FHSAA 2A Region 1 Official Rankings

DISPLAYING

100 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Dailey, Jayden SO Tocoi Creek 10.44 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 1.5
2 Miller, Kavon SR Bolles 10.57 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 1.5
3 Oruamabo, Amos SR Ribault 10.59 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 2.0
4 Danzy, Micahi JR Florida High 10.61 2023 Chiles Track and Field Relays Feb 18, 2023 NWI
5 Resar, James JR Bishop Kenny 10.67 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023 1.8
6 Suddeth, Lakieyan SR Bay 10.77 Mosley Track & Field Invite Mar 4, 2023 NWI
7 Akins, Johnathan SR Madison County 10.78 Jesse Forbes HS Invitational Feb 25, 2023 0.2
8 Smith, Jakobi SR Ribault 10.85 2023 Booker Hill Relays Mar 25, 2023 NWI
9 Collier, Chase SO Bolles 10.95 2023 Danny Brown Invitational Feb 25, 2023 1.5
9 Ash Jr, Michael SR Godby 10.95 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 2.2
11 Hockman, Ben FR Santa Fe 10.97 2023 SFHS Raiders Mini Meet 1 Mar 1, 2023 0.7
12 Hughley, Dominique SO Pensacola 11.07 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 0.3
12 Kellum, Elijah JR Santa Fe 11.07 2023 SFHS Raiders Mini Meet 2 Mar 23, 2023 1.5
14 Burroughs, Naeem FR Bolles 11.08 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 1.1
15 Thompson, Xavier SO Pensacola Catholic 11.09 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 1.5
15 Dixon, Omarr JR Episcopal 11.09 Episcopal - Coach Hunt Classic 2023 Apr 1, 2023 0.9
17 Showers, Jayvion JR Pensacola Catholic 11.10 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 0.1
18 Brinson, Samron JR Wakulla 11.11 Mosley Mini Meet #2 Apr 6, 2023 NWI
19 Ross, Auntrell SR Union County 11.13 2023 SFHS Raiders Mini Meet 1 Mar 1, 2023 0.2
20 Donaldson, Deltonio SO Gadsden County 11.15 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 2.2
21 Jackson, Ja'ohn SR Madison County 11.17 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 0.3
22 Ramsay, Nels JR Bishop Kenny 11.18 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 0.3
23 Layne, Jackson SO South Walton 11.20 Arnold Invite Apr 1, 2023 NWI
23 Okor, Kenechukwu JR Paxon 11.20 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 0.3
23 Jackson, Theodore SR Pensacola 11.20 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 0.1
26 Owens, Marquavious JR Suwannee 11.21 Oak Hall Mini-Meet 3 Mar 26, 2023 NWI
26 Daniels, Thurston SR Ribault 11.21 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 28, 2023 NWI
28 James, Josiah SR Bay 11.23 Mosley Mini Meet #1 Mar 30, 2023 NWI
28 Fountain, Jakobe SR Pensacola 11.23 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 1.5
30 Smith, Jourdyn SR Ribault 11.26 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 28, 2023 NWI
31 Wilson, Kemani SR Bolles 11.27 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023 -0.4
31 Rolack, Eddie SR Ribault 11.27 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 28, 2023 NWI
33 Johnson, Marquez JR Wakulla 11.28 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.5
34 Archibald, Kaleb SR Yulee 11.29 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023 0.8
35 Gillyard , Kyle JR Raines 11.31 2023 Danny Brown Invitational Feb 25, 2023 0.3
36 Neal, Keimarion FR Santa Fe 11.34 2023 SFHS Raiders Mini Meet 2 Mar 23, 2023 1.7
36 Marshall, Jakobe JR Paxon 11.34 2023 Coach Mac and Brown Saints Open Mar 11, 2023 NWI
38 Threatts, Jayden SO Florida High 11.35 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.5
38 Rodgers, Julian SR Ribault 11.35 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 28, 2023 NWI
40 Jackson, Jakori SR Madison County 11.36 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 28, 2023 NWI
40 Wells, Micheal JR Santa Fe 11.36 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 1.1
40 Hamilton, Jevon JR Rutherford 11.36 Bozeman Invite Mar 9, 2023 NWI
43 Mccall, Jaden JR Marianna 11.38 Mosley Track & Field Invite Mar 4, 2023 NWI
43 Coleman, Gabriel JR Bolles 11.38 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
45 Collier, Caden SO Taylor County 11.39 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 7, 2023 1.9
46 Tyson, Treyjan JR Union County 11.40 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
46 Neal, Tyrone SO Bolles 11.40 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
48 Caldwell, Simeon FR Bolles 11.43 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
48 Ganske, Kiernan JR South Walton 11.43 FWB Viking Classic Feb 18, 2023 NWI
50 Lucas, Andre SR Fernandina Beach 11.44 Yulee Meet # 2 Mar 16, 2023 NWI

100 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Watts, Skyler JR Episcopal 11.77 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023 NWI
2 Turner, Kyndal JR Paxon 11.82 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 1.1
3 Johnson, Gabrielle SR Bishop Kenny 11.89 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
4 DeVoux, Kennedi SR Paxon 12.10 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 1.2
5 Freeman, Evie FR Bolles 12.25 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
5 Evatt, Tristen JR Yulee 12.25 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 0.4
7 Peoples, Me'Yauney JR Gadsden County 12.36 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.1
8 Mack, Lauren JR Episcopal 12.44 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
9 Clark, Leah SR Union County 12.49 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
10 Edwards, Shakirah JR Rutherford 12.57 Arnold Invite Apr 1, 2023 NWI
10 McBroom, Destiny JR Santa Fe 12.57 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023 -0.2
12 Thorson, Addie JR Bishop Kenny 12.60 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023 NWI
13 Robinson, Aleisia SR Ribault 12.67 2023 Coach Mac and Brown Saints Open Mar 11, 2023 NWI
14 Oliver, Paige FR Godby 12.71 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.1
14 Haywood, Ka'Myya SR Bishop Kenny 12.71 2023 Bolles Mini Meet Feb 17, 2023 NWI
16 Blackshear, Kareema SO Raines 12.76 2023 Chandra Cheeseborough Invitational - High School Apr 1, 2023 -2.3
17 Beeks, Shania SO West Florida 12.85 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 2.9
17 Jackson, Chyanne SR Marianna 12.85 Mosley Track & Field Invite Mar 4, 2023 NWI
19 Buckley, Erin SR Bishop Kenny 12.87 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
20 McCoy, Brooke FR Episcopal 12.88 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
20 Graham, Bella 7 Bolles 12.88 2023 Bolles Middle School Invite Mar 29, 2023 NWI
22 Luellman, Aryanna JR Suwannee 12.90 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023 NWI
23 Mcintyre, Jhamiyah FR Taylor County 12.91 Wildcat Open at Wildwood High Apr 4, 2023 NWI
24 Johnson, Kamilya SO Yulee 12.92 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 3.9
25 Simpkins, Naryia FR Pensacola 12.95 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 -0.1
26 Hogan, Sarayah FR Chipley 12.96 Arnold Invite Apr 1, 2023 NWI
27 Green, Le'niyah JR Ribault 12.98 2023 Booker Hill Relays Mar 25, 2023 NWI
28 Bethea, Amia FR Union County 13.01 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
28 Ford, D'yaundra SO Bolles 13.01 2023 Bolles Mini Meet Feb 17, 2023 NWI
30 Coyle, Clare JR Bishop Kenny 13.06 Jax Nitro Mar 31, 2023 NWI
30 Hogan, Sadayah FR Chipley 13.06 Mosley Track & Field Invite Mar 4, 2023 NWI
