February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cade Monk SR Buchholz 1:59.77 10
2 Carter Rowe JR Windermere 2:03.26 8
3 Nathan Bailes SO Buchholz 2:03.74 6
4 Alexander Williams SR DeLand 2:06.71 5
5 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:08.57 4
6 Jesus Clemente JR Lake Nona 2:09.48 3
7 Luke Alexander SO Buchholz 2:09.76 2
8 Adam Berriz SO Dr. Phillips 2:10.32 1
9 Zack Durastanti SR Hardee 2:10.99 -
10 Jack Nelson JR Spruce Creek 2:11.34 -
11 Mason Tayor SO Windermere 2:11.45 -
12 Seth Adams SO Villages 2:11.62 -
13 Manuel Ramos JR Lake Nona 2:13.20 -
14 ELISHA WILKERSON JR North Marion 2:13.91 -
15 Dillon Wilson-Beck JR DeLand 2:13.96 -
16 Gabriel Brown SO Bartow 2:14.19 -
17 Jonah Woodbine SO Master's Academy (Oviedo) 2:14.99 -
18 Tramari Smith SO Cypress Creek 2:15.32 -
19 Jonathan Reyes JR Liberty 2:16.45 -
20 McCoughan Peacock JR Forest 2:16.68 -
21 Jacquel Dean JR Dr. Phillips 2:17.15 -
22 Nikolai Weitz SO DeLand 2:17.20 -
23 Kiran Jaishankar SO Buchholz 2:17.24 -
24 Adam Yche SO Dr. Phillips 2:17.36 -
25 Brandon Gonzalez SR Lake Mary 2:17.42 -
25 Ian York FR DeLand 2:17.42 -
27 Tate Machinski JR Montverde Academy 2:17.59 -
28 Dylan Engle JR Lake Mary 2:18.41 -
29 Brian Kim JR Spruce Creek 2:18.56 -
30 Justin Gonzalez SR Lake Mary 2:19.71 -
31 Jehu Clarke JR Edgewater 2:20.79 -
32 Brenden Lamboglia SR Spruce Creek 2:20.93 -
33 Branndan King FR Colonial 2:21.21 -
34 Kent Wada FR Windermere 2:21.34 -
35 Jacob Davidson SR Hardee 2:21.67 -
36 Miguel Torres Plaza FR Cypress Creek 2:21.86 -
37 Nicolas Nesmith FR Montverde Academy 2:23.28 -
38 Juan Espino FR Forest 2:23.57 -
39 Parker Tallis JR Foundation Academy 2:23.66 -
40 Jacob Friend JR Seminole (Sanford) 2:23.88 -
41 Jacob Tipton SR University (OC) 2:24.41 -
42 Orlando Charles FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:25.04 -
43 Jacob Dillon SR University (OC) 2:25.32 -
44 Ty Johnson SO Holy Trinity 2:25.45 -
45 Harris Kahn JR Seminole (Sanford) 2:26.14 -
46 Bradley Higgins SO Foundation Academy 2:26.63 -
47 Alfonso De Castro JR University (OC) 2:26.85 -
48 Thomas Whelton JR Lake Mary 2:26.92 -
49 Rudy Giron JR Colonial 2:26.96 -
50 Anthony Mercado SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:27.44 -
51 Adaris Medina FR Palatka 2:27.55 -
52 Jacobo Budoff-Corujo JR North Marion 2:27.72 -
53 Brandon Parker SO Forest 2:28.30 -
54 Samuel Gonzalez FR Cypress Creek 2:28.43 -
55 Brandon Kasyanov SO Foundation Academy 2:28.67 -
56 Jose Conde-Rivera JR Belleview 2:28.73 -
57 Jose Gonzales FR South Lake 2:28.98 -
58 Hayden Newman FR Palatka 2:29.36 -
59 Jarrod Williams JR Spruce Creek 2:29.43 -
60 William Cook SO Montverde Academy 2:29.73 -
61 Erick Portillo JR Cypress Creek 2:30.67 -
62 Thomas Frame JR Belleview 2:32.66 -
63 Anton Watson SR Edgewater 2:33.84 -
64 Tyler Adams FR Windermere 2:34.64 -
65 Anthony Vengas SO Bartow 2:35.50 -
66 Cody Canterberry FR North Marion 2:36.16 -
67 Joel Hovius SO South Lake 2:38.09 -
68 Jordan Porter SO Master's Academy (Oviedo) 2:39.60 -
69 Jason Jimenez SO Belleview 2:40.18 -
70 David Sykes JR Villages 2:40.54 -
71 Duraldo Exume FR Oak Ridge 2:41.44 -
