March 5, 2022
|
Leto HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dontae Morris Jr. SO Tampa Bay Tech 50.57 10
2 Nathaniel Clyde SR Spoto 51.50 8
3 Alijah Nelson SR Newsome 52.63 6
4 Masqal Pierre JR Gaither 53.81 5
5 Sammy Randle JR Lennard 53.98 4
6 Wendell Preston-McCluster JR Blake 54.16 3
7 Clerance Sureller FR Sumner 56.90 2
  Patrick Mooney SR Hillsborough DNS   

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Dontae Morris Jr. SO Tampa Bay Tech 51.38
2 Nathaniel Clyde SR Spoto 51.71
3 Sammy Randle JR Lennard 52.64
4 Patrick Mooney SR Hillsborough 52.76
5 Alijah Nelson SR Newsome 52.93
6 Wendell Preston-McCluster JR Blake 53.56
7 Clerance Sureller FR Sumner 54.07
8 Masqal Pierre JR Gaither 54.12
9 Tyler Grant FR Sumner 54.14
10 Justin Richardson JR Robinson 54.15
11 Keashawn Brown JR Tampa Bay Tech 54.38
12 Frank Noel SR Lennard 54.45
13 O'Darius King JR Sumner 54.54
14 Deyon Joyce JR King 55.13
15 Joshua Doan JR Wharton 55.22
16 Jeremy Chapman FR Lennard 55.28
17 Noah Cheong SO Plant 55.34
18 Justin Shoemake JR Lennard 55.73
19 Devin Peebles SR Newsome 55.80
20 Ian Smith SR Hillsborough 56.17
21 Jacob Mckeirnan SR Sickles 56.24
22 Dominic Reaves SR Hillsborough 56.38
23 Rod Mack Jr FR Jefferson 56.39
24 Jonye Rosebery SO Tampa Bay Tech 56.83
25 Jordan Futch SO Plant City 56.92
26 Zachary Glover FR Sickles 57.09
27 Kyle Khong SR Chamberlain 57.14
28 Ivan Ogando JR George Steinbrenner 57.15
29 Collin Koenig SO Riverview 57.33
30 Jaxon Byers FR Plant City 57.47
31 Owen Hudkins JR Sickles 57.51
32 Henry Kanu JR Blake 57.54
33 Dajohn Oliver SO Middleton 57.58
34 Calvin Francis FR Strawberry Crest 57.66
35 Jeremiah Fernandez JR Robinson 57.67
36 Mack Groover JR Plant 57.85
37 Richard Dodge SR Newsome 57.85
38 Quamar Hobbs JR Leto 57.91
39 Joshua Harrigan SO Wharton 58.00
40 Adolfo Acevedo SR Brandon 58.10
41 Zyon Jones FR Blake 58.30
42 Dominick Faria SO Riverview 58.33
43 Gabriel Camilo JR Blake 58.48
44 Jaden Carr FR Hillsborough 58.49
45 William Douglass SR Freedom (Tampa) 58.52
46 Simon Castillo FR Bloomingdale 58.78
47 Jack Taylor FR Plant 58.96
48 Victor Prieto SO Alonso 59.04
49 Walid Barazenji SR George Steinbrenner 59.11
50 Nick Lineberger SR East Bay 59.95
51 Rodrigue Demard JR Robinson 1:00.15
52 Alexander Saperstein JR Sickles 1:00.51
53 Christian White FR Plant City 1:00.76
54 Khaleb White FR Riverview 1:00.80
55 Chris Perkins SR Plant 1:00.88
56 Sykhi Madison SO Jefferson 1:01.71
57 Jayden Brockman SO Bloomingdale 1:02.16
58 Sincere Ponder FR Gaither 1:02.72
59 Jordan Oliver FR Alonso 1:03.51
60 Clayton Brown FR Newsome 1:03.73
61 Miguel Mondragon JR Middleton 1:03.94
62 Caleb Garcia JR Brandon 1:05.30
63 Kevin Perez SR Wharton 1:05.34
64 Dale Salaam FR Riverview 1:05.43
65 Kenny Monterroso SR Strawberry Crest 1:05.72
66 Shayvon Anderson FR Leto 1:05.84
67 Zion Alexis SO Brandon 1:06.02
68 Kyle Plante FR Bloomingdale 1:07.92
69 Didimo Carillo-Lopes SO Alonso 1:08.02
70 Andrew Bryant JR Middleton 1:13.56
  Adam Tahiri SO Alonso DNS
  Jay'lan Hill SR Middleton DNS
  Bryan Greenwood FR Sumner DNS
  Jacob Merritt SO Brandon DNS
  Tanush Patil SO Strawberry Crest DNS
  Javian Williams SO Jefferson DNS
  Fernando Uribe SO Spoto DNS
  Cohen Decort SO George Steinbrenner DNS
  Dominick Barnes SO Leto DNS
  Aaron Roberts FR George Steinbrenner DNS
  Jaylen Webster SR East Bay DNS
  Jackson Nichols JR Bloomingdale DNS
  Miles Jones SR Strawberry Crest DNS
  David Switzer SR Freedom (Tampa) DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Dontae Morris Jr. SO Tampa Bay Tech 51.38
