March 15, 2019
|
Satellite - Satellite Beach, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Troy Smith SR Rockledge 2:00.79 10
2 Dennis Quolke SR Rockledge 2:03.73 8
3 Graeme Burns SO Satellite 2:03.95 6
4 Andy Martinez SR Viera 2:05.03 5
5 Samuel Artley SO Melbourne Central Catholic 2:05.23 4
6 Zachariah Rohrbough SR John Carroll 2:06.07 3
7 Jonathan Fabien JR Treasure Coast 2:06.71 2
8 Nathaniel Basford JR Satellite 2:06.85 1
9 Christian Camps SR West Shore 2:08.18 -
10 Donovan Breckenridge SR Titusville 2:09.01 -
11 Naythen Morin SR Vero Beach 2:09.53 -
12 Jeffery Gahres SR Space Coast 2:10.03 -
13 Andrew Inocencio JR Rockledge 2:10.07 -
14 Devon Giles FR Viera 2:11.43 -
15 Davon Beckwith JR Fort Pierce Westwood 2:12.14 -
16 Daniel Reinecke FR Heritage 2:12.96 -
17 Kaesen Foltyn JR Titusville 2:13.48 -
18 Kemarly Croker SR Titusville 2:13.87 -
19 Marcos Ingles SR Centennial 2:13.89 -
20 Brandon Crawford SO Heritage 2:13.90 -
21 Jamon Mitchell SO Rockledge 2:14.17 -
22 Jamall Curry JR Heritage 2:15.27 -
23 Zachary Thomas SR Fort Pierce Central 2:15.71 -
24 Jesse Place JR Vero Beach 2:18.37 -
25 Keani Slattery-Snavely JR Space Coast 2:18.52 -
26 Jacob Melby JR Viera 2:18.78 -
27 Colby Kuba FR Fort Pierce Central 2:19.52 -
28 Malik Jeannot SO Fort Pierce Westwood 2:19.80 -
29 Jose Aleman JR Fort Pierce Central 2:20.13 -
30 James Davis SO Melbourne 2:20.29 -
31 William Watkins JR Titusville 2:20.36 -
32 Tyrese Bowes SO Centennial 2:20.75 -
33 Ethan Wilde FR West Shore 2:21.60 -
34 Bradley Crawford JR Heritage 2:22.42 -
35 Javien Patterson FR Vero Beach 2:22.48 -
36 Gabe Bossenberry FR Satellite 2:22.64 -
37 Emmanuel Negrete SO Fort Pierce Central 2:23.12 -
38 Max Dimberg JR Melbourne 2:23.53 -
39 Berlain Colas FR Fort Pierce Central 2:24.31 -
40 Alexander Hobbs SR Edgewood 2:24.51 -
41 Ty Johnson SO Holy Trinity 2:25.11 -
42 Gabriel Rodriguez SR Heritage 2:26.49 -
43 Manuel Ruiz JR Centennial 2:26.68 -
44 Ali Abunaser JR Treasure Coast 2:27.46 -
45 Elijah Yuhas FR Port St. Lucie 2:28.86 -
46 James Espinoza JR Vero Beach 2:29.14 -
47 Travis Davis FR Space Coast 2:29.59 -
48 Stephen Davis SO Space Coast 2:29.99 -
49 Darwin Ge JR Melbourne 2:30.04 -
50 Juan Ocasio SO Titusville 2:30.79 -
51 Peter Deluke FR Vero Beach 2:31.79 -
52 Kwanye Hickman FR East River 2:32.19 -
53 John Nienajadlo SR Melbourne 2:32.67 -
54 Sean Campos JR Space Coast 2:34.81 -
55 Aditya Anil FR West Shore 2:35.08 -
56 Diego Villacis SO East River 2:36.67 -
57 Ignacio Serrato JR Edgewood 2:38.11 -
58 Benjamin Hoffman JR Melbourne 2:43.40 -
59 Gautam Pamidimukkala FR West Shore 2:44.13 -
60 Bryson Wiley FR Melbourne Central Catholic 2:46.73 -
  Trevor Cross FR Vero Beach 2:18.37   
  Joseph Cachaldora SR John Carroll DNS   
  Brett Chiotasso SR Space Coast DNS   
  Jalen Elliot FR Fort Pierce Central DNS   
  Trevor Folse SO East River DNS   
  Tristan Schreiner SO Melbourne DNS   
  Marcus Rubio JR Viera DNS   
  Ajani Smith JR Heritage DNS   
  Kendrell Worthen FR Fort Pierce Westwood DNS   
  David Kirkendall SR Melbourne Central Catholic DNS   
  Justin Owens SO Fort Pierce Westwood DNS   
  Will Winkelmann SR Melbourne Central Catholic DNS   
  Jack Leach JR John Carroll DNS   
  Dylan Hendrickson SR John Carroll DNS   
  Trenton Burrows FR West Shore DNS   
  Caleb Vanderburg SR Satellite DNS   
  Gerardo Diaz FR Lincoln Park DNS   
  Austin Jensen SO Lincoln Park DNS   
  Jurmain Mitchell 8 Lincoln Park DNS   
  Michael William JR Port St. Lucie DNS   
  Nick Beard SR Titusville DNS   
  Devin Yearby SO Port St. Lucie DNS   
  Christopher Neubauer JR Port St. Lucie DNS   
  Ryan Henderson 8 Holy Trinity DNS   
  Dustin Newton SR East River DNS   
  Luke Dickinson JR Satellite DNS   
  Kenny Ji FR West Shore DNS   
  Jeremy Batista SO East River DNS   
  Jackson Riggs FR Holy Trinity DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Troy Smith SR Rockledge 2:00.79 10
