March 24-26, 2022
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls 1600m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Olivia Fraga JR Lourdes 5:58.31 5:19.92
2 Lindsay Gonzales SR Mandarin 6:35.57 5:21.60
3 Audrey Singletary SR Nease 5:40.86 5:24.62
4 Leila Bata SO Bolles 5:43.59 5:27.22
5 Penelope Markowski SR Plant 6:44.26 5:28.66
6 Gabriela Page FR St. Brendan 6:48.67 5:29.57
7 Deanna Bottino SR Choctawhatchee 6:46.83 5:30.75
8 Arlie Rubin SR Plant 4:34.91 5:31.21
9 Maddie Popp SR Bolles 4:35.12 5:31.46
10 Kayla Feeney FR Braddock 5:54.94 5:31.72
11 Marlie Gonzalez JR Braddock 5:05.45 5:32.01
12 Elyse Carmichael FR Washington (Pensacola) 5:52.32 5:32.37
13 Lillian Koeppel 8 Maclay 6:33.45 5:33.43
14 Estella Bruneau FR Bolles 6:50.30 5:33.57
15 Millie Talmadge Freshman Providence Christian 7:03.92 5:33.79
16 Olivia Rodriguez FR Lourdes 6:28.28 5:34.72
17 Delaney Booth SR St. Petersburg 4:28.00 5:35.00
18 Kaylin Olivarez FR Niceville 4:34.72 5:35.02
19 EV McGowan Sophomore Auburn 5:18.69 5:35.46
20 GIULIANNA RIVERO JR Doral Academy 4:01.86 5:35.91
21 Jaade McBride SO George Jenkins 6:00.65 5:37.05
22 Margaret Malizia SR Plant 6:58.55 5:37.54
23 Niya Coleman JR Florida High 4:06.41 5:37.54
24 Hannah Kasper SO Calvary Christian (Clr) 6:11.39 5:37.62
25 Olivia Avny JR Pine Crest 4:34.22 5:38.54
26 Ryann McLeod FR Plant 6:02.91 5:39.16
27 Paola Garcia JR Lourdes 4:38.17 5:39.23
28 Hailey Holtery SO Niceville 6:47.40 5:39.50
29 Hailey Marston SR Lakewood Ranch 4:31.62 5:39.52
30 Nathalia Mallo JR Alonso 6:10.45 5:39.86
31 Katie Thompson JR Fleming Island 5:33.16 5:39.96
32 Ella Mickler JR Bolles 6:00.82 5:40.39
33 Meia Popp SO Bolles 5:03.64 5:41.16
34 Kylie Stephens JR Berkeley Prep 5:27.58 5:41.23
35 Caroline Couch 8 Maclay 5:00.58 5:41.56
36 Reese Scott SO Fleming Island 4:45.00 5:43.37
37 Kate McMahon FR Niceville 4:45.04 5:43.42
38 Andrea Comas-Sanchez SO Lourdes 6:24.76 5:43.53
39 Mackenzie Thompson FR Satellite 6:24.99 5:43.74
40 Merritt Smith SR Calvary Christian (Clr) 5:54.25 5:43.93
41 Tanya Pach JR American Heritage (DB) 6:56.43 5:44.15
42 Katherine Fisher FR Plant 7:03.67 5:44.44
43 Riley Johnston JR Niceville 5:16.93 5:44.49
44 Ashley Silva SR American Heritage (DB) 7:00.48 5:44.65
45 Sofia Petrucelli JR Bolles 6:12.66 5:45.05
46 Ashley Eagan SR St. Petersburg 4:57.13 5:45.50
47 Alyssa Cooper SR Chiles 4:05.34 5:45.54
48 Davis Johnson SO Bishop Kenny 5:07.60 5:45.61
49 Nishi Bhanderi 8 Maclay 4:40.34 5:46.09
49 Olivia Lambert JR Lourdes 6:20.70 5:46.09
51 Kyra Gardner SR Gulliver Prep 7:23.15 5:46.21
52 Lauren Schaudel SR Fleming Island 4:33.64 5:46.37
