FHSAA District 3A-7

October 30, 2021
|
South Fork HS Stuart, FL 34997

3A D7 Boys 5K Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 South Fork 1:28:24 17:40 57 3 8 10 13 23 25 28
2 Rockledge 1:28:31 17:42 58 1 2 9 19 27 39 57
3 Sebastian River 1:29:27 17:53 63 6 7 11 15 24 51 55
4 Jensen Beach 1:32:59 18:35 113 4 17 22 34 36 50 53
5 Suncoast 1:35:01 19:00 147 12 16 26 46 47 60 65
6 Northeast (OP) 1:36:47 19:21 174 18 32 37 38 49 66 69
7 Heritage 1:37:49 19:33 191 5 31 35 59 61    
8 Merritt Island 1:38:15 19:39 204 33 40 41 42 48 54  
9 Okeechobee 1:39:54 19:58 217 21 30 45 58 63 64 67
10 Eau Gallie 1:42:16 20:27 242 14 43 52 62 71 75  
11 Bayside 1:51:11 22:14 272 20 29 73 74 76 79 80
12 Coconut Creek 1:50:28 22:05 310 44 56 68 70 72 77 78

3A D7 Boys 5K Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Cristian Calderon JR Rockledge 05:21.5 16:38.9 1
2 Devin Makousky JR Rockledge 05:23.6 16:45.4 2
3 Jack Burgener SR South Fork 05:23.9 16:46.5 3
4 Justin Cannata JR Jensen Beach 05:32.8 17:14.1 4
5 Daniel Reinecke SR Heritage 05:33.0 17:14.5 5
6 Jake Kramer SR Sebastian River 05:36.5 17:25.7 6
7 Colton Russano FR Sebastian River 05:37.2 17:27.7 7
8 Nathan Pinto SR South Fork 05:38.5 17:31.8 8
9 Josiah Price JR Rockledge 05:38.6 17:32.2 9
10 Vince Zaccheo SR South Fork 05:39.4 17:34.7 10
11 Noah Mcmann SO Sebastian River 05:40.0 17:36.4 11
12 Jacob Gale SR Suncoast 05:41.7 17:41.7 12
13 Maxum Kornilov SO South Fork 05:42.1 17:42.8 13
14 Nicolas Hernandez SO Eau Gallie 05:43.2 17:46.3 14
15 Caleb Wilkinson SO Sebastian River 05:47.4 17:59.3 15
16 Max Arthay FR Suncoast 05:51.9 18:13.4 16
17 Conner Strom SR Jensen Beach 05:54.3 18:20.8 17
18 Heintz Durand SR Northeast (OP) 05:55.2 18:23.6 18
19 Ryan Braswell SO Rockledge 05:57.0 18:29.1 19
20 Caleb Maruzzella SO Bayside 05:57.9 18:32.2 20
21 Zachary Friend SR Okeechobee 05:59.3 18:36.4 21
22 Max Rousseau JR Jensen Beach 05:59.7 18:37.7 22
23 Parker Layman JR South Fork 06:03.3 18:49.0 23
24 Javon Dawkins SR Sebastian River 06:06.4 18:58.5 24
25 Richie Paluszek JR South Fork 06:06.5 18:58.8 25
26 Ben Sadler SO Suncoast 06:07.7 19:02.5 26
27 Trenton Brayboy SO Rockledge 06:08.8 19:05.9 27
28 Carter Vigneri JR South Fork 06:09.1 19:07.0 28
29 Casey Watts JR Bayside 06:09.4 19:07.7 29
30 Daniel Phillips SR Okeechobee 06:10.2 19:10.4 30
31 Nolen Genna SR Heritage 06:11.0 19:12.7 31
32 Rolf Sius SR Northeast (OP) 06:11.7 19:14.9 32
33 Gabriele Locci SR Merritt Island 06:12.3 19:16.9 33
34 Ryan Molnar SR Jensen Beach 06:12.8 19:18.4 34
35 Braden Willis SR Heritage 06:14.4 19:23.5 35
36 Alex Petry SR Jensen Beach 06:16.1 19:28.7 36
37 Antonio Simmonds JR Northeast (OP) 06:16.2 19:28.9 37
38 Cody DeMayo SO Northeast (OP) 06:16.6 19:30.2 38
39 Zach Waluda JR Rockledge 06:17.6 19:33.1 39
40 Owen Carswell JR Merritt Island 06:17.8 19:34.0 40
41 Sean Dahl JR Merritt Island 06:18.2 19:35.2 41
42 Jonathan Pastermack SO Merritt Island 06:21.1 19:44.1 42
43 James McMullan SR Eau Gallie 06:22.6 19:48.7 43
44 Kayden Anderson SR Coconut Creek 06:23.1 19:50.4 44