30 Colbert, Nadalea SR Raines 13.06 2023 Booker Hill Relays Mar 25, 2023 NWI
33 Williams, Denaria SO Godby 13.07 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023 NWI
34 Nickerson, Ryan JR Beachside 13.08 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
35 Okoli, Onyinye JR Florida High 13.09 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
35 Bruton, Deondra JR Madison County 13.09 2023 SFHS Mini Meet 3 Apr 4, 2023 1.2
37 Jones, Deziah JR Santa Fe 13.11 2023 SFHS Mini Meet 3 Apr 4, 2023 0.5
38 Leak-Harbor, Harmani SO Wolfson 13.12 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
39 Pugh, Kiara SR West Florida 13.13 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 3.8
40 Vultaggio, Julia JR Fernandina Beach 13.17 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 2.1
40 Lee, Jadah SO Tocoi Creek 13.17 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 0.3
42 Gilliam, Shante'Jah SR Wakulla 13.18 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.6
43 Blackman , Makail FR Baldwin 13.22 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -2.5
43 Weikel, Lauren SR Bishop Kenny 13.22 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
45 Jennings, Kennedy FR Suwannee 13.26 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023 NWI
45 Foster, Ta'Nia FR Paxon 13.26 2023 Chandra Cheeseborough Invitational - High School Apr 1, 2023 -1.5
47 Leon, Skilynn JR Florida High 13.29 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.7
48 Selmer, Chloe JR Episcopal 13.31 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023 NWI
48 Harris, Elle 8 Bolles 13.31 2023 Bolles Middle School Invite Mar 29, 2023 NWI
48 Grier, Randelaysia SO West Florida 13.31 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 3.8

200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Danzy, Micahi JR Florida High 21.07 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 -1.0
2 Oruamabo, Amos SR Ribault 21.40 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 0.3
3 Miller, Kavon SR Bolles 21.52 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023 1.3
4 Dailey, Jayden SO Tocoi Creek 21.54 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 -1.0
5 Suddeth, Lakieyan SR Bay 21.97 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 3.3
6 Hughley, Dominique SO Pensacola 22.17 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 -1.0
7 Hockman, Ben FR Santa Fe 22.25 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
8 Fountain, Jakobe SR Pensacola 22.27 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 0.2
9 Donaldson, Deltonio SO Gadsden County 22.29 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 -1.0
10 Ash Jr, Michael SR Godby 22.30 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 0.4
11 Dixon, Omarr JR Episcopal 22.49 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
12 Smith, Jakobi SR Ribault 22.51 2023 Chandra Cheeseborough Invitational - High School Apr 1, 2023 -3.8
13 Thompson, Xavier SO Pensacola Catholic HS 22.52 Mobile Challenge of Champions Open Division Mar 31, 2023 -2.3
14 Collier, Chase SO Bolles 22.53 2023 Danny Brown Invitational Feb 25, 2023 -0.2
15 Gillyard , Kyle JR Raines 22.57 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 0.9
16 Johnson, Cameron SR Ribault 22.62 Mandarin Mustang Classic Feb 25, 2023 NWI
17 Zanders, Delvion JR Godby 22.66 Tommy Taylor Invitational Apr 1, 2023 NWI
18 Ross, Auntrell SR Union County 22.67 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 0.9
19 Resar, James JR Bishop Kenny 22.72 Jax Nitro Mar 31, 2023 NWI
20 Rodgers, Julian SR Ribault 22.81 Ribault Mini Home Meet Apr 11, 2023 -0.3
21 Sampson, Brayden SO Freeport 22.83 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 3.3
21 Brinson, Samron JR Wakulla 22.83 Mosley Mini Meet #2 Apr 6, 2023 NWI
23 Daniels, Thurston SR Ribault 22.87 Mandarin Mustang Classic Feb 25, 2023 NWI
24 Rothell, Carter SR Florida High 22.89 Yellow Jacket Invitational Mar 11, 2023 NWI
25 Rolack, Eddie SR Ribault 22.99 Ribault Mini Home Meet Apr 11, 2023 -0.3
26 Ramsay, Nels JR Bishop Kenny 23.05 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
27 Johnson, Kaleb SR Santa Fe 23.07 2023 Raider Invitational Mar 11, 2023 1.3
28 Jackson, Ja'ohn SR Madison County 23.09 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 28, 2023 NWI
28 Smith, Jourdyn SR Ribault 23.09 Ribault Mini Home Meet Apr 11, 2023 -0.3
30 Burroughs, Naeem FR Bolles 23.15 2023 Danny Brown Invitational Feb 25, 2023 -0.3
31 James, Josiah SR Bay 23.16 Mosley Mini Meet #1 Mar 30, 2023 NWI
31 Collazos, Matthew JR Beachside 23.16 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
33 Scott, Corey SR Episcopal 23.18 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023 NWI
34 Marshall, Jakobe JR Paxon 23.19 2023 Chandra Cheeseborough Invitational - High School Apr 1, 2023 -2.5
34 Marshall, Daren FR Gadsden County 23.19 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023 NWI
36 Threatts, Jayden SO Florida High 23.21 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.5
37 Coleman, Gabriel JR Bolles 23.22 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
37 Libert, Myles FR Marianna 23.22 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.5
39 West, Za'Marion FR Madison County 23.23 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.5
40 Collier, Caden SO Taylor County 23.27 Wakulla Home Meet 2 Mar 3, 2023 NWI
41 Owens, Marquavious JR Suwannee 23.28 Oak Hall Mini-Meet 1 Feb 22, 2023 NWI
42 King, Ande SR Ribault 23.30 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 28, 2023 NWI
43 Jasey, Calvin SR Episcopal 23.32 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
44 Dean, Wendell SR Tocoi Creek 23.33 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.8
45 Neal, Keimarion FR Santa Fe 23.37 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.8
46 Dewees, Julian JR Bishop Kenny 23.38 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
47 Oliver, Cameron FR Godby 23.39 Jesse Forbes HS Invitational Feb 25, 2023 +0.0
48 Caldwell, Simeon FR Bolles 23.41 The First Coast JV Track & Field Championships Mar 22, 2023 -0.2
48 Grooms, Richard JR Wolfson 23.41 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 6, 2023 -2.8
50 Jacobs , Nashawn FR Raines 23.42 2023 Danny Brown Invitational Feb 25, 2023 0.1

200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Watts, Skyler JR Episcopal 24.30 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023 +0.0
2 Johnson, Gabrielle SR Bishop Kenny 24.72 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023 -0.1
3 Turner, Kyndal JR Paxon 24.81 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 0.6
4 Haywood, Ka'Myya SR Bishop Kenny 25.09 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
5 Webbe, Kaitlynn JR Andrew Jackson 25.17 2023 Coach Mac and Brown Saints Open Mar 11, 2023 NWI
6 Saint-Germain, Rose-Esther SR Paxon 25.22 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 0.6
7 Evatt, Tristen JR Yulee 25.27 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 +0.0
8 Mack, Lauren JR Episcopal 25.37 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
9 Peoples, Me'Yauney JR Gadsden County 25.44 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.0
10 Proctor, Kennedi FR Baldwin 25.67 2023 Donnell Butler Relays Mar 4, 2023 NWI
11 McBroom, Destiny JR Santa Fe 25.72 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023 0.4