53 Payton Thumm FR Maclay 7:20.16 5:46.58
54 Kristin Keyser JR Plant 4:23.44 5:46.62
55 Shaye Coyle SO Satellite 4:54.84 5:46.86
56 Kaylee Kraver SR Satellite 4:23.79 5:47.09
57 Veronica Roca JR Niceville 4:30.98 5:47.40
58 Lila Feeley FR Pine Crest 6:36.27 5:47.60
59 Lauryn Cooper SO Niceville 6:36.37 5:47.69
60 Isabella Lee FR Bolles 7:07.90 5:47.88
61 Clara Alford SR Wakulla 5:02.75 5:47.98
62 Charlotte Carley JR Lemon Bay 4:21.07 5:48.09
63 Alexis Henderson 8 Bolles 6:47.47 5:48.26
64 Isabella Hutchins SO Bishop Kenny 5:20.51 5:48.38
65 Sierra Markle SO Satellite 5:07.12 5:48.99
66 NyAshia Wright FR Lincoln 7:26.71 5:48.99
67 Kishma Fleurigene FR American Heritage (DB) 7:26.88 5:49.12
68 Frances Van Looveren JR Plant 5:14.35 5:49.27
69 Katelyn Sadorf SO Spanish River 7:02.89 5:49.49
70 Madelyn Gortemoller SR Port St. Joe 6:12.07 5:51.01
71 Aurora Clark FR Plant 5:23.26 5:51.36
72 Hannah Jacobs Freshman Providence Christian 4:41.96 5:52.44
73 Kaitlyn Scherer JR Fleming Island 5:53.45 5:53.45
74 Hayley Boyle JR Choctawhatchee 6:25.45 5:53.62
75 Aleah Henley SR Lincoln 5:14.94 5:53.86
76 Katherine Mueller JR Nease 6:33.03 5:54.08
77 Malia Palenik SR Nease 6:01.59 5:54.50
78 Caro Timiraos SO Lourdes 6:26.69 5:54.76
79 Sarah Montague 7 Pine Crest 6:55.27 5:54.93
80 Maureen McDonald SO Nease 6:19.86 5:55.01
81 Lexi Roberts SO Niceville 6:30.75 5:55.22
82 Madi Sims FR Leon 6:34.61 5:55.50
83 Sophia Dedmore SR Niceville 4:51.69 5:55.72
84 Rachel Fernandez SR St. Brendan 7:11.08 5:56.26
85 Claire Worley 8 Bolles 6:39.36 5:56.57
86 Arianna Vializ JR Mandarin 7:11.57 5:56.67
87 Diora DeMarse SO Plant 5:28.24 5:56.78
88 Autumn Kloth SR Lake Wales 6:21.79 5:56.81
89 Michaela Lang 7 Pine Crest 7:12.40 5:57.35
90 Drew Dillon JR Mandarin 6:40.33 5:57.43
91 Ac Farris Sophomore Providence Christian 6:44.07 5:57.58
92 Emily Loftin 8 Bolles 4:21.10 5:57.67
93 Natalie Nesmith JR Montverde Academy 6:33.52 5:57.74
94 Amelia Edgar SO Plant 4:39.06 5:57.76
95 Jazmine Trotz FR Braddock 4:21.42 5:58.11
96 Savannah Blau SO American Heritage (DB) 4:57.67 5:58.63
97 Amelia Chapman JR West Orange 4:36.45 5:59.02
98 Paola Montejo SR St. Brendan 6:40.69 6:00.98
99 Emma Supple FR Pine Crest 6:04.89 6:01.27
100 Kendall Wampler FR Nease 7:17.19 6:01.31
101 Genevieve Ernest SR Mandarin 7:06.99 6:01.85
102 Lindsey Trent SR Bishop Kenny 7:11.57 6:02.66
103 Lane Morales 8 Bolles 4:35.65 6:02.69
104 Kaitlyn Frost SR Bishop Snyder 4:14.10 6:03.00
105 Jayci Brauman SR Montverde Academy 5:52.14 6:03.03
106 Madison Manucy SR Nease 7:41.26 6:03.19
107 Taylor Pfeifer SO Wakulla 7:19.52 6:03.24