45 Conner Rucks JR Okeechobee 06:24.2 19:53.8 45
46 Braeden Herriott SR Suncoast 06:26.7 20:01.7 46
47 Colten Brockman SR Suncoast 06:26.9 20:02.3 47
48 Nolan Aycock JR Merritt Island 06:27.9 20:05.2 48
49 Markess Sagesse JR Northeast (OP) 06:29.4 20:09.8 49
50 Andrew Robinson SO South Fork 06:30.1 20:12.0
51 Brooks Seidman SO Jensen Beach 06:30.2 20:12.3 50
52 Logan Schaeffner JR Sebastian River 06:31.8 20:17.5 51
53 Anthony Pino-Canard FR Eau Gallie 06:32.8 20:20.4 52
54 Parker Chambers SO Jensen Beach 06:34.8 20:26.8 53
55 Kameron White JR Merritt Island 06:34.9 20:26.9 54
56 Zachary Willocks SR Sebastian River 06:37.2 20:34.3 55
57 Marc Gedeon SR Coconut Creek 06:38.2 20:37.2 56
58 Blake Patch SO South Fork 06:40.6 20:44.8
59 Toby Grissom SO Rockledge 06:41.8 20:48.4 57
60 Randall Boyer SO Okeechobee 06:43.2 20:52.7 58
61 Jayden Smith SR Heritage 06:43.6 20:54.1 59
62 Bruce Pless SO Suncoast 06:45.5 21:00.1 60
63 Ethan Paiement SO Sebastian River 06:46.5 21:03.1
64 Gabriel Cumba SR Heritage 06:47.2 21:05.2 61
65 Gabriel Pongpipat JR Eau Gallie 06:48.0 21:07.7 62
66 Matt O'Hara SR Jensen Beach 06:49.3 21:11.8
67 Brad Boncay SO Rockledge 06:51.2 21:17.6
68 Omar Reyez SR Okeechobee 06:52.5 21:21.8 63
69 Wyatt Baumhardt FR Okeechobee 06:53.5 21:25.0 64
70 Payton Dipietro SO Sebastian River 06:58.4 21:40.0
71 Evan Caprioli SO Rockledge 06:59.3 21:42.8
72 Oliver Grobler FR Suncoast 07:03.5 21:55.8 65
73 Brody Smith SO Rockledge 07:04.4 21:58.7
74 James Elford SR Sebastian River 07:09.9 22:15.8
75 Darren Hewitt JR Northeast (OP) 07:11.2 22:20.0 66
76 Nick Askeland FR Jensen Beach 07:16.6 22:36.8
77 Ismael Valdez SR Okeechobee 07:17.1 22:38.3 67
78 Jayden Anderson SR Coconut Creek 07:25.1 23:03.1 68
79 Fodney Mertilus SR Northeast (OP) 07:26.0 23:06.0 69
80 Dayshaun Hamilton FR Coconut Creek 07:26.5 23:07.3 70
81 Timothy Geoghegan SO Eau Gallie 07:28.4 23:13.4 71
82 Alan Ramirez JR Suncoast 07:30.0 23:18.3
83 Reed Pung FR Okeechobee 07:36.5 23:38.6
84 Jeremmiah Accius FR Coconut Creek 07:40.6 23:51.1 72
85 Clarence Derisme SR Bayside 07:41.7 23:54.7 73
86 Carter Many Ribs FR South Fork 07:41.7 23:54.8
87 Dario Ortiz SO Fort Pierce Westwood 07:41.9 23:55.3
88 Jaheim Campbell JR Bayside 07:52.7 24:28.7 74
89 Taylor Kopman SR Eau Gallie 07:53.8 24:32.3 75
90 Titan Sanchez SO Bayside 08:05.4 25:08.2 76
91 Lavon Hall SO Coconut Creek 08:08.7 25:18.5 77
92 Seth Barrett SO Okeechobee 08:12.7 25:31.0
93 Will Applegate FR Suncoast 08:15.6 25:39.9
94 Miles Walker SO Coconut Creek 08:24.2 26:06.6 78
95 Evan Wilke JR Bayside 09:30.0 29:31.3 79
96 Kirk Polka FR Suncoast 09:50.9 30:36.2
97 Joshua Imel SR Bayside 11:20.4 35:14.2 80
0 Alex Ramdat SO Bayside DNS
0 Riley Delaney JR Bayside DNS
0 Jacob Hansma JR Bayside DNS
0 Marcus Fuller SR Boynton Beach DNS
0 Justin Williams FR Coconut Creek DNS
0 Rolner Benjamin SR Coconut Creek DNS
0 David Gray SO Coconut Creek DNS
0 Benley Louima SO Coconut Creek DNS
0 Jourdan Anderson FR Coconut Creek DNS
0 Cedric Sapp FR Coconut Creek DNS
0 Angelo Douglas FR Coconut Creek DNS
0 Benley Louima SO Coconut Creek DNS
