FHSAA 4A District 8 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Dawson, Tarvarish JR Lehigh 10.58 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
2 Milledge, Percy SR Lehigh 11.05 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.4
3 Collins, Keandre SR Sarasota 11.07 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.9
4 Young, Richard FR Lehigh 11.09 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.9
5 Williams, Shemar SR Manatee 11.12 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.9
6 Sabo, Teagen JR North Port 11.15 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
7 Gousby, Aiden SO Lehigh 11.22 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.9
8 Harris, Napoleon SR Manatee 11.23 Charlotte Quad Feb 21, 2020 4.7
9 Milledge, Prenece SR Lehigh 11.26 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.4
10 Lewis, Makhai JR Gulf Coast 11.30 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
10 Roth, Klayton SR Riverdale 11.30 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.7
12 Nicely, Kyle SO Venice 11.43 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
13 Hines, Griffen JR Venice 11.50 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
14 Brantley, Charles JR Venice 11.52 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.8
14 Jean, Hudson JR Gulf Coast 11.52 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -0.2
16 Platt, Jayshon SO Venice 11.54 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.8
17 Lear, Elijah JR North Port 11.55 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
18 Johnson, Steffan JR Venice 11.58 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -3.1
19 Phelps, Tyson SR Manatee 11.60 Charlotte Quad Feb 21, 2020 5.4
20 Simmons, James SO Riverview (Sarasota) 11.62 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 -0.8
21 Washington, Elliot FR Venice 11.63 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -3.1
22 Lesane, Tayshun JR Gulf Coast 11.65 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
23 Corbett, Jayden JR Manatee 11.71 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.4
24 Hendrickson, Michael SO Sarasota 11.72 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 5.5
25 Daniels, Eli JR Lakewood Ranch 11.73 Ranch Relays Feb 29, 2020
25 Pearce, Shevan SR Venice 11.73 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
27 Sears, Keyon FR Venice 11.74 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
28 Harris, Michael FR North Port 11.75 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
29 Barrett, Konnor FR Gulf Coast 11.85 Bear Invitational Feb 13, 2020
30 Welch, Vomari SO Manatee 11.86 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
31 Foster, Rozell FR Lakewood Ranch 11.87 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
32 Cameron, Jovain SR Gulf Coast 11.88 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
33 Hayes, Michael JR Riverview (Sarasota) 11.97 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.4
33 Hernandez, Francisco SO North Port 11.97 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.9
33 Patten, Travis JR Lakewood Ranch 11.97 Ranch Relays Feb 29, 2020
36 Gray, Cam'Ron SO North Port 11.98 Charlotte Quad Feb 21, 2020 4.3
37 Turner, Dylan JR Venice 12.00 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.9
38 Clarke, Jaheim FR Riverdale 12.01 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.9
38 Williams, Jamil FR Manatee 12.01 Charlotte Quad Feb 21, 2020 4.8
40 Hayes, Omari SO Riverview (Sarasota) 12.03 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 +0.0
40 Timmons, Derrick SO Riverview (Sarasota) 12.03 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 -1.1
42 Torres, Anthony FR Riverdale 12.05 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.0
43 Boyer, Tyler FR Sarasota 12.06 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 +0.0
44 Jackson, Markell JR Manatee 12.17 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.9
44 Solomon, Mohamad SR Lakewood Ranch 12.17 Ranch Relays Feb 29, 2020
46 Cesar, Zander FR North Port 12.18 Charlotte Quad Feb 21, 2020 4.3
46 Hannon, Christian SR Riverview (Sarasota) 12.18 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.4
48 Broughton, Raphael SO North Port 12.19 Charlotte Quad Feb 21, 2020 4.3
48 Steinberg, Gabriel JR Gulf Coast 12.19 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 -0.1
50 Brice, Widson JR Gulf Coast 12.20 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.6
51 Augustin, Wendy SR North Port 12.24 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.1
52 Jacinto, Archie JR Sarasota 12.27 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
53 Vargas, Luis SO Riverview (Sarasota) 12.31 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
54 Vambram, Kevin SO Manatee 12.32 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 +0.0
55 Mucka, Eraldi JR Gulf Coast 12.33 Bear Invitational Feb 13, 2020
55 Thomas, Cornell SO Manatee 12.33 Charlotte Quad Feb 21, 2020 4.8
57 Shindel, Jarrell SO North Port 12.35 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.4
58 Hall, Trey SR Riverview (Sarasota) 12.40 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
59 Arnold, Salih JR Riverdale 12.42 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.4
59 Ivy, Kesean FR Riverdale 12.42 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -0.9
61 Rosenberg, Jacob FR Lakewood Ranch 12.48 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
62 Harris, Davon SO Manatee 12.49 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
63 Hjelm, Donnie FR Lakewood Ranch 12.54 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
64 Kremenski, Beckett SO Lakewood Ranch 12.57 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
64 Stewart, Devon JR Manatee 12.57 Charlotte Quad Feb 21, 2020 5.6
66 Tisdale, Zane FR Sarasota 12.60 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 3.5
67 Reyes, Jacob FR Gulf Coast 12.62 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 -0.3
68 Williams , Johnell SO Riverview (Sarasota) 12.64 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.9
69 Torres, Damian SO Gulf Coast 12.68 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -1.4
70 Janeck, John Paul SO Gulf Coast 12.75 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 2.0
71 Schwarzenbach, Shane FR North Port 12.77 Charlotte Quad Feb 21, 2020 4.8
72 Robinson, Dante SO North Port 12.78 Charlotte Quad Feb 21, 2020 4.6
73 Fleetham, Matthew FR Gulf Coast 12.84 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 2.1
74 Augustin, Cedric FR Manatee 12.87 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
74 Garcia, Nathaniel SO Lakewood Ranch 12.87 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
76 Scott, Philip SO Manatee 13.02 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
77 Courageux, Javen SO Riverview (Sarasota) 13.17 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
77 Sirignano, John FR Lakewood Ranch 13.17 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
79 Galli, Chris FR Lakewood Ranch 13.21 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
80 Ross, Cooper FR Lakewood Ranch 13.23 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
81 Buttari, James FR Lakewood Ranch 13.28 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
82 Stewart, Elijah SO Manatee 13.29 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
83 Drewa, Marcus JR Lakewood Ranch 13.30 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
84 De Crapio, Joshua FR Sarasota 13.33 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
85 Reisky, Cayman FR Riverview (Sarasota) 13.35 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
86 Boris, Alex SO Riverview (Sarasota) 13.41 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
87 Buttari, Cooper FR Lakewood Ranch 13.49 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
88 Keelen, Santino FR Sarasota 13.52 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
89 D'souza, Daniel SO Lakewood Ranch 13.53 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
90 Johnson, Noah FR Riverview (Sarasota) 13.54 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
91 Ramos, Dillon JR Sarasota 13.58 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
92 Vondran, Corey SO Lakewood Ranch 13.59 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
93 Sansbury, Thomas SO Lakewood Ranch 13.83 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
94 Blackledge, Max FR Riverview (Sarasota) 14.03 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
95 Schiender, Jacob FR Riverview (Sarasota) 14.05 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
96 Alexander, Devon JR Lakewood Ranch 14.08 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
97 Simeus, Marven FR Gulf Coast 14.22 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -0.5
98 Smith, Kaden FR Riverview (Sarasota) 14.26 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
99 Smith, Karsen FR Riverview (Sarasota) 14.33 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
100 Diller, Zach SO Lakewood Ranch 14.38 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Jefferson, Emani SR North Port 12.68 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -4.6
2 McNinch, Madeline SR Lakewood Ranch 12.72 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -1.8
3 Wiggins, Kalyn JR Manatee 12.80 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 0.1
4 Martin, Kearrah JR Lehigh 12.83 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 0.5
5 Coleman, Ba'Lisha SO Lehigh 12.92 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 0.5
5 Nebel, Isabella FR Sarasota 12.92 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 3.5
7 Jean, Daham-Shel SR North Port 12.94 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.0
8 Bridgeford, Maya SO Lakewood Ranch 13.01 Ranch Relays Feb 29, 2020
9 Mitchell, Janel SO Sarasota 13.17 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 4.2
10 Wiggins, Shalyn JR Manatee 13.19 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 0.1
11 Schwied, Maren JR Sarasota 13.29 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 3.5
12 Oliver, Olivia JR Sarasota 13.31 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 4.2
13 Gary, Satoria SO Lehigh 13.32 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 0.5
14 McNinch, Gracyn FR Lakewood Ranch 13.36 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
15 Davis, Mykelah FR Lakewood Ranch 13.38 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
15 Williams, Eleasha JR Manatee 13.38 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.0
17 Legare, Kareena JR Venice 13.40 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.6
18 Gibbs, Leona SR Manatee 13.44 Charlotte Quad Feb 21, 2020 5.4
19 James, Savannah SR Venice 13.50 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
20 Ratner, Chloe FR Sarasota 13.56 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 4.2
21 St. Jean, Wildyana JR North Port 13.58 Charlotte Quad Feb 21, 2020 5.4
22 Skiba, Marissa SO Riverdale 13.59 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 2.1
23 Verde, Carolina SR Gulf Coast 13.61 Bear Invitational Feb 13, 2020
24 Shriver, Tessa JR Riverview (Sarasota) 13.62 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.6
25 Tuckerman, Dee Dee SO Lakewood Ranch 13.71 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
26 Scully, Megan SO Lakewood Ranch 13.73 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
27 Villaverde, Olivia JR Gulf Coast 13.86 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
28 Crane, Isabella SO Venice 13.87 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.3
28 Scrimale, Sage FR Sarasota 13.87 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 5.7
30 Gehrke, Fallon JR Lakewood Ranch 13.88 Ranch Relays Feb 29, 2020
31 Ayette, Audrey SO Venice 13.96 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.0
32 Saffor, Ziya FR Manatee 14.04 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
33 Hamer, Sophia FR Riverview (Sarasota) 14.07 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 0.1
34 Green, Sequoia FR Manatee 14.10 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
35 Sablan, Camilla SO Lakewood Ranch 14.15 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
36 Winters, Jo SO Venice 14.17 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.3
37 Ayette, Ashley SO Venice 14.21 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.6
38 Hardy, Ma'kerra SR Riverdale 14.26 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.9
38 Mclean, Delaney SR Venice 14.26 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
40 Avin, Aryana SO North Port 14.29 Charlotte Quad Feb 21, 2020 5.4
40 Bess, Ashley JR Sarasota 14.29 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 2.5
42 Motherway, Julie FR North Port 14.32 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
43 Johnson, Brooke SO Gulf Coast 14.36 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 +0.0
44 Jordan, Katherine SR Venice 14.39 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -1.8
45 Gamble , Shaniya JR Sarasota 14.43 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 5.7
46 Ma, Kaijah JR Sarasota 14.54 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 5.7
47 Schneider, Emily SO Riverview (Sarasota) 14.84 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.3
48 Castillo, May-Lynn FR Gulf Coast 14.91 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.9
49 Habashy, Marina FR Sarasota 14.95 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
50 Marciniak, Zelina FR Riverview (Sarasota) 15.01 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 0.2
51 Villaverde, Sophia SR Gulf Coast 15.02 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 -0.1
52 Gibson, Tamya FR Lakewood Ranch 15.10 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
53 Wyles, Haven FR Sarasota 15.13 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 1.3
54 Koomen, Rhiannon SO Riverview (Sarasota) 15.22 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.2
55 Saddlar, Shontae JR Riverdale 15.36 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -2.0
56 Longoria, Leilani SO Venice 15.37 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
57 Timothee, Alexis FR Gulf Coast 15.66 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 2.1
58 Stroud, Jayden FR Riverview (Sarasota) 15.68 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
59 Marshall, Jenee FR Sarasota 15.75 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
60 Dunkelly, Dejonay SO Riverdale 15.77 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -2.6
