FHSAA 3A District 10 Official Rankings

ICON KEY:FHSAA 3A
DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

FHSAA 3A   11.27
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Jackson, Terrence JR Countryside 10.61 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
2 Merriex, Keondryck JR Boca Ciega 11.00 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.2
3 Moore, Kieron JR St. Petersburg 11.28 Green Devil Classic Apr 8, 2022
3 Simes, Myles JR Clearwater 11.28 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.2
5 James Jr, Mario SR St. Petersburg 11.34 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 0.6
5 Robinson, Jonathan SR Seminole 11.34 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.2
5 San Antonio, Shawn SR Countryside 11.34 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 2.7
8 GADDY, ELIJAH SO Osceola (Seminole) 11.41 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.2
9 Owens , De'Angelo JR Northeast (SP) 11.44 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 2.7
10 Jackson, Ja'Keem SO Boca Ciega 11.45 Green Devil Classic Apr 8, 2022
10 Laube, Braedyn SR Countryside 11.45 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.2
10 Randleman, Landis SR Countryside 11.45 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
13 McCoy, Jakobe SO Countryside 11.46 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.2
14 Troche, Manuel FR Countryside 11.50 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
15 Griffin, Jaden SR Countryside 11.57 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 1.3
16 Thoits, Kent SR Countryside 11.59 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
17 Thompson, Moses FR Seminole 11.61 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 2.7
18 Hinton, Omari SR Hollins 11.63 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.0
19 Coleman, Marcus JR Countryside 11.65 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
20 Rodriguez, Garrett JR Countryside 11.71 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
21 Turner, Logan JR Osceola (Seminole) 11.72 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 2.7
22 Davis, Omarius JR Seminole 11.73 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
22 Hartog, Gavan SR Seminole 11.73 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 2.7
22 Jamison, Tay'Shaun SO Clearwater 11.73 Dunedin Intra-Pinellas Meet Apr 11, 2022
25 Sabo, Caleb JR St. Petersburg 11.75 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 2.7
26 Faykus, Luke SO St. Petersburg 11.83 Green Devil Classic Apr 8, 2022
26 Inmon, Kemoni SO Northeast (SP) 11.83 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.3
28 Stafford, Adrian SR Clearwater 11.85 Dunedin Intra-Pinellas Meet Apr 11, 2022
29 Bell, Aiden SR Clearwater 11.89 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.4
30 Major, Tafari SR Hollins 11.90 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
31 Williams, Javar SO Countryside 11.91 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
32 Hall, Jordan FR Boca Ciega 11.92 Green Devil Classic Apr 8, 2022
32 Mills, Elijah JR Countryside 11.92 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
34 Cameron, Ayden FR Northeast (SP) 11.94 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.0
34 Flowers, Jerius JR Boca Ciega 11.94 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.0
36 Ulloa, Logan FR Osceola (Seminole) 11.98 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 3.1
37 Tucker, Christopher SO Seminole 12.02 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 1.0
38 Poole, Savion SR Pinellas Park 12.06 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
39 Laube, Garrett JR Countryside 12.10 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
40 Paiva, Joel FR Pinellas Park 12.13 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.8
41 Williams, Trayvon FR Clearwater 12.15 Dunedin Intra-Pinellas Meet Apr 11, 2022
42 Ivanov, Alex FR St. Petersburg 12.16 Green Devil Classic Apr 8, 2022
42 Silers, Jaishon SR Boca Ciega 12.16 Green Devil Classic Apr 8, 2022
44 Burbee, Carson SR Countryside 12.20 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
45 Baker, Voshawn SR Hollins 12.22 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
46 Caro, Amari FR Pinellas Park 12.23 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.6
47 Shkuratoff, Jordan SR Seminole 12.35 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 -0.2
48 Tenore, Frank "Griffin" SR St. Petersburg 12.38 Green Devil Classic Apr 8, 2022
49 Nero, Nicholas SR Northeast (SP) 12.41 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 2.5
50 Durgin, Carter SO Seminole 12.50 Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022 0.8
51 Gifford, DeMonte SR Boca Ciega 12.52 Mustang Invitational Mar 10, 2022 -0.6
52 Samonte, William SO Clearwater 12.53 Dunedin Intra-Pinellas Meet Apr 11, 2022
53 Grant, Ameir SO Countryside 12.54 Green Devil Classic Apr 8, 2022
54 Xayasongkham, Dylan FR Osceola (Seminole) 12.56 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.8
55 Taugner, Miles JR Countryside 12.57 Green Devil Classic Apr 8, 2022
56 Christopher, Dayvoni JR Seminole 12.59 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.5
56 Derenzo, Collin FR Osceola (Seminole) 12.59 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 +0.0
58 Stormes, Cyson SR Clearwater 12.60 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 1.0
59 Andrews, Kai-Shaun FR Clearwater 12.61 Dunedin Intra-Pinellas Meet Apr 11, 2022
60 Cabantac, Conry SR Seminole 12.62 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.1
60 Popowski, Jake FR Osceola (Seminole) 12.62 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 2.3
60 Roberts, Chandler SR Boca Ciega 12.62 Mustang Invitational Mar 10, 2022 -1.0
60 Silverman, Liam FR St. Petersburg 12.62 Green Devil Classic Apr 8, 2022
64 Major, Tafari SR Hollins 12.66 Mustang Invitational Mar 10, 2022 -1.0
65 Bradley, Akai SO St. Petersburg 12.69 Green Devil Classic Apr 8, 2022
65 Olds, Dominic SO Countryside 12.69 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
65 Tyson, Keyno JR Northeast (SP) 12.69 Mustang Invitational Mar 10, 2022 -1.2
68 Brown, Jalen JR Countryside 12.70 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
68 Reynolds, Avery SO St. Petersburg 12.70 Green Devil Classic Apr 8, 2022
70 Lemos, Jean-Luc FR Boca Ciega 12.74 Green Devil Classic Apr 8, 2022
71 Medlin, Jayden JR Osceola (Seminole) 12.76 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 2.5
72 Miehl, Joseph SO Osceola (Seminole) 12.79 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 2.5
72 Slater-White, Brogan JR St. Petersburg 12.79 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -1.4
74 Gospodinod, Antony SO St. Petersburg 12.81 Green Devil Classic Apr 8, 2022
74 Montana, Maximus SR Clearwater 12.81 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.1
76 Jackson, Michael FR St. Petersburg 12.85 Green Devil Classic Apr 8, 2022
77 Asuzo, Vincent SO Boca Ciega 12.92 Green Devil Classic Apr 8, 2022
77 Lunn, Jayden JR Hollins 12.92 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
79 Gaito, Anthony SO Countryside 12.98 Green Devil Classic Apr 8, 2022
80 Williams, Keon JR Clearwater 13.02 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.4
81 Lai, Julian FR Osceola (Seminole) 13.09 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 2.4
82 Zukowski, Joshua JR Seminole 13.14 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 2.6
83 Legions, Zachariah FR Clearwater 13.19 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.1
84 Chavez, Gerardo SR Osceola (Seminole) 13.29 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 2.6
85 Lewis, Jabari FR Boca Ciega 13.36 Green Devil Classic Apr 8, 2022
86 Andry, Kellan SO St. Petersburg 13.40 Green Devil Classic Apr 8, 2022
87 Aljummor, Ahmed SR Clearwater 13.47 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.4
88 Baumstark, Brooks FR St. Petersburg 13.52 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
89 Gambino, Ethan JR Clearwater 13.53 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 -0.2
90 LaChapelle, Jackson SR St. Petersburg 13.55 Green Devil Classic Apr 8, 2022
91 Cabral, Miles FR St. Petersburg 13.65 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
92 Whittingham, Chris FR Hollins 13.75 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -1.4
93 McDonald, Keigan SO Countryside 13.77 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 1.0
94 Cook, Cameron FR Clearwater 13.79 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.4
95 Garrett, Jalen SO Boca Ciega 13.99 Green Devil Classic Apr 8, 2022
96 Owens, Demetri FR Pinellas Park 14.80 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 2.8
97 Pollard, Vincent SO Seminole 14.92 Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022 1.3
98 Bradley, Airion FR St. Petersburg 15.05 Green Devil Classic Apr 8, 2022
99 Harrington, Janquez SO Hollins 15.17 Mustang Invitational Mar 10, 2022 -0.6

100 Meters (Women)

FHSAA 3A   12.68
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Randle, Dierra JR Boca Ciega 12.43 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.9
2 Brumadge, Ke'Niya SR Boca Ciega 12.53 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.9
3 Mitchell, Niyah SR Boca Ciega 12.68 Green Devil Classic Apr 8, 2022
4 Gonzalez, Alex JR Countryside 12.77 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.9
5 Butler, Taylor SR Pinellas Park 12.88 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.9
6 Canty, Aliyah JR Countryside 13.05 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 0.9
7 Grey, Mckenzie JR St. Petersburg 13.23 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.6
8 Butler, Ariana JR Countryside 13.35 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.9
8 Clark, Flora FR Northeast (SP) 13.35 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 3.2
10 Moses, Samara FR Osceola (Seminole) 13.38 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 3.2
11 Zeigler, Zakilya FR Boca Ciega 13.39 Green Devil Classic Apr 8, 2022
12 Eicher, Stephanie SO Northeast (SP) 13.43 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 3.2
13 Laster, Jayla SO Northeast (SP) 13.44 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 3.2
14 Dorsett, Samiah FR Osceola (Seminole) 13.47 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.9
15 Graham, Aiyanna SO Pinellas Park 13.54 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 3.4
16 Armstead, Rachel SR Osceola (Seminole) 13.58 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 3.2
17 Sipiala, Ashlyn FR Seminole 13.64 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 3.2
18 Miller, Katheryn SR Seminole 13.70 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.9
19 Long, Madison SR Seminole 13.71 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 1.9
20 Seib, Alexandria FR Osceola (Seminole) 13.80 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 2.0
21 Bahamondes, Patience FR Pinellas Park 13.93 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 3.0
22 Henkel, Jaden FR Seminole 14.02 Green Devil Classic Apr 8, 2022
23 Benjamin, Indya SR Clearwater 14.03 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 -0.7
24 Joseph, Lily FR Osceola (Seminole) 14.21 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 4.8
25 Huntington-Symons, Ishmaela SO St. Petersburg 14.24 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 3.1
25 Thanasi, Stefani FR Countryside 14.24 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
27 Evans, Marquavia SR Northeast (SP) 14.33 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 0.2
28 Serrano, Akela SR Countryside 14.35 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
29 Graham, Aiyanna Pinellas Park 14.37 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
30 Andrews, Amiree SO Clearwater 14.39 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 3.1
31 Thornton, Deshyia FR Countryside 14.41 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
32 Smith, Alana FR St. Petersburg 14.44 Mustang Invitational Mar 10, 2022 -2.5
33 Holmes, Jamiya SR Boca Ciega 14.51 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 0.7
34 Smith, Grace JR Osceola (Seminole) 14.55 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.5
35 Lewin, Samantha FR Northeast (SP) 14.56 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 1.4
36 Newton, Keyanni SO Northeast (SP) 14.58 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 0.7
36 Pope, Janae JR Seminole 14.58 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
38 Holecek, Claire JR St. Petersburg 14.61 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 3.2
39 Pearson, Takeria JR St. Petersburg 14.63 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
40 Cangemi, Victoria JR Seminole 14.74 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 3.0
41 Lowe, Kaitlyn SR Seminole 14.79 Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022 2.9
42 Ellison, Adriel SO Northeast (SP) 14.80 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022 0.6
43 Jenkins, Sarah SR Clearwater 14.87 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 -0.4
44 Crandall, Delaney JR Clearwater 14.88 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 1.4
45 Nelson, Savannah JR St. Petersburg 14.92 Green Devil Classic Apr 8, 2022
46 Watkins, Lamya SO Pinellas Park 14.98 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
47 Strittmatter, Devin SR Countryside 15.03 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
48 Lloyd, Jaida FR Hollins 15.09 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
49 Mosley, Ivyonna SO Pinellas Park 15.19 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 3.1
50 Brown, Brooklyn JR Clearwater 15.20 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 -0.7
51 Cuddy, Lily FR St. Petersburg 15.34 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 0.7
52 Jacob, Ysabelle SO Seminole 15.36 Green Devil Classic Apr 8, 2022
53 Manning, Mya FR Hollins 15.64 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 0.7
54 Buatista, Alma SO Countryside 15.66 Green Devil Classic Apr 8, 2022
55 Abusulb, Sara SR St. Petersburg 15.71 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
55 Clark, Kiana SR Boca Ciega 15.71 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
57 Flores, Aaliyah SR Osceola (Seminole) 15.72 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 0.8
58 Vogelsang, Emily SO Seminole 15.74 Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022 2.9
59 Wisdom, Syncyera JR St. Petersburg 15.77 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 3.1
60 Smith, Kendal JR Hollins 15.80 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 3.1
61 Monche, Kayla SO Countryside 15.83 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
62 Lancaster, Bethany FR Countryside 15.84 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 -0.7
63 Simmons, Daja JR Boca Ciega 15.94 Green Devil Classic Apr 8, 2022
64 Mucaj, Imelda FR Countryside 16.01 Green Devil Classic Apr 8, 2022
65 Tascon, Mariana SO Osceola (Seminole) 16.04 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 3.1
66 Maldonado, Dianelys FR Hollins 16.09 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
67 Perez, Emma SO Osceola (Seminole) 16.18 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 3.1
68 Goddard, Ilene FR St. Petersburg 16.19 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
69 Murphy, Jamyah SO Countryside 16.29 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 25, 2022 -1.4
70 Davis-Cowart, MCKenzie JR Boca Ciega 16.50 Mustang Invitational Mar 10, 2022 -2.5
71 Gray, Kayla FR Clearwater 16.53 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 -0.4
72 Hendrix, Jah'nya JR Countryside 16.62 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 25, 2022 -1.6
73 Halouf, Ciceka FR Hollins 16.78 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
74 Urquhart, Jordan FR Seminole 16.94 Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022 2.9
75 Robinson, Bailee FR Countryside 17.07 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 25, 2022 -1.6
76 Beinaraviciute, Gabija JR Osceola (Seminole) 17.21 Mustang Invitational Mar 10, 2022 -1.4
77 Rios, Sakari FR Clearwater 17.34 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 3.4
78 Otalora, Luna FR Clearwater 17.36 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.3
79 Ross, Scarlett FR Countryside 17.47 Green Devil Classic Apr 8, 2022
80 Mejia, Sara JR Clearwater 17.69 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 -0.7
81 Gillooly, Olivia FR Hollins 19.81 Mustang Invitational Mar 10, 2022 -0.7
82 Pena-Perez, Yuridia SO Clearwater 19.94 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 -0.4

