February 22, 2020
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Regart Fourie SR IMG Academy 39.55 10
2 Ethan Exilhomme JR Timber Creek 41.74 8
3 Isaiah Fraser SR Ridge Community 42.76 6
4 Sebastian Vargas JR Winter Park 43.15 5
5 Daryl Smith SO Rockledge 43.33 4
6 Arthur Ezeobinwa SR Lake Nona 43.43 3
7 Orlando Descartes SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 44.73 2
8 Andrew Antoine SO Ridge Community 45.17 1
9 Antonio Roberts SR Seminole (Sanford) 45.28 -
10 Carl Gressett SR Harmony 45.34 -
11 Bertram Pratt JR Rockledge 45.43 -
12 Joshua Siplin SR Winter Park 45.51 -
13 Jaqwoe Huffman SR Lake Wales 45.79 -
14 Marseille Taylor JR Seminole (Sanford) 46.01 -
15 Dontae Duah SR Timber Creek 46.12 -
16 Ayomiku Adegbile JR St. Cloud 46.29 -
17 Robert Thomas JR Seminole (Sanford) 46.55 -
18 Elias Patterson SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 46.64 -
19 Dajon Greaves FR Dr. Phillips 46.73 -
20 Syhion Washington FR Dr. Phillips 46.75 -
21 Alexis Sandoval SO St. Cloud 47.09 -
22 Jevaughn Edwards SO Dr. Phillips 47.23 -
23 Ethan Neuerburg SO Space Coast 48.69 -
24 Christian Reed JR Ridge Community 48.89 -
25 Luis Quinones JR Liberty 48.97 -
26 Graylann Holland SO East River 49.56 -
27 Bradley Pinto SR South Fork 49.74 -
28 Jonathan Castin SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 49.99 -
29 Lincoln McKnight JR Melbourne 50.23 -
30 Thomas Coder JR South Fork 50.44 -
31 Jack Sangmeister JR Lake Nona 50.56 -
32 Tyson Job SO Harmony 50.83 -
33 Joshua Alvarado FR Cypress Creek 51.95 -
34 Jordan Iris SR Melbourne 52.39 -
35 Damien Rainey FR East River 52.80 -
36 Emmanuel Luna FR City of Life Christian 53.78 -
37 Isaiah Jimenez SO South Fork 53.83 -
38 Jonathan Hunter SO Harmony 54.30 -
39 Rodney Snyder FR Melbourne 56.82 -
40 Ethan Kassem JR Lake Nona 58.42 -
41 Zachary Grafton JR Cypress Creek 1:00.49 -
  Antonio Martin SR Kathleen DNF   
  Adrian Montalvo FR Cypress Creek DNS   
  Devonish Maragh JR New Dimensions DNS   
  Tyrone Russell SO Viera DNS   
  Braden Ham SO Viera DNS   
  Luke Carter SO Viera DNS   
  Gabriel Morales FR City of Life Christian DNS   
  Terrance Chase FR Bartow DNS   
  Ajarrian-AJ Swint FR Bartow DNS   
  Trevor Evetts Senior Cocoa Beach DNS   
  Chamar Cherrington SR Lake Wales DNS   
  Isaiah Hudson FR Bartow DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Regart Fourie SR IMG Academy 39.55 10
3 Isaiah Fraser SR Ridge Community 42.76 6
5 Daryl Smith SO Rockledge 43.33 4
11 Bertram Pratt JR Rockledge 45.43 -
13 Jaqwoe Huffman SR Lake Wales 45.79 -
14 Marseille Taylor JR Seminole (Sanford) 46.01 -
  Antonio Martin SR Kathleen DNF   
  Chamar Cherrington SR Lake Wales DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Ethan Exilhomme JR Timber Creek 41.74 8
4 Sebastian Vargas JR Winter Park 43.15 5
7 Orlando Descartes SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 44.73 2
9 Antonio Roberts SR Seminole (Sanford) 45.28 -
10 Carl Gressett SR Harmony 45.34 -
15 Dontae Duah SR Timber Creek 46.12 -
16 Ayomiku Adegbile JR St. Cloud 46.29 -
17 Robert Thomas JR Seminole (Sanford) 46.55 -
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Arthur Ezeobinwa SR Lake Nona 43.43 3
12 Joshua Siplin SR Winter Park 45.51 -
18 Elias Patterson SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 46.64 -
23 Ethan Neuerburg SO Space Coast 48.69 -
24 Christian Reed JR Ridge Community 48.89 -
28 Jonathan Castin SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 49.99 -
30 Thomas Coder JR South Fork 50.44 -
  Trevor Evetts Senior Cocoa Beach DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Andrew Antoine SO Ridge Community 45.17 1
20 Syhion Washington FR Dr. Phillips 46.75 -
21 Alexis Sandoval SO St. Cloud 47.09 -
34 Jordan Iris SR Melbourne 52.39 -
36 Emmanuel Luna FR City of Life Christian 53.78 -
38 Jonathan Hunter SO Harmony 54.30 -
40 Ethan Kassem JR Lake Nona 58.42 -
  Tyrone Russell SO Viera DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Dajon Greaves FR Dr. Phillips 46.73 -
22 Jevaughn Edwards SO Dr. Phillips 47.23 -
26 Graylann Holland SO East River 49.56 -
32 Tyson Job SO Harmony 50.83 -
33 Joshua Alvarado FR Cypress Creek 51.95 -
37 Isaiah Jimenez SO South Fork 53.83 -
41 Zachary Grafton JR Cypress Creek 1:00.49 -
  Adrian Montalvo FR Cypress Creek DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Bradley Pinto SR South Fork 49.74 -
31 Jack Sangmeister JR Lake Nona 50.56 -
  Luke Carter SO Viera DNS   
  Braden Ham SO Viera DNS   
  Devonish Maragh JR New Dimensions DNS   
  Gabriel Morales FR City of Life Christian DNS   
  Terrance Chase FR Bartow DNS   
  Isaiah Hudson FR Bartow DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Luis Quinones JR Liberty 48.97 -
29 Lincoln McKnight JR Melbourne 50.23 -
35 Damien Rainey FR East River 52.80 -
39 Rodney Snyder FR Melbourne 56.82 -
  Ajarrian-AJ Swint FR Bartow DNS