February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Women's 1,600m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Parker Valby SR East Lake 5:10.16 10
2 Liina Winborn SR Sunlake 5:15.56 8
3 Grace Marston SO Braden River 5:18.36 6
4 Arlie Rubin SO Plant 5:21.16 5
5 Kana Kosaka FR Robinson 5:39.32 4
6 Jessica Neal SO Lakewood Ranch 5:40.76 3
7 Lauren Rinehart SR Lakewood Ranch 5:41.35 2
8 Shannon Gordy JR Sunlake 5:42.76 1
9 Ella Mckee SO Sickles 5:43.68 -
10 Margaret Malizia SO Plant 5:46.40 -
11 Cecilia Martinez-Castillo SR Plant City 5:47.84 -
12 Ashley Spires JR Sunlake 5:48.39 -
13 Ashton Rainey FR Robinson 5:48.62 -
14 Olivia Orobello FR Bell Creek 5:50.76 -
15 Gianna Palacios FR Riverview 5:50.84 -
16 Riley Bradshaw JR Lakewood Ranch 5:51.83 -
17 Ayden Krueger SR George Steinbrenner 5:56.24 -
18 Hartley Hill JR Plant 5:59.37 -
19 Kenzie Johnson JR Braden River 5:59.91 -
20 Emma Burleson SO Sunlake 6:00.86 -
21 Breanna Preiser JR Wiregrass Ranch 6:03.12 -
22 Christiana Dirks JR Plant 6:04.28 -
23 Alyssa Brown SR Riverview (Sarasota) 6:04.39 -
24 Nina Pardo FR George Steinbrenner 6:06.40 -
25 Aida Castelli FR Hillsborough 6:06.45 -
26 Madison Poe SO Zephyrhills 6:07.82 -
27 Mansi Lorenzen SR Riverview 6:08.71 -
28 Kaitlyn Arko SR George Steinbrenner 6:10.38 -
29 Gabbi Santeiro SR Alonso 6:11.48 -
30 McKenna Hartigan JR Riverview 6:15.98 -
31 Nathalia Mallo FR Alonso 6:18.02 -
32 Adrianna Rodriguez FR Hillsborough 6:19.34 -
33 Lesley McKenzie FR Seffner Christian 6:26.32 -
34 Hannah Sheen FR Wiregrass Ranch 6:29.27 -
35 Sommer Hartman JR Sickles 6:39.00 -
36 Miranda Davis SO Braden River 6:40.74 -
37 Lilly Xu FR Land O'Lakes 6:42.49 -
38 Adia D'Piazza FR Mitchell 6:42.68 -
39 Emma Bowman SO Forest 6:44.49 -
40 Audrey Tucker FR Riverview (Sarasota) 6:45.05 -
41 Ava Wisner FR Riverview (Sarasota) 6:50.04 -
42 Gabriele Mulford JR Forest 6:56.52 -
43 Jessica Erwin FR Mitchell 6:57.99 -
44 Dorina Kelemen FR Riverview (Sarasota) 6:58.00 -
45 River Mitchell SO Seffner Christian 6:58.52 -
46 Zoe Trafton   Largo 7:01.27 -
47 Drea D'Piazza FR Mitchell 7:07.77 -
48 Emalee McCain FR Mulberry 7:08.64 -
49 Bianca Raby SR Pasco 7:12.55 -
50 Jenna Stahlgren JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 7:20.41 -
51 Christyn Trappey SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 7:42.31 -
52 ALEXCIS JOHNSON JR Hillsborough 8:07.12 -
53 Caroline Glaister SO Pasco 8:09.27 -
54 Hailey Nipper SO Seffner Christian 8:35.58 -
  Samantha Leslie SO Lakeland DNS   
  Keely Scott SO Sickles DNS   
  Sarah Liggins FR Dunbar DNS   
  Emma Stone FR Freedom (Tampa) DNS   
  Katherine Vivas SO Freedom (Tampa) DNS   
  Sara Slocum SO Freedom (Tampa) DNS   
  Maria Melara Junior Freedom (Tampa) DNS   
  Jacquelyn Abanses JR George Steinbrenner DNS   
  Christina Tanico SO East Lake DNS   
  Fanan Adnan SO Sickles DNS   
  Katelyn Stebbins SO Tampa Bay Tech DNS   
  Jasmine Kinzler FR Wiregrass Ranch DNS   
  Alyssa Hendrix SR Riverview DNS   
  Emily Franklin JR Zephyrhills DNS   
  Reagan Chambless 7 Bell Creek DNS   
  Dolanda Mesidor SO Winter Haven DNS   
  Sydney Slagel SR Winter Haven DNS   
  Brianna Gilley SR Winter Haven DNS   
  Bella Blind SO Winter Haven DNS   
  Tanya Rueda JR Tampa Bay Tech DNS   
  Staci Johannsen SO Lakeland DNS   
  Sophia Crassas SR Robinson DNS   
  Mason Ingallinera SR Lakewood Ranch DNS   
  Damaris Rios-Ramirez SO Auburndale DNS   
  Grace Pettey FR Largo DNS   
  Emily Diebert FR Largo DNS   
  Karen Escalon FR Largo DNS   
  Ari Harrison FR Lakeland DNS   
  Iva Kozul FR Lakeland DNS   
