FHSAA 3A Region 4 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Cooper, Tyrese SR Miami Norland 10.32 Florida Relays Mar 28, 2019 1.1
2 Fleming, Marcus JR Miami Northwestern 10.43 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 2.3
3 Stuart, Jaquez SR Miami Northwestern 10.50 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.6
4 Leiba, Cameron SR Dillard 10.53 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 0.6
5 Ware, Tyjuan SR Boyd Anderson 10.55 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.5
6 Taylor, Jordan JR Miami Northwestern 10.71 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 2.2
7 Allen, Demarcus SO Dillard 10.76 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 2.3
8 Chaney, Donald JR Belen Jesuit Prep 10.77 Belen Home Meet #1 Feb 26, 2019
8 Dupuy, Pierre SR Ely 10.77 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 1.5
10 Deas, Darnell JR Ely 10.80 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 1.5
10 Wright, Nayquan SR Miami Carol City 10.80 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 2.8
12 Purnell, Kevon SR Palm Beach Lakes 10.81 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 2.3
13 Daley, Tyerique JR Boyd Anderson 10.89 John Battle III All Star Mar 2, 2019 2.6
13 Housey, Jeremiah SO Viera 10.89 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 -0.5
15 Bowen, Patrick JR Dillard 10.90 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.5
16 Harrigan, Makhi SR Boyd Anderson 10.92 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.0
17 Everette, Damarkus SR Dillard 10.95 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 2.0
18 Stephens , Ronald JR Dillard 10.96 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 3.1
19 Dyges, Jermaine JR Northeast (OP) 10.97 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.9
20 Harrigan, Malakhi JR Boyd Anderson 11.00 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.0
21 Robbins, Larry SR Miami Northwestern 11.02 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 2.8
22 Lawrence, Shomari JR Ely 11.05 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.9
23 Fearon, Chester SO Miami Carol City 11.11 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.8
24 Janvier, J'qway SR Mater Academy 11.12 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.0
24 Warren, Stephen SO Miami Central 11.12 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.6
26 Smith, Victor JR Palm Beach Lakes 11.13 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.1
27 McMinn, Robert SO Miami Norland 11.14 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.0
28 Gordon, Courtney JR Ely 11.15 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019 3.6
28 Marshall, Avari FR Goleman 11.15 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.9
30 Brown, Demond SO Miami Central 11.17 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.5
31 Bjorkman, Bryan FR Belen Jesuit Prep 11.19 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
31 Gragg, Jaden SR Eau Gallie 11.19 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
31 Smith, Casey SR Northeast (OP) 11.19 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 3.1
34 Mallinger, Davis SO Viera 11.20 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
35 Lumaine, Lopez FR Boynton Beach 11.21 Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
35 Tatham, Kyvon FR Pembroke Pines Charter 11.21 John Battle III All Star Mar 2, 2019 2.6
37 Bennett, Montrael SO Miami Central 11.26 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.5
38 Henry, Juan JR Miami Central 11.29 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.6
39 Dieudonne, Richard JR Boynton Beach 11.30 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -1.0
40 Farmer, Rontavious SO Heritage 11.31 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
41 Farmer, Rashard JR Heritage 11.32 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
41 Sedaros, Zack SO Viera 11.32 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
43 Bradshaw Wertz, Juwan SR Sebastian River 11.33 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 3.0
43 Stewart Jr, Ralph SR Pembroke Pines Charter 11.33 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 1.7
45 Rodriguez, Adrian JR Belen Jesuit Prep 11.34 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
46 Guerrier, Rashard SR Boyd Anderson 11.35 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
46 Olivares, Arthur JR Doral Academy 11.35 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.3
48 McDonald, Jumaine SR Heritage 11.37 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
49 Noelsaint, Shedlet SO Northeast (OP) 11.40 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.9
50 Tomlinson, Javian JR Sebastian River 11.43 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 -0.5
50 Ungerland, Jack JR South Fork 11.43 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
52 Philippe, Jerry SO Boyd Anderson 11.44 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
53 Hayes, Tyler JR Palm Bay 11.45 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
54 Hamilton, Tyshawn SO Heritage 11.46 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
54 McCloud, Tiwan FR South Broward 11.46 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
56 Brown, Ricardo SR Olympic Heights 11.49 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 1.8
57 Dames, Rodreon SR Jensen Beach 11.51 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.1
58 Norton, Bryce SO Viera 11.52 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -0.8
59 Brown, Tristian SO South Broward 11.53 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.8
59 Pryor, Jalen SR Okeechobee 11.53 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.1
59 Robinson, Ryan SR Merritt Island 11.53 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -0.8
62 Gadson, Reginald SR Dwyer 11.54 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 1.2
63 Adams, Mark FR Viera 11.55 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 -0.6
64 Bradlely, Anthony JR Palm Beach Lakes 11.56 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.6
65 Butler, Micah JR Palm Beach Lakes 11.58 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -0.6
66 Chaney, Camron SR Viera 11.59 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
66 Johnson, TJ FR Viera 11.59 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
68 Amerson, Jordan SR Pembroke Pines Charter 11.60 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 2.4
68 Danastor, Xander FR Olympic Heights 11.60 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
68 Gerald, Darius JR Palm Beach Lakes 11.60 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -0.6
71 Dent, Antonio JR Hollywood Hills 11.62 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.5
72 Payout, James JR Mourning 11.63 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.0
73 Lamar, Anthony SO Mater Academy 11.66 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
74 Reynolds, Harvey SR Palm Beach Lakes 11.67 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 0.6
74 Scott, Isaiah JR Dwyer 11.67 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 3.0
76 King, Samuel JR Hollywood Hills 11.68 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.5
76 Sloan, Joshua JR Belen Jesuit Prep 11.68 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
76 Todywala, Stefan SR Belen Jesuit Prep 11.68 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
79 Morse, Michael SO South Fork 11.69 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
80 Joseph , Jamaal FR Goleman 11.72 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
81 Chambliss, Jacoby SR Heritage 11.74 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -1.3
81 Concepcion, Alexavier JR South Broward 11.74 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.0
81 Dominque, Hanson JR Port St. Lucie 11.74 South Fork Invitational Feb 22, 2019 1.1
81 Scott, Josiah JR Port St. Lucie 11.74 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.9
81 Wilson, Marcus FR South Broward 11.74 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.0
86 Brown, Dillan JR Hollywood Hills 11.76 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.0
87 Halfon, Noah JR West Boca Raton 11.77 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 1.0
87 Majeed, Sinan JR Pembroke Pines Charter 11.77 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
87 Monpremier-Jr., Rodin JR Mourning 11.77 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.0
90 Geter, Katravis SO Miami Carol City 11.78 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.4
90 Hayes, Rashad FR Boynton Beach 11.78 Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
90 Huete, Alfredo FR Belen Jesuit Prep 11.78 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
90 Schulman, Jordan JR West Boca Raton 11.78 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.2
94 CRUZ, DANIEL SO Goleman 11.79 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.5
94 WOODSIDE, KEIONDRAE SO Goleman 11.79 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.8
96 Alexis, Frantz JR Palm Beach Lakes 11.80 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.4
96 Samay, Sexena SO Dwyer 11.80 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.3
96 Simmons, Keyland FR Mourning 11.80 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.2
99 Gelin, Jaden SR Hialeah-Miami Lakes 11.81 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.6
100 Burfield, David SO Miami Norland 11.82 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 2.4

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Burton, Jacoria JR Miami Northwestern 11.93 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.8
2 Kingcade, Christon SR Miami Northwestern 11.99 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 2.3
3 Pascal, Tiara SR Dillard 12.00 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.2
3 Washington, Lamaria SO Miami Northwestern 12.00 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.9
5 Scott , Pebbles SO Miami Norland 12.01 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.9
6 Davis, Ra'Kiria SR Ely 12.13 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019 2.1
7 Isaac, Knyah SO Pembroke Pines Charter 12.16 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.2
8 Francois, Tatiani JR Dillard 12.21 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.4
9 Jahmeia, Henry SO Miami Norland 12.35 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
10 Mitchell, Treciyah SO Miami Northwestern 12.42 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.9
11 Palmer, Jayla SR Dillard 12.46 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.4
12 Harrison, Samiya JR Northeast (OP) 12.50 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.3
13 Thomas, Janae JR Northeast (OP) 12.57 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
14 Flowers, Antoinette SR Palm Bay 12.58 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
15 Bell, Jada JR Pembroke Pines Charter 12.65 John Battle III All Star Mar 2, 2019 2.0
16 Pollock, Krista JR Heritage 12.67 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
17 Colston, Olecia FR South Broward 12.73 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019 0.9
18 Aguiar, Aracelis SR Goleman 12.75 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.2
18 Christopher, Brianna FR Port St. Lucie 12.75 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 1.6
20 Johnson, Malaysia FR Dillard 12.81 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.4
21 Clerger, Christine SR Boynton Beach 12.83 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 2.1
22 Smith, Christina SO Pembroke Pines Charter 12.84 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 3.4
23 Cadet, Alanna JR Miami Northwestern 12.85 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 2.8
24 Shafer, Madelyn JR Viera 12.89 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
25 Johnson, Charity SR Miami Norland 12.96 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.5
25 Stringer, India JR Miami Northwestern 12.96 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -1.3
27 Crawford, Angel SO Bayside 12.97 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
28 Vandyke, Twankeria JR Miami Carol City 12.99 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 3.0
29 Rainford, Samyan SR Palm Beach Lakes 13.00 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.2
30 Croke, Emily JR West Boca Raton 13.01 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
30 Ingleton, Rogena SR Ely 13.01 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019 2.1
32 Byars, Teanna SR Miami Central 13.03 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.1
32 Turner, Amani JR Pembroke Pines Charter 13.03 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.3
34 Ogarro, Daleshia SO Miami Carol City 13.04 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 2.3
34 Walker, Sasha JR Port St. Lucie 13.04 South Fork Invitational Feb 22, 2019 2.8
36 Webb, Felicia SO Dillard 13.05 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 2.8
37 Kinloch, Amanda SO Pembroke Pines Charter 13.07 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 1.1
38 Bruney, Bianca JR Olympic Heights 13.11 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
38 Fox, Tezaria SR Dwyer 13.11 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 0.8
40 Cunningham, Giavonni SR Northeast (OP) 13.13 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -0.4
41 Bell, Viniece SR West Boca Raton 13.15 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
41 Hernandez, Chloe FR Pembroke Pines Charter 13.15 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.3
43 ROSE, AYALAH JR Goleman 13.16 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.2
44 Fleurimond, Shanice JR Dwyer 13.17 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.7
45 Monsalve, Nicole JR Doral Academy 13.19 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -0.3
46 Nelson , Aglay FR Boyd Anderson 13.20 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.4
47 sainvelus, kilnichia SO Ely 13.22 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
48 Baker, Indya JR Miami Norland 13.24 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 3.0
49 Baker, Indya JR Miami Norland 13.26 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 2.8
50 Ramirez, Cassandra SO Viera 13.36 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
51 Evans, J'Deja FR Bayside 13.37 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
52 Benitez, Lya JR Miami Springs 13.38 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
52 Felix, Azaria JR Palm Beach Lakes 13.38 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.7
52 Myles, Melissa SO Dwyer 13.38 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 -0.2
55 Kelly, Rhianohn SR Goleman 13.40 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
56 Gordon, Jodian SR Palm Beach Lakes 13.41 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 0.8
57 Mitchell, Karyana JR Viera 13.42 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 0.9
57 VILLAR, NEMINA JR Doral Academy 13.42 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.1
59 Euzebio, Emilly SR West Boca Raton 13.43 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.5
60 Bell, Fedjine SO Palm Beach Lakes 13.44 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
60 Gibson, Terreka SO Miami Carol City 13.44 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
62 Gonda, Lillian FR Jensen Beach 13.45 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
62 Iverson, Sela SR West Boca Raton 13.45 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
64 Larson, Marley FR South Fork 13.53 South Fork Invitational Feb 22, 2019 1.7
65 Louis, Jasmine SR Palm Beach Lakes 13.56 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -1.1
66 Leon, Samantha SR Doral Academy 13.57 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.2
66 Pluviose, Abigail FR Miami Northwestern 13.57 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 2.8
68 Magrino, Tia FR Palm Bay 13.59 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
69 Shelton, Laura FR West Shore 13.60 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 1.8
70 Vizotto, Joanna SO West Boca Raton 13.61 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.1
71 Roberts, Rehn FR Dwyer 13.62 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.3
72 Douglas, Shackera JR Boyd Anderson 13.63 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 0.1
73 Perez, Sirene JR Miami Springs 13.64 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.2
74 Crichlow, Arielle FR West Boca Raton 13.67 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 1.7
74 Lattimore, Dominika JR Miami Carol City 13.67 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 3.1
74 McDowell, Flowers SR Heritage 13.67 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
77 Shannon, Mikeriah SO Dwyer 13.68 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 1.2
78 Cunningham, Ciara SO Boyd Anderson 13.69 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.3
78 Lawood, Laura SR South Broward 13.69 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.6
80 Paris, J'Vonnie FR Mourning 13.70 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.1
80 Velazquez, India JR Heritage 13.70 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
82 Pruitt, Kelane FR Bayside 13.72 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 -0.2
83 Burse, Shanahgia FR Miami Northwestern 13.73 Big Blue VIII Mar 2, 2019 2.4
84 Daniels, Aleria JR Palm Beach Lakes 13.75 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 1.8
85 Tillman, Raechel JR Port St. Lucie 13.77 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 0.8
85 Young, Chloe FR Dwyer 13.77 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.7
87 Sokol, Giovanna JR South Fork 13.78 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
87 Sparks, Ashanti SO Miami Northwestern 13.78 Big Blue VIII Mar 2, 2019 2.4
87 Wiggins, Tamiyah SO Sebastian River 13.78 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 +0.0
90 Givens, Anisha JR Miami Carol City 13.80 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 3.0
90 Lewis, Heaven JR Miami Norland 13.80 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
90 Reuteler, Isabelle SO Reagan 13.80 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
93 Cunningham , Ciara FR Boyd Anderson 13.82 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
94 Martinez, Dianni JR Mourning 13.83 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.4
95 Rodriguez, Marjury JR Mater Academy 13.84 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
96 Bridges, Cali SO Eau Gallie 13.87 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
97 Boone, Ashanti JR Eau Gallie 13.88 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
98 Benedith, Nubia JR Heritage 13.89 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
99 Keahey, Harmoane FR South Fork 13.91 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
100 Stevens, Janae SO Miami Central 13.93 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -0.3

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Leiba, Cameron SR Dillard 20.94 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 0.1
2 Cooper, Tyrese SR Miami Norland 20.99 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019 -0.5
3 Stuart, Jaquez SR Miami Northwestern 21.10 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
4 Fleming, Marcus JR Miami Northwestern 21.11 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 1.8
5 Ware, Tyjuan SR Boyd Anderson 21.27 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 0.1
6 Taylor, Jordan JR Miami Northwestern 21.59 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.1
7 Allen, Demarcus SO Dillard 21.60 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 1.9
8 Lawrence, Shomari JR Ely 21.94 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.2
9 Deas, Darnell JR Ely 22.00 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
