March 30, 2022
|
DeLand - DeLand, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ezaiah Shine SO Mainland 10.9h 10
2 Robert Durden SR Mainland 11.0h 7
2 Michael Soto, Jr. JR DeLand 11.0h 7
4 Keshawn Mobley SR Spruce Creek 11.1h 4.5
4 Ja Quan May SR Pine Ridge 11.1h 4.5
6 Travius Davis SR Spruce Creek 11.2h 2.5
6 Jamil Cunningham SO DeLand 11.2h 2.5
8 Anthony Atanda SR Deltona 11.3h 1
9 Treneir Washington JR Mainland 11.4h -
9 Sabian Evans SR Spruce Creek 11.4h -
11 Jonathon Williams JR Mainland 11.5h -
11 Jaden Brown SR Pine Ridge 11.5h -
11 jason mcintosh SR Atlantic (PO) 11.5h -
14 Elijah Ford   Warner Christian 11.6h -
14 Fabian McKnight SR DeLand 11.6h -
14 David Onwunali JR Spruce Creek 11.6h -
17 Tyree Weatherspoon FR Deltona 11.7h -
17 Andrew Lattimore SR DeLand 11.7h -
17 Marc Dessources SR Pine Ridge 11.7h -
20 Erick Gilbert JR DeLand 11.8h -
20 Noah Hancock SR Deltona 11.8h -
20 Sinsear Small SR Pine Ridge 11.8h -
20 Frederick McCaskill SO DeLand 11.8h -
20 Ryan Herdel FR Father Lopez 11.8h -
25 Elijah Thompson SO Pine Ridge 11.9h -
25 Damarko Evans JR Spruce Creek 11.9h -
27 Chandler Mitzo SO Deltona 12.0h -
27 Lawrence Sampson JR Spruce Creek 12.0h -
27 Javonte Irwin SO University (OC) 12.0h -
27 Dylan Johnson SO DeLand 12.0h -
27 Sebastian Bracamonte SR University (OC) 12.0h -
27 Prophet Williams SO University (OC) 12.0h -
27 Logan Camara JR Mainland 12.0h -
27 Abbas Kareem SO Mainland 12.0h -
35 Jalon Brown SR Pine Ridge 12.1h -
35 Travon Myrie SR DeLand 12.1h -
37 Antonio Williams SO DeLand 12.2h -
37 Jaay-R Cook FR University (OC) 12.2h -
37 Cole Bowman SR Mainland 12.2h -
37 Jonah Ginocchetti JR Father Lopez 12.2h -
37 Zahir Allen JR Mainland 12.2h -
42 Marion Smokes SO DeLand 12.3h -
42 Amir Myrie FR DeLand 12.3h -
44 Jace Marshall JR Mainland 12.4h -
44 Jaden Baker SO DeLand 12.4h -
44 Jaden Rodriguez FR Trinity Christian (Deltona) 12.4h -
44 Zane Hair SR Deltona 12.4h -
44 Seth Sawyer JR Mainland 12.4h -
49 Keenan Plummer FR Atlantic (PO) 12.5h -
49 Jared Bracamonte SO University (OC) 12.5h -
49 Kaden Golder JR Mainland 12.5h -
52 Jaiden Howard SO Mainland 12.6h -
52 Colin Hughes FR DeLand 12.6h -
52 Blaine Bissoondutt SO Trinity Christian (Deltona) 12.6h -
52 Hiram Cook FR DeLand 12.6h -
56 Christian Knox FR Mainland 12.7h -
56 Emmanuel White SR Deltona 12.7h -
56 Drew Whiting JR Mainland 12.7h -
56 Lech Sweeney SO Father Lopez 12.7h -
56 Jaylin Henry SO University (OC) 12.7h -
61 Payton Rosamilia SO University (OC) 12.8h -
62 Kristian Zimmerman SO Spruce Creek 12.9h -
62 Xamuel Bressler FR Calvary Christian (OB) 12.9h -
62 damien Day FR Atlantic (PO) 12.9h -
62 Rylin Shroyer FR Pine Ridge 12.9h -
66 Willie Harris JR Spruce Creek 13.0h -
66 dauari bolden JR Atlantic (PO) 13.0h -
66 Jerome Hicks SO Mainland 13.0h -
69 jayden delian SO Atlantic (PO) 13.1h -
69 Ramani Barton FR Mainland 13.1h -
71 Ryan Ntankeh SO University (OC) 13.2h -
71 Gabriel coleman SO Atlantic (PO) 13.2h -
71 Zion Sanchez Rivera FR University (OC) 13.2h -
71 Kavon Davis JR Mainland 13.2h -
71 Logan Rentz FR Spruce Creek 13.2h -
76 Kenan Smith JR DeLand 13.3h -
76 Jaciel Cipriano FR University (OC) 13.3h -
78 Fard Williams FR DeLand 13.4h -
78 Wyatt Fry SO University (OC) 13.4h -
80 Kayden Smith FR DeLand 13.5h -
81 Anthony Avila SO Deltona 13.6h -
82 Damani Scatliffe FR University (OC) 13.7h -
82 Jonathan Francis JR Mainland 13.7h -
84 Ty Wright SO University (OC) 13.8h -
85 Timothy Conway SR DeLand 13.9h -
86 Kevin Herrera SO Deltona 14.1h -
87 Jacob Reedy JR University (OC) 14.3h -
87 Randall Cruz FR Deltona 14.3h -
87 Erick Soto Perez SO Deltona 14.3h -
90 Andres Rodriques SO Mainland 14.4h -
90 Landen Barnes FR Spruce Creek 14.4h -
92 Allen Fuller SR University (OC) 14.6h -
93 Jordan mills SO Matanzas 16.2h -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Robert Durden SR Mainland 11.0h 7
6 Travius Davis SR Spruce Creek 11.2h 2.5
9 Treneir Washington JR Mainland 11.4h -
11 Jonathon Williams JR Mainland 11.5h -
69 Ramani Barton FR Mainland 13.1h -
71 Kavon Davis JR Mainland 13.2h -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Keshawn Mobley SR Spruce Creek 11.1h 4.5
9 Sabian Evans SR Spruce Creek 11.4h -
14 David Onwunali JR Spruce Creek 11.6h -
17 Marc Dessources SR Pine Ridge 11.7h -
25 Damarko Evans JR Spruce Creek 11.9h -
27 Abbas Kareem SO Mainland 12.0h -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ezaiah Shine SO Mainland 10.9h 10
4 Ja Quan May SR Pine Ridge 11.1h 4.5
11 Jaden Brown SR Pine Ridge 11.5h -
25 Elijah Thompson SO Pine Ridge 11.9h -
66 Willie Harris JR Spruce Creek 13.0h -
90 Andres Rodriques SO Mainland 14.4h -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 jason mcintosh SR Atlantic (PO) 11.5h -
20 Sinsear Small SR Pine Ridge 11.8h -
42 Amir Myrie FR DeLand 12.3h -
49 Kaden Golder JR Mainland 12.5h -
56 Christian Knox FR Mainland 12.7h -
66 Jerome Hicks SO Mainland 13.0h -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Elijah Ford   Warner Christian 11.6h -
27 Lawrence Sampson JR Spruce Creek 12.0h -
37 Zahir Allen JR Mainland 12.2h -
44 Jace Marshall JR Mainland 12.4h -
62 Rylin Shroyer FR Pine Ridge 12.9h -
71 Gabriel coleman SO Atlantic (PO) 13.2h -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Frederick McCaskill SO DeLand 11.8h -
35 Jalon Brown SR Pine Ridge 12.1h -
42 Marion Smokes SO DeLand 12.3h -
