March 9, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's Frosh-Soph 1600M

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Robert Matschner FR Winter Springs 4:39.07 10
2 Hayden Goodsell SO Lake Howell 4:39.21 8
3 Nicolas Hidalgo SO Belen Jesuit Prep 4:41.46 6
4 Sebastian Castillo SO Belen Jesuit Prep 4:42.16 5
5 Christian Fernandez SO Belen Jesuit Prep 4:43.77 4
6 Kevin Miranda FR Lake Mary 4:44.39 3
7 Nathan Dye SO Plant 4:45.73 2
8 Zach Wagner FR Bishop Kenny 4:46.23 1
9 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 4:47.29 -
10 Will Connery SO Plant 4:50.20 -
11 Ashton Stringer FR Plant 4:50.36 -
12 Nick Carpenter FR Trinity Prep 4:55.50 -
13 Ashton Fields SO Oviedo 4:57.43 -
14 Caleb Brady FR Timber Creek 4:58.35 -
15 Jacob Isham SO Timber Creek 5:01.03 -
16 Marco Richardson SO Timber Creek 5:01.12 -
17 Adam Yche SO Dr. Phillips 5:01.27 -
18 Jack Campbell SO Oviedo 5:04.67 -
19 Jake Ciocca FR Oak Hall 5:05.76 -
20 Colin McDonnell SO Father Lopez 5:10.73 -
21 Milan Davich SO Winter Park 5:10.76 -
22 Nicholas Rich FR Sarasota 5:11.49 -
23 Tristan Pank FR Vanguard (Ocala) 5:13.57 -
24 Casey Castaldo 8 Oak Hall 5:13.92 -
25 Miles Drennan FR Tavares 5:14.31 -
26 August Spurling SO Lake Mary 5:14.75 -
27 Steven D'Antonio FR Lake Mary 5:16.03 -
28 Xael Quintana SO Colonial 5:19.43 -
29 Cooper Shaban 7 Montverde Academy 5:20.99 -
30 Colin Duncan FR Oviedo 5:21.91 -
31 Bobby Schneeberger FR Boone 5:22.03 -
32 Jackson Babington SO Tavares 5:23.02 -
33 Ethan Hornbeck FR Boone 5:23.95 -
34 Jerry Castillo FR Lake Howell 5:23.98 -
35 Carter Jenson SO Hagerty 5:24.13 -
36 Nicolas Nesmith FR Montverde Academy 5:25.97 -
37 Lucas Coen 6 Montverde Academy 5:27.99 -
38 Juan Varela FR Winter Park 5:30.12 -
39 Michael Daher FR Master's Academy (Oviedo) 5:30.85 -
40 Frank Salgado SO Hagerty 5:31.72 -
41 Matthew Bittner FR Windermere 5:32.22 -
42 Spenser Pham SO Dr. Phillips 5:32.59 -
43 Aaron McClure SO Colonial 5:34.26 -
44 Nikolai Zemliansky FR Winter Park 5:37.03 -
45 Bradley Davies SO Tavares 5:38.01 -
46 Karl van Gelder FR Boone 5:43.22 -
47 Jaihden Miranda SO East River 5:45.46 -
48 Josh Wilbanks SO Master's Academy (Oviedo) 5:48.92 -
49 Connor Lessard FR Father Lopez 5:51.58 -
50 Jacob Smith SO Hagerty 5:52.05 -
51 Brian Mateo SO Father Lopez 5:55.66 -
52 Zaid Barrera SO Colonial 6:02.79 -
53 Che` Johnson SO East River 6:21.28 -
54 Jimmy Carbajal SO East River 6:48.09 -
  Michael Winters SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Ethan LangSelius FR Edgewater DNS   
  Daniel Aristizabal SO Lake Howell DNS   
  Alexander Maloy FR Cypress Creek DNS   
  Matthew Ahl FR Trinity Prep DNS   
  Zane Benham SO Edgewater DNS   
  Gavin Puglisi SO Lyman DNS   
  Mason Kuzmick SO Lyman DNS   
  Ashton Deriso SO Forest DNS   
  Daniel Manzella FR Dr. Phillips DNS   
