February 18, 2021
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Caroline Lehman JR Cambridge Christian 5:13.05 4:49.43 4:55.33 4:37.61 5:24.87 6:15.07 4:43.52 10
2 Haley Thornton SO Palm Harbor University 4:41.57 3:42.30 4:56.39 3:33.40 6:01.60 3:36.37 6:22.35 8
3 Jacquelyn Abanses SR George Steinbrenner 4:36.68 5:26.99 5:14.41 3:55.81 4:49.26 6:04.72 5:42.71 6
4 Andrea Ballestero JR Osceola (Seminole) 6:02.15 3:49.89 5:14.91 6:46.24 6:24.19 4:05.63 6:24.19 5
5 Moriah Friedman JR Cambridge Christian 5:34.58 6:38.92 5:21.71 6:51.79 5:44.23 4:14.15 3:51.64 4
6 Delaney Hillman SR Osceola (Seminole) 5:22.87 5:59.12 5:29.46 5:16.29 6:02.41 5:06.40 5:59.12 3
7 Kaela Curry SR Palm Harbor University 5:44.28 4:46.33 5:40.87 6:21.78 6:59.27 5:30.65 5:51.10 2
8 Marissa Weber FR Clearwater Central Catholic 4:34.56 4:48.29 5:43.20 6:24.39 5:36.34 4:44.86 5:05.45 1
9 Anna Breede JR George Steinbrenner 6:59.95 6:11.36 5:47.06 5:19.30 4:48.06 5:54.01 5:50.53 -
10 Anna Portugal JR Palm Harbor University 5:23.32 7:21.52 5:47.65 5:09.41 4:55.51 6:32.85 7:00.66 -
11 Michelle Weber JR Clearwater Central Catholic 4:55.42 4:09.70 5:51.68 6:44.44 5:55.20 7:05.54 5:34.10 -
12 Abigail Clements SO Osceola (Seminole) 4:18.31 7:29.39 5:53.85 7:22.32 7:18.78 5:32.62 6:25.70 -
13 Nina Pardo SO George Steinbrenner 5:23.79 7:15.31 5:59.76 6:32.14 4:37.02 5:16.59 5:16.59 -
14 Sofie Dericks JR Clearwater Central Catholic 7:34.34 6:54.36 6:03.47 5:27.13 6:57.99 7:41.61 4:28.97 -
15 Lauren Lopez SR Clearwater 6:19.54 7:39.83 6:04.94 7:32.53 7:03.33 6:19.54 4:22.76 -
16 Heloise Pinto FR Osceola (Seminole) 5:43.31 4:44.88 6:05.22 5:43.31 5:43.31 5:54.27 4:33.92 -
17 Rona Marzban FR East Lake 5:54.99 6:57.21 6:05.97 5:54.99 6:05.97 6:13.29 4:56.44 -
18 Olivia Eckardt FR Clearwater Central Catholic 7:19.54 6:35.59 6:06.28 6:02.62 6:50.24 5:40.64 6:02.62 -
19 Adia D'Piazza SO Mitchell 6:20.48 7:45.44 6:09.39 6:35.25 6:02.01 6:57.41 4:29.66 -
20 Marlee Irvin JR River Ridge 8:10.17 8:02.63 6:17.05 6:43.45 4:39.02 7:32.46 4:27.71 -
21 Kelsey Cooper JR Clearwater 7:04.11 6:25.90 6:22.08 4:27.46 5:20.95 5:55.34 7:07.93 -
22 Angela Li JR Palm Harbor University 4:35.07 7:13.90 6:27.41 7:41.02 7:13.90 4:50.56 6:23.54 -
23 Skyler Carlson JR Clearwater Central Catholic 5:30.66 7:48.44 6:33.64 8:08.12 5:54.28 6:21.83 4:39.49 -
24 Julianna Hayes FR George Steinbrenner 5:35.42 5:07.47 6:39.30 7:27.22 5:11.46 5:39.41 8:23.12 -
25 Marlee Evans FR East Lake 7:31.51 7:03.54 6:39.56 8:11.46 7:47.49 7:07.53 5:31.64 -
26 Ceci Maciejewski FR Clearwater Central Catholic 8:40.82 7:48.33 6:43.73 4:46.65 8:12.55 8:36.78 4:50.69 -
27 Victoria Waters SO Osceola (Seminole) 5:39.49 8:06.74 6:49.02 5:43.58 7:09.48 7:54.47 7:25.84 -
28 Madison Robson SO Gulf 8:02.27 8:51.73 6:52.19 7:12.80 7:58.14 6:19.22 7:54.02 -
29 Marissa Eckel FR Osceola (Seminole) 5:26.46 7:26.29 6:53.23 6:57.37 6:16.04 5:14.06 6:32.57 -
