April 8, 2023
|
Matanzas - Palm Coast, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Evanne Miller SO Matanzas 59.08 58.49 46.68 10
2 Kiera Williams SO Mainland 59.88 46.71 46.11 8
3 Jayden Wright FR Matanzas 1:02.67 1:00.17 46.38 6
4 Skya Horth SO New Smyrna Beach 1:03.07 58.03 1:11.27 5
5 Sarah McCardell JR Yulee 1:04.10 1:14.36 48.08 4
6 Taliyah Nixon SO Mainland 1:04.21 1:02.93 1:04.86 3
7 Thalia James SR Mainland 1:05.10 1:05.75 1:14.22 2
8 Heidi Malin SO Yulee 1:05.30 1:09.88 1:02.69 1
9 Aquila Rivers FR Seabreeze 1:06.43 1:14.41 1:11.75 -
10 Gabrielle Cobbs SO Mainland 1:07.80 1:06.45 1:00.35 -
11 Sarah Love SO Christs Church Academy 1:08.26 1:08.26 1:17.14 -
12 Jayla Clowers-Jones SR Seabreeze 1:09.67 1:19.43 1:22.91 -
13 Clara Krantz FR Warner Christian 1:12.02 1:24.99 1:12.74 -
14 Karajah Mccoy SO Matanzas 1:12.03 1:11.31 56.19 -
15 Kymbal Smith JR New Smyrna Beach 1:12.70 1:21.43 1:14.89 -
16 Annie Brock SO New Smyrna Beach 1:13.68 1:06.32 54.53 -
17 Myka Gray FR Yulee 1:14.66 1:13.92 1:36.32 -
18 Sanigh Arneaud 8 First Baptist (Bunnell) 1:20.62 1:25.46 1:14.17 -
19 Pauline Watson JR Warner Christian 1:22.50 1:06.00 1:46.43 -
20 Lania Pope SR Menendez 1:22.72 1:13.62 1:18.59 -
21 Makayla Young FR First Baptist (Bunnell) 1:32.83 1:23.55 1:37.48 -
  Stella Dayton JR Matanzas DNS DNS DNS   
  Alyssa Albertie FR Yulee DNS DNS DNS   
  La'Kayla Strawbridge JR Menendez DNS DNS DNS   
  Ella Manchester SO Menendez DNS DNS DNS   
  Salah Miller SR Menendez DNS DNS DNS   
  Jasmine Kroslowitz FR New Smyrna Beach DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Myka Gray FR Yulee 1:14.66 -
21 Makayla Young FR First Baptist (Bunnell) 1:32.83 -
  Jasmine Kroslowitz FR New Smyrna Beach DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Clara Krantz FR Warner Christian 1:12.02 1:04.82 -
15 Kymbal Smith JR New Smyrna Beach 1:12.70 1:27.24 -
16 Annie Brock SO New Smyrna Beach 1:13.68 1:25.47 -
18 Sanigh Arneaud 8 First Baptist (Bunnell) 1:20.62 1:28.69 -
19 Pauline Watson JR Warner Christian 1:22.50 1:21.68 -
20 Lania Pope SR Menendez 1:22.72 1:40.10 -
  La'Kayla Strawbridge JR Menendez DNS DNS   
  Alyssa Albertie FR Yulee DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Thalia James SR Mainland 1:05.10 2
8 Heidi Malin SO Yulee 1:05.30 1
9 Aquila Rivers FR Seabreeze 1:06.43 -
10 Gabrielle Cobbs SO Mainland 1:07.80 -
11 Sarah Love SO Christs Church Academy 1:08.26 -
12 Jayla Clowers-Jones SR Seabreeze 1:09.67 -
14 Karajah Mccoy SO Matanzas 1:12.03 -
  Ella Manchester SO Menendez DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Evanne Miller SO Matanzas 46.68 59.08 10
2 Kiera Williams SO Mainland 1:15.45 59.88 8
3 Jayden Wright FR Matanzas 51.39 1:02.67 6
4 Skya Horth SO New Smyrna Beach 55.51 1:03.07 5
5 Sarah McCardell JR Yulee 1:20.77 1:04.10 4
6 Taliyah Nixon SO Mainland 52.01 1:04.21 3
  Salah Miller SR Menendez DNS DNS   
  Stella Dayton JR Matanzas DNS DNS