March 9, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Onix Ortiz JR Windermere 1:57.32 10
2 Diego Rivera SR Timber Creek 1:58.32 8
3 Sebastian Roa SR Belen Jesuit Prep 2:00.19 6
4 Benton Anderson SR Winter Park 2:01.02 5
5 Ryan Maney FR Plant 2:01.08 4
6 Keith Gibson JR Plant 2:01.31 3
7 Josh Gillis SO Master's Academy (Oviedo) 2:01.49 2
8 Adrien Zambaux JR Sarasota 2:02.49 1
9 Mamush Galloway JR Oviedo 2:02.72 -
10 Kolten Kossler SR Lake Mary 2:02.75 -
11 Michael Sanchez SO Belen Jesuit Prep 2:03.58 -
12 Vincent Fetchero SR Bishop Kenny 2:03.64 -
13 Joshua Walton JR Lake Highland Prep 2:03.90 -
14 Barry Crawford JR Lake Howell 2:04.68 -
15 Artise Lewis SR West Orange 2:04.92 -
16 Matthew Kennedy SR Bishop Kenny 2:05.00 -
17 Isaac Jacobs SR Lake Highland Prep 2:06.01 -
18 Nicolas Afanador JR University (Orlando) 2:06.13 -
19 Ty Kenoyer JR Lake Highland Prep 2:06.24 -
20 Adam Berriz SO Dr. Phillips 2:06.46 -
21 Eric Romo SR Plant 2:06.54 -
22 Samuel Freed SR Winter Park 2:06.63 -
23 Blaine Farrell JR Lake Mary 2:07.25 -
24 Justin McClure SR Timber Creek 2:07.28 -
25 Aiden Villasuso SO Belen Jesuit Prep 2:07.76 -
26 Jackson Noegel SR West Orange 2:07.79 -
27 Fernando Fuentes-Diaz JR Mount Dora 2:08.28 -
28 Noah Straley FR Bishop Kenny 2:08.49 -
29 Joshua Jean-Charles JR Winter Springs 2:09.38 -
30 Izaiah Burgos JR Timber Creek 2:09.90 -
31 David Manning JR Trinity Prep 2:10.83 -
32 Jacob Freeman JR Windermere 2:11.22 -
33 Rodrigo Estrada SR Colonial 2:11.64 -
34 Jacquel Dean JR Dr. Phillips 2:12.30 -
35 Charles Schmitt SO Winter Park 2:12.65 -
36 Zach Flohr JR Vanguard (Ocala) 2:12.78 -
37 Trevor Hollis SR Oviedo 2:13.38 -
38 Cyrus Hannah SO Sarasota 2:13.48 -
39 Brendan O'Quinn SO Father Lopez 2:14.31 -
40 Tate Machinski JR Montverde Academy 2:14.39 -
41 Seth Adams SO Villages 2:14.83 -
42 Cody Cunningham FR Boone 2:15.72 -
43 Tomas Gayoso SR Master's Academy (Oviedo) 2:15.98 -
44 Jack Miller SO Trinity Prep 2:16.41 -
45 Miles Drennan FR Tavares 2:16.42 -
46 Christian Pastrana SO Lake Howell 2:16.45 -
47 Collin Ponton JR Oak Hall 2:16.74 -
48 Jehu Clarke JR Edgewater 2:16.96 -
49 Evan Crisp FR Sarasota 2:18.12 -
50 Adam Yche SO Dr. Phillips 2:18.22 -
51 Joshua Jimenez-Abreu FR Cypress Creek 2:18.24 -
52 Larry Rosado JR Colonial 2:18.46 -
53 Tanner Rosolino SR Father Lopez 2:18.65 -
54 Emmanuel Arroyo SR Cypress Creek 2:18.83 -
55 Jose Flores FR University (Orlando) 2:19.22 -
56 Jack Henyecz JR Lake Howell 2:19.35 -
57 DeRel Morris FR East River 2:19.49 -
58 Dylan Rivera SO Mount Dora 2:19.72 -
59 Samuel Henery SO Oviedo 2:20.22 -
60 Jackson Babington SO Tavares 2:20.47 -
61 Erick Portillo JR Cypress Creek 2:20.91 -
62 Rudy Giron JR Colonial 2:21.97 -
63 William Cook SO Montverde Academy 2:23.25 -
64 Juan Espino FR Forest 2:24.20 -
65 Tristan Pank FR Vanguard (Ocala) 2:25.82 -
66 Keshan Swain SO Edgewater 2:33.54 -
67 David Sykes JR Villages 2:36.78 -
68 Diego Villacis SO East River 2:38.35 -
69 Zhane Rodriguez SO Master's Academy (Oviedo) 2:39.57 -
70 Landon Atkinson FR Villages 2:44.33 -
71 Joshua Fosen JR Forest 2:44.60 -
  Xzavier Kendrick SO East River DNS   
  Herntz Brutus FR Mount Dora DNS   
  Jake Mayr SR Father Lopez DNS   
  Alex Galvez JR Winter Springs DNS   
  Adrian Barreto SR Hagerty DNS   
  Bennett O'Connor SO Trinity Prep DNS   
  Dalton Brown SR Tavares DNS   
  James Munro SR Hagerty DNS   
  Reagan Eastlick FR Hagerty DNS   
  Zac Davis SR Lake Mary Prep DNS   
  Matthew Labrato SR Lake Mary DNS   
  Michael Gavin SR Lake Mary Prep DNS   
  Omarion Phillips FR Boone DNS   
  Ethan LangSelius FR Edgewater DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Onix Ortiz JR Windermere 1:57.32 10
