FHSAA 1A Region 2 Qualifiers

ICON KEY: Region Qualifier Wheelchair Ambulatory
DISPLAYING

100 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Bronaugh, James JR Foundation Academy 10.67 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.2
2 Bronaugh, Christopher FR Foundation Academy 11.03 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.2
3 Rogers, Zephy JR Foundation Academy 11.20 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.2
4 Keiler, Tyrese SO Wildwood 11.21 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.8
5 Robinson, Tyrique SR Hawthorne 11.30 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -2.1
6 Graham, Sean SO Seven Rivers Christian 11.35 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.8
7 Alilin, Nathaniel SO Geneva School 11.36 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.8
7 Wadda, Samsudeen SR Florida Prep 11.36 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.2
9 Crouse, Daniel SO Circle Christian 11.42 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.8
10 Patterson, Courtney SO Trinity Catholic 11.44 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.9
11 Mudie, Mekhi SR Master's Academy (Oviedo) 11.50 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.9
12 Gibson, Dylan SR Holy Trinity 11.52 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.2
13 Mcduffie, Jerome SR Father Lopez 11.53 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.7
14 Luces, Daniel JR Melbourne Central Catholic 11.54 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.2
15 Mason, Bradley JR First Academy (Orlando) 11.64 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.8
16 Augustin, Fred SO Orangewood Christian 11.65 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.8
16 Mcfarlane, Christian SR Mount Dora Christian 11.65 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.8
16 Kaiser, Samuel JR Orangewood Christian 11.65 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.9
16 Jones, Davon SO Trinity Catholic 11.65 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.8
20 Fisher, Dakota JR Chiefland 11.66 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -2.1
21 Fluellen, Jordin JR Hawthorne 11.67 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -2.1
22 Sullivan, Gabe JR Holy Trinity 11.68 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.2
23 Shepard, Raymond FR Calvary Christian (OB) 11.72 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.7
24 Herdel , Ryan SO Father Lopez 11.74 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.7
25 Bone, Jonathan FR First Academy (Leesburg) 11.77 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.9
26 Soto, Oritzyon SO Melbourne Central Catholic 11.80 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.2
27 Pierre-Louis, Yvenson FR Odyssey Charter 11.83 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.8
28 Tenczar, Jason SR First Academy (Orlando) 11.84 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.8
28 Knight, Bradley SR Orlando Christian Prep 11.84 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.8
30 Woodruff, Ben SR International Community 11.88 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.3
30 Alexis, Wood SR Bell 11.88 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -2.1
32 Jensen, Dylan SO Holy Trinity 11.90 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.1
32 Devis, Will SR Florida Deaf and Blind 11.90 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.3
34 Jones, Arkayvion FR Branford 11.91 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -0.5
35 Khan, Thane FR Florida Prep 11.94 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.1
35 Williams , Landon SR St. Francis 11.94 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -2.1
37 Wilson, Justin JR First Academy (Orlando) 11.95 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.1
37 Malaguti, Austin JR Branford 11.95 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -2.1
39 Espinosa, Bridger SR St. Johns Country Day 12.00 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.7
40 Williams, Jabari FR Odyssey Charter 12.01 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.1
41 Ellison, Colt SR First Academy (Leesburg) 12.02 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.9
42 Holmes, Jacob JR Master's Academy (Oviedo) 12.03 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.9
43 Medeiros, Kristofer JR Trinity Christian (Deltona) 12.05 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.7
44 Rivera, Enoch SO Circle Christian 12.06 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.9
45 Johnson, Keenon SO Hawthorne 12.08 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.1
45 Ross, Zach SR Faith Christian 12.08 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.8
47 Labissiere, Giancarlo FR Odyssey Charter 12.11 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.1
48 Fariborzian, Luke JR St. Francis 12.12 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -0.5
49 Ramos, Robian FR Faith Christian 12.18 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.8
50 Rodriguez, Jaden SO Trinity Christian (Deltona) 12.21 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.7

100 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Peters, Lee FR Foundation Academy 12.26 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.6
2 Collins, Maya JR Holy Trinity 12.27 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.6
3 Presley, Nymera SR P. K. Yonge 12.31 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.7
4 Reed, Zuriel SR P. K. Yonge 12.42 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.7
5 Powelson, Emily SR First Academy (Orlando) 12.45 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.6
6 Brown, Oceana SR Florida Deaf and Blind 12.57 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.2
7 Eden, Emily JR Seven Rivers Christian 12.72 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.5
8 Bailey, Jurisah 7 Seven Rivers Christian 12.91 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.5
9 Jennings, Chloe FR Florida Prep 12.92 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.6
10 Bridger, Andreya SO Father Lopez 12.97 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.2
11 Dickenson, Ashinaye SR Florida Prep 12.99 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.6
12 Slockett, Brecken JR Master's Academy (Oviedo) 13.07 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.5
13 Bryant, Cianna SR Foundation Academy 13.08 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.6
14 Webb, Jadeyn SO Holy Trinity 13.16 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.6
15 Corbin, Ja'Nylah FR Wildwood 13.23 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.5
16 Stabile, Angelina SO Father Lopez 13.27 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.2
17 Walker, Ja'Ryah 7 Wildwood 13.29 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.5
18 Fike, Maddie JR Trenton 13.34 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.7
19 Jones, Reagan FR Circle Christian 13.39 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.5
20 Zinnie, Zoe SR Trinity Catholic 13.42 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.5
21 Shipes, Julia SR Seven Rivers Christian 13.43 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.8
22 Shields, Caile' JR Pineapple Cove 13.47 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.1
22 O'Berry, Tristen SR Calvary Christian (OB) 13.47 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.2
24 Whitfield, Alex SO Branford 13.51 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.7
25 Dziekan, Victoria 8 First Academy (Orlando) 13.54 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.6
26 Arneaud, Sanigh 8 First Baptist (Bunnell) 13.55 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.2
27 Brown, Za'miyah 6 Master's Academy (Oviedo) 13.57 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.1
28 Jordan, Markeil SO Florida Deaf and Blind 13.65 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.2
29 welter, cora JR Mount Dora Christian 13.66 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.8
30 Norris, Kiara SR Holy Trinity 13.70 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.1
31 McClarnon, Paige FR Orangewood Christian 13.72 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.8
32 Weston, Jendaya SO Odyssey Charter 13.74 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.1
32 Alicea, Jeinaliesse SR St. John Lutheran 13.74 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.8
34 Roberts, Jalyn FR Oak Hall 13.75 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.7
35 Rankin, Danteria FR Calvary Christian (OB) 13.79 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.2
36 Rodriguez, Alina SO Pineapple Cove 13.80 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.1
37 Dragosavac, Ella SR Circle Christian 13.81 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.7
38 Cason, Ava FR Oak Hall 13.84 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.7
39 Thompson, Leiah 7 Branford 13.85 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.2
40 Thompson , Kierstan JR Chiefland 13.89 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.2
41 Kuczkowski, Alexander 7 St. Johns Country Day 13.95 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 0.6
42 Graham, Aaliyah SO Hawthorne 13.96 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.2
43 Vidler, Kayden 8 Mount Dora Christian 13.98 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.8
44 Leiva, Nathalia FR Father Lopez 14.01 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 0.6
45 Cody, Kali 8 Master's Academy (Oviedo) 14.02 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.7
46 Akana, Alani JR Calvary Christian (OB) 14.16 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.2
47 Smith, Kimberlee 8 Faith Christian 14.24 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.6
48 Sweet , Zariah 7 Chiefland 14.29 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.2
49 Small, Doria SR Melbourne Central Catholic 14.31 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.6
50 Piwowarski, Rachel SR Faith Christian 14.32 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.1

