FHSAA 4A District 5 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Bowman, Demarkcus JR Lakeland 10.41 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.6
2 Roberts, Rantano SR Haines City 10.45 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
3 Wilson, Malachi SR Osceola (Kissimmee) 10.84 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
4 Jackson, Markevus SO Osceola (Kissimmee) 10.94 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
4 Rudolph, Jaden JR George Jenkins 10.94 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
6 Cowans, Austin JR George Jenkins 11.01 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
7 Baker, Dyshawn SR Osceola (Kissimmee) 11.09 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
7 Graham, Fenley JR Lakeland 11.09 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
9 Dennis, Kendall JR Kathleen 11.15 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.8
10 Manning, Mykah SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.22 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
11 Flores, Michael JR George Jenkins 11.25 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
11 Shackleford, Javon SR St. Cloud 11.25 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.3
13 Gant, Taylor SO Lakeland 11.26 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
14 Hampton-Coleman, Jymon SO Osceola (Kissimmee) 11.28 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 0.1
15 Berry, Josh SR Ridge Community 11.29 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.1
16 Johnson, Seth SR St. Cloud 11.32 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
17 Hale, Christian SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.42 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.6
18 Taylor, Hayden FR St. Cloud 11.44 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 1.3
19 Betancourt, Jamil JR Celebration 11.46 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 -0.4
20 Kellum, Reggie SO Lakeland 11.47 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
21 Newman, Oscar SO Celebration 11.50 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
22 Williams, Tyson JR George Jenkins 11.52 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 -0.2
23 Kendrick, Andre SR Haines City 11.53 The Ridge Invitational Mar 9, 2019 -3.9
23 Turner Jr., Douglas JR Kathleen 11.53 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.4
25 Hutchinson, Travis SO Celebration 11.61 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
26 Mitchell, Zayveon JR Osceola (Kissimmee) 11.64 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.6
27 Bendross, Gavin FR George Jenkins 11.65 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
28 Nelson, Jokobi JR Kathleen 11.71 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 0.9
28 Wright, Dejon SO Osceola (Kissimmee) 11.71 Storm Preview Feb 14, 2019
30 Copeland, Raynardio JR Kathleen 11.72 Charger Invitational Mar 23, 2019
30 Martin, Antonio JR Kathleen 11.72 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.3
32 Gallo, Chris SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.76 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.4
33 Cesar, Steven JR Haines City 11.77 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 1.7
34 Fraley, Byron SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.80 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 0.9
35 Fernandez Acevedo, Brandon JR George Jenkins 11.83 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
36 Covington, Keyshawn JR Lakeland 11.84 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
37 Bowers, Nathan SO Haines City 11.85 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.8
38 Motley, Damione JR Haines City 11.87 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 0.5
39 O'Neil, Gabriel SO Celebration 11.90 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.6
40 Alhashim, Nedal SO Celebration 11.93 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
41 Alexander, Shakur SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.95 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.8
42 Valenica, Sebastian SR Celebration 11.97 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
43 Brown, Javell JR Kathleen 11.99 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 0.6
44 McGee, Dwayne JR Osceola (Kissimmee) 12.00 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
45 Jones, Jacquarius SR George Jenkins 12.01 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.3
46 Ashley, Bryan SR George Jenkins 12.03 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
46 Sutton, Jahiem SR Celebration 12.03 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
48 Brown, Javon JR Kathleen 12.05 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 0.7
49 Centeno Serrano, Rubin JR Ridge Community 12.12 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.7
50 Baez, John SO Osceola (Kissimmee) 12.17 Storm Preview Feb 14, 2019
51 Medina, Romeo JR St. Cloud 12.21 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
52 Keys, Deandre FR Lakeland 12.22 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
53 Gardner, Darius FR Osceola (Kissimmee) 12.25 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
54 Santiago, Jameson SR Celebration 12.27 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
55 Del Rosario, Damian SR Ridge Community 12.29 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 -2.2
56 Rivera-Alonso, Kenneth SO Gateway 12.32 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
57 Poe, Jiminine JR George Jenkins 12.33 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
58 Williams, Timius JR Osceola (Kissimmee) 12.35 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
59 Abreu, Fredy JR Gateway 12.36 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
59 Wise Rodriguez, Marquis SR Ridge Community 12.36 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
61 Lacey, Tremyous SR Haines City 12.39 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 -2.2
62 Clark, Michael FR Gateway 12.40 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
63 Robbins, Chase SO Celebration 12.42 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
64 Falchook, Jared FR Celebration 12.49 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
65 Goodson, Branden FR George Jenkins 12.50 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
66 Holmes, Rahssan SO Celebration 12.52 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
67 Rubera, Massimo SO Osceola (Kissimmee) 12.58 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
68 Bloomfield, Giovanni SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.62 Storm Preview Feb 14, 2019
69 Arias Rosales, Andrews SO Celebration 12.68 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
69 Runcie, Khristian FR George Jenkins 12.68 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
71 Alcime, Lawrensky SR Celebration 12.73 Storm Preview Feb 14, 2019
71 Straub, Kade FR George Jenkins 12.73 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
73 Rivera, Eduardo JR Celebration 12.74 Storm Preview Feb 14, 2019
74 Cruz, Nathaniel SO Celebration 12.78 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
75 Castillo, Marc-Anthony JR St. Cloud 12.81 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
76 Antoine, Gregory JR George Jenkins 12.84 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
76 Concepcion, Adrian FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.84 Storm Preview Feb 14, 2019
78 James, Kristian JR Gateway 12.86 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
78 Toledo, Rhuppert SR Celebration 12.86 Storm Preview Feb 14, 2019
80 Jones, Marque FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.93 Storm Preview Feb 14, 2019
81 Reed, Micheal JR Osceola (Kissimmee) 13.02 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.3
81 Valdez, Kenneth SO Gateway 13.02 Storm Relays Mar 12, 2019
83 Dieubon, Tamas JR Gateway 13.07 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
84 Josma, Wesley JR Osceola (Kissimmee) 13.11 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
85 Jackson, Mehki SO Kathleen 13.19 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.2
86 Roney, Andrew JR Celebration 13.20 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
87 Sippio, Deleon JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.22 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
88 Montano, Tyler FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.26 Storm Preview Feb 14, 2019
89 Ally, Benjamin JR George Jenkins 13.28 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.9
90 Gonzalez, Fernando SO George Jenkins 13.33 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
91 Del Valle, Dominic SO Kathleen 13.60 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 1.3
92 Martinez, Christoper SO Celebration 13.66 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
93 Garcia, Ivan JR Celebration 13.68 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
94 Rodriguez, Ricardo FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.76 Storm Preview Feb 14, 2019
95 Moreno, Jaiden FR St. Cloud 13.81 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
96 Walmsley, Xavier FR George Jenkins 13.88 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
97 Herron, De'vante SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.02 Storm Preview Feb 14, 2019
97 Rucker, Hudson SO Celebration 14.02 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
99 Hobbs, Robert FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.11 Storm Preview Feb 14, 2019
100 Dertes, Zachariah SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.23 Storm Preview Feb 14, 2019

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Johnson, Alliann JR Osceola (Kissimmee) 11.88 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 1.0
2 Wilson, I'Asia SO Lakeland 12.08 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 1.0
3 Calixte, Starsheena SR Lakeland 12.84 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
4 Plummer, Janessa SR George Jenkins 12.91 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
5 Ifill , Tiarianne SR Haines City 12.99 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
6 Speights, Kershon SR Lakeland 13.00 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 1.9
7 Boyke-Johnson, Carolyn SO Haines City 13.09 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.3
8 Abreu, Ortencia SO Gateway 13.17 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.2
9 Giggetts, Simone SO St. Cloud 13.18 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
9 Huyke, Helena FR Celebration 13.18 Storm Preview Feb 14, 2019
11 Williams, Taniya SO Haines City 13.29 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.2
12 Wright, Shanaiyah SR Osceola (Kissimmee) 13.30 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.9
13 Leatherwood, Jakira SO Ridge Community 13.31 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
13 Wilson Cole, Suzan FR George Jenkins 13.31 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 0.9
15 Elston, Anayah FR Lakeland 13.34 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019 -1.6
16 Ray, Jaeda SR Osceola (Kissimmee) 13.38 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
17 Alexander, Zhane SO George Jenkins 13.39 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 1.2
17 Carmouche, Nyla SR Celebration 13.39 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
19 Wright, Ashley SO Celebration 13.42 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.7
20 Decosey, Kiavian FR Lakeland 13.45 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.9
21 Mertune, Rosemanie JR St. Cloud 13.51 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 1.8
22 Guillaume, Gwen SO Ridge Community 13.52 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
23 Agosto, Alicia SO Haines City 13.59 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
24 Alhashim, Noorin FR Celebration 13.62 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.2
25 Strother, Keia JR Ridge Community 13.63 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.7
26 MacCormack, Antonia SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.66 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.1
27 Dawson, Rebecca JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.68 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.7
28 Young, Olivia JR St. Cloud 13.70 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.2
29 Wright, Dezarae JR Kathleen 13.78 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
30 Shepard, A'Sha SO Osceola (Kissimmee) 13.84 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
31 Richemond, Meridith SO Celebration 13.89 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
32 Brooks, Tia SR Haines City 13.93 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 0.9
33 Whetro, Alysa SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.97 Storm Preview Feb 14, 2019
34 Solomon, Breyone JR Haines City 14.05 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019 -1.6
35 Wright, Jalayla SO George Jenkins 14.07 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 -1.5
36 Callender, Noelani JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.08 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.7
37 Soto, Aurimar JR St. Cloud 14.14 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 -0.9
38 Arriola, Melanie SO Osceola (Kissimmee) 14.17 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.9
39 Valencia, Ariana JR Celebration 14.20 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
40 Garreans, Jazzmine JR George Jenkins 14.23 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
41 Booker-Lowery, Shanise FR Celebration 14.34 Storm Preview Feb 14, 2019
42 Henry, Diamonte JR Kathleen 14.36 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 +0.0
43 Blackwood, Kayla SR St. Cloud 14.39 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
44 Goerner, Tava SO Celebration 14.45 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
45 Dowdell, Nakaila SO Osceola (Kissimmee) 14.47 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
45 Preston, Vanquisha SO Kathleen 14.47 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 -0.4
47 Swift , Delilah FR Ridge Community 14.48 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
48 Holmes, Mya FR Celebration 14.52 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
48 Rivera, Alondra SR Celebration 14.52 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 0.6
50 Stewart, Alliesha FR St. Cloud 14.54 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
51 Sanchez, Moriah SO St. Cloud 14.69 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
51 Walker, Dezha SR Osceola (Kissimmee) 14.69 Storm Preview Feb 14, 2019
53 Serrano, Xenia FR George Jenkins 14.71 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
54 Warren, Janaiya SR St. Cloud 14.79 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 3.6
55 Sippio, Delani FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.81 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
56 O'Sullivan, Adriana FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.82 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 -0.5
57 Peck, Madeline FR Celebration 14.83 Storm Preview Feb 14, 2019
58 Shirley, Naomi SR Osceola (Kissimmee) 14.90 Storm Preview Feb 14, 2019
59 Olvera, Gabriela SO George Jenkins 14.93 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
60 Belle, Alema FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.97 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.2
61 Matos, Amanda SO Celebration 15.01 Storm Preview Feb 14, 2019
62 Macedo, Gabriella SO Celebration 15.03 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
63 Montes, Alesha FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 15.04 Storm Preview Feb 14, 2019
64 Alshafei, Zaina SR Celebration 15.12 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
