February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's 1,600m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lawson McLeod SO Jesuit (Tampa) 4:21.69 10
2 Ryan Maney SO Plant 4:31.60 8
3 John McKenzie SR Seffner Christian 4:31.91 6
4 Edward Scheid SR Sunlake 4:36.47 5
5 Adam Nipper JR Seffner Christian 4:36.64 4
6 Wynne Thomas JR Plant 4:36.77 3
7 Ashton Deriso JR Forest 4:40.96 2
8 Taylor Dreyer SO Riverview 4:41.29 1
9 Colby Robbins SO Sunlake 4:42.85 -
10 Dalin Mitchell, Jr JR Seffner Christian 4:43.68 -
11 Parker Maddox SR Jesuit (Tampa) 4:44.74 -
12 Alex Pena FR Sunlake 4:44.99 -
13 Sebastian Hernandez Junior Wiregrass Ranch 4:46.50 -
14 Ogler Bartolon JR Dunbar 4:48.42 -
15 Andrew Guerrero JR George Jenkins 4:48.52 -
16 Danny Ramirez-Hernandez SR Plant City 4:50.57 -
17 Raekwon Hopkins SO Alonso 4:50.60 -
18 Jacob Braun FR East Lake 4:50.60 -
19 Will Connery JR Plant 4:51.41 -
20 Tristan VanHorn SR Plant 4:53.81 -
21 Dylan Loser   Auburndale 4:53.81 -
22 Jaime Gutierrez JR Lakewood Ranch 4:54.45 -
23 Jarod Poe SR Mitchell 4:55.44 -
24 Noah Palamar SR Mitchell 4:55.52 -
25 Brandon Castillo JR Land O'Lakes 4:56.21 -
26 Gavin Laielli JR Lakewood Ranch 4:57.95 -
27 Zack Poekert FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:58.13 -
28 Andrew Chambers JR George Jenkins 4:59.69 -
29 Ty Scott SO Bell Creek 5:00.48 -
30 Dylan Howard SO Braden River 5:01.92 -
31 John Rowsell JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:02.43 -
32 Justin Ludwig SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:02.87 -
33 Kevin Velazquez SO Alonso 5:02.97 -
34 Ethan Lyons SO Robinson 5:03.65 -
35 Riccardo Testini SO Riverview (Sarasota) 5:03.77 -
36 Brendan Roper FR Riverview (Sarasota) 5:04.25 -
37 Gage Rasmussen SR Plant City 5:04.27 -
38 Jahbari Newton SR Sickles 5:04.38 -
39 Ivan Martin-Padilla SO Dunbar 5:04.58 -
40 Oliver Warner FR Robinson 5:05.09 -
41 Andrew Villicana SR Mitchell 5:05.87 -
42 Joseph Obradovich JR Land O'Lakes 5:06.93 -
43 Solomon Lefleur   Auburndale 5:07.94 -
44 Ber'Narjay Jackson JR Dunbar 5:08.03 -
45 Chase Evans JR East Lake 5:08.38 -
46 Henry Green SO Robinson 5:08.49 -
47 Colby Fernandez SR Lakeland 5:08.59 -
48 Owen Catlett JR Lakewood Ranch 5:09.48 -
49 Christian Roque-Hernandez JR Tampa Bay Tech 5:09.73 -
50 Luke Scott SO Bell Creek 5:11.05 -
51 Colton Sims SO Riverview (Sarasota) 5:12.03 -
52 Dalton Sallengs FR Land O'Lakes 5:12.21 -
53 Ethan Zimmerman SO George Steinbrenner 5:12.76 -
54 Micah Kirkham SR Mulberry 5:13.05 -
55 Isaiah Wilcox JR Plant City 5:13.79 -
56 Jason Miles FR Riverview 5:15.29 -
57 Sebastian Correa SO Bell Creek 5:17.98 -
58 Chandler Wright JR East Lake 5:18.69 -