2 Dennis Quolke SR Rockledge 2:03.73 8
3 Graeme Burns SO Satellite 2:03.95 6
4 Andy Martinez SR Viera 2:05.03 5
5 Samuel Artley SO Melbourne Central Catholic 2:05.23 4
6 Zachariah Rohrbough SR John Carroll 2:06.07 3
7 Jonathan Fabien JR Treasure Coast 2:06.71 2
8 Nathaniel Basford JR Satellite 2:06.85 1
9 Christian Camps SR West Shore 2:08.18 -
10 Donovan Breckenridge SR Titusville 2:09.01 -
11 Naythen Morin SR Vero Beach 2:09.53 -
13 Andrew Inocencio JR Rockledge 2:10.07 -
14 Devon Giles FR Viera 2:11.43 -
15 Davon Beckwith JR Fort Pierce Westwood 2:12.14 -
16 Daniel Reinecke FR Heritage 2:12.96 -
17 Kaesen Foltyn JR Titusville 2:13.48 -
18 Kemarly Croker SR Titusville 2:13.87 -
19 Marcos Ingles SR Centennial 2:13.89 -
23 Zachary Thomas SR Fort Pierce Central 2:15.71 -
  Christopher Neubauer JR Port St. Lucie DNS   
  Caleb Vanderburg SR Satellite DNS   
  Luke Dickinson JR Satellite DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Jeffery Gahres SR Space Coast 2:10.03 -
20 Brandon Crawford SO Heritage 2:13.90 -
21 Jamon Mitchell SO Rockledge 2:14.17 -
22 Jamall Curry JR Heritage 2:15.27 -
24 Jesse Place JR Vero Beach 2:18.37 -
26 Jacob Melby JR Viera 2:18.78 -
27 Colby Kuba FR Fort Pierce Central 2:19.52 -
28 Malik Jeannot SO Fort Pierce Westwood 2:19.80 -
32 Tyrese Bowes SO Centennial 2:20.75 -
33 Ethan Wilde FR West Shore 2:21.60 -
34 Bradley Crawford JR Heritage 2:22.42 -
38 Max Dimberg JR Melbourne 2:23.53 -
40 Alexander Hobbs SR Edgewood 2:24.51 -
41 Ty Johnson SO Holy Trinity 2:25.11 -
48 Stephen Davis SO Space Coast 2:29.99 -
  Trevor Cross FR Vero Beach 2:18.37   
  Brett Chiotasso SR Space Coast DNS   
  Ajani Smith JR Heritage DNS   
  Jurmain Mitchell 8 Lincoln Park DNS   
  Austin Jensen SO Lincoln Park DNS   
  Gerardo Diaz FR Lincoln Park DNS   
  Joseph Cachaldora SR John Carroll DNS   
  Dylan Hendrickson SR John Carroll DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Keani Slattery-Snavely JR Space Coast 2:18.52 -
31 William Watkins JR Titusville 2:20.36 -
35 Javien Patterson FR Vero Beach 2:22.48 -
36 Gabe Bossenberry FR Satellite 2:22.64 -
39 Berlain Colas FR Fort Pierce Central 2:24.31 -
43 Manuel Ruiz JR Centennial 2:26.68 -
45 Elijah Yuhas FR Port St. Lucie 2:28.86 -
46 James Espinoza JR Vero Beach 2:29.14 -
50 Juan Ocasio SO Titusville 2:30.79 -
51 Peter Deluke FR Vero Beach 2:31.79 -
53 John Nienajadlo SR Melbourne 2:32.67 -
56 Diego Villacis SO East River 2:36.67 -
57 Ignacio Serrato JR Edgewood 2:38.11 -
  Nick Beard SR Titusville DNS   
  Will Winkelmann SR Melbourne Central Catholic DNS   
  Marcus Rubio JR Viera DNS   
  Devin Yearby SO Port St. Lucie DNS   
  Jackson Riggs FR Holy Trinity DNS   
  Justin Owens SO Fort Pierce Westwood DNS   
  Kendrell Worthen FR Fort Pierce Westwood DNS   
  Ryan Henderson 8 Holy Trinity DNS   
  Jalen Elliot FR Fort Pierce Central DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Jose Aleman JR Fort Pierce Central 2:20.13 -
30 James Davis SO Melbourne 2:20.29 -
37 Emmanuel Negrete SO Fort Pierce Central 2:23.12 -
42 Gabriel Rodriguez SR Heritage 2:26.49 -
44 Ali Abunaser JR Treasure Coast 2:27.46 -
47 Travis Davis FR Space Coast 2:29.59 -
49 Darwin Ge JR Melbourne 2:30.04 -
52 Kwanye Hickman FR East River 2:32.19 -
54 Sean Campos JR Space Coast 2:34.81 -
55 Aditya Anil FR West Shore 2:35.08 -
58 Benjamin Hoffman JR Melbourne 2:43.40 -
59 Gautam Pamidimukkala FR West Shore 2:44.13 -
60 Bryson Wiley FR Melbourne Central Catholic 2:46.73 -
  Tristan Schreiner SO Melbourne DNS   
  Jack Leach JR John Carroll DNS   
  Michael William JR Port St. Lucie DNS   
  David Kirkendall SR Melbourne Central Catholic DNS   
  Trenton Burrows FR West Shore DNS   
  Trevor Folse SO East River DNS   
  Dustin Newton SR East River DNS   
  Jeremy Batista SO East River DNS   
  Kenny Ji FR West Shore DNS