April 5, 2019
|
South Fork - Stuart, FL
|
Timing: Mogo Timing

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Samantha Kopf FR Spanish River 2:33.99 6
  Anna Sophia Ward JR South Fork 2:47.57 1
  Ellen Densmore FR South Fork 2:51.27   
  Kailee Hemann FR South Fork 2:50.02   
  Hannah Martin JR South Fork 2:26.77 8
  Mackenzie Gorton FR South Fork 2:51.22   
  Madeline Weiler FR South Fork 2:40.55 4
  Taylor Sesta SO South Fork 2:46.89 2

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hannah Martin JR South Fork 5:26.31 8
2 Taylor Sesta SO South Fork 5:40.68 6
3 Madeline Weiler FR South Fork 5:43.09 4
4 Anna Sophia Ward JR South Fork 5:45.21 2
5 Sarah Phillips SO Spanish River 5:52.12 1
6 Samantha Sadorf FR Spanish River 6:01.45 -
7 Ella Goldfarb FR Spanish River 6:03.50 -
8 Kailee Hemann FR South Fork 6:04.72   
9 Sari Kramer FR Spanish River 6:09.97 -
10 Leah Zeledon SO Spanish River 6:10.76 -
11 Ellen Densmore FR South Fork 6:22.29   
  Katherine Radcliff SR Martin County NT   
  Mackenzie Gorton FR South Fork NT   
  Gina Fuca FR Martin County NT   
  Ellen Diez SR Martin County NT   
  Lahela Cornett 7 Lincoln Park NT   
  Morgan Drawdy 7 Lincoln Park NT   
  Eva Zelaya FR Trinity Christian (LW) NT   
  Mia Taylor 8 Jupiter Christian NT   
  Malary Diaz 6 Jupiter Christian NT   
  Alyssa Benson 8 Jupiter Christian NT   
  Ashley Nugent JR Jensen Beach NT   
  Olivia Zayas JR Jensen Beach NT   
  Gabriella Engle SR Jensen Beach NT   
  Sophia Engle SO Jensen Beach NT   
  Izzabella Parkinson SO Port St. Lucie NT   
  Haylynn Tate FR Port St. Lucie NT   
  Kaitlyn Conklin SR Sebastian River NT   
  Janel Zeman SO Sebastian River NT   
  Tindra Jofors SO Centennial NT   
  Hannah Rutstein JR Spanish River NT   
  Samantha Kopf FR Spanish River NT   
  Madison Hancock SR Okeechobee NT   
  Ariana Merchant FR Okeechobee NT   
  Brook Julian JR Okeechobee NT   
  Maddison Stegall FR Berean Christian NT   
  Kayla Squitieri SR New Smyrna Beach NT   
  Julia Hinkle SR New Smyrna Beach NT   
  Zoe Barroso SR SLAM Academy NT   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Tindra Jofors SO Centennial NT   
  Zoe Barroso SR SLAM Academy NT   
  Julia Hinkle SR New Smyrna Beach NT   
  Maddison Stegall FR Berean Christian NT   
  Brook Julian JR Okeechobee NT   
  Ariana Merchant FR Okeechobee NT   
  Madison Hancock SR Okeechobee NT   
  Janel Zeman SO Sebastian River NT   
  Kaitlyn Conklin SR Sebastian River NT   
  Haylynn Tate FR Port St. Lucie NT   
  Izzabella Parkinson SO Port St. Lucie NT   
  Eva Zelaya FR Trinity Christian (LW) NT   
  Ashley Nugent JR Jensen Beach NT   
  Olivia Zayas JR Jensen Beach NT   
  Gabriella Engle SR Jensen Beach NT   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Kayla Squitieri SR New Smyrna Beach NT   
  Katherine Radcliff SR Martin County NT   
  Gina Fuca FR Martin County NT   
  Ellen Diez SR Martin County NT   
  Lahela Cornett 7 Lincoln Park NT   
  Morgan Drawdy 7 Lincoln Park NT   
  Mia Taylor 8 Jupiter Christian NT   
  Malary Diaz 6 Jupiter Christian NT   
  Alyssa Benson 8 Jupiter Christian NT   
  Sophia Engle SO Jensen Beach NT   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hannah Martin JR South Fork 5:26.31 8
2 Taylor Sesta SO South Fork 5:40.68 6
3 Madeline Weiler FR South Fork 5:43.09 4
4 Anna Sophia Ward JR South Fork 5:45.21 2
5 Sarah Phillips SO Spanish River 5:52.12 1
6 Samantha Sadorf FR Spanish River 6:01.45 -
7 Ella Goldfarb FR Spanish River 6:03.50 -
8 Kailee Hemann FR South Fork 6:04.72   
9 Sari Kramer FR Spanish River 6:09.97 -
10 Leah Zeledon SO Spanish River 6:10.76 -
11 Ellen Densmore FR South Fork 6:22.29   
  Samantha Kopf FR Spanish River NT   
  Hannah Rutstein JR Spanish River NT   
  Mackenzie Gorton FR South Fork NT   