108 Aza Hampton FR Lincoln 5:19.73 6:03.33
109 Maya McKenzie SR Satellite 4:29.05 6:03.58
110 Lilly Moore SR Bolles 4:21.95 6:03.81
111 Leah Keller SO Florida High 5:20.18 6:03.84
112 Margaret Doolittle FR St. Petersburg 4:18.37 6:03.89
113 Kate Pollard JR Plant 4:22.16 6:04.10
114 Juliette Heckman SO Leon 6:33.61 6:04.45
115 Sophia Dicus FR Plant 7:10.79 6:05.07
116 Cailey Green JR Nease 6:16.14 6:05.18
117 Leila Gonzalez SR St. Brendan 5:43.81 6:05.75
118 Grace Boatright JR George Jenkins 7:08.10 6:05.89
119 Raina Byerly SO West Orange 6:50.98 6:06.94
120 Anna Voils JR Nease 5:01.50 6:07.68
121 Ryleigh Gunter 8 Florida High 7:15.48 6:09.05
122 Elizabeth McMahon JR Niceville 4:33.18 6:09.16
123 Emily Stevenson 8 Bolles 5:29.24 6:09.93
124 Erica Tateishi SR George Jenkins 5:44.66 6:10.60
125 Tommie Bost SO St. Francis 4:50.01 6:11.80
126 Caroline Wilson FR Plant 6:11.82 6:11.82
127 Leah Boutwell 7 Florida High 5:38.62 6:12.10
128 Victoria Gorelik SO Nease 5:42.49 6:12.27
129 Brylie Kilgore JR Choctawhatchee 8:04.06 6:12.35
130 Andrea Andino SR St. Brendan 6:25.18 6:13.96
131 Alessandra Di Mise FR Gulliver Prep 4:22.33 6:14.75
132 Emily McDermott SO Berkeley Prep 6:11.75 6:15.50
133 Maria Ortiz FR Alonso 4:47.15 6:17.83
134 Emily Love Junior Providence Christian 5:40.90 6:18.77
135 Tiffany Aquilino JR St. Brendan 7:54.25 6:19.40
136 Molly Duggan SO Chiles 5:19.20 6:19.99
137 Sophia Youngberg FR Lincoln 7:36.16 6:20.13
138 Sofia Hollos FR Boca Raton 7:27.28 6:22.29
139 Valeria Castillo SO Gulliver Prep 6:53.43 6:22.80
140 Alex Howell FR Alonso 6:31.02 6:23.35
141 Audry Sauls SO Leon 4:36.20 6:23.61
142 Emelia Huebner SR Seffner Christian 5:19.57 6:25.02
143 Carlson Henry JR Alonso 6:30.86 6:26.99
144 Anne Bannon SR Gulliver Prep 6:09.61 6:33.20
145 Sophia Umana SR Leon 4:43.61 6:33.90
146 Kaitlin Kristian SO Chiles 5:50.69 6:38.51
147 Alyssa Cunningham SO Satellite 7:24.03 6:40.02
148 Paola Ortiz SO St. John Paul Catholic 5:17.99 6:42.51
149 Makenna Jones FR Alonso 7:56.18 6:43.54
150 Tatiana Blanco SO Satellite 7:30.63 6:45.97
151 Abigayle Vannoy JR Lincoln 6:47.95 6:52.07
152 Hannah Flynn SR Chiles 5:53.23 6:55.56
153 Gianna Dunn FR Boca Raton 6:07.93 7:07.82
154 Danielle Malphurs FR Wakulla 8:51.40 7:19.17
155 Sujin vanHoeij FR Lincoln 6:23.73 7:26.19
156 Lauren McCray SR Lincoln 7:00.00 7:31.61
157 Kaylee Sanders SO Wakulla 5:51.59 7:36.61
158 Keely Stapleton FR Wakulla 5:47.59 7:37.35
159 Annalise Milligan FR St. John Paul Catholic 6:15.48 7:37.90
160 Allie Ochoa SR Lincoln 7:40.99 7:40.99
  Skyler Gillett JR Alonso DNF DNF
Girls 1600m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Olivia Fraga JR Lourdes 6:52.70 5:19.92 6:36.70 6:36.70