200 Meters (Men)

FHSAA 3A   22.63
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Jamison, Tay'Shaun SO Clearwater 21.29 Dunedin Intra-Pinellas Meet Apr 11, 2022
2 Jackson, Terrence JR Countryside 21.88 Mustang Invitational Mar 10, 2022 0.4
3 Merriex, Keondryck JR Boca Ciega 22.85 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022 0.4
4 GADDY, ELIJAH SO Osceola (Seminole) 22.94 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 -2.5
5 James Jr, Mario SR St. Petersburg 23.12 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 -1.0
5 Simes, Myles JR Clearwater 23.12 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 -2.2
7 Griffin, Jaden SR Countryside 23.22 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 -0.4
8 Laube, Braedyn SR Countryside 23.46 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 -2.2
9 Rodriguez, Garrett JR Countryside 23.74 Green Devil Classic Apr 8, 2022
10 McCoy, Jakobe SO Countryside 23.75 Green Devil Classic Apr 8, 2022
11 Ivanov, Alex FR St. Petersburg 23.78 Green Devil Classic Apr 8, 2022
12 Robinson, Jonathan SR Seminole 23.83 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 -0.5
13 Allen, Kalomo SR Boca Ciega 23.88 Green Devil Classic Apr 8, 2022
14 Jackson, Ja'Keem SO Boca Ciega 23.94 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
15 Wilson, Kendrick JR St. Petersburg 24.05 Green Devil Classic Apr 8, 2022
16 Davis, Omarius JR Seminole 24.06 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.7
16 Owens , De'Angelo JR Northeast (SP) 24.06 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 -0.9
18 Inmon, Kemoni SO Northeast (SP) 24.07 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
18 Thompson, Moses FR Seminole 24.07 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 -0.5
20 Troche, Manuel FR Countryside 24.08 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
21 Moore, Kieron JR St. Petersburg 24.11 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
22 Randleman, Landis SR Countryside 24.18 Green Devil Classic Apr 8, 2022
23 Sabo, Caleb JR St. Petersburg 24.25 Mustang Invitational Mar 10, 2022 0.2
24 Thoits, Kent SR Countryside 24.28 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
25 Turner, Logan JR Osceola (Seminole) 24.33 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.5
26 Roberts, Chandler SR Boca Ciega 24.36 Green Devil Classic Apr 8, 2022
27 Andrews, Jaden SO Northeast (SP) 24.57 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.8
28 Faykus, Luke SO St. Petersburg 24.58 Green Devil Classic Apr 8, 2022
29 Flowers, Jerius JR Boca Ciega 24.59 Green Devil Classic Apr 8, 2022
30 Hinton, Omari SR Hollins 24.68 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 -3.0
31 Tenore, Frank "Griffin" SR St. Petersburg 24.79 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
32 Coleman, Marcus JR Countryside 24.87 Green Devil Classic Apr 8, 2022
32 Jenkins, Cunray FR Boca Ciega 24.87 Green Devil Classic Apr 8, 2022
34 Hall, Jordan FR Boca Ciega 24.89 Green Devil Classic Apr 8, 2022
35 Cameron, Ayden FR Northeast (SP) 25.05 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022 0.2
36 Bell, Aiden SR Clearwater 25.06 Dunedin Intra-Pinellas Meet Apr 11, 2022
36 Williams, Javar SO Countryside 25.06 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
38 Caro, Amari FR Pinellas Park 25.14 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.9
39 Popowski, Jake FR Osceola (Seminole) 25.16 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.8
40 Poole, Savion SR Pinellas Park 25.19 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
41 Mills, Elijah JR Countryside 25.24 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
42 Christopher, Dayvoni JR Seminole 25.29 Green Devil Classic Apr 8, 2022
43 Paiva, Joel FR Pinellas Park 25.31 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.2
43 Williams, Trayvon FR Clearwater 25.31 Dunedin Intra-Pinellas Meet Apr 11, 2022
45 Draper, Donovan SR Seminole 25.32 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 -0.5
46 Laube, Garrett JR Countryside 25.44 Green Devil Classic Apr 8, 2022
47 Taugner, Miles JR Countryside 25.66 Green Devil Classic Apr 8, 2022
48 Grant, Ameir SO Countryside 25.68 Green Devil Classic Apr 8, 2022
49 Medlin, Jayden JR Osceola (Seminole) 25.83 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.2
50 Bishop, Kaden SO Hollins 25.94 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
51 Durgin, Carter SO Seminole 25.95 Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022 1.0
52 Andrews, Kai-Shaun FR Clearwater 25.96 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 -2.2
53 Slater-White, Brogan JR St. Petersburg 26.08 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
54 Brown, Jalen JR Countryside 26.12 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
55 Romanski, Jacson JR Seminole 26.16 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
56 Nero, Nicholas SR Northeast (SP) 26.26 Mustang Invitational Mar 10, 2022 0.6
57 Olds, Dominic SO Countryside 26.31 Green Devil Classic Apr 8, 2022
58 Gospodinod, Antony SO St. Petersburg 26.39 Green Devil Classic Apr 8, 2022
59 Legions, Zachariah FR Clearwater 26.59 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.7
60 Lai, Julian FR Osceola (Seminole) 26.63 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.5
61 Xayasongkham, Dylan FR Osceola (Seminole) 26.73 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.3
62 Gaito, Anthony SO Countryside 26.88 Green Devil Classic Apr 8, 2022
63 Chavez, Gerardo SR Osceola (Seminole) 27.32 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 +0.0
63 Zukowski, Joshua JR Seminole 27.32 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
65 Montana, Maximus SR Clearwater 27.38 Dunedin Intra-Pinellas Meet Apr 11, 2022
66 Lunn, Jayden JR Hollins 27.39 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
67 Ly, Marcus FR St. Petersburg 27.54 Green Devil Classic Apr 8, 2022
68 Cabral, Miles FR St. Petersburg 27.55 Green Devil Classic Apr 8, 2022
68 Holt, Evan SO Osceola (Seminole) 27.55 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.5
70 Forbes, Cole JR St. Petersburg 27.65 Green Devil Classic Apr 8, 2022
71 Samonte, William SO Clearwater 27.87 Dunedin Intra-Pinellas Meet Apr 11, 2022
72 Walker, Josiah FR Osceola (Seminole) 27.90 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 -0.3
73 Bradley, Akai SO St. Petersburg 27.96 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
73 Lilley, Logan SO Seminole 27.96 Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022 0.5
75 Baumstark, Brooks FR St. Petersburg 28.09 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
76 Lange, Til JR St. Petersburg 28.53 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
77 Richard, Eli SO St. Petersburg 29.22 Green Devil Classic Apr 8, 2022
78 Albertson, Daniel JR St. Petersburg 29.53 Green Devil Classic Apr 8, 2022
79 McDonald, Keigan SO Countryside 29.60 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
80 Silverman, Liam FR St. Petersburg 29.77 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
81 Buttitta, Connor SO St. Petersburg 29.83 Green Devil Classic Apr 8, 2022
82 Pollard, Vincent SO Seminole 31.10 Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022 0.5
83 Owens, Demetri FR Pinellas Park 35.09 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 -0.3