0 Quinn Foster FR Eau Gallie DNS
0 ryan wilhelm JR Fort Pierce Westwood DNS
0 George Glaser JR Merritt Island DNS
0 Jacob Dady JR Merritt Island DNS
0 Brian Bautista JR Merritt Island DNS
0 Ian Dembowski JR Merritt Island DNS
0 James Geiger SR Northeast (OP) DNS
0 Aldes Jules JR Northeast (OP) DNS
0 Isaac Aleman FR Northeast (OP) DNS
0 Kamar Hamilton SR Northeast (OP) DNS
0 Jameli Thomas SR Northeast (OP) DNS
0 Ericson Joseph SR Northeast (OP) DNS
0 Kristoff Small SR Northeast (OP) DNS
0 Jessie Perez SO Rockledge DNS
0 Jackson Parks JR Rockledge DNS
0 Hayden Bell FR Rockledge DNS
0 Holden Fuchs SR Sebastian River DNS
0 Colin Mcadams JR Sebastian River DNS
0 Ethan Lewis JR Sebastian River DNS
0 Luis Mendoza SO South Fork DNS
0 Alex Collins FR South Fork DNS
0 Dustin Sloat SR South Fork DNS
0 Alex Goldstein SO Suncoast DNS
0 Saugat Shrestha JR Suncoast DNS
0 Jad Yassine FR Suncoast DNS

3A D7 Girls 5K Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 South Fork 1:46:29 21:17 59 1 7 10 18 23 25 35
2 Northeast (OP) 1:49:13 21:50 71 4 6 8 16 37    
3 Merritt Island 1:49:46 21:57 88 3 14 21 24 26 28 40
4 Okeechobee 1:55:17 23:03 120 13 17 22 29 39 45 53
5 Rockledge 1:55:54 23:10 127 2 5 34 38 48 50  
6 Jensen Beach 1:58:07 23:37 132 11 12 30 36 43 46  
7 Sebastian River 1:58:58 23:47 152 19 27 31 33 42    
8 Heritage 2:03:55 24:47 155 9 15 32 47 52    
9 Suncoast 2:11:21 26:16 205 20 41 44 49 51 54  

3A D7 Girls 5K Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Addison Boyer SO South Fork 05:56.7 18:28.5 1
2 Malinda Underwood SO Rockledge 06:14.9 19:25.0 2
3 Brooke Yates SO Merritt Island 06:17.7 19:33.6 3
4 Samantha Kavanagh JR Northeast (OP) 06:26.9 20:02.3 4
5 Ava Quattrocchi SO Rockledge 06:31.9 20:17.7 5
6 Zoe Tanksley SO Northeast (OP) 06:43.6 20:54.0 6
7 Madeline Weiler SR South Fork 06:47.7 21:07.0 7
8 Taisha Benjamin SR Northeast (OP) 06:50.6 21:15.9 8
9 Kaylee Fournier SR Heritage 06:55.7 21:31.8 9
10 Sofia Tovar SR Fort Pierce Westwood 06:59.7 21:44.2
11 Tori Mills SR South Fork 07:02.3 21:52.3 10
12 Ava Vancour SO Jensen Beach 07:04.8 22:00.0 11
13 Emma Geising SO Jensen Beach 07:07.3 22:07.7 12
14 Lindsey Saucedo JR Okeechobee 07:07.5 22:08.3 13
15 Leeda Clark SR Merritt Island 07:07.7 22:08.9 14
16 Ashley Fournier JR Heritage 07:10.4 22:17.4 15
17 Tiana Small SR Northeast (OP) 07:11.5 22:20.8 16
18 Jacqueline Jaimes SR Okeechobee 07:11.6 22:21.1 17
19 Kailee Hemann SR South Fork 07:11.8 22:21.8 18
20 Lana Kish JR Sebastian River 07:12.2 22:22.9 19
21 Alana Ferguson SR Suncoast 07:15.9 22:34.5 20
22 Amelia Shepard JR Merritt Island 07:16.5 22:36.2 21
23 Callie Phillips JR Okeechobee 07:16.7 22:37.0 22
24 Avalon McDonald SR South Fork 07:17.9 22:40.6 23
25 Payton Gibney JR Merritt Island 07:18.3 22:42.0 24
26 Erin Craig SR South Fork 07:18.6 22:42.9 25
27 Kathryn Glass JR Merritt Island 07:19.6 22:45.9 26
28 Savannah Sadley SO Sebastian River 07:28.3 23:13.1 27
29 Angelina Jenkins SO Merritt Island 07:28.7 23:14.1 28
30 Penelope Van Eman SO Okeechobee 07:31.4 23:22.8 29