10 Dyges, Jermaine JR Northeast (OP) 22.05 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.7
11 Harrigan, Malakhi JR Boyd Anderson 22.07 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.2
12 Purnell, Kevon SR Palm Beach Lakes 22.08 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 1.6
13 Ferguson, Jovan JR Miami Carol City 22.10 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.2
13 Guerrier, Rashard SR Boyd Anderson 22.10 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.2
15 Bowen, Patrick JR Dillard 22.12 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 1.9
16 Deas, Dewante SO Ely 22.16 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
17 Stephens , Ronald JR Dillard 22.23 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 1.9
18 Stewart Jr, Ralph SR Pembroke Pines Charter 22.28 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 4.0
19 White, Trevor SR Northeast (OP) 22.32 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.7
20 Colston, Roland JR South Broward 22.33 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 3.5
21 Mallinger, Davis SO Viera 22.37 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
22 Robbins, Larry SR Miami Northwestern 22.38 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.0
23 Salsberry, Damion SR Mater Academy 22.40 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.6
24 Housey, Jeremiah SO Viera 22.46 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
25 Marshall, Avari FR Goleman 22.50 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
26 Janvier, J'qway SR Mater Academy 22.54 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
27 McCloud, Tiwan FR South Broward 22.58 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.2
28 Johnson, Amari SR Miami Carol City 22.60 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 2.4
29 Guillaume, Jeremiah JR Boyd Anderson 22.62 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
30 McMinn, Robert SO Miami Norland 22.69 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 1.9
30 Noelsaint, Shedlet SO Northeast (OP) 22.69 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 3.5
32 Dieudonne, Richard JR Boynton Beach 22.73 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.1
33 Wright, Nayquan SR Miami Carol City 22.74 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.1
34 Bradshaw Wertz, Juwan SR Sebastian River 22.75 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
35 Wallace, Jordan SR Boyd Anderson 22.81 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.4
36 Everette, Damarkus SR Dillard 22.85 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.1
37 Fearon, Chester SO Miami Carol City 22.94 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.7
37 Gragg, Jaden SR Eau Gallie 22.94 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
37 Sedaros, Zack SO Viera 22.94 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 0.7
40 Chaney, Camron SR Viera 22.96 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
40 Gordon, Courtney JR Ely 22.96 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 3.5
42 Ungerland, Jack JR South Fork 22.97 South Fork Invitational Feb 22, 2019 0.3
43 Lumaine, Lopez FR Boynton Beach 22.99 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 2.0
44 Chaney, Donald JR Belen Jesuit Prep 23.00 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
44 Milhomme, Marvens SR Northeast (OP) 23.00 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
46 Becklum, Tacobi JR Dillard 23.06 John Battle III All Star Mar 2, 2019 2.7
47 Bennett, Montrael SO Miami Central 23.14 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.6
47 Tatham, Kyvon FR Pembroke Pines Charter 23.14 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.7
47 Young, Jaylinn JR Miami Central 23.14 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -1.6
50 McDonald, Jumaine SR Heritage 23.15 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -2.3
51 Cardenas, Tommy SR Mater Academy 23.20 Belen Home Meet #1 Feb 26, 2019
52 Higgins , Marcus FR Heritage 23.25 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
53 Frederick, Anthony SR Miami Central 23.26 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.6
53 Harrigan, Makhi SR Boyd Anderson 23.26 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.2
55 Dames, Rodreon SR Jensen Beach 23.28 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.4
55 Norton, Bryce SO Viera 23.28 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
57 Howell, Jahari JR Northeast (OP) 23.30 Fort Lauderdale Home Meet #1 Feb 12, 2019
58 Pryor, Jalen SR Okeechobee 23.35 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.7
59 Brown, Tristian SO South Broward 23.36 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.1
60 Hamilton, Tyshawn SO Heritage 23.38 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
61 Prophet, Jashon JR Ely 23.47 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 3.5
61 Wilson, Marcus FR South Broward 23.47 John Battle III All Star Mar 2, 2019 2.9
63 Johnson, TJ FR Viera 23.49 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
64 Butler, Micah JR Palm Beach Lakes 23.64 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.4
64 Durant , Justus FR Heritage 23.64 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
66 Concepcion, Alexavier JR South Broward 23.66 John Battle III All Star Mar 2, 2019 2.7
67 Hayes, Tyler JR Palm Bay 23.68 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -2.3
68 Gelin, Jaden SR Hialeah-Miami Lakes 23.70 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -1.4
69 Payout, James JR Mourning 23.71 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.5
69 Ruocco, Christian SO Dwyer 23.71 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.3
71 Bjorkman, Bryan FR Belen Jesuit Prep 23.78 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
72 Farmer, Rontavious SO Heritage 23.81 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
73 Olivares, Arthur JR Doral Academy 23.83 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -2.5
74 Halfon, Noah JR West Boca Raton 23.85 Warrior Invitational Mar 1, 2019 +0.0
75 Shelburne, Deantalique SR Viera 23.87 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
75 Smith, Trayvon SO Dillard 23.87 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 1.9
77 Delaughter, Sean SR Miami Northwestern 23.88 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -2.1
77 Ermilis , Desmi SR Palm Beach Lakes 23.88 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.1
79 Bradlely, Anthony JR Palm Beach Lakes 23.89 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 3.0
79 Morse, Michael SO South Fork 23.89 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.5
81 Gaines, Jamari SR Dwyer 23.91 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
82 Brown, Dillan JR Hollywood Hills 23.92 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.2
83 Howard, Jalon JR Miami Norland 23.94 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.6
84 Flint, Zhieric SR Palm Beach Lakes 23.96 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.5
85 Verilus, Seth SR Dwyer 23.98 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.3
86 Hay, Isaac FR Miami Central 24.00 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.1
86 Lamar, Anthony SO Mater Academy 24.00 Belen Home Meet #1 Feb 26, 2019
86 Schulman, Jordan JR West Boca Raton 24.00 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.1
86 Todywala, Stefan SR Belen Jesuit Prep 24.00 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
90 Rodriguez, Adrian JR Belen Jesuit Prep 24.04 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.1
91 Butler, John SO Sebastian River 24.06 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 2.0
91 Stein, Elijiah SR South Fork 24.06 South Fork Invitational Feb 22, 2019 0.4
93 Yearby, Montavious SR Port St. Lucie 24.09 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 2.9
94 Scurry, Jadrain JR Sebastian River 24.14 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.9
95 Pamphile, Nicholas SO Dwyer 24.15 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 1.6
96 noel, john FR Boynton Beach 24.22 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 1.6
97 Brathwaite, Jaydan JR Northeast (OP) 24.23 Fort Lauderdale Home Meet #1 Feb 12, 2019
97 Mohr, Shamaar SR Viera 24.23 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
99 Thompson, Troy SR Dwyer 24.26 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.0
100 RODRIGUEZ, DEVIN SR Doral Academy 24.29 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.2

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Williams, Briana JR Northeast (OP) 23.29 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.3
2 Ford, Jan'Taijah SR Northeast (OP) 23.30 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.3
3 Scott , Pebbles SO Miami Norland 23.91 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.1
4 Burton, Jacoria JR Miami Northwestern 24.45 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.1
5 Washington, Lamaria SO Miami Northwestern 24.56 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.1
6 Isaac, Knyah SO Pembroke Pines Charter 24.59 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 5.0
7 Davis, Ra'Kiria SR Ely 24.73 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.8
8 Jahmeia, Henry SO Miami Norland 24.83 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 3.3
9 Kingcade, Christon SR Miami Northwestern 24.89 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.1
10 Pascal, Tiara SR Dillard 25.06 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.8
11 Mitchell, Treciyah SO Miami Northwestern 25.13 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.5
12 Harrison, Samiya JR Northeast (OP) 25.33 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.1
13 Palmer, Jayla SR Dillard 25.38 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.1
14 Johnson, Charity SR Miami Norland 25.47 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.5
15 Mickens-malik, Jinah SO Mater Academy 25.62 Belen Home Meet #1 Feb 26, 2019
16 Francois, Tatiani JR Dillard 25.66 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.6
17 Grant, Raianaa SR Northeast (OP) 25.87 Fort Lauderdale Home Meet #1 Feb 12, 2019
18 Flowers, Antoinette SR Palm Bay 25.89 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.5
19 Kinloch, Amanda SO Pembroke Pines Charter 26.00 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 3.3
19 Ryland, Shamya JR Miami Norland 26.00 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 2.4
21 Bell, Jada JR Pembroke Pines Charter 26.03 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.6
22 Christopher, Brianna FR Port St. Lucie 26.08 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 1.7
23 Johnson, Malaysia FR Dillard 26.11 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.8
24 Colston, Olecia FR South Broward 26.13 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019 0.6
25 De La Rosa, Brianna SR Doral Academy 26.15 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.0
26 Pollock, Krista JR Heritage 26.34 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
27 Byars, Teanna SR Miami Central 26.38 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.2
28 Turner, Amani JR Pembroke Pines Charter 26.42 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.1
29 Ryland, Shamya JR Miami Norland 26.45 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.6
30 Shafer, Madelyn JR Viera 26.51 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
31 Bell, Viniece SR West Boca Raton 26.58 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019 0.1
32 Daniel, Janist FR Miami Northwestern 26.68 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.3
32 Walker, Sasha JR Port St. Lucie 26.68 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019 0.1
34 Cadet, Alanna JR Miami Northwestern 26.71 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 1.6
35 Smith, Christina SO Pembroke Pines Charter 26.72 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.1
36 Gibson, Ternya JR Miami Carol City 26.76 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
37 Rainford, Samyan SR Palm Beach Lakes 26.88 John Battle III All Star Mar 2, 2019 2.6
38 Ingleton, Rogena SR Ely 26.90 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
39 Petty, Trinity SR Ely 26.93 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
40 Vandyke, Twankeria JR Miami Carol City 26.95 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 3.4
41 Cassels, Holly JR Dwyer 27.08 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.2
42 Ogarro, Daleshia SO Miami Carol City 27.18 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.8
43 McCalla, Annyah FR Ely 27.21 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.8
43 Ramirez, Cassandra SO Viera 27.21 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 0.6
45 Benitez, Lya JR Miami Springs 27.27 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
46 Madison, Natalia SO Dwyer 27.29 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.4
47 Baker, Indya JR Miami Norland 27.35 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 2.4
48 Robinson, Laniyah SR Dwyer 27.43 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 1.3
49 Ascar, Brianna SR South Broward 27.44 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019 0.6
50 Fox, Tezaria SR Dwyer 27.49 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.2
51 ROSE, AYALAH JR Goleman 27.52 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.8
52 Croke, Emily JR West Boca Raton 27.60 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 0.6
53 Myles, Melissa SO Dwyer 27.61 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.2
54 Stringer, India JR Miami Northwestern 27.62 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 3.3
55 Stevens, Janae SO Miami Central 27.66 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.2
56 Fleurimond, Shanice JR Dwyer 27.69 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.7
57 Bruney, Bianca JR Olympic Heights 27.70 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
58 Strong, Aniya FR Sebastian River 27.76 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -2.8
59 Rodriguez, Marjury JR Mater Academy 27.78 Belen Home Meet #1 Feb 26, 2019
59 Tillman, Raechel JR Port St. Lucie 27.78 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 1.4
61 BARRERA, PAMELA JR Doral Academy 27.83 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.2
61 Gordon, Jodian SR Palm Beach Lakes 27.83 John Battle III All Star Mar 2, 2019 0.9
63 Daphnis, Amoy SO Miami Northwestern 27.84 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 2.4
63 Monsalve, Nicole JR Doral Academy 27.84 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.2
65 Reuteler, Isabelle SO Reagan 27.89 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.5
66 Mitchell, Karyana JR Viera 27.90 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -0.9
67 Eugene, Bertine SR Northeast (OP) 27.96 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.1
68 Baker, Indya JR Miami Norland 27.98 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 4.3
69 Euzebio, Emilly SR West Boca Raton 28.01 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 1.3
70 Lawood, Laura SR South Broward 28.02 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.8
70 Vizotto, Joanna SO West Boca Raton 28.02 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
72 Felix, Azaria JR Palm Beach Lakes 28.05 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.5
73 Martinez, Dianni JR Mourning 28.06 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
74 Stewart, Jaeda SR Viera 28.12 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 0.5
75 VILLAR, NEMINA JR Doral Academy 28.18 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.8
76 Joseph, Fabuela SO Port St. Lucie 28.23 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.7
77 Shelton, Laura FR West Shore 28.24 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.2
78 Larson, Marley FR South Fork 28.30 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 +0.0
79 Cunningham, Ciara SO Boyd Anderson 28.35 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.8
79 Evans, J'Deja FR Bayside 28.35 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
79 Pluviose, Abigail FR Miami Northwestern 28.35 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 1.6
82 Shannon, Mikeriah SO Dwyer 28.36 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 +0.0
83 Gonda, Lillian FR Jensen Beach 28.37 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.2
84 Burse, Shanahgia FR Miami Northwestern 28.39 Big Blue VIII Mar 2, 2019 0.3
85 Rodriguez, Nicole FR Goleman 28.44 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.5
86 Givens, Anisha JR Miami Carol City 28.50 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 3.4
86 Larionne, Mya SO Heritage 28.50 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
88 Cooley, Alexis FR Dwyer 28.51 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 -0.3
89 Burks, Emani SO Palm Bay 28.58 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
90 Leon, Samantha SR Doral Academy 28.62 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.6
91 Louis, Jasmine SR Palm Beach Lakes 28.66 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 1.2
92 Claxton, Beyonce FR Boyd Anderson 28.71 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.8
93 Lattimore, Dominika JR Miami Carol City 28.73 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.6
94 Francis, Jhaiyden SR Port St. Lucie 28.81 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 1.4
94 Sokol, Giovanna JR South Fork 28.81 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
96 Bridges, Cali SO Eau Gallie 28.85 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
97 Deshommes, Valerie JR Boyd Anderson 28.86 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.5
97 Nelson , Aglay FR Boyd Anderson 28.86 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.8
99 Benedith, Nubia JR Heritage 28.89 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
99 Schers, Crystal JR West Boca Raton 28.89 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 0.1

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cooper, Tyrese SR Miami Norland 46.83 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
2 Ferguson, Jovan JR Miami Carol City 48.33 John Battle III All Star Mar 2, 2019
3 Deas, Dewante SO Ely 48.59 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
4 Ermilis , Desmi SR Palm Beach Lakes 48.79 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
5 Balkman, Ernest SR Miami Northwestern 49.01 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
6 Floyd, Lorenzo SR Miami Carol City 49.07 John Battle III All Star Mar 2, 2019
7 Rhoden, Mekhi SR Boyd Anderson 49.25 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
8 Chatman, Jo'ki JR Miami Northwestern 49.37 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
9 Guerrier, Rashard SR Boyd Anderson 49.46 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019
10 Leiba, Cameron SR Dillard 49.52 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
11 Hamilton, Rohan SO Northeast (OP) 49.53 John Battle III All Star Mar 2, 2019
12 Gaines, Jamari SR Dwyer 49.59 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
13 Demelien, Lovensky SR Dillard 49.85 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019
14 Cardenas, Tommy SR Mater Academy 50.02 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
15 Mallinger, Davis SO Viera 50.50 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
16 Wallace, Jordan SR Boyd Anderson 50.60 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
17 McMinn, Robert SO Miami Norland 50.62 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
18 Miller, Rushane SO Dillard 50.69 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019
19 Bradlely, Anthony JR Palm Beach Lakes 50.73 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
20 Taylor, Elijah SO South Broward 50.85 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
21 Higgins , Marcus FR Heritage 50.87 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