59 Michael Himes SO Robinson 5:18.93 -
60 Cameron James SO Jesuit (Tampa) 5:18.98 -
61 Alexander Seijo SR Riverview 5:19.59 -
62 Matthew Martin JR Land O'Lakes 5:19.78 -
63 Dylan Underwood SO Lakewood Ranch 5:20.11 -
64 Ryan Winslow FR Alonso 5:20.23 -
65 Nathan Bailey JR George Jenkins 5:20.97 -
66 Dalton Tervin JR George Jenkins 5:21.47 -
67 Emmanuel Perez SO Riverview 5:21.66 -
68 Ashston Jhoda   Wiregrass Ranch 5:23.18 -
69 Jack Webster FR Wiregrass Ranch 5:23.94 -
70 Jack Werner JR Bell Creek 5:24.61 -
71 Samuel Wilcox JR Plant City 5:26.90 -
72 Jacob Freeman SR Hillsborough 5:27.16 -
73 Noah Bach FR Riverview (Sarasota) 5:27.36 -
74 Daniel Ocampo SO Dunbar 5:30.15 -
75 Ryan Elfring FR Forest 5:32.58 -
76 Raymond Arce SO Auburndale 5:32.83 -
77 Christian Clemens FR Zephyrhills 5:34.06 -
78 Thomas Gianquitti SO Zephyrhills 5:34.08 -
79 Lathen Falk SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:34.62 -
80 Colin Boni SR Sickles 5:35.18 -
81 Anthony Beaton SR Middleton 5:35.89 -
82 Carlos Tobias JR Largo 5:36.27 -
83 Cameron Howe SO Alonso 5:36.69 -
84 Bryan Marquez JR Zephyrhills 5:38.96 -
85 Nicholas Glen   Auburndale 5:39.12 -
86 Austin Myers SO Lakeland 5:39.88 -
87 Jade Neal SO Pasco 5:40.85 -
88 Grant Stevens JR Forest 5:42.07 -
89 Marcus Daye JR Tampa Bay Tech 5:42.96 -
90 Nate Achinger FR Lakeland 5:43.52 -
91 Isaac Trujilio   Largo 5:44.59 -
92 Brayden Gleason SO Forest 5:46.76 -
93 Eion Scott JR Tampa Bay Tech 5:47.11 -
94 Zachariah Arnold SO Zephyrhills 5:47.30 -
95 Noah Porter SO Wiregrass Ranch 6:08.64 -
96 Abdeel Rodriguez SO Braden River 6:18.70 -
97 Ben Wilson SO Lakeland 6:20.16 -
98 Jacob Patag SO Largo 6:21.65 -
  Johannes Van Ooyen SR Mitchell DNF   
  Akhilesh Peddu   Middleton DNS   
  Timothy King   Middleton DNS   
  Cade Whitfield JR Sunlake DNS   
  Paul McKenzie SR Seffner Christian DNS   
  Adrian Solis FR Braden River DNS   
  Grant Hill JR Braden River DNS   
  Omega Carter SO Winter Haven DNS   
  Christian Vasquez-Juarez FR Winter Haven DNS   
  Cody Beavers JR Winter Haven DNS   
  Ethan Fuhrmeister SR Freedom (Tampa) DNS   
  William Douglass SO Freedom (Tampa) DNS   
  Zachary Slocum FR Freedom (Tampa) DNS   
  Andrew Cory JR Freedom (Tampa) DNS   
  Bryan Ngo JR Tampa Bay Tech DNS   
  Maddyx Siapno SO Pasco DNS   
  Nicholas Defulvia SO Pasco DNS   
  Max Newlon   Pasco DNS   
  David Denkler   Largo DNS   
  Sean Doherty SR Jesuit (Tampa) DNS   
  Charles Diaz SR Hillsborough DNS   
  Darius Bostick JR Hillsborough DNS   
  Trevor Joyce SO Sickles DNS   
  Gabriel Ellis SO Sickles DNS   
  Santiago Esguerra JR SLAM (Tampa) DNS   
Men's 1,600m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Brandon Castillo JR Land O'Lakes 4:56.21 -