2 Lindsay Gonzales SR Mandarin 6:45.22 5:21.60 5:18.39 4:36.58
3 Audrey Singletary SR Nease 4:06.72 5:24.62 5:57.09 5:53.84
4 Leila Bata SO Bolles 4:34.87 5:27.22 3:55.60 6:55.57
8 Arlie Rubin SR Plant 4:54.78 5:31.21 6:24.21 6:01.02
9 Maddie Popp SR Bolles 5:31.46 5:31.46 5:38.09 6:51.01
11 Marlie Gonzalez JR Braddock 6:15.18 5:32.01 5:02.13 6:31.78
12 Elyse Carmichael FR Washington (Pensacola) 6:38.85 5:32.37 6:55.47 4:52.49
18 Kaylin Olivarez FR Niceville 5:45.07 5:35.02 6:48.73 5:38.37
19 EV McGowan Sophomore Auburn 4:51.85 5:35.46 5:32.11 4:28.37
51 Kyra Gardner SR Gulliver Prep 4:05.81 5:46.21 4:57.74 6:03.52
60 Isabella Lee FR Bolles 4:55.70 5:47.88 4:59.18 6:15.71
63 Alexis Henderson 8 Bolles 5:37.82 5:48.26 7:29.26 6:12.64
79 Sarah Montague 7 Pine Crest 5:05.24 5:54.93 5:01.69 6:19.78
81 Lexi Roberts SO Niceville 5:44.57 5:55.22 6:30.75 6:27.19
  Skyler Gillett JR Alonso DNF DNF DNF DNF
Girls 1600m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Penelope Markowski SR Plant 4:19.65 5:28.66 5:45.10 5:02.37
6 Gabriela Page FR St. Brendan 3:50.70 5:29.57 6:02.53 7:05.15
10 Kayla Feeney FR Braddock 5:21.77 5:31.72 5:08.50 6:48.02
13 Lillian Koeppel 8 Maclay 6:40.12 5:33.43 6:16.78 7:06.79
14 Estella Bruneau FR Bolles 5:13.56 5:33.57 5:16.90 6:20.27
15 Millie Talmadge Freshman Providence Christian 7:00.58 5:33.79 6:03.84 4:47.06
16 Olivia Rodriguez FR Lourdes 4:04.35 5:34.72 4:21.09 6:04.85
17 Delaney Booth SR St. Petersburg 6:58.75 5:35.00 5:31.65 4:04.55
20 GIULIANNA RIVERO JR Doral Academy 5:25.84 5:35.91 5:09.04 4:58.96
21 Jaade McBride SO George Jenkins 6:51.21 5:37.05 4:12.79 7:18.17
22 Margaret Malizia SR Plant 7:08.68 5:37.54 5:30.79 5:57.80
24 Hannah Kasper SO Calvary Christian (Clr) 7:15.53 5:37.62 6:24.89 4:09.84
27 Paola Garcia JR Lourdes 7:21.00 5:39.23 6:57.26 5:22.27
29 Hailey Marston SR Lakewood Ranch 5:36.13 5:39.52 7:01.01 7:11.19
31 Katie Thompson JR Fleming Island 5:39.96 5:39.96 6:41.16 6:30.96
32 Ella Mickler JR Bolles 6:45.07 5:40.39 7:15.70 6:11.03
34 Kylie Stephens JR Berkeley Prep 4:19.34 5:41.23 5:41.23 5:24.17
40 Merritt Smith SR Calvary Christian (Clr) 4:35.15 5:43.93 7:06.48 4:52.34
69 Katelyn Sadorf SO Spanish River 7:30.85 5:49.49 4:43.09 5:25.03
95 Jazmine Trotz FR Braddock 5:22.30 5:58.11 7:09.74 6:58.99
106 Madison Manucy SR Nease 7:41.26 6:03.19 5:45.03 5:01.45
132 Emily McDermott SO Berkeley Prep 5:52.97 6:15.50 6:56.81 6:00.48
Girls 1600m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Deanna Bottino SR Choctawhatchee 5:30.75
23 Niya Coleman JR Florida High 5:37.54