200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Bryant, Isaiah SR Mount Dora Christian 21.96 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.2
2 Rogers, Zephy JR Foundation Academy 22.72 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.2
3 Woulard, Justin SO Melbourne Central Catholic 22.84 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.2
4 Wadda, Samsudeen SR Florida Prep 22.91 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.2
5 Clark, Phillip SR First Academy (Orlando) 22.94 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.2
6 Robinson, Tyrique SR Hawthorne 22.96 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
7 Coleman, Jaiden SR Chiefland 23.16 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
8 Graham, Sean SO Seven Rivers Christian 23.18 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.2
9 Mcduffie, Jerome SR Father Lopez 23.22 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -1.2
10 Patterson, Courtney SO Trinity Catholic 23.32 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.2
11 Mudie, Mekhi SR Master's Academy (Oviedo) 23.39 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.2
12 White, Charles SR Geneva School 23.44 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.2
12 Keiler, Tyrese SO Wildwood 23.44 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.0
14 Jean, Daniel JR Foundation Academy 23.46 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.3
15 Soto, Oritzyon SO Melbourne Central Catholic 23.47 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.2
16 Mcfarlane, Christian SR Mount Dora Christian 23.48 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.2
17 Herdel , Ryan SO Father Lopez 23.50 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -1.2
18 Jones, Davon SO Trinity Catholic 23.61 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.0
19 Bone, Jonathan FR First Academy (Leesburg) 23.64 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.2
20 Brower, Dakota SO Oak Hall 23.73 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
21 Williams , Landon SR St. Francis 23.75 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.8
22 Tenczar, Jason SR First Academy (Orlando) 23.79 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.3
23 Devis, Will SR Florida Deaf and Blind 23.87 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -1.2
24 Jensen, Dylan SO Holy Trinity 23.96 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.3
25 Gibson, Dylan SR Holy Trinity 23.98 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.2
26 McFarland, Sam JR Foundation Academy 24.00 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.2
27 Bass, Luca SR Orangewood Christian 24.02 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.2
28 Khan, Thane FR Florida Prep 24.18 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.3
29 Leonard, Charlie SR Seven Rivers Christian 24.24 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.2
30 Alston , Kenyon FR Orlando Christian Prep 24.27 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.3
31 Brown, Trevor JR P. K. Yonge 24.34 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
32 Woodruff, Ben SR International Community 24.39 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.2
33 Jones, Arkayvion FR Branford 24.42 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
34 Allen, Addison FR Florida Deaf and Blind 24.61 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -1.2
34 Fariborzian, Luke JR St. Francis 24.61 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
36 Lugo, Jorge JR Master's Academy (Oviedo) 24.66 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.2
37 Williams, Kaleb 8 Bell 24.78 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -3.6
38 Moy, Thomas SO Oak Hall 24.79 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -3.6
39 Powell, Ty JR St. Francis 24.82 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
40 Sweeney, Lech JR Father Lopez 24.83 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -1.0
41 Castiglia, Braden JR St. Joseph 24.86 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -1.2
42 Settle, Connor FR Odyssey Charter 25.01 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.2
43 Russell, Cornell JR Christs Church Academy 25.09 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -1.2
44 Valcin, Roud JR Florida Deaf and Blind 25.23 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -1.0
45 Medeiros, Kristofer JR Trinity Christian (Deltona) 25.24 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -1.2
46 richardson , darius JR Orlando Christian Prep 25.26 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.3
47 Ramos, Robian FR Faith Christian 25.32 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.2
48 Reid, Malachi SO Odyssey Charter 25.39 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 0.2
49 Espinosa, Bridger SR St. Johns Country Day 25.43 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -1.2
50 Bancalari, Augustin SR Circle Christian 25.63 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.2

200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Reed, Zuriel SR P. K. Yonge 25.18 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
2 Presley, Nymera SR P. K. Yonge 25.35 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
3 Collins, Maya JR Holy Trinity 25.63 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.8
4 Peters, Lee FR Foundation Academy 25.69 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.8
5 Eden, Emily JR Seven Rivers Christian 26.53 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.9
6 Bailey, Jurisah 7 Seven Rivers Christian 26.62 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.9
7 Jennings, Chloe FR Florida Prep 26.97 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.8
8 Slockett, Brecken JR Master's Academy (Oviedo) 26.98 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.9
9 Bridger, Andreya SO Father Lopez 27.14 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 +0.0
10 Noyes, Livia SR Orangewood Christian 27.16 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.9
11 Slater, Maliyah 6 Master's Academy (Oviedo) 27.40 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.9
12 Jones, Reagan FR Circle Christian 27.45 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.7
13 Blake, Ema SR St. Francis 27.77 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
14 LaGrone, Allison JR Holy Trinity 27.84 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.8
15 Whitfield, Alex SO Branford 27.91 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
16 Corbin, Ja'Nylah FR Wildwood 27.99 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.9
17 Dziekan, Victoria 8 First Academy (Orlando) 28.09 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 +0.0
18 Webb, Jadeyn SO Holy Trinity 28.33 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.8
18 barriner, Alissia JR Mount Dora Christian 28.33 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.7
20 Walker, Ja'Ryah 7 Wildwood 28.36 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.1
21 Jordan, Markeil SO Florida Deaf and Blind 28.40 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 +0.0
22 Llano, Gabriella SO Mount Dora Christian 28.54 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.7
23 Arneaud, Sanigh 8 First Baptist (Bunnell) 28.58 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 +0.0
24 Roberts, Jalyn FR Oak Hall 28.85 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
25 Rodriguez, Alina SO Pineapple Cove 29.08 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.8
26 Stabile, Angelina SO Father Lopez 29.22 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 +0.0
27 Collante, Estella FR Oak Hall 29.26 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
28 Cason, Ava FR Oak Hall 29.27 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.1
29 Salars, Sydney FR Melbourne Central Catholic 29.31 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.1
30 McClarnon, Paige FR Orangewood Christian 29.62 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.7
31 Dragosavac, Ella SR Circle Christian 29.65 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.4
31 Wilson, Ryleigh JR Master's Academy (Oviedo) 29.65 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.9
33 Thompson, Leiah 7 Branford 29.78 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 NWI
34 Awosika, Obasindara 7 First Academy (Orlando) 29.84 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.1
35 Sweet, Arvian 8 Chiefland 30.01 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.1
36 Robinson, Bryana FR P. K. Yonge 30.30 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.1
37 White, Bailey JR Geneva School 30.32 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.4
38 Hernan, Brooke FR St. John Lutheran 30.48 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.4
39 Hwang, Elizabeth JR First Academy (Leesburg) 30.60 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.4
40 Stokes, Jordann FR Pineapple Cove 30.68 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.1
41 Ferrero, Miley FR St. John Lutheran 30.76 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.4
41 Smith, Kimberlee 8 Faith Christian 30.76 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.1
43 Felsburg, Maya FR Pineapple Cove 30.83 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.3
44 Revels, Addy JR St. Joseph 30.90 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 +0.0
45 Bridgman, Emma 8 Lake Mary Prep 31.21 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.1
46 Vilorio, Elissa FR St. Joseph 31.34 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.2
47 Lozada Da Silva, Anastasia FR First Academy (Orlando) 31.38 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.1
48 Hotz, Sara FR Foundation Academy 31.55 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.3
49 Quickstad, Izzy 7 St. Johns Country Day 32.00 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -0.2
50 Cichock, Jane JR Melbourne Central Catholic 32.08 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.3

