February 8, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gabriel Montague SO Satellite 4:24.10
2 John Sorensen SR Fernandina Beach 4:29.53
3 Justin Wilson FR Satellite 4:31.02
4 Trent Shackelford SR Lake Brantley 4:31.48
5 Josh Stern SO Satellite 4:34.38
6 Kobe Thompson SR Satellite 4:42.78
7 Nathaniel Basford JR Satellite 4:44.88
8 Luke Dickinson JR Satellite 4:45.81
9 Joshua Matzner JR Dr. Phillips 4:51.67
10 Riley Dean SR Fernandina Beach 4:51.95
11 Connor Reckenwald JR Flagler Palm Coast 4:52.48
12 Matthew Lester JR Lake Brantley 4:55.93
13 Peter Hopfe FR First Baptist (Bunnell) 4:56.96
14 Caden Kwiatkowski SO Fernandina Beach 4:57.36
15 Thurman Lincoln SR Buchholz 4:58.97
16 Alexander Barneski SO Flagler Palm Coast 5:01.26
17 Christopher Hardigree SR Flagler Palm Coast 5:01.92
18 Riley Salmon SR Fernandina Beach 5:07.01
19 Joshua Hyde JR Flagler Palm Coast 5:08.63
20 John Koerth SR Lake Brantley 5:09.65
21 Jonathan Pritt SO Buchholz 5:12.21
22 Ilyas Semlali SO Dr. Phillips 5:12.75
23 Adam Yche SO Dr. Phillips 5:13.50
24 Sean Gilliam FR Flagler Palm Coast 5:15.00
25 Damon Perez JR Dr. Phillips 5:15.24
26 Wrigley Longstreet FR Buchholz 5:15.45
27 Marshall Copeland SR Lake Brantley 5:16.98
28 Brant Mountain SO Buchholz 5:17.77
29 Eduardo Lopez JR Flagler Palm Coast 5:18.46
30 Jacquel Dean JR Dr. Phillips 5:21.71
31 Chandler Bare JR University (OC) 5:22.38
32 Benjamin Parry SO University (OC) 5:25.36
33 Carlos Segura FR Buchholz 5:27.10
34 Landon Gonzalez FR Flagler Palm Coast 5:32.39
35 Trenton Edly SR University (OC) 5:33.65
36 Jacob Dillon SR University (OC) 5:39.14
37 Michael Aiello SO Flagler Palm Coast 5:39.42
38 Joshua Faulkner JR Paxon 5:42.04
39 Connor Barry SO Paxon 5:52.68
40 Alfonso De Castro JR University (OC) 5:52.80
41 Brad Cordoma FR Flagler Palm Coast 5:57.29
42 Alexander Miller FR Paxon 6:05.16
43 LC Bogard IV FR Paxon 6:08.64
44 Joseph Keim SR University (OC) 6:09.42
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gabriel Montague SO Satellite 4:24.10
2 John Sorensen SR Fernandina Beach 4:29.53
3 Justin Wilson FR Satellite 4:31.02
4 Trent Shackelford SR Lake Brantley 4:31.48
5 Josh Stern SO Satellite 4:34.38
6 Kobe Thompson SR Satellite 4:42.78
7 Nathaniel Basford JR Satellite 4:44.88
8 Luke Dickinson JR Satellite 4:45.81
9 Joshua Matzner JR Dr. Phillips 4:51.67
10 Riley Dean SR Fernandina Beach 4:51.95
11 Connor Reckenwald JR Flagler Palm Coast 4:52.48
12 Matthew Lester JR Lake Brantley 4:55.93
16 Alexander Barneski SO Flagler Palm Coast 5:01.26
17 Christopher Hardigree SR Flagler Palm Coast 5:01.92
25 Damon Perez JR Dr. Phillips 5:15.24
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Peter Hopfe FR First Baptist (Bunnell) 4:56.96
15 Thurman Lincoln SR Buchholz 4:58.97
19 Joshua Hyde JR Flagler Palm Coast 5:08.63
20 John Koerth SR Lake Brantley 5:09.65
21 Jonathan Pritt SO Buchholz 5:12.21
22 Ilyas Semlali SO Dr. Phillips 5:12.75
23 Adam Yche SO Dr. Phillips 5:13.50
24 Sean Gilliam FR Flagler Palm Coast 5:15.00
26 Wrigley Longstreet FR Buchholz 5:15.45
27 Marshall Copeland SR Lake Brantley 5:16.98
29 Eduardo Lopez JR Flagler Palm Coast 5:18.46
30 Jacquel Dean JR Dr. Phillips 5:21.71
34 Landon Gonzalez FR Flagler Palm Coast 5:32.39
37 Michael Aiello SO Flagler Palm Coast 5:39.42
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Caden Kwiatkowski SO Fernandina Beach 4:57.36
18 Riley Salmon SR Fernandina Beach 5:07.01
28 Brant Mountain SO Buchholz 5:17.77
31 Chandler Bare JR University (OC) 5:22.38
32 Benjamin Parry SO University (OC) 5:25.36
33 Carlos Segura FR Buchholz 5:27.10
35 Trenton Edly SR University (OC) 5:33.65
36 Jacob Dillon SR University (OC) 5:39.14
38 Joshua Faulkner JR Paxon 5:42.04
39 Connor Barry SO Paxon 5:52.68
40 Alfonso De Castro JR University (OC) 5:52.80
41 Brad Cordoma FR Flagler Palm Coast 5:57.29
42 Alexander Miller FR Paxon 6:05.16
43 LC Bogard IV FR Paxon 6:08.64
44 Joseph Keim SR University (OC) 6:09.42