March 25, 2021
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 3:09.74 4:27.23 3:49.82 10
2 Raekwon Hopkins JR Alonso 3:52.06 4:29.83 4:00.15 8
3 Alex Pena SO Sunlake 5:22.76 4:31.22 4:39.36 6
4 Alberto Teijelo SR Venice 3:23.70 4:31.60 5:31.36 5
5 Zachary Harrigan SR George Steinbrenner 5:42.65 4:38.57 3:45.65 4
6 Jason Kirchner JR River Ridge 4:06.23 4:43.02 4:43.02 3
7 Jacob Braun SO East Lake 3:52.37 4:43.37 5:17.38 2
8 Cason Meyer JR Sunlake 5:30.80 4:45.17 5:27.95 1
9 Joshua Hindman FR Mitchell 6:09.00 4:46.04 6:00.41 -
10 David Jensen JR Osceola (Seminole) 5:22.37 4:47.83 4:53.59 -
11 Andres Alfonso-Herrera JR Sunlake 5:17.20 4:48.36 5:02.78 -
12 Ronald Aeschleman JR George Steinbrenner 3:48.05 4:48.66 5:05.98 -
13 Chase Thurber SO River Ridge 4:25.04 4:51.25 5:23.29 -
14 Samuel Howard SR Dunedin 5:46.56 4:53.69 6:07.12 -
15 Clemente Esponilla JR Dunedin 3:35.89 4:55.74 5:46.02 -
16 Ryan Winslow SO Alonso 4:51.36 4:57.30 4:45.41 -
17 Tyler Sutherland SR Dunedin 5:48.13 4:57.54 4:39.69 -
18 Brian Williams JR Venice 3:28.66 4:58.08 5:10.01 -
19 Sohan Khanvilkar SR George Steinbrenner 5:15.16 5:00.15 6:21.19 -
20 Nathan Lee SO Sunlake 6:15.63 5:00.50 3:36.36 -
21 Adam Foster FR Osceola (Seminole) 4:57.20 5:03.26 6:09.98 -
22 Sawyer Raveling JR George Steinbrenner 6:25.51 5:05.96 3:37.24 -
23 Ian Ludlam SO Alonso 6:17.45 5:06.87 5:00.74 -
24 Eion McDarby JR George Steinbrenner 6:34.58 5:10.69 5:51.08 -
25 Nick Pullos SO East Lake 5:52.54 5:11.98 4:50.15 -
26 Kameron Edmondson SR Sunlake 6:08.55 5:12.33 3:51.13 -
27 Zack Kremkau JR Alonso 5:06.51 5:12.76 4:35.23 -
28 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 4:38.40 5:12.80 4:32.14 -
29 Mason Haake FR East Lake 4:08.54 5:14.60 4:49.44 -
30 Ronan Deneen FR River Ridge 4:22.23 5:15.93 5:57.00 -
31 Anthony Young FR East Lake 3:50.95 5:16.37 4:57.39 -
32 Bryce Reeves FR Sunlake 4:01.35 5:17.56 6:27.43 -
33 Ryan Campbell SR George Steinbrenner 5:33.48 5:17.60 6:17.95 -
34 Louis Foster FR Osceola (Seminole) 5:37.77 5:18.65 4:46.79 -
35 Jenson Lowdermilk JR Wharton 5:24.30 5:21.09 4:04.03 -
36 Matthew Blowers FR Wharton 4:24.79 5:22.91 6:56.56 -
37 James Hayes SO George Steinbrenner 6:29.61 5:24.67 5:57.14 -
38 GRANT WILSON FR Osceola (Seminole) 5:57.39 5:24.90 4:19.92 -
39 Derek Maxfield SR Alonso 6:40.92 5:25.95 5:12.92 -
40 William Carter FR Sunlake 4:25.00 5:27.16 5:53.34 -
41 Blake Zevin FR Sunlake 6:23.19 5:27.51 5:14.41 -