400 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Bryant, Isaiah SR Mount Dora Christian 49.39 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
2 Hendrix, Campbell JR Geneva School 50.84 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
3 Malaguti, Austin JR Branford 51.34 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
4 Reid, Malachi SO Odyssey Charter 51.47 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
5 Clark, Phillip SR First Academy (Orlando) 51.78 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
6 Cannon, Ty JR Foundation Academy 51.83 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
7 Davis, Paul SR Chiefland 51.99 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
8 Hernandez, Davian JR Father Lopez 52.82 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
9 Wright, Liam JR Master's Academy (Oviedo) 53.52 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
10 Knight, Bradley SR Orlando Christian Prep 53.56 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
11 Harmon , Ethan SO Odyssey Charter 54.02 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
12 Colebrooks, Jeremiah SR Wildwood 54.03 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
13 Zimpfer, Kaden SO Melbourne Central Catholic 54.14 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
14 De Juan, Noah JR Faith Christian 54.49 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
15 Brower, Dakota SO Oak Hall 54.54 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
16 Mcfarlane, Christian SR Mount Dora Christian 54.55 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
17 Rashwan, Junes SR Holy Trinity 54.61 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
18 Kelly, Colton SO Foundation Academy 54.78 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
19 Simmons, La'darius FR Father Lopez 54.87 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
20 Brown, Trevor JR P. K. Yonge 54.89 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
20 Castiglia, Braden JR St. Joseph 54.89 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
22 Veasey, Kyshuan JR Branford 55.05 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
23 Klingerman, Alijah SO Bell 55.29 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
24 McDonald, Coleman 8 Odyssey Charter 55.32 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
25 Strawder, Tavarus FR Calvary Christian (OB) 55.38 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
26 Surrency, Caelum SO Bell 55.48 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
27 Cooper , Jayden JR Orlando Christian Prep 55.49 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
27 Rosenthal, Jesse 8 Foundation Academy 55.49 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
29 Lugo, Jorge JR Master's Academy (Oviedo) 55.96 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
30 Cartwright, Philip FR Christs Church Academy 56.11 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
31 Russell, Cornell JR Christs Church Academy 56.26 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
32 Dixon, Keith SO Geneva School 56.46 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
33 Johnson, Elijah JR Faith Christian 56.52 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
34 Khan, Thane FR Florida Prep 56.57 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
35 Serfass, David JR Wildwood 56.75 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
36 Zahira, Ajani JR Florida Deaf and Blind 56.81 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
37 Martinez, Horacio FR Faith Christian 56.93 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
38 Linthwaite, Jacob SR Seven Rivers Christian 56.94 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
39 Johnson, Keenon SO Hawthorne 57.05 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
40 Edmonds, Tyson SR Mount Dora Christian 57.09 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
41 Eisner, Andrew FR Oak Hall 57.25 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
42 Vazquez, Sincere SR Florida Deaf and Blind 57.34 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
43 Espinosa, Bridger SR St. Johns Country Day 57.35 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
44 Howard, Landon SO Father Lopez 57.51 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
45 Tinker, Garrett JR Holy Trinity 57.53 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
46 Gilbert, Julian FR P. K. Yonge 57.61 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
47 Zinnie, Dominic SO Trinity Catholic 57.64 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
48 Yepes, Sebastian SR First Academy (Orlando) 57.67 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
49 pierce, Elliott JR First Academy (Orlando) 57.84 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
50 Johnston, Michael SO Seven Rivers Christian 58.03 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023

400 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Whitfield, Alex SO Branford 1:01.24 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
2 Wilson, Ryleigh JR Master's Academy (Oviedo) 1:01.36 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
3 Slater, Maliyah 6 Master's Academy (Oviedo) 1:01.88 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
4 Williams, Casey 8 Wildwood 1:02.09 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
5 Newhartz, Scarlett 7 Geneva School 1:02.38 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
6 Brown, Za'miyah 6 Master's Academy (Oviedo) 1:02.60 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
7 Collante, Estella FR Oak Hall 1:02.90 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
8 Thompson, Leiah 7 Branford 1:03.01 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
9 Jackson, Ranyla SO Wildwood 1:03.27 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
10 Francis, Aniyah SO Holy Trinity 1:03.37 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
11 Noyes, Livia SR Orangewood Christian 1:04.39 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
12 Hilaire , Talyssa FR Odyssey Charter 1:04.56 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
13 Claytor, Charity 8 First Academy (Orlando) 1:04.72 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
14 Dix, Sasha 8 Faith Christian 1:05.27 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
15 Mkuu, Rayanah SR Bell 1:05.28 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
16 Sioson, Juliette 8 First Academy (Orlando) 1:05.68 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
17 Crouse, Tiffany 7 Circle Christian 1:06.04 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
18 Love, Sarah SO Christs Church Academy 1:06.30 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
19 Dickenson, Ashinaye SR Florida Prep 1:06.33 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
20 Gunn, Aalyssa SR Orlando Christian Prep 1:06.51 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
21 Gilmore, Lily 8 Odyssey Charter 1:06.82 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
22 Lefors, Priscilla FR Florida Deaf and Blind 1:06.93 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
23 Watts, Peyton 7 Foundation Academy 1:07.27 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
24 Stewart, Elizabeth 7 Holy Trinity 1:07.29 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
25 Kudra, Ekiya FR Florida Prep 1:07.44 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
26 Goslinga, Karsyn 8 Oak Hall 1:08.18 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
27 desravines, faith 6 Mount Dora Christian 1:08.70 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
28 Mooney, Grace FR Holy Trinity 1:08.73 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
29 Gaud, Liani SO Foundation Academy 1:08.96 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
30 Newton, Carol Lynn SR Trenton 1:09.55 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
31 Robinson, Sarah JR St. Johns Country Day 1:09.64 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
31 Leonard, Nora JR Seven Rivers Christian 1:09.64 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
33 Drummond, Kate 8 Oak Hall 1:09.69 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
34 Robinson, Jewel SO First Academy (Orlando) 1:09.78 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
35 Evers, Mercedes FR Orangewood Christian 1:10.81 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
36 Leonard, Alice FR Seven Rivers Christian 1:11.02 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
37 Griffis, Grace FR Bell 1:11.43 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
38 McCoy, Emilia 7 Circle Christian 1:11.47 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
39 Johnson, Isa 7 St. Johns Country Day 1:11.82 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
40 Bailey, Autumn FR Branford 1:12.11 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
41 Vance, Sarah SO Foundation Academy 1:12.47 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
42 Kuczkowski, Alexander 7 St. Johns Country Day 1:12.84 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
43 Blanton, Kate 8 Geneva School 1:13.02 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
44 Walker, Ja'Ryah 7 Wildwood 1:13.03 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
45 Haynes, Tai FR Mount Dora Christian 1:14.27 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
46 Beaty, Marlene FR Father Lopez 1:14.52 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
47 Alisea, Daniela JR Orlando Christian Prep 1:14.54 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
48 Sical, Valerie FR City of Life Christian 1:14.56 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
49 Doctora, Meaganne SO St. Joseph 1:15.31 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
50 Leo, Erica FR Father Lopez 1:16.01 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023