12 Clark, Leah SR Union County 25.77 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
13 DeVoux, Kennedi SR Paxon 25.79 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
14 Oliver, Paige FR Godby 26.15 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.0
15 Atcherson, Nia JR Episcopal 26.24 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
15 Selmer, Chloe JR Episcopal 26.24 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
17 Robinson, Aleisia SR Ribault 26.28 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 28, 2023 NWI
17 Phoenix, Destiny JR Ribault 26.28 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 28, 2023 NWI
19 Simpkins, Naryia FR Pensacola 26.33 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 1.8
20 Robinson, Selena SR Paxon 26.39 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023 0.1
21 Edwards, Shakirah JR Rutherford 26.41 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 0.8
22 Johnson, Kamilya SO Yulee 26.57 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 1.2
23 Vaughn, Sophia SR Tocoi Creek 26.58 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
24 Coyle, Clare JR Bishop Kenny 26.62 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
25 McCoy, Brooke FR Episcopal 26.63 2023 Eagle Invite Feb 16, 2023 NWI
26 Williams, Denaria SO Godby 26.65 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 1.8
27 Thorson, Addie JR Bishop Kenny 26.72 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
28 Jackson, Chyanne SR Marianna 26.76 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.0
29 McMillian, Arkira SR Ribault 26.79 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 28, 2023 NWI
30 Nickerson, Ryan JR Beachside 26.80 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
31 Beeks, Shania SO West Florida 26.83 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 0.8
32 Green, Ay'keelah SO Florida High 26.88 Rickards Home Meet Mar 29, 2023 0.1
33 Walker, Arianna FR Beachside 26.91 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 1.8
34 Hogan, Sarayah FR Chipley 27.01 Arnold Invite Apr 1, 2023 NWI
34 Colbert, Nadalea SR Raines 27.01 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 6, 2023 -1.2
36 Stutts, Mikayla SO West Florida 27.05 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 3.8
37 Graham, Bella 7 Bolles 27.08 2023 Bolles Middle School Invite Mar 29, 2023 NWI
38 Blackshear, Kareema SO Raines 27.09 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 6, 2023 -2.2
39 Ford, D'yaundra SO Bolles 27.13 2023 Danny Brown Invitational Feb 25, 2023 1.0
40 Buckley, Erin SR Bishop Kenny 27.15 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
40 Foster, Ta'Nia FR Paxon 27.15 2023 Chandra Cheeseborough Invitational - High School Apr 1, 2023 -4.3
42 Butler, Kayla SO Rutherford 27.20 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 0.8
43 Okoli, Onyinye JR Florida High 27.25 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.0
43 Bata, Leila JR Bolles 27.25 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023 NWI
45 Leak-Harbor, Harmani SO Wolfson 27.28 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023 NWI
46 Bow, Jadyn 8 Episcopal 27.35 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023 NWI
47 Weikel, Lauren SR Bishop Kenny 27.40 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023 NWI
48 Stutts, Jakayla SO West Florida 27.44 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 3.8
49 Bridges, Janiyah 7 Rutherford 27.45 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023 2.1
50 Mcintyre, Jhamiyah FR Taylor County 27.49 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.0

400 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Danzy, Micahi JR Florida High 46.11 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
2 Miller, Kavon SR Bolles 47.27 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
3 Ousley , Tyrone SR Raines 48.45 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
4 Johnson, Brian SR Andrew Jackson 48.50 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
5 Anderson, Joshua JR Paxon 49.56 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
6 Hill, Willie JR Andrew Jackson 50.01 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
7 Thompson, Xavier SO Pensacola Catholic 50.23 10th Annual Steve Garst Wildcat Invitational Mar 4, 2023
8 Washington, Kyren SR Santa Fe 50.33 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
9 Kirspel, Jonah JR South Walton 50.46 Niceville Mini Meet 1 Mar 1, 2023
10 Rodgers, Julian SR Ribault 50.87 2023 Booker Hill Relays Mar 25, 2023
11 Dixon, Omarr JR Episcopal 50.91 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
12 Collier, Chase SO Bolles 51.24 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023
13 Jasey, Calvin SR Episcopal 51.34 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023
14 Williams, Alex SO Andrew Jackson 51.42 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
15 Pitts, Payton SR Santa Fe 51.54 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
16 Cottrell, Michael JR Santa Fe 51.58 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
17 Webb, Brandon FR Ribault 51.61 2023 Coach Mac and Brown Saints Open Mar 11, 2023
18 Morales, Evanray SR Ribault 51.67 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
19 Rothell, Carter SR Florida High 51.75 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
20 Chandler, Damion SR Gadsden County 51.84 Sunshine Track Officials HS Invite Mar 4, 2023
21 Rozier, Shepherd JR Keystone Heights 51.92 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
22 Broxton, Virgus SR Florida High 52.01 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
23 Easley, Jaleel SO Bradford 52.02 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
24 Deguzman, Aidan SR West Florida 52.04 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
25 Kling, Daniel JR North Bay Haven 52.09 Bay County Championship Apr 12, 2023
26 Owens, Marquavious JR Suwannee 52.16 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
26 Jesse, Elias SO Beachside 52.16 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
28 Betts, James SR North Bay Haven 52.40 Bay County Championship Apr 12, 2023
29 Rackley, Donovan SR Godby 52.54 Rickards Home Meet Mar 29, 2023
30 Vinas, Alejandro JR Bishop Kenny 52.71 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023
30 Ruff , Santana FR Baldwin 52.71 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
32 Burroughs, Naeem FR Bolles 52.87 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023
33 Faint, Michael SO North Bay Haven 52.94 Mosley Mini Meet #1 Mar 30, 2023
34 Jacobs , Nashawn FR Raines 52.97 Mandarin Mustang Developmental Meet 2 Mar 7, 2023
35 Harper, Houston SR Yulee 53.02 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
36 Boney, Brycen JR Union County 53.10 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023
37 Richard, Jomei SO Paxon 53.13 2023 Coach Mac and Brown Saints Open Mar 11, 2023
38 Owen, Hayden SR Tocoi Creek 53.17 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
39 Jones, Deonte JR Union County 53.22 Pre-District Tune-Up! At Wildwood High School Apr 11, 2023
40 Grooms, Richard JR Wolfson 53.32 2023 Coach Mac and Brown Saints Open Mar 11, 2023
41 McCoy, Da'varin SO Taylor County 53.37 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