30 Nathalia Mallo JR Alonso 5:39.86
33 Meia Popp SO Bolles 5:41.16
35 Caroline Couch 8 Maclay 5:41.56
37 Kate McMahon FR Niceville 5:43.42
41 Tanya Pach JR American Heritage (DB) 5:44.15
43 Riley Johnston JR Niceville 5:44.49
47 Alyssa Cooper SR Chiles 5:45.54
49 Nishi Bhanderi 8 Maclay 5:46.09
53 Payton Thumm FR Maclay 5:46.58
58 Lila Feeley FR Pine Crest 5:47.60
61 Clara Alford SR Wakulla 5:47.98
64 Isabella Hutchins SO Bishop Kenny 5:48.38
73 Kaitlyn Scherer JR Fleming Island 5:53.45
76 Katherine Mueller JR Nease 5:54.08
89 Michaela Lang 7 Pine Crest 5:57.35
93 Natalie Nesmith JR Montverde Academy 5:57.74
96 Savannah Blau SO American Heritage (DB) 5:58.63
104 Kaitlyn Frost SR Bishop Snyder 6:03.00
105 Jayci Brauman SR Montverde Academy 6:03.03
Girls 1600m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Hailey Holtery SO Niceville 5:39.50
36 Reese Scott SO Fleming Island 5:43.37
38 Andrea Comas-Sanchez SO Lourdes 5:43.53
39 Mackenzie Thompson FR Satellite 5:43.74
42 Katherine Fisher FR Plant 5:44.44
46 Ashley Eagan SR St. Petersburg 5:45.50
54 Kristin Keyser JR Plant 5:46.62
55 Shaye Coyle SO Satellite 5:46.86
56 Kaylee Kraver SR Satellite 5:47.09
57 Veronica Roca JR Niceville 5:47.40
59 Lauryn Cooper SO Niceville 5:47.69
62 Charlotte Carley JR Lemon Bay 5:48.09
66 NyAshia Wright FR Lincoln 5:48.99
68 Frances Van Looveren JR Plant 5:49.27
83 Sophia Dedmore SR Niceville 5:55.72
92 Emily Loftin 8 Bolles 5:57.67
97 Amelia Chapman JR West Orange 5:59.02
109 Maya McKenzie SR Satellite 6:03.58
112 Margaret Doolittle FR St. Petersburg 6:03.89
113 Kate Pollard JR Plant 6:04.10
Girls 1600m Run High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
25 Olivia Avny JR Pine Crest 5:58.86 4:07.14 4:27.45 6:53.02 5:38.54 5:41.93
26 Ryann McLeod FR Plant 4:34.72 6:02.91 4:14.37 4:34.72 5:39.16 7:20.91
44 Ashley Silva SR American Heritage (DB) 6:46.69 4:08.15 7:28.05 4:08.15 5:44.65 5:20.53
48 Davis Johnson SO Bishop Kenny 5:31.79 6:34.00 5:55.98 5:11.05 5:45.61 7:29.30
49 Olivia Lambert JR Lourdes 6:10.32 6:48.39 6:31.09 4:50.72 5:46.09 4:29.95
52 Lauren Schaudel SR Fleming Island 5:18.66 5:25.59 7:19.89 6:31.40 5:46.37 4:12.85
65 Sierra Markle SO Satellite 6:13.42 5:07.12 4:35.71 5:14.10 5:48.99 4:04.30
70 Madelyn Gortemoller SR Port St. Joe 4:19.75 4:40.81 5:19.42 6:29.63 5:51.01 4:58.36
71 Aurora Clark FR Plant 5:54.88 4:37.58 6:33.53 5:02.17 5:51.36 5:16.23
72 Hannah Jacobs Freshman Providence Christian 4:31.38 4:41.96 6:45.31 5:17.20 5:52.44 7:09.98
75 Aleah Henley SR Lincoln 6:15.10 6:18.63 6:29.25 6:29.25 5:53.86 4:21.86
77 Malia Palenik SR Nease 6:29.95 5:47.41 6:01.59 4:25.88 5:54.50 5:15.51