800 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 McFadden, Cedric JR Trinity Catholic 2:01.67 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
2 Nyland, Andrew JR Foundation Academy 2:03.16 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
3 Stehley, Augustine JR Holy Trinity 2:03.17 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
4 Cannon, Ty JR Foundation Academy 2:03.26 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
5 Peloso, Peter JR Oak Hall 2:04.23 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
6 Pierce, Landon SR Circle Christian 2:04.77 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
7 Collante, Gabe SR Oak Hall 2:05.60 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
8 Neeld, Thomas SR Circle Christian 2:05.80 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
9 Worthen, Kamarius JR Wildwood 2:06.51 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
10 Murdock, Chris JR First Baptist (Bunnell) 2:07.47 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
11 Thomas, Luke FR Holy Trinity 2:08.21 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
12 Gazzoli, Andrew SR Father Lopez 2:10.35 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
13 Jacobs, Sawyer SO Holy Trinity 2:11.33 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
14 Vargas, Francisco SO Wildwood 2:11.44 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
15 Wright, Liam JR Master's Academy (Oviedo) 2:13.98 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
16 Quinn, Gabriel SR Christs Church Academy 2:14.35 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
17 Paredes, Felipe SO Father Lopez 2:14.63 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
18 Strickland, Emory SO Wildwood 2:14.70 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
19 Rueda, Nick SO Christs Church Academy 2:14.85 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
20 Windsor, Ryland SR Trinity Catholic 2:15.97 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
21 Vollenweider, Aidan JR Geneva School 2:16.37 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
21 Salazar, Santiago 8 Lake Mary Prep 2:16.37 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
23 Gazzoli, Matthew SO Father Lopez 2:16.55 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
24 Lemons, Gage SO Odyssey Charter 2:17.22 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
25 Akam, Ashton JR St. Joseph 2:18.07 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
26 Rosenthal, Jesse 8 Foundation Academy 2:18.10 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
27 Newman, Andrew JR Master's Academy (Oviedo) 2:18.65 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
28 Clendenin, Charlie SR First Academy (Orlando) 2:18.68 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
29 Schoster, Hayden JR St. Francis 2:18.76 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
30 Bosko, Saylor JR St. Francis 2:19.54 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
31 Pope, Karell JR Hawthorne 2:19.70 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
32 Serafine, Austin JR Orangewood Christian 2:19.95 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
33 Montini, Caden SR Oak Hall 2:19.97 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
34 Lanham, Logan JR St. Joseph 2:20.35 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
35 Harmon, Caden SO Odyssey Charter 2:20.65 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
36 McCrady, Matthew SR Orangewood Christian 2:20.76 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
37 Atchison, Nathanael JR First Academy (Orlando) 2:21.00 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
38 Gutierrez , Josh FR P. K. Yonge 2:21.44 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
39 Robinson, Clay SR Master's Academy (Oviedo) 2:21.78 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
40 Medina, Mateo 8 Geneva School 2:23.09 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
41 Davis, Stephen JR First Academy (Orlando) 2:23.86 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
42 Nelson, Joshua JR St. Joseph 2:24.00 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
43 Faden, Spencer SR Mount Dora Christian 2:24.56 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
44 Romero, Christopher SO St. Francis 2:24.93 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
45 Duran, Valentino FR City of Life Christian 2:25.02 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
46 Faden, Carter SO Mount Dora Christian 2:25.71 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
47 Perez, Joey FR Faith Christian 2:26.24 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
48 Dunagan, Teague 8 St. Johns Country Day 2:29.00 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
49 Lynn, Matthew FR Branford 2:29.27 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
50 Graham, Carter SO St. Johns Country Day 2:29.60 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023

800 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Wyant, Ava JR Master's Academy (Oviedo) 2:24.70 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
2 Miller, Sydney SR Oak Hall 2:25.85 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
3 Beaver, Valeria 8 Oak Hall 2:27.02 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
4 Eisner, Eliana JR Oak Hall 2:28.66 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
5 Fagot, Abigail FR Circle Christian 2:28.93 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
6 Raulerson, Dani JR Christs Church Academy 2:29.32 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
7 Newman, Maria JR Master's Academy (Oviedo) 2:31.24 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
8 Tavarez-Cintron, Janely SO Holy Trinity 2:31.61 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
9 McCully, Emma 8 Orangewood Christian 2:32.63 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
10 Norton, Olivia SO Pineapple Cove 2:32.94 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
11 Bonenclark, Sophia SO Trinity Catholic 2:33.40 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
12 Griffis, Hailey JR Trenton 2:35.93 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
13 Brammer, Paige SO St. Joseph 2:36.10 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
14 Gogley, Amelia 7 Master's Academy (Oviedo) 2:36.47 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
14 Serfass, Hannah SO Wildwood 2:36.47 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
16 Durgin, Olivia SO Holy Trinity 2:37.74 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
17 Weiner, Sophia JR Holy Trinity 2:37.84 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
18 Landri, Gianna 6 First Academy (Orlando) 2:38.02 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
19 Horsford, Rachel JR Mount Dora Christian 2:39.09 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
20 Nugent, Anna FR Father Lopez 2:40.46 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
21 Kennedy, Lauren FR Trinity Catholic 2:41.27 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
22 Waters, Isabella 7 Faith Christian 2:43.45 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
23 Revis, Haiden 8 Pineapple Cove 2:45.00 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
24 Morris, Matilda 6 St. Johns Country Day 2:46.70 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
25 Bost, Tommie JR St. Francis 2:46.84 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
26 Lunn, Addison SO Bell 2:47.02 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
27 Mosquera, Emili FR Geneva School 2:48.24 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
28 Stewart, Addison 6 First Academy (Orlando) 2:48.35 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
29 Shepherd, Alayna 7 Geneva School 2:48.99 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
30 Herndon, Addison 7 Wildwood 2:50.11 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
31 van der Riet, Rahel SR Foundation Academy 2:50.85 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
32 Tunnell, Rachel FR Brevard HEAT 2:51.43 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
33 DiMillo, Emilia JR First Baptist (Bunnell) 2:51.92 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
34 Jackson, Sarah SR First Academy (Orlando) 2:53.90 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
34 Smith, Ansley SO Trinity Catholic 2:53.90 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
36 Ramirez, Kalena FR City of Life Christian 2:54.25 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
37 Mariniello, Ella FR Geneva School 2:54.41 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
38 Harris, Callie 8 Branford 2:54.70 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
38 Daugherty, Olivia SO First Academy (Leesburg) 2:54.70 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
40 Yunick, Erin JR Father Lopez 2:59.10 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
41 Skaggs, Khloe 6 Wildwood 2:59.13 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
42 Caster, Keira FR Brevard HEAT 3:00.46 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
43 Omirbeck, Sana SR Florida Prep 3:00.60 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
44 Snider, Kelbie 7 Branford 3:00.81 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
45 Gazzoli, jessica FR Father Lopez 3:03.49 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
46 Kreinbihl, Isabella 8 Bell 3:05.76 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
47 Davis, Addison JR Foundation Academy 3:07.36 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
48 Hancock, Nora SO P. K. Yonge 3:07.46 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
49 Birdsall, Jadan JR First Academy (Leesburg) 3:07.83 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
50 Tullo, Danielle 8 Brevard HEAT 3:07.85 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023