61 Hazelette, Lucy SO Gulf Coast 15.85 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 +0.0
62 Valerio, Ellie FR Gulf Coast 16.22 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 2.1
63 Adamanski, Savannah SO Gulf Coast 16.51 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020 +0.0
64 Spence, Subrina SO Manatee 16.86 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 -0.3
65 Schale, Chloe FR Sarasota 16.99 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
66 Dumas, Katherine FR Sarasota 17.67 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
67 Mask, Tiana FR North Port 17.92 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -2.5
68 Caid, Savannah SO Riverview (Sarasota) 20.10 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 0.1

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Dawson, Tarvarish JR Lehigh 21.60 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
2 Gousby, Aiden SO Lehigh 21.89 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
3 Young, Richard FR Lehigh 22.01 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
4 Collins, Keandre SR Sarasota 22.30 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.2
5 Sabo, Teagen JR North Port 22.49 Charlotte Quad Feb 21, 2020 4.9
6 Dubose, Omarie SR Riverdale 22.83 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.4
7 Roth, Klayton SR Riverdale 22.87 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 1.0
8 Milledge, Percy SR Lehigh 23.20 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.4
9 Platt, Jayshon SO Venice 23.31 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.2
10 Corbett, Jayden JR Manatee 23.44 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 -0.2
11 Nicely, Kyle SO Venice 23.50 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.8
12 Barrett, Konnor FR Gulf Coast 23.68 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020 -1.9
13 Hendrickson, Michael SO Sarasota 23.71 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -0.6
14 Boyer, Tyler FR Sarasota 23.73 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 3.1
15 Renoit, Wendy SR North Port 23.78 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -3.3
16 Lear, Elijah JR North Port 23.80 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.8
17 Steinberg, Gabriel JR Gulf Coast 23.86 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
18 Phelps, Tyson SR Manatee 23.90 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
19 Vertus, Isaih FR Riverdale 23.91 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 1.5
20 Foster, Rozell FR Lakewood Ranch 23.95 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
21 Thomas, Antwoine JR Lehigh 24.01 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 -1.2
22 Daniels, Eli JR Lakewood Ranch 24.10 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 3.1
23 Timmons, Derrick SO Riverview (Sarasota) 24.13 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.8
24 Young, Alexander JR Lehigh 24.18 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.4
25 Hines, Griffen JR Venice 24.29 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -2.5
26 Harris, Michael FR North Port 24.50 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
27 Broughton, Raphael SO North Port 24.62 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
28 Sears, Keyon FR Venice 24.69 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -0.6
29 Brown, Ka'eo SO Gulf Coast 24.71 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
30 Simon, Giovanni SO North Port 24.77 Charlotte Quad Feb 21, 2020 4.7
31 Hannon, Christian SR Riverview (Sarasota) 24.89 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 0.1
32 Mucka, Eraldi JR Gulf Coast 24.90 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
33 Cassaway, Desavion SO Venice 24.93 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -2.5
34 Burt, Austin SR Venice 24.94 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
35 Lewis, Makhai JR Gulf Coast 24.95 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020 -1.8
36 Solomon, Mohamad SR Lakewood Ranch 24.99 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
37 Thomas, Cornell SO Manatee 25.00 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
38 Solomon, Javon JR North Port 25.02 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
39 Bielanski, Michael SR Venice 25.07 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
40 Augustin, Wendy SR North Port 25.10 Charlotte Quad Feb 21, 2020 4.7
41 Fitzgerald, Logan SO Gulf Coast 25.18 Bear Invitational Feb 13, 2020
42 Harris, Davon SO Manatee 25.30 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
43 Oconnor, Noah SR Sarasota 25.33 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
44 Ung, Sambo JR Riverview (Sarasota) 25.46 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
45 Platt, Dalton SR North Port 25.74 Charlotte Quad Feb 21, 2020 4.7
46 Fleetham, Matthew FR Gulf Coast 25.75 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.5
47 Tisdale, Zane FR Sarasota 25.89 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
48 Rosenberg, Jacob FR Lakewood Ranch 26.37 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
49 Stiff, Robert JR Sarasota 26.42 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
50 Wood, Blake JR Lakewood Ranch 26.43 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
51 Galli, Chris FR Lakewood Ranch 26.53 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
51 Hjelm, Donnie FR Lakewood Ranch 26.53 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
53 Drewa, Marcus JR Lakewood Ranch 26.76 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 1.2
54 D'souza, Daniel SO Lakewood Ranch 26.79 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
55 Ross, Cooper FR Lakewood Ranch 26.87 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
56 Hartvigsen, William FR Sarasota 26.94 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
57 Kremenski, Beckett SO Lakewood Ranch 26.96 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
58 Santana, Jason FR Gulf Coast 27.01 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 2.0
59 De Crapio, Joshua FR Sarasota 27.07 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
60 Williams , Johnell SO Riverview (Sarasota) 27.10 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
61 Sansbury, Thomas SO Lakewood Ranch 27.14 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
62 Zambaux, Adrien SR Sarasota 27.26 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
63 Keelen, Santino FR Sarasota 27.35 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
64 Jacinto, Archie JR Sarasota 27.45 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
65 Vondran, Corey SO Lakewood Ranch 27.55 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
66 Tunstall, Dylan FR Riverview (Sarasota) 27.58 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
67 Buttari, James FR Lakewood Ranch 27.63 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
68 Smith, Kaden FR Riverview (Sarasota) 27.71 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
69 Buttari, Cooper FR Lakewood Ranch 27.80 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
70 Johnson, Noah FR Riverview (Sarasota) 28.20 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
71 Hannah, Cyrus JR Sarasota 28.54 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
72 Smith, Karsen FR Riverview (Sarasota) 28.63 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
73 Perez, Richard FR Sarasota 28.68 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
74 Crisp, Evan SO Sarasota 28.72 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
75 Holbrook, Aleks SO Riverview (Sarasota) 28.94 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
76 Tarohocker, Jaydon FR Riverview (Sarasota) 29.06 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
77 Alexander, Devon JR Lakewood Ranch 29.16 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
78 Oualddaba, Zachary FR Sarasota 29.28 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
79 Diller, Zach SO Lakewood Ranch 29.85 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
80 Blackledge, Max FR Riverview (Sarasota) 30.03 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
81 Garcia, Nathaniel SO Lakewood Ranch 30.90 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
82 Hollingshead, Kyler FR Lakewood Ranch 30.93 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
83 Miller, Alec FR Sarasota 31.00 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
84 Duffy, Andrew FR Lakewood Ranch 31.24 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
85 Przekwas, Brayden FR Sarasota 31.91 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
86 Fizzell, Jacob SO Lakewood Ranch 34.55 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 McNinch, Madeline SR Lakewood Ranch 25.29 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
2 Buckle, kylah SO North Port 25.35 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.2
3 Martin, Kearrah JR Lehigh 26.49 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.8
4 Nebel, Isabella FR Sarasota 26.67 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 2.9
5 Coleman, Ba'Lisha SO Lehigh 26.74 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 1.8
6 Jean, Daham-Shel SR North Port 27.25 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -1.4
7 Procopio, Capri SR Sarasota 27.31 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 0.8
8 Bridgeford, Maya SO Lakewood Ranch 27.40 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 2.1
9 Verde, Carolina SR Gulf Coast 27.42 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
10 Gary, Satoria SO Lehigh 27.67 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
11 Shriver, Tessa JR Riverview (Sarasota) 28.04 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.1
12 Schwied, Maren JR Sarasota 28.10 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
13 Mitchell, Janel SO Sarasota 28.14 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 2.1
14 McNinch, Gracyn FR Lakewood Ranch 28.35 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
15 Tuckerman, Dee Dee SO Lakewood Ranch 28.54 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
16 Johnson, Brooke SO Gulf Coast 28.58 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
17 Ratner, Chloe FR Sarasota 28.71 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 -0.3
18 Winters, Jo SO Venice 28.84 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.6
19 Ayette, Ashley SO Venice 29.01 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.1
19 Scrimale, Sage FR Sarasota 29.01 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
21 Hardy, Ma'kerra SR Riverdale 29.16 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.8
22 Gehrke, Fallon JR Lakewood Ranch 29.20 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020 2.1
23 Scully, Megan SO Lakewood Ranch 29.21 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
24 St. Jean, Wildyana JR North Port 29.24 Charlotte Quad Feb 21, 2020 5.5
25 Saffor, Ziya FR Manatee 29.37 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 -0.1
26 Krause, Madelyn JR Venice 29.41 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -3.2
27 Lear, Chloe SR Venice 29.50 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020 -2.0
28 Mclean, Delaney SR Venice 29.81 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
29 Hamer, Sophia FR Riverview (Sarasota) 29.86 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.6
30 Larson, Lisa SR Sarasota 29.88 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
31 Motherway, Julie FR North Port 30.00 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
32 Avin, Aryana SO North Port 30.04 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 2.2
33 Ma, Kaijah JR Sarasota 30.16 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 1.8
34 Green, Sequoia FR Manatee 30.20 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
35 Davis, Mykelah FR Lakewood Ranch 30.31 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
36 Rogers, Kayla JR Riverdale 30.34 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 2.7
37 Gibson, Tamya FR Lakewood Ranch 30.36 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
38 Kempf, Marissa JR Sarasota 30.45 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
39 Francolini, Alyson FR Venice 30.55 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -3.2
40 Golden, Taylor SO Lakewood Ranch 30.78 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
41 Hazelette, Lucy SO Gulf Coast 30.85 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 2.7
42 Koomen, Rhiannon SO Riverview (Sarasota) 30.87 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 0.1
43 Marciniak, Zelina FR Riverview (Sarasota) 31.26 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 0.1
44 Wade, Kasumi JR Sarasota 31.50 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
45 Castillo, May-Lynn FR Gulf Coast 31.51 Bear Invitational Feb 13, 2020
46 Schneider, Emily SO Riverview (Sarasota) 31.52 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
47 Oliver, Olivia JR Sarasota 31.59 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
48 Skiba, Marissa SO Riverdale 31.61 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.5
49 Sablan, Camilla SO Lakewood Ranch 31.82 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
50 Habashy, Marina FR Sarasota 32.13 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
51 Hooper, Hanna SO Gulf Coast 32.21 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
52 Stroud, Jayden FR Riverview (Sarasota) 32.36 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
53 Mulhollen, Rylee FR Sarasota 32.41 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
54 Woodard, Kashari FR Riverdale 32.44 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020 0.5
55 Longoria, Leilani SO Venice 32.74 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
56 Bess, Ashley JR Sarasota 32.93 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
57 James, Journe FR North Port 33.16 Charlotte Quad Feb 21, 2020 6.7
58 Grimmer, Annalise JR Sarasota 33.56 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
59 Montidoro, Abigail JR Sarasota 34.30 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
60 Fenolio, Sabrina FR Sarasota 34.58 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
61 Marshall, Jenee FR Sarasota 34.65 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
62 Adamanski, Savannah SO Gulf Coast 34.73 Bear Invitational Feb 13, 2020
63 Valerio, Ellie FR Gulf Coast 34.79 Bear Invitational Feb 13, 2020
64 Wyles, Haven FR Sarasota 35.09 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
