demps, Jacoryus SR Gaither 22.19 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
6 Magloire, Kyeaure SR Lake Minneola 22.32 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
6 Gillis, Jermichael FR Bishop Moore 22.32 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -1.0
8 Balmir, Tayshaun JR Pasco 22.34 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
9 Salter, Javarien JR Vanguard (Ocala) 22.46 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
9 Alvena, Hakeem SO Liberty 22.46 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.8
11 Mickel, Laterrian JR Lake Wales 22.52 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.8
12 Fleming, Semaj FR Edgewater 22.61 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 +0.0
13 Cobb, A'ceon SR Jones 22.62 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -1.0
14 Hardy, Derajah SO Lakeland 22.78 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.2
15 Young, Darius FR Gateway (Kissimmee) 22.82 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.8
16 Cole, Ethon JR Lake Minneola 22.84 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
17 Perez, Hector JR Gateway (Kissimmee) 22.85 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 0.8
18 Reason, Anthony SO Vanguard (Ocala) 22.89 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
19 Oliver, Isaac JR Seabreeze 22.93 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 +0.0
19 Williams , Aviance SR Jones 22.93 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -1.0

200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Johnson, Amela JR Gateway (Kissimmee) 24.98 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.2
2 Rogers, Annalyse SR Wesley Chapel 25.53 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
3 Colin, Tiffany JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 25.57 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
4 Bonds, Areeyanna SO Lake Wales 25.58 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.2
5 Heard, Ja'Mese SO Jones 25.73 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.3
6 LaBord, Morgan JR Bishop Moore 25.86 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.3
7 Roberts, Asia FR South Lake 25.94 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
8 Watt, Azaria FR Leesburg 26.03 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
8 Jenkins, Tyla JR Lake Wales 26.03 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.2
10 Ives, Nyidjah SR Liberty 26.14 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.2
11 Harrison, Za'rya FR South Lake 26.36 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
12 Brown, Victoria SO Lake Minneola 26.46 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
13 Scutari, Lynette SR River Ridge 26.84 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
14 Clermont, Marceline SO Bishop Moore 27.08 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.3
15 Llanes, Maya SR Zephyrhills 27.14 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
16 Williams, Kiera FR Mainland 27.25 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.3
1 Johnson, Amela JR Gateway (Kissimmee) 24.98 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.2
2 Rogers, Annalyse SR Wesley Chapel 25.53 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
3 Colin, Tiffany JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 25.57 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
4 Bonds, Areeyanna SO Lake Wales 25.58 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.2
5 Heard, Ja'Mese SO Jones 25.73 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.3
6 LaBord, Morgan JR Bishop Moore 25.86 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.3
7 Roberts, Asia FR South Lake 25.94 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
8 Watt, Azaria FR Leesburg 26.03 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
8 Jenkins, Tyla JR Lake Wales 26.03 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.2
10 Ives, Nyidjah SR Liberty 26.14 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.2
11 Harrison, Za'rya FR South Lake 26.36 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
12 Parrish, Jayda SO Auburndale 26.43 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.2
13 Brown, Victoria SO Lake Minneola 26.46 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
14 White, Caleigha FR Lake Wales 26.53 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.2
15 Lamar, Aaliyah FR Lake Gibson 26.56 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 2.8
16 Prudent, Castina JR South Lake 26.68 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
17 Scutari, Lynette SR River Ridge 26.84 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
18 Antenor, Asia SO Liberty 27.00 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.2
19 Clermont, Marceline SO Bishop Moore 27.08 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.3
20 Llanes, Maya SR Zephyrhills 27.14 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI

400 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Salter, Javarien JR Vanguard (Ocala) 49.21 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
2 Magloire, Kyeaure SR Lake Minneola 49.22 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
3 Blake, Jalen JR Winter Springs 49.96 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
4 Hill, Chris SR New Smyrna Beach 50.20 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
5 Joshway, Caleb SR Auburndale 50.55 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
6 Campbel, Aarron SR Gateway (Kissimmee) 50.65 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
7 Pickett Jr, Damien FR Zephyrhills 50.68 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
8 Gillis, Jermichael FR Bishop Moore 50.77 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
9 Beckford, Tyrece JR Kathleen 51.39 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
10 Porter, Jordan SR Mainland 51.49 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
11 Hardy, Derajah SO Lakeland 51.75 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
12 Alexander, Terrel SO South Lake 52.78 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
13 Pierre, Masqal JR Gaither 53.15 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
13 Clemens, Christian JR Zephyrhills 53.15 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
15 Milton , Prince SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 53.36 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
16 Filamar, Loubert SO Leesburg 53.52 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
1 Salter, Javarien JR Vanguard (Ocala) 49.21 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
2 Magloire, Kyeaure SR Lake Minneola 49.22 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
3 Blake, Jalen JR Winter Springs 49.96 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
4 Hill, Chris SR New Smyrna Beach 50.20 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
5 Joshway, Caleb SR Auburndale 50.55 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
6 Campbel, Aarron SR Gateway (Kissimmee) 50.65 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
7 Pickett Jr, Damien FR Zephyrhills 50.68 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
8 Gillis, Jermichael FR Bishop Moore 50.77 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
9 Beckford, Tyrece JR Kathleen 51.39 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
10 Porter, Jordan SR Mainland 51.49 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
11 Hardy, Derajah SO Lakeland 51.75 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
12 Voltaire, Xavier JR Seabreeze 52.28 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
13 Wood, Drayden FR Mainland 52.46 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
14 Lang, Preston SR Lake Gibson 52.56 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
15 Russell, Jijuan FR Auburndale 52.58 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
16 Alexander, Terrel SO South Lake 52.78 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
17 Remensnyder, Brett FR New Smyrna Beach 52.92 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
18 Shine, Ezaiah SO Mainland 53.09 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
19 Pierre, Masqal JR Gaither 53.15 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
19 Clemens, Christian JR Zephyrhills 53.15 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022