22 Stewart Jr, Ralph SR Pembroke Pines Charter 50.94 John Battle III All Star Mar 2, 2019
23 Salsberry, Damion SR Mater Academy 51.12 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
23 Tatham, Kyvon FR Pembroke Pines Charter 51.12 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
25 Becklum, Tacobi JR Dillard 51.25 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019
26 McCloud, Tiwan FR South Broward 51.36 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
27 Jean, Renand SO Dillard 51.49 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
28 White, Trevor SR Northeast (OP) 51.53 Fort Lauderdale Home Meet #1 Feb 12, 2019
29 Colston, Roland JR South Broward 51.71 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
30 Clark, Devin SR Miami Northwestern 51.96 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
31 Ruocco, Christian Dwyer 51.97 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
32 Telsaint, Rotchild SO Northeast (OP) 52.01 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019
33 Chambliss, Jacoby SR Heritage 52.07 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
33 Dwyer, Devon SR Miami Norland 52.07 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
35 Bradshaw Wertz, Juwan SR Sebastian River 52.19 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
36 Pamphile, Nicholas SO Dwyer 52.23 Warrior Invitational Mar 1, 2019
37 Phyanord, Dukenson JR Miami Norland 52.29 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019
37 Smith, Trayvon SO Dillard 52.29 John Battle III All Star Mar 2, 2019
39 Roa, Sebastian SR Belen Jesuit Prep 52.35 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
40 McDonald, Jumaine SR Heritage 52.44 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
41 Dieudonne, Richard JR Boynton Beach 52.48 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
42 Hall, Aundre SR Northeast (OP) 52.50 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
43 Matias, Josh JR Hialeah-Miami Lakes 52.65 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
44 Coleman II, Shawn SR Viera 52.69 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
45 Concepcion, Alexavier JR South Broward 52.70 John Battle III All Star Mar 2, 2019
46 Janvier, J'qway SR Mater Academy 52.82 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
47 Lawson, Richard JR Miami Carol City 53.10 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
48 Etienne, Schneider SO Ely 53.11 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
49 Stafford, D'Andre JR Miami Carol City 53.14 John Battle III All Star Mar 2, 2019
50 Cooper, John SR Mater Academy 53.15 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
50 Everette, Damarkus SR Dillard 53.15 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
52 Gesner, Jeff SR Boynton Beach 53.22 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
53 Gunn, Ethan SR West Boca Raton 53.24 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
54 Sherwood, Tayari SO Miami Norland 53.36 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019
55 Smith, Terry JR Miami Central 53.44 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
56 Nelson, Jamari SO Eau Gallie 53.45 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
57 Cook, William SR Palm Bay 53.52 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
58 Alder, Nicholas JR Heritage 53.53 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
59 Castillo, Sebastian SO Belen Jesuit Prep 53.54 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
60 Hunt, Ion JR Hollywood Hills 53.55 BCAA South Central Qualifier Mar 18, 2019
61 Eaford, Joseph SO Miami Carol City 53.58 John Battle III All Star Mar 2, 2019
62 Voltaire, Elijah SO Miami Central 53.61 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
63 Souza, Henrique SR Belen Jesuit Prep 53.62 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
64 Dorsett, Herman SO Miami Northwestern 53.69 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
65 Amerson, Jordan SR Pembroke Pines Charter 53.70 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019
66 DE LA CRUZ, ALEJANDRO JR Doral Academy 53.76 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
66 Nezifort, Omar JR Palm Beach Lakes 53.76 John Battle III All Star Mar 2, 2019
68 Jackson, Vincent SO Eau Gallie 53.84 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
69 Scurry, Jadrain JR Sebastian River 53.95 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
69 Stein, Elijiah SR South Fork 53.95 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
71 Skaggs, Alex FR West Shore 54.00 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
72 Sheppard, Robert JR Palm Beach Lakes 54.01 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
73 Libecca, Johnathan SO Boyd Anderson 54.03 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
74 Green, Deondre SO South Broward 54.04 John Battle III All Star Mar 2, 2019
75 Smith, Ajani JR Heritage 54.17 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
76 Durand, Heintz FR Northeast (OP) 54.26 Fort Lauderdale Home Meet #1 Feb 12, 2019
76 Giles, Devon FR Viera 54.26 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
78 Scott, Connor SR Jensen Beach 54.32 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
79 Melby, Jacob JR Viera 54.39 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
80 Noelsaint, Shedlet SO Northeast (OP) 54.40 Fort Lauderdale Home Meet #1 Feb 12, 2019
81 Echenagucia, Douglas SR West Boca Raton 54.57 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
82 Ingram, Gage SR Okeechobee 54.59 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
83 Mule, Matthew SO West Boca Raton 54.61 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
84 Saunders, Wayne JR Miami Central 54.66 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
85 Ware, Joey SR Miami Central 54.67 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
86 Smith, Hunter SR Eau Gallie 54.73 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
87 jones, marquis FR Miami Northwestern 54.75 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
88 Hemann, Jarrod JR South Fork 54.81 Warrior Invitational Mar 1, 2019
88 Louis, Jason SR Miami Norland 54.81 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019
90 RODRIGUEZ, DEVIN SR Doral Academy 54.83 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
90 Smith, Victor JR Palm Beach Lakes 54.83 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
92 Ungerland, Jack JR South Fork 54.84 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
93 Jean, Jerry JR Dillard 54.98 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
94 Stephens , Ronald JR Dillard 54.99 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019
95 Hines, Simon FR Dillard 55.01 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
95 London, Jamal JR Olympic Heights 55.01 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
97 Girado, Aidan FR Belen Jesuit Prep 55.02 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
98 Lee, John JR Belen Jesuit Prep 55.20 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
99 Shields, Dominic FR Merritt Island 55.21 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
100 Bailly, Carlos JR Belen Jesuit Prep 55.32 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ford, Jan'Taijah SR Northeast (OP) 52.17 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
2 Mickens-malik, Jinah SO Mater Academy 55.59 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
3 Isaac, Knyah SO Pembroke Pines Charter 56.10 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
4 Hill, Jahnya SO Northeast (OP) 56.20 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
5 Scott , Pebbles SO Miami Norland 56.23 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
6 Gray, Dashana JR Dillard 56.54 John Battle III All Star Mar 2, 2019
7 Johnson, Charity SR Miami Norland 56.65 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
8 Roberts, Kashi SO Dillard 56.87 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
9 Williams, ja'leah SO Ely 56.96 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
10 Grant, Raianaa SR Northeast (OP) 57.00 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
11 Smith, Keschay FR Miami Northwestern 57.25 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
12 Kinloch, Amanda SO Pembroke Pines Charter 57.90 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019
13 Ryland, Shamya JR Miami Norland 58.26 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
14 Thompson, Xhamani FR Miami Northwestern 58.65 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
15 Cassels, Holly JR Dwyer 59.80 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
16 Cunningham, Giavonni SR Northeast (OP) 1:00.10 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
17 Shafer, Madelyn JR Viera 1:00.11 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
18 Monsalve, Nicole JR Doral Academy 1:00.16 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
19 Bell, Fedjine SO Palm Beach Lakes 1:00.62 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
20 Langston, Camille FR Dillard 1:00.66 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019
21 Young, Chloe FR Dwyer 1:00.77 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
22 Fox, Tezaria SR Dwyer 1:00.83 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
23 Daniel, Janist FR Miami Northwestern 1:00.84 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
24 Rodriguez, Marjury JR Mater Academy 1:01.06 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
25 Joseph, Fabuela SO Port St. Lucie 1:01.13 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
26 Fleurimond, Shanice JR Dwyer 1:01.28 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
27 Baker, Paris FR Miami Northwestern 1:01.33 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
28 Ascar, Brianna SR South Broward 1:01.60 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
28 Evans, J'Deja FR Bayside 1:01.60 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
30 Bell, Viniece SR West Boca Raton 1:01.64 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
31 Feilinger, Sarah FR Bayside 1:01.85 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
32 Ramirez, Cassandra SO Viera 1:01.89 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
33 Desriveres, Destiny SO Miami Northwestern 1:01.90 Big Blue VIII Mar 2, 2019
34 Robinson, Laniyah SR Dwyer 1:02.00 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
35 Bruney, Bianca JR Olympic Heights 1:02.02 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
36 Croke, Emily JR West Boca Raton 1:02.09 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
37 Hart, Markalah JR Miami Northwestern 1:02.10 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019
38 Martin, Hannah JR South Fork 1:02.36 South Fork Invitational Feb 22, 2019
39 Pruitt, Kelane FR Bayside 1:02.43 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
40 Pascal, Tiara SR Dillard 1:02.54 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
41 Thomas, Amaya SR Northeast (OP) 1:02.63 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
42 Gordon, Jodian SR Palm Beach Lakes 1:02.69 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
43 Cole, Tae-jauhna SO Boyd Anderson 1:02.74 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
44 Capers, Sunniah SO Miami Northwestern 1:02.77 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
45 Cooley, Alexis FR Dwyer 1:03.01 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
46 Garcia, Rebecca SO Bayside 1:03.08 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
47 Saunders, Erin SR Dillard 1:03.10 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
48 Petty, Trinity SR Ely 1:03.11 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
49 CASTILLO, NATALIA 8 Doral Academy 1:03.53 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
50 Stewart, Jaeda JR Viera 1:03.85 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
51 Dixon, Adriana FR Heritage 1:04.11 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
52 Tillman, Raechel JR Port St. Lucie 1:04.34 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
53 Small, Tasia JR Northeast (OP) 1:04.37 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
54 Louis, Jasmine SR Palm Beach Lakes 1:04.38 John Battle III All Star Mar 2, 2019
55 Leon, Samantha SR Doral Academy 1:04.47 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
56 Felix, Azaria JR Palm Beach Lakes 1:04.51 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
57 Palmer, Jayla SR Dillard 1:04.53 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
58 Vigille, Olivia SR Miami Central 1:04.54 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
59 Hutchinson, Adonjah SR Dillard 1:04.69 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019
60 Miller, Darnedra FR Miami Northwestern 1:05.06 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
61 MacDonald, Avalon FR South Fork 1:05.14 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
62 Fitz- Henley, Feliciah SO Pembroke Pines Charter 1:05.18 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
63 Francois, Kentra FR Heritage 1:05.25 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
63 Jackson, Terria SR Miami Carol City 1:05.25 John Battle III All Star Mar 2, 2019
65 Yon, Shi-Lynn FR Eau Gallie 1:05.26 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
66 Baxter, Abigail SO Heritage 1:05.38 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
66 Latore, Saniyah FR Heritage 1:05.38 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
68 McCalla, Annyah FR Ely 1:05.53 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
69 Flagg, Emily SO Viera 1:05.57 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
70 ANDRESSOHN , Rahyah JR Mater Academy 1:05.59 Belen Home Meet #1 Feb 26, 2019
71 Colon, Sophia FR Jensen Beach 1:05.65 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
72 Janvier, Tan-yeshi SR Mater Academy 1:05.76 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
73 Portilla, Ashley FR Hialeah-Miami Lakes 1:05.84 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
74 Pryce, Kayla SR Hollywood Hills 1:05.86 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
75 Holmes, Zariah FR Miami Central 1:05.91 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
76 Warrick, Sarai SR Northeast (OP) 1:05.94 John Battle III All Star Mar 2, 2019
77 Joseph, Aniah SO Port St. Lucie 1:06.01 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
78 Bryce, Bianca SR West Boca Raton 1:06.65 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
79 Nunes, Ashanti FR Miami Northwestern 1:06.66 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
80 Smith, Amiah SO Jensen Beach 1:06.72 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
81 Larionne, Mya SO Heritage 1:06.75 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
82 Santovenia, Isa SO West Boca Raton 1:06.80 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
83 Whitelocke, Ingrid JR West Boca Raton 1:06.96 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
84 Johnson, Jasmine FR Viera 1:06.99 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
85 Rodriguez, Nicole FR Goleman 1:07.73 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
86 Nickerson, Aisha SO Miami Carol City 1:07.81 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
87 Woods, Dye'mon JR Miami Springs 1:07.89 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
88 Schers, Crystal JR West Boca Raton 1:07.94 Warrior Invitational Mar 1, 2019
89 Gilbert, Aniya FR Miami Northwestern 1:07.98 Big Blue VIII Mar 2, 2019
90 Rainford, Samyan SR Palm Beach Lakes 1:08.01 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
91 Mills, Tori FR South Fork 1:08.35 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
92 Preslume, Ahniesha SR Boyd Anderson 1:08.40 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019
93 HARRIS, AMANDA JR Goleman 1:08.73 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
94 Brown, Cabria SR Sebastian River 1:08.74 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
95 MARRERO, KAROLL SO Goleman 1:08.82 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
96 Clerger, Christine SR Boynton Beach 1:09.06 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
97 Fox, Brande SR Viera 1:09.09 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
98 Hanna, Shekinah FR Miami Central 1:09.10 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
99 Cunningham, Ciara SO Boyd Anderson 1:09.11 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
99 trenchfield, jamaica FR Ely 1:09.11 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Quinn, Winston SR Miami Northwestern 1:52.82 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Demelien, Lovensky SR Dillard 1:54.68 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
3 Cardenas, Tommy SR Mater Academy 1:55.88 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
4 Roa, Sebastian SR Belen Jesuit Prep 1:56.35 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
5 Miller, Rushane SO Dillard 1:58.52 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
6 Weiler, Thomas JR South Fork 1:59.78 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
7 Coleman II, Shawn SR Viera 1:59.95 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
8 Ruocco, Christian SO Dwyer 1:59.97 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
9 Lawson, Richard JR Miami Carol City 2:00.06 John Battle III All Star Mar 2, 2019
10 Mule, Matthew SO West Boca Raton 2:00.51 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
11 Villasuso, Aiden SO Belen Jesuit Prep 2:00.63 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
12 Francois, Bob SR Ely 2:00.64 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
13 Jean, Renand SO Dillard 2:00.74 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
14 Castillo, Sebastian SO Belen Jesuit Prep 2:01.06 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
15 Sanchez, Michael SO Belen Jesuit Prep 2:01.42 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
16 Phyanord, Dukenson JR Miami Norland 2:02.15 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
17 Thompson, Victer SR Miami Northwestern 2:02.19 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019
18 Gomez, Diego SO Belen Jesuit Prep 2:02.47 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
19 Karl, Coby JR Viera 2:02.93 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
20 Kendrick, Kamari SR Miami Norland 2:03.07 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
21 Marcin, Stanley JR South Broward 2:03.27 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019
22 Souza, Henrique SR Belen Jesuit Prep 2:03.51 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
23 Meza, David SR Belen Jesuit Prep 2:03.62 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
24 Smith, Trayvon SO Dillard 2:03.77 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
25 Simonis, Bryan SR Ely 2:04.23 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
26 Martinez, Andy SR Viera 2:05.03 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
27 Pineda, Jonathan JR Doral Academy 2:05.06 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
28 Gunn, Ethan SR West Boca Raton 2:05.35 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
29 Lau, Marcio SR Doral Academy 2:05.36 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
30 Louis, Jevon JR Boyd Anderson 2:05.59 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
31 Nagle, Connor SR Dwyer 2:05.98 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
32 Joseph, Yehodany SR Boyd Anderson 2:05.99 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
33 Stringer, Amari JR Miami Northwestern 2:06.18 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
34 Joseph, Ephiam SR Miami Central 2:06.45 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
35 Echenagucia, Douglas SR West Boca Raton 2:06.59 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
36 Shenbaum, Michael JR Viera 2:06.64 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