200 Meters (Women)

FHSAA 3A   26.32
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Mitchell, Niyah SR Boca Ciega 25.69 Green Devil Classic Apr 8, 2022
2 Gonzalez, Alex JR Countryside 26.27 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
3 Canty, Aliyah JR Countryside 26.44 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
4 Randle, Dierra JR Boca Ciega 26.99 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.9
5 Matheney, Maya SO St. Petersburg 27.14 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.1
6 Grey, Mckenzie JR St. Petersburg 27.29 Mustang Invitational Mar 10, 2022 -0.2
7 Dorsett, Samiah FR Osceola (Seminole) 27.64 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.9
8 Coston, Jaleyah FR St. Petersburg 27.76 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.9
9 Eicher, Stephanie SO Northeast (SP) 28.35 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
10 Zeigler, Zakilya FR Boca Ciega 28.67 Green Devil Classic Apr 8, 2022
11 Moses, Samara FR Osceola (Seminole) 28.71 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 -2.6
12 Butler, Ariana JR Countryside 28.87 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
13 Smith, Alana FR St. Petersburg 28.88 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 0.1
14 Clark, Flora FR Northeast (SP) 28.90 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 -0.5
15 Butler, Taylor SR Pinellas Park 29.05 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
16 Miller, Katheryn SR Seminole 29.10 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 0.1
17 Benjamin, Indya SR Clearwater 29.28 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 +0.0
18 Seib, Alexandria FR Osceola (Seminole) 29.35 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 0.3
19 Sipiala, Ashlyn FR Seminole 29.36 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 0.1
20 Laster, Jayla SO Northeast (SP) 29.55 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
21 Joseph, Lily FR Osceola (Seminole) 29.62 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 -1.5
22 Ellison, Adriel SO Northeast (SP) 29.72 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 -2.6
23 Loope, Anna SO Osceola (Seminole) 29.90 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 +0.0
24 Rios, Sakari FR Clearwater 29.94 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 -0.1
25 Langelier, Amelia SO Osceola (Seminole) 30.07 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 -0.5
26 Long, Madison SR Seminole 30.13 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
27 Meyer, Charlotte JR St. Petersburg 30.20 Green Devil Classic Apr 8, 2022
28 Ferwerda, Greta SO St. Petersburg 30.22 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.2
29 Mize, Lauren SO St. Petersburg 30.35 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 -2.6
30 Lewin, Samantha FR Northeast (SP) 30.41 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022 0.4
31 Thornton, Deshyia FR Countryside 30.61 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 -0.2
32 Bahamondes, Patience FR Pinellas Park 30.63 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 1.7
33 Henkel, Jaden FR Seminole 30.69 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
34 Fair, Ryan SO Osceola (Seminole) 30.77 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.2
35 Graham, Aiyanna Pinellas Park 30.78 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
36 Pearson, Takeria JR St. Petersburg 30.80 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
37 Byrd, Kamia SR Northeast (SP) 30.85 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022 0.5
38 Andrews, Amiree SO Clearwater 30.87 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 -2.0
38 Huntington-Symons, Ishmaela SO St. Petersburg 30.87 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
40 Cuddy, Lily FR St. Petersburg 30.99 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 -2.0
41 Serrano, Akela SR Countryside 31.06 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.5
42 Thanasi, Stefani FR Countryside 31.08 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 25, 2022 -1.4
43 Harrington, Paris SO Boca Ciega 31.13 Green Devil Classic Apr 8, 2022
44 Abusulb, Sara SR St. Petersburg 31.25 Green Devil Classic Apr 8, 2022
44 Brown, Laci JR Boca Ciega 31.25 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022 0.4
46 Brown, Brooklyn JR Clearwater 31.37 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 -2.0
47 Crandall, Delaney JR Clearwater 31.59 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 +0.0
48 Holecek, Claire JR St. Petersburg 31.61 Green Devil Classic Apr 8, 2022
49 Lowe, Kaitlyn SR Seminole 31.65 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.5
50 Cangemi, Victoria JR Seminole 31.79 Green Devil Classic Apr 8, 2022
51 Strittmatter, Devin SR Countryside 31.81 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
52 Holmes, Jamiya SR Boca Ciega 32.14 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
53 Pope, Janae JR Seminole 32.16 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 -0.2
54 Lloyd, Jaida FR Hollins 32.40 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
55 Buatista, Alma SO Countryside 32.65 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
56 Murphy, Jamyah SO Countryside 32.66 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
57 Grayson, Amari JR Boca Ciega 32.68 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.5
58 Jacob, Ysabelle SO Seminole 32.81 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.5
59 Carranza, Sofia FR St. Petersburg 32.91 Green Devil Classic Apr 8, 2022
59 Mosley, Ivyonna SO Pinellas Park 32.91 Mustang Invitational Mar 10, 2022 0.8
61 Watkins, Lamya SO Pinellas Park 33.17 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
62 Wisdom, Syncyera JR St. Petersburg 33.40 Green Devil Classic Apr 8, 2022
63 Simmons, Daja JR Boca Ciega 33.62 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
64 Lancaster, Bethany FR Countryside 33.81 Green Devil Classic Apr 8, 2022
65 Nelson, Zaniah SO Pinellas Park 34.18 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 +0.0
66 Mucaj, Imelda FR Countryside 34.40 Green Devil Classic Apr 8, 2022
67 Monche, Kayla SO Countryside 34.69 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
68 Coll, Hannah SR Seminole 34.88 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 -0.5
69 Smith, Kendal JR Hollins 35.11 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 -0.9
70 Pena-Perez, Yuridia SO Clearwater 37.59 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 +0.0
71 Halouf, Ciceka FR Hollins 37.91 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
71 Ross, Scarlett FR Countryside 37.91 Green Devil Classic Apr 8, 2022
73 Gillooly, Olivia FR Hollins 48.57 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022

400 Meters (Men)

FHSAA 3A   51.97
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jackson, Terrence JR Countryside 50.26 Mustang Invitational Mar 10, 2022
2 Griffin, Jaden SR Countryside 51.57 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 25, 2022
3 Rodriguez, Garrett JR Countryside 51.76 Mustang Invitational Mar 10, 2022
4 Joseph, Ali JR Clearwater 52.45 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
5 McCloud, Malachi JR Boca Ciega 52.57 FHSAA 3A Region 3 May 6, 2022
6 Silers, Jaishon SR Boca Ciega 52.65 FHSAA 3A Region 3 May 6, 2022
7 Turner, Logan JR Osceola (Seminole) 52.94 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
8 Tenore, Frank "Griffin" SR St. Petersburg 53.47 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
9 Tucker, Christopher SO Seminole 53.59 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
10 Andrews, Jaden SO Northeast (SP) 53.67 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
11 Roberts, Chandler SR Boca Ciega 53.73 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
12 Dion, Brady SO Northeast (SP) 54.33 Mustang Invitational Mar 10, 2022
13 Faykus, Luke SO St. Petersburg 54.51 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
14 Chase, Logan SO Seminole 54.75 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
15 Bender, Sean SR Osceola (Seminole) 54.76 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
16 Popowski, Jake FR Osceola (Seminole) 54.88 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
17 San Antonio, Shawn SR Countryside 55.26 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
18 Merriex, Keondryck JR Boca Ciega 55.30 Green Devil Classic Apr 8, 2022
19 Inmon, Kemoni SO Northeast (SP) 55.48 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
20 Hartog, Gavan SR Seminole 55.62 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
21 Coleman, Marcus JR Countryside 55.72 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
22 Caro, Amari FR Pinellas Park 56.00 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
23 Jenkins, Cunray FR Boca Ciega 56.15 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
24 Riderburg-Ramos, Antwan FR Seminole 56.42 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
25 Allen, Kalomo SR Boca Ciega 56.54 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
26 Taugner, Miles JR Countryside 56.85 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
27 Wilson, Kendrick JR St. Petersburg 57.19 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
28 Troche, Manuel FR Countryside 57.40 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
29 Bishop, Kaden SO Hollins 57.46 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
30 Truitt, Jordan SR Hollins 57.50 Mustang Invitational Mar 10, 2022
31 McCoy, Jakobe SO Countryside 57.95 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
32 Slater-White, Brogan JR St. Petersburg 58.02 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
33 Medlin, Jayden JR Osceola (Seminole) 58.36 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
34 Burbee, Carson SR Countryside 58.47 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
35 Andrews, Kai-Shaun FR Clearwater 58.51 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
36 Randleman, Landis SR Countryside 58.69 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
37 Williams, Keon JR Clearwater 58.75 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
38 Gospodinod, Antony SO St. Petersburg 58.76 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
39 Brown, Jalen JR Countryside 58.83 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
40 GADDY, ELIJAH SO Osceola (Seminole) 58.98 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
41 Andringa, Brayden SO St. Petersburg 59.18 Green Devil Classic Apr 8, 2022
42 Strunk, Xavier SR Hollins 59.24 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
43 Campanile, Joseph SO St. Petersburg 59.29 Mustang Invitational Mar 10, 2022
44 Mills, Elijah JR Countryside 59.60 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
45 Walker, Josiah FR Osceola (Seminole) 59.86 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
46 Laube, Braedyn SR Countryside 1:00.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
47 Jackson, Michael FR St. Petersburg 1:00.11 Green Devil Classic Apr 8, 2022
48 Cameron, Ayden FR Northeast (SP) 1:00.23 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
49 Christopher, Dayvoni JR Seminole 1:00.61 Green Devil Classic Apr 8, 2022
50 Andry, Kellan SO St. Petersburg 1:00.75 Green Devil Classic Apr 8, 2022
51 Gaito, Anthony SO Countryside 1:01.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
52 Cabantac, Conry SR Seminole 1:01.19 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
53 Nero, Nicholas SR Northeast (SP) 1:01.28 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
54 Mishchenko, Alexander JR Clearwater 1:01.55 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
55 Raymond, Jamarian FR Boca Ciega 1:01.58 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
56 Paiva, Joel FR Pinellas Park 1:01.59 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
57 Cabral, Miles FR St. Petersburg 1:01.61 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
58 Jennings, Tyler SR Osceola (Seminole) 1:02.27 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
59 Carnahan, Gavin SR Seminole 1:02.30 Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022
60 Parker, Jamarcus JR Clearwater 1:02.37 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
61 Holt, Evan SO Osceola (Seminole) 1:02.63 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
62 Forbes, Cole JR St. Petersburg 1:02.85 Green Devil Classic Apr 8, 2022
63 Gambino, Ethan JR Clearwater 1:02.86 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
64 Aljummor, Ahmed SR Clearwater 1:03.04 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
65 Shepard, Reece SO Osceola (Seminole) 1:03.17 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
66 Cisneros, Simon JR Pinellas Park 1:03.19 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
67 Bradley, Akai SO St. Petersburg 1:03.64 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
68 Whittingham, Chris FR Hollins 1:04.41 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
69 Gifford, DeMonte SR Boca Ciega 1:05.07 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
70 Lam, Siuming FR Boca Ciega 1:05.61 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
71 McDonald, Keigan SO Countryside 1:06.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
72 Lemos, Jean-Luc FR Boca Ciega 1:06.08 Green Devil Classic Apr 8, 2022
73 Cook, Cameron FR Clearwater 1:06.21 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
74 Legions, Zachariah FR Clearwater 1:06.48 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
75 Watson, Linus SO Clearwater 1:08.50 Dunedin Intra-Pinellas Meet Apr 11, 2022
76 Lewis, Jabari FR Boca Ciega 1:08.84 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
77 Scott, Javonte JR Hollins 1:10.11 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
78 Cintron, Elijah SO Clearwater 1:13.81 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
79 Owens, Demetri FR Pinellas Park 1:30.96 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022

400 Meters (Women)

FHSAA 3A   1:01.41
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Zeigler, Zakilya FR Boca Ciega 1:00.41 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
2 Matheney, Maya SO St. Petersburg 1:00.51 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
3 Dorsett, Samiah FR Osceola (Seminole) 1:02.00 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
4 Coston, Jaleyah FR St. Petersburg 1:02.52 FHSAA 3A Region 3 May 6, 2022
5 Wright, Elise SR Countryside 1:05.93 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 25, 2022
6 Ovalle, Kylie JR Seminole 1:06.54 Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022
7 Eckel, Marissa SO Osceola (Seminole) 1:07.62 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
8 Benjamin, Indya SR Clearwater 1:07.68 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
9 Moses, Samara FR Osceola (Seminole) 1:07.74 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
10 Narcisi, Amelia JR Seminole 1:07.90 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
11 Henkel, Jaden FR Seminole 1:08.33 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
12 Lemler, Jillian SO Osceola (Seminole) 1:08.65 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
13 Brown, Laci JR Boca Ciega 1:08.78 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
14 Ferwerda, Greta SO St. Petersburg 1:08.85 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
15 Harrington, Paris SO Boca Ciega 1:09.01 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
16 Mize, Lauren SO St. Petersburg 1:09.07 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
17 Booth, Delaney SR St. Petersburg 1:10.17 Green Devil Classic Apr 8, 2022
18 Johnson-Brown, Jaelyn SO Northeast (SP) 1:10.34 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
19 Grey, Mckenzie JR St. Petersburg 1:10.90 Green Devil Classic Apr 8, 2022
20 Summers, Sage FR St. Petersburg 1:11.03 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
21 Fair, Ryan SO Osceola (Seminole) 1:11.20 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
22 Huntington-Symons, Ishmaela SO St. Petersburg 1:11.88 Green Devil Classic Apr 8, 2022
23 Richter Noe, Carla JR Hollins 1:12.21 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
24 Hudson, Iona SR Boca Ciega 1:12.26 Mustang Invitational Mar 10, 2022
25 Cangemi, Victoria JR Seminole 1:12.66 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
26 Abusulb, Sara SR St. Petersburg 1:13.14 Green Devil Classic Apr 8, 2022
27 Borte, Olivia FR Boca Ciega 1:13.43 Green Devil Classic Apr 8, 2022
28 Grayson, Amari JR Boca Ciega 1:13.53 Green Devil Classic Apr 8, 2022
29 Serrano, Akela SR Countryside 1:14.31 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
30 Thanasi, Stefani FR Countryside 1:14.51 Mustang Invitational Mar 10, 2022
31 Haygood, Jayda SO Northeast (SP) 1:14.54 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
32 Seib, Alexandria FR Osceola (Seminole) 1:14.55 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
33 Clark, Flora FR Northeast (SP) 1:14.63 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
34 Buatista, Alma SO Countryside 1:15.42 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
35 Nelson, Savannah JR St. Petersburg 1:15.62 Green Devil Classic Apr 8, 2022
36 Crandall, Delaney JR Clearwater 1:15.67 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
37 Schauder, Sophia FR Hollins 1:15.81 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
38 Goddard, Ilene FR St. Petersburg 1:15.95 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
39 Doane, Star SR Countryside 1:17.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
40 Jenkins, Sarah SR Clearwater 1:18.45 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
41 Monche, Kayla SO Countryside 1:19.58 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
42 Shackelford, Kori SR Clearwater 1:21.11 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
43 Moss, Da'Naja SO Hollins 1:21.31 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
44 Britt, Sara FR Osceola (Seminole) 1:24.20 Mustang Invitational Mar 10, 2022
45 Coll, Hannah SR Seminole 1:24.98 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
46 Harris, Kara SO Clearwater 1:27.72 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
47 Phan, Mckenzie JR Countryside 1:28.30 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 25, 2022
48 Faircloth, Cheyenne JR Hollins 1:31.36 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
49 Mejia, Sara JR Clearwater 1:32.28 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
50 Mosley, Ivyonna SO Pinellas Park 1:32.94 Warhawk Invitational Mar 4, 2022