400 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Bonds, Areeyanna SO Lake Wales 57.43 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
2 Johnson, Amela JR Gateway (Kissimmee) 57.58 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
3 LaBord, Morgan JR Bishop Moore 59.76 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
4 Ives, Nyidjah SR Liberty 1:00.50 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
5 Williams, Kiera FR Mainland 1:00.52 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
6 Hart, Paris JR Kathleen 1:00.59 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
7 Torres, Solerys SR South Lake 1:00.88 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
8 Prudent, Castina JR South Lake 1:01.02 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
9 Llanes, Maya SR Zephyrhills 1:01.17 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
10 Hinds, Janiah SR Wesley Chapel 1:01.20 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
11 Caputo, Emmaline SR Seabreeze 1:01.24 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
12 Guilbeau, Karis SR Winter Springs 1:01.40 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
13 Hutchinson, Isabelle SO Lake Minneola 1:02.36 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
14 Manning, Emily FR South Lake 1:02.49 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
15 Henderson, Demetria SO Freedom (Tampa) 1:02.84 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
16 Epps, Lizzie SR Sunlake 1:03.34 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
1 Bonds, Areeyanna SO Lake Wales 57.43 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
2 Johnson, Amela JR Gateway (Kissimmee) 57.58 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
3 LaBord, Morgan JR Bishop Moore 59.76 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
4 Ives, Nyidjah SR Liberty 1:00.50 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
5 Williams, Kiera FR Mainland 1:00.52 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
6 Hart, Paris JR Kathleen 1:00.59 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
7 Torres, Solerys SR South Lake 1:00.88 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
8 Prudent, Castina JR South Lake 1:01.02 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
9 Llanes, Maya SR Zephyrhills 1:01.17 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
10 Hinds, Janiah SR Wesley Chapel 1:01.20 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
11 Caputo, Emmaline SR Seabreeze 1:01.24 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
12 Guilbeau, Karis SR Winter Springs 1:01.40 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
13 Horth, Skya FR New Smyrna Beach 1:01.60 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
14 Bryant, Ryla JR Lake Gibson 1:01.88 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
15 Chandler, Ella SR Seabreeze 1:02.22 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
16 Hutchinson, Isabelle SO Lake Minneola 1:02.36 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
17 Manning, Emily FR South Lake 1:02.49 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
18 Woggon, Sophia SR Citrus 1:02.54 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
19 Henderson, Demetria SO Freedom (Tampa) 1:02.84 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
20 Epps, Lizzie SR Sunlake 1:03.34 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022

800 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Laurenzano, Lorenzo SR Jones 1:58.19 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
2 Carrillo, Emmanuel JR Lake Minneola 2:00.25 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
3 Bradshaw, Tavin SR Lake Minneola 2:00.90 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
4 Moore, Joshua SR Vanguard (Ocala) 2:01.13 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
5 Bishir, Cody SR Citrus 2:01.20 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
6 Thurber, Chase JR River Ridge 2:02.06 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
7 Smith, Cody SR Sunlake 2:02.83 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
8 Sallengs, Dalton JR Land O'Lakes 2:02.93 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
9 Labonte, Jacob SR Seabreeze 2:03.61 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
10 Maduro, Enrique SR River Ridge 2:03.66 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
11 Lubbe, Klellan JR Seabreeze 2:04.11 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
12 Lucarelli-van buskir, Dakotah SR Bishop Moore 2:04.31 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
13 Campbel, Aarron SR Gateway (Kissimmee) 2:07.91 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
14 Estael, Keven JR Kathleen 2:10.26 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
15 Wheeler, Christopher JR Lakeland 2:11.66 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
16 Beckford, Tyrece JR Kathleen 2:13.53 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
1 Laurenzano, Lorenzo SR Jones 1:58.19 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
2 Carrillo, Emmanuel JR Lake Minneola 2:00.25 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
3 Bradshaw, Tavin SR Lake Minneola 2:00.90 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
4 Moore, Joshua SR Vanguard (Ocala) 2:01.13 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
5 Bishir, Cody SR Citrus 2:01.20 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
6 Thurber, Chase JR River Ridge 2:02.06 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
7 Smith, Cody SR Sunlake 2:02.83 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
8 Sallengs, Dalton JR Land O'Lakes 2:02.93 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
9 Labonte, Jacob SR Seabreeze 2:03.61 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
10 Maduro, Enrique SR River Ridge 2:03.66 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
11 Lubbe, Klellan JR Seabreeze 2:04.11 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
12 Stringer, Seth SR Pasco 2:04.25 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
13 Lucarelli-van buskir, Dakotah SR Bishop Moore 2:04.31 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
14 Hill, Chris SR New Smyrna Beach 2:05.04 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
15 Law, Elijah SO Freedom (Tampa) 2:05.58 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
16 Niemann, Quinn JR Lake Minneola 2:06.53 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
17 Bowman, Cole SR Mainland 2:07.29 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
18 Campbel, Aarron SR Gateway (Kissimmee) 2:07.91 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
19 Griffiths, Liam SO Bishop Moore 2:08.43 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
20 Deneen, Ronan SO River Ridge 2:08.56 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022

800 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Chandler, Ella SR Seabreeze 2:20.93 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
2 Hildebrand, Maranda SR Land O'Lakes 2:25.28 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
3 Revello, Alexa SR River Ridge 2:26.93 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
4 Taylor, Rhema JR Vanguard (Ocala) 2:27.88 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
5 Adriani, Ava SO Land O'Lakes 2:28.21 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
6 Smith, Avery FR Lakeland 2:28.67 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
7 Ariail, Ovella JR Edgewater 2:29.09 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
8 Giambalvo, Ella SO Winter Springs 2:29.50 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
9 Blessing, Dixie FR Land O'Lakes 2:31.01 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
10 Goddard, Eden SR Lakeland 2:31.20 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
11 Williams, Jasmine FR Lake Minneola 2:31.82 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
12 Garcia, Alex SR Lecanto 2:31.87 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
13 Hart, Paris JR Kathleen 2:32.45 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
14 Watkins, Ashlyn FR Bishop Moore 2:32.84 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
15 Daughtry, Emaleigh FR Auburndale 2:38.47 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
16 Jiang, Alicia SR Leesburg 2:40.59 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
1 Chandler, Ella SR Seabreeze 2:20.93 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
2 Hildebrand, Maranda SR Land O'Lakes 2:25.28 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
3 Revello, Alexa SR River Ridge 2:26.93 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
4 Taylor, Rhema JR Vanguard (Ocala) 2:27.88 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
5 Adriani, Ava SO Land O'Lakes 2:28.21 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
6 Smith, Avery FR Lakeland 2:28.67 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
7 Ariail, Ovella JR Edgewater 2:29.09 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
8 Giambalvo, Ella SO Winter Springs 2:29.50 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
9 Blessing, Dixie FR Land O'Lakes 2:31.01 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
10 Goddard, Eden SR Lakeland 2:31.20 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
11 Williams, Jasmine FR Lake Minneola 2:31.82 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
12 Garcia, Alex SR Lecanto 2:31.87 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
13 Moyer, Ally SO Sunlake 2:32.33 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
14 Hart, Paris JR Kathleen 2:32.45 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
15 Watkins, Ashlyn FR Bishop Moore 2:32.84 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
16 Ortiz, Carlie SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:33.83 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
17 Hawryluk, Marin FR Mainland 2:33.89 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
18 Culpepper, Caitlyn SR Sunlake 2:35.75 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
19 Daughtry, Emaleigh FR Auburndale 2:38.47 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
20 Bohm, Eleni SO Fivay 2:40.00 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022