37 FORD, AIDEN SO Doral Academy 2:06.65 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
38 Thompson, Evan SO Merritt Island 2:06.70 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
39 Douihech, Ryan FR West Boca Raton 2:06.78 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
40 Giles, Devon FR Viera 2:06.94 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
41 Crawford, Brandon SO Heritage 2:07.00 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
42 Michel, Wilky SR Ely 2:07.08 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
43 Camps, Christian SR West Shore 2:07.64 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
44 Bodden, Kristain SR Mater Academy 2:07.77 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
45 Miguelena, Fernando JR Doral Academy 2:07.83 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
46 Skaggs, Alex FR West Shore 2:08.45 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
47 Matias, Josh JR Hialeah-Miami Lakes 2:08.54 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
48 de la Hoz, Lucas SR Belen Jesuit Prep 2:09.12 Ransom Everglades HS Meet Feb 14, 2019
49 Fernandez, Christian SO Belen Jesuit Prep 2:09.50 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
50 Gorman, Joshua SO South Fork 2:09.72 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
51 Paladino, Zachery SO Merritt Island 2:09.73 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
52 Hemann, Jarrod JR South Fork 2:09.98 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
53 Joseph, Isiah JR Dillard 2:10.09 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
54 Telsaint, Rotchild SO Northeast (OP) 2:10.22 John Battle III All Star Mar 2, 2019
55 Guillaume, Jeremiah JR Boyd Anderson 2:10.30 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
56 Sealy, Charles SO Miami Norland 2:10.58 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
57 NOLASCO, JUSTIN SR Goleman 2:10.63 Warrior Invitational Mar 1, 2019
58 Libecca, Johnathan SO Boyd Anderson 2:10.76 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019
59 Hall, Aundre SR Northeast (OP) 2:10.92 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
60 Curry, Jamall JR Heritage 2:10.96 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
61 Duque, Tomas FR Belen Jesuit Prep 2:11.02 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
62 Campbell, Delmar JR Boyd Anderson 2:11.08 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
63 Bryan, Matthew JR Belen Jesuit Prep 2:11.14 Ransom Everglades HS Meet Feb 14, 2019
64 Andrade, Nicollas JR West Boca Raton 2:11.15 Warrior Invitational Mar 1, 2019
65 Hidalgo, Nicolas SO Belen Jesuit Prep 2:11.65 Ransom Everglades HS Meet Feb 14, 2019
65 Sherrod, Jermaine JR Dillard 2:11.65 John Battle III All Star Mar 2, 2019
67 Charles, Vince JR Pembroke Pines Charter 2:11.66 John Battle III All Star Mar 2, 2019
68 Krbec, Tadeas JR Merritt Island 2:11.75 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
69 Quesada, Daniel SO Miami Springs 2:11.81 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
70 ROHLFS, MATEO SR Doral Academy 2:11.97 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
71 Shavores, Bowers FR Ely 2:11.98 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
72 Castro, Adrian JR Sebastian River 2:12.10 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
73 Gedeon, Jephthe SO Palm Beach Lakes 2:12.27 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
74 Scruggs, Jamis JR Miami Norland 2:12.73 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
75 GOMEZ, CESAR JR Doral Academy 2:12.75 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
76 Reinecke, Daniel FR Heritage 2:12.96 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
77 Bailly, Carlos JR Belen Jesuit Prep 2:13.07 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
78 Magana, Michael JR Sebastian River 2:13.71 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
79 Nezifort, Omar JR Palm Beach Lakes 2:13.83 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
80 Rodriguez, Julian FR Belen Jesuit Prep 2:13.90 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
81 Nunes, Gabriel JR Belen Jesuit Prep 2:13.91 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
82 Murphy, Nicolas JR Miami Central 2:14.33 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
83 Voltaire, Elijah SO Miami Central 2:14.47 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
84 Francisco-Juan, David SO South Fork 2:14.84 Warrior Invitational Mar 1, 2019
85 Barragan, Eduardo FR South Fork 2:15.05 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
86 Neubauer, Christopher JR Port St. Lucie 2:15.28 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
87 Trejo, Kevin FR South Fork 2:15.36 Warrior Invitational Mar 1, 2019
88 Duran, Christian JR Merritt Island 2:15.40 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
89 Rodriguez, Jaydon SO Miami Central 2:15.42 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
90 Lee, John JR Belen Jesuit Prep 2:15.55 Ransom Everglades HS Meet Feb 14, 2019
91 Ayala, Cruz JR Dwyer 2:15.82 Warrior Invitational Mar 1, 2019
92 Rodriquez, Jean FR Mater Academy 2:15.90 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
92 Sanchez, Vicente JR Belen Jesuit Prep 2:15.90 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
94 Durand, Heintz FR Northeast (OP) 2:16.18 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
95 Monde, Jeremiah FR Pembroke Pines Charter 2:16.24 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
96 Hendricks, Lincoln FR Merritt Island 2:16.26 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
97 Todd, Robert JR Bayside 2:16.28 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
98 Cruz, Jayven JR Dillard 2:16.75 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
99 Baker, Bryan JR Viera 2:16.76 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
100 Tello, Magdiel SR Jensen Beach 2:16.97 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Mickens-malik, Jinah SO Mater Academy 2:10.16 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
2 Lastra, Valarie JR Mater Academy 2:14.07 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
3 Hunter, Lenai SO Miami Northwestern 2:15.60 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
4 Gray, Dashana JR Dillard 2:16.99 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
5 Rodriguez, Marjury JR Mater Academy 2:17.05 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
6 Hill, Jahnya SO Northeast (OP) 2:17.26 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
7 Pierre, Niah SR Dwyer 2:17.99 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
8 Coleman, Christiana 7 Dillard 2:18.92 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
9 Roberts, Kashi SO Dillard 2:21.10 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
10 Langston, Camille FR Dillard 2:23.02 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
11 Nevers, Semouya JR Dillard 2:24.55 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
12 Ford, Jan'Taijah SR Northeast (OP) 2:24.60 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
13 Ross, Moriah JR Viera 2:26.74 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
14 Martin, Hannah JR South Fork 2:26.77 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
15 Spann, Domonique JR Dillard 2:26.92 John Battle III All Star Mar 2, 2019
16 Benjamin, Taisha FR Northeast (OP) 2:28.28 John Battle III All Star Mar 2, 2019
17 Gallagher, Lily SO Dwyer 2:30.09 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
18 Gathers, Lakeira JR Miami Northwestern 2:30.25 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
19 Raime, Daniela SR Reagan 2:30.49 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
20 Bryce, Bianca SR West Boca Raton 2:30.63 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
21 Powell, Valencia SR Dillard 2:30.82 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
22 Desriveres, Destiny SO Miami Northwestern 2:31.03 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
23 Cavendish, Emma JR Dwyer 2:31.10 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
24 PERDOMO, VERONICA SR Goleman 2:31.82 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
25 Siviter, Brooke SO Viera 2:31.92 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
26 ANDRESSOHN , Rahyah JR Mater Academy 2:32.32 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
27 Feilinger, Sarah FR Bayside 2:32.93 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
28 Babilonia, Isabella SO Viera 2:33.14 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
29 Robertson, Rachel FR Pembroke Pines Charter 2:33.74 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
30 Yon, Shi-Lynn FR Eau Gallie 2:34.73 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
31 Baker, Abigail SO Viera 2:34.89 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
32 Kennedy, Delaney SO West Boca Raton 2:36.61 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
33 Kerbs, Kayla SO Dwyer 2:36.78 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
34 DeLena, Anna FR Merritt Island 2:36.97 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
35 Watson, Gia SO Palm Beach Lakes 2:37.83 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
36 Rouhoff, Avery SO Viera 2:38.03 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
37 ANDRESSOHN , Rayah JR Mater Academy 2:38.25 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
38 PEREZ, SABRINA SO Doral Academy 2:39.50 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
39 Lozada, Monica JR Pembroke Pines Charter 2:39.69 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
40 Baxter, Abigail SO Heritage 2:39.79 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
41 Sesta, Taylor SO South Fork 2:40.50 Warrior Invitational Mar 1, 2019
42 Weiler, Madeline FR South Fork 2:40.55 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
43 Miller, Mackenzie FR Heritage 2:41.63 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
44 Roach, Annabel Dwyer 2:42.17 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
45 Knier, Olivia SO Jensen Beach 2:42.38 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
46 jacques, Nitaisa SO Ely 2:42.47 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
47 Knighton , Jade SO Miami Norland 2:42.70 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
48 Nunes, Ashanti FR Miami Northwestern 2:43.03 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
49 Williams, ja'leah SO Ely 2:43.32 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
50 Engle, Sophia SO Jensen Beach 2:43.70 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
51 Stewart, Jaeda JR Viera 2:43.78 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
52 Head, Kyra SO Ely 2:43.87 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
53 Castaneda, Aneth SO Miami Springs 2:44.02 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
54 Ward, Anna Sophia JR South Fork 2:44.51 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
55 Gorton, Mackenzie FR South Fork 2:44.64 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
56 Fleurimond, Celestina FR Ely 2:44.88 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
57 Ziegenfuss, Julia FR Dwyer 2:44.90 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
58 Camacho, Jasmine FR Viera 2:45.95 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
59 Nagata, Kaylee JR Merritt Island 2:46.35 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
60 Felix, Azaria JR Palm Beach Lakes 2:46.59 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
61 Gorostiaga, Anna SR South Fork 2:46.69 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
62 Jimeson, Desyana SO Miami Northwestern 2:46.80 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
63 Jackson, Terria SR Miami Carol City 2:47.13 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
64 MATA, ANA SOFIA JR Doral Academy 2:47.38 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
65 Brown, Sammya FR Miami Norland 2:47.67 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
66 Small, Tasia JR Northeast (OP) 2:47.74 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
67 Barry, Keyanna FR Miami Norland 2:48.88 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019
68 Amaya, Enma SO Miami Springs 2:48.96 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
68 Watson, Jayla SO Palm Beach Lakes 2:48.96 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
70 Watts, Jahn-Na JR Heritage 2:49.68 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
71 HERNANDEZ, BARBARA 8 Doral Academy 2:49.71 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
72 Rodriguez, Nicole FR Goleman 2:49.88 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
73 Valverde, Brianna SR West Shore 2:49.89 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
74 Janvier, Tan-yeshi SR Mater Academy 2:49.90 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
75 Hemann, Kailee FR South Fork 2:50.02 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
76 Martinez, Alexa FR West Boca Raton 2:50.22 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
77 Kohler, Emily SO Merritt Island 2:50.90 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
78 Wolfenbarger, Breanne JR Merritt Island 2:51.16 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
79 Densmore, Ellen FR South Fork 2:51.27 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
80 Rogulski, Delaney JR Bayside 2:51.94 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
81 Luctamar, Luna FR Boynton Beach 2:52.05 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
82 Nickerson, Aisha SO Miami Carol City 2:52.24 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019
83 yera, Briana FR Mater Academy 2:52.53 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
84 Hawkins, Brooke SO South Fork 2:53.86 South Fork Invitational Feb 22, 2019
85 VIRUET, RYLIE SO Doral Academy 2:54.00 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
85 Zheng, Ivy FR West Shore 2:54.00 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
87 Delgado, Alexandra SO South Fork 2:54.17 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
88 Lima, Sophia SO Heritage 2:54.22 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
89 DIAZ, SOPHIA SO Doral Academy 2:54.62 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
90 Yera, Catalina FR Mater Academy 2:55.06 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
91 DONIS, KATELYN JR Goleman 2:55.08 Warrior Invitational Mar 1, 2019
92 Yanes, Cassidy SO Eau Gallie 2:55.86 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
93 Beaver, Brooke JR Bayside 2:56.12 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
94 Thurner, Alayna JR Viera 2:58.78 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
95 Bailey, Nicole JR Reagan 2:58.87 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
96 Keppler, Paulina JR Merritt Island 3:01.40 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
97 Hilmes, Ashley FR West Shore 3:01.50 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
98 Cedieu, Julie FR Dwyer 3:01.52 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
99 Jolaogun, Tosin SO Port St. Lucie 3:02.42 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
100 Charles , Victoria SO Ely 3:02.79 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Roa, Sebastian SR Belen Jesuit Prep 4:25.38 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
2 Weiler, Thomas JR South Fork 4:26.41 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
3 Magoulas, Adam FR Belen Jesuit Prep 4:29.16 Ransom Everglades HS Meet Feb 14, 2019
4 Gomez, Diego SO Belen Jesuit Prep 4:29.49 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
5 Hemann, Jarrod JR South Fork 4:30.61 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
6 Pineda, Jonathan JR Doral Academy 4:30.90 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
7 Martinez, Andy SR Viera 4:32.55 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
8 Vento, Javier SO Belen Jesuit Prep 4:33.13 Ransom Everglades HS Meet Feb 14, 2019
9 Karl, Coby JR Viera 4:36.03 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
10 Cardenas, Tommy SR Mater Academy 4:37.08 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
11 Lesh, John JR Dwyer 4:37.37 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
12 Bryan, Matthew JR Belen Jesuit Prep 4:37.71 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
13 Demelien, Lovensky SR Dillard 4:39.25 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
14 Bodden, Kristain SR Mater Academy 4:39.49 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
15 Hidalgo, Nicolas SO Belen Jesuit Prep 4:39.67 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
16 Crawford, Brandon SO Heritage 4:40.04 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
17 Benitez, Giancarlo SR Belen Jesuit Prep 4:41.26 Ransom Everglades HS Meet Feb 14, 2019
18 Reinecke, Daniel FR Heritage 4:41.50 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
19 Villasuso, Aiden SO Belen Jesuit Prep 4:41.59 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
20 Castillo, Sebastian SO Belen Jesuit Prep 4:42.16 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
21 de la Hoz, Lucas SR Belen Jesuit Prep 4:42.25 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
22 Jean, Renand SO Dillard 4:42.79 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
23 Duque, Tomas FR Belen Jesuit Prep 4:43.12 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
24 Fernandez, Christian SO Belen Jesuit Prep 4:43.65 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
25 Gorman, Joshua SO South Fork 4:44.47 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
26 Kerr, Ryan SR Dwyer 4:44.51 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
27 Wilson, Isaiah SR Miami Central 4:46.20 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
28 Douihech, Ryan FR West Boca Raton 4:46.53 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
29 Gencarelli, Giuliano JR Dwyer 4:46.56 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
30 Sanchez, Michael SO Belen Jesuit Prep 4:47.11 Belen Home Meet #1 Feb 26, 2019
31 Thompson, Evan SO Merritt Island 4:47.23 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
32 Cheek, Brayden SO West Shore 4:48.51 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
33 Noel, Stenly SO Ely 4:49.18 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
34 GOMEZ, CESAR JR Doral Academy 4:49.31 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
35 Sherrod, Jermaine JR Dillard 4:50.42 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
36 Souza, Henrique SR Belen Jesuit Prep 4:50.68 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
37 Andrade, Nicollas JR West Boca Raton 4:50.93 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
38 Oliver, Samuel SO West Shore 4:51.26 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
39 Morales, Lucas FR Belen Jesuit Prep 4:51.35 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
40 Nunes, Gabriel JR Belen Jesuit Prep 4:51.46 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
41 Kendrick, Kamari SR Miami Norland 4:51.86 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
42 Barragan, Eduardo FR South Fork 4:52.45 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
42 Lau, Marcio SR Doral Academy 4:52.45 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
44 Campbell, Delmar JR Boyd Anderson 4:52.59 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
45 Shenbaum, Michael JR Viera 4:52.98 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
46 Meza, David SR Belen Jesuit Prep 4:53.59 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
47 Delamaza, Julian JR Belen Jesuit Prep 4:53.68 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
48 Paladino, Zachery SO Merritt Island 4:54.11 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
49 Spurgin, Broderick FR South Broward 4:54.24 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
50 Baker, Bryan JR Viera 4:54.31 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
