February 28, 2020
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 DeLand A Abraham Fuentes, Qua-Wayne Harris, Raziel Smith, Kevar Williams 3:33.34 3:35.49 3:35.49 4:01.35
2 Buchholz A Bailey Tucker, Kiran Jaishankar, Luke Alexander, Nathan Bailes 3:44.57 4:23.44 3:35.93 3:29.46
3 Atlantic (PO) A Jeffrey Robinson, Darnell Rooplal, Trevor Young, Maximus Campbell 3:33.06 4:36.10 3:37.40 3:46.10
4 Mainland A Marcus Greene, Lemondre Joe, Theodore Lockley, Delbert Franklin 3:15.91 2:58.30 3:40.12 4:46.16
5 Spruce Creek A Daniel Reyes, Desmond Ford-Green, Kasey Wheatley, Brendan Kelly 4:39.33 4:43.77 3:41.69 4:14.95
6 Ed White A Keith White, Darius Lewis, Jacari Butler, Mike Francois 3:30.67 4:06.15 3:41.75 2:44.10
7 Flagler Palm Coast
(B>)
B Brandon Kalasnik, Kalonje Gordon, Kenton Rickerson, Jason Chum 3:32.41 3:16.75 3:43.58 3:36.88
8 Lake Brantley A Michael Harris, Gabriel Jones, Redwimy Noel, Andrew Harris 3:06.96 3:59.39 3:47.99 2:44.16
9 St. Augustine A Emanuel Preston, Jose Blanco, Juan Reyes, Hayden Willey 3:25.24 2:46.47 3:48.04 3:36.64
10 Flagler Palm Coast
(C>)
C Jaiden Arnett, Nikkita Roumiantsev, Maxim Bystrov 4:49.00 4:55.94 3:51.20 3:28.08
11 University (OC) A Adam Garcia, Andrew Sweeney, Jose Vargas, Ronin Davis 3:04.06 4:16.28 3:52.98 3:20.37
12 Seabreeze A Jacob Labonte, Trevon Phillips, Chris Lewis, Aaron Griffis 2:55.11 4:05.15 3:53.47 3:55.81
13 University (OC)
(B>)
B Joseph Langley, Sebastian Bracamonte, Victor Homar-Ramos, Justin Martinez 4:19.18 4:52.47 3:57.78 3:29.25
14 Fernandina Beach A Keegan Bille, Latrell Whitehurst, Caden Kwiatkowski, Andre Lucas 3:40.78 2:47.98 3:59.97 4:28.77
15 Mainland
(B>)
B Charles Reid, Samuel McKenzie, Jakyvin Williams, Kalyb Evans 3:36.25 4:43.52 4:00.27 4:29.11
16 DeLand
(B>)
B Dylan Garcia, Andrew Lattimore, Jacobo Quinones, Noah Davis 4:17.47 3:05.28 4:00.62 3:05.28
17 Lake Brantley
(B>)
B Dominique Vielot, Miles Butterfield, Machai Campbell, Luther Buie III 5:00.60 4:37.67 4:14.74 5:00.60
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
12 Seabreeze Labonte, Phillips, Lewis, Griffis 4:16.82 4:16.82 2:55.11 3:13.78 3:53.47
14 Fernandina Beach Bille, Whitehurst, Kwiatkowski, Lucas 4:26.37 3:07.18 2:57.58 3:04.78 3:59.97
17 Lake Brantley
(B>)
Vielot, Butterfield, Campbell, Buie III 4:17.29 4:42.77 4:30.03 4:55.50 4:14.74
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
5 Spruce Creek Reyes, Ford-Green, Wheatley, Kelly 3:41.69
7 Flagler Palm Coast
(B>)
Kalasnik, Gordon, Rickerson, Chum 3:43.58
9 St. Augustine Preston, Blanco, Reyes, Willey 3:48.04
10 Flagler Palm Coast
(C>)
Arnett, Roumiantsev, Bystrov 3:51.20
11 University (OC) Garcia, Sweeney, Vargas, Davis 3:52.98
13 University (OC)
(B>)
Langley, Bracamonte, Homar-Ramos, Martinez 3:57.78
16 DeLand
(B>)
Garcia, Lattimore, Quinones, Davis 4:00.62
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 DeLand Fuentes, Harris, Smith, Williams 2:43.78 3:59.20 2:37.31 3:50.58 3:35.49
2 Buchholz Tucker, Jaishankar, Alexander, Bailes 3:16.50 3:42.41 4:10.48 3:20.82 3:35.93
3 Atlantic (PO) Robinson, Rooplal, Young, Campbell 3:35.23 3:48.27 4:20.88 2:32.18 3:37.40
4 Mainland Greene, Joe, Lockley, Franklin 4:30.75 4:41.76 3:48.93 4:30.75 3:40.12
6 Ed White White, Lewis, Butler, Francois 3:32.88 4:12.80 3:48.41 4:06.15 3:41.75
8 Lake Brantley Harris, Jones, Noel, Harris 3:47.99 4:10.79 4:49.55 4:47.27 3:47.99
15 Mainland
(B>)
Reid, McKenzie, Williams, Evans 3:02.61 4:57.94 3:02.61 3:29.04 4:00.27