65 Ippolito, Lauren SO Sarasota 36.17 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
65 Rios, Alandro SO North Port 36.17 Charlotte Quad Feb 21, 2020 6.7
67 Schale, Chloe FR Sarasota 36.36 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
68 Van Nostrand, Lauren FR Sarasota 36.87 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
69 Dumas, Katherine FR Sarasota 37.88 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
70 Ma, Amyah FR Sarasota 40.84 SSES Quad Meet Feb 21, 2020

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 McCray, Willie JR Lehigh 51.22 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
2 Turnberger, Cameron JR North Port 51.82 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
3 Falleiros, David SR Lehigh 51.94 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
4 Foster, Rozell FR Lakewood Ranch 52.45 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
5 Schwinne, John SO North Port 52.66 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
6 Labossiere, Nicard JR North Port 52.91 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
7 Barrett, Konnor FR Gulf Coast 52.92 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
8 Nicely, Kyle SO Venice 53.12 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
9 Renoit, Wendy SR North Port 53.24 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
10 Oconnor, Noah SR Sarasota 53.35 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
11 Corbett, Jayden JR Manatee 53.61 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020
12 Tafesse, Dawit SR Sarasota 53.62 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
13 Guendjoian, Ryan SR Sarasota 53.84 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
14 Arnold, Salih JR Riverdale 53.93 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
15 Ramirez, Justin JR North Port 53.94 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
16 Altimeaux, Mathlin JR Riverdale 54.41 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
17 Swanson, Matthew SR Manatee 54.48 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
18 Naar, Henrichy SR Manatee 55.17 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
19 Wilson, Jakin JR Lakewood Ranch 55.47 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
20 Guendjoian, Steven JR Sarasota 55.64 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
21 Burke, Aidan JR Riverview (Sarasota) 55.67 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
22 Bathgate, Lucian JR Riverview (Sarasota) 55.70 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
23 Gonzalez, Alex SO Lehigh 55.72 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
24 Crisp, Evan SO Sarasota 56.23 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
25 Amaya, Alvaro SR North Port 56.29 Charlotte Quad Feb 21, 2020
26 Kovendy, Sebastian SR Riverview (Sarasota) 56.32 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
27 Hendrickson, Michael SO Sarasota 56.51 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
28 Renner, Hunter SR Sarasota 56.59 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
29 Leash, Tyler SO Venice 56.64 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
30 Troupe, JaKobe JR Manatee 56.65 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
31 Fitzgerald, Logan SO Gulf Coast 56.73 Bear Invitational Feb 13, 2020
32 Martin, Brian SO Gulf Coast 56.79 Bear Invitational Feb 13, 2020
33 Bennett, Dominic JR Sarasota 56.91 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
34 Mohammedelamien, Noah SO Manatee 56.96 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
35 Michel, Rubens JR Riverdale 57.05 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
36 Staas, Daniel SR Venice 57.08 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
37 Garcia, Nathaniel SO Lakewood Ranch 57.11 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
38 Ung, Sambo JR Riverview (Sarasota) 57.30 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
39 Hoang, Hieu SO Sarasota 57.65 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
40 Smith, Dustin SR Venice 57.83 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
41 Galli, Chris FR Lakewood Ranch 57.84 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
42 Huckleberry, John SR Sarasota 58.01 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
43 Burt, Austin SR Venice 58.03 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
44 Cicilioni, Orlando JR Sarasota 58.15 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
45 Bielanski, Michael SR Venice 58.16 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
45 Robinson, Richard SR North Port 58.16 Charlotte Quad Feb 21, 2020
47 Rosenberg, Jacob FR Lakewood Ranch 58.30 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
48 Bundy, Durand JR Lehigh 58.35 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
49 Boyer, Tyler FR Sarasota 58.42 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
49 Osnac, Dylan FR Riverdale 58.42 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
51 Hannah, Cyrus JR Sarasota 59.67 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
52 Worthman, John SR Lakewood Ranch 59.71 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
53 Wesson, Carter FR Gulf Coast 59.72 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
54 Pierce, Brandon FR Riverdale 59.82 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
55 Michel, Alexander FR Lehigh 1:00.01 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
56 Denis, Denson FR Lehigh 1:00.07 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
57 Raddani, Zach FR Gulf Coast 1:00.18 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
58 Rodriguez, Mario SR North Port 1:00.35 Charlotte Quad Feb 21, 2020
59 Fugleberg, Peter SO Sarasota 1:00.47 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
60 Bisio, Luke SO Manatee 1:00.52 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
61 Kremenski, Beckett SO Lakewood Ranch 1:00.89 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
62 Podos, Wesley FR Gulf Coast 1:00.92 Bear Invitational Feb 13, 2020
63 Hartvigsen, William FR Sarasota 1:01.08 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
64 Keelen, Santino FR Sarasota 1:01.14 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
64 Vondran, Corey SO Lakewood Ranch 1:01.14 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
66 Goetz, Nathaniel SO Sarasota 1:01.26 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
67 Ross, Cooper FR Lakewood Ranch 1:01.39 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
68 Tunstall, Dylan FR Riverview (Sarasota) 1:01.61 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
69 Tisdale, Zane FR Sarasota 1:01.84 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
70 Stiff, Robert JR Sarasota 1:01.98 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
71 Buttari, James FR Lakewood Ranch 1:02.12 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
72 Jean-Charles, Stenley FR Gulf Coast 1:02.58 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
73 Reisky, Cayman FR Riverview (Sarasota) 1:02.71 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
74 Tsai, Harrison SO Gulf Coast 1:02.82 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
75 D'souza, Daniel SO Lakewood Ranch 1:02.88 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
76 Rich, Nicholas SO Sarasota 1:02.90 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
77 Sirignano, John FR Lakewood Ranch 1:02.92 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
78 Warwick, Hunter SR Sarasota 1:03.12 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
79 Buttari, Cooper FR Lakewood Ranch 1:03.55 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
80 Sansbury, Thomas SO Lakewood Ranch 1:04.31 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
81 Jones, Zachary JR Sarasota 1:04.53 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
82 Dinicola, Will SO Gulf Coast 1:04.78 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
83 Haywood, Chaz JR North Port 1:05.27 Charlotte Quad Feb 21, 2020
84 Jacinto, Archie JR Sarasota 1:05.29 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
85 Miller, Alec FR Sarasota 1:05.38 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
86 Papantonakis, Jacob SO Venice 1:05.68 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
87 Perez, Richard FR Sarasota 1:06.50 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
88 Paben, Cole FR Riverview (Sarasota) 1:06.62 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
89 Diller, Zach SO Lakewood Ranch 1:06.80 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
90 Ashok, Akshay JR Sarasota 1:07.87 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
91 Rodney, Prentis SR North Port 1:07.95 Charlotte Quad Feb 21, 2020
92 De Crapio, Joshua FR Sarasota 1:08.13 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
93 Smith, Jah'Tarian FR Gulf Coast 1:09.06 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
94 Alexander, Devon JR Lakewood Ranch 1:09.74 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
95 Hollingshead, Kyler FR Lakewood Ranch 1:10.63 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
96 Fizzell, Jacob SO Lakewood Ranch 1:11.86 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
97 Duffy, Andrew FR Lakewood Ranch 1:12.96 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Buckle, kylah SO North Port 57.40 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
2 Nebel, Isabella FR Sarasota 59.15 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
3 Procopio, Capri SR Sarasota 59.84 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
4 Bridgeford, Maya SO Lakewood Ranch 1:00.51 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
5 Mitchell, Janel SO Sarasota 1:00.53 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
6 Holston, Princess-Zaniegah SO Lehigh 1:01.84 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
7 Zani, Nicole SO Gulf Coast 1:02.81 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
8 Gibbs, Leona SR Manatee 1:03.96 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
9 Troupe, Resinia JR Manatee 1:04.08 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
10 James, Savannah SR Venice 1:04.67 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
11 Holston, Princess SO Lehigh 1:04.77 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
12 Fitzgerald, Sage SO Gulf Coast 1:04.97 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
13 Scrimale, Sage FR Sarasota 1:05.06 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
14 Kempf, Marissa JR Sarasota 1:05.66 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
15 Geren, Logan SO Riverdale 1:05.77 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
15 Gray, Taylor SR North Port 1:05.77 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
17 Sablan, Camilla SO Lakewood Ranch 1:06.15 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
18 Gibson, Tamya FR Lakewood Ranch 1:07.62 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
19 Sodeika, Erika JR Gulf Coast 1:07.77 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
20 Francolini, Alyson FR Venice 1:08.06 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
21 Ivanenko, Milana SO Venice 1:08.19 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
22 Rodriguez, Ariana FR North Port 1:08.20 Charlotte Quad Feb 21, 2020
23 Phillips, Lanie FR Sarasota 1:08.40 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
24 Saddlar, Shontae JR Riverdale 1:08.41 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
25 Mendez, Sarah SR North Port 1:08.46 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
26 Tuckerman, Dee Dee SO Lakewood Ranch 1:08.88 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
27 Golden, Taylor SO Lakewood Ranch 1:09.12 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
28 Borer, Charleze JR North Port 1:09.14 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
29 Ciampi, Mia FR Manatee 1:09.35 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
30 Scully, Megan SO Lakewood Ranch 1:09.80 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
31 Mulhollen, Rylee FR Sarasota 1:09.97 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
32 Larson, Lisa SR Sarasota 1:10.23 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
33 Wigglesworth, Camryn SR Sarasota 1:10.43 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
34 DeBarry, Taylor SO Gulf Coast 1:10.48 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
35 Ma, Kaijah JR Sarasota 1:10.57 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
36 Bess, Ashley JR Sarasota 1:10.67 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
37 Ratner, Chloe FR Sarasota 1:12.01 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
38 Croasdaile, Maya SO Gulf Coast 1:12.07 Bear Invitational Feb 13, 2020
39 Slattery, Kiersten JR Venice 1:12.23 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
40 Simmons, Janiah FR Riverdale 1:12.34 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
41 Stroud, Jayden FR Riverview (Sarasota) 1:12.38 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
42 Habashy, Marina FR Sarasota 1:13.39 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
43 Ramos, Kaitlyn SO Riverdale 1:13.83 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
44 Grimmer, Annalise JR Sarasota 1:14.04 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
45 Cannon, Gabrielle FR Venice 1:14.36 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
46 Fenolio, Sabrina FR Sarasota 1:16.01 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
47 Pancheco, Zai SR Gulf Coast 1:16.13 Bear Invitational Feb 13, 2020
48 Davis, Mykelah FR Lakewood Ranch 1:16.27 Palmetto JV Meet Feb 10, 2020
49 Wescott, Ava FR North Port 1:18.40 Charlotte Quad Feb 21, 2020
50 Morton, Victoria JR Lakewood Ranch 1:18.77 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
51 Marshall, Jenee FR Sarasota 1:19.25 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
52 Montidoro, Abigail JR Sarasota 1:19.33 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
53 Ippolito, Lauren SO Sarasota 1:19.49 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
54 Woodard, Kashari FR Riverdale 1:21.59 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
55 Hooper, Hanna SO Gulf Coast 1:22.98 Bear Invitational Feb 13, 2020
56 Dumas, Katherine FR Sarasota 1:23.79 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
57 Hardy, Ma'kerra SR Riverdale 1:25.17 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
58 Schale, Chloe FR Sarasota 1:30.60 SSES Quad Meet Feb 21, 2020