1600 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Tyler, Thomas SR Citrus 4:29.92 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
2 Pank, Tristan SR Vanguard (Ocala) 4:32.30 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
3 Poekert, Zack JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:32.57 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
4 Robbins, Colby SR Sunlake 4:32.58 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
5 Pena, Alex JR Sunlake 4:32.62 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
6 Knight, Clayton SO Vanguard (Ocala) 4:32.65 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
7 Meyer, Cason SR Sunlake 4:32.66 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
8 Aguilar, Santos SR South Lake 4:32.69 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
9 Griffiths, Liam SO Bishop Moore 4:38.89 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
10 Cerrud, Carlos SO Deltona 4:39.62 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
11 Lucarelli-van buskir, Dakotah SR Bishop Moore 4:44.21 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
12 Ancaya, Emilio SR Lake Wales 4:47.19 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
13 Balzano, Valentino JR Winter Springs 4:47.36 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
14 Fetter, Colin JR Auburndale 4:53.14 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
15 Gonzalez, Cameron JR Lake Wales 4:54.83 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
16 Caro, Antonio JR Liberty 5:01.07 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
1 Tyler, Thomas SR Citrus 4:29.92 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
2 Pank, Tristan SR Vanguard (Ocala) 4:32.30 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
3 Poekert, Zack JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:32.57 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
4 Robbins, Colby SR Sunlake 4:32.58 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
5 Pena, Alex JR Sunlake 4:32.62 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
6 Knight, Clayton SO Vanguard (Ocala) 4:32.65 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
7 Meyer, Cason SR Sunlake 4:32.66 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
8 Aguilar, Santos SR South Lake 4:32.69 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
9 Moore, Joshua SR Vanguard (Ocala) 4:33.10 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
10 Bradshaw, Lash SR Lake Minneola 4:36.27 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
11 Griffiths, Liam SO Bishop Moore 4:38.89 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
12 Cerrud, Carlos SO Deltona 4:39.62 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
13 Thurber, Chase JR River Ridge 4:39.72 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
14 Rydzewski, Brandon SR Lecanto 4:40.02 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
15 Poe, William SO Zephyrhills 4:42.75 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
16 Toro Mendez, Enrique JR River Ridge 4:42.79 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
17 Lucarelli-van buskir, Dakotah SR Bishop Moore 4:44.21 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
18 Ancaya, Emilio SR Lake Wales 4:47.19 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
19 Balzano, Valentino JR Winter Springs 4:47.36 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
20 Deneen, Ronan SO River Ridge 4:49.83 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022

1600 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Henne, Lily SR Lake Minneola 4:59.07 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
2 Wells, Caroline SR Winter Springs 5:03.22 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
3 Worden, Pippa FR Vanguard (Ocala) 5:05.44 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
4 Gomez, Cristal SR Lake Wales 5:20.88 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
5 Roy, Arianna FR Seabreeze 5:23.31 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
6 Smith, Avery FR Lakeland 5:27.42 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
7 Williams, Jasmine FR Lake Minneola 5:28.17 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
8 Mason, Grace SO Winter Springs 5:28.64 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
9 Williams, Abigail SO Sunlake 5:29.25 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
10 McCaul, Paige JR Bishop Moore 5:30.41 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
11 Taylor, Rhema JR Vanguard (Ocala) 5:31.45 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
12 Moyer, Ally SO Sunlake 5:31.59 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
13 Kingston, Summerlynn JR River Ridge 5:34.25 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
14 Ortiz, Carlie SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:36.54 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
15 Goddard, Eden SR Lakeland 5:59.40 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
16 Kloth, Autumn SR Lake Wales 6:06.71 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
1 Henne, Lily SR Lake Minneola 4:59.07 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
2 Wells, Caroline SR Winter Springs 5:03.22 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
3 Worden, Pippa FR Vanguard (Ocala) 5:05.44 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
4 Gomez, Cristal SR Lake Wales 5:20.88 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
5 Roy, Arianna FR Seabreeze 5:23.31 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
6 Smith, Avery FR Lakeland 5:27.42 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
7 Williams, Jasmine FR Lake Minneola 5:28.17 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
8 Mason, Grace SO Winter Springs 5:28.64 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
9 Williams, Abigail SO Sunlake 5:29.25 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
10 McCaul, Paige JR Bishop Moore 5:30.41 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
11 Taylor, Rhema JR Vanguard (Ocala) 5:31.45 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
12 Moyer, Ally SO Sunlake 5:31.59 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
13 Kingston, Summerlynn JR River Ridge 5:34.25 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
14 Ortiz, Carlie SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:36.54 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
15 Irvin, Marlee SR River Ridge 5:40.64 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
16 Lorey, Samantha FR Bishop Moore 5:42.01 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
17 Veldwijk, Catalina SO Lecanto 5:44.52 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
18 Viseur, Shelby SR Sunlake 5:45.64 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
19 Scordato, Mackenzie SR Citrus 5:46.99 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
20 Dane, Nickole JR Seabreeze 5:47.57 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022