1600 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 McFadden, Cedric JR Trinity Catholic 4:34.30 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
2 Watson, William SR Orangewood Christian 4:35.35 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
3 Montini, Caden SR Oak Hall 4:40.43 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
4 Dragstedt, Quinten JR Oak Hall 4:40.77 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
5 Manley, Tyson 7 Christs Church Academy 4:40.87 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
6 Gazzoli, Andrew SR Father Lopez 4:41.67 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
7 Akam, Ashton JR St. Joseph 4:42.50 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
8 Gazzoli, Matthew SO Father Lopez 4:42.55 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
9 Torres, Roberto SR Florida Deaf and Blind 4:42.58 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
10 Peloso, Peter JR Oak Hall 4:43.34 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
11 Stone, Sam SO St. Francis 4:45.16 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
12 Gunderson, Zack SO Holy Trinity 4:51.85 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
13 Spurrier, Damian FR Wildwood 4:52.13 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
14 Jensen, Skyler SO Holy Trinity 4:52.54 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
15 Worthen, Kamarius JR Wildwood 4:53.73 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
16 Nyland, Andrew JR Foundation Academy 4:55.20 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
17 Spires, Talan JR Father Lopez 4:57.68 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
18 Walsh, Ethan SO St. Francis 4:58.29 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
19 Salazar, Santiago 8 Lake Mary Prep 4:59.54 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
20 Skahill, Eleto SR Trinity Catholic 5:06.59 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
21 Liguori, Michael FR Geneva School 5:07.63 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
22 Bosko, Saylor JR St. Francis 5:07.81 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
23 Leifried, Hunter FR Master's Academy (Oviedo) 5:08.74 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
24 LaTour, Nicholas SO Trinity Catholic 5:10.38 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
25 Kest, Kody 8 Faith Christian 5:11.54 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
26 Gutierrez , Josh FR P. K. Yonge 5:12.26 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
27 Lanham, Logan JR St. Joseph 5:12.31 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
28 McCrady, Matthew SR Orangewood Christian 5:17.30 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
29 Hollingsworth, Wyatt FR St. Johns Country Day 5:17.36 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
30 O'Connor, Andrew JR Master's Academy (Oviedo) 5:17.84 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
31 Kistner, Arlo 8 St. Johns Country Day 5:18.79 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
31 Serafine, Austin JR Orangewood Christian 5:18.79 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
33 Rueda, Nick SO Christs Church Academy 5:21.42 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
34 Saunders, Logan FR Pineapple Cove 5:26.11 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
35 McHenry, Trip SO Holy Trinity 5:27.64 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
36 Johnson, Bryce FR Pineapple Cove 5:29.39 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
37 Anderson, Mitchell 8 Bell 5:32.08 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
38 Gonzalez, Daniel 7 City of Life Christian 5:32.46 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
39 Moran, Matthew SO Brevard HEAT 5:32.49 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
40 Uran, Jilmar JR Trinity Christian (Deltona) 5:36.05 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
41 Sundermeyer, Quin FR Foundation Academy 5:38.88 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
42 Rojas, Nathaniel JR Branford 5:39.02 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
43 Graden, Samuel 8 Bell 5:39.80 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
44 Nichols, Thomas 8 St. Johns Country Day 5:40.05 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
45 Gibson-Cribbs, Joshua SO Foundation Academy 5:40.09 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
46 Cunalata, Miguel JR Mount Dora Christian 5:40.33 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
47 Castro, Angel SO St. Joseph 5:42.75 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
48 Rodriguez-Rios, Dante SO Branford 5:43.37 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
49 Swartzlander, Jackson FR Florida Deaf and Blind 5:43.88 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
50 Mitchell, Gabriel 8 Florida Deaf and Blind 5:45.35 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023

1600 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Wyant, Ava JR Master's Academy (Oviedo) 5:15.42 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
2 Summers, Mary 6 Seven Rivers Christian 5:26.49 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
3 Raesly, Ella JR Geneva School 5:31.04 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
4 Silver, Haleigh 8 Master's Academy (Oviedo) 5:32.37 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
5 Miller, Sydney SR Oak Hall 5:32.73 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
6 Dragstedt, Alivia SO Oak Hall 5:33.01 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
7 Klein, Mackenzie JR Oak Hall 5:33.34 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
8 Murfee, Lola 8 Oak Hall 5:33.74 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
9 Carlson, Mia SR Circle Christian 5:34.83 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
10 Stratton, Rebecca SO St. Johns Country Day 5:39.16 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
11 Romero, Catalina JR St. Francis 5:46.15 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
12 Brammer, Paige SO St. Joseph 5:48.83 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
13 Bost, Tommie JR St. Francis 5:53.12 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
14 Casane, Kira JR St. Joseph 5:55.53 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
15 Reburn, Claire 8 Foundation Academy 6:00.51 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
16 Baker, Amelia FR Orangewood Christian 6:00.89 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
17 Nugent, Anna FR Father Lopez 6:04.44 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
18 Baker, Isabel FR Orangewood Christian 6:04.50 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
19 Wardle, Kayleigh FR Branford 6:06.16 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
20 Lunn, Addison SO Bell 6:14.64 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
21 Staten, Kate 6 St. Johns Country Day 6:15.87 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
22 Simard, Kara SO International Community 6:15.99 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
23 Gonzalez, Valeria SO City of Life Christian 6:18.40 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
24 Gonzalez, Vivianna 6 City of Life Christian 6:18.77 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
25 Snider, Kelbie 7 Branford 6:20.21 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
26 Tunnell, Rachel FR Brevard HEAT 6:20.26 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
27 Hancock, Nora SO P. K. Yonge 6:21.79 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
28 Gazzoli, jessica FR Father Lopez 6:29.79 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
29 Alford, Hannah FR Florida Deaf and Blind 6:30.70 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
30 Harris, Callie 8 Branford 6:32.95 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
31 Caster, Keira FR Brevard HEAT 6:33.02 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
32 Beaser, Reese FR St. John Lutheran 6:33.27 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
33 Bennett, Kaeley SO St. Joseph 6:38.06 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
34 DiMillo, Emilia JR First Baptist (Bunnell) 6:41.76 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
35 Lord, Elizabeth FR Trenton 6:44.25 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
36 Elder, Eva FR Foundation Academy 6:48.64 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
37 Davis, Addison JR Foundation Academy 6:54.95 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
38 Ragsdale, Emma JR Geneva School 6:55.98 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
39 Reese, Emma FR St. John Lutheran 6:58.81 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
40 gignac, Bella 8 Mount Dora Christian 7:00.91 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
41 Kreinbihl, Isabella 8 Bell 7:02.27 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
42 Merly, Jessica JR Master's Academy (Oviedo) 7:02.89 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
43 Marot, Caia 8 Holy Trinity 7:12.77 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
44 Jenkins, Layla 7 City of Life Christian 7:15.36 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
45 Boudreau-Daniel, Maya 7 Pineapple Cove 7:15.65 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
46 Dewitz, Alaina 6 Trenton 7:17.51 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
47 Tullo, Danielle 8 Brevard HEAT 7:20.64 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
48 Maughan, Pippa JR Geneva School 7:34.73 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
49 Fugate, Gabby JR St. John Lutheran 7:36.57 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
50 Davis, FinleyCate 8 St. Johns Country Day 7:53.31 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023

