February 22, 2020
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Thomas Weiler SR South Fork 4:23.09 10
2 Anderson Denton SR Lake Wales 4:26.00 8
3 Zach Cloud SR St. Cloud 4:29.14 6
4 Ladarius Tellis JR Lake Wales 4:34.50 5
5 John-Anthony Hernandez SR St. Cloud 4:34.85 4
6 Robbie Naberhaus JR Viera 4:37.45 3
7 Michael Toppi SO Viera 4:38.77 2
8 Adam Berriz Junior Dr. Phillips 4:41.16 1
9 Kai Cheatham Senior Cocoa Beach 4:41.87 -
10 Cole Piotrowski JR IMG Academy 4:41.99 -
11 Adolfo Castro SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:42.16 -
12 Landon Morales SO Lake Wales 4:42.27 -
13 Harrison Graham JR IMG Academy 4:42.42 -
14 Izaiah Burgos SR Timber Creek 4:43.48 -
15 Cameron Raney FR Viera 4:48.18 -
16 Aidan Cuddy JR St. Cloud 4:49.61 -
17 Ricardo Ortiz JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:51.30 -
18 Cade Whitaker SR Rockledge 4:51.73 -
19 Stephen Romer JR Harmony 4:52.61 -
20 Kobe Latimer SR IMG Academy 4:52.83 -
21 Henson Lis FR Dr. Phillips 4:55.59 -
22 Joel Jean FR Harmony 4:56.05 -
23 Conner Yi SO Harmony 4:56.21 -
24 Pierce Barron SR Timber Creek 4:57.96 -
25 Eduardo Barragan SO South Fork 4:59.77 -
26 Kyle Stromberg SR Seminole (Sanford) 5:00.00 -
27 Caleb Bonell Junior Cocoa Beach 5:00.42 -
28 Nolan Wood FR Winter Park 5:01.50 -
29 Aaron McClure JR Colonial 5:01.66 -
30 Joshua Gorman JR South Fork 5:04.57 -
31 Antonio Caro FR Liberty 5:05.68 -
32 Erick Portillo SR Cypress Creek 5:06.20 -
33 Darwin Ge SR Melbourne 5:06.56 -
34 Hunter Bergstrom SR Melbourne 5:08.63 -
35 Johan Camacho FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:08.95 -
36 Jose Mendoza SR Winter Park 5:09.44 -
37 Caleb Nunn SO Lake Nona 5:11.44 -
38 Yadriel Torres Mercado FR Cypress Creek 5:14.08 -
39 Griffin Hallemeier SO Winter Park 5:14.12 -
40 Daniel Manzella   Dr. Phillips 5:15.89 -
41 Mario Harris SR Osceola (Kissimmee) 5:16.29 -
42 Ashton Lopez SO Ridge Community 5:16.60 -
43 Maxwell Frederic SR New Dimensions 5:16.65 -
44 Owen Fletcher SR Lake Nona 5:17.48 -
45 Jack Sangmeister JR Lake Nona 5:17.55 -
46 Glord Kyle Garces FR East River 5:19.75 -
47 Eduardo Rojas SO Colonial 5:23.07 -
48 Steve Shi JR Rockledge 5:23.48 -
49 Alejandro Feliciano FR Kathleen 5:35.92 -
50 Ethan Heise SO Melbourne 5:37.73 -
51 Luis Saldarriaga SR Colonial 5:37.88 -
52 Efa Casey FR East River 5:38.50 -
53 Russell Cowan FR Space Coast 5:39.86 -
54 Aidan Kelly FR Cocoa Beach 5:41.76 -
55 Armando Ruiz-Feliz JR New Dimensions 5:43.06 -
56 Hector Martinez SR Osceola (Kissimmee) 5:44.10 -
57 Xavier Cruz FR Ridge Community 5:47.42 -
58 Anthony Gonzalez FR Osceola (Kissimmee) 5:50.64 -
59 Elijah Brown SO Bartow 5:51.31 -
60 Travis Davis SO Space Coast 5:54.01 -
61 Michael Hanlin FR East River 5:54.31 -
62 Carlos Viera JR Kathleen 5:55.63 -
63 Gadiel Medina Pena JR Ridge Community 6:05.52 -
64 Jose Aponte Bas FR New Dimensions 7:10.46 -
  Aiden Sico SO Timber Creek DNS   
  Jordan Charles FR Bartow DNS   
  Jonathan Fregoso SO Kathleen DNS   
  Jerry Raymond FR Liberty DNS   
  Calvin Eugene FR Liberty DNS   
  Tai Bailey FR Seminole (Sanford) DNS   
  Isaiah Hudson FR Bartow DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Thomas Weiler SR South Fork 4:23.09 10