51 Mule, Matthew SO West Boca Raton 4:54.77 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
52 Miguelena, Fernando JR Doral Academy 4:55.66 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
53 Joseph, Felder SR Northeast (OP) 4:56.10 John Battle III All Star Mar 2, 2019
54 Guillaume, Jeremiah JR Boyd Anderson 4:56.12 John Battle III All Star Mar 2, 2019
55 Phyanord, Dukenson JR Miami Norland 4:56.38 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
56 Charles, Vince JR Pembroke Pines Charter 4:56.44 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
57 Pinto, Nathan FR South Fork 4:56.94 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
58 Sanchez, Vicente JR Belen Jesuit Prep 4:57.43 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
59 Durand, Heintz FR Northeast (OP) 4:57.84 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
60 Pinto, Bradley JR South Fork 4:57.90 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
61 CHEA, JAIME SR Doral Academy 4:59.10 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
62 Rodriguez, Jesse SO Belen Jesuit Prep 4:59.14 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
63 Patel, Rahul SR West Boca Raton 4:59.27 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
64 Rodriguez, Julian FR Belen Jesuit Prep 4:59.60 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
65 Toppi, Michael FR Viera 4:59.80 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
66 Joseph, Isiah JR Dillard 5:00.03 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019
67 Naberhaus, Robbie SO Viera 5:00.69 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
68 Hernandez, Isaiah SO Eau Gallie 5:00.72 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
69 Padilla, Jadin FR Miami Springs 5:00.77 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
70 Kuhn, Alexander FR Belen Jesuit Prep 5:01.37 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
71 Ramos, Matthew SO Dwyer 5:01.50 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
72 Mendez, Ricardo FR Belen Jesuit Prep 5:01.65 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
73 Fredericks, Kaide FR Palm Bay 5:02.02 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
74 Hernandez, Jorge FR Belen Jesuit Prep 5:03.78 Ransom Everglades HS Meet Feb 14, 2019
75 Thomas, Harlen SR Dillard 5:04.22 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019
76 Pizzi, Andres JR Belen Jesuit Prep 5:04.71 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
77 Friend, Zachary FR Okeechobee 5:04.97 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
77 Valverde, Bryce JR West Shore 5:04.97 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
79 Thomas, Ryan JR Merritt Island 5:05.56 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
80 johnson, kevin FR Dillard 5:05.78 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
81 Schiffer, Louis SO Viera 5:05.83 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
82 Lefebure, Cole SR Sebastian River 5:05.85 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
83 Castro, Adrian JR Sebastian River 5:05.90 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
84 Krbec, Tadeas JR Merritt Island 5:06.04 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
85 Lopez, Peter FR Belen Jesuit Prep 5:06.96 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
86 Marcin, Stanley JR South Broward 5:07.04 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
87 ROHLFS, MATEO SR Doral Academy 5:07.08 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
88 Day, Seth SO Heritage 5:08.77 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
89 Rodriquez, Jean FR Mater Academy 5:09.93 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
90 Bailly, Carlos JR Belen Jesuit Prep 5:10.46 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
91 Tello, Magdiel SR Jensen Beach 5:10.65 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
92 Cohen, Caleb SR Palm Bay 5:11.30 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
93 Leon, Roberto 8 Belen Jesuit Prep 5:11.87 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
94 Phillips, Daniel FR Okeechobee 5:12.31 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
95 Sorensen, Jacob JR Merritt Island 5:12.77 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
96 Shack, Andrew SO Olympic Heights 5:12.85 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
97 San Juan, Austin SO Belen Jesuit Prep 5:13.69 Ransom Everglades HS Meet Feb 14, 2019
98 Duran, Christian JR Merritt Island 5:13.72 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
99 Vento, Diego JR West Shore 5:13.77 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
100 Sealy, Charles SO Miami Norland 5:14.44 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Lastra, Valarie JR Mater Academy 4:47.05 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Coleman, Christiana 7 Dillard 5:05.19 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
3 Cavendish, Emma JR Dwyer 5:15.09 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
4 Martin, Hannah JR South Fork 5:19.02 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
5 Burgos, Nina SR Miami Northwestern 5:19.55 Florida Relays Mar 28, 2019
6 Nevers, Semouya JR Dillard 5:25.93 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
7 Rodriguez, Marjury JR Mater Academy 5:27.87 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
8 Mickens-malik, Jinah SO Mater Academy 5:28.49 Belen Home Meet #1 Feb 26, 2019
9 Powell, Valencia SR Dillard 5:29.40 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
10 Spann, Domonique JR Dillard 5:30.11 John Battle III All Star Mar 2, 2019
11 Gallagher, Lily SO Dwyer 5:32.00 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
12 Babilonia, Isabella SO Viera 5:33.16 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
13 Sesta, Taylor SO South Fork 5:33.23 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
14 Starr, Rachel JR Bayside 5:34.63 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
15 Roberts, Kashi SO Dillard 5:35.45 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
16 Bell, Asia SO Miami Northwestern 5:36.52 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
17 Weiler, Madeline FR South Fork 5:37.07 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
18 Siviter, Brooke SO Viera 5:43.02 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
19 Ward, Anna Sophia JR South Fork 5:43.40 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
20 Ross, Moriah JR Viera 5:43.66 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
21 ANDRESSOHN , Rahyah JR Mater Academy 5:44.92 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
22 Benjamin, Taisha FR Northeast (OP) 5:48.04 Fort Lauderdale Home Meet #1 Feb 12, 2019
23 Raime, Daniela SR Reagan 5:49.64 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
24 PEREZ, SABRINA SO Doral Academy 5:54.67 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
25 Baker, Abigail SO Viera 5:54.71 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
26 DeLena, Anna FR Merritt Island 5:57.19 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
27 Lozada, Monica JR Pembroke Pines Charter 5:58.21 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019
28 Fournier, kaylee FR Heritage 5:58.59 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
29 MATA, ANA SOFIA JR Doral Academy 5:59.55 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
30 Kennedy, Delaney SO West Boca Raton 5:59.98 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
31 Rouhoff, Avery SO Viera 6:02.43 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
32 Castaneda, Aneth SO Miami Springs 6:03.18 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019
33 Hemann, Kailee FR South Fork 6:04.72 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
34 BUSCA, VALERIA 8 Doral Academy 6:05.73 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
34 Hill, Jahnya SO Northeast (OP) 6:05.73 Fort Lauderdale Home Meet #1 Feb 12, 2019
36 Pierre, Niah SR Dwyer 6:08.10 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
37 Knier, Olivia SO Jensen Beach 6:08.93 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
38 Valverde, Brianna SR West Shore 6:09.62 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
39 Roach, Annabel Dwyer 6:10.91 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
40 Engle, Sophia SO Jensen Beach 6:11.68 Falcon Invitational Mar 25, 2019
41 Beaver, Brooke JR Bayside 6:12.57 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
42 Ramos, Raven SR Dwyer 6:12.61 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
43 Fentress, Elena SO Viera 6:16.72 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
44 BETANCOURTH, NAOMI SO Doral Academy 6:17.52 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
45 Zheng, Ivy FR West Shore 6:17.75 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
46 Nagata, Kaylee JR Merritt Island 6:19.57 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
47 Gorton, Mackenzie FR South Fork 6:20.26 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
48 Thurner, Alayna JR Viera 6:21.19 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
49 Miller, Mackenzie FR Heritage 6:21.35 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
50 Densmore, Ellen FR South Fork 6:22.29 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
51 Luctamar, Luna FR Boynton Beach 6:24.93 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
52 Plahuta, Jonelle JR West Shore 6:25.98 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
53 Zayas, Olivia JR Jensen Beach 6:26.57 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
54 Keppler, Paulina JR Merritt Island 6:26.77 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
55 jacques, Nitaisa SO Ely 6:26.89 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
56 Thurner, Kaitlyn FR Viera 6:27.36 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
57 Vergara, Daniela JR Reagan 6:27.47 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
58 Brown, Sammya FR Miami Norland 6:28.47 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019
59 Hilmes, Ashley FR West Shore 6:30.94 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
60 Lickstein, Jessica FR Dwyer 6:31.20 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
61 DONIS, KATELYN JR Goleman 6:31.93 Warrior Invitational Mar 1, 2019
62 Knighton , Jade SO Miami Norland 6:38.32 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
63 Conklin, Kaitlyn SR Sebastian River 6:38.52 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
64 Kohler, Emily SO Merritt Island 6:39.51 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
65 MacDonald, Avalon FR South Fork 6:42.31 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
66 CONTRERAS, AMANDA SR Goleman 6:43.00 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
67 Engle, Gabriella SR Jensen Beach 6:43.30 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
68 Novac, Lily FR Merritt Island 6:43.83 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
69 Delgado, Alexandra SO South Fork 6:44.69 Warrior Invitational Mar 1, 2019
70 Fleurimond, Celestina FR Ely 6:44.90 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
71 McCalla, Amaris SO Bayside 6:48.49 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
72 VIRUET, RYLIE SO Doral Academy 6:48.73 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
73 DIAZ, SOPHIA SO Doral Academy 6:49.77 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
74 Janvier, Tan-yeshi SR Mater Academy 6:50.27 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
75 Gracey, Elleysia SO Heritage 6:51.16 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
76 Julian, Brook JR Okeechobee 6:51.47 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
77 Amaya, Enma SO Miami Springs 6:55.33 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
78 Lee, Shannon JR Viera 6:56.08 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
79 Watson, Jayla SO Palm Beach Lakes 6:56.46 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
80 Garridolee, Karina FR West Shore 7:01.64 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
81 Parkinson, Izzabella SO Port St. Lucie 7:02.25 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
82 Escobar, Stephanie SO Sebastian River 7:02.56 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
83 CERCHIA, KELLY SR Goleman 7:04.40 Warrior Invitational Mar 1, 2019
84 Popp, Julia SR Bayside 7:04.64 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
85 Lee, Brenda JR Viera 7:04.93 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
86 Tate, Haylynn FR Port St. Lucie 7:05.77 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
87 Wolfenbarger, Breanne JR Merritt Island 7:07.93 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
88 Donahue, Makayla FR Merritt Island 7:10.13 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
89 Michel, Genaysha JR Miami Carol City 7:11.83 John Battle III All Star Mar 2, 2019
90 Nickerson, Aisha SO Miami Carol City 7:12.06 John Battle III All Star Mar 2, 2019
91 Russo, Mitchell FR Mater Academy 7:14.10 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
92 Slis, Brooke FR Heritage 7:15.41 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
93 Jarrin, Martina SO Jensen Beach 7:20.70 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
94 Lima, Sophia SO Heritage 7:22.51 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
95 Diaz, Sofia SO Hialeah-Miami Lakes 7:26.26 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
96 Mendoza, Crystal SR Eau Gallie 7:27.24 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
97 Zeman, Janel SO Sebastian River 7:28.81 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
98 Yera, Catalina FR Mater Academy 7:31.36 Belen Home Meet #1 Feb 26, 2019
99 Hummel, Shealiann SO Okeechobee 7:31.92 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
100 Jacobs, Ann JR Heritage 7:36.24 Satellite High Invitational Feb 22, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Weiler, Thomas JR South Fork 9:31.27 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Gomez, Diego SO Belen Jesuit Prep 9:36.20 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
3 Martinez, Andy SR Viera 9:45.53 Florida Relays Mar 28, 2019
4 Vento, Javier SO Belen Jesuit Prep 9:47.22 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
5 Magoulas, Adam FR Belen Jesuit Prep 9:53.16 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
6 Lesh, John JR Dwyer 9:54.87 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
7 Fernandez, Christian SO Belen Jesuit Prep 9:56.60 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
8 Benitez, Giancarlo SR Belen Jesuit Prep 10:00.62 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
9 Roa, Sebastian SR Belen Jesuit Prep 10:01.87 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
10 Cheek, Brayden SO West Shore 10:04.59 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
11 Bryan, Matthew JR Belen Jesuit Prep 10:08.40 Belen Home Meet #1 Feb 26, 2019
12 Nunes, Gabriel JR Belen Jesuit Prep 10:08.76 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
13 Pineda, Jonathan JR Doral Academy 10:15.01 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
14 Toppi, Michael FR Viera 10:25.18 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
15 FORD, AIDEN SO Doral Academy 10:28.20 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
16 Hemann, Jarrod JR South Fork 10:29.00 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
17 Hidalgo, Nicolas SO Belen Jesuit Prep 10:30.14 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
18 Gencarelli, Giuliano JR Dwyer 10:32.31 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
19 Villasuso, Aiden SO Belen Jesuit Prep 10:36.81 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
20 Valverde, Bryce JR West Shore 10:37.91 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
21 Pinto, Bradley JR South Fork 10:40.13 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
22 Noel, Stenly SO Ely 10:41.08 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
23 Bodden, Kristain SR Mater Academy 10:42.92 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
24 Crawford, Brandon SO Heritage 10:44.69 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
25 Naberhaus, Robbie SO Viera 10:45.40 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
26 Shenbaum, Michael JR Viera 10:46.55 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
27 Pinto, Nathan FR South Fork 10:51.69 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
28 Andrade, Nicollas JR West Boca Raton 10:54.08 Warrior Invitational Mar 1, 2019
29 Reinecke, Daniel FR Heritage 10:54.45 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
30 Krbec, Tadeas JR Merritt Island 10:55.03 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
31 Hernandez, Isaiah SO Eau Gallie 10:57.06 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
32 Lau, Marcio SR Doral Academy 10:57.77 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
33 Oliver, Samuel SO West Shore 10:58.89 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
34 Charles, Vince JR Pembroke Pines Charter 10:59.43 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
35 Schiffer, Louis SO Viera 10:59.49 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
36 Patel, Rahul SR West Boca Raton 11:00.48 Warrior Invitational Mar 1, 2019
37 Barragan, Eduardo FR South Fork 11:02.08 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
38 GOMEZ, CESAR JR Doral Academy 11:03.57 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
39 Baker, Bryan JR Viera 11:04.94 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
40 Joseph, Isiah JR Dillard 11:07.13 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
41 Duque, Tomas FR Belen Jesuit Prep 11:08.40 Belen Home Meet #1 Feb 26, 2019
42 Thompson, Evan SO Merritt Island 11:08.70 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
43 Paladino, Zachery SO Merritt Island 11:08.92 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
44 Ramos, Matthew SO Dwyer 11:09.76 Warrior Invitational Mar 1, 2019
45 Sanchez, Vicente JR Belen Jesuit Prep 11:10.28 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
46 Rodriguez, Julian FR Belen Jesuit Prep 11:14.34 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
47 Morales, Lucas FR Belen Jesuit Prep 11:15.55 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
48 Guillaume, Jeremiah JR Boyd Anderson 11:16.01 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
49 Ruiz, Joshua 7 Belen Jesuit Prep 11:19.25 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
50 Thomas, Harlen SR Dillard 11:22.24 John Battle III All Star Mar 2, 2019
51 Lefebure, Cole SR Sebastian River 11:24.65 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
52 Booth, Justis SO Jensen Beach 11:24.93 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
53 Day, Seth SO Heritage 11:25.56 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
54 Sherrod, Jermaine JR Dillard 11:28.17 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
55 Souza, Henrique SR Belen Jesuit Prep 11:32.40 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
56 Durand, Heintz FR Northeast (OP) 11:32.45 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
57 Spurgin, Broderick FR South Broward 11:34.26 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019
58 Magarino, Diego 6 Belen Jesuit Prep 11:34.77 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
59 Pierre, Christopher JR Ely 11:38.88 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
60 Strom, Conner FR Jensen Beach 11:39.73 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
61 Arnold, Diego SO Dillard 11:40.04 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019
62 Friend, Zachary FR Okeechobee 11:40.52 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
63 Mestre, Joaquin 7 Belen Jesuit Prep 11:41.31 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
64 Rausch, Ethan SO South Fork 11:42.27 Warrior Invitational Mar 1, 2019
65 ROHLFS, MATEO SR Doral Academy 11:43.40 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
66 johnson, kevin FR Dillard 11:44.17 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019