3200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Montini, Caden SR Oak Hall 10:07.97 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
2 Dragstedt, Quinten JR Oak Hall 10:08.74 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
3 Gallogly, Benjamin FR Oak Hall 10:09.80 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
4 Stone, Sam SO St. Francis 10:16.12 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
5 Neeld, Will SO Circle Christian 10:21.13 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
6 Manley, Tyson 7 Christs Church Academy 10:28.43 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
7 Spurrier, Damian FR Wildwood 10:28.93 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
8 Jensen, Skyler SO Holy Trinity 10:32.68 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
9 Jagen, Calvin JR Circle Christian 10:34.10 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
10 Turley, Landon SO St. Francis 10:36.29 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
11 Watson, William SR Orangewood Christian 10:39.05 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
12 Gunderson, Zack SO Holy Trinity 10:47.71 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
13 Walsh, Ethan SO St. Francis 10:49.37 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
14 Jones, Thatcher SO Pineapple Cove 10:50.35 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
15 Spires, Talan JR Father Lopez 10:50.97 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
16 Torres, Roberto SR Florida Deaf and Blind 10:53.46 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
17 Moorman, Matthew SO Master's Academy (Oviedo) 10:56.56 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
18 Parker, Aschalew 8 Circle Christian 11:01.32 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
19 Silver, Gabriel FR Master's Academy (Oviedo) 11:08.59 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
20 Liguori, Michael FR Geneva School 11:14.95 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
21 Kistner, Arlo 8 St. Johns Country Day 11:29.29 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
22 Cassler, Joshua SO Pineapple Cove 11:29.77 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
23 Skahill, Eleto SR Trinity Catholic 11:40.16 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
24 Giles, Marcus 7 St. Johns Country Day 11:55.20 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
25 Temple, Dylan SO Trinity Catholic 12:07.62 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
26 Nazareno, Kaden 8 Holy Trinity 12:09.40 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
27 Green, Jett SO Trinity Catholic 12:10.49 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
28 Gonzalez, Daniel 7 City of Life Christian 12:14.06 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
29 Siao, Will JR Pineapple Cove 12:15.89 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
30 Ayers, Christian SO Master's Academy (Oviedo) 12:17.21 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
31 Hollingsworth, Wyatt FR St. Johns Country Day 12:21.44 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
32 Santamarina , Logan JR Father Lopez 12:30.12 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
33 Mendez, Andres SR Bell 12:34.53 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
34 Gibson-Cribbs, Joshua SO Foundation Academy 12:35.53 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
35 Yarish , Kelsey SR Father Lopez 12:35.65 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
36 Rojas, Nathaniel JR Branford 12:36.47 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
37 Tuckman, Mathew JR St. Joseph 12:36.49 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
38 Salas, James 8 Foundation Academy 12:39.69 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
39 Caster, Keegan SO Brevard HEAT 12:40.10 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
40 Taber, Noah 8 Branford 12:47.76 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
41 Manders, Jackson 7 Bell 12:48.85 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
42 Buchanan, Liam SO Melbourne Central Catholic 12:50.13 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
43 Swartzlander, Jackson FR Florida Deaf and Blind 12:52.08 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
44 Eastman, Rainer FR St. Joseph 12:53.20 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
45 Andrews, Stephen SO P. K. Yonge 12:57.66 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
46 Olinger, Liam FR Foundation Academy 13:19.43 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
47 Clark, Colton JR St. Joseph 13:22.94 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
48 Valadez, Carlos 8 City of Life Christian 13:54.07 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
49 Duckett, Jaden JR Melbourne Central Catholic 15:20.43 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
50 Garcia, Alex SO City of Life Christian 15:31.29 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023

3200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Raesly, Ella JR Geneva School 11:48.78 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
2 Summers, Mary 6 Seven Rivers Christian 11:53.41 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
3 Gervais, Avery 7 Master's Academy (Oviedo) 12:02.74 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
4 Klein, Mackenzie JR Oak Hall 12:06.15 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
5 Dragstedt, Alivia SO Oak Hall 12:06.22 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
6 Judy, Rachel 8 Circle Christian 12:09.15 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
7 Moury, Leah SO Circle Christian 12:26.43 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
8 Murfee, Lola 8 Oak Hall 12:29.96 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
9 Casane, Kira JR St. Joseph 12:33.48 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
10 Romero, Catalina JR St. Francis 12:33.83 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
11 Stratton, Rebecca SO St. Johns Country Day 13:04.43 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
12 Reburn, Claire 8 Foundation Academy 13:05.61 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
13 Orser, Belle SO Mount Dora Christian 13:21.13 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
14 Simard, Kara SO International Community 13:21.95 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
15 Leifried, Riley 8 Master's Academy (Oviedo) 13:32.83 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
16 Gonzalez, Valeria SO City of Life Christian 13:41.44 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
17 Jones, Ruthie 8 Pineapple Cove 13:45.56 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
18 Staten, Kate 6 St. Johns Country Day 13:56.51 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
19 Gonzalez, Vivianna 6 City of Life Christian 13:56.82 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
20 Morris, Olivia 6 St. Johns Country Day 14:01.95 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
21 Weiner, Gabby 8 Holy Trinity 14:21.49 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
22 Elder, Eva FR Foundation Academy 14:27.72 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
23 Vignier, Selah 7 Pineapple Cove 14:31.81 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
24 Power, Addison SO Father Lopez 14:51.36 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
25 Omirbeck, Sana SR Florida Prep 14:56.20 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
26 Wardle, Kayleigh FR Branford 15:10.43 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
27 Register, Samantha JR Master's Academy (Oviedo) 15:21.07 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
28 Quinn, Theresa SO Christs Church Academy 15:28.19 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
29 Snider, Kelbie 7 Branford 15:48.13 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
30 Harris, Callie 8 Branford 15:50.35 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
31 Valadez, Aimee 7 City of Life Christian 15:51.98 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
32 Stanberry, Marissa SO Father Lopez 16:35.19 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023