88 Autumn Kloth SR Lake Wales 4:59.72 6:46.77 4:52.59 7:18.88 5:56.81 5:49.68
91 Ac Farris Sophomore Providence Christian 5:32.55 4:21.04 5:21.83 4:38.92 5:57.58 7:26.98
102 Lindsey Trent SR Bishop Kenny 6:35.30 4:35.63 7:33.33 5:59.04 6:02.66 6:35.30
116 Cailey Green JR Nease 5:43.27 4:44.84 6:16.14 5:50.58 6:05.18 4:33.89
118 Grace Boatright JR George Jenkins 5:21.99 4:34.42 6:53.46 5:47.60 6:05.89 5:03.69
119 Raina Byerly SO West Orange 7:57.03 6:47.31 5:41.26 6:36.30 6:06.94 7:42.35
123 Emily Stevenson 8 Bolles 7:49.82 7:16.52 4:37.45 4:22.65 6:09.93 5:03.35
128 Victoria Gorelik SO Nease 4:39.21 6:38.33 7:37.90 5:57.38 6:12.27 5:31.32
129 Brylie Kilgore JR Choctawhatchee 4:42.99 5:09.05 6:01.18 4:31.82 6:12.35 6:34.70
144 Anne Bannon SR Gulliver Prep 8:15.44 7:12.52 5:02.77 4:58.84 6:33.20 8:15.44
Girls 1600m Run High School Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
45 Sofia Petrucelli JR Bolles 7:00.97 5:27.80 4:39.49 5:45.05 6:33.36
67 Kishma Fleurigene FR American Heritage (DB) 7:19.90 4:11.37 7:26.88 5:49.12 6:24.04
78 Caro Timiraos SO Lourdes 6:23.14 5:15.74 5:33.48 5:54.76 4:08.34
80 Maureen McDonald SO Nease 7:06.02 7:27.32 6:12.76 5:55.01 6:23.41
82 Madi Sims FR Leon 7:38.60 5:02.18 5:48.39 5:55.50 5:51.95
84 Rachel Fernandez SR St. Brendan 4:30.76 7:28.89 4:16.51 5:56.26 7:32.45
85 Claire Worley 8 Bolles 7:15.02 6:32.23 7:07.89 5:56.57 4:45.26
86 Arianna Vializ JR Mandarin 6:14.51 5:13.87 6:03.81 5:56.67 4:09.67
87 Diora DeMarse SO Plant 5:13.97 5:13.97 6:03.92 5:56.78 6:00.35
94 Amelia Edgar SO Plant 4:49.79 7:37.94 5:50.61 5:57.76 6:58.58
98 Paola Montejo SR St. Brendan 5:03.23 7:16.79 7:31.23 6:00.98 7:31.23
99 Emma Supple FR Pine Crest 5:32.37 4:52.63 4:56.25 6:01.27 6:08.50
101 Genevieve Ernest SR Mandarin 6:41.66 4:27.77 7:32.32 6:01.85 4:24.15
103 Lane Morales 8 Bolles 7:07.98 4:42.90 6:24.46 6:02.69 6:49.84
107 Taylor Pfeifer SO Wakulla 4:28.80 5:41.45 6:54.10 6:03.24 5:48.71
110 Lilly Moore SR Bolles 4:25.59 4:21.95 6:25.64 6:03.81 5:23.79
111 Leah Keller SO Florida High 7:05.70 5:01.99 4:25.61 6:03.84 6:07.48
114 Juliette Heckman SO Leon 7:24.63 4:40.63 4:33.34 6:04.45 5:53.52
115 Sophia Dicus FR Plant 5:50.47 5:35.87 5:57.77 6:05.07 6:48.88
125 Tommie Bost SO St. Francis 6:48.98 7:00.14 5:38.34 6:11.80 5:49.50
126 Caroline Wilson FR Plant 6:15.54 5:27.21 5:16.05 6:11.82 6:34.13
131 Alessandra Di Mise FR Gulliver Prep 4:44.81 6:22.25 8:03.43 6:14.75 4:59.80
Girls 1600m Run High School Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
90 Drew Dillon JR Mandarin 4:56.67 5:57.43 5:35.99
100 Kendall Wampler FR Nease 5:46.86 6:01.31 6:51.90
