February 24, 2022
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Layla Haynes JR IMG Academy 2:13.06 10
2 Lia Ganley SR IMG Academy 2:26.97 8
3 Ella Menke JR Sarasota 2:28.60 6
4 Abigail Clements JR Osceola (Seminole) 2:30.22 5
5 Indy Grajalez FR Sarasota 2:32.59 4
6 Reyna Simpson JR George Steinbrenner 2:32.76 3
7 Anna Breede SR George Steinbrenner 2:33.39 2
8 Alexa Revello SR River Ridge 2:33.68 1
9 Julia Tripp JR Osceola (Seminole) 2:33.78 -
10 Mia Andreae JR IMG Academy 2:33.94 -
11 Izzy Surace SO East Lake 2:34.57 -
12 Kennedy Downey JR Osceola (Seminole) 2:35.92 -
13 Vanessa Galiano SR East Lake 2:39.24 -
14 Genavieve Newton JR Mitchell 2:41.15 -
15 Lexy Santiago FR Sunlake 2:41.27 -
16 Brooke Hineman SR George Steinbrenner 2:43.04 -
17 Sailor Mahoney SO Osceola (Seminole) 2:44.38 -
18 Jessica Erwin JR Mitchell 2:44.87 -
19 Abigail Williams SO Sunlake 2:45.58 -
20 Grace Daughtrey JR George Steinbrenner 2:48.11 -
21 Annie Winborn JR Sunlake 2:49.04 -
22 Keeley Yarbrough FR Sunlake 2:57.82 -
23 Makenna Jones FR Alonso 2:58.13 -
24 Alex Howell FR Alonso 2:59.92 -
25 Kammy Enerson FR River Ridge 3:01.98 -
26 Kenza Attallah FR Alonso 3:03.48 -
27 Angelina Comiskey FR River Ridge 3:04.41 -
28 Sara Medina SO Gulf 3:10.91 -
29 Lauren Fornshell SR Clearwater 3:11.83 -
30 Bayley Wisniewski FR Tarpon Springs 3:13.55 -
31 Karley Rush SO Mitchell 3:16.07 -
32 Kara Harris SO Clearwater 3:29.26 -
33 Sophia Lovan FR Tarpon Springs 3:52.71 -
34 Kiersten Ferguson SO Mitchell 4:08.02 -
  Halie Musco SO Tarpon Springs DNF -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Brooke Hineman SR George Steinbrenner 2:43.04 -
17 Sailor Mahoney SO Osceola (Seminole) 2:44.38 -
22 Keeley Yarbrough FR Sunlake 2:57.82 -
23 Makenna Jones FR Alonso 2:58.13 -
24 Alex Howell FR Alonso 2:59.92 -
26 Kenza Attallah FR Alonso 3:03.48 -
28 Sara Medina SO Gulf 3:10.91 -
30 Bayley Wisniewski FR Tarpon Springs 3:13.55 -
31 Karley Rush SO Mitchell 3:16.07 -
32 Kara Harris SO Clearwater 3:29.26 -
34 Kiersten Ferguson SO Mitchell 4:08.02 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Vanessa Galiano SR East Lake 2:39.24 -
14 Genavieve Newton JR Mitchell 2:41.15 -
15 Lexy Santiago FR Sunlake 2:41.27 -
18 Jessica Erwin JR Mitchell 2:44.87 -
19 Abigail Williams SO Sunlake 2:45.58 -
20 Grace Daughtrey JR George Steinbrenner 2:48.11 -
21 Annie Winborn JR Sunlake 2:49.04 -
25 Kammy Enerson FR River Ridge 3:01.98 -
27 Angelina Comiskey FR River Ridge 3:04.41 -
29 Lauren Fornshell SR Clearwater 3:11.83 -
33 Sophia Lovan FR Tarpon Springs 3:52.71 -
  Halie Musco SO Tarpon Springs DNF -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Layla Haynes JR IMG Academy 2:13.06 10
2 Lia Ganley SR IMG Academy 2:26.97 8
3 Ella Menke JR Sarasota 2:28.60 6
4 Abigail Clements JR Osceola (Seminole) 2:30.22 5
5 Indy Grajalez FR Sarasota 2:32.59 4
6 Reyna Simpson JR George Steinbrenner 2:32.76 3
7 Anna Breede SR George Steinbrenner 2:33.39 2
8 Alexa Revello SR River Ridge 2:33.68 1
9 Julia Tripp JR Osceola (Seminole) 2:33.78 -
10 Mia Andreae JR IMG Academy 2:33.94 -
11 Izzy Surace SO East Lake 2:34.57 -
12 Kennedy Downey JR Osceola (Seminole) 2:35.92 -