3200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Pena, Alex JR Sunlake 9:36.14 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
2 Poekert, Zack JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 9:37.54 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
3 Robbins, Colby SR Sunlake 9:40.38 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
4 Meyer, Cason SR Sunlake 10:04.51 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
5 Rodriguez, Johneleir FR Winter Springs 10:07.18 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
6 Cruzado, Luis SR Belleview 10:09.01 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
7 Pank, Tristan SR Vanguard (Ocala) 10:09.48 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
8 Stevens, Alex JR Winter Springs 10:10.83 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
9 Tyler, Thomas SR Citrus 10:25.67 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
10 Belflower, Daytona JR New Smyrna Beach 10:30.08 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
11 McLane, Andrew SO New Smyrna Beach 10:30.34 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
12 Knight, Clayton SO Vanguard (Ocala) 10:32.90 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
13 Ancaya, Emilio SR Lake Wales 10:50.93 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
14 Gonzalez, Cameron JR Lake Wales 11:09.41 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
15 Rocendo, Johnathon FR Lake Wales 11:15.10 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
16 Glass, Jassiah SR Gateway (Kissimmee) 12:52.32 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
1 Pena, Alex JR Sunlake 9:36.14 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
2 Poekert, Zack JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 9:37.54 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
3 Robbins, Colby SR Sunlake 9:40.38 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
4 Meyer, Cason SR Sunlake 10:04.51 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
5 Rodriguez, Johneleir FR Winter Springs 10:07.18 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
6 Cruzado, Luis SR Belleview 10:09.01 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
7 Pank, Tristan SR Vanguard (Ocala) 10:09.48 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
8 Culpepper, Cade FR Sunlake 10:09.65 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
9 Stevens, Alex JR Winter Springs 10:10.83 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
10 Toro Mendez, Enrique JR River Ridge 10:14.80 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
11 Tyler, Thomas SR Citrus 10:25.67 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
12 Ballard, Liam JR Gaither 10:29.95 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
13 Belflower, Daytona JR New Smyrna Beach 10:30.08 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
14 McLane, Andrew SO New Smyrna Beach 10:30.34 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
15 Tharpe, Talan JR Edgewater 10:30.55 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
16 Knight, Clayton SO Vanguard (Ocala) 10:32.90 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
17 Herndon, Hayden SO Seabreeze 10:40.26 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
18 Ancaya, Emilio SR Lake Wales 10:50.93 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
19 Lammens, Matt JR Vanguard (Ocala) 10:51.00 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
20 Thrash, William FR Bishop Moore 10:59.75 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022

3200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Henne, Lily SR Lake Minneola 10:56.05 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
2 Wells, Caroline SR Winter Springs 10:56.34 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
3 Williams, Abigail SO Sunlake 11:52.55 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
4 Roy, Mackenzie FR Seabreeze 11:56.44 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
5 McCaul, Paige JR Bishop Moore 12:01.12 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
6 Viseur, Shelby SR Sunlake 12:06.90 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
7 Monaco, Simone JR Winter Springs 12:12.98 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
8 Ashley, Sara SR Land O'Lakes 12:15.64 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
9 Aseere, Ava JR Lake Minneola 12:16.57 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
10 Irvin, Marlee SR River Ridge 12:17.84 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
11 Veldwijk, Catalina SO Lecanto 12:35.61 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
12 Gomez, Cristal SR Lake Wales 12:46.30 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
13 Paniconi, Marta JR South Lake 12:59.10 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
14 Smith, Avery FR Lakeland 12:59.90 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
15 Hoffert, Evelyn FR Lakeland 13:17.40 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
16 Kloth, Autumn SR Lake Wales 13:32.50 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
1 Henne, Lily SR Lake Minneola 10:56.05 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
2 Wells, Caroline SR Winter Springs 10:56.34 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
3 Williams, Abigail SO Sunlake 11:52.55 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
4 Roy, Mackenzie FR Seabreeze 11:56.44 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
5 McCaul, Paige JR Bishop Moore 12:01.12 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
6 Viseur, Shelby SR Sunlake 12:06.90 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
7 Monaco, Simone JR Winter Springs 12:12.98 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
8 Ashley, Sara SR Land O'Lakes 12:15.64 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
9 Aseere, Ava JR Lake Minneola 12:16.57 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
10 Irvin, Marlee SR River Ridge 12:17.84 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
11 Roy, Arianna FR Seabreeze 12:19.02 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
12 Mason, Grace SO Winter Springs 12:27.15 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
13 Dane, Nickole JR Seabreeze 12:27.88 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
14 Veldwijk, Catalina SO Lecanto 12:35.61 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
15 Wermuth, Beatrice SO Bishop Moore 12:36.17 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
16 Lorey, Samantha FR Bishop Moore 12:38.86 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
17 Tuthill, Aubrey FR Freedom (Tampa) 12:39.09 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
18 Gomez, Cristal SR Lake Wales 12:46.30 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
19 Paniconi, Marta JR South Lake 12:59.10 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
20 Smith, Avery FR Lakeland 12:59.90 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022