42 Oliver, Gavin JR Beachside 53.42 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
43 Twardy, Luke SO Fernandina Beach 53.48 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
44 Griner, Payne JR Walton 53.59 Niceville Mini Meet 1 Mar 1, 2023
45 Higgins , Alexander FR Raines 53.66 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 6, 2023
46 Libert, Myles FR Marianna 53.76 Arnold Invite Apr 1, 2023
47 Gathers , Derayl FR Baldwin 53.81 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 6, 2023
48 Curtis, Richard JR West Florida 53.83 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
49 Bargeron, Joesph JR Andrew Jackson 53.88 2023 Booker Hill Relays Mar 25, 2023
50 Bacon , Raquez JR Raines 53.93 Mandarin Mustang Developmental Meet 2 Mar 7, 2023

400 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Haywood, Ka'Myya SR Bishop Kenny 54.68 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
2 Watts, Skyler JR Episcopal 54.91 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
3 Johnson, Gabrielle SR Bishop Kenny 55.16 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
4 Webbe, Kaitlynn JR Andrew Jackson 55.60 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
5 Saint-Germain, Rose-Esther SR Paxon 56.73 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
6 Mack, Lauren JR Episcopal 57.81 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023
7 Proctor, Kennedi FR Baldwin 58.02 2023 Donnell Butler Relays Mar 4, 2023
8 Bata, Leila JR Bolles 58.26 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
9 Hill, Kennedy JR Andrew Jackson 58.86 2023 Coach Mac and Brown Saints Open Mar 11, 2023
10 Coyle, Clare JR Bishop Kenny 58.89 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
11 Phoenix, Destiny JR Ribault 1:00.37 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023
12 McBroom, Destiny JR Santa Fe 1:00.44 2023 SFHS Raiders Mini Meet 2 Mar 23, 2023
13 Daise, Jayla SO Bolles 1:00.50 The First Coast JV Track & Field Championships Mar 22, 2023
14 Vaughn, Sophia SR Tocoi Creek 1:00.84 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
15 Libby, Katherine FR Bolles 1:01.33 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
16 Selmer, Chloe JR Episcopal 1:01.45 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
17 Stutts, Mikayla SO West Florida 1:01.88 10th Annual Steve Garst Wildcat Invitational Mar 4, 2023
18 McMillian, Arkira SR Ribault 1:02.01 2023 Booker Hill Relays Mar 25, 2023
19 Cannada, Annalise SR Bolles 1:02.02 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
20 Legare, Zhian JR Paxon 1:02.25 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 6, 2023
21 Ware, Ty'Asha SR Chipley 1:02.33 Bozeman Invite Mar 9, 2023
22 Stengel, Caidence JR Santa Fe 1:02.38 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023
23 Turbiville, Lila SR West Florida Tech HS 1:02.57 Foley Lion Invitational 2023 Mar 25, 2023
24 Quisenberry, Elin 6 Florida High 1:02.67 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
25 Jennings, Kennedy FR Suwannee 1:02.79 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
26 Olds, Dava 8 Rutherford 1:02.88 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
27 Beeks, Skyy SR West Florida 1:02.90 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
28 Thorson, Addie JR Bishop Kenny 1:02.97 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023
29 Griner, Claire SO Walton 1:02.98 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
30 Deitrick, Kaitlyn SO Tocoi Creek 1:03.10 Mandarin Mustang Classic Feb 25, 2023
31 Atcherson, Nia JR Episcopal 1:03.42 2023 Danny Brown Invitational Feb 25, 2023
32 Colbert, Nadalea SR Raines 1:03.43 2023 Booker Hill Relays Mar 25, 2023
33 Butler, Victoria FR Godby 1:03.56 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
34 Faint, Kyla FR North Bay Haven 1:03.67 Bay County Championship Apr 12, 2023
35 Middleton, Jehzaria FR Raines 1:03.81 2023 Danny Brown Invitational Feb 25, 2023
36 McCardell, Sarah JR Yulee 1:04.10 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
37 Webber, Tunasia FR Ribault 1:04.13 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 6, 2023
38 Booker, Kaelyn SO Bradford 1:04.59 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
39 Lucero, Dafne SR Walton 1:04.66 Baker Home Meet 4 Apr 11, 2023
40 McCoy, Brooke FR Episcopal 1:04.80 Stallion Invitational Mar 21, 2023
41 Granby-Harthan, Kira FR Bay 1:04.84 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
42 Gilliam, Makayla SO Santa Fe 1:04.87 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023
43 Fuller, Anndersn FR Fort White 1:04.89 2023 SFHS Mini Meet 3 Apr 4, 2023
44 Vultaggio, Julia JR Fernandina Beach 1:04.92 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023
45 Lee Chong , Mia 7 Bolles 1:04.98 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
46 Bryan, Patoni SO South Walton 1:05.01 Niceville Mini Meet 1 Mar 1, 2023
47 Pate, Savannah FR Bay 1:05.03 Arnold Invite Apr 1, 2023
48 Tarantino, Sydney FR Beachside 1:05.08 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
49 Walker, Lyric SO Andrew Jackson 1:05.25 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
50 Malin, Heidi SO Yulee 1:05.30 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023

800 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Kirspel, Jonah JR South Walton 1:52.49 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
2 Rothell, Carter SR Florida High 1:53.86 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
3 De Monte, Daniel SR Bolles 1:55.44 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
4 Buist, Dashawn JR Andrew Jackson 1:56.88 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
5 Camp, Jack SO Bolles 1:57.04 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
6 Rivera, Miles JR Bolles 1:57.98 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
7 Marello, Andrew JR Wolfson 1:58.14 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
8 Officer, Jake SO Episcopal 1:59.25 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
9 Vinas, Alejandro JR Bishop Kenny 1:59.92 Jax Nitro Mar 31, 2023
10 Rackley, Donovan SR Godby 2:00.58 Tommy Taylor Invitational Apr 1, 2023
11 Pitts, Payton SR Santa Fe 2:00.71 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023
12 Gutierrez, Luis SR West Florida 2:00.89 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023
13 Mobley, Morgan JR Suwannee 2:01.57 Oak Hall Mini-Meet 3 Mar 26, 2023
14 Kling, Daniel JR North Bay Haven 2:01.67 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023
15 Kimberly, Cormac SR Bolles 2:02.21 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
16 Janik, Trevor SR Pensacola Catholic 2:02.56 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
17 Morales, Evanray SR Ribault 2:02.66 2023 Coach Mac and Brown Saints Open Mar 11, 2023
18 Jasey, Calvin SR Episcopal 2:03.11 Episcopal - Coach Hunt Classic 2023 Apr 1, 2023
19 Jesse, Elias SO Beachside 2:03.59 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
20 Liuzzo, Jack SO Bishop Kenny 2:03.90 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
21 Griffin, Tyler JR Keystone Heights 2:04.20 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
22 Griner, Payne JR Walton 2:04.63 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
23 Matson, Matthew SR North Bay Haven 2:04.85 Arnold Invite Apr 1, 2023