100 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Presley, Nymera SR P. K. Yonge 15.10 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -2.7
2 Sarratt, Alinah JR Holy Trinity 15.18 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.4
3 Edwards, Shakeria 8 Wildwood 16.70 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.7
4 Tweedie, Madison SO Mount Dora Christian 16.87 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.7
5 Theriault, Caroline SO Father Lopez 17.05 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 0.4
6 McMillan, Kaliannah 8 Holy Trinity 17.09 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.4
7 Easton, Cailyn FR Holy Trinity 17.11 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.4
8 Strickland, Emma SO Wildwood 17.84 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.3
9 Adcock, Raylynn SR Trinity Christian (Deltona) 17.85 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 0.4
10 Noel, Eden JR Pineapple Cove 17.89 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.4
11 Goepfert, Gracie SO First Academy (Leesburg) 17.98 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.7
12 Puckett, Jazzmin FR City of Life Christian 18.18 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.4
13 Johnson, Ava SR St. Johns Country Day 18.63 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 0.4
14 Akana, Alani JR Calvary Christian (OB) 18.66 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 0.4
15 Lefors, Priscilla FR Florida Deaf and Blind 18.74 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 0.4
16 Djermanos, Leyla FR Mount Dora Christian 18.84 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.7
17 Bangsund, Avery SO Foundation Academy 18.88 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.4
18 Akridge, Hannah SO Oak Hall 18.90 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.3
19 Wright, Taniya FR Chiefland 19.13 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -2.7
20 Conde, Sofia JR St. Johns Country Day 19.36 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 0.4
21 Ward, Madison SO Branford 19.49 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.3
22 Alley, Anthea SR City of Life Christian 19.52 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.4
23 Hwang, Elizabeth JR First Academy (Leesburg) 19.85 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.7
24 Zapata, Gianna FR Seven Rivers Christian 20.18 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.3
25 Jean-Louis, Arianna 8 Odyssey Charter 20.43 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.4
26 Bergman, Skylar FR Florida Deaf and Blind 20.69 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 0.4
27 Daugherty, Olivia SO First Academy (Leesburg) 20.86 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.7
28 Woods, Sapphira 8 Mount Dora Christian 20.90 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.3
29 Vann, Moriah FR Seven Rivers Christian 21.04 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.7
30 Dissegna, Camille JR Florida Prep 21.10 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.1
31 Harvery, Sarah 7 Chiefland 21.46 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -2.7
32 Forest, Angelina SO Oak Hall 21.52 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.3
33 Moore, Anna 8 Branford 21.54 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.3
34 Rossi, Alexandra 7 Oak Hall 21.59 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.3
35 Lathrop, Virginia FR Trenton 22.20 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -2.7
36 Moylan , Kylie JR Father Lopez 22.36 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 0.4
37 Moury, Rebekah 7 Circle Christian 22.50 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.3
38 Poore, Delilah 8 Branford 22.94 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.3
39 Banks, Gwendolyn JR Trenton 23.12 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -2.7
40 Studstill, Ansley FR Trenton 23.98 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -2.7

110 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Andrews, James SR Mount Dora Christian 15.30 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.7
2 Demosthenes, Joshua JR Orlando Christian Prep 15.47 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -2.0
3 McRoy, Camryn FR Holy Trinity 15.78 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -2.0
4 Harding, Ricky SR Wildwood 16.04 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.7
5 Dey, Tyler SR St. Francis 16.21 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
6 McKenzie, Matthew SR Mount Dora Christian 16.27 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.7
7 Tanner, Elijah SR Master's Academy (Oviedo) 16.37 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.7
8 Ballard, Jaylen JR Holy Trinity 16.53 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -2.0
9 McMillan, Jaeden FR Holy Trinity 16.61 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -2.0
10 Saya, Tristan JR Faith Christian 16.80 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -2.0
11 De Nobrega, Regan SO Faith Christian 17.12 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -2.0
12 Lewis-Thompson , Izaiah FR P. K. Yonge 17.21 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
13 Perez, Israel SO Pineapple Cove 17.74 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.6
14 Grow, Daniel SO Oak Hall 17.96 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
15 Varela, Will SO City of Life Christian 18.59 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.6
16 Andrews, Jamin SO Mount Dora Christian 18.74 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.5
17 Anderson, Hunter JR Seven Rivers Christian 18.85 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.7
18 Cooper, Ian JR Branford 19.44 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.4
19 Alvarez, Diego JR Trinity Christian (Deltona) 19.54 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -2.7
20 Wu, Bill SR Faith Christian 19.56 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.6
21 Curtis, Grant JR Oak Hall 19.58 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.4
22 Criggall, Brice SR Branford 19.71 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
23 Kurtis, McConnell SR Trenton 19.87 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
24 Svajko, Jack SO Father Lopez 20.21 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -2.7
25 Rodriguez, Jaden SO Trinity Christian (Deltona) 20.24 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -2.7
26 Haak, Matthew SR Circle Christian 20.31 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.5
27 LaTorraca, Dominic JR Seven Rivers Christian 20.51 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.7
28 Green, Damian JR Branford 20.95 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
29 Scott, Ja'Morien FR Florida Deaf and Blind 21.45 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -2.7
30 Rosario-Crespo, Jayden FR Florida Deaf and Blind 22.38 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -2.7
31 Cabiac, Kyan SO Father Lopez 23.05 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -2.7
32 Cotton, Jonathan JR Father Lopez 24.46 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -2.7

400 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Dey, Tyler SR St. Francis 57.35 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
2 Andrews, James SR Mount Dora Christian 58.98 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
3 McManus, Carson JR Circle Christian 59.55 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
4 Ballard, Jaylen JR Holy Trinity 1:00.55 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
5 McKenzie, Matthew SR Mount Dora Christian 1:02.21 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
6 Tanner, Elijah SR Master's Academy (Oviedo) 1:02.54 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
7 Curtis, Grant JR Oak Hall 1:02.77 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
8 Harding, Ricky SR Wildwood 1:03.28 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
9 Andrews, Jamin SO Mount Dora Christian 1:03.41 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
10 Grow, Daniel SO Oak Hall 1:03.71 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
11 Criggall, Brice SR Branford 1:03.91 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
12 Ginocchetti , Jonah SR Father Lopez 1:04.21 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
13 Sierra, Evan SR Orlando Christian Prep 1:04.29 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
14 Alvarez, Diego JR Trinity Christian (Deltona) 1:04.41 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
15 Leiva, Devyn FR First Academy (Leesburg) 1:04.71 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
16 LaTorraca, Dominic JR Seven Rivers Christian 1:05.02 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
17 Perez, Israel SO Pineapple Cove 1:05.11 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
18 Lewis-Thompson , Izaiah FR P. K. Yonge 1:05.36 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
19 Settle, Connor FR Odyssey Charter 1:05.51 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
20 De Nobrega, Regan SO Faith Christian 1:05.72 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
21 Hughes, Walker JR First Academy (Orlando) 1:05.77 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
22 Saya, Tristan JR Faith Christian 1:06.39 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
23 Cooper, Ian JR Branford 1:06.67 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
24 Martin, Carson JR Christs Church Academy 1:07.01 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
25 Svajko, Jack SO Father Lopez 1:07.11 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
26 Wildenburg, James 8 First Academy (Orlando) 1:07.29 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
27 Labissiere, Giancarlo FR Odyssey Charter 1:07.36 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
28 Lange, Lex JR Wildwood 1:07.77 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
29 Anderson, Hunter JR Seven Rivers Christian 1:07.86 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
30 Joseph Jr, Mackney SR Faith Christian 1:08.65 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
31 Carver, Colby JR Branford 1:10.21 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
32 Demosthenes, Joshua JR Orlando Christian Prep 1:10.90 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
33 Ponce-Arce, Gabriel SO Trinity Christian (Deltona) 1:11.16 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
34 Parker , Jude JR St. Francis 1:11.83 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
35 Young , Jordan JR Father Lopez 1:11.87 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
36 Rosario-Crespo, Jayden FR Florida Deaf and Blind 1:11.88 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
37 Fanning , Ray FR St. Francis 1:12.68 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
38 Scott, Ja'Morien FR Florida Deaf and Blind 1:14.19 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
39 Stites, Nathaniel 8 Trinity Christian (Deltona) 1:14.22 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
40 Windbish , Caleb SO Orlando Christian Prep 1:15.73 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
41 Kurtis, McConnell SR Trenton 1:15.82 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
42 Beteta-Rice, Jael FR Odyssey Charter 1:18.21 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
43 Griffis, Dewey 6 Trenton 1:36.19 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023