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Caragiulo, Lucas SR Riverview (Sarasota) 1:56.18 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
2 Oconnor, Noah SR Sarasota 2:00.93 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
3 Smith, Joseph JR North Port 2:02.26 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
4 Zambaux, Adrien SR Sarasota 2:02.31 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
5 Amaya, Alvaro SR North Port 2:03.32 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
6 Rodriguez, Ruben JR North Port 2:03.43 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
7 Labossiere, Nicard JR North Port 2:04.46 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
8 Meyer, Evan SO Lehigh 2:05.83 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
9 Cicilioni, Orlando JR Sarasota 2:06.04 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
10 Casella, Michael SR Venice 2:07.48 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
11 McCray, Willie JR Lehigh 2:07.77 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
12 Lespasio, Paul SO Manatee 2:08.02 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
13 Swanson, Matthew SR Manatee 2:08.54 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
14 Guendjoian, Ryan SR Sarasota 2:08.63 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
15 Elsey, Teage SO North Port 2:08.82 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
16 Laielli, Gavin JR Lakewood Ranch 2:10.03 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
17 Stone, Dylan JR Riverview (Sarasota) 2:10.10 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
18 Caragiulo, Roman JR Riverview (Sarasota) 2:10.18 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
19 Crisp, Evan SO Sarasota 2:10.34 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
20 Davis, Zane SO Riverview (Sarasota) 2:10.47 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
21 Williams, Brian SO Venice 2:10.72 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
22 Tafesse, Dawit SR Sarasota 2:11.02 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
23 Yealy, Preston JR Venice 2:11.24 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
24 Wilson, Jakin JR Lakewood Ranch 2:11.88 Ranch Relays Feb 29, 2020
25 Johnson, Trenton SO Manatee 2:12.42 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
25 Naar, Henrichy SR Manatee 2:12.42 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
27 Rowe, Daniel SO Lehigh 2:12.82 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
28 Cardec, Evan JR Gulf Coast 2:13.42 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
29 Sims, Colton SO Riverview (Sarasota) 2:13.80 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
30 Michel, Rubens JR Riverdale 2:13.83 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
31 Mohammedelamien, Noah SO Manatee 2:14.58 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020
32 Underwood, Dylan SO Lakewood Ranch 2:14.85 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
33 Sims, Jonathan JR Lehigh 2:16.57 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
34 Hoang, Hieu SO Sarasota 2:17.00 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
35 Horvath, Nathan SO Riverdale 2:17.20 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
36 Bathgate, Lucian JR Riverview (Sarasota) 2:17.36 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
37 Howard, Johnathan SR Riverdale 2:17.76 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
38 Podos, Wesley FR Gulf Coast 2:17.87 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
39 Sweiderk, Calvin JR Venice 2:18.60 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
40 Dascoulias, Daemian SO Gulf Coast 2:18.89 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
41 Estimond, Jeffrey FR Lehigh 2:19.55 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
42 Paz, Javier SO Lehigh 2:20.51 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
43 Gaffney, Michael SO Venice 2:21.65 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
44 Fugleberg, Peter SO Sarasota 2:22.09 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
45 Bodin, Dennis FR Manatee 2:22.25 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
46 Martin, Brian SO Gulf Coast 2:22.42 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
47 Covert, Ben SR Riverview (Sarasota) 2:22.93 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
48 Clark, Sean JR Manatee 2:25.93 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
49 Usher, Dylan JR Gulf Coast 2:26.84 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
50 Eveloff, Peyton SO Lakewood Ranch 2:26.90 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
51 Clerjuste, Charly JR Manatee 2:27.23 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
52 Sanders, Jason FR Riverdale 2:27.29 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
53 Hall, Lucas JR Lakewood Ranch 2:28.52 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
54 Miller, Alec FR Sarasota 2:32.39 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
55 Ashok, Akshay JR Sarasota 2:34.34 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
56 Kirsch, Anson SO North Port 2:34.70 Charlotte Quad Feb 21, 2020
57 Toler, Tanner JR Lakewood Ranch 2:34.91 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
58 Bellaire, Timothy SO Lakewood Ranch 2:34.94 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
59 Bohlman, Nicholas FR Riverview (Sarasota) 2:36.61 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
60 Fisichella, Peter JR Lakewood Ranch 2:39.26 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
61 El Mahdi, Omar FR Lakewood Ranch 2:39.54 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
62 Bisio, Luke SO Manatee 2:40.31 Charlotte Quad Feb 21, 2020
63 Caudill, Camden FR Lakewood Ranch 2:43.81 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
64 Boudreau, Matthew SO Lakewood Ranch 2:47.00 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
65 Agarwal, Sahil SO Sarasota 2:47.05 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
66 Halfacre, Charles JR Manatee 2:51.00 Charlotte Quad Feb 21, 2020
67 Przekwas, Brayden FR Sarasota 2:55.42 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
68 Ramirez, Angel JR Manatee 3:04.67 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Mitchell, Janel SO Sarasota 2:19.40 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
2 Courville, Juliana SO Venice 2:20.68 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
3 Titus, Carolina SR Sarasota 2:21.77 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
4 Kempf, Marissa JR Sarasota 2:23.47 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
5 Zani, Nicole SO Gulf Coast 2:27.68 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
6 Procopio, Capri SR Sarasota 2:28.65 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
7 Granack, Sydney JR Lakewood Ranch 2:29.70 Ranch Relays Feb 29, 2020
8 Neal, Jessica SO Lakewood Ranch 2:30.20 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
9 Rinehart, Lauren SR Lakewood Ranch 2:32.00 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
10 Wade, Kasumi JR Sarasota 2:32.57 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
11 Sodeika, Erika JR Gulf Coast 2:34.25 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
12 Wigglesworth, Camryn SR Sarasota 2:35.10 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
13 Nebel, Isabella FR Sarasota 2:37.38 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
14 Bradshaw, Riley JR Lakewood Ranch 2:37.87 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
15 Menke, Ella FR Sarasota 2:38.25 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
16 Brown, Alyssa SR Riverview (Sarasota) 2:39.95 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
17 Belcher, Tori FR Sarasota 2:40.01 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
18 Idoyaga, Emily JR North Port 2:40.75 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
19 Crettol, Alyssa JR Venice 2:42.00 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
20 Mahurin, Tessa JR Manatee 2:42.84 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
21 Morgan, Elizabeth JR Riverdale 2:43.72 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
22 Ciampi, Mia FR Manatee 2:44.55 Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020
23 Marsicovetere, Haylee FR North Port 2:44.67 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
24 Leatt, Tamlyn FR Lakewood Ranch 2:44.81 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
25 Graham, Mary Grace FR Manatee 2:44.84 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
26 Kazanas, Alexis SO Gulf Coast 2:45.39 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
27 Montidoro, Abigail JR Sarasota 2:46.48 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
28 bethea, Carinn FR Gulf Coast 2:46.82 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
29 Bartlett, Leah FR Venice 2:47.62 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
30 Traver, Gabby FR Lakewood Ranch 2:47.85 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
31 Delaney, Morgan JR Gulf Coast 2:48.09 Bear Invitational Feb 13, 2020
32 Mogford, Emma SO Venice 2:50.42 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
33 Bowers, Lilah JR Manatee 2:52.28 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
34 Gutridge, Riley SO Riverdale 2:52.32 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
35 Flint, Georgia SO Riverview (Sarasota) 2:52.82 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
36 Lenz, Ashlee Kate SO Riverview (Sarasota) 2:53.88 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
37 Truong, Ngoc JR Riverdale 2:54.21 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
38 Tucker, Audrey FR Riverview (Sarasota) 2:54.27 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
39 Gammon, Seraphina FR Sarasota 2:54.85 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
40 Fontaine, Olivia FR Riverview (Sarasota) 2:55.64 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
41 Budde, Bailey JR Venice 2:57.09 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
42 York, Abby SR Lehigh 2:57.12 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
43 Mulhollen, Rylee FR Sarasota 2:57.75 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
44 Ramos, Kaitlyn SO Riverdale 2:58.03 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
45 Brainard, Alyvia JR Venice 2:59.91 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
46 Ippolito, Lauren SO Sarasota 3:01.72 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
47 Fenolio, Sabrina FR Sarasota 3:03.27 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
48 Spinelli, Vanessa SR Gulf Coast 3:03.28 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
49 Nichols, Beatrice SO Manatee 3:05.26 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
50 Ramos, Arianna FR Riverdale 3:05.33 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
51 Brown, Molly SR Manatee 3:14.50 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
52 Dumas, Katherine FR Sarasota 3:18.12 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
53 Jonhson, Ruby SO Riverview (Sarasota) 3:23.81 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
54 Gambino, Olivia JR Riverdale 3:27.07 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Zambaux, Adrien SR Sarasota 4:29.26 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
2 Cicilioni, Orlando JR Sarasota 4:34.33 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
3 Meyer, Evan SO Lehigh 4:35.20 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
4 Lespasio, Paul SO Manatee 4:39.26 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
5 Smith, Joseph JR North Port 4:42.97 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
6 Kilduff, Shane SR Sarasota 4:45.18 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
7 Rathburn, Zachary JR North Port 4:45.25 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
8 Elsey, Teage SO North Port 4:46.70 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
9 Kodberg, Matthew JR North Port 4:48.43 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
10 Goetz, Nathaniel SO Sarasota 4:49.25 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
11 Williams, Brian SO Venice 4:50.84 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
12 Roper, Brendan FR Riverview (Sarasota) 4:50.97 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
13 Swanson, Matthew SR Manatee 4:51.71 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
14 Sweiderk, Benjamin SR Venice 4:52.31 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
15 Svitek, Christopher JR Gulf Coast 4:53.83 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
16 Gutierrez, Jaime JR Lakewood Ranch 4:54.45 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
17 Rich, Nicholas SO Sarasota 4:54.86 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
18 Mohammedelamien, Noah SO Manatee 4:55.01 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
19 Hartvigsen, William FR Sarasota 4:55.55 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
20 Renner, Hunter SR Sarasota 4:56.24 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
21 Saunders, Zach FR Gulf Coast 4:56.40 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
22 Laielli, Gavin JR Lakewood Ranch 4:56.87 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
23 Williams, Devin SO Gulf Coast 4:58.65 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
24 Hannah, Cyrus JR Sarasota 5:00.80 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
25 Testini, Riccardo SO Riverview (Sarasota) 5:02.77 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
26 Caragiulo, Roman JR Riverview (Sarasota) 5:02.79 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
27 Stone, Dylan JR Riverview (Sarasota) 5:03.01 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
28 Hoang, Hieu SO Sarasota 5:03.36 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
29 Teijelo, Alberto JR Venice 5:04.19 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
30 Jaikaran, Charles SO Gulf Coast 5:04.75 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
31 Catlett, Owen JR Lakewood Ranch 5:05.16 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
32 Stiff, Robert JR Sarasota 5:05.66 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
33 Jones, Zachary JR Sarasota 5:08.31 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
34 Underwood, Dylan SO Lakewood Ranch 5:10.31 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
35 Cardec, Evan JR Gulf Coast 5:10.72 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
36 Sims, Colton SO Riverview (Sarasota) 5:12.03 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