49 Keenan Plummer FR Atlantic (PO) 12.5h -
56 Emmanuel White SR Deltona 12.7h -
66 dauari bolden JR Atlantic (PO) 13.0h -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Logan Camara JR Mainland 12.0h -
37 Cole Bowman SR Mainland 12.2h -
44 Seth Sawyer JR Mainland 12.4h -
52 Jaiden Howard SO Mainland 12.6h -
56 Drew Whiting JR Mainland 12.7h -
82 Jonathan Francis JR Mainland 13.7h -
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Ryan Herdel FR Father Lopez 11.8h -
27 Javonte Irwin SO University (OC) 12.0h -
37 Jonah Ginocchetti JR Father Lopez 12.2h -
56 Lech Sweeney SO Father Lopez 12.7h -
76 Kenan Smith JR DeLand 13.3h -
80 Kayden Smith FR DeLand 13.5h -
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Andrew Lattimore SR DeLand 11.7h -
27 Dylan Johnson SO DeLand 12.0h -
37 Antonio Williams SO DeLand 12.2h -
52 Colin Hughes FR DeLand 12.6h -
62 damien Day FR Atlantic (PO) 12.9h -
85 Timothy Conway SR DeLand 13.9h -
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Anthony Atanda SR Deltona 11.3h 1
14 Fabian McKnight SR DeLand 11.6h -
35 Travon Myrie SR DeLand 12.1h -
44 Jaden Baker SO DeLand 12.4h -
52 Hiram Cook FR DeLand 12.6h -
61 Payton Rosamilia SO University (OC) 12.8h -
Boys' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Tyree Weatherspoon FR Deltona 11.7h -
27 Sebastian Bracamonte SR University (OC) 12.0h -
37 Jaay-R Cook FR University (OC) 12.2h -
49 Jared Bracamonte SO University (OC) 12.5h -
56 Jaylin Henry SO University (OC) 12.7h -
69 jayden delian SO Atlantic (PO) 13.1h -
Boys' 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Michael Soto, Jr. JR DeLand 11.0h 7
6 Jamil Cunningham SO DeLand 11.2h 2.5
20 Erick Gilbert JR DeLand 11.8h -
44 Zane Hair SR Deltona 12.4h -
87 Randall Cruz FR Deltona 14.3h -
93 Jordan mills SO Matanzas 16.2h -
Boys' 100 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
44 Jaden Rodriguez FR Trinity Christian (Deltona) 12.4h -
62 Xamuel Bressler FR Calvary Christian (OB) 12.9h -
71 Logan Rentz FR Spruce Creek 13.2h -
76 Jaciel Cipriano FR University (OC) 13.3h -
82 Damani Scatliffe FR University (OC) 13.7h -
86 Kevin Herrera SO Deltona 14.1h -
Boys' 100 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Noah Hancock SR Deltona 11.8h -
27 Chandler Mitzo SO Deltona 12.0h -
52 Blaine Bissoondutt SO Trinity Christian (Deltona) 12.6h -
71 Zion Sanchez Rivera FR University (OC) 13.2h -
78 Wyatt Fry SO University (OC) 13.4h -
90 Landen Barnes FR Spruce Creek 14.4h -
Boys' 100 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Prophet Williams SO University (OC) 12.0h -
62 Kristian Zimmerman SO Spruce Creek 12.9h -
78 Fard Williams FR DeLand 13.4h -
81 Anthony Avila SO Deltona 13.6h -
84 Ty Wright SO University (OC) 13.8h -
87 Erick Soto Perez SO Deltona 14.3h -
Boys' 100 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
71 Ryan Ntankeh SO University (OC) 13.2h -
87 Jacob Reedy JR University (OC) 14.3h -
92 Allen Fuller SR University (OC) 14.6h -

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Porter SR Mainland 22.2h 10
2 Nathaniel Davis SR Mainland 22.5h 8
3 Ezaiah Shine SO Mainland 22.7h 5.5
3 Keshawn Mobley SR Spruce Creek 22.7h 5.5
5 Ja Quan May SR Pine Ridge 22.8h 4
6 Jamil Cunningham SO DeLand 22.9h 3
7 Travius Davis SR Spruce Creek 23.0h 2
8 Elijah Thompson SO Pine Ridge 23.2h 0.5
8 Treneir Washington JR Mainland 23.2h 0.5
10 Willie Harris JR Spruce Creek 23.4h -
10 Khareem Lane SR DeLand 23.4h -
12 Jonathon Williams JR Mainland 23.6h -
13 Logan Camara JR Mainland 23.7h -
14 Fabian McKnight SR DeLand 23.8h -
14 Sebastian Bracamonte SR University (OC) 23.8h -
16 Javonte Irwin SO University (OC) 23.9h -
17 Elijah Ford   Warner Christian 24.1h -
17 jamorris Rittman SR Atlantic (PO) 24.1h -
19 Sabian Evans SR Spruce Creek 24.2h -
20 Frederick McCaskill SO DeLand 24.3h -
20 Cole Bowman SR Mainland 24.3h -
22 Kavon Davis JR Mainland 24.4h -
22 Erick Gilbert JR DeLand 24.4h -
24 Seth Sawyer JR Mainland 24.5h -
25 Corey Johnson SR Atlantic (PO) 24.6h -
26 Jaiden Howard SO Mainland 24.7h -
26 Dylan Brewer SR Spruce Creek 24.7h -
28 jason mcintosh SR Atlantic (PO) 24.8h -
28 Jonah Ginocchetti JR Father Lopez 24.8h -
30 Andrew Lattimore SR DeLand 24.9h -
30 Ramani Barton FR Mainland 24.9h -
32 Drayden Wood FR Mainland 25.0h -
32 Sinsear Small SR Pine Ridge 25.0h -
34 Demond Noelien SO Mainland 25.2h -
34 charzell russell SR Atlantic (PO) 25.2h -
34 Hiram Cook FR DeLand 25.2h -
34 Jaylin Henry SO University (OC) 25.2h -
38 Travon Myrie SR DeLand 25.3h -
39 Amir Myrie FR DeLand 25.6h -
39 Antonio Williams SO DeLand 25.6h -
41 Kristian Zimmerman SO Spruce Creek 25.8h -
41 Zahir Allen JR Mainland 25.8h -
43 jayden delian SO Atlantic (PO) 25.9h -
43 Dean Cobb SR Spruce Creek 25.9h -
43 Kaden Golder JR Mainland 25.9h -
46 Jace Marshall JR Mainland 26.0h -
47 Nicolas Vojtisek SR Spruce Creek 26.1h -
48 Jared Bracamonte SO University (OC) 26.3h -
49 damien Day FR Atlantic (PO) 26.5h -
50 Brandon Lewis JR Mainland 26.7h -
51 Cavan Alston FR Pine Ridge 27.0h -
51 Gabriel coleman SO Atlantic (PO) 27.0h -
53 Alijah Durden FR Pine Ridge 27.2h -
54 Fard Williams FR DeLand 27.3h -
55 Andres Rodriques SO Mainland 27.4h -
56 Zachary Benjo JR Pine Ridge 27.5h -
57 Zion Sanchez Rivera FR University (OC) 27.6h -
58 Cole Hollman SO Spruce Creek 27.7h -
58 Jesse Nieto SO Pine Ridge 27.7h -
60 Ryan Gayton SO Spruce Creek 29.0h -