800 Meters (Men)

FHSAA 3A   2:02.07
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Stone, William SR Osceola (Seminole) 1:54.88 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 13, 2022
2 Tenore, Frank "Griffin" SR St. Petersburg 1:58.91 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
3 Stanley, David JR Countryside 2:04.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
4 Gregory, Logan SR Countryside 2:04.63 Mustang Invitational Mar 10, 2022
5 Cappelli, Patrick SR Osceola (Seminole) 2:05.18 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
6 Zuppa, Eli SO Northeast (SP) 2:05.97 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
7 D'Angio, Wes JR Osceola (Seminole) 2:06.15 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
8 Reynolds, Avery SO St. Petersburg 2:06.54 Mustang Invitational Mar 10, 2022
9 Laue, Ethan JR Seminole 2:08.11 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
10 Graves, Latham SO Osceola (Seminole) 2:08.41 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
11 Ingram, Thomas SR Countryside 2:08.67 Mustang Invitational Mar 10, 2022
12 Slocum, Zachary JR Seminole 2:08.72 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
13 Foster, Adam SO Osceola (Seminole) 2:09.61 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
14 Faykus, Luke SO St. Petersburg 2:10.52 Mustang Invitational Mar 10, 2022
15 Guinther, Troy JR Countryside 2:11.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
16 McCloud, Malachi JR Boca Ciega 2:11.79 Mustang Invitational Mar 10, 2022
17 SIRABELLA, LUIGINO SO Osceola (Seminole) 2:12.47 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
18 Roberts, Chandler SR Boca Ciega 2:12.85 Mustang Invitational Mar 10, 2022
19 Trejo-Cerroblanco, Reynaldo FR Countryside 2:14.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
20 Andringa, Brayden SO St. Petersburg 2:14.72 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
21 Allen, Kalomo SR Boca Ciega 2:14.78 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
22 Chase, Logan SO Seminole 2:15.33 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
23 Patterson, Chase FR Osceola (Seminole) 2:15.38 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
24 Laperriere, Keenan JR Seminole 2:15.69 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
25 Collins, Richard JR Northeast (SP) 2:15.94 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
26 Budo, Lawrence SO Boca Ciega 2:16.29 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
27 Foster, Louis SO Osceola (Seminole) 2:16.63 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
28 Hunsinger, Nason JR Northeast (SP) 2:16.78 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
29 Forbes, Nickolas SO St. Petersburg 2:16.82 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
30 Gregory, Mitchell SO Countryside 2:17.66 Green Devil Classic Apr 8, 2022
31 LaChapelle, Jackson SR St. Petersburg 2:18.27 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
32 Feger, Dylan SO Osceola (Seminole) 2:18.70 Mustang Invitational Mar 10, 2022
33 Mahoney, Brendan SR Clearwater 2:19.72 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
34 Pyle, Antonio FR Pinellas Park 2:19.74 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
35 Cappelli, John FR Osceola (Seminole) 2:20.41 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
36 WILSON, GRANT SO Osceola (Seminole) 2:20.69 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
37 Kasson, Jack SR Osceola (Seminole) 2:20.71 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
38 Irby, Jay SR St. Petersburg 2:20.73 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
39 Payne, Colton FR Osceola (Seminole) 2:21.77 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
40 Rittenhouse, Koen FR Countryside 2:21.83 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
41 Legions, Zachariah FR Clearwater 2:23.30 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
42 Fictum, Jeremiah JR Northeast (SP) 2:24.09 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
43 Bradley, Jackson JR Seminole 2:24.13 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
44 Slocum, John JR Seminole 2:25.72 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
45 Pitzer, Wesley SO Hollins 2:25.89 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
46 Lukic, Leonel SO Boca Ciega 2:26.03 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
47 SHEFFIELD, JADEN SO Osceola (Seminole) 2:26.14 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
48 Strunk, Xavier SR Hollins 2:26.48 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
49 Foster, Owen FR Osceola (Seminole) 2:26.57 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
50 Cook, Cameron FR Clearwater 2:28.95 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
51 Ray, Wesley JR Seminole 2:29.45 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
52 Maxwell, Bryce SO Boca Ciega 2:30.10 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
53 Marte-Jerez, Daniel JR St. Petersburg 2:30.66 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
54 Mishchenko, Alexander JR Clearwater 2:31.05 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
55 Lam, Siuming FR Boca Ciega 2:31.59 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
56 Yeager, Ronan FR Osceola (Seminole) 2:32.76 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
57 Egelston, Jeremy FR Countryside 2:34.06 Green Devil Classic Apr 8, 2022
58 BEGLEITER, SEAN JR Osceola (Seminole) 2:36.83 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
59 Aljummor, Ahmed SR Clearwater 2:37.35 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
60 Watson, Linus SO Clearwater 2:37.45 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
61 Roman, Jaiden SR Pinellas Park 2:38.02 Mustang Invitational Mar 10, 2022
62 Williams, Aiden FR Osceola (Seminole) 2:38.58 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
63 Strunk, Darren SR Hollins 2:39.37 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
64 Finney, Cade SR Boca Ciega 2:40.35 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
65 Black, Brendan JR Seminole 2:42.09 Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022
66 Rosebud, Malcolm SR Northeast (SP) 2:42.14 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
67 Helms, Jack FR Boca Ciega 2:44.59 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
68 Turner, Rhett FR Osceola (Seminole) 2:44.68 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
69 Eggiman, Charles FR St. Petersburg 2:50.01 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
70 Jacinto, Felipe FR Hollins 2:52.31 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
71 Payne, Dylan JR Seminole 2:53.28 Green Devil Classic Apr 8, 2022
72 Rice, Jaye JR Seminole 2:55.28 Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022
73 Rasp De La Gardelle, Charles FR Hollins 3:11.96 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
74 Scott, Javonte JR Hollins 3:17.82 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022

800 Meters (Women)

FHSAA 3A   2:28.27
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Matheney, Maya SO St. Petersburg 2:19.00 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 13, 2022
2 Ballestero, Andrea SR Osceola (Seminole) 2:20.05 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
3 Clements, Abigail JR Osceola (Seminole) 2:25.49 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
4 Latto, Avery SO Osceola (Seminole) 2:28.65 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
5 Mehltretter, Elle SO Osceola (Seminole) 2:29.65 FHSAA 3A Region 3 May 6, 2022
6 Downey, Kennedy JR Osceola (Seminole) 2:30.06 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
7 Pinto, Heloise SO Osceola (Seminole) 2:30.18 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
8 Henrikson, Ally SO Boca Ciega 2:32.86 FHSAA 3A Region 3 May 6, 2022
9 Fishman, Madeleine FR Seminole 2:33.32 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
10 Tripp, Julia JR Osceola (Seminole) 2:33.78 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
11 Zeigler, Zakilya FR Boca Ciega 2:37.63 Mustang Invitational Mar 10, 2022
12 Bruce, Sophia JR Boca Ciega 2:38.32 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
13 Eagan, Ashley SR St. Petersburg 2:38.61 Green Devil Classic Apr 8, 2022
14 Doolittle, Margaret FR St. Petersburg 2:38.73 Green Devil Classic Apr 8, 2022
15 Booth, Delaney SR St. Petersburg 2:38.86 Mustang Invitational Mar 10, 2022
16 Repka, Katherine SR Seminole 2:39.65 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
17 Haywood, Angelina SR Seminole 2:42.11 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
18 Mahoney, Sailor SO Osceola (Seminole) 2:44.38 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
19 Grasso, Jessica FR St. Petersburg 2:44.90 Green Devil Classic Apr 8, 2022
20 Rodriquez-DeAnda, Andrea JR Countryside 2:47.33 Mustang Invitational Mar 10, 2022
21 Zubernyte, Ema FR Osceola (Seminole) 2:49.14 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
22 Houck, Kylie SO Osceola (Seminole) 2:50.15 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
23 Pierce, Julia SR Boca Ciega 2:51.55 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
24 Narcisi, Amelia JR Seminole 2:51.97 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
25 Glover, Addysen SO Countryside 2:53.31 Mustang Invitational Mar 10, 2022
26 Benoit, Isobel FR Osceola (Seminole) 2:53.68 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
27 Ladd, Taylor JR Osceola (Seminole) 2:53.73 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
28 Vranich, Addison FR Boca Ciega 2:56.88 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
29 Wright, Abby FR St. Petersburg 3:00.70 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
30 Fornshell, Lauren SR Clearwater 3:01.53 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
31 Carranza, Sofia FR St. Petersburg 3:02.00 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
32 Guthrie, Sarah SO Boca Ciega 3:02.91 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
33 Seib, Gabriella JR Osceola (Seminole) 3:03.26 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
34 Spaethe, Lillian FR Countryside 3:04.41 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
35 Crippin, Zoe JR Boca Ciega 3:04.68 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
36 Schauder, Sophia FR Hollins 3:06.35 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
37 Nguyen, Tuyen SO St. Petersburg 3:08.20 Green Devil Classic Apr 8, 2022
38 Parry, Ann SO Countryside 3:10.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
39 Shackelford, Kori SR Clearwater 3:10.09 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
40 Denson, Mae SO St. Petersburg 3:10.65 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
41 Harris, Kara SO Clearwater 3:10.76 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
42 Beinaraviciute, Gabija JR Osceola (Seminole) 3:11.11 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
43 Aumack, Carissa SO Boca Ciega 3:12.96 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
44 Arsenault, Sienna SR Hollins 3:14.90 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
45 Britt, Sara FR Osceola (Seminole) 3:15.49 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
46 Watson, Olivia SO St. Petersburg 3:15.88 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
47 Wu, Kelly SR Boca Ciega 3:17.20 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
48 Sourini, Jillian FR Countryside 3:18.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
49 German, Audrey SO Countryside 3:20.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
50 Tenor, Pilar SO St. Petersburg 3:22.83 Green Devil Classic Apr 8, 2022
51 McDaniel, Shakira SR Boca Ciega 3:23.07 Green Devil Classic Apr 8, 2022
52 Trewin, Taylor FR St. Petersburg 3:25.58 Green Devil Classic Apr 8, 2022
53 Lloyd, Madison JR Seminole 3:42.28 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
54 Goshorn, Sarah FR Hollins 3:49.32 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
55 Miller, Janeena JR Seminole 3:57.84 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
56 Bellinger, Haylee JR Seminole 4:02.10 Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022