37 Gutridge, Trenton SR Riverdale 5:12.90 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
38 Tafesse, Dawit SR Sarasota 5:14.47 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
39 Miller, Alec FR Sarasota 5:14.82 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
40 Sweiderk, Calvin JR Venice 5:15.90 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
41 Holston, Anijah JR Lehigh 5:20.02 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
42 Chapman, Connor SR Lakewood Ranch 5:20.04 Ranch Relays Feb 29, 2020
43 Guendjoian, Steven JR Sarasota 5:20.39 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
44 Kistamma, Alex JR Lehigh 5:20.74 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
45 Gaffney, Michael SO Venice 5:22.41 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
46 Warwick, Hunter SR Sarasota 5:24.24 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
47 Duque, Jeremy FR North Port 5:25.96 Charlotte Quad Feb 21, 2020
48 Kirsch, Anson SO North Port 5:25.97 Charlotte Quad Feb 21, 2020
49 Sciacqua, Anthony JR Gulf Coast 5:26.33 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
50 Bach, Noah FR Riverview (Sarasota) 5:27.36 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
51 Fugleberg, Peter SO Sarasota 5:28.99 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
52 Rhoades, Austin SR Riverview (Sarasota) 5:30.87 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
53 Ashok, Akshay JR Sarasota 5:34.51 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
54 Eveloff, Peyton SO Lakewood Ranch 5:36.45 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
55 Rodriguez, Kevin SO Lehigh 5:39.94 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
56 Clark, Sean JR Manatee 5:40.09 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
57 Bellaire, Timothy SO Lakewood Ranch 5:40.56 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
58 Mullins, Eric SO Riverview (Sarasota) 5:42.65 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
59 Covert, Ben SR Riverview (Sarasota) 5:45.92 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
60 De Haan, Jonathan FR Riverdale 5:46.45 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
61 Donnelly, Andrew FR Riverview (Sarasota) 5:46.92 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
62 Fisichella, Peter JR Lakewood Ranch 5:47.72 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
63 Horvath, Nathan SO Riverdale 5:47.90 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
64 Vinson, Jonathan FR Riverview (Sarasota) 5:48.38 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
65 Morris, Connor SO Gulf Coast 5:48.53 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
66 Halfacre, Charles JR Manatee 5:48.60 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
67 Kodberg, Mark SO North Port 5:48.71 Charlotte Quad Feb 21, 2020
68 Barrantes, Carlos SR Riverview (Sarasota) 5:48.73 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
69 Agarwal, Sahil SO Sarasota 5:49.18 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
70 Bisio, Luke SO Manatee 5:51.71 Charlotte Quad Feb 21, 2020
71 El Mahdi, Omar FR Lakewood Ranch 5:55.60 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
72 Bodin, Dennis FR Manatee 5:56.56 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
73 Boudreau, Matthew SO Lakewood Ranch 5:57.27 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
74 Valverde, Jeremiah JR North Port 5:58.32 Charlotte Quad Feb 21, 2020
75 Caudill, Camden FR Lakewood Ranch 6:00.81 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
76 Bailey, Sam SO Gulf Coast 6:03.51 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
77 Clerjuste, Charly JR Manatee 6:09.09 Charlotte Quad Feb 21, 2020
78 Bohlman, Nicholas FR Riverview (Sarasota) 6:22.87 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
79 Przekwas, Brayden FR Sarasota 6:23.88 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
80 Thompson, Isaiah JR North Port 6:36.95 Charlotte Quad Feb 21, 2020
81 Ramirez, Angel JR Manatee 6:59.39 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Kempf, Marissa JR Sarasota 5:20.21 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
2 Wade, Kasumi JR Sarasota 5:26.93 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
3 Ingallinera, Mason SR Lakewood Ranch 5:31.98 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
4 Melzer, Aurora SO Lakewood Ranch 5:37.25 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
5 Rinehart, Lauren SR Lakewood Ranch 5:39.19 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
6 Titus, Carolina SR Sarasota 5:39.40 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
7 Neal, Jessica SO Lakewood Ranch 5:40.76 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
8 Wigglesworth, Camryn SR Sarasota 5:47.45 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
9 Bradshaw, Riley JR Lakewood Ranch 5:51.83 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
10 Myburgh, Anne SO Venice 5:51.88 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
11 Paliotta, Emma JR Lakewood Ranch 5:51.98 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
12 Menke, Ella FR Sarasota 5:52.91 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
13 Luff, Hannah SR Venice 5:53.72 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
14 Lukowski, Jennifer SR Venice 5:55.54 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
15 Crettol, Alyssa JR Venice 5:56.73 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
16 Sodeika, Erika JR Gulf Coast 5:57.75 Bear Invitational Feb 13, 2020
17 Mahurin, Tessa JR Manatee 5:58.82 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
18 Brown, Alyssa SR Riverview (Sarasota) 6:00.81 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
19 Mulhollen, Rylee FR Sarasota 6:06.53 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
20 Leatt, Tamlyn FR Lakewood Ranch 6:07.20 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
21 Tucker, Audrey FR Riverview (Sarasota) 6:13.59 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
22 Ciampi, Mia FR Manatee 6:13.75 John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
23 Grimmer, Annalise JR Sarasota 6:14.93 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
24 Belcher, Tori FR Sarasota 6:15.12 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
25 Montidoro, Abigail JR Sarasota 6:16.70 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
26 Young, Erika FR Gulf Coast 6:20.24 Bear Invitational Feb 13, 2020
27 Graham, Mary Grace FR Manatee 6:21.34 Charlotte Quad Feb 21, 2020
28 Gammon, Seraphina FR Sarasota 6:22.50 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
29 Callis, kayla FR Gulf Coast 6:24.01 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
30 Traver, Gabby FR Lakewood Ranch 6:25.17 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
31 Smith, Kaila FR North Port 6:25.53 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
32 Volk, Rylee SO Venice 6:26.31 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
33 Skates, Kelsey SR Lehigh 6:26.78 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
34 Smith, Alexis SR North Port 6:29.20 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
35 Fenolio, Sabrina FR Sarasota 6:31.09 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
36 Blaszak, Asia JR North Port 6:31.70 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
37 Lenz, Ashlee Kate SO Riverview (Sarasota) 6:38.32 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
38 Wisner, Ava FR Riverview (Sarasota) 6:40.17 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
39 Ippolito, Lauren SO Sarasota 6:43.58 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
40 Delorey, Yaky SO Riverdale 6:46.65 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
41 Brown, Molly SR Manatee 6:47.10 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
42 Brooke, Alana FR Gulf Coast 6:47.40 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
43 Bowers, Lilah JR Manatee 6:49.84 Charlotte Quad Feb 21, 2020
44 Fielding, Breanna FR Gulf Coast 6:55.56 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
45 Sorrentino, Camila JR North Port 6:56.22 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
46 Kelemen, Dorina FR Riverview (Sarasota) 6:58.00 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
47 Bruneman, Olivia SR Riverview (Sarasota) 7:01.47 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
48 Dumas, Katherine FR Sarasota 7:02.28 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
49 Koehler, Shania JR Riverdale 7:09.48 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
50 Nichols, Beatrice SO Manatee 7:12.30 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
51 Truong, Ngoc JR Riverdale 7:12.72 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
52 Fontaine, Olivia FR Riverview (Sarasota) 7:25.62 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
53 Jones, Shaiel SO Riverview (Sarasota) 7:34.41 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
54 Jonhson, Ruby SO Riverview (Sarasota) 7:40.70 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
55 Mendez, Abigail JR North Port 7:46.64 Charlotte Quad Feb 21, 2020
56 Pierce, Sabrina JR Gulf Coast 8:23.15 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
57 Emma, Rodriguez FR Gulf Coast 8:27.65 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cicilioni, Orlando JR Sarasota 9:44.55 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
2 Teijelo, Alberto JR Venice 10:04.92 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
3 Lespasio, Paul SO Manatee 10:17.01 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
4 Kilduff, Shane SR Sarasota 10:17.95 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
5 Meyer, Evan SO Lehigh 10:26.43 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
6 Goetz, Nathaniel SO Sarasota 10:27.94 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
7 Jones, Zachary JR Sarasota 10:27.95 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
8 Roper, Brendan FR Riverview (Sarasota) 10:28.49 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
9 Gutierrez, Jaime JR Lakewood Ranch 10:29.39 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
10 Rathburn, Zachary JR North Port 10:33.19 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
11 Hoang, Hieu SO Sarasota 10:34.67 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
12 Svitek, Christopher JR Gulf Coast 10:37.20 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
13 Kodberg, Matthew JR North Port 10:37.46 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
14 Elsey, Teage SO North Port 10:39.12 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
15 Williams, Devin SO Gulf Coast 10:42.78 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
16 Stiff, Robert JR Sarasota 10:46.35 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
17 Saunders, Zach FR Gulf Coast 10:49.17 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
18 Rich, Nicholas SO Sarasota 10:49.48 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
19 Catlett, Owen JR Lakewood Ranch 10:52.32 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
20 Guendjoian, Ryan SR Sarasota 10:55.08 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
21 Sweiderk, Benjamin SR Venice 10:56.96 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
22 Gutridge, Trenton SR Riverdale 11:04.22 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
23 Chapman, Connor SR Lakewood Ranch 11:09.81 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
24 Possehl, Tyson SR Venice 11:11.88 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
25 Crane, Evan FR North Port 11:16.69 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
26 Mohammedelamien, Noah SO Manatee 11:23.72 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
27 Martin, William SO Venice 11:29.96 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
28 Stewart, Jeffery SO Riverdale 11:34.49 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
29 Avola, Michael SO Lehigh 11:37.46 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
30 Kistamma, Alex JR Lehigh 11:49.99 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
31 Kreidler, Kole SO North Port 11:51.38 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
32 Maglio, Domenic JR Riverview (Sarasota) 12:00.72 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
33 Bach, Noah FR Riverview (Sarasota) 12:04.42 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
34 Eveloff, Peyton SO Lakewood Ranch 12:09.19 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
35 Barrantes, Carlos SR Riverview (Sarasota) 12:10.33 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
36 Reynoso, Federico JR Lehigh 12:22.77 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
37 Rhoades, Austin SR Riverview (Sarasota) 12:25.32 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
38 Guendjoian, Steven JR Sarasota 12:29.57 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
39 Bellaire, Timothy SO Lakewood Ranch 12:30.83 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
40 Bisio, Luke SO Manatee 13:30.38 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Wade, Kasumi JR Sarasota 11:32.50 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
2 Ingallinera, Mason SR Lakewood Ranch 11:33.52 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
3 Melzer, Aurora SO Lakewood Ranch 11:50.60 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
4 Neal, Jessica SO Lakewood Ranch 12:08.04 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
5 Wigglesworth, Camryn SR Sarasota 12:26.66 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
6 Lukowski, Jennifer SR Venice 12:42.95 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
7 Luff, Hannah SR Venice 12:43.30 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
8 Paliotta, Emma JR Lakewood Ranch 12:50.09 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
9 Delorey, Yaky SO Riverdale 13:10.25 Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
10 Myburgh, Anne SO Venice 13:12.97 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
11 Mahurin, Tessa JR Manatee 13:40.34 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
12 Volk, Rylee SO Venice 13:42.04 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
13 Graham, Mary Grace FR Manatee 13:50.90 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
14 Marsicovetere, Haylee FR North Port 13:54.17 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
15 Callis, kayla FR Gulf Coast 13:57.65 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
16 Melzer, Jami SR Lakewood Ranch 14:10.88 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