61 Timothy Conway SR DeLand 29.1h -
62 Christopher Savius JR Pine Ridge 29.4h -
63 Logan Ponce FR Atlantic (PO) 32.9h -
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Keshawn Mobley SR Spruce Creek 22.7h 5.5
7 Travius Davis SR Spruce Creek 23.0h 2
8 Elijah Thompson SO Pine Ridge 23.2h 0.5
10 Willie Harris JR Spruce Creek 23.4h -
19 Sabian Evans SR Spruce Creek 24.2h -
26 Dylan Brewer SR Spruce Creek 24.7h -
32 Sinsear Small SR Pine Ridge 25.0h -
51 Cavan Alston FR Pine Ridge 27.0h -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Porter SR Mainland 22.2h 10
2 Nathaniel Davis SR Mainland 22.5h 8
3 Ezaiah Shine SO Mainland 22.7h 5.5
8 Treneir Washington JR Mainland 23.2h 0.5
30 Ramani Barton FR Mainland 24.9h -
34 Jaylin Henry SO University (OC) 25.2h -
55 Andres Rodriques SO Mainland 27.4h -
61 Timothy Conway SR DeLand 29.1h -
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Logan Camara JR Mainland 23.7h -
17 Elijah Ford   Warner Christian 24.1h -
20 Cole Bowman SR Mainland 24.3h -
24 Seth Sawyer JR Mainland 24.5h -
26 Jaiden Howard SO Mainland 24.7h -
28 Jonah Ginocchetti JR Father Lopez 24.8h -
34 Demond Noelien SO Mainland 25.2h -
51 Gabriel coleman SO Atlantic (PO) 27.0h -
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jamil Cunningham SO DeLand 22.9h 3
10 Khareem Lane SR DeLand 23.4h -
14 Fabian McKnight SR DeLand 23.8h -
22 Erick Gilbert JR DeLand 24.4h -
32 Drayden Wood FR Mainland 25.0h -
38 Travon Myrie SR DeLand 25.3h -
41 Kristian Zimmerman SO Spruce Creek 25.8h -
46 Jace Marshall JR Mainland 26.0h -
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Ja Quan May SR Pine Ridge 22.8h 4
17 jamorris Rittman SR Atlantic (PO) 24.1h -
22 Kavon Davis JR Mainland 24.4h -
25 Corey Johnson SR Atlantic (PO) 24.6h -
28 jason mcintosh SR Atlantic (PO) 24.8h -
34 charzell russell SR Atlantic (PO) 25.2h -
39 Antonio Williams SO DeLand 25.6h -
43 Dean Cobb SR Spruce Creek 25.9h -
Boys' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Frederick McCaskill SO DeLand 24.3h -
30 Andrew Lattimore SR DeLand 24.9h -
34 Hiram Cook FR DeLand 25.2h -
39 Amir Myrie FR DeLand 25.6h -
41 Zahir Allen JR Mainland 25.8h -
43 Kaden Golder JR Mainland 25.9h -
58 Cole Hollman SO Spruce Creek 27.7h -
60 Ryan Gayton SO Spruce Creek 29.0h -
Boys' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Sebastian Bracamonte SR University (OC) 23.8h -
43 jayden delian SO Atlantic (PO) 25.9h -
47 Nicolas Vojtisek SR Spruce Creek 26.1h -
48 Jared Bracamonte SO University (OC) 26.3h -
49 damien Day FR Atlantic (PO) 26.5h -
54 Fard Williams FR DeLand 27.3h -
57 Zion Sanchez Rivera FR University (OC) 27.6h -
63 Logan Ponce FR Atlantic (PO) 32.9h -
Boys' 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Jonathon Williams JR Mainland 23.6h -
16 Javonte Irwin SO University (OC) 23.9h -
50 Brandon Lewis JR Mainland 26.7h -
53 Alijah Durden FR Pine Ridge 27.2h -
56 Zachary Benjo JR Pine Ridge 27.5h -
58 Jesse Nieto SO Pine Ridge 27.7h -
62 Christopher Savius JR Pine Ridge 29.4h -

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Porter SR Mainland 51.1h 10
2 Arden Myrie SR DeLand 52.7h 8
3 Damarko Evans JR Spruce Creek 53.0h 5.5
3 Ezaiah Shine SO Mainland 53.0h 5.5
5 Nathaniel Davis SR Mainland 53.6h 4
6 Seth Sawyer JR Mainland 53.8h 3
7 Cole Bowman SR Mainland 54.0h 2
8 jamorris Rittman SR Atlantic (PO) 54.2h 1
9 Devin Franklin SR Mainland 54.7h -
10 Tyler Sintscha JR University (OC) 55.0h -
11 Benjamin Bradley JR University (OC) 55.3h -
12 Dylan Brewer SR Spruce Creek 55.4h -
13 Robert Durden SR Mainland 55.7h -
14 delvin furlonge JR Atlantic (PO) 55.8h -
15 Liam Winegardner JR DeLand 56.3h -
15 Willie Harris JR Spruce Creek 56.3h -
17 Ayden Burns SO DeLand 56.5h -
18 Aden Ferullo FR Spruce Creek 56.9h -
19 Corey Johnson SR Atlantic (PO) 57.1h -
20 Dean Cobb SR Spruce Creek 57.6h -
21 Chase Penna JR University (OC) 58.2h -
22 William Steinebach JR Pine Ridge 58.3h -
23 Kristian Zimmerman SO Spruce Creek 59.1h -
24 Jaden Brown SR Pine Ridge 59.3h -
24 Kaden Golder JR Mainland 59.3h -
26 Nicolas Vojtisek SR Spruce Creek 59.5h -
27 Langston Scott SR Spruce Creek 1:00.2h -
27 Brandon Lewis JR Mainland 1:00.2h -
29 Wesley Tucker FR Father Lopez 1:00.4h -
29 Charles Cousins SO Spruce Creek 1:00.4h -
31 Drew Whiting JR Mainland 1:00.6h -
32 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 1:00.8h -
33 Lech Sweeney SO Father Lopez 1:00.9h -
34 Cole Hollman SO Spruce Creek 1:01.1h -
35 Cavan Alston FR Pine Ridge 1:01.3h -
36 Steven Kuznicki SR First Baptist (Bunnell) 1:01.7h -
37 Gabriel McCaskey FR University (OC) 1:02.2h -
38 Jalon Brown SR Pine Ridge 1:02.4h -
39 Grayson New SO Pine Ridge 1:02.6h -
40 Alijah Durden FR Pine Ridge 1:02.7h -
41 Ryan Gayton SO Spruce Creek 1:02.9h -
42 Felipe Kah FR Trinity Christian (Deltona) 1:03.0h -
43 Kheron Duprat SO Pine Ridge 1:03.1h -
44 Chadaiden Walker FR Deltona 1:03.2h -
45 Jesse Nieto SO Pine Ridge 1:03.5h -
46 Bryan Duran SO First Baptist (Bunnell) 1:04.5h -
47 Ricky Brenay SR Pine Ridge 1:04.6h -
48 Sheldon Headley 8 First Baptist (Bunnell) 1:04.9h -
49 Jonah Lopez SO Pine Ridge 1:05.2h -
50 Jack Svajko FR Father Lopez 1:05.4h -
51 Angel Aviluz SR DeLand 1:08.1h -
52 Zachary Benjo JR Pine Ridge 1:08.3h -
53 Kole Dangleman JR Pine Ridge 1:10.9h -
54 Christopher Savius JR Pine Ridge 1:11.3h -