31 Peyton Zuloaga JR Jensen Beach 07:33.7 23:29.8 30
32 Daria Gibbs FR Sebastian River 07:38.0 23:43.3 31
33 Kentra Francois SR Heritage 07:38.9 23:46.0 32
34 Hayley Garrett SO Sebastian River 07:40.3 23:50.2 33
35 Shelby Ward FR Rockledge 07:41.7 23:54.5 34
36 Emma Fariello SR South Fork 07:42.9 23:58.5 35
37 Kaylie Strom SO Jensen Beach 07:50.4 24:21.8 36
38 Zoe Williams JR South Fork 07:51.8 24:25.9
39 Bryanna Peters SR Northeast (OP) 07:56.7 24:41.2 37
40 June Fatu JR Rockledge 07:58.2 24:45.9 38
41 Carlie Eaton FR Okeechobee 07:59.2 24:48.9 39
42 Ashley Stocker JR South Fork 08:00.9 24:54.4
43 Lily Novac SR Merritt Island 08:11.8 25:28.2 40
44 Karsyn Baughman SR Suncoast 08:12.4 25:30.2 41
45 Alexis Hill JR Sebastian River 08:18.5 25:49.1 42
46 Peyton Johnson SO South Fork 08:22.0 25:59.7
47 Laila Mayfield SO Jensen Beach 08:24.7 26:08.3 43
48 Alexa Orocofsky JR Suncoast 08:28.0 26:18.5 44
49 Gabrielle Flores SO Bayside 08:29.2 26:22.3
50 Leta Adamo JR Okeechobee 08:32.7 26:33.2 45
51 Lauren Kenny SO Jensen Beach 08:37.2 26:47.1 46
52 Jessica Pitt SR Heritage 08:50.7 27:29.1 47
53 Felicity Inman SO Rockledge 08:51.7 27:32.1 48
54 Anna Barnhart JR Fort Pierce Westwood 08:54.4 27:40.4
55 Haley Imel FR Bayside 09:07.1 28:19.9
56 Tiffany Gao JR Suncoast 09:08.3 28:23.8 49
57 Ginger White JR Rockledge 09:09.3 28:26.7 50
58 scout balda SO Suncoast 09:11.8 28:34.7 51
59 Janelle Cadle JR Heritage 09:17.2 28:51.4 52
60 Christina Rameau SO Boynton Beach 09:30.4 29:32.4
61 Anai Bustos SO Okeechobee 09:30.5 29:32.6 53
62 Emma Applegate SR Suncoast 09:54.1 30:46.1 54
63 Ariany Cruz SR Eau Gallie 10:07.2 31:26.8
64 Castamie Dorsonne JR Boynton Beach 11:15.3 34:58.5
65 Naheilah St Victor SO Coconut Creek 12:29.3 38:48.3
0 Sofia Colon SR Jensen Beach DNF
0 Shanai Banks SR Rockledge DNS
0 Lucia Mastrantonio SR Heritage DNS
0 Deviyani Gargaram FR Coconut Creek DNS
0 Mackenzie Gorton SR South Fork DNS
0 Kasiah Fessehaye FR Coconut Creek DNS
0 Victoria Joyce SR Rockledge DNS
0 Sierra Kohler JR Merritt Island DNS
0 Greta Martens JR Heritage DNS
0 Rubianna Novac JR Merritt Island DNS
0 Janelle Bennett SO Coconut Creek DNS
0 Miloura Jeudy SO Coconut Creek DNS
0 Amaya Spence JR Northeast (OP) DNS
0 Taylor McCarter SR Bayside DNS
0 Jaidah Brinson SO Eau Gallie DNS
0 Jillena Williams SO South Fork DNS
0 Reshma Gargaram JR Coconut Creek DNS
0 Elena Reinecke JR Heritage DNS
0 Callie Spradlen FR Rockledge DNS
0 Abigail Mullings SO Northeast (OP) DNS
0 Rhaniya Allen FR Coconut Creek DNS
0 Makayla Downer SO Coconut Creek DNS
0 elyiana perez JR Fort Pierce Westwood DNS
0 Misha Francois SO Coconut Creek DNS
0 Naomi Calvo JR Eau Gallie DNS
0 Emily Hall SO Rockledge DNS
0 Mahi Patel JR Suncoast DNS
0 Sophia Loyacano FR South Fork DNS
0 Sarah Feilinger SR Heritage DNS
0 Jaylyn Bennett SO Coconut Creek DNS
0 Tabitha Weidrick SR South Fork DNS
0 Aiana Cayao SR Northeast (OP) DNS
0 Riley Redmond JR Northeast (OP) DNS
0 Ineka Pastermack JR Merritt Island DNS
0 Eva Atencio FR South Fork DNS
0 Wanita Gargaram SR Coconut Creek DNS
0 Jasmine Mustafa SO Suncoast DNS