24 Anasco, Daniel JR Tocoi Creek 2:05.00 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
25 Adams, Parker SO Bolles 2:05.09 2023 Bolles Mini Meet Feb 17, 2023
26 St.Louis, Julien SO Paxon 2:06.10 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
27 Baldwin, Charles SO North Bay Haven 2:06.29 Bay County Championship Apr 12, 2023
28 Bowie, Kaydan SR Tocoi Creek 2:06.85 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
29 Harris, Josh JR Yulee 2:06.97 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
30 Johnson, Jordan SO Andrew Jackson 2:07.27 2023 Chandra Cheeseborough Invitational - High School Apr 1, 2023
30 Thomas, Matthew SR Bolles 2:07.27 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
32 Joost, Christopher JR Bolles 2:07.33 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
33 Polleschultz, Matthew SO Tocoi Creek 2:07.62 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
34 Francis, Julian JR Ribault 2:07.68 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 6, 2023
35 Warren, James SO Bishop Kenny 2:07.72 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
36 Francis, Joshua JR Ribault 2:07.74 2023 Chandra Cheeseborough Invitational - High School Apr 1, 2023
37 Jordan, Zane JR South Walton 2:07.76 Walton County Championship Apr 7, 2023
37 Betts, James SR North Bay Haven 2:07.76 Bozeman Host #1 Mar 2, 2023
39 Williams, Zach JR Santa Fe 2:07.81 2023 SFHS Raiders Mini Meet 2 Mar 23, 2023
40 Wilkerson, James SO Wolfson 2:08.02 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
41 Taylor, Jalen SR Paxon 2:08.03 2023 Chandra Cheeseborough Invitational - High School Apr 1, 2023
42 England, Xavier JR Florida High 2:08.52 Rickards Home Meet Mar 29, 2023
43 Rozier, Shepherd JR Keystone Heights 2:09.28 2023 SFHS Mini Meet 3 Apr 4, 2023
44 Nix, Andrew JR Wakulla 2:09.36 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
45 Shannahan, Alex JR Bishop Kenny 2:09.62 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023
46 McLaughlin, Xander JR Pensacola Catholic 2:10.13 42nd Annual Frank Lay Patriot Invitational Apr 6, 2023
47 McElhaney, James SR Northview 2:10.71 TR Miller #4 Apr 13, 2023
48 Cano, Daniel SR Bishop Kenny 2:10.84 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
49 Gunter, Paul JR Suwannee 2:11.01 Oak Hall Mini-Meet 3 Mar 26, 2023
50 Klassen, Bode SO Bolles 2:11.31 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023

800 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Haywood, Ka'Myya SR Bishop Kenny 2:09.01 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
2 Bata, Leila JR Bolles 2:13.22 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
3 Hill, Kennedy JR Andrew Jackson 2:15.85 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
4 Proctor, Kennedi FR Baldwin 2:18.69 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
5 Lee, Isabella SO Bolles 2:21.04 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
6 Petrucelli, Sofia SR Bolles 2:21.56 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
7 Kowkabany, Hannah JR Episcopal 2:21.64 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
8 Cannada, Annalise SR Bolles 2:22.13 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
9 Joseph, Charlotte FR Bolles 2:22.69 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
10 Johnson, Davis JR Bishop Kenny 2:23.71 Jax Nitro Mar 31, 2023
11 Holmes, Alexis JR Bishop Kenny 2:25.36 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
12 Wilson, Alexis FR Bishop Kenny 2:25.46 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
13 Wheldon, Emily JR Bishop Kenny 2:25.48 2023 Bolles Mini Meet Feb 17, 2023
14 Dearing, Kiersten SR Wolfson 2:25.52 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
15 Csikai, Elizabeth SR Bolles 2:25.72 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
16 Nichols, Mikaela FR Fernandina Beach 2:25.85 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
17 Bartlow, Margaret SO North Bay Haven 2:26.04 Arnold Invite Apr 1, 2023
18 Pfeifer, Taylor JR Wakulla 2:26.24 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
19 Gowdy, Lucrezia SO Episcopal 2:26.74 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
20 Lee Chong , Mia 7 Bolles 2:26.80 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
21 Elizando, Charleen SR North Bay Haven 2:26.97 Bay County Championship Apr 12, 2023
22 Brice, Kate 7 Episcopal 2:27.34 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
23 Faint, Kyla FR North Bay Haven 2:28.31 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
24 Stam , Sofie 6 Bolles 2:28.33 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
25 Watts, Skyler JR Episcopal 2:28.75 Episcopal - Coach Hunt Classic 2023 Apr 1, 2023
26 Coleman, Niya SR Florida High 2:28.88 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
27 Libby, Katherine FR Bolles 2:29.60 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
28 Grden, Stephanie SO Bishop Kenny 2:29.76 Jax Nitro Mar 31, 2023
29 Morgan, Whitney 8 Episcopal 2:30.23 2023 Bolles Middle School Invite Mar 29, 2023
30 Middleton, Jehzaria FR Raines 2:30.72 2023 Chandra Cheeseborough Invitational - High School Apr 1, 2023
31 Ingoldsby , Catherine SR Tocoi Creek 2:31.66 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
32 Harrell, Monica SR Raines 2:31.74 2023 Chandra Cheeseborough Invitational - High School Apr 1, 2023
33 Brice, Audrey 7 Episcopal 2:32.44 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
34 Mack, Lauren JR Episcopal 2:32.88 Episcopal - Coach Hunt Classic 2023 Apr 1, 2023
35 Griffin, Olivia 8 Keystone Heights 2:32.91 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023
36 Boutwell, Leah 8 Florida High 2:33.20 Rickards Home Meet Mar 29, 2023
37 Patel, Aryana FR Beachside 2:33.62 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
38 Lumpkin, Olivia FR Bishop Kenny 2:34.24 The First Coast JV Track & Field Championships Mar 22, 2023
39 Pickford, Mary 6 North Bay Haven 2:34.83 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
40 Werstine, Giovanna FR Wolfson 2:35.45 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
41 Hermanson, Ryleigh FR Suwannee 2:35.54 2023 SFHS Mini Meet 3 Apr 4, 2023
42 Hulion, Callie JR Walton 2:35.56 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
43 Harris, Katelyn SO Tocoi Creek 2:35.70 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
44 Patchan, Madison JR Tocoi Creek 2:36.35 Mandarin Mustang Classic Feb 25, 2023
45 Robinson, Kalli SO Tocoi Creek 2:36.41 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
46 Fuller, Anndersn FR Fort White 2:36.71 2023 SFHS Raiders Mini Meet 1 Mar 1, 2023
47 Vos, Miyuki JR Florida High 2:37.64 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
48 Atcherson, Nia JR Episcopal 2:38.88 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
49 Gunter, Ryleigh FR Florida High 2:38.93 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
50 Gunn, Emma FR Fernandina Beach 2:39.20 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023

1600 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Thomas, Matthew SR Bolles 4:20.66 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
2 De Monte, Daniel SR Bolles 4:21.66 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
3 Marello, Andrew JR Wolfson 4:22.28 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
4 Ruge, Alexander SO Bolles 4:23.83 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