42 Walker Dauval FR Osceola (Seminole) 5:18.44 5:28.28 5:21.72 -
43 Andrew Rodriquez JR Venice 6:29.39 5:29.99 5:46.49 -
44 Latham Graves FR Osceola (Seminole) 5:43.85 5:30.62 4:47.64 -
45 Mason Cantrell SO George Steinbrenner 5:54.26 5:31.08 6:37.30 -
46 Ethan Russ FR George Steinbrenner 6:41.20 5:31.57 6:47.84 -
47 Finley Callaghan FR Alonso 6:14.05 5:33.97 5:43.99 -
48 Lucian Bathgate SR Venice 5:07.53 5:34.27 5:14.22 -
49 Benjamin Borton SO Sunlake 4:15.08 5:35.63 7:09.61 -
50 Dylan Feger FR Osceola (Seminole) 6:26.40 5:36.00 5:36.00 -
51 Ethan Molinari JR Wharton 3:59.44 5:37.23 5:27.12 -
52 Ethan Stinnett SO Wharton 6:35.56 5:38.08 6:05.13 -
53 TAYLOR RIGLER FR Osceola (Seminole) 6:09.11 5:38.63 5:21.70 -
54 Matthew Croswell Jr. SO George Steinbrenner 5:33.27 5:40.07 6:24.28 -
55 Rodrigo Escardo JR Osceola (Seminole) 6:51.49 5:40.07 6:27.68 -
56 Taylor Stanley JR George Steinbrenner 4:53.53 5:41.31 4:29.64 -
57 Gabe Wachtler JR Osceola (Seminole) 4:23.38 5:42.05 5:35.21 -
58 Ryan Ellingson FR Sunlake 6:41.21 5:42.91 4:17.19 -
59 Gavin Ponce FR East Lake 6:24.46 5:43.26 4:58.64 -
60 JADEN SHEFFIELD FR Osceola (Seminole) 4:11.20 5:44.11 6:25.41 -
61 LUIGINO SIRABELLA FR Osceola (Seminole) 7:21.82 5:45.17 4:18.88 -
62 Nicholas Pugh FR George Steinbrenner 4:13.05 5:51.45 5:47.94 -
63 David Martin-Perez SO River Ridge 7:37.54 5:54.68 4:33.11 -
64 Joshua Ward JR Osceola (Seminole) 4:23.41 5:55.95 6:10.19 -
65 Trevor Miller FR Osceola (Seminole) 4:59.37 5:56.39 6:32.03 -
66 SEAN BEGLEITER SO Osceola (Seminole) 6:03.11 6:03.11 7:26.63 -
67 Colin Brown FR Mitchell 6:11.53 6:04.24 5:53.32 -
68 Ryan Mitchell SO George Steinbrenner 4:24.58 6:07.46 6:40.54 -
69 Connor Cousin FR George Steinbrenner 6:20.32 6:09.24 7:52.63 -
70 Patrick Miller JR Alonso 7:42.02 6:12.59 6:42.40 -
71 Jeffery Kessler FR Mitchell 5:14.21 6:14.06 5:40.40 -
72 Huy Nguyen SO Alonso 4:54.18 6:17.15 6:20.93 -
73 Andrew Wyant FR George Steinbrenner 6:27.91 6:20.30 7:05.94 -
74 Carson Lamb FR East Lake 8:04.77 6:30.94 6:46.58 -
75 Daniel Schwartz JR Wharton 4:43.04 6:44.34 5:39.65 -
76 Lucas Hardy SO Wharton 8:19.70 7:30.18 5:19.63 -
77 Syrus Brown FR Mitchell 6:27.54 7:52.61 8:49.33 -
78 TYLER STEWART SO Osceola (Seminole) 10:46.33 8:32.96 8:02.19 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
39 Derek Maxfield SR Alonso 5:25.95 6:21.37 5:06.40 5:12.92 5:03.14 -