1600 Meters (Men)

FHSAA 3A   4:41.49
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Stone, William SR Osceola (Seminole) 4:19.38 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 13, 2022
2 Zuppa, Eli SO Northeast (SP) 4:20.89 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 13, 2022
3 Tenore, Frank "Griffin" SR St. Petersburg 4:22.26 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
4 Forbes, Nickolas SO St. Petersburg 4:33.16 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
5 D'Angio, Wes JR Osceola (Seminole) 4:35.47 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
6 Laue, Ethan JR Seminole 4:36.32 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
7 Reynolds, Avery SO St. Petersburg 4:39.54 Florida State Relays Mar 24, 2022
8 Fictum, Jeremiah JR Northeast (SP) 4:41.43 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
9 Cappelli, Patrick SR Osceola (Seminole) 4:41.51 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
10 Trejo-Cerroblanco, Reynaldo FR Countryside 4:47.57 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
11 Foster, Adam SO Osceola (Seminole) 4:47.75 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
12 Slocum, Zachary JR Seminole 4:50.28 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
13 Cappelli, John FR Osceola (Seminole) 4:53.33 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
14 Budo, Lawrence SO Boca Ciega 4:55.29 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
15 Graves, Latham SO Osceola (Seminole) 4:55.92 Mustang Invitational Mar 10, 2022
16 Guinther, Troy JR Countryside 4:56.50 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
17 Hunsinger, Nason JR Northeast (SP) 4:59.35 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
18 WILSON, GRANT SO Osceola (Seminole) 5:05.43 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
19 Irby, Jay SR St. Petersburg 5:07.63 Mustang Invitational Mar 10, 2022
20 Gregory, Mitchell SO Countryside 5:08.94 Mustang Invitational Mar 10, 2022
21 SIRABELLA, LUIGINO SO Osceola (Seminole) 5:09.09 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
22 Foster, Louis SO Osceola (Seminole) 5:09.39 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
23 Ingram, Thomas SR Countryside 5:11.22 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 25, 2022
24 Patterson, Chase FR Osceola (Seminole) 5:13.23 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
25 Feger, Dylan SO Osceola (Seminole) 5:15.19 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
26 Dauval, Walker SO Osceola (Seminole) 5:16.03 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
27 Kasson, Jack SR Osceola (Seminole) 5:16.06 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
28 Miller, Trevor SO Osceola (Seminole) 5:16.22 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
29 Laperriere, Keenan JR Seminole 5:18.45 Green Devil Classic Apr 8, 2022
30 Pyle, Antonio FR Pinellas Park 5:18.71 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
31 Sourini, Joshua SR Countryside 5:19.26 Mustang Invitational Mar 10, 2022
32 SHEFFIELD, JADEN SO Osceola (Seminole) 5:20.87 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
33 Maxwell, Bryce SO Boca Ciega 5:23.07 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
34 Schuller, Caiden SO St. Petersburg 5:23.89 Green Devil Classic Apr 8, 2022
35 Foster, Owen FR Osceola (Seminole) 5:24.00 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
36 Slocum, John JR Seminole 5:24.74 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
37 Strunk, Xavier SR Hollins 5:25.23 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
38 Lukic, Leonel SO Boca Ciega 5:26.00 Mustang Invitational Mar 10, 2022
39 LaChapelle, Jackson SR St. Petersburg 5:27.45 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
40 Rosales, Jesus SO Boca Ciega 5:27.94 Green Devil Classic Apr 8, 2022
41 Ray, Wesley JR Seminole 5:29.58 Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022
42 Payne, Colton FR Osceola (Seminole) 5:29.84 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
43 Egelston, Jeremy FR Countryside 5:29.93 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
44 Canete, Joseph JR Countryside 5:34.00 Green Devil Classic Apr 8, 2022
45 Jacek, Kenneth SR Clearwater 5:35.36 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
46 Lange, Til JR St. Petersburg 5:35.45 Green Devil Classic Apr 8, 2022
47 Rittenhouse, Koen FR Countryside 5:36.26 Green Devil Classic Apr 8, 2022
48 Gulyas, Christopher SR St. Petersburg 5:42.02 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
49 Richard, Eli SO St. Petersburg 5:42.24 Green Devil Classic Apr 8, 2022
50 Cook, Cameron FR Clearwater 5:42.27 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
51 Bradley, Jackson JR Seminole 5:42.63 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
52 Yeager, Ronan FR Osceola (Seminole) 5:43.25 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
53 Helms, Jack FR Boca Ciega 5:43.39 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
54 Williams, Aiden FR Osceola (Seminole) 5:44.75 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
55 Pitzer, Wesley SO Hollins 5:45.35 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
56 Zhirvakov, Rusty FR Countryside 5:46.04 Green Devil Classic Apr 8, 2022
57 Wyble, Norman FR St. Petersburg 5:48.99 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
58 Lam, Siuming FR Boca Ciega 5:49.26 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
59 Watson, Linus SO Clearwater 5:49.33 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
60 Turner, Rhett FR Osceola (Seminole) 5:53.22 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
61 Black, Brendan JR Seminole 5:53.71 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
62 BEGLEITER, SEAN JR Osceola (Seminole) 5:54.61 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
63 Mishchenko, Alexander JR Clearwater 5:55.69 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
64 Cotignola, Colston FR Osceola (Seminole) 6:03.13 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
65 Strunk, Darren SR Hollins 6:05.22 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
66 Roman, Jaiden SR Pinellas Park 6:07.62 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
67 Brunner, Aiden JR Countryside 6:08.91 Green Devil Classic Apr 8, 2022
68 Rosebud, Malcolm SR Northeast (SP) 6:09.41 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
69 Albertson, Daniel JR St. Petersburg 6:17.86 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
70 Eggiman, Charles FR St. Petersburg 6:18.57 Green Devil Classic Apr 8, 2022
71 Rice, Jaye JR Seminole 6:19.05 Green Devil Classic Apr 8, 2022
72 Jacinto, Felipe FR Hollins 6:19.18 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
73 Cavillo, Carlos SO Boca Ciega 6:20.25 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
74 Baumstark, Brooks FR St. Petersburg 6:22.30 Green Devil Classic Apr 8, 2022
75 Aljummor, Ahmed SR Clearwater 6:23.73 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
76 Gagov, Steven JR St. Petersburg 6:33.86 Green Devil Classic Apr 8, 2022
77 Payne, Dylan JR Seminole 6:34.44 Green Devil Classic Apr 8, 2022
78 Fletcher, Maximilian SR Seminole 6:38.72 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
79 Carbart, Keyon SO Boca Ciega 6:46.08 Mustang Invitational Mar 10, 2022
80 Rasp De La Gardelle, Charles FR Hollins 7:24.33 Mustang Invitational Mar 10, 2022
81 Scott, Javonte JR Hollins 7:57.54 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022

1600 Meters (Women)

FHSAA 3A   5:41.07
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ballestero, Andrea SR Osceola (Seminole) 5:10.39 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
2 Clements, Abigail JR Osceola (Seminole) 5:13.38 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
3 Mehltretter, Elle SO Osceola (Seminole) 5:15.46 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 13, 2022
4 Latto, Avery SO Osceola (Seminole) 5:21.79 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
5 Pinto, Heloise SO Osceola (Seminole) 5:23.40 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
6 Downey, Kennedy JR Osceola (Seminole) 5:27.55 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
7 Booth, Delaney SR St. Petersburg 5:28.06 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
8 Fishman, Madeleine FR Seminole 5:34.98 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
9 Eagan, Ashley SR St. Petersburg 5:39.52 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
10 Doolittle, Margaret FR St. Petersburg 5:41.07 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
11 Tripp, Julia JR Osceola (Seminole) 5:41.83 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
12 Benoit, Isobel FR Osceola (Seminole) 5:47.04 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
13 Grasso, Jessica FR St. Petersburg 5:51.85 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
14 Bruce, Sophia JR Boca Ciega 5:54.30 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
15 Burns, Ceciela JR Countryside 5:54.40 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
16 Mahoney, Sailor SO Osceola (Seminole) 5:59.89 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
17 Zubernyte, Ema FR Osceola (Seminole) 6:03.52 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
18 Pierce, Julia SR Boca Ciega 6:04.17 Green Devil Classic Apr 8, 2022
19 Repka, Katherine SR Seminole 6:13.69 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
20 Narcisi, Amelia JR Seminole 6:27.15 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
21 Shackton, Samantha SR Countryside 6:31.90 Mustang Invitational Mar 10, 2022
22 Eckel, Marissa SO Osceola (Seminole) 6:32.43 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
23 Parry, Ann SO Countryside 6:33.31 Mustang Invitational Mar 10, 2022
24 Seib, Gabriella JR Osceola (Seminole) 6:34.21 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
25 Houck, Kylie SO Osceola (Seminole) 6:34.97 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
26 Spaethe, Lillian FR Countryside 6:36.92 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
27 Aumack, Carissa SO Boca Ciega 6:40.24 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
28 Denson, Mae SO St. Petersburg 6:41.10 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
29 Strittmatter, Devin SR Countryside 6:42.09 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
30 Joseph, Lily FR Osceola (Seminole) 6:43.36 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
31 Cooper, Kelsey SR Clearwater 6:45.81 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
32 Fornshell, Lauren SR Clearwater 6:47.57 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
33 Crippin, Zoe JR Boca Ciega 6:51.23 Mustang Invitational Mar 10, 2022
34 Martin, Rosalie SO Pinellas Park 6:51.88 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
35 Sourini, Jillian FR Countryside 6:57.09 Mustang Invitational Mar 10, 2022
36 Wright, Abby FR St. Petersburg 6:57.68 Mustang Invitational Mar 10, 2022
37 Shackelford, Kori SR Clearwater 6:58.10 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
38 Beinaraviciute, Gabija JR Osceola (Seminole) 7:02.08 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
39 Arsenault, Sienna SR Hollins 7:03.97 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
40 Nguyen, Tuyen SO St. Petersburg 7:08.85 Mustang Invitational Mar 10, 2022
41 Wu, Kelly SR Boca Ciega 7:12.33 Mustang Invitational Mar 10, 2022
42 German, Audrey SO Countryside 7:13.07 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
43 Watson, Olivia SO St. Petersburg 7:13.94 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
44 Glover, Addysen SO Countryside 7:15.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
45 Harris, Kara SO Clearwater 7:17.11 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
46 Britt, Sara FR Osceola (Seminole) 7:24.91 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
47 Vranich, Addison FR Boca Ciega 7:26.46 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
48 Hodavance, Briana SR Seminole 7:33.64 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
49 Guzman, Faith JR Hollins 7:38.06 Mustang Invitational Mar 10, 2022
50 Tascon, Mariana SO Osceola (Seminole) 7:48.53 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
51 Blair, Miranda FR Hollins 7:48.79 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
52 Buatista, Alma SO Countryside 7:53.75 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
53 Lloyd, Madison JR Seminole 7:54.44 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
54 DeLong, Laney JR Osceola (Seminole) 7:59.70 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
55 Jenkins, Sarah SR Clearwater 8:03.17 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
56 Beeze, Analia FR Osceola (Seminole) 8:14.20 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
57 Seib, Alexandria FR Osceola (Seminole) 8:29.25 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
58 Perez, Emma SO Osceola (Seminole) 8:36.44 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
59 Thompson, Lorelei FR Hollins 8:37.53 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
60 Miller, Janeena JR Seminole 8:38.15 Green Devil Classic Apr 8, 2022
61 Toro, Susana SO Hollins 8:38.92 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
62 Bellinger, Haylee JR Seminole 8:57.86 Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022
63 Wisdom, Syncyera JR St. Petersburg 9:04.60 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
64 Monche, Kayla SO Countryside 9:05.06 Warhawk Invitational Mar 4, 2022