100 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Lewin, Arianna SR Kathleen 15.07 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.5
2 Benitez, Alexi SR Wesley Chapel 16.38 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
3 Gunabe-Morgan, Genesis SO East River 17.11 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
4 Peterson, Macey FR River Ridge 17.19 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
5 Low, Veronica JR Seabreeze 17.21 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
6 Pitt, Jada SR Fivay 17.36 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
7 Kulubya, Elena JR Sunlake 17.48 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
8 Mushlit, Mallory JR Lecanto 17.55 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
9 Hope, Aniyah SO Vanguard (Ocala) 17.70 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
10 Cooper, Sydney SR Mainland 17.93 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
11 Nettles, Asia JR Vanguard (Ocala) 17.95 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
12 Ivey, Kimberly JR East River 17.97 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
13 Tran, Thya JR Vanguard (Ocala) 18.17 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
14 Anderson, Teja SR Liberty 20.25 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.5
15 Rifai, Lina SO Lakeland 21.97 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.5
1 Lewin, Arianna SR Kathleen 15.07 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 1.5
2 Benitez, Alexi SR Wesley Chapel 16.38 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
3 Gunabe-Morgan, Genesis SO East River 17.11 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
4 Peterson, Macey FR River Ridge 17.19 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
5 Low, Veronica JR Seabreeze 17.21 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
6 Pitt, Jada SR Fivay 17.36 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
7 Kulubya, Elena JR Sunlake 17.48 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
8 Mushlit, Mallory JR Lecanto 17.55 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
9 Hope, Aniyah SO Vanguard (Ocala) 17.70 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
10 Cooper, Sydney SR Mainland 17.93 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
11 Nettles, Asia JR Vanguard (Ocala) 17.95 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
12 Bushrah, Symone FR River Ridge 17.96 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
13 Ivey, Kimberly JR East River 17.97 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 -0.1
14 Tran, Thya JR Vanguard (Ocala) 18.17 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
15 West, Courtney JR Gulf 18.64 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
16 Peters, Arissa JR Lake Minneola 18.67 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
17 Daniels, Kate SR Sunlake 18.81 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
18 Gonzalez, Angelina FR Sunlake 18.86 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
19 Campbell, Macey SO Leesburg 18.97 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
20 Halyard, Jai'erria SR Zephyrhills 19.18 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI

110 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Neal, Maguire SR Zephyrhills 14.54 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
2 Williams, Jonathon JR Mainland 14.96 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 0.3
3 Armstrong, Jabari FR Gaither 15.05 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
4 Estrada , Franeudi SR Lakeland 15.61 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 -1.4
5 Evans, Kai FR Lake Minneola 15.88 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
6 Yisrael, Emmanuel SO Mainland 16.13 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 0.3
7 Armstrong, Nehemiah SO Gaither 16.20 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
8 Tucker, Marcell JR Zephyrhills 16.32 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
9 Frazier, Lavontrae SO Vanguard (Ocala) 16.53 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
10 Dickerson, Jalen JR Lake Minneola 16.71 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
11 Starks, Gemarioun JR Vanguard (Ocala) 16.79 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
12 Polane'o, Jayel SO Winter Springs 16.80 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 0.3
13 Cooper, Demon SO Jones 17.37 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 0.3
14 Sesay, Ishmael JR Gateway (Kissimmee) 17.54 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 -1.4
15 Hill, Levi SO Gateway (Kissimmee) 17.56 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 -1.4
16 Pagan, John SO Gateway (Kissimmee) 18.27 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 -1.4
1 Neal, Maguire SR Zephyrhills 14.54 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
2 Williams, Jonathon JR Mainland 14.96 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 0.3
3 Armstrong, Jabari FR Gaither 15.05 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
4 Estrada , Franeudi SR Lakeland 15.61 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 -1.4
5 Evans, Kai FR Lake Minneola 15.88 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
6 Yisrael, Emmanuel SO Mainland 16.13 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 0.3
7 Armstrong, Nehemiah SO Gaither 16.20 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
8 Tucker, Marcell JR Zephyrhills 16.32 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
9 Usoro, Solomon JR Wesley Chapel 16.34 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
10 Frazier, Lavontrae SO Vanguard (Ocala) 16.53 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
11 Dickerson, Jalen JR Lake Minneola 16.71 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
12 Starks, Gemarioun JR Vanguard (Ocala) 16.79 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022 NWI
13 Polane'o, Jayel SO Winter Springs 16.80 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 0.3
14 Cockerham, Calvin SR Land O'Lakes 17.03 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
15 Laari, Erik SR Sunlake 17.18 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
16 Simmons, Merrick SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 17.30 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022 NWI
17 Cooper, Demon SO Jones 17.37 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 0.3
18 Pacheco, Christian JR Seabreeze 17.39 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022 0.3
19 Sesay, Ishmael JR Gateway (Kissimmee) 17.54 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 -1.4
20 Hill, Levi SO Gateway (Kissimmee) 17.56 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022 -1.4

300 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Neal, Maguire SR Zephyrhills 39.35 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
2 Evans, Kai FR Lake Minneola 40.67 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
3 Depina, Antonio JR Springstead 40.90 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
4 Williams, Jonathon JR Mainland 41.76 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
5 Armstrong, Jabari FR Gaither 41.80 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
6 Scrabis, Charles JR Seabreeze 41.88 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
7 Morris, DeRel SR East River 42.19 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
8 Laari, Erik SR Sunlake 42.30 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
9 Adornetto, Antonio SO Bishop Moore 42.40 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
10 Estrada , Franeudi SR Lakeland 42.88 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
11 Cockerham, Calvin SR Land O'Lakes 42.99 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
12 Davenport, Johntavious SO Vanguard (Ocala) 43.00 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
13 Frazier, Lavontrae SO Vanguard (Ocala) 43.83 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
14 Etienne, Samuel FR Auburndale 44.59 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
15 Cole, Kamarion SO Auburndale 44.82 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
16 Thompson, Trey SR Lakeland 45.02 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
1 Neal, Maguire SR Zephyrhills 39.35 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
2 Evans, Kai FR Lake Minneola 40.67 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
3 Depina, Antonio JR Springstead 40.90 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
4 Williams, Jonathon JR Mainland 41.76 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
5 Armstrong, Jabari FR Gaither 41.80 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
6 Scrabis, Charles JR Seabreeze 41.88 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
7 Morris, DeRel SR East River 42.19 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
8 Laari, Erik SR Sunlake 42.30 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
9 Adornetto, Antonio SO Bishop Moore 42.40 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
10 Estrada , Franeudi SR Lakeland 42.88 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
11 Cockerham, Calvin SR Land O'Lakes 42.99 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
12 Davenport, Johntavious SO Vanguard (Ocala) 43.00 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
13 Santiago, Colin SO East River 43.69 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
14 Frazier, Lavontrae SO Vanguard (Ocala) 43.83 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
15 Allen, Raleigh SR Zephyrhills 43.88 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
16 Dickerson, Jalen JR Lake Minneola 44.11 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
17 Carman, Kevin SR Lake Minneola 44.21 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
18 Campbell, Eli JR Seabreeze 44.23 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
19 Morris, Kael SO East River 44.57 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
20 Etienne, Samuel FR Auburndale 44.59 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022

