February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Geiger SR Robinson 9:06.94 10
2 Keith Gibson SR Plant 9:42.48 8
3 Richard Bennett SR Robinson 9:56.45 6
4 Colby Robbins SO Sunlake 9:57.17 5
5 Adam Dieck JR Jesuit (Tampa) 10:03.87 4
6 Ashton Stringer SO Plant 10:05.04 3
7 Drew Knobl SR Sunlake 10:05.65 2
8 Sebastian Hernandez Junior Wiregrass Ranch 10:06.22 1
9 Neal Anderson SR Robinson 10:11.53 -
10 Kaden Knopp SR Sunlake 10:12.91 -
11 Nathan Dye JR Plant 10:13.55 -
12 Gavin Kennedy SR Sunlake 10:14.19 -
13 Wesley Anderson SR Robinson 10:14.29 -
14 Tristan McWilliam SO Out-of-Door 10:15.29 -
15 Raekwon Hopkins SO Alonso 10:19.22 -
16 David Denkler   Largo 10:21.65 -
17 Dylan Loser   Auburndale 10:24.18 -
18 Ogler Bartolon JR Dunbar 10:25.15 -
19 Noah Palamar SR Mitchell 10:27.21 -
20 Alex Coffey SR Plant 10:28.23 -
21 Jaime Gutierrez JR Lakewood Ranch 10:29.39 -
22 John Rowsell JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 10:32.21 -
23 Jarod Poe SR Mitchell 10:32.55 -
24 Beau Frazier JR Seffner Christian 10:32.86 -
25 Johannes Van Ooyen SR Mitchell 10:34.10 -
26 Andrew Fredericks FR Jesuit (Tampa) 10:36.90 -
27 Zack Poekert FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 10:37.59 -
28 Justin Ludwig SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 10:39.98 -
29 Andrew Guerrero JR George Jenkins 10:42.69 -
30 Danny O'Leary SO Jesuit (Tampa) 10:44.32 -
31 Kevin Vazquez JR Dunbar 10:44.79 -
32 Nick Teller SR Jesuit (Tampa) 10:47.84 -
33 Andrew Stowe SO Seffner Christian 10:51.56 -
34 Owen Catlett JR Lakewood Ranch 10:52.32 -
35 Andrew Villicana SR Mitchell 10:54.37 -
36 Ivan Martin-Padilla SO Dunbar 10:58.85 -
37 Dylan Howard SO Braden River 10:59.44 -
38 Andrew Chambers JR George Jenkins 11:07.32 -
39 Blake Devisfruto JR Seffner Christian 11:08.04 -
40 Connor Chapman SR Lakewood Ranch 11:09.81 -
41 Barret Poe FR Tampa Bay HEAT 11:11.14 -
42 Jason Miles FR Riverview 11:21.53 -
43 Daniel Ocampo SO Dunbar 11:24.73 -
44 Jamill Vasques Senior Auburndale 11:25.09 -
45 Devin Payne SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 11:28.21 -
46 Justin Brown FR Braden River 11:28.99 -
47 Anthony Killick SR Plant City 11:35.95 -
48 Leonidha Budo SR Boca Ciega 11:37.97 -
49 Jack Webster FR Wiregrass Ranch 11:39.76 -
50 Ryan Winslow FR Alonso 11:41.19 -
51 Ashston Jhoda   Wiregrass Ranch 11:41.76 -
52 Emmanuel Perez SO Riverview 11:45.94 -
53 Daury Garcia JR George Jenkins 11:49.27 -
54 Raymond Arce SO Auburndale 11:52.71 -
55 Zack Kremkau FR Alonso 11:53.26 -
56 James Ko SR George Jenkins 11:53.39 -
57 Liam Perkins FR Seffner Christian 11:53.84 -
58 Carlos Tobias JR Largo 12:01.60 -
59 Jacob Ryan JR Riverview 12:12.42 -
60 Romal EsteMcDonald JR Wiregrass Ranch 12:21.96 -
61 Timothy Bellaire SO Lakewood Ranch 12:30.83 -
62 Austin Myers SO Lakeland 12:32.71 -
63 Nate Achinger FR Lakeland 12:33.49 -
64 Francisco Miranda FR Plant City 12:52.57 -
65 Zachariah Arnold SO Zephyrhills 12:57.11 -
66 Enzo Rodas SO Sickles 13:06.57 -
67 Sean Page JR Forest 13:06.87 -
68 James Knighton FR Sickles 13:40.72 -
69 Connor Sleeper Senior Middleton 20:08.01 -
  Timothy King   Middleton DNS   
  Alexander Staveley Junior Largo DNS   
  Akhilesh Peddu   Middleton DNS   
  Ethan Fuhrmeister SR Freedom (Tampa) DNS   
  Loc Nguyen SO Freedom (Tampa) DNS   
  Anthony Solis Senior Auburndale DNS   
  Andrew Cory JR Freedom (Tampa) DNS   
  Christian Roque-Hernandez JR Tampa Bay Tech DNS   
  Andrew Larson JR Riverview DNS   
  Jacob Freeman SR Hillsborough DNS   
  Wolf Blaise SO Winter Haven DNS   
  Cody Beavers JR Winter Haven DNS   
  Christian Vasquez-Juarez FR Winter Haven DNS   
  Omega Carter SO Winter Haven DNS   
  Justin Amezquita SO Freedom (Tampa) DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