5 Officer, Jake SO Episcopal 4:26.01 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
6 Matson, Matthew SR North Bay Haven 4:28.60 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
7 Vinas, Alejandro JR Bishop Kenny 4:28.64 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
8 Kirspel, Jonah JR South Walton 4:29.99 Walton County Championship Apr 7, 2023
9 Joost, Christopher JR Bolles 4:30.63 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
10 Camp, Jack SO Bolles 4:31.49 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
11 England, Xavier JR Florida High 4:31.91 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
12 McLaughlin, Xander JR Pensacola Catholic HS 4:31.94 Mobile Challenge of Champions Open Division Mar 31, 2023
13 Morales, William JR Bolles 4:33.18 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
14 Rivera, Miles JR Bolles 4:35.76 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
15 Hudson, Garrett FR Beachside 4:36.19 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
16 Folkenroth , Kenneth FR Tocoi Creek 4:36.37 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
17 Herman , Anden SO Tocoi Creek 4:36.42 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
18 Adams, Parker SO Bolles 4:36.77 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
19 Mobley, Morgan JR Suwannee 4:37.04 2023 SFHS Raiders Mini Meet 2 Mar 23, 2023
20 Liuzzo, Jack SO Bishop Kenny 4:38.21 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
21 Castillo-Zima, Juan Pablo SO Bishop Kenny 4:38.32 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
22 McGraw, Andrew SR Bolles 4:41.24 2023 Bolles Mini Meet Feb 17, 2023
23 Barre, Julian SO Bolles 4:42.38 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
24 Kimberly, Cormac SR Bolles 4:43.09 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
25 Camp, Henry 8 Bolles 4:43.18 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
26 Gutierrez, Luis SR West Florida 4:43.58 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
27 Jesse, Elias SO Beachside 4:43.98 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
28 Dilts, Emory SO Bishop Kenny 4:45.21 Jax Nitro Mar 31, 2023
29 Simonton, Connor SR West Nassau 4:45.34 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
30 Griner, Payne JR Walton 4:45.37 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
31 Minton, Matthew SO South Walton 4:48.09 Seahawk Invite Mar 11, 2023
32 Webb, Atticus SR South Walton 4:48.20 Niceville Mini Meet 2 Mar 15, 2023
33 Brigman, Caleb JR Bolles 4:49.34 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
34 Breuer, Cole JR Bolles 4:49.36 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
35 Taylor, Jalen SR Paxon 4:49.77 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
36 Buttery, Eric SR Walton 4:49.78 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
37 Anasco, Daniel JR Tocoi Creek 4:50.01 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
38 Young, Aaron JR Santa Fe 4:50.16 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023
39 Griffin, Tyler JR Keystone Heights 4:50.18 Don Hall Invitational Apr 6, 2023
40 Baker, Aidan SO Pensacola Catholic 4:50.33 Seahawk Invite Mar 11, 2023
41 Moore, Charlie 7 Bolles 4:50.62 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
42 Lewis, Henry FR Wakulla 4:50.70 Bozeman Invite Mar 9, 2023
43 Reich, Jack SO Tocoi Creek 4:51.21 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
44 Lewis , Bryson FR Raines 4:52.25 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
45 Stevenson, Elijah JR Bolles 4:52.72 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
46 Holmes, Nathan SR North Bay Haven 4:53.03 Bay County Championship Apr 12, 2023
47 Kotchen, Trammell JR Episcopal 4:53.40 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
47 Jordan, Zane JR South Walton 4:53.40 Seahawk Invite Mar 11, 2023
49 Buist, Dashawn JR Andrew Jackson 4:54.07 2023 Chandra Cheeseborough Invitational - High School Apr 1, 2023
50 McElhaney, James SR Northview 4:54.54 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023

1600 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Candelino , Jillian SR Bolles 4:58.56 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
2 Bata, Leila JR Bolles 5:05.29 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
3 Joseph, Charlotte FR Bolles 5:05.52 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
4 Bartlow, Margaret SO North Bay Haven 5:07.04 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
5 Csikai, Elizabeth SR Bolles 5:08.42 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
6 Mickler, Ella SR Bolles 5:09.09 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
7 Kowkabany, Hannah JR Episcopal 5:10.68 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
8 Elizando, Charleen SR North Bay Haven 5:17.30 Mosley Track & Field Invite Mar 4, 2023
9 Grden, Stephanie SO Bishop Kenny 5:17.75 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
10 Gowdy, Lucrezia SO Episcopal 5:17.82 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
11 Stam , Sofie 6 Bolles 5:18.37 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
12 Brice, Kate 7 Episcopal 5:18.67 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
13 Johnson, Davis JR Bishop Kenny 5:19.46 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023
14 Morgan, Whitney 8 Episcopal 5:20.15 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
15 Bruneau, Estella SO Bolles 5:20.74 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
16 McClure, Elizabeth SO Bolles 5:22.86 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
17 Lee, Isabella SO Bolles 5:24.30 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
18 Wilson, Alexis FR Bishop Kenny 5:24.53 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
19 Haywood, Ka'Myya SR Bishop Kenny 5:25.04 Jax Nitro Mar 31, 2023
20 Wheldon, Emily JR Bishop Kenny 5:27.11 Jax Nitro Mar 31, 2023
21 Brice, Audrey 7 Episcopal 5:27.64 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
22 Biagini, Mary SR Bishop Kenny 5:27.77 2023 Bolles Mini Meet Feb 17, 2023
23 Dearing, Kiersten SR Wolfson 5:27.88 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 6, 2023
24 Petrucelli, Sofia SR Bolles 5:28.40 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
25 Hutchins, Isabella JR Bishop Kenny 5:29.70 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
26 Krueger, Stella 7 Episcopal 5:31.71 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
27 Coleman, Niya SR Florida High 5:32.72 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
28 Patchan, Madison JR Tocoi Creek 5:33.55 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
29 Lee Chong , Mia 7 Bolles 5:34.14 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
30 Laughton, Isabella SO Wakulla 5:34.15 Bozeman Invite Mar 9, 2023
31 Hermanson, Ryleigh FR Suwannee 5:34.27 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
32 Holmes, Alexis JR Bishop Kenny 5:34.51 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023
33 Robinson, Kalli SO Tocoi Creek 5:36.31 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
34 Patel, Kavya 8 Bolles 5:37.31 EPISCOPAL PRINCE & SIBIL MS INVITE 2023 Mar 2, 2023
35 Ingoldsby , Catherine SR Tocoi Creek 5:38.67 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
36 Morgan, Gretchen SR Episcopal 5:39.45 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