300 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Lewin, Arianna SR Kathleen 48.13 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
2 Clowers-Jones, Jayla JR Seabreeze 49.56 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
3 Nettles, Asia JR Vanguard (Ocala) 49.94 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
4 Henderson, Keyuloni JR Land O'Lakes 50.65 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
5 Campbell, Macey SO Leesburg 50.79 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
6 Stephens, Emma FR Sunlake 50.80 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
7 Decosey, Kiavian SR Lakeland 50.95 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
8 Pitt, Jada SR Fivay 50.96 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
9 Mushlit, Mallory JR Lecanto 50.99 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
10 Rudnianyn, Alexandra JR Vanguard (Ocala) 51.06 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
11 Benitez, Alexi SR Wesley Chapel 51.20 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
12 Shepherd, LaRhiyyah SO Auburndale 51.35 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
13 Roy, Mackenzie FR Seabreeze 51.39 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
14 Gunabe-Morgan, Genesis SO East River 52.05 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
15 Cooper, Sydney SR Mainland 52.95 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
16 Anderson, Teja SR Liberty 56.14 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
1 Lewin, Arianna SR Kathleen 48.13 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
2 Clowers-Jones, Jayla JR Seabreeze 49.56 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
3 Nettles, Asia JR Vanguard (Ocala) 49.94 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
4 Henderson, Keyuloni JR Land O'Lakes 50.65 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
5 Campbell, Macey SO Leesburg 50.79 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
6 Stephens, Emma FR Sunlake 50.80 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
7 Decosey, Kiavian SR Lakeland 50.95 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
8 Pitt, Jada SR Fivay 50.96 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
9 Mushlit, Mallory JR Lecanto 50.99 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
10 Rudnianyn, Alexandra JR Vanguard (Ocala) 51.06 FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
11 Benitez, Alexi SR Wesley Chapel 51.20 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
12 Shepherd, LaRhiyyah SO Auburndale 51.35 FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
13 Roy, Mackenzie FR Seabreeze 51.39 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
14 Kulubya, Elena JR Sunlake 51.93 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
15 Peterson, Macey FR River Ridge 51.98 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
16 Gunabe-Morgan, Genesis SO East River 52.05 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
17 Bushrah, Symone FR River Ridge 52.06 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
18 Daniels, Kate SR Sunlake 52.85 FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
19 Cooper, Sydney SR Mainland 52.95 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
20 Bryant, Brooklyn FR Jones 53.18 FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
  Team Time Athletes Meet Meet Date
1 Mainland 41.80 Durden, Davis, Franklin, Porter FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
2 Zephyrhills 42.38 Queen, Jackson, Neal, Thomas FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
3 Edgewater 42.58 Carter, Howard, Leonard, Fleming FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
4 Seabreeze 42.62 Taylor, Olsen, Oliver, Workman FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
4 Wesley Chapel 42.62 Morgan, McCaslin, Gutierrez, Blake FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
6 Jones 42.81 Sparrow, Cobb, Howard, Williams FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
7 Auburndale 43.19 Garnett Jr, Donaldson, Jiles, Joshway FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
8 Lake Minneola 43.46 Magloire, Rudolph, Cole, Evans FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
9 Vanguard (Ocala) 43.55 Betterson, Gary, Scott, Reason FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
10 Land O'Lakes 43.58 Cockerham, Patten, Kendrick, Otero FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
11 Lake Gibson 43.62 McKinley, Shaw, Williams, Galva FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
12 Lake Wales 43.89 Moore, Mickel, Mitchell, Landrum FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
13 Springstead 44.00 Montalvo, Depina, Maldonado, McCazzio FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
14 Lakeland 44.15 Bowers, Hardy, Riley, Brooks FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
15 Pasco 44.21 Balmir, Brown, Harrison, Johnson FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
16 Cypress Creek (Wesley Chapel) 44.32 Willins, Manatt, Whitlow, Roberson FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
1 Mainland 41.80 Durden, Davis, Franklin, Porter FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
2 Zephyrhills 42.38 Queen, Jackson, Neal, Thomas FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
3 Edgewater 42.58 Carter, Howard, Leonard, Fleming FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
4 Wesley Chapel 42.62 Morgan, McCaslin, Gutierrez, Blake FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
4 Seabreeze 42.62 Taylor, Olsen, Oliver, Workman FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
6 Jones 42.81 Sparrow, Cobb, Howard, Williams FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
7 Auburndale 43.19 Garnett Jr, Donaldson, Jiles, Joshway FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
8 New Smyrna Beach 43.42 Durham, Alderman, Moore, Peterson FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
9 Lake Minneola 43.46 Magloire, Rudolph, Cole, Evans FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
10 Vanguard (Ocala) 43.55 Betterson, Gary, Scott, Reason FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
11 Land O'Lakes 43.58 Cockerham, Patten, Kendrick, Otero FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
12 Lake Gibson 43.62 McKinley, Shaw, Williams, Galva FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
13 Lake Wales 43.89 Moore, Mickel, Mitchell, Landrum FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
14 Springstead 44.00 Montalvo, Depina, Maldonado, McCazzio FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
15 Lakeland 44.15 Bowers, Hardy, Riley, Brooks FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
16 Pasco 44.21 Balmir, Brown, Harrison, Johnson FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
17 Cypress Creek (Wesley Chapel) 44.32 Willins, Manatt, Whitlow, Roberson FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
18 Sunlake 44.53 Nunez, Lester, Parekh, Smith FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
19 South Lake 45.09 Allen, Trewin, Alexander, McKinnond FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
20 Freedom (Tampa) 45.45 Day, Jimenez, Cobb, Carson FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
  Team Time Athletes Meet Meet Date
1 South Lake 49.41 Harrison, Prudent, Stansfield, Roberts FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
2 Jones 49.44 Williams, cockrell, Heard, Ocasio FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