Women's 1,600m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Audrey Tucker FR Riverview (Sarasota) 6:45.05 -
41 Ava Wisner FR Riverview (Sarasota) 6:50.04 -
43 Jessica Erwin FR Mitchell 6:57.99 -
44 Dorina Kelemen FR Riverview (Sarasota) 6:58.00 -
45 River Mitchell SO Seffner Christian 6:58.52 -
47 Drea D'Piazza FR Mitchell 7:07.77 -
48 Emalee McCain FR Mulberry 7:08.64 -
49 Bianca Raby SR Pasco 7:12.55 -
50 Jenna Stahlgren JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 7:20.41 -
51 Christyn Trappey SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 7:42.31 -
52 ALEXCIS JOHNSON JR Hillsborough 8:07.12 -
53 Caroline Glaister SO Pasco 8:09.27 -
54 Hailey Nipper SO Seffner Christian 8:35.58 -
  Grace Pettey FR Largo DNS   
  Keely Scott SO Sickles DNS   
  Fanan Adnan SO Sickles DNS   
  Samantha Leslie SO Lakeland DNS   
  Staci Johannsen SO Lakeland DNS   
  Iva Kozul FR Lakeland DNS   
  Ari Harrison FR Lakeland DNS   
  Karen Escalon FR Largo DNS   
  Emily Diebert FR Largo DNS   
  Sara Slocum SO Freedom (Tampa) DNS   
  Katherine Vivas SO Freedom (Tampa) DNS   
  Emma Stone FR Freedom (Tampa) DNS   
  Damaris Rios-Ramirez SO Auburndale DNS   
  Tanya Rueda JR Tampa Bay Tech DNS   
  Brianna Gilley SR Winter Haven DNS   
  Dolanda Mesidor SO Winter Haven DNS   
Women's 1,600m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Gianna Palacios FR Riverview 5:50.84 -
21 Breanna Preiser JR Wiregrass Ranch 6:03.12 -
22 Christiana Dirks JR Plant 6:04.28 -
23 Alyssa Brown SR Riverview (Sarasota) 6:04.39 -
24 Nina Pardo FR George Steinbrenner 6:06.40 -
27 Mansi Lorenzen SR Riverview 6:08.71 -
30 McKenna Hartigan JR Riverview 6:15.98 -
31 Nathalia Mallo FR Alonso 6:18.02 -
32 Adrianna Rodriguez FR Hillsborough 6:19.34 -
33 Lesley McKenzie FR Seffner Christian 6:26.32 -
34 Hannah Sheen FR Wiregrass Ranch 6:29.27 -
35 Sommer Hartman JR Sickles 6:39.00 -
36 Miranda Davis SO Braden River 6:40.74 -
37 Lilly Xu FR Land O'Lakes 6:42.49 -
38 Adia D'Piazza FR Mitchell 6:42.68 -
39 Emma Bowman SO Forest 6:44.49 -
42 Gabriele Mulford JR Forest 6:56.52 -
46 Zoe Trafton   Largo 7:01.27 -
  Christina Tanico SO East Lake DNS   
  Emily Franklin JR Zephyrhills DNS   
  Katelyn Stebbins SO Tampa Bay Tech DNS   
  Sydney Slagel SR Winter Haven DNS   
  Reagan Chambless 7 Bell Creek DNS   
  Jasmine Kinzler FR Wiregrass Ranch DNS   
  Sarah Liggins FR Dunbar DNS   
  Maria Melara Junior Freedom (Tampa) DNS   
Women's 1,600m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Parker Valby SR East Lake 5:10.16 10
2 Liina Winborn SR Sunlake 5:15.56 8
3 Grace Marston SO Braden River 5:18.36 6
4 Arlie Rubin SO Plant 5:21.16 5
5 Kana Kosaka FR Robinson 5:39.32 4
6 Jessica Neal SO Lakewood Ranch 5:40.76 3
7 Lauren Rinehart SR Lakewood Ranch 5:41.35 2
8 Shannon Gordy JR Sunlake 5:42.76 1
9 Ella Mckee SO Sickles 5:43.68 -
10 Margaret Malizia SO Plant 5:46.40 -
11 Cecilia Martinez-Castillo SR Plant City 5:47.84 -
12 Ashley Spires JR Sunlake 5:48.39 -
13 Ashton Rainey FR Robinson 5:48.62 -
14 Olivia Orobello FR Bell Creek 5:50.76 -
16 Riley Bradshaw JR Lakewood Ranch 5:51.83 -
17 Ayden Krueger SR George Steinbrenner 5:56.24 -
18 Hartley Hill JR Plant 5:59.37 -
19 Kenzie Johnson JR Braden River 5:59.91 -
20 Emma Burleson SO Sunlake 6:00.86 -
25 Aida Castelli FR Hillsborough 6:06.45 -
26 Madison Poe SO Zephyrhills 6:07.82 -
28 Kaitlyn Arko SR George Steinbrenner 6:10.38 -
29 Gabbi Santeiro SR Alonso 6:11.48 -
  Sophia Crassas SR Robinson DNS   
  Bella Blind SO Winter Haven DNS   
  Jacquelyn Abanses JR George Steinbrenner DNS   
  Alyssa Hendrix SR Riverview DNS   
  Mason Ingallinera SR Lakewood Ranch DNS