37 Stevenson, Emily FR Bolles 5:39.68 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
38 Popp, Meia JR Bolles 5:40.62 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
39 Pfeifer, Taylor JR Wakulla 5:41.58 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
40 Worley, Claire FR Bolles 5:45.48 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
41 Patel, Aanya FR Bolles 5:46.20 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
42 Sharp, Addison SO Wolfson 5:46.27 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
43 Nichols, Mikaela FR Fernandina Beach 5:46.77 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
44 Boutwell, Leah 8 Florida High 5:47.10 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
45 Werstine, Giovanna FR Wolfson 5:47.97 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
46 Patel, Aryana FR Beachside 5:48.94 Beachside Freshman/Sophomore JV Championship Mar 8, 2023
47 Quinn, Lauren JR Fernandina Beach 5:49.39 Swamp Relays Mar 11, 2023
48 Carmichael, Lakyn SR North Bay Haven 5:50.56 Bay County Championship Apr 12, 2023
49 Lewis, Liliana JR Wakulla 5:50.80 Bozeman Invite Mar 9, 2023
50 Faint, Kyla FR North Bay Haven 5:51.20 Mosley Mini Meet #1 Mar 30, 2023

3200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Adams, Parker SO Bolles 9:13.44 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
2 Ryan, Aidan SR Bolles 9:17.37 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
3 Joost, Christopher JR Bolles 9:24.31 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
4 Castillo-Zima, Juan Pablo SO Bishop Kenny 9:36.12 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
5 McGraw, Andrew SR Bolles 9:38.75 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
6 De Monte, Daniel SR Bolles 9:44.71 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
7 Vinas, Alejandro JR Bishop Kenny 9:46.51 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
8 Marello, Andrew JR Wolfson 9:47.06 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
9 McLaughlin, Xander JR Pensacola Catholic 9:57.22 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023
10 Thomas, Matthew SR Bolles 9:57.26 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
11 Ruge, Alexander SO Bolles 9:58.27 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
12 Morales, William JR Bolles 10:02.96 The First Coast JV Track & Field Championships Mar 22, 2023
13 Barre, Julian SO Bolles 10:09.11 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
14 Folkenroth , Kenneth FR Tocoi Creek 10:10.95 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
15 Officer, Jake SO Episcopal 10:11.76 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
16 Matson, Matthew SR North Bay Haven 10:12.99 Bay County Championship Apr 12, 2023
17 Dilts, Emory SO Bishop Kenny 10:23.59 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
18 Brigman, Caleb JR Bolles 10:23.78 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
19 Schultz, Rick 8 Episcopal 10:24.10 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
20 Reich, Jack SO Tocoi Creek 10:28.42 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
21 Johnson, William SO Bishop Kenny 10:28.61 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
22 England, Xavier JR Florida High 10:29.64 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023
23 Lewis, Henry FR Wakulla 10:29.65 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
24 Holmes, Nathan SR North Bay Haven 10:31.52 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
25 Young, Aaron JR Santa Fe 10:33.47 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023
26 Herman , Anden SO Tocoi Creek 10:35.28 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
27 Lewis , Bryson FR Raines 10:38.56 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
28 Nix, Andrew JR Wakulla 10:39.00 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
29 Carney, John SR Bishop Kenny 10:39.26 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
30 Fleming, Cole JR Wolfson 10:39.89 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
31 Llorens, Ignacio FR Bishop Kenny 10:41.37 The First Coast JV Track & Field Championships Mar 22, 2023
32 Scott, Brigadere SO Suwannee 10:44.57 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
33 Valdez, Riley SO West Florida 10:46.39 42nd Annual Frank Lay Patriot Invitational Apr 6, 2023
34 Griffin, Tyler JR Keystone Heights 10:48.55 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023
35 Duong, Ray FR West Florida 10:49.23 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
36 Webb, Atticus SR South Walton 10:51.30 Seahawk Invite Mar 11, 2023
37 Taylor, Jacob SO North Bay Haven 10:52.23 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023
38 Gutierrez, Luis SR West Florida 10:55.31 42nd Annual Frank Lay Patriot Invitational Apr 6, 2023
39 DeVaul, Keaton SO Fernandina Beach 10:57.58 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
40 Herman, Anden SO Tocoi Creek 11:00.13 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023
41 Railton, Hudson JR South Walton 11:02.32 Arnold Invite Apr 1, 2023
42 Minton, Matthew SO South Walton 11:02.46 Niceville Mini Meet 1 Mar 1, 2023
43 Wilkerson, James SO Wolfson 11:03.27 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 6, 2023
44 Garcia, Andres SO Bishop Kenny 11:07.62 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
45 Hale, Benjamin JR Bishop Kenny 11:07.81 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
46 Holmes, Charlie SO North Bay Haven 11:11.14 Bozeman Invite Mar 9, 2023
47 Gunter, Paul JR Suwannee 11:11.42 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023
48 Lee, Lukas SO Beachside 11:11.80 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
49 Taylor, Jalen SR Paxon 11:13.16 Stanton Prep Track & Field Meet Feb 17, 2023
50 Duchelle, Liam SO Beachside 11:13.62 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023

3200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Candelino , Jillian SR Bolles 10:35.15 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
2 Csikai, Elizabeth SR Bolles 10:56.82 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
3 Bartlow, Margaret SO North Bay Haven 10:58.91 Mosley Mini Meet #1 Mar 30, 2023
4 Mickler, Ella SR Bolles 11:09.79 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
5 Bruneau, Estella SO Bolles 11:18.95 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
6 Johnson, Davis JR Bishop Kenny 11:19.66 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
7 Gowdy, Lucrezia SO Episcopal 11:24.70 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023
8 Elizando, Charleen SR North Bay Haven 11:29.14 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
9 Biagini, Mary SR Bishop Kenny 11:31.56 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
10 Kowkabany, Hannah JR Episcopal 11:34.87 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
11 Wheldon, Emily JR Bishop Kenny 11:36.12 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
12 Brice, Kate 7 Episcopal 11:36.13 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
13 McClure, Elizabeth SO Bolles 11:43.35 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
14 Wilson, Alexis FR Bishop Kenny 11:45.83 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023
15 Krueger, Stella 7 Episcopal 11:48.34 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