55 Logan Ponce FR Atlantic (PO) 1:18.80 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Dylan Brewer SR Spruce Creek 55.4h -
20 Dean Cobb SR Spruce Creek 57.6h -
23 Kristian Zimmerman SO Spruce Creek 59.1h -
26 Nicolas Vojtisek SR Spruce Creek 59.5h -
27 Langston Scott SR Spruce Creek 1:00.2h -
29 Charles Cousins SO Spruce Creek 1:00.4h -
34 Cole Hollman SO Spruce Creek 1:01.1h -
41 Ryan Gayton SO Spruce Creek 1:02.9h -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Porter SR Mainland 51.1h 10
3 Damarko Evans JR Spruce Creek 53.0h 5.5
5 Nathaniel Davis SR Mainland 53.6h 4
13 Robert Durden SR Mainland 55.7h -
15 Willie Harris JR Spruce Creek 56.3h -
18 Aden Ferullo FR Spruce Creek 56.9h -
24 Kaden Golder JR Mainland 59.3h -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Seth Sawyer JR Mainland 53.8h 3
7 Cole Bowman SR Mainland 54.0h 2
9 Devin Franklin SR Mainland 54.7h -
27 Brandon Lewis JR Mainland 1:00.2h -
29 Wesley Tucker FR Father Lopez 1:00.4h -
31 Drew Whiting JR Mainland 1:00.6h -
33 Lech Sweeney SO Father Lopez 1:00.9h -
35 Cavan Alston FR Pine Ridge 1:01.3h -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Tyler Sintscha JR University (OC) 55.0h -
11 Benjamin Bradley JR University (OC) 55.3h -
22 William Steinebach JR Pine Ridge 58.3h -
36 Steven Kuznicki SR First Baptist (Bunnell) 1:01.7h -
37 Gabriel McCaskey FR University (OC) 1:02.2h -
38 Jalon Brown SR Pine Ridge 1:02.4h -
39 Grayson New SO Pine Ridge 1:02.6h -
42 Felipe Kah FR Trinity Christian (Deltona) 1:03.0h -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Arden Myrie SR DeLand 52.7h 8
24 Jaden Brown SR Pine Ridge 59.3h -
32 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 1:00.8h -
44 Chadaiden Walker FR Deltona 1:03.2h -
46 Bryan Duran SO First Baptist (Bunnell) 1:04.5h -
48 Sheldon Headley 8 First Baptist (Bunnell) 1:04.9h -
50 Jack Svajko FR Father Lopez 1:05.4h -
53 Kole Dangleman JR Pine Ridge 1:10.9h -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Ezaiah Shine SO Mainland 53.0h 5.5
15 Liam Winegardner JR DeLand 56.3h -
21 Chase Penna JR University (OC) 58.2h -
43 Kheron Duprat SO Pine Ridge 1:03.1h -
47 Ricky Brenay SR Pine Ridge 1:04.6h -
49 Jonah Lopez SO Pine Ridge 1:05.2h -
52 Zachary Benjo JR Pine Ridge 1:08.3h -
55 Logan Ponce FR Atlantic (PO) 1:18.80 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 jamorris Rittman SR Atlantic (PO) 54.2h 1
14 delvin furlonge JR Atlantic (PO) 55.8h -
17 Ayden Burns SO DeLand 56.5h -
19 Corey Johnson SR Atlantic (PO) 57.1h -
40 Alijah Durden FR Pine Ridge 1:02.7h -
45 Jesse Nieto SO Pine Ridge 1:03.5h -
51 Angel Aviluz SR DeLand 1:08.1h -
54 Christopher Savius JR Pine Ridge 1:11.3h -

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Myrick SR DeLand 2:05.7h 10
2 Royce Eggert JR University (OC) 2:07.0h 8
3 Andrew Gazzoli JR Father Lopez 2:07.4h 6
4 Noah Ennabili SO DeLand 2:09.6h 5
5 Riley Garrison JR DeLand 2:09.9h 4
6 Diego De La Vega SO DeLand 2:10.4h 3
7 Carlos Cerrud SO Deltona 2:11.7h 2
8 Caleb Elkind JR University (OC) 2:12.0h 1
9 Ayden Burns SO DeLand 2:13.2h -
10 Aden Ferullo FR Spruce Creek 2:13.3h -
11 Dylan Brewer SR Spruce Creek 2:13.8h -
12 Felipe Paredes FR Father Lopez 2:15.8h -
12 Logan Camara JR Mainland 2:15.8h -
14 Liam Winegardner JR DeLand 2:15.9h -
15 Peter Hopfe SR First Baptist (Bunnell) 2:17.2h -
16 Arthur Francisco SR DeLand 2:17.3h -
17 Benjamin Bradley JR University (OC) 2:17.80 -
18 David Onwunali JR Spruce Creek 2:18.8h -
19 Elijah Morrow SR DeLand 2:19.3h -
20 Jesse Pack SO DeLand 2:19.8h -
21 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 2:19.9h -
22 David Fasking JR University (OC) 2:20.8h -
23 Kristian Zimmerman SO Spruce Creek 2:20.9h -
24 Talan Spires SO Father Lopez 2:21.6h -
25 William Steinebach JR Pine Ridge 2:22.3h -
26 Hunter Kemp JR Pine Ridge 2:22.6h -
27 Samuel Ynguil SO Pine Ridge 2:24.1h -
28 Lincoln Davis JR Deltona 2:25.5h -
29 Renn Telles FR Deltona 2:25.6h -
30 Tavarus Strawder 8 Calvary Christian (OB) 2:27.1h -
31 Steven Kuznicki SR First Baptist (Bunnell) 2:27.9h -
32 Rolan Yagual SO Pine Ridge 2:29.4h -
33 Kevin Reid SO DeLand 2:29.60 -
34 Grayson New SO Pine Ridge 2:32.4h -
35 Devin Buster SO DeLand 2:33.4h -
36 Sheldon Headley 8 First Baptist (Bunnell) 2:34.5h -
37 Freddy Tejada SR Deltona 2:34.8h -
38 Stephen Peck FR Father Lopez 2:35.30 -
39 Bryan Duran SO First Baptist (Bunnell) 2:36.90 -
40 Alexander Smith SO DeLand 2:37.9h -
41 Matthew Lockrem FR University (OC) 2:38.2h -
42 Chadaiden Walker FR Deltona 2:39.6h -
43 Zane Hair SR Deltona 2:39.9h -
44 Anthony Avila SO Deltona 2:40.6h -
45 Kelsey Yarish JR Father Lopez 2:41.1h -
46 Jonathan Francis JR Mainland 2:41.4h -
47 Kyle Yasses SO Deltona 2:46.9h -
48 Angel Aviluz SR DeLand 2:49.80 -
49 Christopher Savius JR Pine Ridge 2:51.10 -
50 Kole Dangleman JR Pine Ridge 2:51.70 -
51 Alex Ayala SO Trinity Christian (Deltona) 2:52.3h -
52 Noah Hancock SR Deltona 2:54.1h -
53 Ethan Martinez 7 Trinity Christian (Deltona) 3:04.4h -
54 Logan Rentz FR Spruce Creek 3:04.7h -
55 Riley Kelley 7 Trinity Christian (Deltona) 3:15.6h -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Myrick SR DeLand 2:05.7h 10
2 Royce Eggert JR University (OC) 2:07.0h 8
3 Andrew Gazzoli JR Father Lopez 2:07.4h 6
4 Noah Ennabili SO DeLand 2:09.6h 5
5 Riley Garrison JR DeLand 2:09.9h 4
6 Diego De La Vega SO DeLand 2:10.4h 3
8 Caleb Elkind JR University (OC) 2:12.0h 1
9 Ayden Burns SO DeLand 2:13.2h -