67 McDonald, Ascher SR Bayside 11:44.53 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
68 Gill, Dashon 7 Dillard 11:47.93 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
69 Ohrn, Kevin JR South Fork 11:50.05 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
70 Manzano-Meja, Matthew FR Boynton Beach 11:50.47 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
71 Trillo, Gustavo SR Bayside 11:51.22 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
72 Rodriguez, Jesse SO Belen Jesuit Prep 11:52.81 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
73 Beagle, Mark SO Jensen Beach 11:52.95 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
74 Francisco-Juan, David SO South Fork 11:53.82 South Fork Invitational Feb 22, 2019
75 McAdams, Cristian JR Sebastian River 11:57.67 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
76 Campbell, Delmar JR Boyd Anderson 11:59.49 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
77 JOHNSTON, REECE SO Sebastian River 12:01.28 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
78 Trejo, Kevin FR South Fork 12:01.94 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
79 Hendricks, Lincoln FR Merritt Island 12:02.22 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
80 Hilarie, Simon SO Ely 12:02.98 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
81 Burgener, Jack FR South Fork 12:03.86 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
82 Kuhn, Alexander FR Belen Jesuit Prep 12:05.97 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
83 Lammers , Skylar JR Heritage 12:06.21 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
84 Dasilva, Eric JR Olympic Heights 12:06.45 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
85 Willis , Braden FR Heritage 12:06.92 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
86 Parks, Joseph SO Palm Bay 12:07.65 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
87 Pham, Alan FR West Boca Raton 12:09.19 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
88 RODRIGUEZ, JULIAN SO Doral Academy 12:12.70 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
89 Joseph, Felder SR Northeast (OP) 12:12.87 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
90 Demetrius, Sebastien SR Ely 12:13.05 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
91 Thomas, Brayden SO Viera 12:13.35 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
92 Bevell, Alex FR South Fork 12:16.97 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
93 Purkerson, Jack SO West Shore 12:21.17 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
94 Bracken, Sawyer SO West Shore 12:21.22 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
95 ESTRADA, ALECK SO Doral Academy 12:22.73 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
96 Larrea, Andres 7 Belen Jesuit Prep 12:23.11 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
97 Prophete, Treyvon SO Miami Central 12:23.64 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
98 Phillips, Daniel FR Okeechobee 12:25.08 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
99 Bigelow, Dylan SR Bayside 12:25.15 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
100 Sharabi, Adam FR West Boca Raton 12:33.63 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Lastra, Valarie JR Mater Academy 10:37.15 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
2 Babilonia, Isabella SO Viera 11:29.91 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
3 Burgos, Nina SR Miami Northwestern 11:30.58 Florida Relays Mar 28, 2019
4 Martin, Hannah JR South Fork 11:31.39 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
5 Coleman, Christiana 7 Dillard 11:40.46 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
6 Cavendish, Emma JR Dwyer 11:45.61 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
7 ANDRESSOHN , Rahyah JR Mater Academy 12:03.42 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
8 Bell, Asia SO Miami Northwestern 12:03.84 Florida Relays Mar 28, 2019
9 Sesta, Taylor SO South Fork 12:13.22 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
10 Powell, Valencia SR Dillard 12:15.42 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
11 Weiler, Madeline FR South Fork 12:16.24 Florida Relays Mar 28, 2019
12 ANDRESSOHN , Rayah JR Mater Academy 12:16.70 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
13 Siviter, Brooke SO Viera 12:16.78 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
14 Starr, Rachel JR Bayside 12:24.87 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
15 Roach, Annabel Dwyer 12:53.89 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
16 Hemann, Kailee FR South Fork 12:58.20 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
17 Nevers, Semouya JR Dillard 12:58.81 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019
18 Fournier, kaylee FR Heritage 13:06.35 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
19 Fentress, Elena SO Viera 13:14.49 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
20 Garcia, Carla SR Reagan 13:19.37 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
21 PEREZ, SABRINA SO Doral Academy 13:19.60 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
22 MATA, ANA SOFIA JR Doral Academy 13:37.78 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
23 Brown, Sammya FR Miami Norland 13:49.15 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019
24 BETANCOURTH, NAOMI SO Doral Academy 13:53.56 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
25 Salter, Kelli SO Eau Gallie 13:54.06 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
26 Lickstein, Jessica FR Dwyer 13:55.61 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
27 Bailly, Sophia FR West Shore 14:03.09 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
28 Roberts, Kashi SO Dillard 14:06.48 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
29 Kennedy, Delaney SO West Boca Raton 14:13.82 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
30 Ward, Anna Sophia JR South Fork 14:15.66 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
31 Kerbs, Kayla SO Dwyer 14:29.90 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
32 Zayas, Olivia JR Jensen Beach 14:30.73 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
33 Miller, Mackenzie FR Heritage 14:38.42 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
34 Garridolee, Karina FR West Shore 14:50.20 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
35 Delgado, Alexandra SO South Fork 14:53.99 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
36 Noel, Esther FR Merritt Island 15:05.26 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
37 Ramos, Raven SR Dwyer 15:12.60 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
38 CERCHIA, KELLY SR Goleman 15:28.50 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
39 Novac, Lily FR Merritt Island 15:34.00 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
40 Ruiz, Camila 7 Doral Academy 15:35.81 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
41 Nugent, Ashley JR Jensen Beach 15:38.49 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
42 Watts, Jahn-Na JR Heritage 15:47.83 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
43 Huari, Karina JR Heritage 15:48.15 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
44 Julian, Brook JR Okeechobee 16:01.21 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
45 Beard, Zoe SR Bayside 16:07.40 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
46 Lima, Sophia SO Heritage 16:45.05 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
47 Hancock, Madison SR Okeechobee 17:14.92 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
48 Zeman, Janel SO Sebastian River 18:05.33 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
49 Perez, Natalie SR Bayside 18:14.08 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
50 Reinecke, Elena FR Heritage 18:48.08 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
51 Jacobs, Ann JR Heritage 19:11.47 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
52 Macgowan, Carolyn SR Bayside 19:15.36 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
53 Hummel, Shealiann SO Okeechobee 19:21.21 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
54 CONTRERAS, AMANDA SR Goleman 20:36.99 Royal Open 2019 Feb 22, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Hart, Markalah JR Miami Northwestern 13.87 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019 1.8
2 Thomas, Amaya SR Northeast (OP) 14.06 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 1.0
3 Kinloch, Amanda SO Pembroke Pines Charter 14.20 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.5
4 De La Rosa, Brianna SR Doral Academy 14.21 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
5 Hanson, Kesona JR Northeast (OP) 14.50 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 2.0
6 Saunders, Erin SR Dillard 14.59 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.5
7 Johnson, Kouraje SO Miami Northwestern 14.79 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 2.2
8 Mc Minn, Tiana SR Miami Norland 14.82 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
9 Fuller, Peter-Shae SO Boyd Anderson 15.34 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.5
10 Milford, Jaylah SO Miami Northwestern 15.46 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 1.3
11 Cassels, Holly JR Dwyer 15.51 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.0
12 Jobe, Stephanie JR Miami Northwestern 15.79 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
13 Cohen, Dayna JR Ely 15.80 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.6
14 Madison, Natalia SO Dwyer 15.82 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019 -1.2
15 Devoe, Tiana SO Merritt Island 16.21 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
16 Cole, Tae-jauhna SO Boyd Anderson 16.25 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.6
17 Preslume, Ahniesha SR Boyd Anderson 16.93 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019 0.4
18 Daniels, Aleria JR Palm Beach Lakes 17.10 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 1.0
19 Sokol, Giovanna JR South Fork 17.12 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 1.0
20 Young, Chloe FR Dwyer 17.16 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.8
21 Myles, Melissa SO Dwyer 17.31 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.0
22 Mattis, Latina SR Miami Norland 17.32 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
23 Jarrett, Regina SO Boyd Anderson 17.38 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.5
24 Ferguson, Zori-Ann JR Palm Beach Lakes 17.39 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 0.3
25 Gragg, Maia SR Eau Gallie 17.90 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
26 Miller, Darnedra FR Miami Northwestern 18.09 Big Blue VIII Mar 2, 2019 0.5
27 Fleurimond, Shanice JR Dwyer 18.11 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
27 Muncey, Bethany FR Heritage 18.11 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019 -1.2
29 Hollis, Cordelia SO Heritage 18.20 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -2.3
30 Thomas, Kennedy FR Viera 18.27 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -1.1
31 Henriques, Azariah JR Miami Carol City 18.39 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
32 Collette, Jolie SO South Fork 18.52 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.8
33 Roberts, Rehn FR Dwyer 18.75 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.7
34 Coleman, Asia SR Eau Gallie 18.79 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -2.3
35 Quinn, Mackenzie JR Jensen Beach 18.94 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.8
36 Rogers, La'Nia FR Port St. Lucie 19.10 Cobra Relays Mar 7, 2019
37 Murray, Jhenelle SO Boyd Anderson 19.35 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -0.2
38 Louriston , Lillian SO Boyd Anderson 19.43 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
39 Boone, Ashanti JR Eau Gallie 19.66 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
40 Fernandez, Shakira FR Merritt Island 19.76 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -2.3
41 Kelley, Carolyn JR Viera 19.78 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -4.3
42 Fox, Tezaria SR Dwyer 19.94 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
43 Stroh, Delaney SO Merritt Island 19.99 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
44 Torres, Alexis JR Miami Norland 20.11 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 +0.0
45 Tello, Kianny SO Jensen Beach 20.20 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 5.4
46 Manning, Sierra FR Merritt Island 20.22 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
47 Fox, Devin SO Viera 20.27 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
48 Cayenne, Aniah SR Ely 20.32 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.2
49 DAVIS, JAZMIN SO Goleman 20.36 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.5
50 Johnson, Lanaria SR Dwyer 20.54 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
51 Jacobs, Ann JR Heritage 20.60 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
52 Morris, Briana SO Miami Norland 20.73 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -1.2
53 Parker, Nina SO Bayside 20.76 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -2.3
53 Wemyss, Lauryn JR Merritt Island 20.76 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -2.3
55 Celestini, Cara JR Viera 20.83 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
56 Taylor, Jade SR West Boca Raton 20.86 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
56 Tillman, Raechel JR Port St. Lucie 20.86 Cobra Relays Mar 7, 2019
58 McKenzie, Deandrea SR Heritage 21.18 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
59 Keziah, Moses JR Miami Norland 21.50 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -1.8
60 Barrett, Blyss SO Bayside 21.56 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -1.1
60 Maguire, Kasey SO Okeechobee 21.56 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.3
62 Robinson, Tabitha SO Boyd Anderson 21.62 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
63 Howell, Isabella FR Merritt Island 21.68 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
64 Ganeto-Pressley, Zaida FR Palm Bay 21.77 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
65 Walker, Sasha JR Port St. Lucie 22.38 Cobra Relays Mar 7, 2019
66 Densmore, Ellen FR South Fork 23.00 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 1.0
67 Rheaume-Panto, Faelynn Jensen Beach 24.11 Falcon Invitational Mar 25, 2019
68 Beard, Zoe SR Bayside 24.25 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
69 Cunningham , Ciara FR Boyd Anderson 27.76 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Williams , Jevon JR Ely 13.94 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 1.0
2 Philippe, Jerry SO Boyd Anderson 13.97 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 1.0
3 Johnson, Amari SR Miami Carol City 14.13 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
4 Holmes, Torry SR Miami Northwestern 14.21 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
5 Thomas, Kallem JR Palm Beach Lakes 14.70 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019 -1.5
6 Blackmon, Matthew SO Palm Bay 15.06 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019 -1.5
7 Williams, Antorey JR Palm Beach Lakes 15.20 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -0.2
8 Joseph, Maxeau JR Miami Carol City 15.28 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
9 Brown, Kemani JR Miami Northwestern 15.36 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 1.9
10 Saint Fleur, John SR Ely 15.60 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.9
11 Harvey, Tyler JR Palm Beach Lakes 15.65 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.4
12 Leiva, David JR Belen Jesuit Prep 15.75 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
13 Shelburne, Deantalique SR Viera 15.89 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
14 Watson, Destin SO Eau Gallie 15.90 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019 0.6
15 Sherr, Leevon SR Viera 15.94 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
16 Thomas, Jameli FR Boyd Anderson 16.05 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
17 Aime, Jeff JR Heritage 16.06 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
18 Brown, Derick FR Ely 16.10 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 2.4
19 Arenas, Brandon FR Northeast (OP) 16.27 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.1
20 Mojica-Rivera, Joshua SR Jensen Beach 16.42 Falcon Invitational Mar 25, 2019
21 Huntor, Khalil FR Miami Northwestern 16.45 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 2.2
22 Peterson, Dashawn FR Ely 16.50 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019 2.6
23 Williams, Marcel JR Miami Carol City 16.59 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.7
24 Santerre, Jasen SR Boynton Beach 16.60 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.4
25 Gesner, Jeff SR Boynton Beach 16.62 Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
26 Dotson, Joel SR Ely 16.64 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.1
27 Garces, Angel FR Miami Norland 16.70 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
28 Brown, Kyree SO Sebastian River 16.71 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 2.3
29 Sangster, Tyrese JR Northeast (OP) 16.95 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.9
30 Ampa, Devon SR Viera 17.06 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
31 Jean-Baptiste-Hig, Desmond SR Merritt Island 17.09 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -1.1
32 Dunbar, Jakorey SR Dwyer 17.26 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.6
33 Dailey, Nickalus JR Sebastian River 17.44 Cobra Relays Mar 7, 2019
34 Skarbowski, Erik JR Jensen Beach 17.62 Cobra Relays Mar 7, 2019
35 Phoenix, Laverne SR Jensen Beach 17.74 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.0
36 Pughsley, Donald SR Boyd Anderson 18.14 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.1
37 Moore, Rakwon SR Merritt Island 18.16 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
38 Daley, Kyle JR Heritage 18.52 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -1.1
39 Dominque, Hanson JR Port St. Lucie 18.57 South Fork Invitational Feb 22, 2019 2.1
40 Tally, Quintavious SO Dwyer 18.61 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 0.1
41 Dufresne, Louma SO Northeast (OP) 18.66 Fort Lauderdale Home Meet #1 Feb 12, 2019
42 Graham, Zamari JR Miami Norland 18.69 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 -0.1
43 Hernandez, Jorge FR Belen Jesuit Prep 18.84 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
44 Goode, Devonte JR Heritage 18.87 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
45 Mitchell, Devarius SO Merritt Island 19.06 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
46 Chevrin, Garniel FR Goleman 19.23 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 -0.1
47 Maragh, Linval JR Bayside 19.37 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -2.1
48 Butler, John SO Sebastian River 19.47 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -1.1
49 Frroki, Joseph SR Viera 19.53 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
50 Osbourne, Caleb SO Viera 19.56 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
51 Ferguson, Troy SO Dwyer 19.64 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
52 Verilus, Seth SR Dwyer 19.67 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
53 Martinez, Roberto SR Hollywood Hills 19.86 BCAA South Central Qualifier Mar 18, 2019 1.4
54 Uiysse, Allan SO Boynton Beach 20.06 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -0.5
55 Braceras, William JR Belen Jesuit Prep 20.24 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 -0.1
56 Pollard-Martin , Camryn FR Heritage 20.28 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
57 San Juan, Austin SO Belen Jesuit Prep 20.51 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
58 Hahn, Nicholas JR Port St. Lucie 20.56 Cobra Relays Mar 7, 2019
