March 28-30, 2019
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Girls 4 x 800m Relay High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
1 Chiles Alyson Churchill, Caitlin Wilkey, Olivia Miller, Emily Culley 8:52.74 9:14.93
2 Mater Academy Jinah Mickens-malik, Valarie Lastra, Marjury Rodriguez, Rahyah Andressohn 8:13.97 9:21.32
3 Miami Northwestern Lenai Hunter, Keschay Smith, Destiny Desriveres, Xhamani Thompson 11:53.18 9:30.54
4 South Walton Heidi Scali, Madison Peele, Blair Howard, Elizabeth Turner 7:53.88 9:30.93
5 Lake Brantley Ashley Klingenberg, Emma Powell, Jordan Stevens, Chloe Hyde 10:12.90 9:32.80
6 Ponte Vedra Julia Deal, Gabriella Berardi, Lauren Bing, Averie Brannigan 7:43.69 9:39.61
7 Lake Mary Mya Bodrato, Evie Erikson, Christina Labrato, Isabelle Kadzban 6:50.37 9:46.23
8 Apopka Samantha Andreetti, Astoria Beckett, Sydney Fowler, Hannah Jones 9:53.90 9:48.02
9 Fort Walton Beach Kambry Smith, Mikayla Hewitt, Jensen Shonk, Caroline Orcutt 11:49.23 9:51.02
10 Windermere Jaden Badillo, Rachel Gross, Katie Ranck, Samantha Lopez 11:04.13 9:52.97
11 Tavares Adriana Montalvo, Mackenzie Mulligan, Savannah Schwab, Chablis Shreffler 9:18.90 9:54.57
12 FAU High Chloe Dohler, Cydni Turner, Maisha Atkinson, Nora El Abbar 7:56.49 9:55.61
13 Dwyer Niah Pierre, Holly Cassels, Annabel Roach, Kayla Kerbs 10:32.95 9:57.12
14 Gulliver Prep Nina Starvaggi, Natalie Varela, Olivia Torres, Kyra Gardner 7:28.55 9:58.06
15 Dr. Phillips Teaghan Connolly, Roxanne Deisseroth, Amber He, Jasmine Little 9:04.54 9:58.39
16 Cin. Princeton Keniya Dexter, Aryanna Lemker, Jade Stinson, Kennia Dexter 10:19.26 10:01.22
17 West Orange Shyanne Mayes, Alyssa Mark, Kyla Cruz-Baez, Sasha Mullings 9:49.78 10:01.81
18 Evans Alaina Anglin, Aniyah Hall, Janiyah Hall, Chayla Lindor 8:38.33 10:02.70
19 Charlotte 10:09.94 10:03.90
20 Buchholz Allison Drummond, Taylor Veatch, Glenna Li, Caitlin Rowe 9:46.81 10:04.95
21 Montverde Academy Lily Henne, Brianna Hiers, Nicole Meers, Kendyl Cardwell 10:17.18 10:05.07
22 Venice Jennifer Lukowski, Mason Schilling, Gabby La Rock, Juliana Courville 7:10.48 10:06.31
23 Pine Crest Lorrie Axelrod, Sierra Stocker, Cassie Lawlor, Amanda Schwartz 8:20.65 10:10.55
24 Lake Minneola Jordyn Banks, Snejana Faryga, Elena Caldwell, Ellie Kunze 10:27.33 10:15.03
25 Florida High 7:31.14 10:17.99
26 Bishop Kenny Mary Schmidt, Julia Fletcher, Amber Canavan, Catharine Evans 11:07.47 10:18.02
27 Gulf Coast Erika Sodeika, Camille Strackbein, Sage Fitzgerald, Olivia Lamontagne 9:04.98 10:19.29
28 St. Petersburg Ava Abrahams, Ashley Eagan, Makenna Myrick, Emma Haraminac 7:25.36 10:27.26
29 Gainesville Susie Ryan, Safi Chalfin-Smith, Brooke Bedson, Scotlyn Silvey 13:17.17 10:27.69
30 Seminole Angelina Haywood, Julia Doyle, Meagan Bradley, Katherine Repka 11:05.82 10:28.13
31 Oviedo Joyce Davis, Amalie Aune, Sara Kuykendall, Jeanne Davis 7:57.95 10:28.87
32 Bartram Trail Hannah Fliess, Reece Dropps, Carly Miller, Elizabeth Mccabe 7:58.39 10:29.45
33 Father Lopez Claire McDonnell, Alexis Dawson, Mary Peck, Victoria Woods 10:12.17 10:31.10
34 Auburndale Renee Donn, Riniya Johnson, Hannah Green, Maria Manosalva 12:18.17 10:36.35
35 Celebration Melanie Podborsky, Jaden Teow, Reema Ismail, Gabriella Macedo 12:25.14 10:36.87
36 Master's Academy (Oviedo) Grace Messemer, Maria Castro, Lilly Jacobus, Martha Tanner 9:52.55 10:37.15
37 Rickards Nikera Gibbs, Zahria Patterson, Aniya Henley, Destinee Sims 9:01.65 10:37.23