10 Aden Ferullo FR Spruce Creek 2:13.3h -
11 Dylan Brewer SR Spruce Creek 2:13.8h -
12 Felipe Paredes FR Father Lopez 2:15.8h -
14 Liam Winegardner JR DeLand 2:15.9h -
15 Peter Hopfe SR First Baptist (Bunnell) 2:17.2h -
16 Arthur Francisco SR DeLand 2:17.3h -
17 Benjamin Bradley JR University (OC) 2:17.80 -
18 David Onwunali JR Spruce Creek 2:18.8h -
19 Elijah Morrow SR DeLand 2:19.3h -
20 Jesse Pack SO DeLand 2:19.8h -
22 David Fasking JR University (OC) 2:20.8h -
23 Kristian Zimmerman SO Spruce Creek 2:20.9h -
25 William Steinebach JR Pine Ridge 2:22.3h -
54 Logan Rentz FR Spruce Creek 3:04.7h -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Carlos Cerrud SO Deltona 2:11.7h 2
12 Logan Camara JR Mainland 2:15.8h -
21 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 2:19.9h -
24 Talan Spires SO Father Lopez 2:21.6h -
26 Hunter Kemp JR Pine Ridge 2:22.6h -
27 Samuel Ynguil SO Pine Ridge 2:24.1h -
28 Lincoln Davis JR Deltona 2:25.5h -
29 Renn Telles FR Deltona 2:25.6h -
30 Tavarus Strawder 8 Calvary Christian (OB) 2:27.1h -
31 Steven Kuznicki SR First Baptist (Bunnell) 2:27.9h -
32 Rolan Yagual SO Pine Ridge 2:29.4h -
33 Kevin Reid SO DeLand 2:29.60 -
34 Grayson New SO Pine Ridge 2:32.4h -
35 Devin Buster SO DeLand 2:33.4h -
36 Sheldon Headley 8 First Baptist (Bunnell) 2:34.5h -
37 Freddy Tejada SR Deltona 2:34.8h -
38 Stephen Peck FR Father Lopez 2:35.30 -
39 Bryan Duran SO First Baptist (Bunnell) 2:36.90 -
40 Alexander Smith SO DeLand 2:37.9h -
41 Matthew Lockrem FR University (OC) 2:38.2h -
42 Chadaiden Walker FR Deltona 2:39.6h -
43 Zane Hair SR Deltona 2:39.9h -
44 Anthony Avila SO Deltona 2:40.6h -
45 Kelsey Yarish JR Father Lopez 2:41.1h -
46 Jonathan Francis JR Mainland 2:41.4h -
47 Kyle Yasses SO Deltona 2:46.9h -
48 Angel Aviluz SR DeLand 2:49.80 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
49 Christopher Savius JR Pine Ridge 2:51.10 -
50 Kole Dangleman JR Pine Ridge 2:51.70 -
51 Alex Ayala SO Trinity Christian (Deltona) 2:52.3h -
52 Noah Hancock SR Deltona 2:54.1h -
53 Ethan Martinez 7 Trinity Christian (Deltona) 3:04.4h -
55 Riley Kelley 7 Trinity Christian (Deltona) 3:15.6h -

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Myrick SR DeLand 4:46.0h 10
2 Peter Hopfe SR First Baptist (Bunnell) 4:52.0h 8
3 Arthur Francisco SR DeLand 4:59.0h 6
4 Matthew Gazzoli FR Father Lopez 5:00.0h 5
5 Langston Scott SR Spruce Creek 5:03.0h 4
6 Jesse Pack SO DeLand 5:06.6h 3
7 Caleb Elkind JR University (OC) 5:08.7h 2
8 Elijah Morrow SR DeLand 5:14.3h 1
9 Armando Alvarez JR University (OC) 5:15.2h -
10 Lincoln Davis JR Deltona 5:20.7h -
11 Charles Cousins SO Spruce Creek 5:20.8h -
12 Ja Quan May SR Pine Ridge 5:21.9h -
13 Renn Telles FR Deltona 5:26.4h -
14 Ezra Garrison FR DeLand 5:27.3h -
15 Rolan Yagual SO Pine Ridge 5:36.5h -
16 Freddy Tejada SR Deltona 5:38.8h -
17 Josiah Tejeda JR Deltona 5:42.5h -
18 Logan Fowler FR University (OC) 5:42.8h -
19 Alexander Smith SO DeLand 5:57.9h -
20 Kevin Reid SO DeLand 6:15.8h -
21 Anthony Avila SO Deltona 6:41.1h -
22 Randall Cruz FR Deltona 6:47.7h -
23 Kole Dangleman JR Pine Ridge 7:34.7h -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Myrick SR DeLand 4:46.0h 10
2 Peter Hopfe SR First Baptist (Bunnell) 4:52.0h 8
3 Arthur Francisco SR DeLand 4:59.0h 6
4 Matthew Gazzoli FR Father Lopez 5:00.0h 5
5 Langston Scott SR Spruce Creek 5:03.0h 4
6 Jesse Pack SO DeLand 5:06.6h 3
7 Caleb Elkind JR University (OC) 5:08.7h 2
8 Elijah Morrow SR DeLand 5:14.3h 1
9 Armando Alvarez JR University (OC) 5:15.2h -
10 Lincoln Davis JR Deltona 5:20.7h -
11 Charles Cousins SO Spruce Creek 5:20.8h -
12 Ja Quan May SR Pine Ridge 5:21.9h -
13 Renn Telles FR Deltona 5:26.4h -
14 Ezra Garrison FR DeLand 5:27.3h -
15 Rolan Yagual SO Pine Ridge 5:36.5h -
16 Freddy Tejada SR Deltona 5:38.8h -
17 Josiah Tejeda JR Deltona 5:42.5h -
18 Logan Fowler FR University (OC) 5:42.8h -
19 Alexander Smith SO DeLand 5:57.9h -
20 Kevin Reid SO DeLand 6:15.8h -
21 Anthony Avila SO Deltona 6:41.1h -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Randall Cruz FR Deltona 6:47.7h -
23 Kole Dangleman JR Pine Ridge 7:34.7h -

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fabian McKnight SR DeLand 15.7h 10
2 Emmanuel Yisrael SO Mainland 15.9h 8
3 Kaden Golder JR Mainland 18.2h 6
4 Sinsear Small SR Pine Ridge 18.7h 5
5 Zavier Mincey SO Mainland 19.0h 4
6 Ryan Ntankeh SO University (OC) 19.5h 3
7 Jaiden Howard SO Mainland 19.7h 2
8 Erick Soto Perez SO Deltona 20.8h 1
  Prophet Williams SO University (OC) NT -
  Grayson New SO Pine Ridge NT -
  Kevin Herrera SO Deltona NT -
  Khareem Lane SR DeLand NT -
Boys' 110 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fabian McKnight SR DeLand 15.7h 10
2 Emmanuel Yisrael SO Mainland 15.9h 8
4 Sinsear Small SR Pine Ridge 18.7h 5
6 Ryan Ntankeh SO University (OC) 19.5h 3
Boys' 110 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Prophet Williams SO University (OC) NT -
  Grayson New SO Pine Ridge NT -
  Kevin Herrera SO Deltona NT -
  Khareem Lane SR DeLand NT -
Boys' 110 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Kaden Golder JR Mainland 18.2h 6
5 Zavier Mincey SO Mainland 19.0h 4
7 Jaiden Howard SO Mainland 19.7h 2
8 Erick Soto Perez SO Deltona 20.8h 1

Boys' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME SC
1 DeLand
(B>)
B 44.3h 10
2 Pine Ridge A 45.0h 8
3 University (OC) A 47.3h 6