59 Scott, Josiah JR Port St. Lucie 20.59 Cobra Relays Mar 7, 2019
60 Carrasquillo, Jay SR Bayside 20.74 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
61 Walker, Keyvon SO Dillard 20.83 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.1
62 Giles, Donovan FR Viera 20.90 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
62 Howell, Allan SO Goleman 20.90 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.7
64 Thomspon, Camrin SO Goleman 20.94 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 -0.1
65 Turner , Lyndell FR Heritage 21.17 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
66 ALEXIS, GARRY FR Sebastian River 21.26 Cobra Relays Mar 7, 2019
67 Kapper, Francis SO Merritt Island 21.31 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
68 Cohon, Marc JR West Boca Raton 21.46 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.6
69 Holder, Damian FR Miami Norland 21.55 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 -0.1
70 Garcia, Julio SO Merritt Island 21.57 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
71 Ramos, Matthew SO Dwyer 21.90 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.1
72 Cherilus , Rodney SO Heritage 21.94 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -2.1
73 Horace, Sageny SO Port St. Lucie 22.16 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -2.1
74 Dieurestil, Kenny SO Bayside 22.18 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019 -1.0
75 Oliu, Daniel SO Belen Jesuit Prep 22.41 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
76 Yuhas, Elijah FR Port St. Lucie 22.43 Cobra Relays Mar 7, 2019
77 Lewis, Maalik SR Reagan 22.82 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.7
78 Woods, Jalen SR Viera 25.65 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 -0.7

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Williams , Jevon JR Ely 37.30 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
2 Johnson, Amari SR Miami Carol City 37.48 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
3 Philippe, Jerry SO Boyd Anderson 38.43 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
4 Joseph, Maxeau JR Miami Carol City 38.77 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
5 Holmes, Torry SR Miami Northwestern 39.32 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
6 Thomas, Kallem JR Palm Beach Lakes 39.55 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
7 Sangster, Tyrese JR Northeast (OP) 39.70 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
8 Smith, Victor JR Palm Beach Lakes 40.08 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
9 Williams, Marcel JR Miami Carol City 40.39 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
10 Watson, Destin SO Eau Gallie 40.44 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
11 Brown, Kemani JR Miami Northwestern 40.98 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
12 Gesner, Jeff SR Boynton Beach 41.02 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
13 Reynolds, Reginald JR Heritage 41.09 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
14 Shelburne, Deantalique SR Viera 41.27 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
15 Thomas, Jameli FR Boyd Anderson 41.31 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
16 Milhomme, Marvens SR Northeast (OP) 41.36 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
17 Blackmon, Matthew SO Palm Bay 41.60 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
18 Howell, Jahari JR Northeast (OP) 41.77 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
19 Thurston, Jacory SR Ely 41.79 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
20 Harvey, Tyler JR Palm Beach Lakes 41.82 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
21 Harris, Courtney SR Boynton Beach 41.83 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
22 Graham, Zamari JR Miami Norland 42.18 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
22 Yearby, Montavious SR Port St. Lucie 42.18 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
24 Robinson, Ryan SR Merritt Island 42.38 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
25 Saint Fleur, John SR Ely 42.71 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
26 Thompson, Troy SR Dwyer 42.83 Warrior Invitational Mar 1, 2019
27 Aime, Jeff JR Heritage 42.94 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
28 Arenas, Brandon FR Northeast (OP) 43.07 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
29 Wallace, Joseph SR Boyd Anderson 43.09 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
30 Garces, Angel FR Miami Norland 43.11 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
31 Dufresne, Louma SO Northeast (OP) 43.14 John Battle III All Star Mar 2, 2019
32 Sherr, Leevon SR Viera 43.24 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
33 Santerre, Jasen SR Boynton Beach 43.25 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
34 Hamilton, Justin JR Bayside 43.36 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
35 Williams, Antorey JR Palm Beach Lakes 43.42 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
36 Verilus, Seth SR Dwyer 43.50 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
37 Daley, Kyle JR Heritage 43.61 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
38 Huntor, Khalil FR Miami Northwestern 43.73 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
39 Huete, Alfredo FR Belen Jesuit Prep 43.98 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
40 COLLADO, ALEXANDER SO Goleman 44.40 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
41 Ampa, Devon SR Viera 44.55 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
42 Colo, Robert SR South Fork 44.67 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
42 Mitchell, Devarius SO Merritt Island 44.67 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
44 Hernandez, Jorge FR Belen Jesuit Prep 44.69 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
45 Dotson, Joel SR Ely 44.72 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
45 Leiva, David JR Belen Jesuit Prep 44.72 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
47 Peterson, Dashawn FR Ely 44.77 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
48 Stringer, Amari JR Miami Northwestern 44.78 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
49 Dailey, Nickalus JR Sebastian River 44.90 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
50 Campbell, Jonathan JR Palm Beach Lakes 44.93 John Battle III All Star Mar 2, 2019
51 Mojica-Rivera, Joshua SR Jensen Beach 45.01 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
52 Jean-Baptiste-Hig, Desmond SR Merritt Island 45.16 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
53 Osbourne, Caleb SO Viera 45.25 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
54 Moore, Rakwon SR Merritt Island 45.27 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
55 Brown, Kyree SO Sebastian River 45.35 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
56 Andrade, Nicollas JR West Boca Raton 45.50 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
57 Skarbowski, Erik JR Jensen Beach 45.51 Cobra Relays Mar 7, 2019
58 Tally, Quintavious SO Dwyer 45.79 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
59 Gragg, Jaden SR Eau Gallie 45.84 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
60 Pughsley, Donald SR Boyd Anderson 45.89 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
61 Walker, Keyvon SO Dillard 45.95 John Battle III All Star Mar 2, 2019
62 Phoenix, Laverne SR Jensen Beach 45.96 Falcon Invitational Mar 25, 2019
63 Ferguson, Troy SO Dwyer 45.97 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
64 Monde, Jeremiah FR Pembroke Pines Charter 46.39 John Battle III All Star Mar 2, 2019
65 Garcia, Julio SO Merritt Island 46.76 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
66 Maragh, Linval JR Bayside 47.03 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
67 ZUNIGA, ROGER SR Doral Academy 47.56 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
68 Escarment, Michael FR Dillard 47.57 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019
69 Frroki, Joseph SR Viera 47.72 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
70 Cherilus , Rodney SO Heritage 47.89 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
71 Johnson-Perry, Chatavion SO Heritage 47.96 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
72 Hamilton, Brandon JR Jensen Beach 48.13 Falcon Invitational Mar 25, 2019
73 Theodore , Fuge SO Olympic Heights 48.29 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
74 San Juan, Austin SO Belen Jesuit Prep 48.35 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
75 Uiysse, Allan SO Boynton Beach 48.38 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
76 Giles, Donovan FR Viera 48.72 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
77 Braceras, William JR Belen Jesuit Prep 48.85 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
78 Martinez, Roberto SR Hollywood Hills 49.16 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
79 Holder, Damian FR Miami Norland 49.29 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
80 Kapper, Francis SO Merritt Island 49.60 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
81 ALEXIS, GARRY FR Sebastian River 50.12 Cobra Relays Mar 7, 2019
82 Lucas, Jermile SO Hollywood Hills 50.21 Coral Springs Meet #4 Apr 3, 2019
83 Noel, Stanley SR West Boca Raton 50.81 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
84 Bennett, Raymond FR Miami Central 50.92 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
85 Holzendor, Kenonte SR Dwyer 51.33 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
86 St. Louis, Nelson SO Port St. Lucie 51.53 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
87 Winston, Bashmir JR Port St. Lucie 51.60 Cobra Relays Mar 7, 2019
88 Cohon, Marc JR West Boca Raton 52.20 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
89 Oliu, Daniel SO Belen Jesuit Prep 52.78 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
90 Wellborn, Abel FR Merritt Island 52.85 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
91 Espady, Patrick JR Jensen Beach 53.15 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
92 Watkins, Andrew SR Bayside 53.29 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
93 Carrasquillo, Jay SR Bayside 53.50 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
94 Woods, Jalen SR Viera 56.08 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
95 Lewis, Maalik SR Reagan 58.04 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
96 Wittig, Tyler SO Merritt Island 58.41 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Hart, Markalah JR Miami Northwestern 42.86 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
2 Kinloch, Amanda SO Pembroke Pines Charter 42.93 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
3 De La Rosa, Brianna SR Doral Academy 43.83 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
4 Fuller, Peter-Shae SO Boyd Anderson 43.93 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
5 Cunningham, Giavonni SR Northeast (OP) 44.18 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
6 Cassels, Holly JR Dwyer 44.31 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
7 Hanson, Kesona JR Northeast (OP) 44.56 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
8 Thomas, Amaya SR Northeast (OP) 45.03 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
9 Fleurimond, Shanice JR Dwyer 45.15 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
10 Mc Minn, Tiana SR Miami Norland 45.87 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
11 Johnson, Kouraje SO Miami Northwestern 46.07 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019
12 Baker, Paris FR Miami Northwestern 46.28 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
13 Milford, Jaylah SO Miami Northwestern 46.62 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
14 Cole, Tae-jauhna SO Boyd Anderson 46.92 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
15 Saunders, Erin SR Dillard 46.96 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
16 Devoe, Tiana SO Merritt Island 48.07 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
17 Rader, Morgan JR Jensen Beach 49.16 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
18 Jobe, Stephanie JR Miami Northwestern 49.33 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
19 Mattis, Latina SR Miami Norland 49.63 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019
20 Myles, Melissa SO Dwyer 49.65 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
21 Ferguson, Zori-Ann JR Palm Beach Lakes 49.72 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
22 Frederick, Emauria JR Boynton Beach 49.99 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
23 Miller, Darnedra FR Miami Northwestern 50.09 Big Blue VIII Mar 2, 2019
24 Daniels, Aleria JR Palm Beach Lakes 50.33 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
25 Ngodu, Niani SO Dillard 50.40 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
26 Taylor, Jade SR West Boca Raton 50.50 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
27 Cohen, Dayna JR Ely 50.84 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
28 Yon, Shi-Lynn FR Eau Gallie 50.92 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
29 Stewart, Jaeda JR Viera 51.65 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
30 Thomas, Kennedy FR Viera 52.03 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
31 Preslume, Ahniesha SR Boyd Anderson 52.73 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
32 Kelley, Carolyn JR Viera 52.77 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
33 Roberts, Rehn FR Dwyer 53.61 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
34 Spells, Nigeria SR Dillard 53.81 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019
35 Muncey, Bethany FR Heritage 54.57 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
36 Cayenne, Aniah SR Ely 55.33 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
37 Stroh, Delaney SO Merritt Island 55.38 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
38 Keziah, Moses JR Miami Norland 55.44 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
39 Fernandez, Shakira FR Merritt Island 55.81 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
40 DAVIS, JAZMIN SO Goleman 55.91 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
41 Fox, Devin SO Viera 55.97 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
42 Densmore, Ellen FR South Fork 56.03 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
43 Arthur, Halli SO Olympic Heights 56.22 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
44 Sinclair, Macie FR Merritt Island 56.44 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
45 Collette, Jolie SO South Fork 56.51 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
46 hunt, tylinn JR Boynton Beach 56.78 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
47 Jarrett, Regina SO Boyd Anderson 56.81 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
48 Ganeto-Pressley, Zaida FR Palm Bay 56.93 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
49 Sokol, Giovanna JR South Fork 57.28 South Fork Invitational Feb 22, 2019
50 Manning, Sierra FR Merritt Island 58.28 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
51 Braddy, Cletta SR Heritage 58.34 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
52 Barrett, Blyss SO Bayside 58.53 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
53 Howell, Isabella FR Merritt Island 58.58 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
54 Palacio, Genessis SO Heritage 58.60 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
55 Morris, Briana SO Miami Norland 58.77 Big Blue VIII Mar 2, 2019
56 McKenzie, Deandrea SR Heritage 59.22 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
57 Quinn, Mackenzie JR Jensen Beach 59.61 Cobra Relays Mar 7, 2019
58 Jahmeia, Henry SO Miami Norland 59.72 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019
58 Wemyss, Lauryn JR Merritt Island 59.72 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
60 Torres, Alexis JR Miami Norland 59.99 Big Blue VIII Mar 2, 2019
61 Hawkins, Brooke SO South Fork 1:00.55 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
62 CANELLIZ, NATALIE SR Goleman 1:01.08 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
63 Morris, Briana SO Miami Norland 1:01.19 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
64 McNichol, Keirra FR Boyd Anderson 1:01.47 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
65 Parker, Nina SO Bayside 1:01.81 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
66 Maguire, Kasey SO Okeechobee 1:02.23 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
67 Cox, Bailey FR Merritt Island 1:02.98 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
68 Gacionyte, Martyna JR Merritt Island 1:03.28 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
69 Chauvin, Elise FR West Shore 1:03.38 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
70 Jacobs, Ann JR Heritage 1:03.96 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
71 Celestini, Cara JR Viera 1:04.25 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
72 Rheaume-Panto, Faelynn FR Jensen Beach 1:04.61 Cobra Relays Mar 7, 2019
73 Okur, Chyanne JR Dwyer 1:05.97 Warrior Invitational Mar 1, 2019
74 Vander, Alexis JR West Shore 1:06.89 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
75 Delgado, Alexandra SO South Fork 1:08.42 South Fork Invitational Feb 22, 2019
76 Matthews, Shaylan FR Heritage 1:08.71 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
77 Henriques, Azariah JR Miami Carol City 1:10.16 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019
78 Morgan, Raven FR West Shore 1:12.28 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
79 Santamaria, Veronica JR West Shore 1:16.88 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Miami Northwestern 40.36 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
2 Dillard 41.48 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019
3 Boyd Anderson 41.85 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
4 Northeast (OP) 41.90 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
5 Ely 41.94 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
6 Miami Carol City 42.16 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
7 Miami Central 42.59 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
8 Viera 42.71 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
9 South Broward 43.48 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
10 Palm Beach Lakes 43.88 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
11 Heritage 44.17 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
12 Eau Gallie 44.40 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
13 Mater Academy 44.50 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
14 South Fork 44.60 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
15 Dwyer 44.69 Dwyer Panther Relays Mar 14, 2019
16 Boynton Beach 44.79 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
17 Belen Jesuit Prep 44.91 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
18 Jensen Beach 44.96 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
19 Miami Norland 44.97 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
20 Palm Bay 45.10 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
21 Sebastian River 45.19 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
22 Goleman 45.28 Warrior Invitational Mar 1, 2019
23 Merritt Island 45.40 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
24 Mourning 45.46 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
25 Hialeah-Miami Lakes 45.61 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
26 West Shore 45.65 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
27 Hollywood Hills 45.85 Coral Springs Meet #4 Apr 3, 2019
28 Olympic Heights 45.94 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
29 Port St. Lucie 46.13 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
30 Bayside 46.82 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
31 Doral Academy 49.51 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
