February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Erriyon Knighton SO Hillsborough 48.11 10
2 Myron Ausby SR Robinson 49.50 8
3 Austin Cowans SR George Jenkins 49.76 6
4 Tyson Williams SR George Jenkins 50.48 5
5 Jayden Serrano SR Alonso 50.55 4
6 Christopher Donaldson   Auburndale 50.60 3
7 Carson Franks SR George Steinbrenner 51.04 2
8 Jariyah Sawyer SO Plant City 51.88 1
9 Dennis Samuels SR Alonso 52.17 -
10 Jeffery Chamberlin SR Mitchell 52.34 -
11 Roger Motley III JR Dunbar 52.41 -
12 Mitheron Williams SR Boca Ciega 52.46 -
13 Clayton Cornelius JR Zephyrhills 52.49 -
14 Richardo Lawes JR Boca Ciega 52.61 -
15 Alexis Evina-Ze SO Middleton 52.72 -
16 William Mosley SR George Jenkins 52.79 -
17 Jarriet Buie FR Jesuit (Tampa) 52.83 -
18 Gavin Bendross SO George Jenkins 52.85 -
19 Xavier Williams SR George Steinbrenner 52.99 -
20 Jordan Rupe SO George Jenkins 52.99 -
21 Alex Dunn SR Sunlake 53.00 -
22 Thomas Townley SR George Jenkins 53.11 -
23 Ja'von Ford JR Hillsborough 53.16 -
24 J’Kobe Jones SO Seffner Christian 53.27 -
25 Isaac Taveras SR Sunlake 53.40 -
26 Jacob Hindman SR Mitchell 53.57 -
27 Mason Weaver   Largo 53.78 -
28 David Koscielniak JR Sunlake 54.35 -
29 Ethan Birks SO Seffner Christian 54.52 -
30 Jeremiah Mosley Senior Auburndale 54.53 -
31 John Douglass JR George Steinbrenner 54.67 -
32 Ramz Al-aalaoui JR Bell Creek 54.74 -
33 Roberto Gomez JR Zephyrhills 54.81 -
34 Jake Pratt SR Jesuit (Tampa) 54.86 -
35 TJ Handsel JR East Lake 54.88 -
36 Vance Dimmick JR Plant 55.03 -
37 Morigene Sauveur SR Dunbar 55.05 -
38 Kaleb Williams JR Plant City 55.14 -
39 Tico Allen Senior Middleton 55.45 -
40 Lathen Falk SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 55.51 -
41 Jakin Wilson JR Lakewood Ranch 55.87 -
42 Nixen Beauplan SR Dunbar 55.92 -
43 Jack Ferrari JR East Lake 56.00 -
44 Sebastian Lebron JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 56.02 -
45 Julian Sammons JR East Lake 56.33 -
46 Aidan Burke JR Riverview (Sarasota) 56.38 -
47 Brendan Moore SR George Jenkins 56.41 -
48 Marcus Ijezie JR Plant City 56.49 -
49 Eugene Watford Senior Largo 56.51 -
50 Claude Warren SR Tampa Bay Tech 56.54 -
51 Roshad Jackson SR Middleton 56.68 -
52 McCoughan Peacock SR Forest 56.70 -
53 Luke Anderson SO East Lake 56.75 -
54 Caleb Brown SR Tampa Bay HEAT 56.88 -
55 Kareem Chambers JR Hillsborough 57.20 -
56 Alin Joseph JR Tampa Bay Tech 57.29 -
57 Sergio Robles SR Mitchell 57.37 -
58 Zion Wright JR Hillsborough 57.56 -
59 Jerry Pollard FR Auburndale 57.59 -
60 Jordan Williams SO Hillsborough 58.33 -
61 Elijah James SR Plant City 58.81 -
62 Johnsley Jean-Baptiste SO Middleton 58.82 -
63 Landon Richards SO Tampa Bay HEAT 58.90 -
64 Sebastian Kovendy SR Riverview (Sarasota) 59.60 -
65 Lucian Bathgate JR Riverview (Sarasota) 1:00.49 -
66 Chris Tompkins   Middleton 1:05.82 -
67 Donquan Ware SR Boca Ciega 1:22.04 -
68 Caleb Joshway SO Auburndale 1:23.32 -
  Glainst Altidor SR Winter Haven DNS   
  Joseph Sipp jr SO Hillsborough DNS   
  Mario Tullis SR Winter Haven DNS   
  Jacob Unger SR Mitchell DNS   
  Joseph Tarver FR Winter Haven DNS   
  Ludcheel Colas SR Sunlake DNS   
  Tyler Martin JR Winter Haven DNS   
  Joaquin Jackson SO Winter Haven DNS   
  Jaquez Peacock JR Middleton DNS   
  Avery Coons SO Plant City DNS   
  Zavion Battle SR Dunbar DNS   
  Fredrick Ross SR Winter Haven DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
41 Jakin Wilson JR Lakewood Ranch 55.87 -
44 Sebastian Lebron JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 56.02 -
50 Claude Warren SR Tampa Bay Tech 56.54 -