Men's Frosh-Soph 1600M Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Robert Matschner FR Winter Springs 4:39.07 10
2 Hayden Goodsell SO Lake Howell 4:39.21 8
3 Nicolas Hidalgo SO Belen Jesuit Prep 4:41.46 6
4 Sebastian Castillo SO Belen Jesuit Prep 4:42.16 5
5 Christian Fernandez SO Belen Jesuit Prep 4:43.77 4
6 Kevin Miranda FR Lake Mary 4:44.39 3
7 Nathan Dye SO Plant 4:45.73 2
8 Zach Wagner FR Bishop Kenny 4:46.23 1
9 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 4:47.29 -
10 Will Connery SO Plant 4:50.20 -
11 Ashton Stringer FR Plant 4:50.36 -
13 Ashton Fields SO Oviedo 4:57.43 -
14 Caleb Brady FR Timber Creek 4:58.35 -
15 Jacob Isham SO Timber Creek 5:01.03 -
16 Marco Richardson SO Timber Creek 5:01.12 -
17 Adam Yche SO Dr. Phillips 5:01.27 -
18 Jack Campbell SO Oviedo 5:04.67 -
19 Jake Ciocca FR Oak Hall 5:05.76 -
20 Colin McDonnell SO Father Lopez 5:10.73 -
21 Milan Davich SO Winter Park 5:10.76 -
22 Nicholas Rich FR Sarasota 5:11.49 -
23 Tristan Pank FR Vanguard (Ocala) 5:13.57 -
25 Miles Drennan FR Tavares 5:14.31 -
26 August Spurling SO Lake Mary 5:14.75 -
31 Bobby Schneeberger FR Boone 5:22.03 -
32 Jackson Babington SO Tavares 5:23.02 -
42 Spenser Pham SO Dr. Phillips 5:32.59 -
50 Jacob Smith SO Hagerty 5:52.05 -
  Ashton Deriso SO Forest DNS   
  Mason Kuzmick SO Lyman DNS   
  Gavin Puglisi SO Lyman DNS   
  Ethan LangSelius FR Edgewater DNS   
Men's Frosh-Soph 1600M Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Nick Carpenter FR Trinity Prep 4:55.50 -
24 Casey Castaldo 8 Oak Hall 5:13.92 -
27 Steven D'Antonio FR Lake Mary 5:16.03 -
28 Xael Quintana SO Colonial 5:19.43 -
29 Cooper Shaban 7 Montverde Academy 5:20.99 -
30 Colin Duncan FR Oviedo 5:21.91 -
33 Ethan Hornbeck FR Boone 5:23.95 -
34 Jerry Castillo FR Lake Howell 5:23.98 -
35 Carter Jenson SO Hagerty 5:24.13 -
36 Nicolas Nesmith FR Montverde Academy 5:25.97 -
37 Lucas Coen 6 Montverde Academy 5:27.99 -
38 Juan Varela FR Winter Park 5:30.12 -
39 Michael Daher FR Master's Academy (Oviedo) 5:30.85 -
40 Frank Salgado SO Hagerty 5:31.72 -
41 Matthew Bittner FR Windermere 5:32.22 -
43 Aaron McClure SO Colonial 5:34.26 -
44 Nikolai Zemliansky FR Winter Park 5:37.03 -
45 Bradley Davies SO Tavares 5:38.01 -
46 Karl van Gelder FR Boone 5:43.22 -
47 Jaihden Miranda SO East River 5:45.46 -
48 Josh Wilbanks SO Master's Academy (Oviedo) 5:48.92 -
49 Connor Lessard FR Father Lopez 5:51.58 -
51 Brian Mateo SO Father Lopez 5:55.66 -
52 Zaid Barrera SO Colonial 6:02.79 -
53 Che` Johnson SO East River 6:21.28 -
54 Jimmy Carbajal SO East River 6:48.09 -
  Zane Benham SO Edgewater DNS   
  Alexander Maloy FR Cypress Creek DNS   
  Daniel Manzella FR Dr. Phillips DNS   
  Michael Winters SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Daniel Aristizabal SO Lake Howell DNS   
  Matthew Ahl FR Trinity Prep DNS