64 Reed, Aalliyah JR St. Cloud 15.12 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
66 Podborsky, Melanie JR Celebration 15.20 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
67 Ortiz, Angela SR George Jenkins 15.21 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.2
68 Speiser, Willow SO Celebration 15.40 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
69 Andino, Haley SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 15.61 Storm Preview Feb 14, 2019
70 powell, Samantha FR Ridge Community 15.79 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
71 Vega, Kiara SR Celebration 15.91 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
72 Hincapie, Maria SO Celebration 15.99 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
73 Perlado, Elizabeth SO George Jenkins 16.08 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.5
74 Ismail, Reema JR Celebration 16.20 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
75 Salter, Jazmyn SO George Jenkins 16.35 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
76 McFarlane, Realene FR Lakeland 16.40 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
77 Ouaakki, Hafsa JR Celebration 16.70 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
78 Alamo, Kiara SR St. Cloud 17.22 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
79 Ruiz, Destiny JR St. Cloud 17.34 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
80 Siddiqui, Hooriya FR Celebration 17.67 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
81 Glenn, Maya JR Celebration 18.83 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Roberts, Rantano SR Haines City 21.68 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.5
2 Jackson, Markevus SO Osceola (Kissimmee) 21.79 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.3
3 Cowans, Austin JR George Jenkins 22.08 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.5
4 Rudolph, Jaden JR George Jenkins 22.25 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
5 Bowman, Demarkcus JR Lakeland 22.33 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 +0.0
6 Ott, William JR George Jenkins 22.37 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.6
7 Newman, Oscar SO Celebration 22.44 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
8 Baker, Dyshawn SR Osceola (Kissimmee) 22.51 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
9 Alleva, Wyland SR George Jenkins 22.65 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
9 Hampton-Coleman, Jymon SO Osceola (Kissimmee) 22.65 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
11 Dennis, Kendall JR Kathleen 22.81 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.5
11 Peterson, Keshawn SR Celebration 22.81 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.5
13 Manning, Mykah SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 22.90 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.5
14 Flores, Michael JR George Jenkins 22.93 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 0.4
14 Johnson, Seth SR St. Cloud 22.93 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.3
16 Shackleford, Javon SR St. Cloud 22.99 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.5
17 Graham, Fenley JR Lakeland 23.08 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.3
18 Betancourt, Jamil JR Celebration 23.28 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
19 Martin, Antonio JR Kathleen 23.31 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.5
20 Hale, Christian SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 23.32 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.5
21 Taylor, Hayden FR St. Cloud 23.33 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
22 Nelson, Jokobi JR Kathleen 23.40 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.2
23 Turner Jr., Douglas JR Kathleen 23.46 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 0.4
24 Wilson, Malachi SR Osceola (Kissimmee) 23.49 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
25 Kellum, Reggie SO Lakeland 23.53 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
26 Clark, Emanuel SR Ridge Community 23.61 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
27 Bowers, Nathan SO Haines City 23.68 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.2
28 Berry, Josh SR Ridge Community 23.70 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.9
29 Alexander, Shakur SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 23.73 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
29 Bradshaw , Jaylan SR Haines City 23.73 The Ridge Invitational Mar 9, 2019 -1.3
31 Baez, John SO Osceola (Kissimmee) 23.75 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
32 Mitchell, Zayveon JR Osceola (Kissimmee) 23.76 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.5
33 O'Neil, Gabriel SO Celebration 23.95 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.5
34 Santiago, Jameson SR Celebration 24.00 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.2
35 Colebrooke, Justin JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.04 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.8
35 Fernandez Acevedo, Brandon JR George Jenkins 24.04 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 0.1
37 Bendross, Gavin FR George Jenkins 24.05 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
38 Sullivan, Breilyn SR George Jenkins 24.07 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
39 Gallo, Chris SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.15 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
40 Jones, Jacquarius SR George Jenkins 24.20 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.5
41 Odie, Jeremiah SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.21 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.2
42 Robbins, Chase SO Celebration 24.34 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
43 Keys, Deandre FR Lakeland 24.50 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
44 Brown, Javon JR Kathleen 24.52 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 +0.0
45 Fraley, Byron SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.54 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.3
46 Centeno Serrano, Rubin JR Ridge Community 24.57 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
47 Falchook, Jared FR Celebration 24.59 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
48 Mitchell, Dashawn SR Kathleen 24.60 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 +0.0
49 Brown, Javell JR Kathleen 24.61 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
50 Hutchinson, Travis SO Celebration 24.62 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
51 Mosley, William JR George Jenkins 24.66 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
52 Holmes, Nygel SO Haines City 24.71 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
53 Jean, Marquis FR George Jenkins 24.91 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
54 Wright, Dejon SO Osceola (Kissimmee) 24.97 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -1.1
55 Holmes, Rahssan SO Celebration 24.99 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
56 Myers, Jeremiah JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 25.03 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
57 Shirah, Jackson SO St. Cloud 25.04 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
58 Poe, Jiminine JR George Jenkins 25.06 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.5
59 Reed, Essmal SO Kathleen 25.11 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
60 Rivera-Alonso, Kenneth SO Gateway 25.15 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
61 Concepcion, Adrian FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 25.19 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
62 Dela Rosa, Jose FR Ridge Community 25.28 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
63 Valenica, Sebastian SR Celebration 25.29 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 1.2
64 Alhashim, Nedal SO Celebration 25.33 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
64 Clark, Michael FR Gateway 25.33 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
66 Rodriguez, Ricardo FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 25.45 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
67 Jackson, Mehki SO Kathleen 25.85 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 4.7
68 Wise Rodriguez, Marquis SR Ridge Community 26.14 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 +0.0
69 Gibson, Emmanuel SO George Jenkins 26.15 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.5
70 Dieubon, Tamas JR Gateway 26.18 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
71 Runcie, Khristian FR George Jenkins 26.21 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
72 Rubera, Massimo SO Osceola (Kissimmee) 26.33 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
73 Suman, Ethan SO George Jenkins 26.35 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.5
74 Castin, Jonathan JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.50 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.8
74 Reed, Micheal JR Osceola (Kissimmee) 26.50 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.5
76 Breton, Roman SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.52 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
77 Eady, Jamond JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.66 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
78 Abreu, Fredy JR Gateway 26.68 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
79 Rodriguez, Javier SO St. Cloud 26.80 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
80 Rolle, Jaylen JR Lakeland 26.81 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
81 Antoine, Gregory JR George Jenkins 26.83 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.3
82 Goodson, Branden FR George Jenkins 26.89 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.3
83 DeJesus, Ezekiel FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.95 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
84 Nunn, Quartez FR Ridge Community 26.98 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.9
85 Memmoli, Jacob SO George Jenkins 27.02 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.3
86 Straub, Kade FR George Jenkins 27.21 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.5
87 Belfon, Alexander JR Gateway 27.22 Charger Invitational Mar 23, 2019
88 Castillo, Marc-Anthony JR St. Cloud 27.35 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
89 Pereyra, Ferdell FR St. Cloud 27.38 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
90 Covington, Keyshawn JR Lakeland 27.42 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
91 Sippio, Deleon JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 27.59 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
92 Gonzalez, Fernando SO George Jenkins 27.91 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 0.7
93 Hobbs, Robert FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 28.07 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
94 Hall, Zach SO Lakeland 28.56 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
95 Herron, De'vante SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 28.86 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
96 Dertes, Zachariah SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 29.04 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
97 Mahogany, Jeremiah SR Kathleen 29.49 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 -0.3
98 Edwards, Conner SO Celebration 30.09 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
99 Reger, Dominic SO George Jenkins 31.72 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.3
100 Walmsley, Xavier FR George Jenkins 32.07 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.5

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Johnson, Alliann JR Osceola (Kissimmee) 24.04 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 1.5
2 Wilson, I'Asia SO Lakeland 24.32 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 0.3
3 Plummer, Janessa SR George Jenkins 26.27 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 0.3
4 Spaulding, Sydney FR George Jenkins 26.34 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.7
5 Huyke, Helena FR Celebration 26.36 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
6 Ifill , Tiarianne SR Haines City 26.90 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.7
7 Wilson Cole, Suzan FR George Jenkins 26.94 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.3
8 Dawson, Rebecca JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.97 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.7
9 Wright, Dezarae JR Kathleen 27.08 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 3.4
10 Carmouche, Nyla SR Celebration 27.23 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
11 Rivera, Jetzymar JR Osceola (Kissimmee) 27.28 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
12 Guillaume, Gwen SO Ridge Community 27.29 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 +0.0
13 Leatherwood, Jakira SO Ridge Community 27.45 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 0.8
14 Alexander, Zhane SO George Jenkins 27.68 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.3
15 Young, Olivia JR St. Cloud 28.02 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.3
16 Ray, Jaeda SR Osceola (Kissimmee) 28.07 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
17 Giggetts, Simone SO St. Cloud 28.09 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
18 Wright, Ashley SO Celebration 28.10 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.5
19 Calixte, Starsheena SR Lakeland 28.19 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
19 MacCormack, Antonia SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 28.19 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 3.4
21 Wright, Shanaiyah SR Osceola (Kissimmee) 28.20 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -1.9
22 Speights, Kershon SR Lakeland 28.22 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
23 Agosto, Alicia SO Haines City 28.32 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.5
24 Brooks, Tia SR Haines City 28.36 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 -1.7
25 Whetro, Alysa SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 28.55 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
26 Hogg, Ashlynn SR Kathleen 28.65 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.5
27 Mertune, Rosemanie JR St. Cloud 28.70 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 3.4
28 Decosey, Kiavian FR Lakeland 28.71 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.3
29 Holmes, Mya FR Celebration 28.72 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
30 Shepard, A'Sha SO Osceola (Kissimmee) 28.76 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
31 Hagins, Camille SR Lakeland 28.79 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 0.4
32 Strother, Keia JR Ridge Community 28.84 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
33 McCants, Alexis FR Lakeland 28.85 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 -2.7
34 Vilsaint, Dalyah SO George Jenkins 28.90 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 0.9
35 Callender, Noelani JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 28.98 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.5
36 Lopez, Enaylis JR Ridge Community 29.08 The Ridge Invitational Mar 9, 2019 -1.8
37 Soto, Aurimar JR St. Cloud 29.09 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 -0.9
38 Richemond, Meridith SO Celebration 29.11 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
39 Drummond, Ebone JR Ridge Community 29.25 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 -0.8
40 Link, Tre'Keirriea FR Kathleen 29.50 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.3
41 Hogg, Jaylyn SR Kathleen 29.52 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.5