17 Smith, Kaila FR North Port 14:19.88 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
18 Young, Erika FR Gulf Coast 14:22.60 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
19 Smith, Alexis SR North Port 14:40.47 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
20 Fielding, Breanna FR Gulf Coast 14:43.29 Bear Invitational Feb 13, 2020
21 Brooke, Alana FR Gulf Coast 14:43.54 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
22 Volpe, Nina SR Venice 15:51.72 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
23 Koehler, Shania JR Riverdale 17:55.02 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Legare, Kareena JR Venice 17.31 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.7
2 Crane, Isabella SO Venice 17.59 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.7
3 Oliver, Olivia JR Sarasota 17.68 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -1.4
4 Bartlett, Leah FR Venice 18.41 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
5 Manitz, Hailey JR Riverview (Sarasota) 18.48 Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020 -0.2
6 Bess, Ashley JR Sarasota 18.53 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 3.0
7 Phillips, Lanie FR Sarasota 18.55 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.3
8 Golden, Taylor SO Lakewood Ranch 18.66 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
9 Ratner, Chloe FR Sarasota 19.02 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
10 Ivanenko, Vanessa SR Venice 19.13 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
11 Scrimale, Sage FR Sarasota 19.29 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
12 Barham, Mattaniah JR Gulf Coast 19.33 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
13 James, Journe FR North Port 19.72 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.3
14 Pitt, Taylor SR Gulf Coast 19.78 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.5
15 Kelty, Tara SR Riverview (Sarasota) 20.19 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
16 Puthoff, Jordyn SO Gulf Coast 20.74 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.5
17 Woodard, Kashari FR Riverdale 20.76 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.9
18 Dhaiti, Lenchy JR North Port 21.26 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 3.7
19 Gamble , Shaniya JR Sarasota 21.32 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020 2.5
20 Wyles, Haven FR Sarasota 21.98 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 2.8
21 Dunkelly, Dejonay SO Riverdale 30.82 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.9

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Thomas, Antwoine JR Lehigh 14.66 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
2 Jean, Hudson JR Gulf Coast 15.09 Bear Invitational Feb 13, 2020
3 King, Luke SR Riverview (Sarasota) 16.09 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020 -1.1
4 Brice, Widson JR Gulf Coast 16.47 Bear Invitational Feb 13, 2020
4 Staas, Daniel SR Venice 16.47 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
6 Pierce, Brandon FR Riverdale 17.20 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.8
7 Casimir, Quincy JR Gulf Coast 17.35 Bear Invitational Feb 13, 2020
8 Refuse, Carl SR North Port 17.53 Charlotte Invitational Mar 5, 2020 -3.6
9 Edwards, Jadem FR Riverdale 17.61 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.8
10 Boyer, Tyler FR Sarasota 18.30 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
11 Irving, Chris JR Riverdale 18.33 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020 3.8
12 Meyer, Daniel SR Venice 18.43 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
13 Sirignano, John FR Lakewood Ranch 18.56 Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
14 Smith, Jah'Tarian FR Gulf Coast 19.05 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020 -1.5
15 Robinson Jr, Norvell JR North Port 19.08 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
16 Tisdale, Zane FR Sarasota 19.14 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.7
17 Hendrickson, Michael SO Sarasota 19.23 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020 2.2
18 Crowell, Joseph JR Venice 19.40 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
19 Oualddaba, Zachary FR Sarasota 21.09 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020 -2.7

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Collins, Keandre SR Sarasota 36.99 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
2 Jean, Hudson JR Gulf Coast 40.88 Bear Invitational Feb 13, 2020
3 Thomas, Antwoine JR Lehigh 41.23 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
4 Torres, King FR Riverdale 42.17 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
5 Staas, Daniel SR Venice 42.83 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
6 Hendrickson, Michael SO Sarasota 43.38 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
7 Pierce, Brandon FR Riverdale 43.69 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
8 Brice, Widson JR Gulf Coast 43.88 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
9 Casimir, Quincy JR Gulf Coast 44.16 Bear Invitational Feb 13, 2020
10 Bennett, Dominic JR Sarasota 44.45 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
11 Smith, Dustin SR Venice 45.42 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
12 Meyer, Daniel SR Venice 45.92 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
13 King, Luke SR Riverview (Sarasota) 46.42 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
14 Refuse, Carl SR North Port 46.54 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
15 Robinson Jr, Norvell JR North Port 46.60 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
16 Torres, Damian SO Gulf Coast 46.80 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
17 Boyer, Tyler FR Sarasota 46.91 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
18 Sirignano, John FR Lakewood Ranch 46.99 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
19 Edwards, Jadem FR Riverdale 47.78 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
20 Crowell, Joseph JR Venice 48.20 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
21 Lange, Daniel JR Riverview (Sarasota) 48.86 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
21 Tisdale, Zane FR Sarasota 48.86 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
23 Warwick, Hunter SR Sarasota 49.55 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
24 Simeus, Marven FR Gulf Coast 51.07 FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
25 Patten, Travis JR Lakewood Ranch 51.12 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
26 Oualddaba, Zachary FR Sarasota 51.54 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
27 Smith, Jah'Tarian FR Gulf Coast 54.49 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Nebel, Isabella FR Sarasota 46.42 Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
2 McNinch, Madeline SR Lakewood Ranch 47.03 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
3 Mitchell, Janel SO Sarasota 47.60 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
4 Granack, Sydney JR Lakewood Ranch 48.88 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
5 Schwied, Maren JR Sarasota 50.63 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
6 Legare, Kareena JR Venice 50.88 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
7 Scrimale, Sage FR Sarasota 51.68 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
8 Bartlett, Leah FR Venice 52.23 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
9 Manitz, Hailey JR Riverview (Sarasota) 52.33 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
10 Van der Sommen, Samantha SR Lakewood Ranch 53.73 George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
11 Titus, Carolina SR Sarasota 53.77 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
12 Gamble , Shaniya JR Sarasota 54.04 Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
13 Ratner, Chloe FR Sarasota 54.71 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
14 Maloney, Kayla SO Venice 55.09 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
15 Pitt, Taylor SR Gulf Coast 55.43 Bear Invitational Feb 13, 2020
16 Golden, Taylor SO Lakewood Ranch 55.61 Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
17 Motherway, Julie FR North Port 55.74 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
18 Avin, Aryana SO North Port 56.02 Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
19 Puthoff, Jordyn SO Gulf Coast 56.15 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
20 James, Journe FR North Port 56.27 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
21 Phillips, Lanie FR Sarasota 56.39 Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
22 Ivanenko, Vanessa SR Venice 56.43 East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
23 Hoopes, Wellsley SO Gulf Coast 56.51 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
24 Oliver, Olivia JR Sarasota 58.84 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
25 Bess, Ashley JR Sarasota 59.44 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
26 Keng, Makayla JR Lakewood Ranch 59.91 George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
27 Woodard, Kashari FR Riverdale 1:00.65 CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
28 Wyles, Haven FR Sarasota 1:03.09 SSES Quad Meet Feb 21, 2020
29 Dhaiti, Lenchy JR North Port 1:05.68 Charlotte Invitational Mar 5, 2020
30 Hooper, Sara SO Gulf Coast 1:06.02 Bear Invitational Feb 13, 2020
31 Barham, Mattaniah JR Gulf Coast 1:06.70 St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Wideman, Malachi SR Venice 1.92m 6' 3.5" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
2 Tompkins, Trenton SR Venice 1.85m 6' 0.75" East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
3 Brice, Widson JR Gulf Coast 1.82m 5' 11.5" Bear Invitational Feb 13, 2020
4 Marino, Vincent SR Venice 1.78m 5' 10" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
5 Patten, Travis JR Lakewood Ranch 1.77m 5' 9.75" Ranch Relays Feb 29, 2020
6 Burdette, Ian JR Gulf Coast 1.75m 5' 8.75" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
7 Faudoas, Yardley SR North Port 1.72m 5' 7.75" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
7 Irving, Chris JR Riverdale 1.72m 5' 7.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
7 Spaide, Dakota JR Gulf Coast 1.72m 5' 7.75" Bear Invitational Feb 13, 2020
10 Collins, Keandre SR Sarasota 1.70m 5' 7" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
10 Jeremiah, Arnold FR Lehigh 1.70m 5' 7" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
12 Bennett, Dominic JR Sarasota 1.65m 5' 5" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
13 Carter, Markel JR Lehigh 1.62m 5' 3.75" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
13 Gray, Cam'Ron SO North Port 1.62m 5' 3.75" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
13 Hannon, Christian SR Riverview (Sarasota) 1.62m 5' 3.75" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
13 Rodriguez, Christian SR Venice 1.62m 5' 3.75" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
13 Thomas, Ethan JR Lakewood Ranch 1.62m 5' 3.75" Ranch Relays Feb 29, 2020
18 Hernandez, Francisco SO North Port 1.57m 5' 1.75" Charlotte Quad Feb 21, 2020
18 Tarohocker, Jaydon FR Riverview (Sarasota) 1.57m 5' 1.75" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
20 Schiender, Jacob FR Riverview (Sarasota) 1.55m 5' 1" Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
21 Arnold, Jeremiah FR Lehigh 1.52m 4' 11.75" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
21 Torres, King FR Riverdale 1.52m 4' 11.75" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
23 Raddani, Zach FR Gulf Coast 1.51m 4' 11.5" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
24 Edwards, Jadem FR Riverdale 1.50m 4' 11" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
25 Hall, Lucas JR Lakewood Ranch 1.47m 4' 9.75" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
25 Sirignano, John FR Lakewood Ranch 1.47m 4' 9.75" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020

High Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Van der Sommen, Samantha SR Lakewood Ranch 1.67m 5' 5.75" George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
2 Tarohocker, Alexa SR Riverview (Sarasota) 1.62m 5' 3.75" George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
3 Robinson, Jalanza SR Riverview (Sarasota) 1.57m 5' 1.75" George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
4 Doerrfeld, Emma JR North Port 1.54m 5' 0.5" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
5 Jefferson, Emani SR North Port 1.47m 4' 9.75" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
6 Pitt, Taylor SR Gulf Coast 1.45m 4' 9" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
7 Gehrke, Fallon JR Lakewood Ranch 1.42m 4' 7.75" George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
7 Ma, Kaijah JR Sarasota 1.42m 4' 7.75" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
9 Hart, Emily FR Gulf Coast 1.37m 4' 6" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
9 Wyles, Haven FR Sarasota 1.37m 4' 6" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
11 Bess, Ashley JR Sarasota 1.32m 4' 4" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
11 Howard, Lanarria FR Riverview (Sarasota) 1.32m 4' 4" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
11 Ivanenko, Vanessa SR Venice 1.32m 4' 4" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
14 Bartlett, Leah FR Venice 1.27m 4' 2" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
14 Ivanenko, Milana SO Venice 1.27m 4' 2" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
16 Puthoff, Jordyn SO Gulf Coast 1.25m 4' 1.25" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
17 Keng, Makayla JR Lakewood Ranch 1.22m 4' 0" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020

Pole Vault (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Evans, Micah JR Gulf Coast 4.52m 14' 10" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
2 Giromini, John SR Riverview (Sarasota) 4.05m 13' 3.5" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
2 Newman, Eli JR Lakewood Ranch 4.05m 13' 3.5" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
4 Hritz, Ethan JR Sarasota 3.60m 11' 9.75" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
5 Johnson, Austin SO Gulf Coast 3.50m 11' 5.75" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
6 Claro, Reynaldo SO Riverview (Sarasota) 3.30m 10' 10" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
7 King, Logan JR North Port 3.15m 10' 4" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
7 Obrecht, Jonah SR Gulf Coast 3.15m 10' 4" Bear Invitational Feb 13, 2020