3 Wesley Chapel 49.49 Harris, Farjardo, Dove, Rogers FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
4 Vanguard (Ocala) 50.10 Harris, Means, Clarke, Watkins FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
5 Freedom (Tampa) 50.73 Anderson, Harrigan, Henderson, Kemp FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
6 Lake Wales 50.78 Greene, Jenkins, Walker, Chadwick FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
7 Leesburg 51.15 McCaskill, Jackson, Bryant, Watt FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
8 Mainland 51.17 Walker, Wilson, Campbell, Williams FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
9 Edgewater 51.21 Riley, Jones, Stokes, Moise FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
10 Bishop Moore 51.26 Nieves, Kruel, Yoerger, Clermont FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
11 Springstead 51.40 Sheppard, Ludwig, O'neal, Kanaar FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
12 Lake Gibson 51.60 Ash, Haggins, Lee, Butler FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
13 Land O'Lakes 52.05 Callaghan, Hartman, Graves, Lewis FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
14 Zephyrhills 52.53 Gonzalez, Mc Daniel, Feliciano, Llanes FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
15 Auburndale 54.18 Parrish, Shepherd, Jasmin, Hinson FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
16 Lakeland 56.16 Sanchez, Johnson, Rucker, Decosey FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
1 South Lake 49.41 Harrison, Prudent, Stansfield, Roberts FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
2 Jones 49.44 Williams, cockrell, Heard, Ocasio FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
3 Wesley Chapel 49.49 Harris, Farjardo, Dove, Rogers FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
4 Vanguard (Ocala) 50.10 Harris, Means, Clarke, Watkins FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
5 Freedom (Tampa) 50.73 Anderson, Harrigan, Henderson, Kemp FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
6 Lake Wales 50.78 Greene, Jenkins, Walker, Chadwick FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
7 Leesburg 51.15 McCaskill, Jackson, Bryant, Watt FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
8 Mainland 51.17 Walker, Wilson, Campbell, Williams FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
9 Edgewater 51.21 Riley, Jones, Stokes, Moise FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
10 Bishop Moore 51.26 Nieves, Kruel, Yoerger, Clermont FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
11 Springstead 51.40 Sheppard, Ludwig, O'neal, Kanaar FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
12 Lake Gibson 51.60 Ash, Haggins, Lee, Butler FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
13 Lake Minneola 51.98 Brown, Hutchinson, Magloire, Morrison FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
14 Land O'Lakes 52.05 Callaghan, Hartman, Graves, Lewis FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
15 Seabreeze 52.15 Thistle, Heggins, Long, Heggins FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
16 Zephyrhills 52.53 Gonzalez, Mc Daniel, Feliciano, Llanes FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
17 Sunlake 53.17 Stephens, Smith, Pennycooke, Hirsch FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
18 Auburndale 54.18 Parrish, Shepherd, Jasmin, Hinson FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
19 Lecanto 54.91 Garcia, Brown, Hughes, Grey FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
20 East River 56.15 Rideout, Perez, Kelley, McMcormick FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
  Team Time Athletes Meet Meet Date
1 Auburndale 3:25.74 Donaldson, Joshway, Jiles, Russell FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
2 Lake Minneola 3:26.46 Magloire, Cole, Clarke, Rudolph FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
3 Mainland 3:26.59 Shine, Sawyer, Franklin, Porter FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
4 Jones 3:27.00 Howard, Laurenzano, Williams, Moore FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
5 New Smyrna Beach 3:28.12 Nanni, Remensnyder, Hill, Hill FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
6 Seabreeze 3:30.39 Scrabis, Durham, Chiumento, Labonte FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
7 Lakeland 3:30.99 Estrada, Hardy, Riley, Brooks FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
8 Gaither 3:33.20 Williams, Hargrove, Pierre, Demps FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
9 Springstead 3:34.23 Davis, Depina, Abreu, Wade FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
10 Land O'Lakes 3:34.32 Pryce, Sallengs, Levesque, Denney FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
11 Lake Gibson 3:35.49 McKinley, Lang, Myrick, Galva FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
12 River Ridge 3:35.57 Kyle, Jenkins, Thurber, Toro Mendez FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
13 Lecanto 3:35.62 Finamore, Foster, Sullivan, LaBelle FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
14 Vanguard (Ocala) 3:36.06 Moore, Davenport, Reed, Salter FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
15 Liberty 3:37.90 Alvena, Barrett, Knight, Antoine FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
16 Freedom (Tampa) 3:38.53 Douglass, Gonzalez, Law, Switzer FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
1 Auburndale 3:25.74 Donaldson, Joshway, Jiles, Russell FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
2 Lake Minneola 3:26.46 Magloire, Cole, Clarke, Rudolph FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
3 Mainland 3:26.59 Shine, Sawyer, Franklin, Porter FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
4 Jones 3:27.00 Howard, Laurenzano, Williams, Moore FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
5 New Smyrna Beach 3:28.12 Nanni, Remensnyder, Hill, Hill FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
6 Seabreeze 3:30.39 Scrabis, Durham, Chiumento, Labonte FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
7 Lakeland 3:30.99 Estrada, Hardy, Riley, Brooks FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
8 Winter Springs 3:32.95 Johnson, Hogan, Balzano, Blake FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
9 Gaither 3:33.20 Williams, Hargrove, Pierre, Demps FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
10 Springstead 3:34.23 Davis, Depina, Abreu, Wade FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
11 Land O'Lakes 3:34.32 Pryce, Sallengs, Levesque, Denney FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
12 Lake Gibson 3:35.49 McKinley, Lang, Myrick, Galva FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
13 River Ridge 3:35.57 Kyle, Jenkins, Thurber, Toro Mendez FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
14 Lecanto 3:35.62 Finamore, Foster, Sullivan, LaBelle FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
15 Vanguard (Ocala) 3:36.06 Moore, Davenport, Reed, Salter FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
16 South Lake 3:36.12 Trewin, Alexander, Cargill, Aguilar FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
17 Bishop Moore 3:36.14 Adornetto, Lucarelli-van b, Griffiths, Gillis FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
18 Liberty 3:37.90 Alvena, Barrett, Knight, Antoine FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
19 Freedom (Tampa) 3:38.53 Douglass, Gonzalez, Law, Switzer FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
20 Zephyrhills 3:38.58 McAuley, Clemens, Bland, Poe FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022