52 McCoughan Peacock SR Forest 56.70 -
55 Kareem Chambers JR Hillsborough 57.20 -
60 Jordan Williams SO Hillsborough 58.33 -
65 Lucian Bathgate JR Riverview (Sarasota) 1:00.49 -
  Glainst Altidor SR Winter Haven DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Ramz Al-aalaoui JR Bell Creek 54.74 -
40 Lathen Falk SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 55.51 -
43 Jack Ferrari JR East Lake 56.00 -
53 Luke Anderson SO East Lake 56.75 -
56 Alin Joseph JR Tampa Bay Tech 57.29 -
58 Zion Wright JR Hillsborough 57.56 -
64 Sebastian Kovendy SR Riverview (Sarasota) 59.60 -
66 Chris Tompkins   Middleton 1:05.82 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 John Douglass JR George Steinbrenner 54.67 -
35 TJ Handsel JR East Lake 54.88 -
45 Julian Sammons JR East Lake 56.33 -
46 Aidan Burke JR Riverview (Sarasota) 56.38 -
47 Brendan Moore SR George Jenkins 56.41 -
49 Eugene Watford Senior Largo 56.51 -
  Tyler Martin JR Winter Haven DNS   
  Mario Tullis SR Winter Haven DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Xavier Williams SR George Steinbrenner 52.99 -
28 David Koscielniak JR Sunlake 54.35 -
29 Ethan Birks SO Seffner Christian 54.52 -
33 Roberto Gomez JR Zephyrhills 54.81 -
38 Kaleb Williams JR Plant City 55.14 -
54 Caleb Brown SR Tampa Bay HEAT 56.88 -
57 Sergio Robles SR Mitchell 57.37 -
  Avery Coons SO Plant City DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 William Mosley SR George Jenkins 52.79 -
26 Jacob Hindman SR Mitchell 53.57 -
27 Mason Weaver   Largo 53.78 -
36 Vance Dimmick JR Plant 55.03 -
51 Roshad Jackson SR Middleton 56.68 -
62 Johnsley Jean-Baptiste SO Middleton 58.82 -
63 Landon Richards SO Tampa Bay HEAT 58.90 -
  Jaquez Peacock JR Middleton DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Ja'von Ford JR Hillsborough 53.16 -
25 Isaac Taveras SR Sunlake 53.40 -
30 Jeremiah Mosley Senior Auburndale 54.53 -
34 Jake Pratt SR Jesuit (Tampa) 54.86 -
59 Jerry Pollard FR Auburndale 57.59 -
61 Elijah James SR Plant City 58.81 -
  Joseph Tarver FR Winter Haven DNS   
  Joseph Sipp jr SO Hillsborough DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Dennis Samuels SR Alonso 52.17 -
13 Clayton Cornelius JR Zephyrhills 52.49 -
14 Richardo Lawes JR Boca Ciega 52.61 -
17 Jarriet Buie FR Jesuit (Tampa) 52.83 -
20 Jordan Rupe SO George Jenkins 52.99 -
21 Alex Dunn SR Sunlake 53.00 -
  Ludcheel Colas SR Sunlake DNS   
  Joaquin Jackson SO Winter Haven DNS   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Christopher Donaldson   Auburndale 50.60 3
8 Jariyah Sawyer SO Plant City 51.88 1
22 Thomas Townley SR George Jenkins 53.11 -
24 J’Kobe Jones SO Seffner Christian 53.27 -
37 Morigene Sauveur SR Dunbar 55.05 -
39 Tico Allen Senior Middleton 55.45 -
42 Nixen Beauplan SR Dunbar 55.92 -
48 Marcus Ijezie JR Plant City 56.49 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Carson Franks SR George Steinbrenner 51.04 2
10 Jeffery Chamberlin SR Mitchell 52.34 -
12 Mitheron Williams SR Boca Ciega 52.46 -
18 Gavin Bendross SO George Jenkins 52.85 -
67 Donquan Ware SR Boca Ciega 1:22.04 -
68 Caleb Joshway SO Auburndale 1:23.32 -
  Jacob Unger SR Mitchell DNS   
  Fredrick Ross SR Winter Haven DNS   
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Erriyon Knighton SO Hillsborough 48.11 10
2 Myron Ausby SR Robinson 49.50 8
3 Austin Cowans SR George Jenkins 49.76 6
4 Tyson Williams SR George Jenkins 50.48 5
5 Jayden Serrano SR Alonso 50.55 4
11 Roger Motley III JR Dunbar 52.41 -
15 Alexis Evina-Ze SO Middleton 52.72 -
  Zavion Battle SR Dunbar DNS