42 Warren, Janaiya SR St. Cloud 29.53 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
43 Rivera, Alondra SR Celebration 29.54 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
44 Barr, Heaven SR George Jenkins 29.83 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.5
45 Mason, Caroline JR George Jenkins 29.85 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.4
46 Dowdell, Nakaila SO Osceola (Kissimmee) 29.89 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
47 Gonzalez, Ashley JR George Jenkins 30.03 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.7
48 Dove, Shontel JR George Jenkins 30.08 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 0.3
49 Arriola, Melanie SO Osceola (Kissimmee) 30.24 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -2.7
50 Cadle, Journey FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 30.27 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
51 Belle, Alema FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 30.32 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
51 Peck, Madeline FR Celebration 30.32 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
53 Matos, Amanda SO Celebration 30.34 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
54 Shirley, Naomi SR Osceola (Kissimmee) 30.45 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
55 Sanchez, Moriah SO St. Cloud 30.53 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
56 Olvera, Gabriela SO George Jenkins 30.55 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
57 Stewart, Alliesha FR St. Cloud 30.84 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
58 Garreans, Jazzmine JR George Jenkins 30.93 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
59 Humphrey, Fiona JR George Jenkins 31.07 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.5
60 Ivey, Sade' FR Ridge Community 31.34 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.6
61 Lacey, Shyanne FR George Jenkins 31.40 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
62 Andino, Haley SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 31.47 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.2
63 Sippio, Delani FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 31.50 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.2
64 Elston, Anayah FR Lakeland 31.70 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
65 McFarlane, Tamia SR George Jenkins 31.98 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.0
66 Reed, Aalliyah JR St. Cloud 32.30 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
67 Ortiz, Angela SR George Jenkins 33.02 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.5
68 Perlado, Elizabeth SO George Jenkins 33.16 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.0
69 Jean Baptiste, Antonia FR Ridge Community 33.26 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 0.3
70 Riddle, Lazya FR Lakeland 33.55 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 -2.7
71 Ouaakki, Hafsa JR Celebration 33.95 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
72 Ruiz, Destiny JR St. Cloud 34.29 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
73 Gooding, Hallie JR George Jenkins 34.40 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.7
74 powell, Samantha FR Ridge Community 34.65 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
75 Alamo, Kiara SR St. Cloud 35.07 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
76 Lara, Negalise SO Osceola (Kissimmee) 35.64 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
77 Rifai, Miriam FR Lakeland 38.34 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jackson, Markevus SO Osceola (Kissimmee) 48.46 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Ott, William JR George Jenkins 48.84 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
3 Rudolph, Jaden JR George Jenkins 49.13 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
4 Denson, Terrance JR George Jenkins 50.56 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
5 Cowans, Austin JR George Jenkins 51.05 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
6 Gatlin, Marvin SR Osceola (Kissimmee) 51.62 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
7 Howard, Chris SR Lakeland 51.80 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Del Rosario, Damian SR Ridge Community 51.97 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
9 Bradshaw , Jaylan SR Haines City 52.08 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
10 Carrera, Andrew SR St. Cloud 52.11 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
11 Alexander, Shakur SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 52.40 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
12 Alleva, Wyland SR George Jenkins 52.55 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
13 Snell , Hunter SR Kathleen 52.68 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
14 Nelson, Jokobi JR Kathleen 52.86 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Mitchell, Zayveon JR Osceola (Kissimmee) 53.38 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
16 Turner Jr., Douglas JR Kathleen 53.53 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
17 DeFour, Lee SO St. Cloud 53.60 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
18 Falchook, Jared FR Celebration 53.61 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
19 Robbins, Chase SO Celebration 53.66 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
20 Sullivan, Breilyn SR George Jenkins 53.79 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
21 Odie, Jeremiah SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 54.14 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
22 Mosley, William JR George Jenkins 54.17 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
23 Quiros, Orlando SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 54.18 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
24 Sneed, Damarcus JR George Jenkins 54.25 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
25 Hampton-Coleman, Jymon SO Osceola (Kissimmee) 54.32 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
26 Townley, Thomas JR George Jenkins 54.41 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
27 Bendross, Gavin FR George Jenkins 54.50 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
28 Shirah, Jackson SO St. Cloud 54.74 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
29 Holmes, Rahssan SO Celebration 54.80 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
30 Jones, Jacquez SR Osceola (Kissimmee) 54.90 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
31 Flores, Michael JR George Jenkins 54.98 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
32 Salter, Johnnie SR George Jenkins 55.03 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
33 Reed, Essmal SO Kathleen 55.12 Charger Invitational Mar 23, 2019
34 Santiago, Jameson SR Celebration 55.16 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
35 Castro, Adolfo JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 55.35 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
36 Baez, John SO Osceola (Kissimmee) 55.44 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
37 Valdez, Kenneth SO Gateway 55.46 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
38 Betancourt, Jamil JR Celebration 55.74 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
39 Gant, Taylor SO Lakeland 55.89 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
40 Jean, Marquis FR George Jenkins 56.12 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
41 O'Neil, Gabriel SO Celebration 56.29 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
42 Cuddy, Aidan SO St. Cloud 56.65 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
43 Paul , Jonathan JR Haines City 56.85 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
44 Carr, Cody SR George Jenkins 57.25 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
45 Booker-Lowery, Shatner SO Celebration 57.35 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
45 Concepcion, Adrian FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 57.35 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
47 Castaneda, Daniel SR Gateway 57.54 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
48 Cabalerro, Asael SO Gateway 57.57 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
49 Rucker, Hudson SO Celebration 57.60 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
50 Kline, Michael SO St. Cloud 57.72 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
51 Valenica, Sebastian SR Celebration 57.84 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
52 Rivera, Eduardo JR Celebration 57.89 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
53 Gibson, Emmanuel SO George Jenkins 58.06 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
54 Soto, Juan JR Osceola (Kissimmee) 58.08 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
55 Keys, Deandre FR Lakeland 58.18 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
56 Cruz, Nathaniel SO Celebration 58.33 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
57 Jackson, Mehki SO Kathleen 58.34 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
58 Mercado, Anthony SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 59.11 Charger Invitational Mar 23, 2019
59 Charles, Orlando FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 59.18 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
60 Fernandez Acevedo, Brandon JR George Jenkins 59.43 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
61 Rolle, Jaylen JR Lakeland 59.81 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
62 Cheshire, Joey FR Lakeland 59.88 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
63 Volpe, Anthony FR Lakeland 1:00.05 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
64 Pippin, Nick SO St. Cloud 1:00.30 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
65 Mahogany, Jeremiah SR Kathleen 1:00.36 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
66 Runcie, Khristian FR George Jenkins 1:00.58 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
67 Capron, John FR George Jenkins 1:00.87 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
68 Flournoy, Keyshawn SO Lakeland 1:00.99 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
69 Tolan, DeMario FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:01.01 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
70 Covington, Keyshawn JR Lakeland 1:01.67 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
71 Register, Kenyan FR Kathleen 1:01.77 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
72 Nunn, Quartez FR Ridge Community 1:01.88 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
73 Loriston, Ethan FR Haines City 1:02.40 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
74 Martinez, Christoper SO Celebration 1:02.80 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
75 DeJesus, Ezekiel FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:03.57 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
76 Wise Rodriguez, Marquis SR Ridge Community 1:04.19 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
77 Belfon, Alexander JR Gateway 1:05.30 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
78 Straub, Kade FR George Jenkins 1:05.35 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
79 Trejo, Angel FR Gateway 1:05.59 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
80 Mirtyl, Josias JR Haines City 1:06.64 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
81 James, Kristian JR Gateway 1:07.01 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
82 Edwards, Conner SO Celebration 1:08.34 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
83 Clark, Michael FR Gateway 1:10.51 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
84 Hall, Zach SO Lakeland 1:10.84 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
85 O'Sullivan, Adrianna FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:12.07 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Johnson, Alliann JR Osceola (Kissimmee) 57.25 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
2 Ruiz, Alicia SO George Jenkins 58.40 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
3 Phillips, Amaya SR Osceola (Kissimmee) 59.10 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
4 Rivera, Jetzymar JR Osceola (Kissimmee) 59.96 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
5 Spaulding, Sydney FR George Jenkins 1:00.14 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
6 Wells, Vel'Lance SR Kathleen 1:01.38 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Dawson, Rebecca JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:02.04 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
8 Wright, Dezarae JR Kathleen 1:02.86 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Gibson, Lanisa SO Osceola (Kissimmee) 1:03.21 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
10 Soto, Aurimar JR St. Cloud 1:03.51 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Abreu, Ortencia SO Gateway 1:03.60 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
12 We, Leilani FR St. Cloud 1:03.91 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
13 Kelly, Jo'Kierrea SO Kathleen 1:03.99 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
14 Vilsaint, Dalyah SO George Jenkins 1:04.05 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
15 Walker, Dezha SR Osceola (Kissimmee) 1:04.29 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
16 Podborsky, Melanie JR Celebration 1:04.48 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
17 Booker-Lowery, Shanise FR Celebration 1:05.88 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
18 Rivera, Tiana JR St. Cloud 1:06.18 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
19 Musselman, Lauren SR George Jenkins 1:06.52 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
20 Eaves, LaDale JR George Jenkins 1:07.10 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
21 Malick, Kaleigh FR George Jenkins 1:07.13 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
22 Strother, Keia JR Ridge Community 1:07.15 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
23 Peets, Alia SO George Jenkins 1:07.60 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
24 Dove, Shontel JR George Jenkins 1:07.70 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
25 Matoska, Kendall SO Celebration 1:07.91 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
26 Teow, Jaden SO Celebration 1:08.04 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
27 Cordero, Yuliana JR Osceola (Kissimmee) 1:08.41 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
28 Goerner, Tava SO Celebration 1:08.59 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
29 Sentner, Anna JR George Jenkins 1:08.92 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
30 Young, Olivia JR St. Cloud 1:08.98 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
31 Holmes, Mya FR Celebration 1:09.01 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
32 Wood, Abigail FR George Jenkins 1:09.13 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
33 Manno, Viktorya JR George Jenkins 1:09.19 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
34 Richemond, Meridith SO Celebration 1:09.30 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
35 Matos, Amanda SO Celebration 1:09.91 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
36 Mendez, Ana SO Osceola (Kissimmee) 1:10.22 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
37 Lake, Jessica JR George Jenkins 1:10.30 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
38 Miller, Isabell FR George Jenkins 1:10.47 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
39 Link, Tre'Keirriea FR Kathleen 1:10.83 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
40 Rankin, Alina JR Celebration 1:10.96 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
41 Tufino, Keilah FR Ridge Community 1:11.29 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
42 Ivey, Sade' FR Ridge Community 1:12.06 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
