March 28-30, 2019
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Girls 4,000m Distance Medley High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Chiles Caitlin Wilkey, Olivia Miller, Alyson Churchill, Emily Culley 12:06.99
2 Lake Brantley Chloe Hyde, Anya Spragg, Jordan Stevens, Ashley Klingenberg 12:10.56
3 Sarasota Isabelle Jester, Janel Mitchell, Carolina Titus, Marissa Kempf 12:50.32
4 Cin. Princeton Keniya Dexter, Madison Jenkins, Kennia Dexter, Maria Kaylor 12:51.80
5 Naples Zoe Dantonio, Jillian Dempsey, Dayna Dorestin, Merlica Faustin 12:51.81
6 Bolles Elizabeth Csikai, Maxine Montoya, Rebecca Duffy, Abigail Witt 12:54.25
7 FAU High Maisha Atkinson, Nora El Abbar, Chloe Dohler, Cydni Turner 12:55.47
8 St. Thomas Aquinas Nicohl Torres-Santos, Jaziah Ochoa, Faith Wallace, Brittney Chatfield 12:59.19
9 Fort Walton Beach Jensen Shonk, Raeven Byrd, Mikayla Hewitt, Kambry Smith 13:00.67
10 Tavares Alaijah Buie, Adriana Montalvo, Savannah Schwab, Chablis Shreffler 13:01.14
11 Trinity Prep Hannah Miller, Alaina Pisello, Taitem Turbyfill, Lucy Albright 13:10.42
12 Dwyer Lily Gallagher, Holly Cassels, Niah Pierre, Emma Cavendish 13:10.46
13 Pine Crest Sierra Stocker, Libby Torregrosa, Lorrie Axelrod, Cassie Lawlor 13:13.38
14 Dr. Phillips Zoe Alexander, Roxanne Deisseroth, Amber He, Jasmine Little 13:14.42
15 Lake Mary Sofia Lantz, Isabelle Kadzban, Lyra Winn, Christina Labrato 13:18.88
16 Buchholz Allison Drummond, Glenna Li, Esther Loosli, Taylor Veatch 13:20.13
17 Montverde Academy Ryleigh Sperry, Jayci Brauman, Zarrah Barbaza, Karah White 13:20.95
18 South Fork Paige Gearhart, Hannah Martin, Madeline Weiler, Taylor Sesta 13:22.94
19 Lake Minneola Elena Caldwell, Ellie Kunze, Cadi Rowe, Lauren Brosonski 13:23.61
20 Gainesville Brooke Bedson, Ani Veltcheva, Safi Chalfin-Smith, Susie Ryan 13:28.03
21 Gulf Coast Kennedy Callis, Sage Fitzgerald, Olivia Lamontagne, Camille Strackbein 13:31.04
22 Venice Hannah Luff, Jennifer Lukowski, Savannah James, Gabby La Rock 13:41.26
23 Seminole Meagan Bradley, Katherine Repka, Angelina Haywood, Julia Doyle 13:49.93
24 Celebration Reema Ismail, Tava Goerner, Willow Speiser, Gabriella Macedo 13:51.93
25 Spruce Creek Rachel Annesi, Payton Megge, Karlee Piccola, Rachel Wheatley 14:02.68
26 St. Petersburg Emma Haraminac, Kimora Early, Ava Abrahams, Hannah Davis 14:04.84
27 Martin County Ellen Diez, Anna Tullidge, Katherine Radcliff, Gina Fuca 14:07.32
28 Bartram Trail Marta Miles, Maggie Solloway, Elizabeth Camp, Andrea Butler 14:14.11
29 Master's Academy (Oviedo) Lilly Jacobus, Martha Tanner, Grace Messemer, Ava Wyant 14:22.18
30 Nease Morganne Percevault, Susan Mago, Peyton Crevasse, Madison Manucy 14:25.68
31 Lecanto Samantha Prinner, Jordan Prinner, Celine D'Anna, Madison Weaver 15:00.99
32 Fort Lauderdale Melissa Pearson, Amelia Turner, Kianna Fleek, Holly Spitler 15:09.61