58 Ryan Ellingson FR Sunlake 5:42.91 4:27.47 6:06.92 7:05.21 4:41.19 -
60 JADEN SHEFFIELD FR Osceola (Seminole) 5:44.11 6:15.08 5:30.35 6:59.82 4:49.06 -
61 LUIGINO SIRABELLA FR Osceola (Seminole) 5:45.17 5:34.82 6:30.05 5:52.08 6:43.85 -
62 Nicholas Pugh FR George Steinbrenner 5:51.45 7:01.74 5:30.37 6:37.14 5:51.45 -
64 Joshua Ward JR Osceola (Seminole) 5:55.95 5:16.80 5:16.80 4:48.32 7:24.94 -
65 Trevor Miller FR Osceola (Seminole) 5:56.39 6:42.72 4:52.24 6:10.65 6:17.78 -
66 SEAN BEGLEITER SO Osceola (Seminole) 6:03.11 6:35.79 4:50.49 7:01.21 5:52.22 -
68 Ryan Mitchell SO George Steinbrenner 6:07.46 4:53.97 4:39.27 4:46.62 5:23.37 -
69 Connor Cousin FR George Steinbrenner 6:09.24 7:48.94 5:47.09 7:56.32 6:27.71 -
70 Patrick Miller JR Alonso 6:12.59 5:50.24 5:57.69 6:57.30 4:20.82 -
71 Jeffery Kessler FR Mitchell 6:14.06 4:59.25 7:51.32 6:10.32 7:55.06 -
72 Huy Nguyen SO Alonso 6:17.15 7:13.73 7:47.67 6:20.93 4:35.32 -
73 Andrew Wyant FR George Steinbrenner 6:20.30 5:04.24 7:40.17 4:52.84 7:40.17 -
74 Carson Lamb FR East Lake 6:30.94 7:56.95 5:47.94 6:50.49 5:28.39 -
75 Daniel Schwartz JR Wharton 6:44.34 6:03.91 6:24.13 8:45.65 8:33.52 -
76 Lucas Hardy SO Wharton 7:30.18 9:27.23 9:27.23 5:15.13 7:48.19 -
77 Syrus Brown FR Mitchell 7:52.61 7:43.16 6:27.54 9:12.96 9:03.51 -
78 TYLER STEWART SO Osceola (Seminole) 8:32.96 7:10.89 11:01.72 6:50.37 7:36.54 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 5:12.80 5:15.93 3:51.48 5:53.47 6:34.13 -
30 Ronan Deneen FR River Ridge 5:15.93 5:47.53 4:31.70 6:12.80 4:44.34 -
35 Jenson Lowdermilk JR Wharton 5:21.09 6:12.47 5:11.46 6:54.21 5:43.57 -
36 Matthew Blowers FR Wharton 5:22.91 3:58.96 5:10.00 4:28.02 6:56.56 -
37 James Hayes SO George Steinbrenner 5:24.67 5:01.95 4:19.74 5:05.19 3:47.27 -
40 William Carter FR Sunlake 5:27.16 4:18.46 4:31.55 4:44.63 5:10.81 -
41 Blake Zevin FR Sunlake 5:27.51 6:26.47 6:55.94 4:51.49 4:02.36 -
42 Walker Dauval FR Osceola (Seminole) 5:28.28 5:47.98 4:48.89 3:49.80 6:14.24 -
43 Andrew Rodriquez JR Venice 5:29.99 4:50.40 6:16.19 5:53.09 5:13.49 -
44 Latham Graves FR Osceola (Seminole) 5:30.62 7:06.50 5:27.32 5:24.01 6:36.75 -
46 Ethan Russ FR George Steinbrenner 5:31.57 5:01.73 6:11.36 5:11.68 4:15.31 -
47 Finley Callaghan FR Alonso 5:33.97 6:54.13 5:50.67 4:37.20 5:00.58 -
51 Ethan Molinari JR Wharton 5:37.23 5:57.47 6:24.45 5:00.14 4:43.28 -
52 Ethan Stinnett SO Wharton 5:38.08 4:16.94 6:52.46 6:11.89 4:20.33 -