43 Aycock, Ainsley SO Lakeland 1:12.62 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
44 Peck, Madeline FR Celebration 1:12.68 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
45 Mcdaniels, Aria SR Haines City 1:12.75 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
46 Olvera, Gabriela SO George Jenkins 1:13.07 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
47 Agosto, Alicia SO Haines City 1:13.22 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
48 Garreans, Jazzmine JR George Jenkins 1:13.37 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
49 Simon, Ashley FR St. Cloud 1:14.29 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
50 MacCormack, Antonia SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:14.49 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
51 Lacey, Shyanne FR George Jenkins 1:14.74 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
52 Lugopardo, Gabriela JR St. Cloud 1:14.81 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
53 Rivera, Alondra SR Celebration 1:15.01 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
54 Swartz, Hayley SO Lakeland 1:15.59 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
55 Cadle, Journey FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:15.84 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
56 Callender, Noelani JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:17.17 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
57 Decosey, Kiavian FR Lakeland 1:18.18 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
58 Morse, Layla JR Lakeland 1:19.06 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
59 Valencia, Ariana JR Celebration 1:19.42 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
60 Reed, Aalliyah JR St. Cloud 1:21.43 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
61 Drummond, Ebone JR Ridge Community 1:21.48 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
62 Laurent, Berlinda JR Haines City 1:21.75 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
63 Hernandez, Monica FR Lakeland 1:22.83 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
64 Loza , Jennifer SO Ridge Community 1:22.99 The Ridge Invitational Mar 9, 2019
65 McFarlane, Realene FR Lakeland 1:26.52 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
66 Gomez, Alissa JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:26.76 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Miranda, Alex SR St. Cloud 1:58.35 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
2 Gotshall, Elijah JR Osceola (Kissimmee) 1:58.93 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
3 Falchook, Jared FR Celebration 2:00.50 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
4 Townley, Thomas JR George Jenkins 2:01.10 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
5 Zimmerman, Brady SR George Jenkins 2:01.59 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
6 Castro, Adolfo JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:02.76 Charger Invitational Mar 23, 2019
7 Cloud, Zach JR St. Cloud 2:02.78 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
8 Snell , Hunter SR Kathleen 2:04.23 Charger Invitational Mar 23, 2019
9 Hernandez, John-Anthony JR St. Cloud 2:04.59 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
10 Carrera, Andrew SR St. Cloud 2:04.73 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
11 Cuddy, Aidan SO St. Cloud 2:05.41 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
12 Bendross, Gavin FR George Jenkins 2:05.79 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
13 Salter, Johnnie SR George Jenkins 2:06.40 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
14 Moore, Brendan JR George Jenkins 2:07.22 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
15 Ortiz, Rognie JR Osceola (Kissimmee) 2:07.48 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
16 Arias , Marckoz SR Haines City 2:07.54 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
17 Rucker, Hudson SO Celebration 2:09.20 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
18 Abisada, Edward JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:10.61 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
19 Carr, Cody SR George Jenkins 2:10.78 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
20 Amadis, Gabriel SR Osceola (Kissimmee) 2:10.89 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
21 Roney, Andrew JR Celebration 2:11.48 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
22 Jones, Jacquez SR Osceola (Kissimmee) 2:11.79 Storm Preview Feb 14, 2019
23 Harris, Mario JR Osceola (Kissimmee) 2:12.84 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
24 Parker, Marquise JR Gateway 2:13.05 Storm Relays Mar 12, 2019
25 Moreno, Juanito JR Ridge Community 2:13.62 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
26 Tufino, Andrew SR Ridge Community 2:13.76 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
27 Abreu, Fredy JR Gateway 2:14.63 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
28 Ayala, Jerdary JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:14.88 Storm Preview Feb 14, 2019
29 Quiros, Orlando SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:15.17 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
30 Sneed, Damarcus JR George Jenkins 2:15.53 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
31 Negron, Luis JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:15.61 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
32 Gutierrez, Ferdinand FR St. Cloud 2:16.37 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
33 Ortiz, Ricardo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:16.57 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
34 Carrasco, Alexis JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:16.72 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
35 Sherman, Shawn SR St. Cloud 2:16.87 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
36 Booker-Lowery, Shatner SO Celebration 2:17.07 Storm Preview Feb 14, 2019
37 Lebron, Richard JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:17.39 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
38 Guerrero, Andrew SO George Jenkins 2:17.70 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
38 Santiago, Jameson SR Celebration 2:17.70 Storm Preview Feb 14, 2019
40 Cheesebrough, Pacey FR Celebration 2:17.92 Storm Relays Mar 12, 2019
41 Hargrove, Ar'Marion SO George Jenkins 2:18.67 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
42 Mirtyl, Josias JR Haines City 2:18.71 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
43 Robbins, Chase SO Celebration 2:18.88 Storm Preview Feb 14, 2019
44 Runcie, Khristian FR George Jenkins 2:19.04 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
45 Soto, Juan JR Osceola (Kissimmee) 2:19.52 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
46 Waelbroeck, Chase JR George Jenkins 2:19.55 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
47 Soto, Andres FR Osceola (Kissimmee) 2:19.60 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
48 Ciulla, Max FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:19.61 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
49 Forehand, Brandon SR Celebration 2:19.79 Storm Preview Feb 14, 2019
50 Bon, Aaidan JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:20.62 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
51 Pena, Eli JR Gateway 2:20.63 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
52 Gaughf, Evan SR Lakeland 2:21.47 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
53 Mahogany, Jeremiah SR Kathleen 2:22.06 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
54 Vera , Arnaldo SO Haines City 2:22.46 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
55 Bron, Bryan SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:22.88 Charger Invitational Mar 23, 2019
56 Cabalerro, Asael SO Gateway 2:23.38 Storm Relays Mar 12, 2019
57 Antoine, Gregory JR George Jenkins 2:23.65 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
58 Murphy, Lucas SO Celebration 2:23.73 Storm Preview Feb 14, 2019
58 Volpe, Anthony FR Lakeland 2:23.73 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
60 Garcia, Daury SO George Jenkins 2:23.87 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
61 Garcia, Ivan JR Celebration 2:24.22 Storm Preview Feb 14, 2019
62 Guerra, Kevin FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:24.52 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
63 Charles, Orlando FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:25.04 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
64 Montoia, Dylan SO St. Cloud 2:25.42 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
65 Chambers, Andrew SO George Jenkins 2:25.58 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
66 Lopez, Ashton FR Ridge Community 2:26.08 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
67 Mercado, Anthony SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:26.28 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
68 Cardona, Vincent JR Kathleen 2:26.33 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
69 Hosegood, Carson SR Lakeland 2:26.49 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
70 Bello, Tommy JR Osceola (Kissimmee) 2:26.67 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
71 Moreno, Zain JR Ridge Community 2:27.02 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
72 DeJesus, Ezekiel FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:27.24 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
73 Adams, Alexander JR George Jenkins 2:27.57 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
74 Luna, Javier FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:28.02 Storm Preview Feb 14, 2019
75 Crossman, Braeden JR Ridge Community 2:28.20 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
76 Talbott, Garrett SO George Jenkins 2:28.50 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
77 Ko, James JR George Jenkins 2:28.61 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
78 Wuitschick, Ethan SR George Jenkins 2:29.04 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
79 Amarir, Khalil FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:29.15 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
80 Gielow, Thomas FR Lakeland 2:29.45 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
81 Pache, Joshua JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:30.83 Storm Preview Feb 14, 2019
82 Fernandez Acevedo, Brandon JR George Jenkins 2:31.88 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
83 Harlow, Anthony FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:32.54 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
84 Viera, Carlos SO Kathleen 2:32.80 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
85 Cruz, Devyn FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:32.95 Storm Preview Feb 14, 2019
86 Rios, Daniel FR Osceola (Kissimmee) 2:33.61 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
87 Jones, Jacquarius SR George Jenkins 2:33.66 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
88 Suman, Ethan SO George Jenkins 2:34.13 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
89 Payman, Ajay JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:34.22 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
90 Tervin, Dalton SO George Jenkins 2:34.64 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
91 Feaster, Donovan SO George Jenkins 2:34.70 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
92 Pomales, Julian FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:35.40 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
93 Garcia, Fernando SO George Jenkins 2:35.57 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
94 Myers, Austin FR Lakeland 2:36.06 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
95 Malone, Kenneth SO George Jenkins 2:36.87 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
96 Goodson, Branden FR George Jenkins 2:37.05 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
97 Garcia, Jayven FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:37.73 Storm Preview Feb 14, 2019
98 Kelley, Luke FR Lakeland 2:37.96 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
99 Mosley, William JR George Jenkins 2:40.00 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
100 Bowie, Scott SO George Jenkins 2:40.35 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ruiz, Alicia SO George Jenkins 2:13.67 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Wells, Vel'Lance SR Kathleen 2:25.04 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
3 Gibson, Lanisa SO Osceola (Kissimmee) 2:26.45 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
4 Malick, Kaleigh FR George Jenkins 2:29.50 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Podborsky, Melanie JR Celebration 2:29.98 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
6 Sentner, Anna JR George Jenkins 2:31.84 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
7 Manno, Viktorya JR George Jenkins 2:33.56 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
8 Macedo, Gabriella SO Celebration 2:34.05 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
9 Miller, Isabell FR George Jenkins 2:36.01 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
10 Musselman, Lauren SR George Jenkins 2:40.12 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
11 Ramos, Caridad FR Osceola (Kissimmee) 2:40.18 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
12 Mejia, Katie SO Osceola (Kissimmee) 2:40.50 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
13 Ivey, Sade' FR Ridge Community 2:41.64 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
14 Christensen, Aubri SO Gateway 2:41.69 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Brantley, Kenzie JR St. Cloud 2:42.80 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
16 Ismail, Reema JR Celebration 2:42.82 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
17 Rivera, Jetzymar JR Osceola (Kissimmee) 2:43.93 Storm Preview Feb 14, 2019
18 Haines, Gabrielle JR Ridge Community 2:44.08 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
19 Spaulding, Sydney FR George Jenkins 2:45.84 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
20 Rivera, Tiana JR St. Cloud 2:46.25 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
21 Eller, Ruby JR Haines City 2:46.69 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
22 Speiser, Willow SO Celebration 2:46.73 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
23 Koury, Sage SO George Jenkins 2:47.29 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
24 Torres, Brianna JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:47.91 Storm Preview Feb 14, 2019
25 Benge, Rebeka JR St. Cloud 2:48.54 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
26 Peets, Alia SO George Jenkins 2:49.00 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
27 Santos, Luisa FR Celebration 2:49.10 Storm Preview Feb 14, 2019
28 Soto, Aurimar JR St. Cloud 2:49.38 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
29 Teow, Jaden SO Celebration 2:49.75 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
30 Rodriguez Pabon, Wileishka JR Ridge Community 2:50.43 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
31 Kelly, Jo'Kierrea SO Kathleen 2:50.47 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
32 Simon, Ashley FR St. Cloud 2:50.80 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
33 Wood, Abigail FR George Jenkins 2:50.95 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
34 Mendez, Ana SO Osceola (Kissimmee) 2:51.14 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
35 Santibanez, Sonia SR Kathleen 2:51.93 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
36 Eaves, LaDale JR George Jenkins 2:52.32 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
37 Pagan Ortiz, Tania FR Ridge Community 2:54.72 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
38 Harrington, Sydney FR Lakeland 2:56.21 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
39 Mcdaniels, Aria SR Haines City 2:56.52 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
40 Garreans, Jazzmine JR George Jenkins 2:57.73 Charger Invitational Mar 23, 2019
41 Lake, Jessica JR George Jenkins 2:58.18 Charger Invitational Mar 23, 2019
42 Berrios Morales, Melanie SO Ridge Community 3:00.48 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
43 Maguire, Caitlin SR George Jenkins 3:01.06 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
44 Dove, Shontel JR George Jenkins 3:01.70 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
45 Brooks, Tamera SR Haines City 3:01.95 The Ridge Invitational Mar 9, 2019
46 Denizard, Deilanys SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:02.14 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
47 Khan, Sarah JR Gateway 3:02.18 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
48 Aycock, Ainsley SO Lakeland 3:02.43 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
49 Karki, Samixha SR George Jenkins 3:05.51 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
50 Ennis, Gianna SO Ridge Community 3:05.59 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
51 Vilsaint, Dalyah SO George Jenkins 3:08.07 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
52 Herrera-Hernandez, Chiara FR Ridge Community 3:08.79 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
53 Keriazes, Amelia SO Lakeland 3:09.60 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
54 Cline, Lydia JR George Jenkins 3:13.48 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
55 Cruz, Arely SO Ridge Community 3:13.87 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
56 Grotjan, Jadyn SO Ridge Community 3:15.80 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
57 Finneran, Maureen SR St. Cloud 3:16.78 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
58 Diaz, Karielyz SO Osceola (Kissimmee) 3:16.92 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
59 Hernandez, Andrea SR St. Cloud 3:19.01 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
60 Baker, Ellie FR George Jenkins 3:20.78 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
61 Gomez, Alissa JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:22.13 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
62 Tateishi, Erica FR George Jenkins 3:22.99 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
63 Ramos, Lilliana JR George Jenkins 3:24.44 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
64 Dunn, Torrie FR George Jenkins 3:25.50 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
65 Leslie, Samantha FR Lakeland 3:26.57 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
66 Gardner, Sharon SR Lakeland 3:27.40 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
67 Hernandez, Juli SO St. Cloud 3:31.28 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
68 Aycock, Isabelle SO Lakeland 3:36.22 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
69 Swartz, Hayley SO Lakeland 3:38.03 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
70 Lebrun, Samantha JR Haines City 3:43.80 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
71 Rifai, Miriam FR Lakeland 3:52.31 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
72 Denson, Riley SO Lakeland 4:08.72 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
73 Rivera, Alondra SR Celebration 4:30.10 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cloud, Zach JR St. Cloud 4:26.50 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
2 Zimmerman, Brady SR George Jenkins 4:26.88 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
3 Miranda, Alex SR St. Cloud 4:32.45 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
4 Hernandez, John-Anthony JR St. Cloud 4:37.09 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
5 Gotshall, Elijah JR Osceola (Kissimmee) 4:37.30 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
6 Arias , Marckoz SR Haines City 4:37.88 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
7 Castro, Adolfo JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:43.18 Charger Invitational Mar 23, 2019
8 Ayala, Jerdary JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:43.48 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
9 Rucker, Hudson SO Celebration 4:48.83 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
10 Townley, Thomas JR George Jenkins 4:50.44 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
11 Tufino, Andrew SR Ridge Community 4:52.66 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
12 Falchook, Jared FR Celebration 4:52.83 Storm Relays Mar 12, 2019
13 Guerrero, Andrew SO George Jenkins 4:54.54 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
14 Oquendo, Elijah SR Lakeland 4:55.22 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Forehand, Brandon SR Celebration 4:56.12 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
16 Moore, Brendan JR George Jenkins 4:57.15 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
17 Ortiz, Rognie JR Osceola (Kissimmee) 4:59.29 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
18 Gutierrez, Ferdinand FR St. Cloud 4:59.57 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
19 Lebron, Richard JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:02.49 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
20 Cuddy, Aidan SO St. Cloud 5:02.75 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
21 Waelbroeck, Chase JR George Jenkins 5:08.30 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
22 Khamlichi, Anas SR Gateway 5:08.93 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
23 Harris, Mario JR Osceola (Kissimmee) 5:09.16 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
24 Bagby, Devon SR Ridge Community 5:09.48 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
25 Cheesebrough, Pacey FR Celebration 5:10.43 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
26 Ortiz, Ricardo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:10.99 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
27 Vera , Arnaldo SO Haines City 5:11.83 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
28 Chambers, Andrew SO George Jenkins 5:12.94 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
28 Soto, Andres FR Osceola (Kissimmee) 5:12.94 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
30 MacNab, Jonathon FR St. Cloud 5:12.98 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
31 Garcia, Jayven FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:14.02 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
32 Adams, Alexander JR George Jenkins 5:15.20 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
33 Amadis, Gabriel SR Osceola (Kissimmee) 5:17.84 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
34 Lopez, Ashton FR Ridge Community 5:19.31 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
35 Carrasco, Alexis JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:19.57 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
36 Luna, Javier FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:19.80 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
37 Garcia, Ivan JR Celebration 5:20.16 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
38 Pomales, Julian FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:20.20 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
39 Moreno, Juanito JR Ridge Community 5:20.62 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
40 Ciulla, Max FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:21.54 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
41 Abisada, Edward JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:22.49 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
42 Sissoko, Ali SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:22.77 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
43 Brantley, Kane FR St. Cloud 5:26.57 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
44 Garcia, Daury SO George Jenkins 5:28.11 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
45 Murphy, Lucas SO Celebration 5:28.33 Storm Relays Mar 12, 2019
46 Castaneda, Daniel SR Gateway 5:29.28 Charger Invitational Mar 23, 2019
47 Gaughf, Evan SR Lakeland 5:29.53 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
48 Ko, James JR George Jenkins 5:31.50 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
49 Myers, Austin FR Lakeland 5:32.50 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
50 Guerra, Kevin FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:32.70 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
51 Cruz, Devyn FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:34.52 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
52 Negron, Luis JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:37.40 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
53 Drawdy, Galen SO St. Cloud 5:38.19 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
54 Pena, Eli JR Gateway 5:39.21 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
55 Viera, Carlos SO Kathleen 5:39.70 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
56 Wuitschick, Ethan SR George Jenkins 5:44.95 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
57 Volpe, Anthony FR Lakeland 5:45.08 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
58 Trejo, Angel FR Gateway 5:45.87 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
59 Gielow, Thomas FR Lakeland 5:47.10 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
60 Bowie, Scott SO George Jenkins 5:48.90 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
61 Funes, Alvin SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:49.14 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
62 Tervin, Dalton SO George Jenkins 5:49.70 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
63 Zeigler, Brian FR Kathleen 5:52.07 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
64 Bello, Tommy JR Osceola (Kissimmee) 5:54.29 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
65 Kelley, Luke FR Lakeland 5:56.03 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
66 Moreno, Zain JR Ridge Community 5:56.49 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
67 Talbott, Garrett SO George Jenkins 5:56.67 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
68 Cardona, Vincent JR Kathleen 6:00.59 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
69 Pache, Joshua JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:01.10 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
70 Davis, Jaden JR Haines City 6:07.91 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
71 Medina Pena, Gadiel SO Ridge Community 6:15.23 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
72 Aldana, Aiden SO Lakeland 6:18.33 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
73 Gonzalez, Ethan SO Haines City 6:24.24 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
74 Laboy, Caylob FR Osceola (Kissimmee) 6:30.01 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
75 Ramos, Evan FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:36.17 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
76 Crossman, Braeden JR Ridge Community 6:41.82 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
77 Izqierdo, Jomar FR Gateway 6:48.85 Storm Relays Mar 12, 2019
78 Thornton, Traelon JR Kathleen 6:52.94 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ruiz, Alicia SO George Jenkins 5:00.70 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
2 Sentner, Anna JR George Jenkins 5:19.20 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
3 Gibson, Lanisa SO Osceola (Kissimmee) 5:23.47 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 Malick, Kaleigh FR George Jenkins 5:30.21 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Macedo, Gabriella SO Celebration 5:33.22 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
6 Miller, Isabell FR George Jenkins 5:37.54 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Valenti, Sophie SR Lakeland 5:39.01 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
8 Manno, Viktorya JR George Jenkins 5:44.51 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
9 Wells, Vel'Lance SR Kathleen 5:51.22 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
10 Lugopardo, Gabriela JR St. Cloud 5:54.78 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
11 Koury, Sage SO George Jenkins 6:01.56 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
12 Mejia, Katie SO Osceola (Kissimmee) 6:06.08 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
13 Torres, Brianna JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:06.56 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
14 Rivera, Tiana JR St. Cloud 6:07.40 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
15 Rodriguez, Hazel SR St. Cloud 6:08.85 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
16 Musselman, Lauren SR George Jenkins 6:09.58 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
17 Christensen, Aubri SO Gateway 6:10.59 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
18 Haines, Gabrielle JR Ridge Community 6:22.33 The Ridge Invitational Mar 9, 2019
19 Eller, Ruby JR Haines City 6:30.07 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
20 Santibanez, Sonia SR Kathleen 6:30.35 Charger Invitational Mar 23, 2019
21 Santos, Luisa FR Celebration 6:30.94 Storm Relays Mar 12, 2019
22 Abastida, Nathaly JR St. Cloud 6:31.66 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
23 Berrios Morales, Melanie SO Ridge Community 6:32.09 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
24 Pretto, Karimar JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:32.56 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
25 Bush, Brenna SO St. Cloud 6:37.23 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
26 Steidley, Haley JR Gateway 6:37.90 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
27 Ennis, Gianna SO Ridge Community 6:39.04 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
28 Peets, Alia SO George Jenkins 6:39.07 Charger Invitational Mar 23, 2019
29 Harrington, Sydney FR Lakeland 6:42.48 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
30 Maguire, Caitlin SR George Jenkins 6:43.95 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
31 Bhakta, Meghna JR Kathleen 6:50.22 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
32 Pagan Ortiz, Tania FR Ridge Community 6:50.37 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
33 Karki, Samixha SR George Jenkins 6:51.07 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
34 Andino, Haley SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:59.82 Charger Invitational Mar 23, 2019
35 Tateishi, Erica FR George Jenkins 7:01.56 Charger Invitational Mar 23, 2019
36 Khan, Sarah JR Gateway 7:07.46 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
37 Cline, Lydia JR George Jenkins 7:09.45 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
38 Garcia, Samantha FR Ridge Community 7:14.48 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
39 Baker, Ellie FR George Jenkins 7:14.72 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
40 Rodriguez Pabon, Wileishka JR Ridge Community 7:15.67 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
41 Ceniza, Laura FR Lakeland 7:18.82 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
42 Ramos, Lilliana JR George Jenkins 7:19.24 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
43 Hernandez, Juli SO St. Cloud 7:20.33 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
44 Dunn, Torrie FR George Jenkins 7:22.13 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
45 Cruz, Arely SO Ridge Community 7:25.88 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
46 Diaz, Karielyz SO Osceola (Kissimmee) 7:26.97 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
47 Beattie, Ella JR Celebration 7:34.38 Storm Relays Mar 12, 2019
48 Pena, Karytza FR Osceola (Kissimmee) 7:35.84 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
49 Cabrera, Juliannie JR Osceola (Kissimmee) 7:40.67 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
50 Finneran, Maureen SR St. Cloud 7:50.80 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
51 Hernandez, Andrea SR St. Cloud 7:51.05 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
52 Tausch, Elizabeth SR Kathleen 7:59.60 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
53 Grotjan, Jadyn SO Ridge Community 8:03.95 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
54 Hernandez, Monica FR Lakeland 8:25.81 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cloud, Zach JR St. Cloud 9:21.45 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Zimmerman, Brady SR George Jenkins 9:39.98 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
3 Hernandez, John-Anthony JR St. Cloud 9:51.24 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
4 Arias , Marckoz SR Haines City 9:56.17 Florida Relays Mar 28, 2019
5 Ayala, Jerdary JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 9:59.91 Florida Relays Mar 28, 2019
6 Guerrero, Andrew SO George Jenkins 11:02.07 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
7 Miranda, Alex SR St. Cloud 11:03.11 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
8 Forehand, Brandon SR Celebration 11:04.21 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Oquendo, Elijah SR Lakeland 11:07.88 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
10 Gutierrez, Ferdinand FR St. Cloud 11:10.29 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
11 Lebron, Richard JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11:11.29 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
12 Gielow, Thomas FR Lakeland 11:18.40 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
13 Chambers, Andrew SO George Jenkins 11:18.60 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
14 Waelbroeck, Chase JR George Jenkins 11:19.04 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
15 Garcia, Jayven FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11:22.98 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
16 Myers, Austin FR Lakeland 11:26.37 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
17 Moreno, Zain JR Ridge Community 11:31.50 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
18 Pomales, Julian FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11:41.52 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
19 Harris, Mario JR Osceola (Kissimmee) 11:49.97 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
20 MacNab, Jonathon FR St. Cloud 11:53.10 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
21 Tufino, Andrew SR Ridge Community 11:55.08 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
22 Bello, Tommy JR Osceola (Kissimmee) 11:55.41 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
23 Brantley, Kane FR St. Cloud 11:56.16 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
24 Gotshall, Elijah JR Osceola (Kissimmee) 12:07.20 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
25 Vera , Arnaldo SO Haines City 12:08.43 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
26 Soto, Andres FR Osceola (Kissimmee) 12:15.20 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
27 Ko, James JR George Jenkins 12:15.28 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
28 Murphy, Lucas SO Celebration 12:18.10 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
29 Lopez, Ashton FR Ridge Community 12:20.60 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
30 Bagby, Devon SR Ridge Community 12:23.64 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
31 Ortiz, Rognie JR Osceola (Kissimmee) 12:23.80 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
32 Garcia, Ivan JR Celebration 12:39.58 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
33 Moore, Brendan JR George Jenkins 12:50.10 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
34 Kelley, Luke FR Lakeland 12:50.98 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
35 Moreno, Juanito JR Ridge Community 12:56.37 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
36 Tervin, Dalton SO George Jenkins 12:56.65 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
37 Lewis, Owen FR Osceola (Kissimmee) 13:18.68 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
38 Medina Pena, Gadiel SO Ridge Community 13:36.82 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
39 Trejo, Angel FR Gateway 13:41.05 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
40 Izqierdo, Jomar FR Gateway 13:56.44 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
41 Aldana, Aiden SO Lakeland 14:29.31 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
42 Davis, Jaden JR Haines City 14:50.00 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
43 Hernandez, Refael SO Lakeland 15:04.75 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
44 Gonzalez, Ethan SO Haines City 15:15.37 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Sentner, Anna JR George Jenkins 11:17.33 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Ruiz, Alicia SO George Jenkins 11:28.28 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
3 Valenti, Sophie SR Lakeland 11:38.30 Florida Relays Mar 28, 2019
4 Miller, Isabell FR George Jenkins 12:10.37 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
5 Manno, Viktorya JR George Jenkins 12:46.30 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
6 Gibson, Lanisa SO Osceola (Kissimmee) 12:49.88 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
7 Malick, Kaleigh FR George Jenkins 13:06.74 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
8 Rodriguez, Hazel SR St. Cloud 13:07.56 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
9 Lugopardo, Gabriela JR St. Cloud 13:28.84 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
10 Koury, Sage SO George Jenkins 13:30.81 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
11 Eller, Ruby JR Haines City 13:45.19 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
12 Pretto, Karimar JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14:16.50 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
13 Mejia, Katie SO Osceola (Kissimmee) 14:16.60 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
14 Abastida, Nathaly JR St. Cloud 14:46.30 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
15 Peets, Alia SO George Jenkins 15:06.31 Charger Invitational Mar 23, 2019
16 Maguire, Caitlin SR George Jenkins 15:08.09 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
17 Bhakta, Meghna JR Kathleen 15:32.89 Charger Invitational Mar 23, 2019
18 Cruz, Arely SO Ridge Community 15:33.19 The Ridge Invitational Mar 9, 2019
19 Garcia, Samantha FR Ridge Community 15:38.34 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
20 Pagan Ortiz, Tania FR Ridge Community 15:39.04 The Ridge Invitational Mar 9, 2019
21 Karki, Samixha SR George Jenkins 16:08.27 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
22 Christensen, Aubri SO Gateway 16:50.06 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
23 Bush, Brenna SO St. Cloud 17:01.66 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
24 Herrera-Hernandez, Chiara FR Ridge Community 17:32.70 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
25 Tausch, Elizabeth SR Kathleen 19:51.77 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Phillips, Amaya SR Osceola (Kissimmee) 14.85 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 0.9
2 Huyke, Helena FR Celebration 15.25 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.9
3 Giggetts, Simone SO St. Cloud 15.48 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.8
4 Barr, Heaven SR George Jenkins 16.02 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 2.3
5 Whetro, Alysa SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 16.79 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.6
6 Boyke-Johnson, Carolyn SO Haines City 16.99 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 0.5
7 Mason, Caroline JR George Jenkins 17.08 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
8 Hogg, Ashlynn SR Kathleen 17.82 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.8
9 Gonzalez, Ashley JR George Jenkins 17.88 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.6
10 Gooding, Hallie JR George Jenkins 18.14 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 0.5
11 Andino, Haley SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 19.51 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.8
12 Shirley, Naomi SR Osceola (Kissimmee) 19.72 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.6
13 Aycock, Ainsley SO Lakeland 19.88 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.6
14 Montes, Alesha FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 20.00 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
15 Earp, Morgan FR St. Cloud 20.24 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 -0.2
16 Rosado, Liznet FR St. Cloud 20.44 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
17 Clarke, Umayah SR Kathleen 20.55 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
18 Clark, Michaela SR St. Cloud 20.56 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
19 Tufino, Keisey FR Ridge Community 20.93 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 1.8
20 Jean Baptiste, Antonia FR Ridge Community 22.08 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 1.9
21 Ruiz, Destiny JR St. Cloud 22.75 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
22 Perlado, Elizabeth SO George Jenkins 23.10 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
23 Haines, Megan SO Ridge Community 23.19 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 1.5

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Williams, Tyson JR George Jenkins 13.86 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.8
2 Sneed, Damarcus JR George Jenkins 14.02 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 3.3
3 Alleva, Wyland SR George Jenkins 14.70 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 3.2
4 Ashley, Bryan SR George Jenkins 15.63 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.1
5 Fraser, Isaiah JR Ridge Community 15.88 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
6 Ford, Tyler JR St. Cloud 16.17 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 -1.0
7 Jiminez, Carlos JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 16.69 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.1
8 Amadis, Gabriel SR Osceola (Kissimmee) 16.76 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.5
9 Jones, Jacquez SR Osceola (Kissimmee) 16.79 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
10 Johnson, De'Marea SO George Jenkins 16.80 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 -0.5
11 Adegbile, Ayomiku SO St. Cloud 16.88 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.1
12 Moncayo, Khristopher SR Ridge Community 16.98 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 -0.1
13 Figueroa, Christian FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 18.13 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.1
14 Crowe, Mahki JR George Jenkins 18.52 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 -0.5
15 Reed, Christian SO Ridge Community 18.67 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.3
16 Hargrove, Ar'Marion SO George Jenkins 18.74 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
17 Swanson, Norman JR Kathleen 18.92 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.6
18 Martin, Collier JR Lakeland 19.09 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 -0.9
19 Pippin, Nick SO St. Cloud 20.45 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
20 Castano, Jisaiah SO St. Cloud 21.43 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
21 McPherson, Drecari SO Lakeland 22.20 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
22 Rodriguez, Javier SO St. Cloud 22.88 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.5
23 Figueroa, Juanel SO Lakeland 22.90 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 -0.9

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Williams, Tyson JR George Jenkins 37.88 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
2 Sneed, Damarcus JR George Jenkins 39.03 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
3 Alleva, Wyland SR George Jenkins 40.79 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 Jones, Jacquez SR Osceola (Kissimmee) 41.09 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Amadis, Gabriel SR Osceola (Kissimmee) 41.30 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
6 Fraser, Isaiah JR Ridge Community 41.53 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
7 Ford, Tyler JR St. Cloud 42.49 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
8 Johnson, De'Marea SO George Jenkins 43.00 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
9 Cesar, Steven JR Haines City 43.55 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
10 Reed, Christian SO Ridge Community 43.66 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
11 Moncayo, Khristopher SR Ridge Community 43.95 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
12 Crowe, Mahki JR George Jenkins 43.96 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
13 Jiminez, Carlos JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 44.53 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
14 Hargrove, Ar'Marion SO George Jenkins 44.78 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
15 Swanson, Norman JR Kathleen 44.96 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
16 Adegbile, Ayomiku SO St. Cloud 44.97 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
17 Brown, Javell JR Kathleen 47.20 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
18 Rivera, Eduardo JR Celebration 47.30 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
19 Martin, Collier JR Lakeland 47.85 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
20 Pippin, Nick SO St. Cloud 47.87 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
21 Ashley, Bryan SR George Jenkins 48.11 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
22 Figueroa, Christian FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 48.81 Storm Preview Feb 14, 2019
23 Rubera, Massimo SO Osceola (Kissimmee) 49.08 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
24 Paul , Jonathan JR Haines City 50.69 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
25 McPherson, Drecari SO Lakeland 50.92 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
26 Castano, Jisaiah SO St. Cloud 51.43 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
27 Rodriguez, Javier SO St. Cloud 53.27 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
28 Register, Kenyan FR Kathleen 55.30 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
29 Figueroa, Juanel SO Lakeland 55.67 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Phillips, Amaya SR Osceola (Kissimmee) 45.10 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
2 Huyke, Helena FR Celebration 45.70 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
3 Giggetts, Simone SO St. Cloud 48.93 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
4 Mason, Caroline JR George Jenkins 49.10 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Barr, Heaven SR George Jenkins 51.41 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
6 Walker, Dezha SR Osceola (Kissimmee) 51.42 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
7 Wood, Abigail FR George Jenkins 52.08 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Gonzalez, Ashley JR George Jenkins 52.17 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Shirley, Naomi SR Osceola (Kissimmee) 53.59 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
10 Hogg, Jaylyn SR Kathleen 53.68 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
11 Foster, Alexis SO George Jenkins 53.74 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
12 Hogg, Ashlynn SR Kathleen 53.79 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
13 Andino, Haley SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 53.87 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
14 Link, Tre'Keirriea FR Kathleen 54.09 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Whetro, Alysa SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 55.41 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