32 Reagan 49.69 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Miami Northwestern 45.72 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Dillard 47.57 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
3 Northeast (OP) 47.99 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
4 Miami Norland 48.59 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
5 Ely 48.80 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
6 Miami Carol City 49.33 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
7 Pembroke Pines Charter 49.44 John Battle III All Star Mar 2, 2019
8 Dwyer 49.58 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
9 West Boca Raton 50.08 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
10 Boyd Anderson 50.15 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
11 Port St. Lucie 50.39 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
12 Viera 50.55 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
13 Palm Bay 51.51 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
14 Goleman 51.69 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
15 Palm Beach Lakes 51.91 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
16 Bayside 52.25 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
17 Heritage 52.52 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
18 Miami Central 52.82 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
19 Jensen Beach 53.06 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
20 Eau Gallie 53.44 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
21 West Shore 53.79 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
22 South Fork 54.40 Warrior Invitational Mar 1, 2019
23 Mourning 54.65 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
24 Olympic Heights 54.66 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
25 Merritt Island 56.16 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
26 Hialeah-Miami Lakes 57.90 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
27 Sebastian River 1:03.71 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Miami Northwestern 3:14.56 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Miami Carol City 3:14.71 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
3 Boyd Anderson 3:16.02 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
4 Dillard 3:16.43 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
5 Miami Norland 3:18.39 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
6 Ely 3:19.90 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
7 Palm Beach Lakes 3:22.84 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
8 South Broward 3:23.67 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
9 Northeast (OP) 3:24.18 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
10 Mater Academy 3:25.54 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
11 Dwyer 3:28.44 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
12 Miami Central 3:29.08 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019
13 Viera 3:29.88 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
14 Heritage 3:30.48 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
15 Belen Jesuit Prep 3:32.29 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
16 West Boca Raton 3:34.24 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
17 Sebastian River 3:35.46 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
18 Boynton Beach 3:36.64 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
19 Hialeah-Miami Lakes 3:39.38 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
20 Eau Gallie 3:40.33 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
21 Doral Academy 3:42.07 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
22 Merritt Island 3:43.65 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
23 South Fork 3:48.20 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
24 Bayside 3:48.82 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
25 Port St. Lucie 3:49.48 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
26 Okeechobee 3:50.99 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
27 Jensen Beach 3:51.67 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
28 Palm Bay 3:52.36 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
29 West Shore 3:53.23 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
30 Mourning 4:00.53 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
31 Goleman 4:04.00 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019

4 x 400 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Northeast (OP) 3:46.51 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
2 Miami Northwestern 3:47.99 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
3 Miami Norland 3:52.03 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
4 Dillard 3:58.23 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
5 Dwyer 4:01.47 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
6 Ely 4:06.13 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
7 Doral Academy 4:07.50 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
8 Mater Academy 4:08.70 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
9 Pembroke Pines Charter 4:11.00 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019
10 Palm Beach Lakes 4:12.05 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
11 Bayside 4:13.29 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
12 Viera 4:15.13 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
13 Miami Carol City 4:15.73 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
14 Boyd Anderson 4:19.44 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
15 Port St. Lucie 4:22.72 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
16 West Boca Raton 4:22.97 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
17 Miami Central 4:24.49 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
18 Jensen Beach 4:30.29 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
19 Goleman 4:31.00 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
20 Heritage 4:33.34 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
21 Eau Gallie 4:34.49 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
22 Merritt Island 4:39.94 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
23 West Shore 4:42.94 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
24 Palm Bay 4:44.45 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
25 South Fork 4:45.85 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
26 Okeechobee 4:49.51 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
27 Hialeah-Miami Lakes 4:53.91 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
28 Sebastian River 4:53.99 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
29 Olympic Heights 5:17.36 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
30 Mourning 5:28.35 GMAC Qualifier Mar 20, 2019

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Belen Jesuit Prep 8:02.28 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Dillard 8:04.33 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
3 Miami Northwestern 8:08.37 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
4 Viera 8:11.27 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
5 Miami Norland 8:11.41 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
6 West Boca Raton 8:16.47 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
7 Dwyer 8:18.66 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
8 Miami Carol City 8:20.50 John Battle III All Star Mar 2, 2019
9 Mater Academy 8:21.84 Florida Relays Mar 28, 2019
10 Doral Academy 8:22.64 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
11 Miami Central 8:28.09 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
12 Ely 8:29.20 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
13 Palm Beach Lakes 8:29.85 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
14 Heritage 8:32.05 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
15 Northeast (OP) 8:34.37 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
16 West Shore 8:37.25 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
17 Boyd Anderson 8:38.35 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
18 Sebastian River 8:48.83 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
19 South Fork 8:50.14 South Fork Invitational Feb 22, 2019
20 Merritt Island 8:51.41 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
21 Okeechobee 9:06.33 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
22 South Broward 9:09.35 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
23 Bayside 9:19.79 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
24 Palm Bay 9:21.23 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
25 Jensen Beach 9:24.06 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
26 Port St. Lucie 9:25.50 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
27 Eau Gallie 9:34.23 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
28 Goleman 9:35.73 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
29 Boynton Beach 10:13.64 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019

4 x 800 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Mater Academy 9:19.91 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
2 Miami Northwestern 9:29.96 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
3 Dillard 9:35.79 John Battle III All Star Mar 2, 2019
4 Dwyer 9:57.12 Florida Relays Mar 28, 2019
5 Northeast (OP) 9:59.65 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
6 Viera 10:05.39 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
7 Miami Norland 10:37.50 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
8 South Fork 10:37.62 South Fork Invitational Feb 22, 2019
9 Ely 10:43.65 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
10 Palm Beach Lakes 10:47.01 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
11 Bayside 10:56.56 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
12 Heritage 10:56.81 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
13 Merritt Island 11:02.99 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
14 Doral Academy 11:03.08 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
15 Jensen Beach 11:08.66 Cobra Relays Mar 7, 2019
16 Miami Carol City 11:09.41 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
17 West Boca Raton 11:10.02 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
18 Boyd Anderson 11:39.69 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
19 West Shore 11:56.75 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
20 Sebastian River 12:03.80 FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
21 Eau Gallie 12:04.66 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
22 Port St. Lucie 12:36.32 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
23 Goleman 12:37.22 Warrior Invitational Mar 1, 2019
24 Okeechobee 12:49.12 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Chaney, Donald JR Belen Jesuit Prep 2.13m 6' 11.75" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
2 Richards, Kimani SR Northeast (OP) 2.03m 6' 8" John Battle III All Star Mar 2, 2019
3 Dunbar, Jakorey SR Dwyer 1.87m 6' 1.5" Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
3 Harris, Courtney SR Boynton Beach 1.87m 6' 1.5" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
3 Reynolds, Reginald JR Heritage 1.87m 6' 1.5" FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
6 Brown, Tristian SO South Broward 1.84m 6' 0.5" FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
7 Ash, Joseph SR Merritt Island 1.83m 6' 0" FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
7 Chaney, Camron SR Viera 1.83m 6' 0" Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
9 Graham, Corey SR Northeast (OP) 1.82m 5' 11.5" Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
9 Theodore , Fuge SO Olympic Heights 1.82m 5' 11.5" Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
11 Graham, Tahjai SO Bayside 1.78m 5' 10" FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
11 Keaton, Kameron SR Sebastian River 1.78m 5' 10" Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
11 Mohr, Shamaar SR Viera 1.78m 5' 10" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
11 Smith, Chase SO Bayside 1.78m 5' 10" FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
11 Washington, Jatavius JR Bayside 1.78m 5' 10" FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
11 West, Kaysean JR Palm Bay 1.78m 5' 10" FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
17 Harrington, Derek SR Northeast (OP) 1.77m 5' 9.75" Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
18 Pughsley, Donald SR Boyd Anderson 1.74m 5' 8.5" FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
18 Williams , Jevon JR Ely 1.74m 5' 8.5" FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
20 Aime, Jeff JR Heritage 1.73m 5' 8" FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
20 Green, Taje SR Heritage 1.73m 5' 8" Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
22 Philippe, Jerry SO Boyd Anderson 1.69m 5' 6.5" FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
23 Fadayomi, Benjamin FR Sebastian River 1.68m 5' 6" FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
23 Goffigan, James SO Viera 1.68m 5' 6" Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
25 Dieudonne, Richard JR Boynton Beach 1.67m 5' 5.75" Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
25 NOLASCO, JUSTIN SR Goleman 1.67m 5' 5.75" Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
25 Norton, Bryce SO Viera 1.67m 5' 5.75" Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
25 Petit-homme, Winter SR Northeast (OP) 1.67m 5' 5.75" Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
25 Pinto, Bradley JR South Fork 1.67m 5' 5.75" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
25 Watson, Destin SO Eau Gallie 1.67m 5' 5.75" Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
31 Stafford, D'Andre JR Miami Carol City 1.65m 5' 5" John Battle III All Star Mar 2, 2019
32 Acosta-Rubio, Diego SO Pembroke Pines Charter 1.64m 5' 4.5" BCAA South Qualifier Mar 19, 2019
32 Collins, Darrell SR South Broward 1.64m 5' 4.5" FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
32 Piert, Evans JR Ely 1.64m 5' 4.5" FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
35 Estainvil, Wevendly JR Dwyer 1.62m 5' 3.75" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
35 Ohrn, Kevin JR South Fork 1.62m 5' 3.75" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
35 Penaloza, Bleiner SR Northeast (OP) 1.62m 5' 3.75" Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
35 Rausch, Ethan SO South Fork 1.62m 5' 3.75" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
39 Melidor, Jameskay SO Heritage 1.58m 5' 2.25" FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
40 Amerson , Keith FR Heritage 1.57m 5' 1.75" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
40 Anderson, Dorien JR Miami Norland 1.57m 5' 1.75" City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019
40 Canary, Garrett SR Goleman 1.57m 5' 1.75" FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
40 Dyges, Jermaine JR Northeast (OP) 1.57m 5' 1.75" Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
40 Scruggs, Jamis JR Miami Norland 1.57m 5' 1.75" City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019
40 Thurston, Jacory SR Ely 1.57m 5' 1.75" BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
46 Delgado, Justin SO Goleman 1.52m 4' 11.75" FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
46 Hernandez, Jorge FR Belen Jesuit Prep 1.52m 4' 11.75" FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
46 Morales, Carlos FR Belen Jesuit Prep 1.52m 4' 11.75" FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
46 SANCHEZ, JAIR JR Goleman 1.52m 4' 11.75" FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
50 Rothenberg, Alec JR South Fork 1.49m 4' 10.5" South Fork Invitational Feb 22, 2019
51 Tally, Quintavious SO Dwyer 1.42m 4' 7.75" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
52 Bradshaw, Destyn SO Boynton Beach 1.37m 4' 6" Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
53 Almeida, Adrian 6 Belen Jesuit Prep 1.27m 4' 2" CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
53 Leon, Diego 7 Belen Jesuit Prep 1.27m 4' 2" CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019

High Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Cassels, Holly JR Dwyer 1.65m 5' 5" Florida Relays Mar 28, 2019
2 Jobe, Stephanie JR Miami Northwestern 1.63m 5' 4.25" Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
2 Madison, Natalia SO Dwyer 1.63m 5' 4.25" Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
4 Grant, Gabrielle JR Miami Northwestern 1.62m 5' 3.75" Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
4 Joaseus, Bijou FR Boynton Beach 1.62m 5' 3.75" Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
4 Johnson, Genovea SR Dillard 1.62m 5' 3.75" 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
7 Beaker, Quinteka SR Miami Central 1.57m 5' 1.75" FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
7 Louriston , Lillian SO Boyd Anderson 1.57m 5' 1.75" FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
9 Gibson, Ternya JR Miami Carol City 1.52m 4' 11.75" FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
10 Heil, Janiyah SO Northeast (OP) 1.47m 4' 9.75" Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
10 Mareus, Bianca SR Sebastian River 1.47m 4' 9.75" Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
10 Rogers, La'Nia FR Port St. Lucie 1.47m 4' 9.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
10 Young, Chloe FR Dwyer 1.47m 4' 9.75" Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
14 Baptiste, Kenthia JR Bayside 1.43m 4' 8.25" FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
14 Garcia, Rebecca SO Bayside 1.43m 4' 8.25" FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
16 Jonas, Aliyah SR Dwyer 1.42m 4' 7.75" Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
16 McNichol, Keirra FR Boyd Anderson 1.42m 4' 7.75" FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
16 Ryland, Shamya JR Miami Norland 1.42m 4' 7.75" FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
19 Jones, Daisia FR Dillard 1.37m 4' 6" FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
19 Kinloch, Amanda SO Pembroke Pines Charter 1.37m 4' 6" FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
19 Muncey, Bethany FR Heritage 1.37m 4' 6" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
19 Stinson, Keoni SR Sebastian River 1.37m 4' 6" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
19 Wiggins, Tamiyah SO Sebastian River 1.37m 4' 6" Cobra Relays Mar 7, 2019
24 CANELLIZ, NATALIE SR Goleman 1.32m 4' 4" FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
24 Daniel, Janist FR Miami Northwestern 1.32m 4' 4" Louie Bing Classic Feb 15, 2019
24 Everett, Megan JR Goleman 1.32m 4' 4" Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
24 Lopez, Elisabeth SR Heritage 1.32m 4' 4" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
24 MacDonald, Avalon FR South Fork 1.32m 4' 4" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
24 McKenzie, Deandra JR Heritage 1.32m 4' 4" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
24 Ngodu, Niani SO Dillard 1.32m 4' 4" FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
31 Estrella, Amanda SO South Fork 1.27m 4' 2" Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
31 Flagg, Emily SO Viera 1.27m 4' 2" Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
31 Gorton, Mackenzie FR South Fork 1.27m 4' 2" South Fork Invitational Feb 22, 2019
31 Hutchinson, Adonjah SR Dillard 1.27m 4' 2" FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019
31 Johnson, Lanaria SR Dwyer 1.27m 4' 2" Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
31 Keziah, Moses JR Miami Norland 1.27m 4' 2" FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
31 Palacio, Genessis SO Heritage 1.27m 4' 2" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
38 DAVIS, JAZMIN SO Goleman 1.22m 4' 0" FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019
38 McKenzie, Deandrea SR Heritage 1.22m 4' 0" FHSAA 3A District 13 Apr 16, 2019
38 Nelson , Aglay FR Boyd Anderson 1.22m 4' 0" 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019

Pole Vault (Men)