400 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Brown, Zahmya JR First Academy (Orlando) 1:09.28 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
2 Tweedie, Madison SO Mount Dora Christian 1:10.46 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
3 Johnson, Ava SR St. Johns Country Day 1:10.66 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
4 Hills, Ayanna JR Wildwood 1:12.05 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
5 Wynn, Savannah SR St. Francis 1:12.60 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
6 Goepfert, Gracie SO First Academy (Leesburg) 1:13.00 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
7 Edwards, Shakeria 8 Wildwood 1:13.10 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
8 Moore, Anna 8 Branford 1:13.22 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
9 McMillan, Kaliannah 8 Holy Trinity 1:13.30 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
10 Theriault, Caroline SO Father Lopez 1:13.94 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
11 Mason, Calista JR First Academy (Orlando) 1:13.98 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
12 Melendez, Jayleigh 8 Pineapple Cove 1:15.23 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
13 Dey, Allie FR St. Francis 1:16.05 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
14 Akridge, Hannah SO Oak Hall 1:16.63 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
15 Forest, Angelina SO Oak Hall 1:16.64 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
16 Adcock, Raylynn SR Trinity Christian (Deltona) 1:17.13 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
17 Conde, Sofia JR St. Johns Country Day 1:18.00 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
18 Rossi, Alexandra 7 Oak Hall 1:18.01 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
19 McDonald, Avery FR Orangewood Christian 1:18.39 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
20 Jean-Louis, Arianna 8 Odyssey Charter 1:18.41 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
21 LaGala, Sage SO Holy Trinity 1:18.46 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
22 Djermanos, Leyla FR Mount Dora Christian 1:18.86 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
23 Webb, Giana FR Holy Trinity 1:19.06 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
24 Poore, Delilah 8 Branford 1:19.89 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
25 Ramirez, Kalena FR City of Life Christian 1:20.86 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
26 O'Quinn , Kelcy JR Father Lopez 1:23.08 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
27 Ward, Madison SO Branford 1:24.26 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
28 Vann, Moriah FR Seven Rivers Christian 1:25.15 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
29 Lathrop, Virginia FR Trenton 1:25.65 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
30 Zapata, Gianna FR Seven Rivers Christian 1:26.04 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
31 Dissegna, Camille JR Florida Prep 1:26.33 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
32 Woods, Sapphira 8 Mount Dora Christian 1:26.83 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
33 Bergman, Skylar FR Florida Deaf and Blind 1:30.47 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
34 Chivington, Kate 7 Trinity Christian (Deltona) 1:36.04 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
35 Bennett, Kaeley SO St. Joseph 1:36.52 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
36 Andrews, Nisha FR St. Joseph 1:38.21 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
37 Studstill, Ansley FR Trenton 1:38.26 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
38 Banks, Gwendolyn JR Trenton 1:39.21 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
39 Cabrera, Begona JR Florida Prep 1:39.27 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
40 Castiglia, Carly FR St. Joseph 1:41.03 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
41 Young, Taylor SO Father Lopez 1:53.81 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
  Team Time Athletes Meet Meet Date
1 Foundation Academy 42.15 Bronaugh, Bronaugh, Jean, Rogers FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
2 Holy Trinity 43.46 McMillan, Barnes, Sullivan, Gibson FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
3 Wildwood 43.66 Keiler, Brown III, Harding, Colebrooks FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
4 Hawthorne 44.30 Fluellen, Jackson, Robinson, Randall FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
5 Melbourne Central Catholic 44.48 Woulard, Luces, Zimpfer, Soto FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
6 Geneva School 44.56 Alilin, White, Hernandez, Hendrix FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
7 Father Lopez 44.70 Ginocchetti, Herdel, Mcduffie, Sweeney FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
8 Trinity Catholic 45.01 Patterson, Jones, Summerall, Lawton FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
8 Florida Deaf and Blind 45.01 Zahira, Allen, Vazquez, Devis FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
10 Odyssey Charter 45.16 Pierre-Louis, Williams, Pimentel, Reid FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
11 Circle Christian 45.19 Rivera, Crouse, Bancalari, McManus FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
12 Branford 45.40 Criggall, Jones, Veasey, Malaguti FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
13 Faith Christian 45.41 De Nobrega, Brown, Ramos, Ross FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
14 First Academy (Orlando) 45.42 Tenczar, Mason, Wilson, Tulp FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
15 Seven Rivers Christian 45.66 LaTorraca, Leonard, Brown, Graham FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
16 Orangewood Christian 45.90 Augustin, Kaiser, Bass, Henriques FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
17 Master's Academy (Oviedo) 46.05 Tanner, Lugo, Mudie, Holmes FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
18 Chiefland 46.23 Blackman, Coleman, Thomas, Fisher FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
19 Bell 46.43 Williams, Stewart, Alexis, Williams FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
20 Orlando Christian Prep 46.66 Alston, Sierra, Knight, richardson FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
21 Florida Prep 47.05 Jainarine, Dickenson, Khan, Wadda FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
22 Trinity Christian (Deltona) 47.34 Brittain, Medeiros, Alvarez, Rodriguez FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
23 Oak Hall 48.16 Eisner, Francis, Moy, Provencher FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
24 Pineapple Cove 48.53 Murphy, Dalpra, Guerra, Garcia FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
25 City of Life Christian 48.70 Arroyo, St. Hilaire, Duran, Varela FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
26 St. Joseph 49.60 Nelson, Hemelt, Costa, Castiglia FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
27 Mount Dora Christian 49.88 andrews, Edmonds, Calfy, Schick FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
28 Christs Church Academy 51.87 Valderrama, Orr, Cartwright, Broussard FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
29 St. Johns Country Day 58.80 Kuramoto, Vogt, Mooneyham, Cowherd FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
  Team Time Athletes