16 Loftin, Emily FR Bolles 11:52.67 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
17 Hermanson, Ryleigh FR Suwannee 11:57.57 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023
18 Hutchins, Isabella JR Bishop Kenny 11:58.69 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
19 Laughton, Isabella SO Wakulla 12:08.07 Bozeman Invite Mar 9, 2023
20 Stevenson, Emily FR Bolles 12:09.02 2023 Danny Brown Invitational Feb 25, 2023
21 Carmichael, Lakyn SR North Bay Haven 12:14.86 Bozeman Invite Mar 9, 2023
22 Popp, Meia JR Bolles 12:23.86 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
23 Morgan, Gretchen SR Episcopal 12:26.77 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
24 Nesbitt, Callie SO Fernandina Beach 12:30.77 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
25 Sharp, Addison SO Wolfson 12:38.05 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 6, 2023
26 Berger, Marissa FR Tocoi Creek 12:47.46 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
27 Henderson, Alexis FR Bolles 12:48.50 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
28 Storey, Reese SO Tocoi Creek 12:49.53 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
29 Boutwell, Leah 8 Florida High 12:50.23 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 7, 2023
30 Bauer, Aurora SO Tocoi Creek 12:52.44 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023
31 Pfeifer, Taylor JR Wakulla 12:52.49 Bozeman Invite Mar 9, 2023
32 Quinn, Lauren JR Fernandina Beach 12:53.59 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
33 Worley, Claire FR Bolles 12:55.74 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
34 Lewis, Liliana JR Wakulla 12:58.06 Bozeman Invite Mar 9, 2023
35 Dearing, Kiersten SR Wolfson 13:03.10 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 6, 2023
36 Myers, Emily FR Wolfson 13:14.41 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 6, 2023
37 Cratem, Marianna JR Bishop Kenny 13:16.38 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
38 Petty, Grace FR South Walton 13:16.57 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
39 Barone, Emma FR Fernandina Beach 13:26.59 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023
40 Byrd, Madeleine JR Florida High 13:27.69 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
41 Keller, Leah JR Florida High 13:28.59 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023
42 Garrett, Addison FR Pensacola Catholic 13:37.31 FHSAA 2A District 1 Apr 26, 2023
43 Garcia, Diana FR South Walton 13:41.27 Niceville Mini Meet 1 Mar 1, 2023
44 Hawkins, Lana SO Wakulla 13:46.19 Bozeman Invite Mar 9, 2023
45 Ferrell, Jaden SR North Bay Haven 13:46.87 Bay County Championship Apr 12, 2023
46 Sauvageau, Eve 6 Episcopal 13:52.70 EPISCOPAL PRINCE & SIBIL MS INVITE 2023 Mar 2, 2023
47 Knight, Chloe JR West Florida 13:56.57 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023
48 Caravello, Cali SO South Walton 13:59.51 FWB Viking Classic Feb 18, 2023
49 Pfaff, Elisabeth JR Beachside 14:02.15 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
50 Armstrong, Evelyn SR West Florida 14:08.72 42nd Annual Frank Lay Patriot Invitational Apr 6, 2023

100 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Robinson, Selena SR Paxon 14.84 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 1.1
2 Mims, Jennifer JR West Florida 15.16 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 1.1
3 Green, Ay'keelah SO Florida High 15.22 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.8
4 Walker, Arianna FR Beachside 15.23 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 1.1
5 Smith, Ellie JR Bolles 15.30 FHSAA Class 2A Track & Field State Championships May 18, 2023 0.6
6 Brown, Laila FR Andrew Jackson 16.07 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 6, 2023 -2.2
7 Leak-Harbor, Harmani SO Wolfson 16.25 2023 Donnell Butler Relays Mar 4, 2023 NWI
8 McKay, Zakyla SR Pensacola 16.30 FWB Viking Classic Feb 18, 2023 NWI
9 Bow, Jadyn 8 Episcopal 16.40 EPISCOPAL PRINCE & SIBIL MS INVITE 2023 Mar 2, 2023 0.7
10 Claytor, Zoe JR Tocoi Creek 16.64 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
11 McMillian, Arkira SR Ribault 17.13 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 1.1
12 Jordan, Lyhrik FR West Florida 17.25 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 3.8
13 Harris, Elle 8 Bolles 17.39 Stallion Invitational Mar 21, 2023 NWI
14 Hatten, Kayla SO Godby 17.47 2023 Chiles Track and Field Relays Feb 18, 2023 NWI
15 Shaw, Kiersten SO Keystone Heights 17.50 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
16 Enos, Mary JR Santa Fe 17.58 FHSAA 2A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
17 Fleeman, Alice FR South Walton 17.61 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 2.9
17 Hupp, Mary SR Tocoi Creek 17.61 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
19 Arsenault, Lauren JR Tocoi Creek 17.69 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
20 Briggs, Hailey JR Tocoi Creek 17.72 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023 NWI
21 Avilus, Alana FR Florida High 17.95 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 2.9
22 Curtis, Alanah JR Tocoi Creek 18.04 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
23 Raby, Kaylen SO West Florida 18.10 FHSAA 2A Region 1 May 3, 2023 2.9
24 Thomas, Tiffani SO Raines 18.20 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
24 Dorris, Annabeth JR Fernandina Beach 18.20 Don Hall Invitational Apr 6, 2023 -0.9
26 Thomas, Kyendra SO Wakulla 18.22 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.7
27 Peters, Amelia SR Bishop Kenny 18.28 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
28 Dudley, Cate SR Bishop Kenny 18.41 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
29 Radovich, Sienna JR Yulee 18.48 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
30 Park, Kaylee 8 Keystone Heights 18.62 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023 NWI
31 Odom, Monica FR Raines 18.75 2023 Donnell Butler Relays Mar 4, 2023 NWI
32 Johnson, Laylah FR Pensacola 18.76 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 4.1
33 Coleman, Kyla SO Ribault 18.80 Gateway Conference Track & Field Championship Apr 6, 2023 -1.8
34 Drake, Claire JR Episcopal 18.82 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
35 Lee, Ze'Ja SO Florida High 18.86 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023 NWI
36 Fatu, Jayla FR West Florida Tech HS 18.98 Foley Lion Invitational 2023 Mar 25, 2023 NWI
36 Green, Alexis FR Wakulla 18.98 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.7
38 Williams, Bryanna SO Godby 19.01 FHSAA 2A District 2 Apr 22, 2023 1.8
39 Hoffman, Deborah FR Yulee 19.12 FHSAA 2A District 4 Apr 20, 2023 -1.0
40 Teague, Nativity FR Beachside 19.23 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
40 Matos-O'Neil, Honor JR Episcopal 19.23 Episcopal - Coach Hunt Classic 2023 Apr 1, 2023 2.7
42 Averitt, Ella SR Bishop Kenny 19.26 2023 Bolles Mini Meet Feb 17, 2023 NWI
43 Muniz, Leah SO West Nassau 19.29 Baldwin Home Meet #1 Feb 23, 2023 NWI
44 Trzaska, Tariana 8 Bozeman 19.31 Bozeman vs Arnold Feb 23, 2023 NWI
45 Gibson, Zoe 6 Episcopal 19.33 Episcopal - Coach Hunt Classic 2023 Apr 1, 2023 0.5
46 Stanley-Cunningham, Ayanni SO Ribault 19.41 Mandarin Mustang Developmental Meet 1 Feb 28, 2023 NWI
47 Ossi, Abby FR Episcopal 19.57 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI