February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lawson McLeod SO Jesuit (Tampa) 2:00.96 10
2 Cade Whitfield JR Sunlake 2:05.38 8
3 Ashton Deriso JR Forest 2:05.84 6
4 Alex Pena FR Sunlake 2:06.02 5
5 Sean Doherty SR Jesuit (Tampa) 2:06.49 4
6 William Carlson SR Plant 2:06.50 3
7 Micah Kirkham SR Mulberry 2:06.77 2
8 Chandler Wright JR East Lake 2:06.98 1
9 Alex Morales Ramos Senior Wiregrass Ranch 2:07.08 -
10 Tico Allen Senior Middleton 2:07.95 -
11 Isaac Addison SO Jesuit (Tampa) 2:08.05 -
12 Anthony Dimarco Senior Wiregrass Ranch 2:08.50 -
13 Ethan Hunter SR Robinson 2:08.92 -
14 Angel Mendoza-Bayron JR Hillsborough 2:09.32 -
15 Matthew Hunter SR Robinson 2:10.23 -
16 Ronnie Brown SR Dunbar 2:10.27 -
17 Ar'Marion Hargrove JR George Jenkins 2:10.30 -
18 McCoughan Peacock SR Forest 2:10.39 -
19 Joseph Levesque JR Land O'Lakes 2:10.45 -
20 Kevin Vazquez JR Dunbar 2:11.12 -
21 Joseph Medina FR Wiregrass Ranch 2:11.25 -
22 Javarious Gordon   Largo 2:11.34 -
23 Braden Mitchell JR Land O'Lakes 2:11.41 -
24 Kevin Velazquez SO Alonso 2:11.70 -
25 Roshad Jackson SR Middleton 2:11.77 -
26 Cameron James SO Jesuit (Tampa) 2:12.51 -
27 Dustin McCoy SR Braden River 2:12.54 -
28 Patrick Stearns JR Pasco 2:12.59 -
29 Jahbari Newton SR Sickles 2:13.26 -
30 Tyheim Manning SR Forest 2:13.40 -
31 Evan Hadam SO Plant 2:13.47 -
32 Sebastian Lebron JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:13.74 -
33 Jakin Wilson JR Lakewood Ranch 2:13.87 -
34 Elijah Ferreira SR Land O'Lakes 2:14.04 -
35 Andrew Vega SO Alonso 2:14.17 -
36 Gage Rasmussen SR Plant City 2:14.30 -
37 Avery Coons SO Plant City 2:14.42 -
38 Cameron Rupe SO George Jenkins 2:14.66 -
39 Kameron Krieger JR Boca Ciega 2:14.82 -
40 John Rowsell JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:14.85 -
41 Chase Waelbroeck SR George Jenkins 2:14.88 -
42 Dylan Howard SO Braden River 2:14.96 -
43 Gavin Laielli JR Lakewood Ranch 2:15.09 -
44 Zane Davis SO Riverview (Sarasota) 2:15.76 -
45 Matthew MacNichol SO Bell Creek 2:16.15 -
46 Colin Boni SR Sickles 2:16.56 -
47 Elijah Wheeler SO Bell Creek 2:17.05 -
48 Lance Lenosky SR Braden River 2:17.18 -
49 Lucian Bathgate JR Riverview (Sarasota) 2:17.36 -
50 Khristian Runcie SO George Jenkins 2:17.54 -
51 Evan Carpenter SO Mitchell 2:17.55 -
52 Andrew Levesque FR Land O'Lakes 2:17.76 -
53 Wesley Gould SR Plant City 2:17.88 -
54 Roman Caragiulo JR Riverview (Sarasota) 2:17.99 -
55 Jaime Candeleria FR Wiregrass Ranch 2:18.10 -
56 Rico Torro FR East Lake 2:18.27 -
57 Corinthian Thompson SR Boca Ciega 2:19.02 -
58 Dylan Zemetskus SR Boca Ciega 2:19.21 -
59 Colby Fernandez SR Lakeland 2:19.30 -
60 Juan Espino SO Forest 2:19.49 -
61 Sebastian Correa SO Bell Creek 2:20.08 -
62 Alexander Seijo SR Riverview 2:20.22 -
63 Luke Scott SO Bell Creek 2:20.45 -
64 Addison Cooper SO Mitchell 2:20.55 -
65 Ian Ludlam FR Alonso 2:20.64 -
66 Bryan Ngo JR Tampa Bay Tech 2:20.95 -
67 Raymundo Berrum-Juarez Jr. SO Dunbar 2:21.16 -
68 Kevin Salcedo SO Mulberry 2:21.60 -
69 Seth Stringer JR Pasco 2:21.60 -
70 Charles Diaz SR Hillsborough 2:22.73 -
71 Hao Le JR Tampa Bay Tech 2:22.84 -
72 Grant Hill JR Braden River 2:22.98 -
73 Alexander Staveley Junior Largo 2:23.12 -
74 Elijah Floyd SR Tampa Bay Tech 2:23.17 -
75 Derek Lamvermeyer JR Riverview 2:23.17 -
76 Ludcheel Colas SR Sunlake 2:23.59 -
77 Colin Corwin SO Sickles 2:24.29 -
78 Kuylen Johnson SR Boca Ciega 2:24.39 -
79 Nicholas Glen   Auburndale 2:24.52 -
80 Joel Carrsquillo SO Middleton 2:25.80 -
81 Thomas Gianquitti SO Zephyrhills 2:26.33 -
82 Devin Payne SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:27.12 -
83 Kollin Spain SR Tampa Bay Tech 2:27.90 -
84 Jacob Ryan JR Riverview 2:28.72 -
85 Bryan Marquez JR Zephyrhills 2:28.87 -
86 Christian Clemens FR Zephyrhills 2:29.43 -
87 Johannes Van Ooyen SR Mitchell 2:29.51 -
88 Garrett Julevich SO Sickles 2:29.83 -
89 Chris Tompkins   Middleton 2:30.14 -
90 Alex Vasquez FR Lakeland 2:31.79 -
91 Connor Caravella SO Alonso 2:32.59 -
92 Michael Coats SO Pasco 2:33.05 -
93 Marcus Hall SO Lakeland 2:33.50 -
94 Javier Abanses SO George Steinbrenner 2:33.64 -
95 Noble Bynum FR Tampa Bay HEAT 2:34.59 -
96 Darius Bostick JR Hillsborough 2:36.20 -
97 Logan Franks SR Tampa Bay HEAT 2:38.15 -
98 Ben Wilson SO Lakeland 2:41.99 -
99 Jacob Rogers JR Seffner Christian 2:43.02 -
100 Jacob Patag SO Largo 2:43.80 -
101 James Brewster JR Tampa Bay HEAT 2:44.16 -
102 Connor Inglima SO Largo 2:52.43 -
  Jacob Unger SR Mitchell DNF   
  Rony Benito JR Dunbar DNS   
  Anthony Solis Senior Auburndale DNS   
  Omario Wright   Auburndale DNS   
  Francisco Miranda FR Plant City DNS   
  Kevin Irwin SR Lakewood Ranch DNS   
  Lucas Hall JR Lakewood Ranch DNS   
  Edward Scheid SR Sunlake DNS   
  Tyler Martin JR Winter Haven DNS   
  Fredrick Ross SR Winter Haven DNS   
  Mario Tullis SR Winter Haven DNS   
  Joseph Tarver FR Winter Haven DNS   
  Matthew Jeffries SR Freedom (Tampa) DNS   
  William Douglass SO Freedom (Tampa) DNS   
  Zachary Slocum FR Freedom (Tampa) DNS   
  Lucas Caragiulo SR Riverview (Sarasota) DNS   
  Noah Chatman SO East Lake DNS   
  Nick Pullos FR East Lake DNS   
  Santiago Esguerra JR SLAM (Tampa) DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
59 Colby Fernandez SR Lakeland 2:19.30 -
77 Colin Corwin SO Sickles 2:24.29 -
86 Christian Clemens FR Zephyrhills 2:29.43 -
88 Garrett Julevich SO Sickles 2:29.83 -
89 Chris Tompkins   Middleton 2:30.14 -
90 Alex Vasquez FR Lakeland 2:31.79 -
95 Noble Bynum FR Tampa Bay HEAT 2:34.59 -
98 Ben Wilson SO Lakeland 2:41.99 -
99 Jacob Rogers JR Seffner Christian 2:43.02 -
100 Jacob Patag SO Largo 2:43.80 -
101 James Brewster JR Tampa Bay HEAT 2:44.16 -
102 Connor Inglima SO Largo 2:52.43 -
  Anthony Solis Senior Auburndale DNS   
  Santiago Esguerra JR SLAM (Tampa) DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
52 Andrew Levesque FR Land O'Lakes 2:17.76 -
66 Bryan Ngo JR Tampa Bay Tech 2:20.95 -
71 Hao Le JR Tampa Bay Tech 2:22.84 -
74 Elijah Floyd SR Tampa Bay Tech 2:23.17 -
75 Derek Lamvermeyer JR Riverview 2:23.17 -
81 Thomas Gianquitti SO Zephyrhills 2:26.33 -
82 Devin Payne SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:27.12 -
83 Kollin Spain SR Tampa Bay Tech 2:27.90 -
85 Bryan Marquez JR Zephyrhills 2:28.87 -
91 Connor Caravella SO Alonso 2:32.59 -
92 Michael Coats SO Pasco 2:33.05 -
93 Marcus Hall SO Lakeland 2:33.50 -
  Zachary Slocum FR Freedom (Tampa) DNS   
  William Douglass SO Freedom (Tampa) DNS   
  Lucas Hall JR Lakewood Ranch DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Tyheim Manning SR Forest 2:13.40 -
47 Elijah Wheeler SO Bell Creek 2:17.05 -
49 Lucian Bathgate JR Riverview (Sarasota) 2:17.36 -
61 Sebastian Correa SO Bell Creek 2:20.08 -
63 Luke Scott SO Bell Creek 2:20.45 -
64 Addison Cooper SO Mitchell 2:20.55 -
65 Ian Ludlam FR Alonso 2:20.64 -
69 Seth Stringer JR Pasco 2:21.60 -
78 Kuylen Johnson SR Boca Ciega 2:24.39 -
79 Nicholas Glen   Auburndale 2:24.52 -
80 Joel Carrsquillo SO Middleton 2:25.80 -
84 Jacob Ryan JR Riverview 2:28.72 -
97 Logan Franks SR Tampa Bay HEAT 2:38.15 -
  Nick Pullos FR East Lake DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Roshad Jackson SR Middleton 2:11.77 -
33 Jakin Wilson JR Lakewood Ranch 2:13.87 -
41 Chase Waelbroeck SR George Jenkins 2:14.88 -
42 Dylan Howard SO Braden River 2:14.96 -
45 Matthew MacNichol SO Bell Creek 2:16.15 -
46 Colin Boni SR Sickles 2:16.56 -
51 Evan Carpenter SO Mitchell 2:17.55 -
57 Corinthian Thompson SR Boca Ciega 2:19.02 -
58 Dylan Zemetskus SR Boca Ciega 2:19.21 -
60 Juan Espino SO Forest 2:19.49 -
68 Kevin Salcedo SO Mulberry 2:21.60 -
73 Alexander Staveley Junior Largo 2:23.12 -
94 Javier Abanses SO George Steinbrenner 2:33.64 -
  Matthew Jeffries SR Freedom (Tampa) DNS   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Kevin Velazquez SO Alonso 2:11.70 -
29 Jahbari Newton SR Sickles 2:13.26 -
32 Sebastian Lebron JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:13.74 -
35 Andrew Vega SO Alonso 2:14.17 -
48 Lance Lenosky SR Braden River 2:17.18 -
50 Khristian Runcie SO George Jenkins 2:17.54 -
54 Roman Caragiulo JR Riverview (Sarasota) 2:17.99 -
55 Jaime Candeleria FR Wiregrass Ranch 2:18.10 -
56 Rico Torro FR East Lake 2:18.27 -
62 Alexander Seijo SR Riverview 2:20.22 -
67 Raymundo Berrum-Juarez Jr. SO Dunbar 2:21.16 -
72 Grant Hill JR Braden River 2:22.98 -
  Tyler Martin JR Winter Haven DNS   
  Rony Benito JR Dunbar DNS   
  Francisco Miranda FR Plant City DNS   
  Kevin Irwin SR Lakewood Ranch DNS   
Boys' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Ethan Hunter SR Robinson 2:08.92 -
17 Ar'Marion Hargrove JR George Jenkins 2:10.30 -
26 Cameron James SO Jesuit (Tampa) 2:12.51 -
28 Patrick Stearns JR Pasco 2:12.59 -
31 Evan Hadam SO Plant 2:13.47 -
34 Elijah Ferreira SR Land O'Lakes 2:14.04 -
38 Cameron Rupe SO George Jenkins 2:14.66 -
39 Kameron Krieger JR Boca Ciega 2:14.82 -
43 Gavin Laielli JR Lakewood Ranch 2:15.09 -
44 Zane Davis SO Riverview (Sarasota) 2:15.76 -
70 Charles Diaz SR Hillsborough 2:22.73 -
87 Johannes Van Ooyen SR Mitchell 2:29.51 -
96 Darius Bostick JR Hillsborough 2:36.20 -
  Joseph Tarver FR Winter Haven DNS   
  Fredrick Ross SR Winter Haven DNS   
  Omario Wright   Auburndale DNS   
Boys' 800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lawson McLeod SO Jesuit (Tampa) 2:00.96 10
4 Alex Pena FR Sunlake 2:06.02 5
7 Micah Kirkham SR Mulberry 2:06.77 2
10 Tico Allen Senior Middleton 2:07.95 -
11 Isaac Addison SO Jesuit (Tampa) 2:08.05 -
15 Matthew Hunter SR Robinson 2:10.23 -
19 Joseph Levesque JR Land O'Lakes 2:10.45 -
20 Kevin Vazquez JR Dunbar 2:11.12 -
21 Joseph Medina FR Wiregrass Ranch 2:11.25 -
22 Javarious Gordon   Largo 2:11.34 -
23 Braden Mitchell JR Land O'Lakes 2:11.41 -
36 Gage Rasmussen SR Plant City 2:14.30 -
37 Avery Coons SO Plant City 2:14.42 -
40 John Rowsell JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:14.85 -
53 Wesley Gould SR Plant City 2:17.88 -
  Noah Chatman SO East Lake DNS   
Boys' 800 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Cade Whitfield JR Sunlake 2:05.38 8
3 Ashton Deriso JR Forest 2:05.84 6
5 Sean Doherty SR Jesuit (Tampa) 2:06.49 4
6 William Carlson SR Plant 2:06.50 3
8 Chandler Wright JR East Lake 2:06.98 1
9 Alex Morales Ramos Senior Wiregrass Ranch 2:07.08 -
12 Anthony Dimarco Senior Wiregrass Ranch 2:08.50 -
14 Angel Mendoza-Bayron JR Hillsborough 2:09.32 -
16 Ronnie Brown SR Dunbar 2:10.27 -
18 McCoughan Peacock SR Forest 2:10.39 -
27 Dustin McCoy SR Braden River 2:12.54 -
76 Ludcheel Colas SR Sunlake 2:23.59 -
  Jacob Unger SR Mitchell DNF   
  Lucas Caragiulo SR Riverview (Sarasota) DNS   
  Edward Scheid SR Sunlake DNS   
  Mario Tullis SR Winter Haven DNS