4 Spruce Creek
(C>)
C 47.4h 5
5 Mainland A 48.3h 4
6 Mainland
(B>)
B 48.5h 3
7 Father Lopez A 48.6h 2
8 Spruce Creek A 50.9h 1
9 DeLand
(C>)
C 51.8h -
10 Spruce Creek
(B>)
B 52.1h -
11 DeLand A 52.6h -
12 Father Lopez
(B>)
B 55.2h -
12 Father Lopez
(C>)
C 55.2h -
Boys' 4 x 100 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 DeLand
(B>)
44.3h 10
2 Pine Ridge 45.0h 8
3 University (OC) 47.3h 6
4 Spruce Creek
(C>)
47.4h 5
7 Father Lopez 48.6h 2
8 Spruce Creek 50.9h 1
11 DeLand 52.6h -
12 Father Lopez
(C>)
55.2h -
Boys' 4 x 100 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
5 Mainland 48.3h 4
6 Mainland
(B>)
48.5h 3
9 DeLand
(C>)
51.8h -
10 Spruce Creek
(B>)
52.1h -
12 Father Lopez
(B>)
55.2h -

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Pine Ridge 4:04.3h 10
2 First Baptist (Bunnell) 4:05.2h 8
3 DeLand 4:13.4h 6

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Deltona 9:01.8h 10
2 Pine Ridge 9:12.7h 8
3 Father Lopez 10:16.8h 6

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Nicholas Antione SR Mainland 1.83m 6' 0" 10
2 Zavier Mincey SO Mainland 1.83m 6' 0" 8
3 Spencer Csobi SR Atlantic (PO) 1.78m 5' 10" 6
4 Marc Dessources SR Pine Ridge 1.68m 5' 6" 5
5 Noah Watkins SR Deltona 1.68m 5' 6" 4
6 Ricky Brenay SR Pine Ridge 1.68m 5' 6" 3
7 Abbas Kareem SO Mainland 1.63m 5' 4.25" 2
8 Kheron Duprat SO Pine Ridge 1.63m 5' 4.25" 1
9 Nathan Kirk 8 Calvary Christian (OB) 1.63m 5' 4.25" -
9 Jonathon Williams JR Mainland 1.63m 5' 4.25" -
  Bryce Pittman SO Mainland NH NH -
  Emmanuel Yisrael SO Mainland NH NH -
  Jamison Holliday SO Deltona NH NH -
  Josiah Tejeda JR Deltona NH NH -
  Carlos Cerrud SO Deltona NH NH -
  Kyle Yasses SO Deltona NH NH -
  Kevin Kerns SR Deltona NH NH -
  Isaiah Baker FR Deltona NH NH -
  Enirico Pardes SR Father Lopez NH NH -
  Talan Spires SO Father Lopez NH NH -
Boys' High Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Nicholas Antione SR Mainland 1.83m 6' 0" 10
2 Zavier Mincey SO Mainland 1.83m 6' 0" 8
3 Spencer Csobi SR Atlantic (PO) 1.78m 5' 10" 6
6 Ricky Brenay SR Pine Ridge 1.68m 5' 6" 3
8 Kheron Duprat SO Pine Ridge 1.63m 5' 4.25" 1
9 Nathan Kirk 8 Calvary Christian (OB) 1.63m 5' 4.25" -
  Talan Spires SO Father Lopez NH NH -
  Enirico Pardes SR Father Lopez NH NH -
  Bryce Pittman SO Mainland NH NH -
  Jamison Holliday SO Deltona NH NH -
  Josiah Tejeda JR Deltona NH NH -
  Kyle Yasses SO Deltona NH NH -
  Kevin Kerns SR Deltona NH NH -
  Isaiah Baker FR Deltona NH NH -
Boys' High Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
4 Marc Dessources SR Pine Ridge 1.68m 5' 6" 5
5 Noah Watkins SR Deltona 1.68m 5' 6" 4
7 Abbas Kareem SO Mainland 1.63m 5' 4.25" 2
9 Jonathon Williams JR Mainland 1.63m 5' 4.25" -
  Emmanuel Yisrael SO Mainland NH NH -
  Carlos Cerrud SO Deltona NH NH -

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Nathaniel Davis SR Mainland 6.20m 20' 4.25" 10
2 Keshawn Mobley SR Spruce Creek 6.10m 20' 0.25" 8
3 Nicholas Antione SR Mainland 6.08m 19' 11.5" 6
4 Zavier Mincey SO Mainland 6.00m 19' 8.25" 5
5 Daven Woulard SR Trinity Christian (Deltona) 5.89m 19' 4" 4
6 Joseph Pullen SR DeLand 5.80m 19' 0.5" 3
7 Kenny Farmer SR Deltona 5.70m 18' 8.5" 2
8 jason mcintosh SR Atlantic (PO) 5.63m 18' 5.75" 1
9 Ian York SR DeLand 5.62m 18' 5.25" -
10 Jonathon Williams JR Mainland 5.57m 18' 3.25" -
11 Jamil Cunningham SO DeLand 5.49m 18' 0.25" -
11 Keenan Plummer FR Atlantic (PO) 5.49m 18' 0.25" -
13 Fabian McKnight SR DeLand 5.45m 17' 10.75" -
14 Jamison Holliday SO Deltona 5.37m 17' 7.5" -
15 Jonah Ginocchetti JR Father Lopez 5.31m 17' 5.25" -
16 Abbas Kareem SO Mainland 5.18m 17' 0" -
17 Travon Myrie SR DeLand 5.00m 16' 5" -
17 Grayson New SO Pine Ridge 5.00m 16' 5" -
19 Jakin Hawkins SR Trinity Christian (Deltona) 4.80m 15' 9" -
20 Jaiden Howard SO Mainland 4.75m 15' 7" -
21 Jess Brant JR Trinity Christian (Deltona) 4.74m 15' 6.75" -
22 Tyree Weatherspoon FR Deltona 4.70m 15' 5" -
23 Antonio Williams SO DeLand 4.63m 15' 2.25" -
24 Ricky Brenay SR Pine Ridge 4.61m 15' 1.5" -
25 Kyan Cabiac FR Father Lopez 4.43m 14' 6.5" -
26 Riley Garrison JR DeLand 4.42m 14' 6" -
27 Cavan Alston FR Pine Ridge 4.34m 14' 3" -
28 Ryan Ntankeh SO University (OC) 4.29m 14' 1" -
29 dauari bolden JR Atlantic (PO) 4.28m 14' 0.5" -
30 Nathaniel Stites 7 Trinity Christian (Deltona) 4.27m 14' 0.25" -
31 Jaciel Cipriano FR University (OC) 4.21m 13' 9.75" -
32 Damani Scatliffe FR University (OC) 4.09m 13' 5" -
33 Bryce Pittman SO Mainland 3.94m 12' 11.25" -
34 Jahquavious Linton SO Trinity Christian (Deltona) 3.45m 11' 4" -
  Emmanuel Yisrael SO Mainland NM NM -
  Erick Gilbert JR DeLand FOUL NM -
  Jaden Brown SR Pine Ridge FOUL NM -
Boys' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
2 Keshawn Mobley SR Spruce Creek 6.10m 20' 0.25" 8
3 Nicholas Antione SR Mainland 6.08m 19' 11.5" 6
4 Zavier Mincey SO Mainland 6.00m 19' 8.25" 5
7 Kenny Farmer SR Deltona 5.70m 18' 8.5" 2
9 Ian York SR DeLand 5.62m 18' 5.25" -
11 Jamil Cunningham SO DeLand 5.49m 18' 0.25" -
11 Keenan Plummer FR Atlantic (PO) 5.49m 18' 0.25" -
17 Grayson New SO Pine Ridge 5.00m 16' 5" -
17 Travon Myrie SR DeLand 5.00m 16' 5" -
21 Jess Brant JR Trinity Christian (Deltona) 4.74m 15' 6.75" -
23 Antonio Williams SO DeLand 4.63m 15' 2.25" -
25 Kyan Cabiac FR Father Lopez 4.43m 14' 6.5" -
27 Cavan Alston FR Pine Ridge 4.34m 14' 3" -
  Jaden Brown SR Pine Ridge FOUL NM -
