March 2, 2019
|
Leto HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dominic Acosta JR Newsome 1:59.64 10
2 Darius Rainey FR Hillsborough 1:59.99 8
3 Nehemiah Rivers SR Wharton 2:00.61 6
4 Keith Gibson JR Plant 2:01.32 5
5 Ernesto Velasquez SR Chamberlain 2:01.46 4
6 Vance Ruiz SO Lecanto 2:01.71 3
7 Blake Walker JR George Steinbrenner 2:01.89 2
8 Ryan Maney FR Plant 2:02.05 1
9 Anthony Stephens SR Wharton 2:02.21 -
10 Daniel Barron JR Newsome 2:03.20 -
11 Anthony Dimarco JR Wiregrass Ranch 2:04.09 -
12 Lincoln Frey SR George Steinbrenner 2:04.22 -
13 Chi Vu SR Chamberlain 2:04.71 -
14 Josue Reyes SR Wharton 2:04.95 -
15 MacLean Hutmacher SR Robinson 2:05.01 -
16 Keyon Joyce JR King 2:05.30 -
17 Yonas Sauers JR Alonso 2:05.47 -
18 Tico Allen JR Middleton 2:06.44 -
19 Alejandro Medina SR Wiregrass Ranch 2:06.96 -
20 Ashton Deriso SO Forest 2:08.45 -
21 Herman James SO Hillsborough 2:08.68 -
22 Tomas Saavedra JR Newsome 2:09.60 -
23 Tyler McKenna SR Sickles 2:09.71 -
24 McCoughan Peacock JR Forest 2:10.92 -
25 Ramiro Arellano SO Durant 2:12.49 -
26 Jamaal Chery JR Leto 2:13.39 -
27 Jaquez Boston FR Blake 2:13.68 -
28 Cristian Rodriguez JR King 2:14.33 -
29 AJ Damato JR Gaither 2:14.59 -
30 Casey Davis Sophomore Brandon 2:15.01 -
31 Austin Prozer SR Gaither 2:15.64 -
32 Javier Morales Jr. SR Strawberry Crest 2:17.01 -
33 Haydon Patrick SO Durant 2:17.53 -
34 Giovanni Hunter SO Freedom (Tampa) 2:17.80 -
35 Juan Espino FR Forest 2:17.83 -
36 Rashad Jackson SO Middleton 2:18.96 -
37 Elijah Wheeler FR Bell Creek 2:20.04 -
38 Hector Yambo JR Leto 2:20.09 -
39 Brandon Rydzewski FR Lecanto 2:20.12 -
40 Jacob Rodriguez FR King 2:20.22 -
41 Sebastian Correa FR Bell Creek 2:20.46 -
42 Jeremiah Piraux JR Lecanto 2:20.60 -
43 Matthew MacNichol FR Bell Creek 2:20.98 -
44 Andre Cummings JR Sickles 2:21.34 -
45 Kyle Williams SO Sickles 2:21.48 -
46 Ty Scott FR Bell Creek 2:22.22 -
47 Jeremiah Mahogany SR Kathleen 2:23.65 -
48 Brendan Bietila JR East Bay 2:23.66 -
49 Frank Noel FR Lennard 2:23.69 -
50 Alex Saint Phar SR East Bay 2:23.94 -
51 Avery Coons FR Plant City 2:26.31 -
52 Angelo Leiser SO Durant 2:26.49 -
53 Vincent Reyes SO Lennard 2:26.52 -
54 Kendale Robertson JR Bloomingdale 2:27.41 -
55 Khalil Muhammad SO Tampa Bay Tech 2:27.67 -
56 Bryan Ngo SO Tampa Bay Tech 2:28.93 -
57 Brandon Lee JR Bloomingdale 2:29.54 -
58 Tristin Rosenberger JR Bloomingdale 2:30.08 -
59 Bryan Gonzalez SO Plant City 2:30.74 -
60 Jack LaChance SO Blake 2:32.81 -
61 Michael Jones Senior Middleton 2:33.26 -
62 James Ocampo FR Strawberry Crest 2:33.31 -
63 Brian Higuera SO Freedom (Tampa) 2:34.51 -
64 Connor Caravella FR Alonso 2:34.87 -
65 Carlos Ramirez JR Armwood 2:35.83 -
66 Carlos Viera SO Kathleen 2:36.28 -
67 Hao Lee SO Tampa Bay Tech 2:36.34 -
68 Caleb Soto FR Alonso 2:38.56 -
69 Daniel Zarate FR Plant City 2:42.83 -
70 Hirun De Silva FR Freedom (Tampa) 2:44.90 -
71 Fernadno Mena Abreu JR East Bay 2:46.99 -
  Jake Iller JR Plant DNS   
  Alex Morales Ramos JR Wiregrass Ranch DNS   
  Vincent Cardona JR Kathleen DNS   
  Lamar Bryant SR Armwood DNS   
  Hunter Snell SR Kathleen DNS   
  Javier Morales SR Strawberry Crest DNS   
  Javon Ashley SR Blake DNS   
  Tyler Summers FR Gaither DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dominic Acosta JR Newsome 1:59.64 10