Girls 4,000m Distance Medley High School Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Chiles Wilkey, Miller, Churchill, Culley 12:06.99 8:28.90 15:01.47 12:36.07 15:01.47 9:41.60
2 Lake Brantley Hyde, Spragg, Stevens, Klingenberg 12:10.56 9:07.92 15:05.90 9:00.62 9:44.45 14:36.68
3 Sarasota Jester, Mitchell, Titus, Kempf 12:50.32 14:15.06 14:15.06 13:05.73 9:45.45 16:10.61
4 Cin. Princeton Dexter, Jenkins, Dexter, Kaylor 12:51.80 12:44.09 10:56.03 11:26.91 10:32.88 9:54.29
5 Naples Dantonio, Dempsey, Dorestin, Faustin 12:51.81 15:26.18 15:10.74 12:05.51 16:04.77 16:20.20
6 Bolles Csikai, Montoya, Duffy, Witt 12:54.25 16:46.53 11:36.83 10:42.63 13:17.48 16:46.53
7 FAU High Atkinson, El Abbar, Dohler, Turner 12:55.47 12:55.47 14:13.02 14:59.55 9:49.36 16:24.85
9 Fort Walton Beach Shonk, Byrd, Hewitt, Smith 13:00.67 14:34.35 10:24.54 15:44.61 13:39.71 14:18.74
10 Tavares Buie, Montalvo, Schwab, Shreffler 13:01.14 9:22.42 16:08.62 16:24.24 12:14.28 12:22.09
12 Dwyer Gallagher, Cassels, Pierre, Cavendish 13:10.46 15:40.65 16:12.27 16:59.70 15:40.65 11:51.42
13 Pine Crest Stocker, Torregrosa, Axelrod, Lawlor 13:13.38 15:28.26 11:54.05 10:34.71 15:59.99 10:26.77
15 Lake Mary Lantz, Kadzban, Winn, Labrato 13:18.88 13:50.84 14:06.82 11:35.03 10:15.14 16:14.64
19 Lake Minneola Caldwell, Kunze, Rowe, Brosonski 13:23.61 11:15.04 14:35.94 10:10.75 12:03.25 9:38.60
21 Gulf Coast Callis, Fitzgerald, Lamontagne, Strackbein 13:31.04 17:01.91 11:37.50 12:34.27 12:34.27 12:34.27
26 St. Petersburg Haraminac, Early, Abrahams, Davis 14:04.84 13:05.71 16:45.36 13:05.71 10:08.29 17:10.71
30 Nease Percevault, Mago, Crevasse, Manucy 14:25.68 15:17.62 12:24.49 11:23.89 15:34.94 11:06.58
Girls 4,000m Distance Medley High School Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
8 St. Thomas Aquinas Torres-Santos, Ochoa, Wallace, Chatfield 13:38.15 12:20.23 12:59.19
11 Trinity Prep Miller, Pisello, Turbyfill, Albright 16:51.74 12:07.19 13:10.42
14 Dr. Phillips Alexander, Deisseroth, He, Little 13:46.20 11:15.26 13:14.42
16 Buchholz Drummond, Li, Loosli, Veatch 12:24.12 15:36.16 13:20.13
17 Montverde Academy Sperry, Brauman, Barbaza, White 14:41.05 14:25.03 13:20.95
18 South Fork Gearhart, Martin, Weiler, Sesta 15:15.36 15:23.39 13:22.94
20 Gainesville Bedson, Veltcheva, Chalfin-Smith, Ryan 11:51.07 12:23.39 13:28.03
22 Venice Luff, Lukowski, James, La Rock 12:02.71 12:51.99 13:41.26
23 Seminole Bradley, Repka, Haywood, Doyle 10:05.85 12:26.94 13:49.93
24 Celebration Ismail, Goerner, Speiser, Macedo 10:48.91 15:15.13 13:51.93
25 Spruce Creek Annesi, Megge, Piccola, Wheatley 17:16.50 13:45.83 14:02.68
27 Martin County Diez, Tullidge, Radcliff, Fuca 14:24.27 15:23.58 14:07.32
28 Bartram Trail Miles, Solloway, Camp, Butler 14:56.82 18:13.26 14:14.11
29 Master's Academy (Oviedo) Jacobus, Tanner, Messemer, Wyant 17:49.11 15:22.54 14:22.18
31 Lecanto Prinner, Prinner, D'Anna, Weaver 14:24.95 18:10.20 15:00.99
32 Fort Lauderdale Pearson, Turner, Fleek, Spitler 12:07.69 19:06.11 15:09.61