  Erick Gilbert JR DeLand FOUL NM -
Boys' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Nathaniel Davis SR Mainland 6.20m 20' 4.25" 10
5 Daven Woulard SR Trinity Christian (Deltona) 5.89m 19' 4" 4
6 Joseph Pullen SR DeLand 5.80m 19' 0.5" 3
8 jason mcintosh SR Atlantic (PO) 5.63m 18' 5.75" 1
10 Jonathon Williams JR Mainland 5.57m 18' 3.25" -
14 Jamison Holliday SO Deltona 5.37m 17' 7.5" -
15 Jonah Ginocchetti JR Father Lopez 5.31m 17' 5.25" -
19 Jakin Hawkins SR Trinity Christian (Deltona) 4.80m 15' 9" -
20 Jaiden Howard SO Mainland 4.75m 15' 7" -
28 Ryan Ntankeh SO University (OC) 4.29m 14' 1" -
29 dauari bolden JR Atlantic (PO) 4.28m 14' 0.5" -
31 Jaciel Cipriano FR University (OC) 4.21m 13' 9.75" -
32 Damani Scatliffe FR University (OC) 4.09m 13' 5" -
33 Bryce Pittman SO Mainland 3.94m 12' 11.25" -
  Emmanuel Yisrael SO Mainland NM NM -
Boys' Long Jump Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
13 Fabian McKnight SR DeLand 5.45m 17' 10.75" -
16 Abbas Kareem SO Mainland 5.18m 17' 0" -
22 Tyree Weatherspoon FR Deltona 4.70m 15' 5" -
24 Ricky Brenay SR Pine Ridge 4.61m 15' 1.5" -
26 Riley Garrison JR DeLand 4.42m 14' 6" -
30 Nathaniel Stites 7 Trinity Christian (Deltona) 4.27m 14' 0.25" -
34 Jahquavious Linton SO Trinity Christian (Deltona) 3.45m 11' 4" -

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Keshawn Mobley SR Spruce Creek 12.30m 40' 4.25" 10
2 Ian York SR DeLand 12.15m 39' 10.5" 8
3 Joseph Pullen SR DeLand 11.93m 39' 1.75" 6
4 Kenny Farmer SR Deltona 11.85m 38' 10.5" 5
5 Angel Lebron JR University (OC) 11.82m 38' 9.5" 4
6 Ryan Parker JR Spruce Creek 10.68m 35' 0.5" 3
7 Lawrence Sampson JR Spruce Creek 10.41m 34' 2" 2
8 Kheron Duprat SO Pine Ridge 10.15m 33' 3.75" 1
9 Jamison Holliday SO Deltona 10.13m 33' 3" -
10 Ryan Ntankeh SO University (OC) 9.59m 31' 5.75" -
11 Jaciel Cipriano FR University (OC) 9.52m 31' 3" -
12 Landen Barnes FR Spruce Creek 7.95m 26' 1" -
13 Isaiah Derrick SR Spruce Creek 7.85m 25' 9.25" -

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Colin King SR Spruce Creek 13.29m 43' 7.25" 10
2 Ray Downes SR Spruce Creek 12.83m 42' 1.25" 8
3 Micah Mcquire SO Mainland 12.28m 40' 3.5" 6
4 Isaiah Derrick SR Spruce Creek 11.41m 37' 5.25" 5
5 Jared Lloyd SR Mainland 11.21m 36' 9.5" 4
6 Antwan Scott SR Father Lopez 10.95m 35' 11.25" 3
7 Jakiryn Hawkins SR Trinity Christian (Deltona) 10.85m 35' 7.25" 2
8 Isaiah Morrison SR Mainland 10.83m 35' 6.5" 1
9 Jalon Brown SR Pine Ridge 10.48m 34' 4.75" -
10 Steven Mosley JR DeLand 10.39m 34' 1.25" -
11 Demond Noelien SO Mainland 9.54m 31' 3.75" -
12 Truth Moody SO Spruce Creek 9.22m 30' 3" -
13 Jacob Reedy JR University (OC) 9.19m 30' 2" -
14 Johnny Santiago FR Mainland 8.90m 29' 2.5" -
15 Christian Rose JR Pine Ridge 8.88m 29' 1.75" -
16 Jaelin Long SO Mainland 8.77m 28' 9.25" -
17 Marquel Williams SR Mainland 8.35m 27' 4.75" -
18 Nygel Allen SO Mainland 8.24m 27' 0.5" -
19 David Ramirez SR Trinity Christian (Deltona) 7.92m 26' 0" -
20 Jerard Bell SO Mainland 7.88m 25' 10.25" -
21 Nathaniel Stites 7 Trinity Christian (Deltona) 6.93m 22' 9" -
22 Christian Monserrate 8 Trinity Christian (Deltona) 6.58m 21' 7.25" -
  Chandler Mitzo SO Deltona NM NM -
  Jaylen Hill FR Deltona NM NM -
  Marion Smokes SO DeLand NM NM -
  George Hernandez FR Spruce Creek NM NM -
  Jahquavious Linton SO Trinity Christian (Deltona) NM NM -
Boys' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Colin King SR Spruce Creek 13.29m 43' 7.25" 10
2 Ray Downes SR Spruce Creek 12.83m 42' 1.25" 8
3 Micah Mcquire SO Mainland 12.28m 40' 3.5" 6
4 Isaiah Derrick SR Spruce Creek 11.41m 37' 5.25" 5
6 Antwan Scott SR Father Lopez 10.95m 35' 11.25" 3
7 Jakiryn Hawkins SR Trinity Christian (Deltona) 10.85m 35' 7.25" 2
8 Isaiah Morrison SR Mainland 10.83m 35' 6.5" 1
9 Jalon Brown SR Pine Ridge 10.48m 34' 4.75" -
10 Steven Mosley JR DeLand 10.39m 34' 1.25" -
12 Truth Moody SO Spruce Creek 9.22m 30' 3" -
14 Johnny Santiago FR Mainland 8.90m 29' 2.5" -
15 Christian Rose JR Pine Ridge 8.88m 29' 1.75" -
18 Nygel Allen SO Mainland 8.24m 27' 0.5" -
19 David Ramirez SR Trinity Christian (Deltona) 7.92m 26' 0" -
  Marion Smokes SO DeLand NM NM -
  George Hernandez FR Spruce Creek NM NM -
  Jahquavious Linton SO Trinity Christian (Deltona) NM NM -
Boys' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
5 Jared Lloyd SR Mainland 11.21m 36' 9.5" 4
11 Demond Noelien SO Mainland 9.54m 31' 3.75" -
13 Jacob Reedy JR University (OC) 9.19m 30' 2" -
16 Jaelin Long SO Mainland 8.77m 28' 9.25" -
17 Marquel Williams SR Mainland 8.35m 27' 4.75" -
20 Jerard Bell SO Mainland 7.88m 25' 10.25" -
21 Nathaniel Stites 7 Trinity Christian (Deltona) 6.93m 22' 9" -
22 Christian Monserrate 8 Trinity Christian (Deltona) 6.58m 21' 7.25" -
  Chandler Mitzo SO Deltona NM NM -
  Jaylen Hill FR Deltona NM NM -

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Isaiah Morrison SR Mainland 38.34m 125' 9" 10
2 Jayson Edwards JR Spruce Creek 36.65m 120' 3" 8
3 Micah Mcquire SO Mainland 35.52m 116' 6" 6
4 Owen York FR DeLand 33.90m 111' 3" 5
5 Demond Noelien SO Mainland 33.40m 109' 7" 4
6 Ray Downes SR Spruce Creek 32.97m 108' 2" 3
7 Colin King SR Spruce Creek 31.44m 103' 2" 2
8 Isaiah Derrick SR Spruce Creek 31.00m 101' 8" 1
9 Gabe Snyder JR DeLand 29.54m 96' 11" -
10 Racchod McCloud SR Father Lopez 29.30m 96' 1" -
11 Christian Rose JR Pine Ridge 28.32m 92' 11" -