72 Derrick Martin SO Palatka 2:41.98 -
73 Jeremy Myers FR Hardee 2:42.06 -
74 Zhane Rodriguez SO Master's Academy (Oviedo) 2:42.37 -
75 Jonas Garcia JR South Lake 2:43.19 -
76 Zaid Barrera SO Colonial 2:44.38 -
77 Landon Atkinson FR Villages 2:44.70 -
78 Michael Johnson FR Mount Dora Christian 2:47.41 -
79 Kamari Cohens SO Palatka 2:50.27 -
80 Charles Jackson SR Edgewater 3:19.70 -
81 Xavier Dolly FR Bartow 3:51.61 -
  Noah Seigel SO Windermere 2:03.26   
  Austin Wyatt JR Villages DNF   
  Javier Luna FR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Tomas Gayoso SR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Adam Fadhli FR Windermere Prep DNS   
  Zavien Williams SO Windermere Prep DNS   
  Joseph Fadhli FR Windermere Prep DNS   
  Jaiden Derosa SO North Marion DNS   
  Larry Rosado JR Colonial DNS   
  Luis Ciccarelli FR Lake Nona DNS   
  Jaiden Francois SO Mount Dora Christian DNS   
  Sebastian Deleon SR Mount Dora Christian DNS   
  Brandon Tapper FR Liberty DNS   
  Kamori Williams SO Liberty DNS   
  John-Amy Petit-Frere SR Liberty DNS   
  Jay Garver SO Foundation Academy DNS   
  Ethan LangSelius FR Edgewater DNS   
  Ethan Stiles JR Seminole (Sanford) DNS   
  Robert Thomas SO Seminole (Sanford) DNS   
  Kyle Irrer SO Oak Ridge DNS   
  Erin Clark JR Oak Ridge DNS   
  Bryan Adler SO Hardee DNS   
  Jared Jensen SR Forest DNS   
  Jose Nazario-Marques SO Dr. Phillips DNS   
  Santiago Bonilla SO Belleview DNS   
  Maleik Brown JR Bartow DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Tramari Smith SO Cypress Creek 2:15.32 -
19 Jonathan Reyes JR Liberty 2:16.45 -
24 Adam Yche SO Dr. Phillips 2:17.36 -
36 Miguel Torres Plaza FR Cypress Creek 2:21.86 -
39 Parker Tallis JR Foundation Academy 2:23.66 -
51 Adaris Medina FR Palatka 2:27.55 -
55 Brandon Kasyanov SO Foundation Academy 2:28.67 -
58 Hayden Newman FR Palatka 2:29.36 -
61 Erick Portillo JR Cypress Creek 2:30.67 -
63 Anton Watson SR Edgewater 2:33.84 -
65 Anthony Vengas SO Bartow 2:35.50 -
68 Jordan Porter SO Master's Academy (Oviedo) 2:39.60 -
72 Derrick Martin SO Palatka 2:41.98 -
73 Jeremy Myers FR Hardee 2:42.06 -
  John-Amy Petit-Frere SR Liberty DNS   
  Kamori Williams SO Liberty DNS   
  Brandon Tapper FR Liberty DNS   
  Jose Nazario-Marques SO Dr. Phillips DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
43 Jacob Dillon SR University (OC) 2:25.32 -
47 Alfonso De Castro JR University (OC) 2:26.85 -
53 Brandon Parker SO Forest 2:28.30 -
54 Samuel Gonzalez FR Cypress Creek 2:28.43 -
56 Jose Conde-Rivera JR Belleview 2:28.73 -
57 Jose Gonzales FR South Lake 2:28.98 -
67 Joel Hovius SO South Lake 2:38.09 -
69 Jason Jimenez SO Belleview 2:40.18 -
71 Duraldo Exume FR Oak Ridge 2:41.44 -
74 Zhane Rodriguez SO Master's Academy (Oviedo) 2:42.37 -
75 Jonas Garcia JR South Lake 2:43.19 -
76 Zaid Barrera SO Colonial 2:44.38 -
77 Landon Atkinson FR Villages 2:44.70 -
78 Michael Johnson FR Mount Dora Christian 2:47.41 -
79 Kamari Cohens SO Palatka 2:50.27 -
81 Xavier Dolly FR Bartow 3:51.61 -
  Luis Ciccarelli FR Lake Nona DNS   
  Jared Jensen SR Forest DNS   
