April 8, 2022
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alejandro Berrio SO University (Orlando) 4:40.18 10
2 Royce Eggert JR University (OC) 4:44.09 8
3 Julian Scanlon SO Hagerty 4:44.70 6
4 Riley Garrison JR DeLand 4:51.07 5
5 Connor Kracht SR Oviedo 4:53.34 4
6 Alex Madruga FR Hagerty 4:55.71 3
7 Braedyn Wormeck FR Flagler Palm Coast 4:55.89 2
8 Andrew Prowell SO Winter Springs 4:56.62 1
9 Corey Johnson SO University (OC) 4:59.49 -
10 Rey Permaul SR Oviedo 5:02.14 -
11 Benjamin Bradley JR University (OC) 5:04.18 -
12 Diego De La Vega SO DeLand 5:06.68 -
13 Issac Eshleman JR Lyman 5:06.70 -
14 Jayden Fuller FR Lake Brantley 5:08.77 -
15 Roman Bugos FR Seminole (Sanford) 5:09.14 -
16 Thomas Chitty FR Hagerty 5:09.44 -
17 Donovan Levin FR Lake Mary 5:13.35 -
18 Jaelin Stojic FR Lyman 5:14.89 -
19 Kaiden Riegler SO Lake Brantley 5:15.76 -
20 Caleb D'Antonio SO Lake Mary 5:16.63 -
21 Matthew Aranibar SR University (Orlando) 5:22.81 -
22 Jack Gilvary SO Flagler Palm Coast 5:23.79 -
23 Alexander Shank FR Lake Howell 5:25.28 -
24 Rory Kirkland FR Lake Mary 5:25.82 -
25 William Bronga SO Oviedo 5:31.23 -
26 Markus Mazurowski JR Colonial 5:32.13 -
27 Ryan Heath SO Winter Springs 5:35.85 -
28 Nicholas Rahman FR Lake Howell 5:37.88 -
29 Connor Darwent FR Lyman 5:38.92 -
30 Reid Buehrmann FR University (Orlando) 5:39.25 -
31 Alexander Plant SR Seminole (Sanford) 5:39.98 -
32 Brian Garcia-Nazario FR Colonial 5:43.00 -
33 Levi Buffington FR Winter Springs 5:43.11 -
  Justin Gilliam SO Flagler Palm Coast DNS   
  Eduardo Rojas SR Colonial DNS   
  Lucas Wells FR Seminole (Sanford) DNS   
  Michael Verdu FR Lake Howell DNS   
  Ethan Myrick SR DeLand DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alejandro Berrio SO University (Orlando) 4:40.18 10
2 Royce Eggert JR University (OC) 4:44.09 8
3 Julian Scanlon SO Hagerty 4:44.70 6
4 Riley Garrison JR DeLand 4:51.07 5
5 Connor Kracht SR Oviedo 4:53.34 4
6 Alex Madruga FR Hagerty 4:55.71 3
7 Braedyn Wormeck FR Flagler Palm Coast 4:55.89 2
8 Andrew Prowell SO Winter Springs 4:56.62 1
9 Corey Johnson SO University (OC) 4:59.49 -
10 Rey Permaul SR Oviedo 5:02.14 -
12 Diego De La Vega SO DeLand 5:06.68 -
16 Thomas Chitty FR Hagerty 5:09.44 -
22 Jack Gilvary SO Flagler Palm Coast 5:23.79 -
  Lucas Wells FR Seminole (Sanford) DNS   
  Justin Gilliam SO Flagler Palm Coast DNS   
  Ethan Myrick SR DeLand DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Benjamin Bradley JR University (OC) 5:04.18 -
13 Issac Eshleman JR Lyman 5:06.70 -
14 Jayden Fuller FR Lake Brantley 5:08.77 -
15 Roman Bugos FR Seminole (Sanford) 5:09.14 -
17 Donovan Levin FR Lake Mary 5:13.35 -
18 Jaelin Stojic FR Lyman 5:14.89 -
19 Kaiden Riegler SO Lake Brantley 5:15.76 -
20 Caleb D'Antonio SO Lake Mary 5:16.63 -
21 Matthew Aranibar SR University (Orlando) 5:22.81 -
23 Alexander Shank FR Lake Howell 5:25.28 -
24 Rory Kirkland FR Lake Mary 5:25.82 -
25 William Bronga SO Oviedo 5:31.23 -
26 Markus Mazurowski JR Colonial 5:32.13 -
27 Ryan Heath SO Winter Springs 5:35.85 -
28 Nicholas Rahman FR Lake Howell 5:37.88 -
29 Connor Darwent FR Lyman 5:38.92 -
30 Reid Buehrmann FR University (Orlando) 5:39.25 -
31 Alexander Plant SR Seminole (Sanford) 5:39.98 -
32 Brian Garcia-Nazario FR Colonial 5:43.00 -
33 Levi Buffington FR Winter Springs 5:43.11 -
  Eduardo Rojas SR Colonial DNS   
  Michael Verdu FR Lake Howell DNS