2 Diego Rivera SR Timber Creek 1:58.32 8
3 Sebastian Roa SR Belen Jesuit Prep 2:00.19 6
4 Benton Anderson SR Winter Park 2:01.02 5
5 Ryan Maney FR Plant 2:01.08 4
6 Keith Gibson JR Plant 2:01.31 3
7 Josh Gillis SO Master's Academy (Oviedo) 2:01.49 2
8 Adrien Zambaux JR Sarasota 2:02.49 1
10 Kolten Kossler SR Lake Mary 2:02.75 -
11 Michael Sanchez SO Belen Jesuit Prep 2:03.58 -
12 Vincent Fetchero SR Bishop Kenny 2:03.64 -
13 Joshua Walton JR Lake Highland Prep 2:03.90 -
16 Matthew Kennedy SR Bishop Kenny 2:05.00 -
17 Isaac Jacobs SR Lake Highland Prep 2:06.01 -
23 Blaine Farrell JR Lake Mary 2:07.25 -
25 Aiden Villasuso SO Belen Jesuit Prep 2:07.76 -
  Dalton Brown SR Tavares DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Mamush Galloway JR Oviedo 2:02.72 -
14 Barry Crawford JR Lake Howell 2:04.68 -
15 Artise Lewis SR West Orange 2:04.92 -
18 Nicolas Afanador JR University (Orlando) 2:06.13 -
19 Ty Kenoyer JR Lake Highland Prep 2:06.24 -
20 Adam Berriz SO Dr. Phillips 2:06.46 -
21 Eric Romo SR Plant 2:06.54 -
22 Samuel Freed SR Winter Park 2:06.63 -
24 Justin McClure SR Timber Creek 2:07.28 -
31 David Manning JR Trinity Prep 2:10.83 -
39 Brendan O'Quinn SO Father Lopez 2:14.31 -
53 Tanner Rosolino SR Father Lopez 2:18.65 -
57 DeRel Morris FR East River 2:19.49 -
  Ethan LangSelius FR Edgewater DNS   
  Matthew Labrato SR Lake Mary DNS   
  Omarion Phillips FR Boone DNS   
  Jake Mayr SR Father Lopez DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Jackson Noegel SR West Orange 2:07.79 -
27 Fernando Fuentes-Diaz JR Mount Dora 2:08.28 -
28 Noah Straley FR Bishop Kenny 2:08.49 -
30 Izaiah Burgos JR Timber Creek 2:09.90 -
32 Jacob Freeman JR Windermere 2:11.22 -
34 Jacquel Dean JR Dr. Phillips 2:12.30 -
36 Zach Flohr JR Vanguard (Ocala) 2:12.78 -
40 Tate Machinski JR Montverde Academy 2:14.39 -
41 Seth Adams SO Villages 2:14.83 -
42 Cody Cunningham FR Boone 2:15.72 -
43 Tomas Gayoso SR Master's Academy (Oviedo) 2:15.98 -
44 Jack Miller SO Trinity Prep 2:16.41 -
46 Christian Pastrana SO Lake Howell 2:16.45 -
50 Adam Yche SO Dr. Phillips 2:18.22 -
56 Jack Henyecz JR Lake Howell 2:19.35 -
60 Jackson Babington SO Tavares 2:20.47 -
  Adrian Barreto SR Hagerty DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Charles Schmitt SO Winter Park 2:12.65 -
38 Cyrus Hannah SO Sarasota 2:13.48 -
45 Miles Drennan FR Tavares 2:16.42 -
47 Collin Ponton JR Oak Hall 2:16.74 -
48 Jehu Clarke JR Edgewater 2:16.96 -
49 Evan Crisp FR Sarasota 2:18.12 -
51 Joshua Jimenez-Abreu FR Cypress Creek 2:18.24 -
58 Dylan Rivera SO Mount Dora 2:19.72 -
59 Samuel Henery SO Oviedo 2:20.22 -
61 Erick Portillo JR Cypress Creek 2:20.91 -
62 Rudy Giron JR Colonial 2:21.97 -
63 William Cook SO Montverde Academy 2:23.25 -
64 Juan Espino FR Forest 2:24.20 -
65 Tristan Pank FR Vanguard (Ocala) 2:25.82 -
  Herntz Brutus FR Mount Dora DNS   
  James Munro SR Hagerty DNS   
  Reagan Eastlick FR Hagerty DNS   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Joshua Jean-Charles JR Winter Springs 2:09.38 -
33 Rodrigo Estrada SR Colonial 2:11.64 -
37 Trevor Hollis SR Oviedo 2:13.38 -
52 Larry Rosado JR Colonial 2:18.46 -
54 Emmanuel Arroyo SR Cypress Creek 2:18.83 -
55 Jose Flores FR University (Orlando) 2:19.22 -
66 Keshan Swain SO Edgewater 2:33.54 -
67 David Sykes JR Villages 2:36.78 -
68 Diego Villacis SO East River 2:38.35 -
69 Zhane Rodriguez SO Master's Academy (Oviedo) 2:39.57 -
70 Landon Atkinson FR Villages 2:44.33 -
71 Joshua Fosen JR Forest 2:44.60 -
  Michael Gavin SR Lake Mary Prep DNS   
  Alex Galvez JR Winter Springs DNS   
  Xzavier Kendrick SO East River DNS   
  Bennett O'Connor SO Trinity Prep DNS   
  Zac Davis SR Lake Mary Prep DNS