2 Anderson Denton SR Lake Wales 4:26.00 8
3 Zach Cloud SR St. Cloud 4:29.14 6
4 Ladarius Tellis JR Lake Wales 4:34.50 5
5 John-Anthony Hernandez SR St. Cloud 4:34.85 4
6 Robbie Naberhaus JR Viera 4:37.45 3
7 Michael Toppi SO Viera 4:38.77 2
8 Adam Berriz Junior Dr. Phillips 4:41.16 1
9 Kai Cheatham Senior Cocoa Beach 4:41.87 -
10 Cole Piotrowski JR IMG Academy 4:41.99 -
11 Adolfo Castro SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:42.16 -
12 Landon Morales SO Lake Wales 4:42.27 -
13 Harrison Graham JR IMG Academy 4:42.42 -
14 Izaiah Burgos SR Timber Creek 4:43.48 -
15 Cameron Raney FR Viera 4:48.18 -
19 Stephen Romer JR Harmony 4:52.61 -
21 Henson Lis FR Dr. Phillips 4:55.59 -
24 Pierce Barron SR Timber Creek 4:57.96 -
25 Eduardo Barragan SO South Fork 4:59.77 -
27 Caleb Bonell Junior Cocoa Beach 5:00.42 -
30 Joshua Gorman JR South Fork 5:04.57 -
42 Ashton Lopez SO Ridge Community 5:16.60 -
43 Maxwell Frederic SR New Dimensions 5:16.65 -
  Aiden Sico SO Timber Creek DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Aidan Cuddy JR St. Cloud 4:49.61 -
17 Ricardo Ortiz JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:51.30 -
20 Kobe Latimer SR IMG Academy 4:52.83 -
22 Joel Jean FR Harmony 4:56.05 -
23 Conner Yi SO Harmony 4:56.21 -
26 Kyle Stromberg SR Seminole (Sanford) 5:00.00 -
28 Nolan Wood FR Winter Park 5:01.50 -
31 Antonio Caro FR Liberty 5:05.68 -
32 Erick Portillo SR Cypress Creek 5:06.20 -
33 Darwin Ge SR Melbourne 5:06.56 -
34 Hunter Bergstrom SR Melbourne 5:08.63 -
35 Johan Camacho FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:08.95 -
36 Jose Mendoza SR Winter Park 5:09.44 -
37 Caleb Nunn SO Lake Nona 5:11.44 -
38 Yadriel Torres Mercado FR Cypress Creek 5:14.08 -
39 Griffin Hallemeier SO Winter Park 5:14.12 -
40 Daniel Manzella   Dr. Phillips 5:15.89 -
41 Mario Harris SR Osceola (Kissimmee) 5:16.29 -
44 Owen Fletcher SR Lake Nona 5:17.48 -
45 Jack Sangmeister JR Lake Nona 5:17.55 -
47 Eduardo Rojas SO Colonial 5:23.07 -
55 Armando Ruiz-Feliz JR New Dimensions 5:43.06 -
59 Elijah Brown SO Bartow 5:51.31 -
  Tai Bailey FR Seminole (Sanford) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Cade Whitaker SR Rockledge 4:51.73 -
29 Aaron McClure JR Colonial 5:01.66 -
46 Glord Kyle Garces FR East River 5:19.75 -
48 Steve Shi JR Rockledge 5:23.48 -
49 Alejandro Feliciano FR Kathleen 5:35.92 -
50 Ethan Heise SO Melbourne 5:37.73 -
51 Luis Saldarriaga SR Colonial 5:37.88 -
52 Efa Casey FR East River 5:38.50 -
53 Russell Cowan FR Space Coast 5:39.86 -
54 Aidan Kelly FR Cocoa Beach 5:41.76 -
56 Hector Martinez SR Osceola (Kissimmee) 5:44.10 -
57 Xavier Cruz FR Ridge Community 5:47.42 -
58 Anthony Gonzalez FR Osceola (Kissimmee) 5:50.64 -
60 Travis Davis SO Space Coast 5:54.01 -
61 Michael Hanlin FR East River 5:54.31 -
62 Carlos Viera JR Kathleen 5:55.63 -
63 Gadiel Medina Pena JR Ridge Community 6:05.52 -
64 Jose Aponte Bas FR New Dimensions 7:10.46 -
  Isaiah Hudson FR Bartow DNS   
  Jerry Raymond FR Liberty DNS   
  Jonathan Fregoso SO Kathleen DNS   
  Calvin Eugene FR Liberty DNS   
  Jordan Charles FR Bartow DNS