16 Whitston, Haudie JR St. Cloud 56.29 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
17 Tufino, Keisey FR Ridge Community 56.70 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
18 Peck, Madeline FR Celebration 56.73 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
19 Earp, Morgan FR St. Cloud 56.91 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
20 Aycock, Ainsley SO Lakeland 58.17 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
21 Rodriguez, Hazel SR St. Cloud 1:00.39 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
22 Haines, Megan SO Ridge Community 1:02.09 The Ridge Invitational Mar 9, 2019
23 Gooding, Hallie JR George Jenkins 1:03.93 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
24 Rosado, Liznet FR St. Cloud 1:05.50 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
25 Jean Baptiste, Antonia FR Ridge Community 1:05.61 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
26 Clark, Michaela SR St. Cloud 1:06.84 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
27 Boyke-Johnson, Carolyn SO Haines City 1:06.97 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
28 Kelly, Jessica SR St. Cloud 1:09.30 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Sneed, Damarcus JR George Jenkins 6.96m 22' 10" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
2 Roberts, Rantano SR Haines City 6.93m 22' 9" Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
3 Brown, Javon JR Kathleen 6.73m 22' 1" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
4 Ford, Tyler JR St. Cloud 6.62m 21' 8.75" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
5 Brown, Javell JR Kathleen 6.58m 21' 7.25" George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
6 Baker, Dyshawn SR Osceola (Kissimmee) 6.57m 21' 6.75" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
7 Hampton-Coleman, Jymon SO Osceola (Kissimmee) 6.40m 21' 0" Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
8 Denson, Terrance JR George Jenkins 6.24m 20' 5.75" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
9 Ashley, Bryan SR George Jenkins 6.23m 20' 5.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Centeno Serrano, Rubin JR Ridge Community 6.23m 20' 5.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Ott, William JR George Jenkins 6.21m 20' 4.5" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
12 Jones, Jacquez SR Osceola (Kissimmee) 6.10m 20' 0.25" Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
13 Clark, Emanuel SR Ridge Community 6.09m 19' 11.75" 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
14 Taylor, Hayden FR St. Cloud 6.08m 19' 11.5" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
15 Forsyth, Patrick SO St. Cloud 6.02m 19' 9" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
16 Charles, Orlando FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5.91m 19' 4.75" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
17 Rolle, Jaylen JR Lakeland 5.87m 19' 3.25" Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
18 Mahogany, Jeremiah SR Kathleen 5.73m 18' 9.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
19 Mitchell, Zayveon JR Osceola (Kissimmee) 5.71m 18' 9" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
20 Hale, Christian SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5.69m 18' 8" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
21 Berry, Josh SR Ridge Community 5.62m 18' 5.25" 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
22 Gibson, Emmanuel SO George Jenkins 5.60m 18' 4.5" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
23 Johnson, Carlisle SO Lakeland 5.59m 18' 4.25" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
24 Alexander, Shakur SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5.52m 18' 1.5" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
25 Valenica, Sebastian SR Celebration 5.50m 18' 0.5" Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
26 Shirah, Jackson SO St. Cloud 5.49m 18' 0.25" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
27 Bloomfield, Giovanni SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5.47m 17' 11.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
27 Johnson, De'Marea SO George Jenkins 5.47m 17' 11.5" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
29 Dennis, Kendall JR Kathleen 5.42m 17' 9.5" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
30 Dela Rosa, Jose FR Ridge Community 5.28m 17' 4" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
31 Baez, John SO Osceola (Kissimmee) 5.25m 17' 2.75" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
31 Bendross, Gavin FR George Jenkins 5.25m 17' 2.75" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
31 Pippin, Nick SO St. Cloud 5.25m 17' 2.75" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
34 Harlow, Anthony FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5.16m 16' 11.25" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
35 Sutton, Jahiem SR Celebration 5.15m 16' 10.75" Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
36 Jiminez, Carlos JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5.10m 16' 8.75" Storm Preview Feb 14, 2019
36 McPherson, Drecari SO Lakeland 5.10m 16' 8.75" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
38 Christian, Jalen JR Lakeland 5.02m 16' 5.75" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
39 Capron, John FR George Jenkins 4.89m 16' 0.5" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
40 Mosley, William JR George Jenkins 4.85m 15' 11" Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
41 Memmoli, Jacob SO George Jenkins 4.77m 15' 7.75" Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
42 Dieubon, Tamas JR Gateway 4.68m 15' 4.25" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
43 Amarir, Khalil FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4.48m 14' 8.5" Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
43 Hannon, Anthony SO Lakeland 4.48m 14' 8.5" Winter Haven Invitational Apr 5, 2019

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Ifill , Tiarianne SR Haines City 5.09m 16' 8.5" Charger Invitational Mar 23, 2019
2 Whetro, Alysa SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5.08m 16' 8" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
3 Huyke, Helena FR Celebration 4.97m 16' 3.75" Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
4 Plummer, Janessa SR George Jenkins 4.96m 16' 3.25" Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
5 Whitston, Haudie JR St. Cloud 4.85m 15' 11" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
6 Walker, Dezha SR Osceola (Kissimmee) 4.84m 15' 10.5" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
7 Divvens, Kelsie FR George Jenkins 4.79m 15' 8.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
8 Wright, Shanaiyah SR Osceola (Kissimmee) 4.76m 15' 7.5" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
9 Mendez, Ana SO Osceola (Kissimmee) 4.69m 15' 4.75" Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
9 Shepard, A'Sha SO Osceola (Kissimmee) 4.69m 15' 4.75" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
11 Matoska, Kendall SO Celebration 4.67m 15' 4" Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
12 Mertune, Rosemanie JR St. Cloud 4.65m 15' 3.25" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
12 Rivera, Jetzymar JR Osceola (Kissimmee) 4.65m 15' 3.25" Storm Preview Feb 14, 2019
14 Vilsaint, Dalyah SO George Jenkins 4.52m 14' 10" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Rodriguez, Angie SO St. Cloud 4.51m 14' 9.75" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
16 Wright, Ashley SO Celebration 4.50m 14' 9.25" Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
17 Mason, Caroline JR George Jenkins 4.46m 14' 7.75" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
18 Cordero, Yuliana JR Osceola (Kissimmee) 4.38m 14' 4.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
19 Barr, Heaven SR George Jenkins 4.33m 14' 2.5" Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
20 Cummings, Rakela SR St. Cloud 4.31m 14' 1.75" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
21 Foster, Alexis SO George Jenkins 4.26m 13' 11.75" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
22 Carmouche, Nyla SR Celebration 4.22m 13' 10.25" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
23 Henry, Diamonte JR Kathleen 4.12m 13' 6.25" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
24 Callender, Noelani JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4.07m 13' 4.25" Storm Preview Feb 14, 2019
24 Earp, Morgan FR St. Cloud 4.07m 13' 4.25" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
26 Montes, Alesha FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4.05m 13' 3.5" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
26 Swift , Delilah FR Ridge Community 4.05m 13' 3.5" 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
28 Luster, Alexis JR Ridge Community 4.02m 13' 2.25" 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
29 Abreu, Ortencia SO Gateway 3.96m 13' 0" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
30 Simon, Ashley FR St. Cloud 3.93m 12' 10.75" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
31 Hogg, Ashlynn SR Kathleen 3.79m 12' 5.25" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
32 Evans, Morgan SR St. Cloud 3.75m 12' 3.75" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
32 Gooding, Hallie JR George Jenkins 3.75m 12' 3.75" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
34 Clarke, Umayah SR Kathleen 3.66m 12' 0.25" Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
35 Padilla-Godoy, Yennifer SO Ridge Community 3.64m 11' 11.5" 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
36 Hernandez, Tatiana FR Gateway 3.59m 11' 9.5" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
37 Haines, Megan SO Ridge Community 3.22m 10' 6.75" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
38 Clark, Michaela SR St. Cloud 3.11m 10' 2.5" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Roberts, Rantano SR Haines City 14.08m 46' 2.5" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
2 Brown, Javell JR Kathleen 13.76m 45' 1.75" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
3 Brown, Javon JR Kathleen 13.43m 44' 0.75" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
4 Ashley, Bryan SR George Jenkins 13.41m 44' 0" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
5 Sneed, Damarcus JR George Jenkins 12.90m 42' 4" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
6 Taylor, Hayden FR St. Cloud 12.66m 41' 6.5" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
7 Ford, Tyler JR St. Cloud 12.64m 41' 5.75" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
8 Centeno Serrano, Rubin JR Ridge Community 12.60m 41' 4.25" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
9 Shirah, Jackson SO St. Cloud 12.31m 40' 4.75" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
10 Gibson, Emmanuel SO George Jenkins 12.16m 39' 10.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Poe, Jiminine JR George Jenkins 11.80m 38' 8.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
12 Forsyth, Patrick SO St. Cloud 11.66m 38' 3.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
13 Newman, Oscar SO Celebration 11.49m 37' 8.5" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
14 Dela Rosa, Jose FR Ridge Community 11.45m 37' 6.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
15 Mosley, William JR George Jenkins 11.21m 36' 9.5" Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
16 Sanders , Tariq SR Kathleen 11.19m 36' 8.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
17 Johnson, De'Marea SO George Jenkins 10.75m 35' 3.25" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
18 Memmoli, Jacob SO George Jenkins 10.04m 32' 11.25" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
19 Amarir, Khalil FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 9.90m 32' 5.75" Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
20 Figueroa, Christian FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 9.76m 32' 0.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
21 Concepcion, Adrian FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 9.19m 30' 2" Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019

Triple Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Kerr , Aquila SO Haines City 11.29m 37' 0.5" Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
2 Whitston, Haudie JR St. Cloud 10.37m 34' 0.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
3 Divvens, Kelsie FR George Jenkins 10.20m 33' 5.75" Charger Invitational Mar 23, 2019
4 Walker, Dezha SR Osceola (Kissimmee) 9.97m 32' 8.5" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
5 Matoska, Kendall SO Celebration 9.84m 32' 3.5" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
6 Mendez, Ana SO Osceola (Kissimmee) 9.79m 32' 1.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Rodriguez, Angie SO St. Cloud 9.73m 31' 11.25" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
8 Cordero, Yuliana JR Osceola (Kissimmee) 9.60m 31' 6" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
9 Foster, Alexis SO George Jenkins 9.04m 29' 8" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
10 Peck, Madeline FR Celebration 8.94m 29' 4" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
11 Gonzalez, Ashley JR George Jenkins 8.69m 28' 6.25" Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
12 Haines, Megan SO Ridge Community 8.64m 28' 4.25" 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
13 Mason, Caroline JR George Jenkins 8.46m 27' 9.25" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
14 Benge, Rebeka JR St. Cloud 8.28m 27' 2" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
15 Lake, Jessica JR George Jenkins 7.31m 23' 11.75" Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
16 Simpson, Cassidi JR George Jenkins 6.89m 22' 7.25" Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
17 Swift , Delilah FR Ridge Community 6.46m 21' 2.5" 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Sanders , Tariq SR Kathleen 14.55m 47' 9" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
2 Palmer, Koduan SR Kathleen 13.93m 45' 8.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
3 Mansker, Stephen SR George Jenkins 13.77m 45' 2.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
4 Jones, Cameron SR George Jenkins 13.48m 44' 2.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Dorkpo, Carlos SR Osceola (Kissimmee) 13.28m 43' 7" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
6 Kalstek, Kaden JR Celebration 13.24m 43' 5.25" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
7 Williams, Jhamal SR Osceola (Kissimmee) 13.16m 43' 2.25" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
8 Dindy, Gabe FR Lakeland 13.01m 42' 8.25" Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
9 Aurelus, Tharven SR Ridge Community 12.93m 42' 5.25" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
10 Alterno, Maleik JR George Jenkins 12.39m 40' 7.75" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
11 Kitnurse, Mike JR Celebration 11.89m 39' 0.25" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
12 Moonab, Nicholas SR George Jenkins 11.66m 38' 3.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
13 Sandoz, Jacob FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.41m 37' 5.25" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
14 Labiad, Greyson SO Celebration 11.03m 36' 2.25" Storm Relays Mar 12, 2019
15 Arias, Amaury SO Celebration 10.99m 36' 0.75" Storm Preview Feb 14, 2019
16 Yarde, Azadrian SR Lakeland 10.88m 35' 8.5" Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
17 Johnson, Seth SR St. Cloud 10.86m 35' 7.75" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
18 Smart, T'Kouri JR Lakeland 10.77m 35' 4" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
19 Moore, Jon JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 10.71m 35' 1.75" Charger Invitational Mar 23, 2019