3200 Meters (Men)

FHSAA 3A   10:14.59
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Stone, William SR Osceola (Seminole) 9:34.78 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
2 Forbes, Nickolas SO St. Petersburg 9:48.09 FHSAA 3A Region 3 May 6, 2022
3 Zuppa, Eli SO Northeast (SP) 9:49.14 Mustang Invitational Mar 10, 2022
4 Tenore, Frank "Griffin" SR St. Petersburg 9:53.47 Mustang Invitational Mar 10, 2022
5 D'Angio, Wes JR Osceola (Seminole) 9:54.18 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
6 Cappelli, Patrick SR Osceola (Seminole) 10:01.04 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
7 Fictum, Jeremiah JR Northeast (SP) 10:41.86 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
8 Guinther, Troy JR Countryside 10:44.18 Mustang Invitational Mar 10, 2022
9 Graves, Latham SO Osceola (Seminole) 10:45.03 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
10 Foster, Adam SO Osceola (Seminole) 10:45.15 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
11 Trejo-Cerroblanco, Reynaldo FR Countryside 10:49.40 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
12 Budo, Lawrence SO Boca Ciega 10:52.56 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
13 Feger, Dylan SO Osceola (Seminole) 10:58.12 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
14 WILSON, GRANT SO Osceola (Seminole) 10:59.41 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
15 Cappelli, John FR Osceola (Seminole) 10:59.95 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
16 Gregory, Mitchell SO Countryside 11:26.21 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
17 Schuller, Caiden SO St. Petersburg 11:28.11 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
18 Foster, Louis SO Osceola (Seminole) 11:31.79 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
19 Sourini, Joshua SR Countryside 11:32.66 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
20 LaChapelle, Jackson SR St. Petersburg 11:36.08 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
21 Rosales, Jesus SO Boca Ciega 11:37.00 Green Devil Classic Apr 8, 2022
22 SIRABELLA, LUIGINO SO Osceola (Seminole) 11:39.40 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
23 Slocum, John JR Seminole 11:51.50 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
24 Andringa, Brayden SO St. Petersburg 11:52.23 Green Devil Classic Apr 8, 2022
25 Laperriere, Keenan JR Seminole 11:54.61 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
26 Dauval, Walker SO Osceola (Seminole) 12:06.47 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
27 Jacek, Kenneth SR Clearwater 12:06.50 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
28 Canete, Joseph JR Countryside 12:13.16 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
29 SHEFFIELD, JADEN SO Osceola (Seminole) 12:15.87 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
30 Mishchenko, Alexander JR Clearwater 12:20.52 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
31 Ray, Wesley JR Seminole 12:22.31 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
32 Richard, Eli SO St. Petersburg 12:41.10 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
33 Cook, Cameron FR Clearwater 12:50.34 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
34 Rittenhouse, Koen FR Countryside 12:53.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
35 Bradley, Jackson JR Seminole 12:54.50 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
36 Jacinto, Felipe FR Hollins 12:57.20 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
37 Egelston, Jeremy FR Countryside 13:03.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
38 Zhirvakov, Rusty FR Countryside 13:27.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
39 Black, Brendan JR Seminole 13:40.20 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
40 Helms, Jack FR Boca Ciega 13:46.46 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
41 Pitzer, Wesley SO Hollins 14:19.31 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
42 Watson, Linus SO Clearwater 14:20.51 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
43 Brunner, Aiden JR Countryside 14:23.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
44 Rice, Jaye JR Seminole 14:25.30 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
45 Maxwell, Bryce SO Boca Ciega 14:34.54 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
46 Burge, London SO Seminole 14:49.60 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
47 Fletcher, Maximilian SR Seminole 14:55.01 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022

3200 Meters (Women)

FHSAA 3A   12:20.15
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ballestero, Andrea SR Osceola (Seminole) 10:59.02 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 13, 2022
2 Latto, Avery SO Osceola (Seminole) 11:08.92 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 13, 2022
3 Downey, Kennedy JR Osceola (Seminole) 11:14.68 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 13, 2022
4 Clements, Abigail JR Osceola (Seminole) 11:23.70 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
5 Mehltretter, Elle SO Osceola (Seminole) 11:45.45 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
6 Pinto, Heloise SO Osceola (Seminole) 11:46.00 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
7 Booth, Delaney SR St. Petersburg 11:51.20 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
8 Haywood, Angelina SR Seminole 13:10.93 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
9 Grasso, Jessica FR St. Petersburg 13:11.10 Mustang Invitational Mar 10, 2022
10 Benoit, Isobel FR Osceola (Seminole) 13:12.41 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
11 Pierce, Julia SR Boca Ciega 13:13.39 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
12 Bruce, Sophia JR Boca Ciega 14:16.39 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
13 Burns, Ceciela JR Countryside 14:21.00 Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
14 Denson, Mae SO St. Petersburg 14:23.14 Mustang Invitational Mar 10, 2022
15 Fornshell, Lauren SR Clearwater 14:55.55 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
16 Armstrong, Katherine JR Clearwater 15:19.91 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
17 Shackelford, Kori SR Clearwater 15:51.34 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
18 Watson, Olivia SO St. Petersburg 16:21.16 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
19 Aumack, Carissa SO Boca Ciega 17:36.44 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022

110 Hurdles (Men)

FHSAA 3A   15.96
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Anderson, Shadrach SR St. Petersburg 16.06 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 2.1
2 Gonzalez, Joel FR Countryside 17.11 Green Devil Classic Apr 8, 2022
3 Jennings, Tyler SR Osceola (Seminole) 17.14 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022 1.1
4 Marr-Navas, Roman JR Seminole 17.63 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 1.2
4 Stanley, David JR Countryside 17.63 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 2.1
6 Durgin, Carter SO Seminole 17.65 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 2.1
7 HENDERSON, REILLY SO Osceola (Seminole) 18.08 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 +0.0
8 Shepard, Reece SO Osceola (Seminole) 18.48 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 2.1
9 Miehl, Joseph SO Osceola (Seminole) 18.63 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 +0.0
10 San Antonio, Shawn SR Countryside 18.64 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 1.9
11 MARTIN, JACOB SO Osceola (Seminole) 19.43 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022 2.4
12 Williams, Trayvon FR Clearwater 19.92 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 0.9
13 Carbart, Keyon SO Boca Ciega 19.97 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022 0.9
14 Burge, London SO Seminole 20.18 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022 -0.9
15 Frederique, Noah SR Hollins 20.37 Warhawk Invitational Mar 4, 2022 1.9
16 Lewis, Jacob SO Hollins 21.09 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
17 Gambino, Ethan JR Clearwater 21.77 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022 3.3
18 Bell, Aiden SR Clearwater 22.16 East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022 0.2
19 Lilley, Logan SO Seminole 23.94 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022

300 Hurdles (Men)

FHSAA 3A   42.49
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Stanley, David JR Countryside 41.54 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
2 San Antonio, Shawn SR Countryside 41.87 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
3 Gonzalez, Joel FR Countryside 42.46 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
4 Anderson, Shadrach SR St. Petersburg 42.53 Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
5 HENDERSON, REILLY SO Osceola (Seminole) 43.52 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
6 Slater-White, Brogan JR St. Petersburg 44.10 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
7 Ulloa, Logan FR Osceola (Seminole) 44.57 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
8 MARTIN, JACOB SO Osceola (Seminole) 46.28 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
9 Parker, Jamarcus JR Clearwater 46.46 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
10 Durgin, Carter SO Seminole 47.15 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
11 Marr-Navas, Roman JR Seminole 47.42 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
12 Palma, Jude SR Clearwater 48.21 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
13 Jennings, Tyler SR Osceola (Seminole) 48.94 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
14 Miehl, Joseph SO Osceola (Seminole) 49.33 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
15 Burge, London SO Seminole 49.44 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
16 Carbart, Keyon SO Boca Ciega 49.48 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
17 Stormes, Cyson SR Clearwater 50.88 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
18 Frederique, Noah SR Hollins 51.02 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
19 Lewis, Jacob SO Hollins 52.61 Mustang Invitational Mar 10, 2022
20 Lilley, Logan SO Seminole 53.37 Green Devil Classic Apr 8, 2022
21 Gifford, DeMonte SR Boca Ciega 53.70 Warhawk Invitational Mar 4, 2022
22 Zukowski, Joshua JR Seminole 54.39 Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
23 Pollard, Vincent SO Seminole 1:04.29 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022

300 Hurdles (Women)

FHSAA 3A   50.58
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Mitchell, Niyah SR Boca Ciega 43.68 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 13, 2022
2 Ovalle, Kylie JR Seminole 47.87 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
3 Patterson, Jocelyn FR Osceola (Seminole) 48.96 FHSAA 3A Region 3 May 6, 2022
4 Waaland, Angeleena JR Osceola (Seminole) 49.55 Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
5 Lemler, Jillian SO Osceola (Seminole) 50.29 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
6 Smith, Makyndree JR Boca Ciega 51.39 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
7 Jones, Carmen JR Hollins 51.60 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
8 Loope, Anna SO Osceola (Seminole) 51.66 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
9 Langelier, Amelia SO Osceola (Seminole) 53.14 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
10 Thanasi, Stefani FR Countryside 56.62 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
11 McDaniel, Shakira SR Boca Ciega 56.95 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
12 Lowe, Kaitlyn SR Seminole 57.42 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
13 Carranza, Sofia FR St. Petersburg 57.44 Green Devil Classic Apr 8, 2022
14 Vogelsang, Emily SO Seminole 1:01.70 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
15 Epperson, Tori SR Osceola (Seminole) 1:02.47 IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
16 Costello, Madison JR Clearwater 1:04.32 FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
17 Aumack, Carissa SO Boca Ciega 1:10.48 St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
18 Urquhart, Jordan FR Seminole 1:11.67 John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022

High Jump (Men)

FHSAA 3A   1.79m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Davis, Omarius JR Seminole 1.87m 6' 1.5" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
2 Barber, John SR Countryside 1.77m 5' 9.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
3 Mcabee, Masai JR Countryside 1.72m 5' 7.75" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
3 Williams, Javar SO Countryside 1.72m 5' 7.75" FHSAA 3A Region 3 May 6, 2022
5 Cisliek, Eric SR Osceola (Seminole) 1.67m 5' 5.75" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
5 Gifford, DeMonte SR Boca Ciega 1.67m 5' 5.75" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
5 Parker, Jamarcus JR Clearwater 1.67m 5' 5.75" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
5 Shkuratoff, Jordan SR Seminole 1.67m 5' 5.75" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
5 Stafford, Adrian SR Clearwater 1.67m 5' 5.75" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
5 Williams, Trayvon FR Clearwater 1.67m 5' 5.75" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
11 Palma, Jude SR Clearwater 1.62m 5' 3.75" Dunedin Intra-Pinellas Meet Apr 11, 2022
12 Taugner, Miles JR Countryside 1.57m 5' 1.75" Calvary Christian Warrior Invitational Feb 25, 2022
13 Anderson, Shadrach SR St. Petersburg 1.52m 4' 11.75" Green Devil Classic Apr 8, 2022
13 Andry, Kellan SO St. Petersburg 1.52m 4' 11.75" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
13 Gregoire, Daniel SO Osceola (Seminole) 1.52m 4' 11.75" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
16 Carnahan, Gavin SR Seminole 1.37m 4' 6" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022

Long Jump (Men)

