March 25, 2021
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brooke Reif JR Wharton 2:17.75 10
2 Jacquelyn Abanses SR George Steinbrenner 2:19.05 8
3 Delaney Hillman SR Osceola (Seminole) 2:22.33 6
4 Caitlyn Culpepper JR Sunlake 2:29.48 5
5 Kennedy Downey SO Osceola (Seminole) 2:30.61 4
6 Alexa Revello JR River Ridge 2:30.90 3
7 Tabitha Suggs SR Alonso 2:31.64 2
8 Abigail Clements SO Osceola (Seminole) 2:32.57 1
9 Anna Breede JR George Steinbrenner 2:32.65 -
10 Cathryne Newport SR Sunlake 2:34.19 -
11 Nathalia Mallo SO Alonso 2:34.64 -
12 Ashley Spires SR Sunlake 2:35.64 -
13 Vanessa Galiano JR East Lake 2:35.91 -
14 Izzy Surace FR East Lake 2:38.35 -
15 Summerlynn Kingston SO River Ridge 2:39.77 -
16 Kaiden Britz FR East Lake 2:41.90 -
17 Lourdes Arteaga JR Wharton 2:43.70 -
18 Annie Winborn SO Sunlake 2:44.98 -
19 Bailey Budde SR Venice 2:47.49 -
20 Adia D'Piazza SO Mitchell 2:48.75 -
21 Grace Daughtrey SO George Steinbrenner 2:49.15 -
22 Sarah Weitz SR Venice 2:55.48 -
23 Naomi Kreloff JR Dunedin 2:57.38 -
24 Tatiana Jara Murphy FR Venice 2:58.92 -
25 Giuliana Barrios JR Wharton 2:59.67 -
26 Drea D'Piazza SO Mitchell 3:01.75 -
27 Campbell Hudson FR Dunedin 3:10.70 -
28 Monserrat Evaristo-Cruz SO Dunedin 4:02.15 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Summerlynn Kingston SO River Ridge 2:39.77 -
16 Kaiden Britz FR East Lake 2:41.90 -
17 Lourdes Arteaga JR Wharton 2:43.70 -
18 Annie Winborn SO Sunlake 2:44.98 -
19 Bailey Budde SR Venice 2:47.49 -
20 Adia D'Piazza SO Mitchell 2:48.75 -
21 Grace Daughtrey SO George Steinbrenner 2:49.15 -
22 Sarah Weitz SR Venice 2:55.48 -
23 Naomi Kreloff JR Dunedin 2:57.38 -
24 Tatiana Jara Murphy FR Venice 2:58.92 -
25 Giuliana Barrios JR Wharton 2:59.67 -
26 Drea D'Piazza SO Mitchell 3:01.75 -
27 Campbell Hudson FR Dunedin 3:10.70 -
28 Monserrat Evaristo-Cruz SO Dunedin 4:02.15 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brooke Reif JR Wharton 2:17.75 10
2 Jacquelyn Abanses SR George Steinbrenner 2:19.05 8
3 Delaney Hillman SR Osceola (Seminole) 2:22.33 6
4 Caitlyn Culpepper JR Sunlake 2:29.48 5
5 Kennedy Downey SO Osceola (Seminole) 2:30.61 4
6 Alexa Revello JR River Ridge 2:30.90 3
7 Tabitha Suggs SR Alonso 2:31.64 2
8 Abigail Clements SO Osceola (Seminole) 2:32.57 1
9 Anna Breede JR George Steinbrenner 2:32.65 -
10 Cathryne Newport SR Sunlake 2:34.19 -
11 Nathalia Mallo SO Alonso 2:34.64 -
12 Ashley Spires SR Sunlake 2:35.64 -
13 Vanessa Galiano JR East Lake 2:35.91 -
14 Izzy Surace FR East Lake 2:38.35 -