2 Darius Rainey FR Hillsborough 1:59.99 8
3 Nehemiah Rivers SR Wharton 2:00.61 6
4 Keith Gibson JR Plant 2:01.32 5
5 Ernesto Velasquez SR Chamberlain 2:01.46 4
6 Vance Ruiz SO Lecanto 2:01.71 3
7 Blake Walker JR George Steinbrenner 2:01.89 2
8 Ryan Maney FR Plant 2:02.05 1
9 Anthony Stephens SR Wharton 2:02.21 -
10 Daniel Barron JR Newsome 2:03.20 -
11 Anthony Dimarco JR Wiregrass Ranch 2:04.09 -
12 Lincoln Frey SR George Steinbrenner 2:04.22 -
14 Josue Reyes SR Wharton 2:04.95 -
26 Jamaal Chery JR Leto 2:13.39 -
  Jake Iller JR Plant DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Chi Vu SR Chamberlain 2:04.71 -
15 MacLean Hutmacher SR Robinson 2:05.01 -
16 Keyon Joyce JR King 2:05.30 -
18 Tico Allen JR Middleton 2:06.44 -
19 Alejandro Medina SR Wiregrass Ranch 2:06.96 -
20 Ashton Deriso SO Forest 2:08.45 -
21 Herman James SO Hillsborough 2:08.68 -
22 Tomas Saavedra JR Newsome 2:09.60 -
23 Tyler McKenna SR Sickles 2:09.71 -
24 McCoughan Peacock JR Forest 2:10.92 -
29 AJ Damato JR Gaither 2:14.59 -
30 Casey Davis Sophomore Brandon 2:15.01 -
31 Austin Prozer SR Gaither 2:15.64 -
62 James Ocampo FR Strawberry Crest 2:33.31 -
  Tyler Summers FR Gaither DNS   
  Alex Morales Ramos JR Wiregrass Ranch DNS   
  Hunter Snell SR Kathleen DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Jaquez Boston FR Blake 2:13.68 -
28 Cristian Rodriguez JR King 2:14.33 -
32 Javier Morales Jr. SR Strawberry Crest 2:17.01 -
34 Giovanni Hunter SO Freedom (Tampa) 2:17.80 -
35 Juan Espino FR Forest 2:17.83 -
37 Elijah Wheeler FR Bell Creek 2:20.04 -
39 Brandon Rydzewski FR Lecanto 2:20.12 -
40 Jacob Rodriguez FR King 2:20.22 -
41 Sebastian Correa FR Bell Creek 2:20.46 -
42 Jeremiah Piraux JR Lecanto 2:20.60 -
43 Matthew MacNichol FR Bell Creek 2:20.98 -
45 Kyle Williams SO Sickles 2:21.48 -
46 Ty Scott FR Bell Creek 2:22.22 -
48 Brendan Bietila JR East Bay 2:23.66 -
51 Avery Coons FR Plant City 2:26.31 -
59 Bryan Gonzalez SO Plant City 2:30.74 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
47 Jeremiah Mahogany SR Kathleen 2:23.65 -
49 Frank Noel FR Lennard 2:23.69 -
50 Alex Saint Phar SR East Bay 2:23.94 -
56 Bryan Ngo SO Tampa Bay Tech 2:28.93 -
58 Tristin Rosenberger JR Bloomingdale 2:30.08 -
61 Michael Jones Senior Middleton 2:33.26 -
65 Carlos Ramirez JR Armwood 2:35.83 -
67 Hao Lee SO Tampa Bay Tech 2:36.34 -
69 Daniel Zarate FR Plant City 2:42.83 -
70 Hirun De Silva FR Freedom (Tampa) 2:44.90 -
71 Fernadno Mena Abreu JR East Bay 2:46.99 -
  Lamar Bryant SR Armwood DNS   
  Vincent Cardona JR Kathleen DNS   
  Javier Morales SR Strawberry Crest DNS   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Yonas Sauers JR Alonso 2:05.47 -
25 Ramiro Arellano SO Durant 2:12.49 -
33 Haydon Patrick SO Durant 2:17.53 -
36 Rashad Jackson SO Middleton 2:18.96 -
38 Hector Yambo JR Leto 2:20.09 -
44 Andre Cummings JR Sickles 2:21.34 -
52 Angelo Leiser SO Durant 2:26.49 -
53 Vincent Reyes SO Lennard 2:26.52 -
54 Kendale Robertson JR Bloomingdale 2:27.41 -
55 Khalil Muhammad SO Tampa Bay Tech 2:27.67 -
57 Brandon Lee JR Bloomingdale 2:29.54 -
60 Jack LaChance SO Blake 2:32.81 -
63 Brian Higuera SO Freedom (Tampa) 2:34.51 -
64 Connor Caravella FR Alonso 2:34.87 -
66 Carlos Viera SO Kathleen 2:36.28 -
68 Caleb Soto FR Alonso 2:38.56 -
  Javon Ashley SR Blake DNS