20 Davis, Christopher SO Kathleen 10.70m 35' 1.25" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
21 Robinson, Kevin SR Gateway 10.37m 34' 0.25" Storm Relays Mar 12, 2019
22 Allen, Kyjuan JR Gateway 10.05m 32' 11.75" St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
23 Ansbaugh, Braxton FR St. Cloud 9.99m 32' 9.5" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
23 Lopez, Danny SR Osceola (Kissimmee) 9.99m 32' 9.5" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
25 Reeves, D'Zayvion SR Osceola (Kissimmee) 9.96m 32' 8.25" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
26 Celis, Angel JR St. Cloud 9.94m 32' 7.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
27 Lozano, Alonso JR Celebration 9.91m 32' 6.25" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
28 Withers, Mark JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 9.90m 32' 5.75" Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
29 Meeker, Alexander JR St. Cloud 9.50m 31' 2" St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
30 Armas, Mario SO Ridge Community 9.33m 30' 7.5" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
31 Williams, Evan JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 9.32m 30' 7" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
32 Alhashim, Nedal SO Celebration 9.24m 30' 3.75" Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
33 Sippio, Deleon JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 8.87m 29' 1.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
34 Pastureau, Luke SO Celebration 8.81m 28' 11" Storm Preview Feb 14, 2019
35 Dertes, Zachariah SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 8.62m 28' 3.5" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
35 Thornton, Traelon JR Kathleen 8.62m 28' 3.5" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
37 Wright, Tony JR St. Cloud 8.55m 28' 0.75" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
38 Baez, Michael JR Gateway 8.39m 27' 6.5" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
39 Arnold, Edgar SO Ridge Community 5.39m 17' 8.25" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Inyang, Eno SO St. Cloud 12.09m 39' 8" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
2 Thompson, Tamera JR George Jenkins 10.82m 35' 6" Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
3 Alise, Paige FR St. Cloud 10.80m 35' 5.25" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
4 Jackson, Markea JR Kathleen 10.78m 35' 4.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
5 Dorkpo, Ashley FR Osceola (Kissimmee) 10.14m 33' 3.25" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
6 McFarlane, Denique SR George Jenkins 10.10m 33' 1.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
7 Buford, Alyssa SR George Jenkins 10.07m 33' 0.5" George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
8 Wright, Emane JR Kathleen 9.98m 32' 9" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
9 Baxter, Jakiyah SR Osceola (Kissimmee) 9.93m 32' 7" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
10 Pancake, Isabella SO Osceola (Kissimmee) 9.84m 32' 3.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
11 Portell, Elizabeth FR Celebration 9.40m 30' 10.25" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
12 Harris, Nicole SR George Jenkins 9.37m 30' 9" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
13 McDonald, Mylie JR St. Cloud 9.34m 30' 7.75" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
14 Kyles, Victoria JR Celebration 9.24m 30' 3.75" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
15 Santiago, Alexis FR St. Cloud 9.09m 29' 10" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
16 Jacinthe, Be'Asia SO Ridge Community 8.75m 28' 8.5" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
17 Rodriguez, Nahiely SR Celebration 8.61m 28' 3" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
18 Briggs, Deyonce JR Gateway 8.59m 28' 2.25" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
19 Mastrosimone, Keria SR George Jenkins 8.51m 27' 11" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
20 Saunders, Amariyon SR Kathleen 8.40m 27' 6.75" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
21 Branch, Kenisha SO Kathleen 8.20m 26' 11" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
22 Roc, Abigail SR St. Cloud 8.13m 26' 8.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
23 Torres-Rosario, Liana SR St. Cloud 8.12m 26' 7.75" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
24 Alshafei, Zaina SR Celebration 7.94m 26' 0.75" Storm Relays Mar 12, 2019
25 Walker, Kieran SR George Jenkins 7.83m 25' 8.25" Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
26 Jones, Kara SR Osceola (Kissimmee) 7.80m 25' 7.25" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
27 Gardner, Sharon SR Lakeland 7.65m 25' 1.25" Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
28 Flowers, Ar'Reyana JR George Jenkins 7.62m 25' 0" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
28 Simprime, Nerlie SR Ridge Community 7.62m 25' 0" 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
30 Lopez, Francheska JR St. Cloud 7.44m 24' 5" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
31 McGee, Laurynn JR Gateway 7.39m 24' 3" Charger Invitational Mar 23, 2019
32 Hincapie, Maria SO Celebration 7.30m 23' 11.5" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
33 Butler, Hannah FR St. Cloud 7.05m 23' 1.75" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
33 Holder, Tyana JR George Jenkins 7.05m 23' 1.75" Charger Invitational Mar 23, 2019
35 Dyer, Jasmine SR George Jenkins 6.98m 22' 11" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
36 Navarro, Tanayri SR George Jenkins 6.92m 22' 8.5" Charger Invitational Mar 23, 2019
37 Peck, Madeline FR Celebration 6.87m 22' 6.5" Storm Relays Mar 12, 2019
38 Chatman, Edzharia SO Lakeland 6.75m 22' 1.75" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
39 Salter, Jazmyn SO George Jenkins 6.68m 21' 11" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
40 Clark, Sanaa SR Kathleen 6.66m 21' 10.25" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
41 Legros, Ledjia JR Ridge Community 6.59m 21' 7.5" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
41 Terrell, Ka'Leah JR George Jenkins 6.59m 21' 7.5" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
43 Henry, Zyanna JR St. Cloud 6.48m 21' 3.25" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
43 Laurent, Berlinda JR Haines City 6.48m 21' 3.25" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
45 Pope, Sayonia SR George Jenkins 6.37m 20' 10.75" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
46 Peck, Megan SO Celebration 6.36m 20' 10.5" St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
47 Rodriguez Ramos, Karina JR Ridge Community 6.30m 20' 8" 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
48 Estrella, Bhritany FR George Jenkins 5.64m 18' 6" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
49 Nguyen, Tram FR George Jenkins 5.55m 18' 2.5" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
50 McCalman, Kiana SR St. Cloud 5.45m 17' 10.75" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Sanders , Tariq SR Kathleen 43.65m 143' 2" Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
2 Palmer, Koduan SR Kathleen 41.12m 134' 11" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
3 Aurelus, Tharven SR Ridge Community 40.39m 132' 6" 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
4 Dorkpo, Carlos SR Osceola (Kissimmee) 39.16m 128' 6" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
5 Mansker, Stephen SR George Jenkins 38.56m 126' 6" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
6 Williams, Jhamal SR Osceola (Kissimmee) 37.42m 122' 9" St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
7 Moore, Jon JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 34.15m 112' 0" Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
8 Birket, Logan SO George Jenkins 33.16m 108' 9" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
9 Kitnurse, Mike JR Celebration 33.00m 108' 3" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
10 Arias, Amaury SO Celebration 32.87m 107' 10" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
11 Schumaker, Adam SR Lakeland 32.63m 107' 1" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
12 Alterno, Maleik JR George Jenkins 31.71m 104' 0" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
13 Jones, Cameron SR George Jenkins 31.68m 103' 11" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
14 Dindy, Gabe FR Lakeland 31.63m 103' 9" Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
15 Meeker, Alexander JR St. Cloud 30.39m 99' 8" St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
16 Curtis, Aaron SO George Jenkins 30.30m 99' 5" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
17 Reeves, D'Zayvion SR Osceola (Kissimmee) 30.06m 98' 7" Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
18 Moonab, Nicholas SR George Jenkins 28.71m 94' 2" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
19 Patel, Darshan JR George Jenkins 28.62m 93' 11" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
20 Lopez, Danny SR Osceola (Kissimmee) 28.23m 92' 7" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
21 Sippio, Deleon JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.34m 86' 5" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
22 Labiad, Greyson SO Celebration 26.15m 85' 9" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
23 Williams, Evan JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.02m 85' 4" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
24 Ansbaugh, Braxton FR St. Cloud 25.90m 85' 0" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
25 Allen, Kyjuan JR Gateway 25.81m 84' 8" St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
26 Sandoz, Jacob FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 25.59m 83' 11" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
27 Lozano, Alonso JR Celebration 25.45m 83' 6" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
28 Dertes, Zachariah SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.89m 81' 8" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
29 Baez, Michael JR Gateway 24.23m 79' 6" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
30 Celis, Angel JR St. Cloud 23.71m 77' 9" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
31 Davis, Christopher SO Kathleen 23.42m 76' 10" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
32 Robinson, Kevin SR Gateway 22.65m 74' 4" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
33 Wright, Tony JR St. Cloud 22.29m 73' 1" St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
34 Negron, Luis JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 22.20m 72' 10" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
35 Dela Rosa, Jose FR Ridge Community 21.35m 70' 0" The Ridge Invitational Mar 9, 2019
36 Armas, Mario SO Ridge Community 20.39m 66' 11" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
37 Arnold, Edgar SO Ridge Community 18.58m 60' 11" 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
38 Alshafei, Omar JR Celebration 17.03m 55' 10" Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Wright, Emane JR Kathleen 35.38m 116' 1" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
2 Baxter, Jakiyah SR Osceola (Kissimmee) 33.99m 111' 6" Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
3 Pancake, Isabella SO Osceola (Kissimmee) 32.98m 108' 2" Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
4 Harris, Nicole SR George Jenkins 31.26m 102' 7" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
5 Alise, Paige FR St. Cloud 30.72m 100' 9" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
6 McDonald, Mylie JR St. Cloud 30.54m 100' 2" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
7 Mastrosimone, Keria SR George Jenkins 29.90m 98' 1" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
8 McFarlane, Denique SR George Jenkins 29.46m 96' 8" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
9 Jackson, Markea JR Kathleen 28.89m 94' 9" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
10 Roc, Abigail SR St. Cloud 28.69m 94' 1" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
11 Jacinthe, Be'Asia SO Ridge Community 28.54m 93' 8" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
12 Thompson, Tamera JR George Jenkins 28.41m 93' 2" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
13 Inyang, Eno SO St. Cloud 28.31m 92' 10" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
14 Dorkpo, Ashley FR Osceola (Kissimmee) 28.03m 91' 11" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
15 Saunders, Amariyon SR Kathleen 25.94m 85' 1" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
16 Hincapie, Maria SO Celebration 25.40m 83' 4" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
17 Portell, Elizabeth FR Celebration 25.35m 83' 2" Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
18 Padilla-Godoy, Yennifer SO Ridge Community 24.60m 80' 8" The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
19 Simprime, Nerlie SR Ridge Community 23.01m 75' 6" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
20 Branch, Kenisha SO Kathleen 22.64m 74' 3" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
21 Torres-Rosario, Liana SR St. Cloud 22.58m 74' 1" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
22 Jones, Kara SR Osceola (Kissimmee) 22.54m 73' 11" Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
23 Rodriguez, Nahiely SR Celebration 22.31m 73' 2" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
24 Dyer, Jasmine SR George Jenkins 20.75m 68' 1" Charger Invitational Mar 23, 2019
25 Flowers, Ar'Reyana JR George Jenkins 20.11m 66' 0" Charger Invitational Mar 23, 2019
26 Santiago, Alexis FR St. Cloud 19.91m 65' 4" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
27 Briggs, Deyonce JR Gateway 19.54m 64' 1" St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
28 Buford, Alyssa SR George Jenkins 19.40m 63' 8" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
29 Alshafei, Zaina SR Celebration 19.24m 63' 1" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
30 Kilgore, Brooke SR Lakeland 18.81m 61' 8" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
31 Salter, Jazmyn SO George Jenkins 18.69m 61' 4" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
32 Rodriguez Ramos, Karina JR Ridge Community 18.62m 61' 1" 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
33 Morse, Layla JR Lakeland 17.84m 58' 6" FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019
34 McGee, Laurynn JR Gateway 17.64m 57' 10" Charger Invitational Mar 23, 2019
35 Peck, Megan SO Celebration 17.24m 56' 7" St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
36 Clark, Sanaa SR Kathleen 17.18m 56' 4" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
37 Terrell, Ka'Leah JR George Jenkins 17.09m 56' 1" Charger Invitational Mar 23, 2019
38 Butler, Hannah FR St. Cloud 17.08m 56' 0" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
39 Holder, Tyana JR George Jenkins 16.52m 54' 2" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
40 Brown, Ny'Bria SO Lakeland 16.09m 52' 9" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
41 McCalman, Kiana SR St. Cloud 15.32m 50' 3" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
42 Lopez, Francheska JR St. Cloud 14.91m 48' 11" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
43 Kyles, Victoria JR Celebration 14.67m 48' 1" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
44 Estrella, Bhritany FR George Jenkins 14.64m 48' 0" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
45 Nguyen, Tram FR George Jenkins 14.00m 45' 11" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
46 Navarro, Tanayri SR George Jenkins 13.46m 44' 2" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
47 Henry, Zyanna JR St. Cloud 12.97m 42' 7" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
48 Pope, Sayonia SR George Jenkins 12.75m 41' 10" George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019