7 Tippman, Gage SR Venice 3.15m 10' 4" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
7 Weiman, Jake JR Venice 3.15m 10' 4" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
11 Pellenz, Alexander SR North Port 3.00m 9' 10" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
12 Zelahy, Jesse FR Gulf Coast 2.85m 9' 4.25" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
13 Howard, Johnathan SR Riverdale 2.75m 9' 0.25" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
14 Campbell, Lucas JR Riverview (Sarasota) 2.55m 8' 4.25" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
14 Deguia, Jacob SR Riverview (Sarasota) 2.55m 8' 4.25" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
16 Shephard, Camron FR Riverdale 2.45m 8' 0.5" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
17 Hyer, Jacob SO Venice 2.30m 7' 6.5" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
18 Hudson, Zach SO Venice 2.13m 6' 11.75" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
18 Schwarzenbach, Shane FR North Port 2.13m 6' 11.75" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020

Pole Vault (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Hannon, Anastasia SR Gulf Coast 2.90m 9' 6.25" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
2 Coyle, Autumn JR North Port 2.85m 9' 4.25" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
3 Courville, Juliana SO Venice 2.70m 8' 10.25" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
3 Tippman, Jacey JR Venice 2.70m 8' 10.25" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
5 Gore, Brooke SO Lakewood Ranch 2.55m 8' 4.25" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
5 Valery, Amelia JR Venice 2.55m 8' 4.25" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
7 Villaverde, Olivia JR Gulf Coast 2.44m 8' 0" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
8 Buckmaster, Katelyn JR North Port 2.40m 7' 10.5" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
8 Francolini, Alyson FR Venice 2.40m 7' 10.5" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
8 Palonen, Sofia SO Lakewood Ranch 2.40m 7' 10.5" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
8 Ries, Katherine FR Lakewood Ranch 2.40m 7' 10.5" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
12 Lynch, Lilly FR Lakewood Ranch 2.12m 6' 11.5" George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
12 Manning, Carson SO Lakewood Ranch 2.12m 6' 11.5" George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
14 Bohlman, Carly SR Riverview (Sarasota) 2.10m 6' 10.75" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
14 Fischer, Christina JR North Port 2.10m 6' 10.75" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
14 Wyles, Haven FR Sarasota 2.10m 6' 10.75" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
17 Scully, Megan SO Lakewood Ranch 1.95m 6' 4.75" Lady Tarpon Classic Feb 27, 2020
17 Soler, Kayleigh SO North Port 1.95m 6' 4.75" Charlotte Quad Feb 21, 2020
19 Stubelt, Kadee FR Gulf Coast 1.83m 6' 0" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
20 Vasquez, Alessa FR Gulf Coast 1.50m 4' 11" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Lear, Elijah JR North Port 6.90m 22' 7.75" East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
2 Thomas, Antwoine JR Lehigh 6.61m 21' 8.25" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
3 Tatis, Yeremi JR Gulf Coast 6.58m 21' 7.25" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
4 Brantley, Charles JR Venice 6.42m 21' 0.75" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
5 Dubose, Omarie SR Riverdale 6.33m 20' 9.25" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
6 Leash, Tyler SO Venice 6.00m 19' 8.25" East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
6 Lesane, Tayshun JR Gulf Coast 6.00m 19' 8.25" FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
8 Young, Alexander JR Lehigh 5.97m 19' 7" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
9 Garcia, Hanser SR Riverview (Sarasota) 5.96m 19' 6.75" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
10 Carter, Markel JR Lehigh 5.88m 19' 3.5" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
11 Barrett, Konnor FR Gulf Coast 5.86m 19' 2.75" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
11 Braxton, Jontavious SO Lehigh 5.86m 19' 2.75" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
13 Bennett, Dominic JR Sarasota 5.85m 19' 2.5" Lipham Relays Feb 14, 2020
14 Cassaway, Desavion SO Venice 5.80m 19' 0.5" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
14 Gray, Cam'Ron SO North Port 5.80m 19' 0.5" East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
14 Lewis, Makhai JR Gulf Coast 5.80m 19' 0.5" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
17 Boyer, Tyler FR Sarasota 5.79m 19' 0" George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
18 Corbett, Jayden JR Manatee 5.77m 18' 11.25" Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
19 Patten, Travis JR Lakewood Ranch 5.43m 17' 9.75" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
20 Papantonakis, Jacob SO Venice 5.33m 17' 6" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
20 Solomon, Javon JR North Port 5.33m 17' 6" East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
22 Prince, Michael FR North Port 5.30m 17' 4.75" East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
23 Tisdale, Zane FR Sarasota 5.28m 17' 4" George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
24 Toler, Tanner JR Lakewood Ranch 5.23m 17' 2" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
25 Harris, Michael FR North Port 5.22m 17' 1.5" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
26 Altimeaux, Mathlin JR Riverdale 5.20m 17' 0.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
27 Arnold, Jeremiah FR Lehigh 5.17m 16' 11.5" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
28 Daniels, Eli JR Lakewood Ranch 5.15m 16' 10.75" Ranch Relays Feb 29, 2020
29 Tarohocker, Jaydon FR Riverview (Sarasota) 5.14m 16' 10.5" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
30 Shoplack, Brendan SO Gulf Coast 5.11m 16' 9.25" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
31 Clarke, Jaheim FR Riverdale 5.03m 16' 6" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
32 Wright, Ashton SO North Port 5.02m 16' 5.75" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
33 Sirignano, John FR Lakewood Ranch 4.95m 16' 3" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
34 Schiender, Jacob FR Riverview (Sarasota) 4.87m 15' 11.75" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
35 Hernandez, Francisco SO North Port 4.85m 15' 11" Charlotte Quad Feb 21, 2020
36 Courageux, Javen SO Riverview (Sarasota) 4.79m 15' 8.75" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
37 Hendrickson, Michael SO Sarasota 4.70m 15' 5" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
37 Ivy, Kesean FR Riverdale 4.70m 15' 5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
39 Smith, Kaden FR Riverview (Sarasota) 4.69m 15' 4.75" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
40 Torres, King FR Riverdale 4.63m 15' 2.25" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
41 Keelen, Santino FR Sarasota 4.51m 14' 9.75" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
42 Oualddaba, Zachary FR Sarasota 4.33m 14' 2.5" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
43 Chism, Chase JR Manatee 4.16m 13' 7.75" Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
43 Smith, Karsen FR Riverview (Sarasota) 4.16m 13' 7.75" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
45 Przekwas, Brayden FR Sarasota 4.04m 13' 3.25" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Jefferson, Emani SR North Port 5.75m 18' 10.5" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
2 McNinch, Madeline SR Lakewood Ranch 5.35m 17' 6.75" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
3 Jean, Daham-Shel SR North Port 5.18m 17' 0" Charlotte Quad Feb 21, 2020
4 Tarohocker, Alexa SR Riverview (Sarasota) 4.98m 16' 4.25" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
5 Winters, Jo SO Venice 4.84m 15' 10.5" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
6 Coleman, Ba'Lisha SO Lehigh 4.77m 15' 7.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
7 Martin, Kearrah JR Lehigh 4.75m 15' 7" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
8 McNinch, Gracyn FR Lakewood Ranch 4.70m 15' 5" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
9 Crane, Isabella SO Venice 4.65m 15' 3.25" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
9 Ratner, Chloe FR Sarasota 4.65m 15' 3.25" Lipham Relays Feb 14, 2020
11 Ma, Kaijah JR Sarasota 4.63m 15' 2.25" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
12 Tuckerman, Dee Dee SO Lakewood Ranch 4.61m 15' 1.5" George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
13 St. Jean, Wildyana JR North Port 4.57m 15' 0" East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
14 Gamble , Shaniya JR Sarasota 4.55m 14' 11.25" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
15 Rogers, Kayla JR Riverdale 4.51m 14' 9.75" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
15 Wyles, Haven FR Sarasota 4.51m 14' 9.75" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
17 Scrimale, Sage FR Sarasota 4.43m 14' 6.5" George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
18 Fegan, Michelle SO Riverview (Sarasota) 4.42m 14' 6" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
19 Ferguson, Ireland SO Venice 4.35m 14' 3.25" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
20 James, Journe FR North Port 4.33m 14' 2.5" Charlotte Quad Feb 21, 2020
21 Hamer, Sophia FR Riverview (Sarasota) 4.29m 14' 1" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
22 Lear, Chloe SR Venice 4.28m 14' 0.5" East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
23 Motherway, Julie FR North Port 4.26m 13' 11.75" Charlotte Quad Feb 21, 2020
24 Scully, Megan SO Lakewood Ranch 4.14m 13' 7" Ranch Relays Feb 29, 2020
24 Villaverde, Sophia SR Gulf Coast 4.14m 13' 7" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
26 Schwied, Maren JR Sarasota 4.11m 13' 6" Lipham Relays Feb 14, 2020
27 Johnson, Brooke SO Gulf Coast 4.10m 13' 5.5" Bear Invitational Feb 13, 2020
28 Phillips, Lanie FR Sarasota 3.98m 13' 0.75" SSES Quad Meet Feb 21, 2020
29 Keng, Makayla JR Lakewood Ranch 3.92m 12' 10.5" Ranch Relays Feb 29, 2020
29 Marciniak, Zelina FR Riverview (Sarasota) 3.92m 12' 10.5" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
31 Gray, Taylor SR North Port 3.82m 12' 6.5" East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
32 Francois, ellanda JR Gulf Coast 3.75m 12' 3.75" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
33 Howard, Lanarria FR Riverview (Sarasota) 3.58m 11' 9" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
33 Schneider, Emily SO Riverview (Sarasota) 3.58m 11' 9" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Jean-Denis, Marvin JR Gulf Coast 13.70m 44' 11.5" Bear Invitational Feb 13, 2020
2 Cirise, Jerryson SR Lehigh 13.48m 44' 2.75" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
3 Molketin, Austin SR Sarasota 13.45m 44' 1.5" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
3 Shrader, Thomas SR Venice 13.45m 44' 1.5" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
5 Johnson, Jalen SO Sarasota 13.17m 43' 2.5" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
6 Fraraccio, Michael JR Riverview (Sarasota) 12.95m 42' 6" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
7 Cesar, Marc SR Riverdale 12.73m 41' 9.25" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
8 Toole, Luke JR Lakewood Ranch 12.69m 41' 7.75" Ranch Relays Feb 29, 2020
9 Jenkins, Dylan JR Riverview (Sarasota) 12.52m 41' 1" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
10 Chaney, Jake JR Lehigh 12.39m 40' 7.75" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
11 Cassaway, Desavion SO Venice 12.23m 40' 1.5" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
12 Porter, Justin SR Manatee 12.01m 39' 5" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
13 Larimet-Picciani, Gian SO North Port 11.98m 39' 3.75" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
14 Pierre-Paul, Andy JR Gulf Coast 11.82m 38' 9.5" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
15 Jean-Baptiste, Jeffrey SO Riverdale 11.78m 38' 7.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
16 Padilla, Jesus JR Gulf Coast 11.48m 37' 8" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
17 Atkinson, Kamdyn SR Gulf Coast 11.35m 37' 3" FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
18 Gorden, Zion JR Gulf Coast 11.34m 37' 2.5" Bear Invitational Feb 13, 2020
19 Alley, Zachary SR Riverdale 10.91m 35' 9.5" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
20 Smith, Dominic JR Riverdale 10.88m 35' 8.5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
21 Jean Baptiste, Hubert JR Gulf Coast 10.73m 35' 2.5" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
22 Morales, Matthew JR North Port 10.71m 35' 1.75" East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
23 Delk, Ayden JR Lakewood Ranch 10.70m 35' 1.25" George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
24 Holtzman, Hendricks FR Gulf Coast 10.56m 34' 7.75" FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
25 Mitchell, Joseph SR Sarasota 10.54m 34' 7" SSES Quad Meet Feb 21, 2020
26 King, Logan JR North Port 10.50m 34' 5.5" Charlotte Quad Feb 21, 2020
27 Fletcher, Ya'Narris SO Lehigh 10.47m 34' 4.25" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
28 Venuto, Parker SR Lakewood Ranch 10.23m 33' 6.75" Ranch Relays Feb 29, 2020
29 Takacs, Henry FR Gulf Coast 10.19m 33' 5.25" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
30 Lange, Daniel JR Riverview (Sarasota) 10.09m 33' 1.25" Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
31 Pease, Nathan SR Lakewood Ranch 10.08m 33' 1" Ranch Relays Feb 29, 2020
32 Augustin, Cedric FR Manatee 10.07m 33' 0.5" John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
33 Soler, Brendan FR North Port 9.87m 32' 4.75" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
34 Hawthorne, Kewan SR Manatee 9.63m 31' 7.25" Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
35 Stavarz, Simon SO Venice 9.62m 31' 6.75" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
36 Forbis, Bennett JR Gulf Coast 9.58m 31' 5.25" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
37 Scofield, Riley FR Lakewood Ranch 9.50m 31' 2" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
38 Bowens, Charles JR Venice 9.35m 30' 8.25" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
39 Bramley, Jack SO Riverview (Sarasota) 9.07m 29' 9.25" Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
40 Fleece, Colin JR Manatee 8.81m 28' 11" Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