48 Leonidha Budo SR Boca Ciega 11:37.97 -
49 Jack Webster FR Wiregrass Ranch 11:39.76 -
50 Ryan Winslow FR Alonso 11:41.19 -
51 Ashston Jhoda   Wiregrass Ranch 11:41.76 -
54 Raymond Arce SO Auburndale 11:52.71 -
55 Zack Kremkau FR Alonso 11:53.26 -
56 James Ko SR George Jenkins 11:53.39 -
58 Carlos Tobias JR Largo 12:01.60 -
60 Romal EsteMcDonald JR Wiregrass Ranch 12:21.96 -
62 Austin Myers SO Lakeland 12:32.71 -
63 Nate Achinger FR Lakeland 12:33.49 -
65 Zachariah Arnold SO Zephyrhills 12:57.11 -
66 Enzo Rodas SO Sickles 13:06.57 -
67 Sean Page JR Forest 13:06.87 -
68 James Knighton FR Sickles 13:40.72 -
69 Connor Sleeper Senior Middleton 20:08.01 -
  Loc Nguyen SO Freedom (Tampa) DNS   
  Timothy King   Middleton DNS   
  Andrew Larson JR Riverview DNS   
  Omega Carter SO Winter Haven DNS   
  Christian Vasquez-Juarez FR Winter Haven DNS   
  Alexander Staveley Junior Largo DNS   
  Justin Amezquita SO Freedom (Tampa) DNS   
  Christian Roque-Hernandez JR Tampa Bay Tech DNS   
  Ethan Fuhrmeister SR Freedom (Tampa) DNS   
  Akhilesh Peddu   Middleton DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 John Rowsell JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 10:32.21 -
25 Johannes Van Ooyen SR Mitchell 10:34.10 -
27 Zack Poekert FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 10:37.59 -
28 Justin Ludwig SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 10:39.98 -
29 Andrew Guerrero JR George Jenkins 10:42.69 -
30 Danny O'Leary SO Jesuit (Tampa) 10:44.32 -
32 Nick Teller SR Jesuit (Tampa) 10:47.84 -
33 Andrew Stowe SO Seffner Christian 10:51.56 -
34 Owen Catlett JR Lakewood Ranch 10:52.32 -
35 Andrew Villicana SR Mitchell 10:54.37 -
38 Andrew Chambers JR George Jenkins 11:07.32 -
39 Blake Devisfruto JR Seffner Christian 11:08.04 -
41 Barret Poe FR Tampa Bay HEAT 11:11.14 -
42 Jason Miles FR Riverview 11:21.53 -
43 Daniel Ocampo SO Dunbar 11:24.73 -
45 Devin Payne SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 11:28.21 -
46 Justin Brown FR Braden River 11:28.99 -
47 Anthony Killick SR Plant City 11:35.95 -
52 Emmanuel Perez SO Riverview 11:45.94 -
53 Daury Garcia JR George Jenkins 11:49.27 -
57 Liam Perkins FR Seffner Christian 11:53.84 -
59 Jacob Ryan JR Riverview 12:12.42 -
61 Timothy Bellaire SO Lakewood Ranch 12:30.83 -
64 Francisco Miranda FR Plant City 12:52.57 -
  Wolf Blaise SO Winter Haven DNS   
  Andrew Cory JR Freedom (Tampa) DNS   
  Anthony Solis Senior Auburndale DNS   
  Jacob Freeman SR Hillsborough DNS   
  Cody Beavers JR Winter Haven DNS   
Boys' 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Geiger SR Robinson 9:06.94 10
2 Keith Gibson SR Plant 9:42.48 8
3 Richard Bennett SR Robinson 9:56.45 6
4 Colby Robbins SO Sunlake 9:57.17 5
5 Adam Dieck JR Jesuit (Tampa) 10:03.87 4
6 Ashton Stringer SO Plant 10:05.04 3
7 Drew Knobl SR Sunlake 10:05.65 2
8 Sebastian Hernandez Junior Wiregrass Ranch 10:06.22 1
9 Neal Anderson SR Robinson 10:11.53 -
10 Kaden Knopp SR Sunlake 10:12.91 -
11 Nathan Dye JR Plant 10:13.55 -
12 Gavin Kennedy SR Sunlake 10:14.19 -
13 Wesley Anderson SR Robinson 10:14.29 -
14 Tristan McWilliam SO Out-of-Door 10:15.29 -
15 Raekwon Hopkins SO Alonso 10:19.22 -
16 David Denkler   Largo 10:21.65 -
17 Dylan Loser   Auburndale 10:24.18 -
18 Ogler Bartolon JR Dunbar 10:25.15 -
19 Noah Palamar SR Mitchell 10:27.21 -
20 Alex Coffey SR Plant 10:28.23 -
21 Jaime Gutierrez JR Lakewood Ranch 10:29.39 -
23 Jarod Poe SR Mitchell 10:32.55 -
24 Beau Frazier JR Seffner Christian 10:32.86 -
26 Andrew Fredericks FR Jesuit (Tampa) 10:36.90 -
31 Kevin Vazquez JR Dunbar 10:44.79 -
36 Ivan Martin-Padilla SO Dunbar 10:58.85 -
37 Dylan Howard SO Braden River 10:59.44 -
40 Connor Chapman SR Lakewood Ranch 11:09.81 -
44 Jamill Vasques Senior Auburndale 11:25.09 -