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Shaunicia Udell SO Sebastian River 9.37m 30' 9" 8
  • 8.83  
  • 9.09  
  • 9.37  
2 Thierry Campbell FR Dwyer 8.89m 29' 2" 6
  • 8.65  
  • 8.89  
  • 8.89  
3 Aleah Mitchell SO Sebastian River 8.51m 27' 11" 4
  • 8.05  
  • 8.51  
  • 8.02  
4 Ashley Young JR Dwyer 8.44m 27' 8.25" 2
  • 8.01  
  • 7.63  
  • 8.44  
5 Yasmine Cummings SO Sebastian River 8.15m 26' 9" 1
  • 8.14  
  • 7.99  
  • 8.15  
6 Fabuela Joseph SO Port St. Lucie 7.72m 25' 4" -
  • 7.72  
  • FOUL  
  • 7.45  
7 Nichole Lewis SR Berean Christian 7.64m 25' 0.75" -
  • 7.64  
  • 7.17  
  • 7.31  
8 Yodanca Smith JR Port St. Lucie 7.40m 24' 3.5" -
  • 7.40  
  • 6.64  
  • 6.51  
9 Kayla McIntosh SO Lincoln Park 7.05m 23' 1.75" -
  • 6.61  
  • 6.63  
  • 7.05  
10 Melissa Myles SO Dwyer 7.04m 23' 1.25" -
  • 7.04  
  • FOUL  
  • 6.29  
11 Meagan Murray SO South Fork 6.77m 22' 2.5" -
  • 6.77  
  • 6.06  
  • 6.37  
12 Harley Davis SO Okeechobee 6.21m 20' 4.5" -
  • FOUL  
  • 6.21  
  • 5.74  
13 Jillian Kennedy JR Okeechobee 6.20m 20' 4.25" -
  • 5.93  
  • 5.97  
  • 6.20  
14 Mattie Garcia SO Okeechobee 6.12m 20' 1" -
  • 6.12  
  • 6.06  
  • 5.65  
15 Kaleigh Fix JR Berean Christian 5.94m 19' 6" -
  • 5.94  
  • 5.65  
  • 5.16  
  Deborah Reese SO Lincoln Park NM NM   
  Sabrina Douglas SR Port St. Lucie NM NM   
  Kimberly Georges FR South Fork NM NM   
  Erin Craig FR South Fork NM NM   
Girls' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Shaunicia Udell SO Sebastian River 9.37m 30' 9" 8
2 Thierry Campbell FR Dwyer 8.89m 29' 2" 6
3 Aleah Mitchell SO Sebastian River 8.51m 27' 11" 4
4 Ashley Young JR Dwyer 8.44m 27' 8.25" 2
5 Yasmine Cummings SO Sebastian River 8.15m 26' 9" 1
6 Fabuela Joseph SO Port St. Lucie 7.72m 25' 4" -
8 Yodanca Smith JR Port St. Lucie 7.40m 24' 3.5" -
9 Kayla McIntosh SO Lincoln Park 7.05m 23' 1.75" -
11 Meagan Murray SO South Fork 6.77m 22' 2.5" -
  Deborah Reese SO Lincoln Park NM NM   
Girls' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
7 Nichole Lewis SR Berean Christian 7.64m 25' 0.75" -
10 Melissa Myles SO Dwyer 7.04m 23' 1.25" -
12 Harley Davis SO Okeechobee 6.21m 20' 4.5" -
13 Jillian Kennedy JR Okeechobee 6.20m 20' 4.25" -
14 Mattie Garcia SO Okeechobee 6.12m 20' 1" -
15 Kaleigh Fix JR Berean Christian 5.94m 19' 6" -
  Erin Craig FR South Fork NM NM   
  Kimberly Georges FR South Fork NM NM   
  Sabrina Douglas SR Port St. Lucie NM NM