38 East Ridge Alexis Hill, Cassidy Carroll, Mackenzie Hill, Reagan Parks 12:24.94 10:47.77
39 Springstead Ivey Francher, Alyssa Williams, Yanializ Bonnelly, Kylie Kanaar 12:41.03 10:50.45
40 Forest Maggie Crowe, Elizabeth Stua, Lauren Sacauskas, Nichole Harris 9:15.91 10:54.01
41 Martin County Katherine Radcliff, Anna Tullidge, Ellen Diez, Gina Fuca 12:39.42 10:54.67
42 Fort Lauderdale Holly Spitler, Kianna Fleek, Paulina Moreno, Katherine Murias 14:13.40 10:56.46
43 Bell Creek Jada McDowell, Gia Palacios, Sofia Palacios, Olivia Orobello 13:21.82 11:02.66
44 Sickles Natalie Shelton, Ella Mckee, Jailene Molina, Sommer Hartman 8:26.24 11:14.98
45 Seabreeze Shannen Brooks, Catherine Coleman, Kimberly Collins, Tanya Lubbe 9:02.36 11:17.94
46 Ocoee Achante Daniels, Esthere Leger, Zy'Kerriah Croker, Eriona Sherwood 13:47.12 11:23.57
47 Chiefland Banner Hodge, Olivia Desiderio, Claire Horne, Aubrey Hudson 11:03.85 12:09.50
  St. Thomas Aquinas Jaziah Ochoa, Faith Wallace, Brittney Chatfield, Kerrigan McGreevy DNF DNF
Girls 4 x 800m Relay High School Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Chiles Churchill, Wilkey, Miller, Culley 7:12.85 8:41.64 12:01.41 9:14.93
2 Mater Academy Mickens-malik, Lastra, Rodriguez, Andressohn 10:23.07 10:28.68 8:58.87 9:21.32
3 Miami Northwestern Hunter, Smith, Desriveres, Thompson 9:24.84 7:36.44 6:56.50 9:30.54
4 South Walton Scali, Peele, Howard, Turner 12:16.50 8:45.26 11:25.12 9:30.93
5 Lake Brantley Klingenberg, Powell, Stevens, Hyde 11:38.82 9:49.99 8:46.98 9:32.80
6 Ponte Vedra Deal, Berardi, Bing, Brannigan 7:26.30 8:06.88 10:31.78 9:39.61
7 Lake Mary Bodrato, Erikson, Labrato, Kadzban 10:56.58 9:16.92 7:25.54 9:46.23
8 Apopka Andreetti, Beckett, Fowler, Jones 8:13.94 8:08.06 10:11.54 9:48.02
16 Cin. Princeton Dexter, Lemker, Stinson, Dexter 10:19.26 10:37.30 12:13.49 10:01.22
17 West Orange Mayes, Mark, Cruz-Baez, Mullings 8:37.56 12:14.21 12:38.28 10:01.81
19 Charlotte 12:22.80 8:57.48 12:04.68 10:03.90
21 Montverde Academy Henne, Hiers, Meers, Cardwell 7:15.65 13:00.54 9:34.82 10:05.07
22 Venice Lukowski, Schilling, La Rock, Courville 8:53.56 12:19.70 8:17.18 10:06.31
23 Pine Crest Axelrod, Stocker, Lawlor, Schwartz 9:52.24 7:31.81 10:28.87 10:10.55
24 Lake Minneola Banks, Faryga, Caldwell, Kunze 10:15.03 10:02.73 9:01.23 10:15.03
  St. Thomas Aquinas Ochoa, Wallace, Chatfield, McGreevy DNF DNF DNF DNF
Girls 4 x 800m Relay High School Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
9 Fort Walton Beach Smith, Hewitt, Shonk, Orcutt 9:51.02 10:56.04 9:27.38
10 Windermere Badillo, Gross, Ranck, Lopez 9:52.97 11:15.99 7:54.38
11 Tavares Montalvo, Mulligan, Schwab, Shreffler 9:54.57 10:00.52 12:47.00
13 Dwyer Pierre, Cassels, Roach, Kerbs 9:57.12 9:03.38 9:45.18
14 Gulliver Prep Starvaggi, Varela, Torres, Gardner 9:58.06 9:10.22 8:10.41
15 Dr. Phillips Connolly, Deisseroth, He, Little 9:58.39 7:16.83 10:22.33
18 Evans Anglin, Hall, Hall, Lindor 10:02.70 8:14.22 8:20.25
20 Buchholz Drummond, Veatch, Li, Rowe 10:04.95 9:22.61 8:58.41
25 Florida High 10:17.99 10:30.35 12:03.05
27 Gulf Coast Sodeika, Strackbein, Fitzgerald, Lamontagne 10:19.29 8:46.40 8:58.79
28 St. Petersburg Abrahams, Eagan, Myrick, Haraminac 10:27.26 8:02.99 9:55.90
31 Oviedo Davis, Aune, Kuykendall, Davis 10:28.87 10:03.72 12:47.23
37 Rickards Gibbs, Patterson, Henley, Sims 10:37.23 9:46.26 9:14.39
39 Springstead Francher, Williams, Bonnelly, Kanaar 10:50.45 9:51.91 10:17.93