FHSAA 3A   6.37m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Rodriguez, Garrett JR Countryside 6.67m 21' 10.75" FHSAA 3A Region 3 May 6, 2022
2 Davis, Omarius JR Seminole 6.55m 21' 6" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
3 Randleman, Landis SR Countryside 6.16m 20' 2.5" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
4 Achuff, Maxwell SR Osceola (Seminole) 6.09m 19' 11.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
5 Hartog, Gavan SR Seminole 6.07m 19' 11" Green Devil Classic Apr 8, 2022
6 Stafford, Adrian SR Clearwater 6.04m 19' 9.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
7 Flowers, Jerius JR Boca Ciega 6.02m 19' 9" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
8 Merriex, Keondryck JR Boca Ciega 5.99m 19' 8" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
8 Williams, Javar SO Countryside 5.99m 19' 8" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
10 McCoy, Jakobe SO Countryside 5.95m 19' 6.25" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
11 Wilson, Kendrick JR St. Petersburg 5.86m 19' 2.75" Green Devil Classic Apr 8, 2022
12 Major, Tafari SR Hollins 5.73m 18' 9.75" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
13 Poole, Savion SR Pinellas Park 5.72m 18' 9.25" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
14 Xayasongkham, Dylan FR Osceola (Seminole) 5.69m 18' 8" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
15 Allen, Kalomo SR Boca Ciega 5.63m 18' 5.75" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
15 Parker, Jamarcus JR Clearwater 5.63m 18' 5.75" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
17 Gifford, DeMonte SR Boca Ciega 5.60m 18' 4.5" St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
18 Montana, Maximus SR Clearwater 5.43m 17' 9.75" Dunedin Intra-Pinellas Meet Apr 11, 2022
19 Mcabee, Masai JR Countryside 5.33m 17' 6" Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
20 Cameron, Ayden FR Northeast (SP) 5.32m 17' 5.5" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
21 Moore, Kieron JR St. Petersburg 5.29m 17' 4.25" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
22 Robinson, Jonathan SR Seminole 5.24m 17' 2.25" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
23 Walker, Josiah FR Osceola (Seminole) 5.16m 16' 11.25" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
24 Williams, Keon JR Clearwater 5.14m 16' 10.5" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
25 Lemons, Aiden FR Hollins 5.09m 16' 8.5" Mustang Invitational Mar 10, 2022
25 Major, Tafari SR Hollins 5.09m 16' 8.5" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
27 Paiva, Joel FR Pinellas Park 5.08m 16' 8" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
28 Gregoire, Daniel SO Osceola (Seminole) 5.00m 16' 5" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
29 Durgin, Carter SO Seminole 4.95m 16' 3" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
30 Lukic, Leonel SO Boca Ciega 4.77m 15' 7.75" St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
31 Bradley, Akai SO St. Petersburg 4.71m 15' 5.5" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
32 Silverman, Liam FR St. Petersburg 4.63m 15' 2.25" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
33 Ulloa, Logan FR Osceola (Seminole) 4.41m 14' 5.75" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
34 Strunk, Darren SR Hollins 4.24m 13' 11" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022

Long Jump (Women)

FHSAA 3A   4.98m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Gonzalez, Alex JR Countryside 5.62m 18' 5.25" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
2 Langelier, Amelia SO Osceola (Seminole) 4.89m 16' 0.5" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
3 Pope, Janae JR Seminole 4.84m 15' 10.5" Mustang Invitational Mar 10, 2022
4 Mallory, Malayna FR Boca Ciega 4.68m 15' 4.25" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
5 Butler, Taylor SR Pinellas Park 4.64m 15' 2.75" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
6 Eicher, Stephanie SO Northeast (SP) 4.63m 15' 2.25" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
7 Graham, Aiyanna SO Pinellas Park 4.60m 15' 1.25" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
8 Epperson, Tori SR Osceola (Seminole) 4.46m 14' 7.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
9 Long, Madison SR Seminole 4.40m 14' 5.25" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
10 Thornton, Deshyia FR Countryside 4.33m 14' 2.5" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
11 Armstead, Rachel SR Osceola (Seminole) 4.21m 13' 9.75" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
11 Doane, Star SR Countryside 4.21m 13' 9.75" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
13 Joseph, Lily FR Osceola (Seminole) 4.12m 13' 6.25" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
14 Brown, Brooklyn JR Clearwater 4.08m 13' 4.75" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
15 Moss, Da'Naja SO Hollins 4.05m 13' 3.5" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
16 Loope, Anna SO Osceola (Seminole) 4.01m 13' 2" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
17 Cocio, Kayli SR Countryside 4.00m 13' 1.5" Calvary Christian Warrior Invitational Feb 25, 2022
17 Patterson, Jocelyn FR Osceola (Seminole) 4.00m 13' 1.5" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
19 Haygood, Jayda SO Northeast (SP) 3.95m 12' 11.5" Mustang Invitational Mar 10, 2022
20 Flores, Aaliyah SR Osceola (Seminole) 3.94m 12' 11.25" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
21 Graham, Aiyanna Pinellas Park 3.89m 12' 9.25" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
22 Clark, Kiana SR Boca Ciega 3.88m 12' 8.75" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
23 Lloyd, Jaida FR Hollins 3.85m 12' 7.75" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
24 Abusulb, Sara SR St. Petersburg 3.81m 12' 6" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
24 Attwill, Megan FR Clearwater 3.81m 12' 6" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
26 Mosley, Ivyonna SO Pinellas Park 3.69m 12' 1.25" Mustang Invitational Mar 10, 2022
27 Thanasi, Stefani FR Countryside 3.68m 12' 1" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
28 Somado, Maria SO St. Petersburg 3.66m 12' 0.25" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
29 Harrington, Paris SO Boca Ciega 3.62m 11' 10.5" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
29 Holmes, Jamiya SR Boca Ciega 3.62m 11' 10.5" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
31 Clark, Flora FR Northeast (SP) 3.50m 11' 5.75" St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
32 McDonald, Shania SR Boca Ciega 3.44m 11' 3.5" Green Devil Classic Apr 8, 2022
33 Olsen, Chloe FR Boca Ciega 3.33m 10' 11.25" Green Devil Classic Apr 8, 2022
34 Watkins, Lamya SO Pinellas Park 3.25m 10' 8" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
35 Cuddy, Lily FR St. Petersburg 3.05m 10' 0.25" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
36 Summers, Sage FR St. Petersburg 2.97m 9' 9" Green Devil Classic Apr 8, 2022
37 Ross, Scarlett FR Countryside 2.82m 9' 3" Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
38 Goddard, Ilene FR St. Petersburg 2.69m 8' 10" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022

Shot Put (Men)

FHSAA 3A   13.64m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Boule, Tyler SR Osceola (Seminole) 14.69m 48' 2.5" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
2 Tuinakauvadra, Maikeli SR Osceola (Seminole) 14.51m 47' 7.25" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
3 Burbee, Carson SR Countryside 13.70m 44' 11.5" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
4 Calhoun, Alexaiver SR Countryside 13.24m 43' 5.25" FHSAA 3A Region 3 May 6, 2022
5 Jackson, Cecil JR Countryside 12.89m 42' 3.5" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
6 Byrd, Stephon SR Clearwater 12.71m 41' 8.5" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
7 Cisneros, Simon JR Pinellas Park 12.45m 40' 10.25" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
8 Dembishack, Nick SR Hollins 12.24m 40' 2" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
9 Bell, Aiden SR Clearwater 12.17m 39' 11.25" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
9 Kreutz, Waylon FR Seminole 12.17m 39' 11.25" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
11 Pope, Tamarion JR Clearwater 11.41m 37' 5.25" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
12 Gifford, DeMonte SR Boca Ciega 11.32m 37' 1.75" Green Devil Classic Apr 8, 2022
13 Johnson, Trevon SR St. Petersburg 11.26m 36' 11.5" Mustang Invitational Mar 10, 2022
14 Harry, Josh SR Osceola (Seminole) 11.23m 36' 10.25" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
15 Short, Aiden SO Countryside 11.22m 36' 9.75" Calvary Christian Warrior Invitational Feb 25, 2022
16 Scurry, Jaylon FR Hollins 11.21m 36' 9.5" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
17 Tucker, Avery "AJ" SO St. Petersburg 11.10m 36' 5" Green Devil Classic Apr 8, 2022
18 Bradley, Airion FR St. Petersburg 11.03m 36' 2.25" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
19 Garrett, Jalen SO Boca Ciega 10.75m 35' 3.25" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
20 Asuzo, Vincent SO Boca Ciega 10.61m 34' 9.75" Green Devil Classic Apr 8, 2022
21 Ashley, Tayvon SR Hollins 10.57m 34' 8.25" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
22 Young, Mason FR Seminole 10.37m 34' 0.25" Green Devil Classic Apr 8, 2022
23 Wallace, Demarcus SO Countryside 10.33m 33' 10.75" Green Devil Classic Apr 8, 2022
24 LeGare, Eric SO Clearwater 10.21m 33' 6" Dunedin Intra-Pinellas Meet Apr 11, 2022
25 Williams, Maurice JR Countryside 10.14m 33' 3.25" Green Devil Classic Apr 8, 2022
26 Stephens, Jayce FR Seminole 9.92m 32' 6.5" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
27 Forbes, Cole JR St. Petersburg 9.77m 32' 0.75" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
28 Sheffield, Maxwell SO Countryside 9.75m 32' 0" Green Devil Classic Apr 8, 2022
29 Lilley, Logan SO Seminole 9.59m 31' 5.75" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
30 Fair, Aiden SO Osceola (Seminole) 9.50m 31' 2" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
31 Finney, Cade SR Boca Ciega 9.32m 30' 7" St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
32 Banyeretse, Dennis JR Seminole 9.19m 30' 2" Green Devil Classic Apr 8, 2022
33 FLETCHER, KAIDEN JR Osceola (Seminole) 9.17m 30' 1" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
34 Varner, Jacob SO Osceola (Seminole) 9.15m 30' 0.25" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
35 Albertson, Daniel JR St. Petersburg 8.33m 27' 4" Green Devil Classic Apr 8, 2022
36 Greenwood, Ryan JR Clearwater 8.24m 27' 0.5" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
36 White, Cortez FR Hollins 8.24m 27' 0.5" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
38 Bermudez, Alejandro JR Northeast (SP) 8.02m 26' 3.75" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
39 Pollard, Vincent SO Seminole 7.73m 25' 4.5" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
40 Burmeister, Ben SO Boca Ciega 7.58m 24' 10.5" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
41 Cintron, Dante JR Clearwater 7.57m 24' 10" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
42 Bailey, Derrek FR Pinellas Park 7.54m 24' 9" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
43 Wright, Isaiah SR Countryside 7.46m 24' 5.75" Green Devil Classic Apr 8, 2022
44 Buttitta, Connor SO St. Petersburg 7.17m 23' 6.25" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
45 Cintron, Elijah SO Clearwater 7.10m 23' 3.5" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
46 Blair, Aaron SR Countryside 6.20m 20' 4.25" Green Devil Classic Apr 8, 2022

Shot Put (Women)

FHSAA 3A   10.09m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Shaw, Johntavia SR Countryside 13.57m 44' 6.25" FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 13, 2022
2 Mallory, Malayna FR Boca Ciega 10.82m 35' 6" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
3 Rivera, Lily JR Seminole 9.40m 30' 10.25" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
3 Sekulovic, Isabilita SR Clearwater 9.40m 30' 10.25" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
5 Moss, Da'Naja SO Hollins 8.65m 28' 4.5" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
6 Bennett, Ialiyah SO Hollins 8.64m 28' 4.25" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
7 Balys, Tyra SR Seminole 8.49m 27' 10.25" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
8 Baker, Kara JR Seminole 8.29m 27' 2.5" Green Devil Classic Apr 8, 2022
9 Peterson, Victoria SO Hollins 8.27m 27' 1.75" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
10 Volin, Kendall SO Osceola (Seminole) 8.04m 26' 4.5" Mustang Invitational Mar 10, 2022
11 Parish, Catherine SO Osceola (Seminole) 8.01m 26' 3.5" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
12 Delancy, Olivia SR Boca Ciega 7.54m 24' 9" Mustang Invitational Mar 10, 2022
13 Ruan, Juanita JR Osceola (Seminole) 7.47m 24' 6.25" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
14 Stealey, Tyrianna SO Pinellas Park 7.10m 23' 3.5" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
15 Delic, Lea SR Osceola (Seminole) 7.07m 23' 2.5" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
16 Chau, Angel SO St. Petersburg 6.85m 22' 5.75" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
17 Ouk, Angel SO St. Petersburg 6.82m 22' 4.5" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
18 McDonald, Shania SR Boca Ciega 6.76m 22' 2.25" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
19 Bellack, Marley SR Clearwater 6.74m 22' 1.5" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
20 Keleske, Piper SR Clearwater 6.61m 21' 8.25" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
21 Cainas Morfa, Nalyam SO Seminole 6.38m 20' 11.25" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
22 Robinson, Sarah JR Seminole 6.24m 20' 5.75" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
23 Pitts, Laila SO Countryside 6.22m 20' 5" Green Devil Classic Apr 8, 2022
24 Tenor, Pilar SO St. Petersburg 6.15m 20' 2.25" Green Devil Classic Apr 8, 2022
25 Lile-Delfino, Madeline FR Countryside 6.08m 19' 11.5" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
26 Laemmel-Jenson, Zoe SO Northeast (SP) 5.82m 19' 1.25" St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
27 Andrews, Amiree SO Clearwater 5.71m 18' 9" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
28 Willis, Regan JR Northeast (SP) 5.27m 17' 3.5" Mustang Invitational Mar 10, 2022
29 Marchbanks, Leila FR Countryside 4.94m 16' 2.5" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
30 Arnold, Lamia SR Clearwater 4.46m 14' 7.75" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
31 Pena-Perez, Yuridia SO Clearwater 3.57m 11' 8.5" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022