43 Solomon Lefleur   Auburndale 5:07.94 -
64 Ryan Winslow FR Alonso 5:20.23 -
66 Dalton Tervin JR George Jenkins 5:21.47 -
75 Ryan Elfring FR Forest 5:32.58 -
77 Christian Clemens FR Zephyrhills 5:34.06 -
78 Thomas Gianquitti SO Zephyrhills 5:34.08 -
82 Carlos Tobias JR Largo 5:36.27 -
83 Cameron Howe SO Alonso 5:36.69 -
84 Bryan Marquez JR Zephyrhills 5:38.96 -
86 Austin Myers SO Lakeland 5:39.88 -
87 Jade Neal SO Pasco 5:40.85 -
88 Grant Stevens JR Forest 5:42.07 -
89 Marcus Daye JR Tampa Bay Tech 5:42.96 -
90 Nate Achinger FR Lakeland 5:43.52 -
91 Isaac Trujilio   Largo 5:44.59 -
92 Brayden Gleason SO Forest 5:46.76 -
93 Eion Scott JR Tampa Bay Tech 5:47.11 -
94 Zachariah Arnold SO Zephyrhills 5:47.30 -
97 Ben Wilson SO Lakeland 6:20.16 -
98 Jacob Patag SO Largo 6:21.65 -
  Gabriel Ellis SO Sickles DNS   
  Trevor Joyce SO Sickles DNS   
  Darius Bostick JR Hillsborough DNS   
  Akhilesh Peddu   Middleton DNS   
  Max Newlon   Pasco DNS   
  Nicholas Defulvia SO Pasco DNS   
  Maddyx Siapno SO Pasco DNS   
  William Douglass SO Freedom (Tampa) DNS   
  Cody Beavers JR Winter Haven DNS   
  Timothy King   Middleton DNS   
  Santiago Esguerra JR SLAM (Tampa) DNS   
Men's 1,600m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Kevin Velazquez SO Alonso 5:02.97 -
40 Oliver Warner FR Robinson 5:05.09 -
47 Colby Fernandez SR Lakeland 5:08.59 -
49 Christian Roque-Hernandez JR Tampa Bay Tech 5:09.73 -
51 Colton Sims SO Riverview (Sarasota) 5:12.03 -
55 Isaiah Wilcox JR Plant City 5:13.79 -
56 Jason Miles FR Riverview 5:15.29 -
57 Sebastian Correa SO Bell Creek 5:17.98 -
59 Michael Himes SO Robinson 5:18.93 -
62 Matthew Martin JR Land O'Lakes 5:19.78 -
63 Dylan Underwood SO Lakewood Ranch 5:20.11 -
65 Nathan Bailey JR George Jenkins 5:20.97 -
67 Emmanuel Perez SO Riverview 5:21.66 -
68 Ashston Jhoda   Wiregrass Ranch 5:23.18 -
69 Jack Webster FR Wiregrass Ranch 5:23.94 -
70 Jack Werner JR Bell Creek 5:24.61 -
71 Samuel Wilcox JR Plant City 5:26.90 -
73 Noah Bach FR Riverview (Sarasota) 5:27.36 -
76 Raymond Arce SO Auburndale 5:32.83 -
79 Lathen Falk SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:34.62 -
80 Colin Boni SR Sickles 5:35.18 -
81 Anthony Beaton SR Middleton 5:35.89 -
85 Nicholas Glen   Auburndale 5:39.12 -
95 Noah Porter SO Wiregrass Ranch 6:08.64 -
96 Abdeel Rodriguez SO Braden River 6:18.70 -
  Charles Diaz SR Hillsborough DNS   
  Omega Carter SO Winter Haven DNS   
  Bryan Ngo JR Tampa Bay Tech DNS   
  Zachary Slocum FR Freedom (Tampa) DNS   
  Ethan Fuhrmeister SR Freedom (Tampa) DNS   
  Adrian Solis FR Braden River DNS   
Men's 1,600m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Tristan VanHorn SR Plant 4:53.81 -