12 Marion Smokes SO DeLand 28.28m 92' 9" -
13 Truth Moody SO Spruce Creek 27.01m 88' 7" -
14 Timothy Cianchetti FR University (OC) 26.71m 87' 7" -
15 Chandler Mitzo SO Deltona 25.24m 82' 10" -
16 Allen Fuller SR University (OC) 24.74m 81' 2" -
17 Noah Watkins SR Deltona 24.00m 78' 9" -
18 Antwan Scott SR Father Lopez 23.71m 77' 9" -
19 Steven Mosley JR DeLand 23.45m 76' 11" -
20 Joseph Pullen SR DeLand 23.20m 76' 1" -
21 Marquel Williams SR Mainland 22.92m 75' 2" -
22 George Hernandez FR Spruce Creek 22.78m 74' 9" -
23 Jalon Brown SR Pine Ridge 22.65m 74' 4" -
24 Jaelin Long SO Mainland 21.37m 70' 1" -
25 Angel Aviluz SR DeLand 20.80m 68' 3" -
26 Jakiryn Hawkins SR Trinity Christian (Deltona) 20.73m 68' 0" -
27 Jacob Reedy JR University (OC) 20.28m 66' 6" -
28 David Ramirez SR Trinity Christian (Deltona) 20.26m 66' 6" -
29 Nygel Allen SO Mainland 19.79m 64' 11" -
30 Christian Monserrate 8 Trinity Christian (Deltona) 17.88m 58' 8" -
31 Andreas Schulz JR University (OC) 17.55m 57' 7" -
32 Nathaniel Stites 7 Trinity Christian (Deltona) 14.70m 48' 3" -
  Kevin Kerns SR Deltona NM NM -
  Kyle Yasses SO Deltona NM NM -
Boys' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Isaiah Morrison SR Mainland 38.34m 125' 9" 10
4 Owen York FR DeLand 33.90m 111' 3" 5
9 Gabe Snyder JR DeLand 29.54m 96' 11" -
13 Truth Moody SO Spruce Creek 27.01m 88' 7" -
14 Timothy Cianchetti FR University (OC) 26.71m 87' 7" -
15 Chandler Mitzo SO Deltona 25.24m 82' 10" -
19 Steven Mosley JR DeLand 23.45m 76' 11" -
20 Joseph Pullen SR DeLand 23.20m 76' 1" -
21 Marquel Williams SR Mainland 22.92m 75' 2" -
24 Jaelin Long SO Mainland 21.37m 70' 1" -
25 Angel Aviluz SR DeLand 20.80m 68' 3" -
27 Jacob Reedy JR University (OC) 20.28m 66' 6" -
29 Nygel Allen SO Mainland 19.79m 64' 11" -
31 Andreas Schulz JR University (OC) 17.55m 57' 7" -
  Kevin Kerns SR Deltona NM NM -
Boys' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
2 Jayson Edwards JR Spruce Creek 36.65m 120' 3" 8
3 Micah Mcquire SO Mainland 35.52m 116' 6" 6
5 Demond Noelien SO Mainland 33.40m 109' 7" 4
6 Ray Downes SR Spruce Creek 32.97m 108' 2" 3
7 Colin King SR Spruce Creek 31.44m 103' 2" 2
8 Isaiah Derrick SR Spruce Creek 31.00m 101' 8" 1
10 Racchod McCloud SR Father Lopez 29.30m 96' 1" -
11 Christian Rose JR Pine Ridge 28.32m 92' 11" -
12 Marion Smokes SO DeLand 28.28m 92' 9" -
16 Allen Fuller SR University (OC) 24.74m 81' 2" -
17 Noah Watkins SR Deltona 24.00m 78' 9" -
18 Antwan Scott SR Father Lopez 23.71m 77' 9" -
22 George Hernandez FR Spruce Creek 22.78m 74' 9" -
26 Jakiryn Hawkins SR Trinity Christian (Deltona) 20.73m 68' 0" -
28 David Ramirez SR Trinity Christian (Deltona) 20.26m 66' 6" -
30 Christian Monserrate 8 Trinity Christian (Deltona) 17.88m 58' 8" -
Boys' Discus Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
23 Jalon Brown SR Pine Ridge 22.65m 74' 4" -
32 Nathaniel Stites 7 Trinity Christian (Deltona) 14.70m 48' 3" -
  Kyle Yasses SO Deltona NM NM -

Boys' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Owen York FR DeLand 48.14m 157' 11" 10
2 Chandler Mitzo SO Deltona 45.10m 147' 11" 8
3 Ian York SR DeLand 43.23m 141' 10" 6
4 Ronald Hopkins SR Spruce Creek 41.72m 136' 10" 5
5 Gavin Greathouse JR Father Lopez 41.40m 135' 10" 4
6 Jonathan Cambell SR Mainland 39.18m 128' 6" 3
7 Noah Watkins SR Deltona 35.57m 116' 8" 2
8 Kevin Kerns SR Deltona 35.24m 115' 7" 1
9 Colin King SR Spruce Creek 33.48m 109' 10" -
10 Matthew Gazzoli FR Father Lopez 32.53m 106' 9" -
11 Isaiah Derrick SR Spruce Creek 31.97m 104' 11" -
12 Blake Irwin SO Mainland 31.83m 104' 5" -
13 Ty Richmond JR Mainland 30.83m 101' 2" -
14 Brady van der burgt JR Father Lopez 30.72m 100' 9" -
15 Demond Noelien SO Mainland 30.20m 99' 1" -
16 Kyle Yasses SO Deltona 27.93m 91' 8" -
17 jonathan killingsworth JR Atlantic (PO) 27.70m 90' 10" -
18 Isaiah Baker FR Deltona 27.12m 89' 0" -
19 Jess Brant JR Trinity Christian (Deltona) 27.08m 88' 10" -
20 Josiah Tejeda JR Deltona 21.66m 71' 1" -
21 Kyan Cabiac FR Father Lopez 16.82m 55' 2" -
22 Kyle Kerns FR Deltona 14.91m 48' 11" -
  Nygel Allen SO Mainland NM NM -
  Micah Mcquire SO Mainland NM NM -
Boys' Javelin Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
2 Chandler Mitzo SO Deltona 45.10m 147' 11" 8
4 Ronald Hopkins SR Spruce Creek 41.72m 136' 10" 5
6 Jonathan Cambell SR Mainland 39.18m 128' 6" 3
7 Noah Watkins SR Deltona 35.57m 116' 8" 2
8 Kevin Kerns SR Deltona 35.24m 115' 7" 1
11 Isaiah Derrick SR Spruce Creek 31.97m 104' 11" -
12 Blake Irwin SO Mainland 31.83m 104' 5" -
13 Ty Richmond JR Mainland 30.83m 101' 2" -
15 Demond Noelien SO Mainland 30.20m 99' 1" -
16 Kyle Yasses SO Deltona 27.93m 91' 8" -
18 Isaiah Baker FR Deltona 27.12m 89' 0" -
19 Jess Brant JR Trinity Christian (Deltona) 27.08m 88' 10" -
20 Josiah Tejeda JR Deltona 21.66m 71' 1" -
21 Kyan Cabiac FR Father Lopez 16.82m 55' 2" -
22 Kyle Kerns FR Deltona 14.91m 48' 11" -
  Micah Mcquire SO Mainland NM NM -
Boys' Javelin Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Owen York FR DeLand 48.14m 157' 11" 10
3 Ian York SR DeLand 43.23m 141' 10" 6
5 Gavin Greathouse JR Father Lopez 41.40m 135' 10" 4
9 Colin King SR Spruce Creek 33.48m 109' 10" -
10 Matthew Gazzoli FR Father Lopez 32.53m 106' 9" -
14 Brady van der burgt JR Father Lopez 30.72m 100' 9" -
17 jonathan killingsworth JR Atlantic (PO) 27.70m 90' 10" -
  Nygel Allen SO Mainland NM NM -