108 Aza Hampton FR Lincoln 5:34.27 6:03.33 7:52.33
117 Leila Gonzalez SR St. Brendan 4:37.97 6:05.75 4:16.03
120 Anna Voils JR Nease 7:13.87 6:07.68 6:18.71
121 Ryleigh Gunter 8 Florida High 5:46.91 6:09.05 4:33.10
122 Elizabeth McMahon JR Niceville 6:20.24 6:09.16 5:02.72
124 Erica Tateishi SR George Jenkins 7:28.43 6:10.60 5:29.84
127 Leah Boutwell 7 Florida High 4:50.24 6:12.10 6:00.94
130 Andrea Andino SR St. Brendan 6:43.88 6:13.96 6:10.22
134 Emily Love Junior Providence Christian 5:14.38 6:18.77 6:41.50
135 Tiffany Aquilino JR St. Brendan 5:41.46 6:19.40 6:45.96
136 Molly Duggan SO Chiles 7:51.19 6:19.99 7:24.59
138 Sofia Hollos FR Boca Raton 5:32.60 6:22.29 5:24.95
139 Valeria Castillo SO Gulliver Prep 7:08.74 6:22.80 6:18.98
140 Alex Howell FR Alonso 5:14.35 6:23.35 7:01.69
141 Audry Sauls SO Leon 6:00.60 6:23.61 6:46.63
142 Emelia Huebner SR Seffner Christian 5:50.37 6:25.02 6:40.42
143 Carlson Henry JR Alonso 4:42.51 6:26.99 5:01.86
146 Kaitlin Kristian SO Chiles 5:34.75 6:38.51 6:30.54
151 Abigayle Vannoy JR Lincoln 7:25.04 6:52.07 8:22.73
152 Hannah Flynn SR Chiles 8:43.61 6:55.56 5:49.07
Girls 1600m Run High School Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
74 Hayley Boyle JR Choctawhatchee 5:43.02 5:04.12 5:53.62 6:07.77 6:14.84 7:25.57 6:53.74
133 Maria Ortiz FR Alonso 5:02.27 5:55.16 6:17.83 7:14.51 5:13.60 7:44.73 4:28.26
137 Sophia Youngberg FR Lincoln 8:06.57 5:07.91 6:20.13 6:39.14 5:04.11 7:51.37 6:46.74
145 Sophia Umana SR Leon 7:48.74 8:28.14 6:33.90 7:29.05 4:55.43 4:59.37 4:51.49
147 Alyssa Cunningham SO Satellite 8:24.03 6:08.02 6:40.02 6:08.02 4:44.02 7:40.03 7:36.03
148 Paola Ortiz SO St. John Paul Catholic 5:50.19 5:09.94 6:42.51 7:42.89 4:53.84 6:14.34 8:43.27
149 Makenna Jones FR Alonso 5:55.12 4:42.48 6:43.54 8:12.32 5:34.94 5:51.08 7:56.18
150 Tatiana Blanco SO Satellite 8:07.17 7:54.99 6:45.97 4:44.18 4:56.36 7:42.81 5:08.54
153 Gianna Dunn FR Boca Raton 8:03.44 5:25.15 7:07.82 7:20.66 6:33.60 7:50.61 6:59.27
154 Danielle Malphurs FR Wakulla 9:13.36 7:27.96 7:19.17 7:32.35 8:20.66 8:20.66 8:47.01
155 Sujin vanHoeij FR Lincoln 7:26.19 9:04.36 7:26.19 8:28.66 5:25.72 5:39.11 6:23.73
156 Lauren McCray SR Lincoln 8:16.78 6:14.84 7:31.61 8:25.81 6:32.90 9:47.10 5:43.23
157 Kaylee Sanders SO Wakulla 9:21.63 7:09.22 7:36.61 6:28.12 7:09.22 5:28.76 8:08.58
158 Keely Stapleton FR Wakulla 9:22.54 7:00.77 7:37.35 9:13.40 8:59.68 8:45.96 9:08.82
159 Annalise Milligan FR St. John Paul Catholic 9:55.27 7:33.32 7:37.90 5:43.43 6:38.38 7:24.17 7:10.43
160 Allie Ochoa SR Lincoln 6:04.19 9:08.58 7:40.99 5:59.58 8:27.09 7:27.16 5:36.53