21 Dylan Loser   Auburndale 4:53.81 -
27 Zack Poekert FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:58.13 -
28 Andrew Chambers JR George Jenkins 4:59.69 -
29 Ty Scott SO Bell Creek 5:00.48 -
30 Dylan Howard SO Braden River 5:01.92 -
32 Justin Ludwig SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:02.87 -
34 Ethan Lyons SO Robinson 5:03.65 -
35 Riccardo Testini SO Riverview (Sarasota) 5:03.77 -
36 Brendan Roper FR Riverview (Sarasota) 5:04.25 -
38 Jahbari Newton SR Sickles 5:04.38 -
39 Ivan Martin-Padilla SO Dunbar 5:04.58 -
41 Andrew Villicana SR Mitchell 5:05.87 -
42 Joseph Obradovich JR Land O'Lakes 5:06.93 -
45 Chase Evans JR East Lake 5:08.38 -
46 Henry Green SO Robinson 5:08.49 -
48 Owen Catlett JR Lakewood Ranch 5:09.48 -
50 Luke Scott SO Bell Creek 5:11.05 -
52 Dalton Sallengs FR Land O'Lakes 5:12.21 -
53 Ethan Zimmerman SO George Steinbrenner 5:12.76 -
54 Micah Kirkham SR Mulberry 5:13.05 -
60 Cameron James SO Jesuit (Tampa) 5:18.98 -
61 Alexander Seijo SR Riverview 5:19.59 -
72 Jacob Freeman SR Hillsborough 5:27.16 -
74 Daniel Ocampo SO Dunbar 5:30.15 -
  Johannes Van Ooyen SR Mitchell DNF   
  Andrew Cory JR Freedom (Tampa) DNS   
  Sean Doherty SR Jesuit (Tampa) DNS   
  Grant Hill JR Braden River DNS   
  Christian Vasquez-Juarez FR Winter Haven DNS   
Men's 1,600m Run Varsity Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lawson McLeod SO Jesuit (Tampa) 4:21.69 10
2 Ryan Maney SO Plant 4:31.60 8
3 John McKenzie SR Seffner Christian 4:31.91 6
4 Edward Scheid SR Sunlake 4:36.47 5
5 Adam Nipper JR Seffner Christian 4:36.64 4
6 Wynne Thomas JR Plant 4:36.77 3
7 Ashton Deriso JR Forest 4:40.96 2
8 Taylor Dreyer SO Riverview 4:41.29 1
9 Colby Robbins SO Sunlake 4:42.85 -
10 Dalin Mitchell, Jr JR Seffner Christian 4:43.68 -
11 Parker Maddox SR Jesuit (Tampa) 4:44.74 -
12 Alex Pena FR Sunlake 4:44.99 -
13 Sebastian Hernandez Junior Wiregrass Ranch 4:46.50 -
14 Ogler Bartolon JR Dunbar 4:48.42 -
15 Andrew Guerrero JR George Jenkins 4:48.52 -
16 Danny Ramirez-Hernandez SR Plant City 4:50.57 -
17 Raekwon Hopkins SO Alonso 4:50.60 -
18 Jacob Braun FR East Lake 4:50.60 -
19 Will Connery JR Plant 4:51.41 -
22 Jaime Gutierrez JR Lakewood Ranch 4:54.45 -
23 Jarod Poe SR Mitchell 4:55.44 -
24 Noah Palamar SR Mitchell 4:55.52 -
26 Gavin Laielli JR Lakewood Ranch 4:57.95 -
31 John Rowsell JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:02.43 -
37 Gage Rasmussen SR Plant City 5:04.27 -
44 Ber'Narjay Jackson JR Dunbar 5:08.03 -
58 Chandler Wright JR East Lake 5:18.69 -
  Cade Whitfield JR Sunlake DNS   
  David Denkler   Largo DNS   
  Paul McKenzie SR Seffner Christian DNS