30 Kori Shackelford JR Clearwater 6:40.44 8:33.06 6:57.12 8:16.38 6:07.07 6:11.24 5:33.70 -
31 Caitlyn Carbone FR Gulf 5:09.11 8:58.85 6:57.71 6:15.94 5:04.93 8:50.50 4:52.40 -
32 Kameron Diaz Sibaja JR Clearwater 6:37.54 8:55.63 6:58.46 4:52.93 6:24.99 6:54.28 6:16.62 -
33 Elle Toscani SO East Lake 6:57.63 7:14.50 7:01.84 8:13.56 8:21.99 9:04.18 6:57.63 -
34 Vanessa Shivprasad FR George Steinbrenner 7:19.18 4:59.82 7:02.28 5:20.94 4:59.82 6:15.83 8:47.85 -
35 Kylie Houck FR Osceola (Seminole) 6:20.24 8:01.63 7:02.48 6:16.01 6:11.79 6:41.36 7:19.38 -
36 Laney DeLong SO Osceola (Seminole) 6:38.30 8:36.94 7:03.72 5:26.27 7:46.10 6:51.01 7:41.86 -
37 Sofia Sattely SO Clearwater Central Catholic 7:19.86 8:02.56 7:07.04 5:03.20 6:02.99 8:53.80 8:19.64 -
38 Olivia Davidson SO East Lake 7:33.96 9:12.46 7:08.26 5:34.05 8:29.63 7:38.24 7:21.11 -
39 Linsdey Reuther FR East Lake 6:08.59 8:38.60 7:08.59 7:12.88 6:34.31 6:55.74 8:38.60 -
40 Elizabeth Pardo FR George Steinbrenner 8:59.49 7:20.23 7:11.59 5:36.64 6:11.17 6:50.01 5:10.75 -
41 Katherine Phy SO Clearwater Central Catholic 9:08.39 8:24.52 7:18.71 6:56.78 7:27.49 5:15.88 5:24.65 -
42 Sara Medina FR Gulf 8:37.92 6:13.08 7:18.91 5:55.52 5:37.96 5:46.74 7:18.91 -
43 Rachel Allen SO George Steinbrenner 7:37.71 8:39.32 7:20.10 8:17.32 6:40.50 5:34.48 6:05.29 -
44 Christina Tanico JR East Lake 6:09.06 5:15.71 7:24.65 6:44.64 9:11.37 6:35.74 7:29.10 -
45 Taylor Flynn FR George Steinbrenner 8:32.59 7:46.83 7:37.67 6:33.60 9:54.98 9:54.98 9:18.36 -
46 Gabrielle Speranza SO Clearwater 7:13.79 7:04.56 7:41.47 8:04.55 7:55.32 9:27.61 7:27.63 -
47 Brooke Hineman JR George Steinbrenner 7:33.47 9:43.03 7:42.72 6:51.82 8:47.50 9:33.78 9:43.03 -
48 Emma Perez SO Osceola (Seminole) 8:47.23 8:04.10 7:59.30 8:18.48 9:39.96 9:06.41 6:28.24 -
49 Anna Ladjimi SO Osceola (Seminole) 10:21.92 8:35.03 8:05.87 9:38.19 8:10.73 5:40.11 9:43.05 -
50 India Nichols FR Osceola (Seminole) 6:07.38 10:07.41 8:09.84 7:01.27 8:19.64 9:57.61 10:17.20 -
51 Nicole Jordan SO Clearwater Central Catholic 8:02.53 9:20.35 8:38.84 10:12.24 8:18.09 10:17.42 10:17.42 -
52 Sara Marquetty SO Osceola (Seminole) 6:34.66 10:12.77 8:39.29 9:41.61 9:26.03 6:24.28 9:51.99 -
53 Ryan Fair FR Osceola (Seminole) 7:40.37 7:19.21 8:49.16 9:36.79 10:56.16 11:12.04 7:45.66 -
54 Megan Cole JR George Steinbrenner 7:53.72 6:17.91 8:52.26 8:09.68 9:18.88 8:57.59 8:09.68 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Julianna Hayes FR George Steinbrenner 6:39.30 -
25 Marlee Evans FR East Lake 6:39.56 -
28 Madison Robson SO Gulf 6:52.19 -
31 Caitlyn Carbone FR Gulf 6:57.71 -
33 Elle Toscani SO East Lake 7:01.84 -
34 Vanessa Shivprasad FR George Steinbrenner 7:02.28 -
38 Olivia Davidson SO East Lake 7:08.26 -
39 Linsdey Reuther FR East Lake 7:08.59 -
40 Elizabeth Pardo FR George Steinbrenner 7:11.59 -
41 Katherine Phy SO Clearwater Central Catholic 7:18.71 -