41 Vigus, Aiden FR North Port 8.56m 28' 1" Charlotte Quad Feb 21, 2020
42 Heckler, Thomas SO Manatee 8.08m 26' 6.25" Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
43 Maurice, Derek JR Manatee 7.93m 26' 0.25" Charlotte Quad Feb 21, 2020
44 Friedli, William FR Sarasota 7.77m 25' 6" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Simmons, Riley JR Lakewood Ranch 11.99m 39' 4" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
2 Barclay, Tyniece SO Manatee 11.94m 39' 2.25" Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
3 Tarohocker, Alexa SR Riverview (Sarasota) 10.37m 34' 0.25" George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
4 Fleming, Dariona SR Lehigh 10.21m 33' 6" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
5 Armer, Marisa JR Manatee 9.23m 30' 3.5" Wharton Wildcat Invitational Feb 28, 2020
6 Winters, Jo SO Venice 8.77m 28' 9.25" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
7 Hanley, Delaney SO North Port 8.62m 28' 3.5" East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
8 Ayette, Audrey SO Venice 8.61m 28' 3" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
9 Hagopian, Gianna JR Lakewood Ranch 8.58m 28' 1.75" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
10 Marrero, Natalee SO North Port 8.55m 28' 0.75" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
11 Bryant, Amy SR Gulf Coast 8.44m 27' 8.25" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
12 Amy, Bryant JR Gulf Coast 8.21m 26' 11.25" Bear Invitational Feb 13, 2020
12 Terrero, Samantha FR Gulf Coast 8.21m 26' 11.25" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
14 Stokvis, Samantha SR Gulf Coast 8.12m 26' 7.75" Bear Invitational Feb 13, 2020
15 Flaherty-Cohn, Kylie SO Venice 7.98m 26' 2.25" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
16 Annefils, Emma SO Riverdale 7.97m 26' 1.75" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
17 Titen, Karla JR Riverdale 7.54m 24' 9" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
18 Otero, Olivia JR Gulf Coast 7.34m 24' 1" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
19 Batuman, Emily JR Gulf Coast 7.27m 23' 10.25" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
20 Vorbeck, Julia FR Manatee 7.26m 23' 10" Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
21 Quiroz, Alexis JR Riverdale 6.85m 22' 5.75" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
22 Soler, Kayleigh SO North Port 6.64m 21' 9.5" Charlotte Quad Feb 21, 2020
23 Crowell, Cameron SR Lakewood Ranch 6.62m 21' 8.75" George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
24 Carson, Madeline FR Riverview (Sarasota) 6.50m 21' 4" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
25 Stroud, Jayden FR Riverview (Sarasota) 6.32m 20' 9" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
26 Wojtaszek, Leah FR Sarasota 6.04m 19' 9.75" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
27 Formosa, Rachel SR Manatee 5.95m 19' 6.25" Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
28 Bates, Alyssa FR Sarasota 5.58m 18' 3.75" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
29 Melzer, Jami SR Lakewood Ranch 5.42m 17' 9.5" Ranch Relays Feb 29, 2020
30 Nguyen, Alvina JR Riverdale 4.72m 15' 6" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
31 Love, Isabella JR Manatee 4.01m 13' 2" Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Pierre-Paul, Andy JR Gulf Coast 45.38m 148' 11" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
2 Toole, Luke JR Lakewood Ranch 39.22m 128' 8" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
3 Morales, Matthew JR North Port 38.60m 126' 8" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
4 Bernius, Hunter SR Sarasota 38.18m 125' 3" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
5 Molketin, Austin SR Sarasota 38.15m 125' 2" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
6 Jenkins, Dylan JR Riverview (Sarasota) 37.32m 122' 5" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
7 Beebe, Jackson JR Gulf Coast 36.74m 120' 6" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
8 Gorden, Zion JR Gulf Coast 36.40m 119' 5" FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
9 Cirise, Jerryson SR Lehigh 35.95m 117' 11" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
10 Lange, Daniel JR Riverview (Sarasota) 35.82m 117' 6" Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
11 Fraraccio, Michael JR Riverview (Sarasota) 35.13m 115' 3" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
12 Hudson, Zach SO Venice 33.20m 108' 11" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
12 King, Logan JR North Port 33.20m 108' 11" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
14 Kaldany, Tyler SO Gulf Coast 32.90m 107' 11" Bear Invitational Feb 13, 2020
15 Stavarz, Simon SO Venice 32.84m 107' 9" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
16 Venuto, Parker SR Lakewood Ranch 31.45m 103' 2" Ranch Relays Feb 29, 2020
17 Kobetitsch, Ryan JR Lakewood Ranch 31.21m 102' 5" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
18 Friedli, William FR Sarasota 30.87m 101' 3" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
19 Forbis, Bennett JR Gulf Coast 30.50m 100' 1" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
20 Johnson, Jalen SO Sarasota 30.38m 99' 8" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
21 Cesar, Marc SR Riverdale 30.07m 98' 8" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
22 Meisner, Matthew SO Riverview (Sarasota) 29.58m 97' 0" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
23 Pease, Nathan SR Lakewood Ranch 29.55m 96' 11" Ranch Relays Feb 29, 2020
24 Shephard, Camron FR Riverdale 29.53m 96' 10" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
25 Larimet-Picciani, Gian SO North Port 29.27m 96' 0" Charlotte Quad Feb 21, 2020
26 Hernandez-Jimenez, Mervyn SR Riverdale 28.60m 93' 10" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
27 Fletcher, Ya'Narris SO Lehigh 28.32m 92' 11" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
28 Mitchell, Joseph SR Sarasota 27.25m 89' 5" SSES Quad Meet Feb 21, 2020
29 Shrader, Thomas SR Venice 26.74m 87' 9" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
30 Chaney, Jake JR Lehigh 26.33m 86' 5" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
31 Scofield, Riley FR Lakewood Ranch 25.57m 83' 11" Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
32 Bramley, Jack SO Riverview (Sarasota) 24.48m 80' 4" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
33 Donoway, Ryan JR Riverdale 23.30m 76' 5" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
34 Roland, Carson SO Riverview (Sarasota) 22.92m 75' 2" Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
35 Alley, Zachary SR Riverdale 22.55m 74' 0" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
36 Porter, Justin SR Manatee 22.48m 73' 9" Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
37 Iwasiw, Stefan FR North Port 22.35m 73' 4" Charlotte Quad Feb 21, 2020
38 Hawthorne, Kewan SR Manatee 21.27m 69' 9" Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Stokvis, Samantha SR Gulf Coast 35.85m 117' 7" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
2 Simmons, Riley JR Lakewood Ranch 34.84m 114' 4" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
3 Fleming, Dariona SR Lehigh 34.36m 112' 9" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
4 Tarohocker, Alexa SR Riverview (Sarasota) 33.22m 109' 0" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
5 Carson, Madeline FR Riverview (Sarasota) 32.90m 107' 11" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
6 Bryant, Amy SR Gulf Coast 28.11m 92' 3" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
7 Holman, Jordyn JR Gulf Coast 27.88m 91' 6" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
8 Amy, Bryant JR Gulf Coast 27.49m 90' 2" Bear Invitational Feb 13, 2020
9 Barclay, Tyniece SO Manatee 27.30m 89' 7" Manatee Freshmen/Sophomore Championship Mar 10, 2020
10 Ayette, Audrey SO Venice 26.64m 87' 5" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
11 Soto-Arroyo, Andrea SR Manatee 25.10m 82' 4" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
12 Terrero, Samantha FR Gulf Coast 25.06m 82' 3" St. John Neumann Mini Meet Feb 10, 2020
13 Thame, Jacqueline SO North Port 25.04m 82' 2" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
14 Moleon, Celina JR North Port 24.17m 79' 3" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
15 Sanchez, Isabella SR Manatee 21.08m 69' 2" Charlotte Quad Feb 21, 2020
16 Hanley, Delaney SO North Port 20.63m 67' 8" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
17 Hagopian, Gianna JR Lakewood Ranch 20.60m 67' 7" Ranch Relays Feb 29, 2020
18 Wojtaszek, Leah FR Sarasota 19.58m 64' 3" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
19 Pendarvis, Kamy JR Riverdale 19.42m 63' 8" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
20 Titen, Karla JR Riverdale 18.95m 62' 2" CSN Invitational Powered by Under Armour Mar 7, 2020
21 Schafer, Kaitlyn SR Manatee 16.74m 54' 11" Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
22 McNinch, Gracyn FR Lakewood Ranch 15.74m 51' 8" George Jenkins Invitational Track Meet 2020 Feb 15, 2020
23 Quiroz, Alexis JR Riverdale 14.90m 48' 11" Viking Elite Classic 2020 Feb 21, 2020
24 Lame, Annie JR Gulf Coast 14.50m 47' 7" Bear Invitational Feb 13, 2020
25 Melzer, Jami SR Lakewood Ranch 13.69m 44' 11" Ranch Relays Feb 29, 2020
26 Meredith, Abigail FR Riverdale 13.40m 43' 11" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
27 Colombo, Janelle SR Venice 12.66m 41' 6" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
28 Bates, Alyssa FR Sarasota 12.42m 40' 9" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
29 Zeppi, Isabella SR Manatee 11.20m 36' 9" Manatee Hurricane Invitational Mar 3, 2020
30 Nguyen, Alvina JR Riverdale 10.49m 34' 5" 56th Annual Eagle Invitational Feb 29, 2020
31 Annefils, Emma SO Riverdale 5.67m 18' 7" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020

Javelin (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Crawford, Cameron JR Riverview (Sarasota) 44.09m 144' 8" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
2 Venuto, Parker SR Lakewood Ranch 42.35m 138' 11" George M. Steinbrenner Invitational 2020 Feb 22, 2020
3 Hudson, Zach SO Venice 40.80m 133' 10" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
4 Larimet-Picciani, Gian SO North Port 40.32m 132' 3" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
5 Kobetitsch, Ryan JR Lakewood Ranch 38.76m 127' 2" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
6 Lange, Daniel JR Riverview (Sarasota) 38.72m 127' 0" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
7 Weiman, Jake JR Venice 38.30m 125' 8" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
8 Carter, Denzel JR Gulf Coast 38.10m 125' 0" FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
9 Wood, Blake JR Lakewood Ranch 37.50m 123' 0" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
10 Sweiderk, Calvin JR Venice 37.29m 122' 4" East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
11 Toole, Luke JR Lakewood Ranch 37.27m 122' 3" Ranch Relays Feb 29, 2020
12 Morales, Matthew JR North Port 35.82m 117' 6" Charlotte Quad Feb 21, 2020
13 Heckler, Thomas SO Manatee 35.30m 115' 10" John Tasopolos Memorial Invitational Mar 7, 2020
14 Meisner, Matthew SO Riverview (Sarasota) 34.32m 112' 7" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
15 Jenkins, Dylan JR Riverview (Sarasota) 33.50m 109' 11" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
16 Shoplack, Brendan SO Gulf Coast 32.44m 106' 5" FBA Invitational 2020 Mar 6, 2020
17 Fleece, Colin JR Manatee 31.36m 102' 11" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
18 Roland, Carson SO Riverview (Sarasota) 30.49m 100' 0" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
19 Forbis, Bennett JR Gulf Coast 29.60m 97' 1" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
20 Alley, Zachary SR Riverdale 27.69m 90' 10" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
21 Scofield, Riley FR Lakewood Ranch 27.25m 89' 5" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
22 Howard, Johnathan SR Riverdale 25.18m 82' 7" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020
23 Pierre-Paul, Andy JR Gulf Coast 23.66m 77' 7" Bear Invitational Feb 13, 2020
24 Garcia, Christian JR North Port 21.39m 70' 2" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
25 Lespasio, Paul SO Manatee 21.00m 68' 11" Charlotte Quad Feb 21, 2020
25 Williams, David SO Venice 21.00m 68' 11" East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
27 Vigus, Aiden FR North Port 19.69m 64' 7" Charlotte Quad Feb 21, 2020
28 Huckleberry, Curtis FR Sarasota 16.98m 55' 8" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020

Javelin (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Moleon, Celina JR North Port 69.30m 227' 4" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
2 Flaherty-Cohn, Kylie SO Venice 32.92m 108' 0" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
3 Tarohocker, Alexa SR Riverview (Sarasota) 32.90m 107' 11" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
4 Tippman, Jacey JR Venice 32.64m 107' 1" East Lake Early Bird Invitational Feb 13, 2020
5 Valery, Amelia JR Venice 26.75m 87' 9" Charlotte Invitational Mar 5, 2020
6 Armer, Marisa JR Manatee 26.31m 86' 4" Charlotte Quad Feb 21, 2020
7 Hagopian, Gianna JR Lakewood Ranch 25.58m 83' 11" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
8 Shriver, Tessa JR Riverview (Sarasota) 22.48m 73' 9" Larry Richardson Memorial Invite Mar 6, 2020
9 McNinch, Gracyn FR Lakewood Ranch 21.60m 70' 10" Lakewood Ranch Jv Meet Sarasota/ Manatee County Mar 2, 2020
10 Procopio, Capri SR Sarasota 20.79m 68' 2" Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
11 Thame, Jacqueline SO North Port 20.76m 68' 1" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
12 Stokvis, Samantha SR Gulf Coast 19.93m 65' 5" Bear Invitational Feb 13, 2020
13 Melzer, Jami SR Lakewood Ranch 19.15m 62' 10" Ranch Relays Feb 29, 2020
14 Larson, Lisa SR Sarasota 18.18m 59' 8" Berkeley Track and Field Invitational Feb 29, 2020
15 Carson, Madeline FR Riverview (Sarasota) 16.68m 54' 9" Venice Invitational 2020 Mar 11, 2020
16 Terrero, Samantha FR Gulf Coast 16.03m 52' 7" Bear Invitational Feb 13, 2020
17 Clark, Kathryn SO Lakewood Ranch 15.39m 50' 6" Ranch Relays Feb 29, 2020
18 Adamanski, Savannah SO Gulf Coast 14.39m 47' 2" 6th Annual Jim Smith Invitational Feb 22, 2020
19 Robinson, Jalanza SR Riverview (Sarasota) 14.36m 47' 1" Sarasota Booker Relays Feb 28, 2020
20 Meredith, Abigail FR Riverdale 10.85m 35' 7" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invitational Feb 15, 2020