13 O'Darius King JR Sumner 54.54
20 Ian Smith SR Hillsborough 56.17
24 Jonye Rosebery SO Tampa Bay Tech 56.83
41 Zyon Jones FR Blake 58.30
48 Victor Prieto SO Alonso 59.04
  Jacob Merritt SO Brandon DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Alijah Nelson SR Newsome 52.93
10 Justin Richardson JR Robinson 54.15
14 Deyon Joyce JR King 55.13
28 Ivan Ogando JR George Steinbrenner 57.15
53 Christian White FR Plant City 1:00.76
55 Chris Perkins SR Plant 1:00.88
65 Kenny Monterroso SR Strawberry Crest 1:05.72
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Devin Peebles SR Newsome 55.80
21 Jacob Mckeirnan SR Sickles 56.24
23 Rod Mack Jr FR Jefferson 56.39
25 Jordan Futch SO Plant City 56.92
34 Calvin Francis FR Strawberry Crest 57.66
43 Gabriel Camilo JR Blake 58.48
64 Dale Salaam FR Riverview 1:05.43
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Nathaniel Clyde SR Spoto 51.71
9 Tyler Grant FR Sumner 54.14
52 Alexander Saperstein JR Sickles 1:00.51
62 Caleb Garcia JR Brandon 1:05.30
70 Andrew Bryant JR Middleton 1:13.56
  Miles Jones SR Strawberry Crest DNS
  Bryan Greenwood FR Sumner DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Sammy Randle JR Lennard 52.64
4 Patrick Mooney SR Hillsborough 52.76
26 Zachary Glover FR Sickles 57.09
38 Quamar Hobbs JR Leto 57.91
49 Walid Barazenji SR George Steinbrenner 59.11
67 Zion Alexis SO Brandon 1:06.02
  Tanush Patil SO Strawberry Crest DNS
  Adam Tahiri SO Alonso DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Masqal Pierre JR Gaither 54.12
17 Noah Cheong SO Plant 55.34
22 Dominic Reaves SR Hillsborough 56.38
29 Collin Koenig SO Riverview 57.33
33 Dajohn Oliver SO Middleton 57.58
37 Richard Dodge SR Newsome 57.85
50 Nick Lineberger SR East Bay 59.95
56 Sykhi Madison SO Jefferson 1:01.71
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Wendell Preston-McCluster JR Blake 53.56
18 Justin Shoemake JR Lennard 55.73
30 Jaxon Byers FR Plant City 57.47
35 Jeremiah Fernandez JR Robinson 57.67
44 Jaden Carr FR Hillsborough 58.49
63 Kevin Perez SR Wharton 1:05.34
  Cohen Decort SO George Steinbrenner DNS
  Fernando Uribe SO Spoto DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Jeremy Chapman FR Lennard 55.28
51 Rodrigue Demard JR Robinson 1:00.15
59 Jordan Oliver FR Alonso 1:03.51
66 Shayvon Anderson FR Leto 1:05.84
69 Didimo Carillo-Lopes SO Alonso 1:08.02
  Aaron Roberts FR George Steinbrenner DNS
  Jaylen Webster SR East Bay DNS
  Jackson Nichols JR Bloomingdale DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Frank Noel SR Lennard 54.45
31 Owen Hudkins JR Sickles 57.51
36 Mack Groover JR Plant 57.85
39 Joshua Harrigan SO Wharton 58.00
46 Simon Castillo FR Bloomingdale 58.78
58 Sincere Ponder FR Gaither 1:02.72
60 Clayton Brown FR Newsome 1:03.73
61 Miguel Mondragon JR Middleton 1:03.94
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Joshua Doan JR Wharton 55.22
40 Adolfo Acevedo SR Brandon 58.10
42 Dominick Faria SO Riverview 58.33
45 William Douglass SR Freedom (Tampa) 58.52
47 Jack Taylor FR Plant 58.96
68 Kyle Plante FR Bloomingdale 1:07.92
  David Switzer SR Freedom (Tampa) DNS
  Dominick Barnes SO Leto DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Clerance Sureller FR Sumner 54.07
11 Keashawn Brown JR Tampa Bay Tech 54.38
27 Kyle Khong SR Chamberlain 57.14
32 Henry Kanu JR Blake 57.54
54 Khaleb White FR Riverview 1:00.80
57 Jayden Brockman SO Bloomingdale 1:02.16
  Jay'lan Hill SR Middleton DNS
  Javian Williams SO Jefferson DNS