53 TAYLOR RIGLER FR Osceola (Seminole) 5:38.63 5:48.79 4:07.20 6:12.50 6:56.52 -
54 Matthew Croswell Jr. SO George Steinbrenner 5:40.07 4:38.86 4:01.45 4:32.06 4:35.46 -
55 Rodrigo Escardo JR Osceola (Seminole) 5:40.07 5:12.87 4:45.66 5:43.47 6:24.28 -
56 Taylor Stanley JR George Steinbrenner 5:41.31 4:09.16 6:35.92 6:52.99 6:08.62 -
57 Gabe Wachtler JR Osceola (Seminole) 5:42.05 6:23.10 4:06.28 4:33.64 5:42.05 -
59 Gavin Ponce FR East Lake 5:43.26 6:24.46 4:38.04 4:48.34 6:41.62 -
63 David Martin-Perez SO River Ridge 5:54.68 4:18.92 5:58.23 4:08.28 5:36.95 -
67 Colin Brown FR Mitchell 6:04.24 6:11.53 7:09.81 6:00.60 6:44.31 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
14 Samuel Howard SR Dunedin 4:27.26 4:53.69 -
15 Clemente Esponilla JR Dunedin 4:35.04 4:55.74 -
16 Ryan Winslow SO Alonso 4:12.71 4:57.30 -
18 Brian Williams JR Venice 3:34.62 4:58.08 -
20 Nathan Lee SO Sunlake 5:57.60 5:00.50 -
21 Adam Foster FR Osceola (Seminole) 4:08.68 5:03.26 -
22 Sawyer Raveling JR George Steinbrenner 3:40.30 5:05.96 -
23 Ian Ludlam SO Alonso 5:40.63 5:06.87 -
24 Eion McDarby JR George Steinbrenner 6:34.58 5:10.69 -
25 Nick Pullos SO East Lake 3:53.99 5:11.98 -
26 Kameron Edmondson SR Sunlake 4:31.73 5:12.33 -
29 Mason Haake FR East Lake 5:08.31 5:14.60 -
31 Anthony Young FR East Lake 4:47.90 5:16.37 -
32 Bryce Reeves FR Sunlake 5:14.39 5:17.56 -
33 Ryan Campbell SR George Steinbrenner 4:52.20 5:17.60 -
34 Louis Foster FR Osceola (Seminole) 6:06.45 5:18.65 -
38 GRANT WILSON FR Osceola (Seminole) 5:34.65 5:24.90 -
45 Mason Cantrell SO George Steinbrenner 4:48.04 5:31.08 -
48 Lucian Bathgate SR Venice 5:57.67 5:34.27 -
49 Benjamin Borton SO Sunlake 7:16.32 5:35.63 -
50 Dylan Feger FR Osceola (Seminole) 6:53.28 5:36.00 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 4:27.23 10
2 Raekwon Hopkins JR Alonso 4:29.83 8
3 Alex Pena SO Sunlake 4:31.22 6
4 Alberto Teijelo SR Venice 4:31.60 5
5 Zachary Harrigan SR George Steinbrenner 4:38.57 4
6 Jason Kirchner JR River Ridge 4:43.02 3
7 Jacob Braun SO East Lake 4:43.37 2
8 Cason Meyer JR Sunlake 4:45.17 1
9 Joshua Hindman FR Mitchell 4:46.04 -
10 David Jensen JR Osceola (Seminole) 4:47.83 -
11 Andres Alfonso-Herrera JR Sunlake 4:48.36 -
12 Ronald Aeschleman JR George Steinbrenner 4:48.66 -
13 Chase Thurber SO River Ridge 4:51.25 -
17 Tyler Sutherland SR Dunedin 4:57.54 -
19 Sohan Khanvilkar SR George Steinbrenner 5:00.15 -
27 Zack Kremkau JR Alonso 5:12.76 -