4 x 400 Relay (Women)

Top↑
  Team Time Athletes Meet Meet Date
1 Winter Springs 4:10.54 Giambalvo, Flowers, Wells, Guilbeau FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
2 South Lake 4:10.83 Manning, Torres, Stansfield, Prudent FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
3 Jones 4:11.52 Heard, Bent, Williams, hall FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
4 Seabreeze 4:13.14 Chandler, Heggins, Clowers-Jones, Caputo FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
5 Lake Wales 4:14.27 Bonds, Jenkins, Walker, Greene FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
6 Wesley Chapel 4:14.71 Harris, Dove, Hinds, Hinds FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
7 Lake Minneola 4:16.48 Bolden, Brown, Hutchinson, Magloire FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
8 Lake Gibson 4:16.60 Ash, Lamar, Bryant, Butler FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
9 Mainland 4:17.40 Hawryluk, Yisreal, Wilson, Williams FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
10 Sunlake 4:18.16 Taylor, Smith, Stephens, Epps FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
11 Leesburg 4:19.84 Campbell, Jackson, Watt, Brown FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
12 Land O'Lakes 4:20.66 Martinez, Johnson, Hildebrand, Henderson FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
13 River Ridge 4:23.46 Bushrah, Bowman, Grove, Revello FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
14 Citrus 4:23.81 Woggon, Henry, Gibson, Scordato FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
15 Liberty 4:30.18 Anderson, Antenor, Ives, Ives FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
16 Auburndale 4:36.22 Parrish, Daughtry, Shepherd, Jasmin FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
1 Winter Springs 4:10.54 Giambalvo, Flowers, Wells, Guilbeau FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
2 South Lake 4:10.83 Manning, Torres, Stansfield, Prudent FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
3 Jones 4:11.52 Heard, Bent, Williams, hall FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
4 Seabreeze 4:13.14 Chandler, Heggins, Clowers-Jones, Caputo FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
5 Lake Wales 4:14.27 Bonds, Jenkins, Walker, Greene FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
6 Wesley Chapel 4:14.71 Harris, Dove, Hinds, Hinds FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
7 Lake Minneola 4:16.48 Bolden, Brown, Hutchinson, Magloire FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
8 Lake Gibson 4:16.60 Ash, Lamar, Bryant, Butler FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
9 Mainland 4:17.40 Hawryluk, Yisreal, Wilson, Williams FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
10 Sunlake 4:18.16 Taylor, Smith, Stephens, Epps FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
11 Leesburg 4:19.84 Campbell, Jackson, Watt, Brown FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
12 Land O'Lakes 4:20.66 Martinez, Johnson, Hildebrand, Henderson FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
13 River Ridge 4:23.46 Bushrah, Bowman, Grove, Revello FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
14 Bishop Moore 4:23.47 Clermont, Lorey, Kruel, LaBord FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
15 Citrus 4:23.81 Woggon, Henry, Gibson, Scordato FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
16 Liberty 4:30.18 Anderson, Antenor, Ives, Ives FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
17 Vanguard (Ocala) 4:31.41 Taylor, Saez, Moore, Rudnianyn FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
18 Edgewater 4:32.19 Stokes, Riley, Bacoup, Ariail FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
19 Lecanto 4:32.80 Brown, Garcia, Grey, Mushlit FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
20 Auburndale 4:36.22 Parrish, Daughtry, Shepherd, Jasmin FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
  Team Time Athletes Meet Meet Date
1 Vanguard (Ocala) 8:01.46 Knight, Pank, Rutledge, Moore FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
2 Lake Minneola 8:09.04 Bradshaw, Bradshaw, Carrillo, Niemann FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
3 Winter Springs 8:19.77 Blake, Stevens, Rodriguez, Balzano FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
4 River Ridge 8:27.82 Deneen, Maduro, Toro Mendez, Thurber FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
5 Citrus 8:33.58 Woods, Shaw, Tyler, Bishir FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
6 Sunlake 8:38.68 Robbins, Meyer, Smith, Pena FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
7 New Smyrna Beach 8:39.33 Bissell, McLane, Belflower, Hill FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
8 Belleview 8:41.61 Cruzado, Willis, Frias, Smothers FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
9 Gateway (Kissimmee) 8:43.42 Matos, Alberto-Gonzalez, Campbel, Azize FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
10 Freedom (Tampa) 8:50.72 Kuhns, Switzer, De La Cruz, Law FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
11 Mainland 8:50.73 Sawyer, Camara, Golder, Bowman FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
12 East River 8:51.54 Walter, Morris, Bateh, Mansour FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
13 Lake Wales 9:03.22 Ancaya, Arias-Runyan, Gonzalez, Rocendo FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
14 Land O'Lakes 9:09.56 Sessions, Morales, Webb, Hinson FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
15 Lakeland 9:28.72 Shaw, Thompson, Wheeler, Dejarnette FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
1 Vanguard (Ocala) 8:01.46 Knight, Pank, Rutledge, Moore FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
2 Lake Minneola 8:09.04 Bradshaw, Bradshaw, Carrillo, Niemann FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
3 Winter Springs 8:19.77 Blake, Stevens, Rodriguez, Balzano FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
4 River Ridge 8:27.82 Deneen, Maduro, Toro Mendez, Thurber FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
5 Citrus 8:33.58 Woods, Shaw, Tyler, Bishir FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
6 Sunlake 8:38.68 Robbins, Meyer, Smith, Pena FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
7 New Smyrna Beach 8:39.33 Bissell, McLane, Belflower, Hill FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
8 Belleview 8:41.61 Cruzado, Willis, Frias, Smothers FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
9 Gateway (Kissimmee) 8:43.42 Matos, Alberto-Gonzalez, Campbel, Azize FHSAA 3A District 8 Apr 23, 2022
10 Lecanto 8:43.71 Finamore, Rydzewski, LaBelle, Wilsek FHSAA 3A District 5 Apr 23, 2022
11 Freedom (Tampa) 8:50.72 Kuhns, Switzer, De La Cruz, Law FHSAA 3A District 7 Apr 28, 2022
12 Mainland 8:50.73 Sawyer, Camara, Golder, Bowman FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
13 East River 8:51.54 Walter, Morris, Bateh, Mansour FHSAA 3A District 6 Apr 28, 2022
14 Seabreeze 8:58.34 Lubbe, Herndon, Teters,