42 Sara Medina FR Gulf 7:18.91 -
44 Christina Tanico JR East Lake 7:24.65 -
45 Taylor Flynn FR George Steinbrenner 7:37.67 -
46 Gabrielle Speranza SO Clearwater 7:41.47 -
47 Brooke Hineman JR George Steinbrenner 7:42.72 -
51 Nicole Jordan SO Clearwater Central Catholic 8:38.84 -
54 Megan Cole JR George Steinbrenner 8:52.26 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
21 Kelsey Cooper JR Clearwater 6:22.08 6:52.65 -
22 Angela Li JR Palm Harbor University 6:27.41 6:31.29 -
23 Skyler Carlson JR Clearwater Central Catholic 6:33.64 6:29.71 -
26 Ceci Maciejewski FR Clearwater Central Catholic 6:43.73 8:24.67 -
27 Victoria Waters SO Osceola (Seminole) 6:49.02 5:31.31 -
29 Marissa Eckel FR Osceola (Seminole) 6:53.23 7:59.35 -
30 Kori Shackelford JR Clearwater 6:57.12 8:33.06 -
32 Kameron Diaz Sibaja JR Clearwater 6:58.46 5:13.85 -
35 Kylie Houck FR Osceola (Seminole) 7:02.48 6:58.26 -
36 Laney DeLong SO Osceola (Seminole) 7:03.72 8:19.99 -
37 Sofia Sattely SO Clearwater Central Catholic 7:07.04 6:37.15 -
43 Rachel Allen SO George Steinbrenner 7:20.10 6:09.69 -
48 Emma Perez SO Osceola (Seminole) 7:59.30 10:23.09 -
49 Anna Ladjimi SO Osceola (Seminole) 8:05.87 7:17.29 -
50 India Nichols FR Osceola (Seminole) 8:09.84 8:00.05 -
52 Sara Marquetty SO Osceola (Seminole) 8:39.29 7:05.82 -
53 Ryan Fair FR Osceola (Seminole) 8:49.16 9:36.79 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Caroline Lehman JR Cambridge Christian 4:46.47 3:50.36 4:55.33 6:12.12 10
2 Haley Thornton SO Palm Harbor University 3:42.30 3:39.33 4:56.39 5:55.67 8
3 Jacquelyn Abanses SR George Steinbrenner 4:52.41 5:14.41 5:14.41 5:49.00 6
4 Andrea Ballestero JR Osceola (Seminole) 3:49.89 6:49.39 5:14.91 6:08.45 5
5 Moriah Friedman JR Cambridge Christian 4:14.15 5:41.02 5:21.71 3:58.07 4
6 Delaney Hillman SR Osceola (Seminole) 3:53.92 4:59.81 5:29.46 5:06.40 3
7 Kaela Curry SR Palm Harbor University 4:53.15 5:37.47 5:40.87 5:10.20 2
8 Marissa Weber FR Clearwater Central Catholic 4:20.84 6:00.36 5:43.20 4:58.59 1
9 Anna Breede JR George Steinbrenner 5:15.83 6:21.77 5:47.06 5:54.01 -
10 Anna Portugal JR Palm Harbor University 6:43.28 6:08.51 5:47.65 6:18.94 -
11 Michelle Weber JR Clearwater Central Catholic 4:27.28 5:58.72 5:51.68 6:26.85 -
12 Abigail Clements SO Osceola (Seminole) 7:25.86 5:22.01 5:53.85 4:43.08 -
13 Nina Pardo SO George Steinbrenner 4:44.21 6:32.14 5:59.76 5:52.57 -
14 Sofie Dericks JR Clearwater Central Catholic 7:16.17 4:50.78 6:03.47 6:07.11 -
15 Lauren Lopez SR Clearwater 7:36.18 6:19.54 6:04.94 4:19.11 -
16 Heloise Pinto FR Osceola (Seminole) 4:52.18 6:41.75 6:05.22 4:37.57 -
17 Rona Marzban FR East Lake 7:52.11 7:15.51 6:05.97 5:11.08 -
18 Olivia Eckardt FR Clearwater Central Catholic 6:50.24 4:34.71 6:06.28 6:57.56 -
19 Adia D'Piazza SO Mitchell 7:38.05 5:58.31 6:09.39 7:49.13 -
20 Marlee Irvin JR River Ridge 5:05.41 7:13.61 6:17.05 5:39.35 -