  Jaiden Francois SO Mount Dora Christian DNS   
  Kyle Irrer SO Oak Ridge DNS   
  Ethan Stiles JR Seminole (Sanford) DNS   
  Sebastian Deleon SR Mount Dora Christian DNS   
  Jay Garver SO Foundation Academy DNS   
  Maleik Brown JR Bartow DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jesus Clemente JR Lake Nona 2:09.48 3
16 Gabriel Brown SO Bartow 2:14.19 -
21 Jacquel Dean JR Dr. Phillips 2:17.15 -
22 Nikolai Weitz SO DeLand 2:17.20 -
25 Brandon Gonzalez SR Lake Mary 2:17.42 -
27 Tate Machinski JR Montverde Academy 2:17.59 -
29 Brian Kim JR Spruce Creek 2:18.56 -
32 Brenden Lamboglia SR Spruce Creek 2:20.93 -
33 Branndan King FR Colonial 2:21.21 -
34 Kent Wada FR Windermere 2:21.34 -
38 Juan Espino FR Forest 2:23.57 -
40 Jacob Friend JR Seminole (Sanford) 2:23.88 -
49 Rudy Giron JR Colonial 2:26.96 -
52 Jacobo Budoff-Corujo JR North Marion 2:27.72 -
60 William Cook SO Montverde Academy 2:29.73 -
62 Thomas Frame JR Belleview 2:32.66 -
70 David Sykes JR Villages 2:40.54 -
80 Charles Jackson SR Edgewater 3:19.70 -
  Austin Wyatt JR Villages DNF   
  Larry Rosado JR Colonial DNS   
  Ethan LangSelius FR Edgewater DNS   
  Joseph Fadhli FR Windermere Prep DNS   
  Adam Fadhli FR Windermere Prep DNS   
  Santiago Bonilla SO Belleview DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Luke Alexander SO Buchholz 2:09.76 2
8 Adam Berriz SO Dr. Phillips 2:10.32 1
10 Jack Nelson JR Spruce Creek 2:11.34 -
12 Seth Adams SO Villages 2:11.62 -
14 ELISHA WILKERSON JR North Marion 2:13.91 -
20 McCoughan Peacock JR Forest 2:16.68 -
25 Ian York FR DeLand 2:17.42 -
28 Dylan Engle JR Lake Mary 2:18.41 -
30 Justin Gonzalez SR Lake Mary 2:19.71 -
31 Jehu Clarke JR Edgewater 2:20.79 -
37 Nicolas Nesmith FR Montverde Academy 2:23.28 -
41 Jacob Tipton SR University (OC) 2:24.41 -
44 Ty Johnson SO Holy Trinity 2:25.45 -
45 Harris Kahn JR Seminole (Sanford) 2:26.14 -
46 Bradley Higgins SO Foundation Academy 2:26.63 -
48 Thomas Whelton JR Lake Mary 2:26.92 -
50 Anthony Mercado SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:27.44 -
59 Jarrod Williams JR Spruce Creek 2:29.43 -
64 Tyler Adams FR Windermere 2:34.64 -
66 Cody Canterberry FR North Marion 2:36.16 -
  Tomas Gayoso SR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Erin Clark JR Oak Ridge DNS   
  Jaiden Derosa SO North Marion DNS   
  Javier Luna FR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cade Monk SR Buchholz 1:59.77 10
2 Carter Rowe JR Windermere 2:03.26 8
3 Nathan Bailes SO Buchholz 2:03.74 6
4 Alexander Williams SR DeLand 2:06.71 5
5 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:08.57 4
9 Zack Durastanti SR Hardee 2:10.99 -
11 Mason Tayor SO Windermere 2:11.45 -
13 Manuel Ramos JR Lake Nona 2:13.20 -
15 Dillon Wilson-Beck JR DeLand 2:13.96 -
17 Jonah Woodbine SO Master's Academy (Oviedo) 2:14.99 -
23 Kiran Jaishankar SO Buchholz 2:17.24 -
35 Jacob Davidson SR Hardee 2:21.67 -
42 Orlando Charles FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:25.04 -
  Noah Seigel SO Windermere 2:03.26   
  Bryan Adler SO Hardee DNS   
  Zavien Williams SO Windermere Prep DNS   
  Robert Thomas SO Seminole (Sanford) DNS