Discus (Men)

FHSAA 3A   39.46m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Cisneros, Simon JR Pinellas Park 44.68m 146' 7" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
2 Tuinakauvadra, Maikeli SR Osceola (Seminole) 43.62m 143' 1" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
3 Byrd, Stephon SR Clearwater 40.45m 132' 8" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
4 LeGare, Eric SO Clearwater 38.72m 127' 0" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
5 Short, Aiden SO Countryside 36.85m 120' 11" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
6 Boule, Tyler SR Osceola (Seminole) 36.65m 120' 3" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
7 Calhoun, Alexaiver SR Countryside 35.85m 117' 7" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
8 Kreutz, Waylon FR Seminole 35.80m 117' 5" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
9 Johnson, Trevon SR St. Petersburg 35.70m 117' 1" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
10 Burbee, Carson SR Countryside 34.50m 113' 2" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
11 Tucker, Avery "AJ" SO St. Petersburg 32.65m 107' 1" Green Devil Classic Apr 8, 2022
12 Jackson, Cecil JR Countryside 31.20m 102' 4" Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
13 Lilley, Logan SO Seminole 30.17m 99' 0" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
14 Pope, Tamarion JR Clearwater 29.99m 98' 5" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
15 Asuzo, Vincent SO Boca Ciega 29.98m 98' 4" Green Devil Classic Apr 8, 2022
16 Young, Mason FR Seminole 29.65m 97' 3" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
17 Harry, Josh SR Osceola (Seminole) 28.25m 92' 8" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
18 Williams, Maurice JR Countryside 28.20m 92' 6" Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
19 Dembishack, Nick SR Hollins 27.40m 89' 11" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
20 Finney, Cade SR Boca Ciega 27.34m 89' 8" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
21 Davis, Omarius JR Seminole 27.13m 89' 0" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
22 Sheffield, Maxwell SO Countryside 26.54m 87' 1" Green Devil Classic Apr 8, 2022
23 Forbes, Cole JR St. Petersburg 26.24m 86' 1" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
24 Marr-Navas, Roman JR Seminole 25.92m 85' 0" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
25 Bradley, Airion FR St. Petersburg 25.73m 84' 5" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
26 Varner, Jacob SO Osceola (Seminole) 25.72m 84' 4" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
27 Scurry, Jaylon FR Hollins 24.70m 81' 0" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
28 Fair, Aiden SO Osceola (Seminole) 24.29m 79' 8" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
29 Caro, Amari FR Pinellas Park 24.22m 79' 5" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
30 Stephens, Jayce FR Seminole 23.37m 76' 8" Green Devil Classic Apr 8, 2022
31 Carpenter, Michael JR Hollins 22.52m 73' 11" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
32 Banyeretse, Dennis JR Seminole 22.32m 73' 3" Indian Rocks Spike Night 2 Apr 4, 2022
33 FLETCHER, KAIDEN JR Osceola (Seminole) 22.23m 72' 11" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
34 Wallace, Demarcus SO Countryside 21.94m 72' 0" Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
35 Pollard, Vincent SO Seminole 20.63m 67' 8" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
36 Wright, Isaiah SR Countryside 19.88m 65' 3" Green Devil Classic Apr 8, 2022
37 Albertson, Daniel JR St. Petersburg 18.64m 61' 2" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
38 Lewis, Jabari FR Boca Ciega 18.29m 60' 0" Green Devil Classic Apr 8, 2022
39 Bailey, Derrek FR Pinellas Park 17.68m 58' 0" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
40 Buttitta, Connor SO St. Petersburg 17.34m 56' 11" Green Devil Classic Apr 8, 2022
41 Blair, Aaron SR Countryside 17.18m 56' 4" Green Devil Classic Apr 8, 2022
42 Cintron, Dante JR Clearwater 16.36m 53' 8" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
43 Burmeister, Ben SO Boca Ciega 15.94m 52' 3" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
44 Garrett, Jalen SO Boca Ciega 15.15m 49' 8" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
45 Greenwood, Ryan JR Clearwater 14.92m 48' 11" Dunedin Intra-Pinellas Meet Apr 11, 2022

Discus (Women)

FHSAA 3A   29.62m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Shaw, Johntavia SR Countryside 44.13m 144' 9" Florida Relays Mar 31, 2022
2 Ruan, Juanita JR Osceola (Seminole) 27.86m 91' 5" FHSAA 3A Region 3 May 6, 2022
3 Balys, Tyra SR Seminole 27.35m 89' 9" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
4 Rivera, Lily JR Seminole 26.96m 88' 5" FHSAA 3A Region 3 May 6, 2022
5 Delic, Lea SR Osceola (Seminole) 25.65m 84' 2" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
6 Parish, Catherine SO Osceola (Seminole) 22.05m 72' 4" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
7 Chau, Angel SO St. Petersburg 20.75m 68' 1" John Tasopolos Memorial Invite Mar 23, 2022
8 Keleske, Piper SR Clearwater 20.35m 66' 9" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
9 Volin, Kendall SO Osceola (Seminole) 20.26m 66' 6" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
10 Tenor, Pilar SO St. Petersburg 19.66m 64' 6" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
11 Wilfert, Mackenzie SO Hollins 19.49m 63' 11" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
12 Andrews, Amiree SO Clearwater 19.12m 62' 9" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
13 Bahamondes, Patience FR Pinellas Park 19.01m 62' 4" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
14 Attwill, Megan FR Clearwater 18.04m 59' 2" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
15 Ouk, Angel SO St. Petersburg 17.85m 58' 7" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
16 Pitts, Laila SO Countryside 17.60m 57' 9" Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
17 Robinson, Sarah JR Seminole 17.18m 56' 4" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
18 Baker, Kara JR Seminole 16.26m 53' 4" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
19 Cainas Morfa, Nalyam SO Seminole 15.20m 49' 10" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
20 Lile-Delfino, Madeline FR Countryside 14.70m 48' 3" Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
21 Willis, Regan JR Northeast (SP) 14.28m 46' 10" St. Petersburg City Championship Feb 24, 2022
22 Marchbanks, Leila FR Countryside 13.63m 44' 9" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
23 Laemmel-Jenson, Zoe SO Northeast (SP) 13.50m 44' 3" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
24 Pena-Perez, Yuridia SO Clearwater 10.58m 34' 8" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
25 Arnold, Lamia SR Clearwater 9.09m 29' 10" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022

Javelin (Men)

FHSAA 3A   39.96m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Kreutz, Waylon FR Seminole 42.70m 140' 1" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
2 Tuinakauvadra, Maikeli SR Osceola (Seminole) 42.68m 140' 0" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
3 Burbee, Carson SR Countryside 42.20m 138' 5" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
4 Sheffield, Maxwell SO Countryside 38.90m 127' 7" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
5 Calhoun, Alexaiver SR Countryside 37.20m 122' 0" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
6 Mesen, Damien JR St. Petersburg 35.91m 117' 10" Richard Allen Invitational Feb 25, 2022
7 Boule, Tyler SR Osceola (Seminole) 34.56m 113' 5" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
8 Jackson, Cecil JR Countryside 34.17m 112' 1" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
9 Barnes, Jackson JR St. Petersburg 33.30m 109' 3" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
10 Thompson, Moses FR Seminole 33.14m 108' 9" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
11 Metzler, Michael JR St. Petersburg 32.63m 107' 1" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
12 FLETCHER, KAIDEN JR Osceola (Seminole) 30.48m 100' 0" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
13 Williams, Maurice JR Countryside 30.26m 99' 3" Countryside Tri 3/29/22 Mar 29, 2022
14 Asuzo, Vincent JR Boca Ciega 29.82m 97' 10" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
15 Fair, Aiden SO Osceola (Seminole) 29.74m 97' 7" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
16 Bender, Sean SR Osceola (Seminole) 29.63m 97' 2" Warhawk Invitational Mar 4, 2022
17 Short, Aiden SO Countryside 28.88m 94' 9" Green Devil Classic Apr 8, 2022
18 Varner, Jacob SO Osceola (Seminole) 28.09m 92' 2" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
19 Marr-Navas, Roman JR Seminole 27.83m 91' 4" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
20 Lilley, Logan SO Seminole 27.77m 91' 1" Green Devil Classic Apr 8, 2022
21 Stephens, Jayce FR Seminole 27.50m 90' 3" Indian Rocks Big Invitational Mar 25, 2022
22 Wallace, Demarcus SO Countryside 25.24m 82' 10" Green Devil Classic Apr 8, 2022
23 Young, Mason FR Seminole 24.80m 81' 4" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
24 Albertson, Daniel JR St. Petersburg 24.37m 79' 11" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
25 Robinson, Jonathan SR Seminole 24.01m 78' 9" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
26 Chaerul, Patrick FR St. Petersburg 23.05m 75' 7" Green Devil Classic Apr 8, 2022
27 Harry, Josh SR Osceola (Seminole) 21.59m 70' 10" East Lake Early Bird Invitational Feb 24, 2022
28 Slocum, Zachary JR Seminole 21.32m 69' 11" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
29 Wright, Isaiah SR Countryside 21.02m 68' 11" Green Devil Classic Apr 8, 2022
30 Pollard, Vincent SO Seminole 15.71m 51' 6" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
31 Blair, Aaron SR Countryside 15.00m 49' 2" Green Devil Classic Apr 8, 2022

Javelin (Women)

FHSAA 3A   25.74m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Shaw, Johntavia SR Countryside 31.10m 102' 0" Thomas Jet Jackson Invitational Apr 5, 2022
2 Smith, Grace JR Osceola (Seminole) 29.23m 95' 11" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
3 Epperson, Tori SR Osceola (Seminole) 25.85m 84' 10" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
4 Waaland, Angeleena JR Osceola (Seminole) 25.21m 82' 8" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
5 Balys, Tyra SR Seminole 24.64m 80' 10" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
6 Delic, Lea SR Osceola (Seminole) 24.41m 80' 1" IMG Academy Invitational Apr 8, 2022
7 Rivera, Lily JR Seminole 23.64m 77' 7" Calvary Christian Invitational Apr 1, 2022
8 Chau, Angel SO St. Petersburg 19.31m 63' 4" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
9 Ouk, Angel SO St. Petersburg 18.85m 61' 10" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
10 Pitts, Laila SO Countryside 17.58m 57' 8" Green Devil Classic Apr 8, 2022
11 Tenor, Pilar SO St. Petersburg 15.86m 52' 0" FHSAA 3A District 10 Apr 28, 2022
12 Lile-Delfino, Madeline FR Countryside 15.00m 49' 2" Mustang Invitational Mar 10, 2022
13 Johnston, Sofia JR Seminole 14.78m 48' 6" Green Devil Classic Apr 8, 2022
14 Cainas Morfa, Nalyam SO Seminole 14.73m 48' 4" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
15 Baker, Kara JR Seminole 14.07m 46' 2" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
16 Robinson, Sarah JR Seminole 13.65m 44' 9" Seminole v St. Pete Dual Meet Mar 30, 2022
17 Marchbanks, Leila FR Countryside 12.92m 42' 5" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) Apr 14, 2022
18 Daniels, Laila SO Countryside 11.04m 36' 3" Calvary Christian Warrior Invitational Feb 25, 2022