February 22, 2020
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ladarius Tellis JR Lake Wales 1:59.18 10
2 Adolfo Castro SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:01.16 8
3 Coby Karl SR Viera 2:02.57 6
4 James Turner SO Winter Park 2:03.09 5
5 Noah Winters JR IMG Academy 2:03.12 4
6 Vince Mwangi SO IMG Academy 2:04.32 3
7 Aiden Sico SO Timber Creek 2:04.39 2
8 Michael Shenbaum SR Viera 2:05.00 1
9 Colton Sall Senior Cocoa Beach 2:07.16 -
10 Joshua Gorman JR South Fork 2:07.70 -
11 Maxwell Frederic SR New Dimensions 2:08.35 -
12 Landon Morales SO Lake Wales 2:08.62 -
13 Eric Aquino JR East River 2:08.78 -
14 Nicolas Arciniegas SR IMG Academy 2:09.34 -
15 Adam Yche Senior Dr. Phillips 2:09.54 -
16 Noel Andino JR Colonial 2:10.39 -
17 Charles Schmitt JR Winter Park 2:10.53 -
18 Conner Yi SO Harmony 2:10.69 -
19 Joey Torres Colon SR Lake Wales 2:11.53 -
20 Rognie Ortiz SR Osceola (Kissimmee) 2:11.62 -
21 Aeden Rendeck FR Viera 2:12.42 -
22 Adams Hernandez SR Cypress Creek 2:12.66 -
23 Eduardo Barragan SO South Fork 2:12.81 -
24 Jordan Evans SR Timber Creek 2:13.17 -
25 Gabriel Brown SR Bartow 2:13.64 -
26 Fernando Santiago SO Winter Park 2:14.40 -
27 Ryan Moran   Cocoa Beach 2:14.52 -
28 Alexander Aparicio JR Lake Nona 2:14.80 -
29 Andres Soto SO Osceola (Kissimmee) 2:15.15 -
30 Ian Kalra SO Cocoa Beach 2:15.24 -
31 Zedrick Williams SR Seminole (Sanford) 2:15.39 -
32 Jonathan Reyes SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:16.27 -
33 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 2:17.42 -
34 Jonn Ortiz-Torres SO St. Cloud 2:17.54 -
35 Max Ciulla SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:18.00 -
36 Max Dimberg SR Melbourne 2:18.54 -
37 Robert Valese SR Lake Nona 2:18.58 -
38 Jayson Ramirez JR City of Life Christian 2:18.59 -
39 Keani Slattery-Snavely SR Space Coast 2:19.15 -
40 Andrew Hill JR Rockledge 2:19.27 -
41 Logan Chapman FR Space Coast 2:21.78 -
42 Nicholas Scott JR Lake Nona 2:21.80 -
43 Sean Zapata JR City of Life Christian 2:22.08 -
44 Alex Bevell JR South Fork 2:22.17 -
45 Damon Perez Senior Dr. Phillips 2:22.69 -
46 Courtney Chisholm JR Cypress Creek 2:23.26 -
47 Larry Rosado SR Colonial 2:23.75 -
48 Caige Raup SO Rockledge 2:24.29 -
49 Chase Riley FR Melbourne 2:24.44 -
50 Juan Garzon FR Osceola (Kissimmee) 2:24.81 -
51 Keyshawn Johnson JR Kathleen 2:25.01 -
52 Xavier Cruz FR Ridge Community 2:25.36 -
53 Josiah Price FR Rockledge 2:25.40 -
54 Austin Von Rinteln SR East River 2:25.41 -
55 Gavin Mobley JR Melbourne 2:28.71 -
56 Elijah Brown SO Bartow 2:29.26 -
57 Killian Reyes FR Colonial 2:29.70 -
58 Zain Moreno SR Ridge Community 2:30.04 -
59 John Campbell SO Ridge Community 2:30.09 -
60 Kane Brantley SO St. Cloud 2:30.62 -
61 Stephen Davis JR Space Coast 2:30.93 -
62 Alejandro Feliciano FR Kathleen 2:32.14 -
63 Andreí Palacio SR East River 3:00.96 -
  Justin Stith FR Dr. Phillips DNS   
  Calvin Eugene FR Liberty DNS   
  Lucas Varnedore SO Timber Creek DNS   
  Antonio Caro FR Liberty DNS   
  Jordan Charles FR Bartow DNS   
  Jerry Raymond FR Liberty DNS   
  Tai Bailey FR Seminole (Sanford) DNS   
  Devonish Maragh JR New Dimensions DNS   
  Jesus Clemente SR Lake Nona DNS   
  Jonathan Fregoso SO Kathleen DNS   
  Armando Ruiz-Feliz JR New Dimensions DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ladarius Tellis JR Lake Wales 1:59.18 10
2 Adolfo Castro SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:01.16 8
3 Coby Karl SR Viera 2:02.57 6
4 James Turner SO Winter Park 2:03.09 5
5 Noah Winters JR IMG Academy 2:03.12 4
6 Vince Mwangi SO IMG Academy 2:04.32 3
7 Aiden Sico SO Timber Creek 2:04.39 2
8 Michael Shenbaum SR Viera 2:05.00 1
9 Colton Sall Senior Cocoa Beach 2:07.16 -
11 Maxwell Frederic SR New Dimensions 2:08.35 -
12 Landon Morales SO Lake Wales 2:08.62 -
14 Nicolas Arciniegas SR IMG Academy 2:09.34 -
15 Adam Yche Senior Dr. Phillips 2:09.54 -
19 Joey Torres Colon SR Lake Wales 2:11.53 -
20 Rognie Ortiz SR Osceola (Kissimmee) 2:11.62 -
25 Gabriel Brown SR Bartow 2:13.64 -
  Jesus Clemente SR Lake Nona DNS   
  Lucas Varnedore SO Timber Creek DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Joshua Gorman JR South Fork 2:07.70 -
13 Eric Aquino JR East River 2:08.78 -
16 Noel Andino JR Colonial 2:10.39 -
17 Charles Schmitt JR Winter Park 2:10.53 -
18 Conner Yi SO Harmony 2:10.69 -
21 Aeden Rendeck FR Viera 2:12.42 -
23 Eduardo Barragan SO South Fork 2:12.81 -
24 Jordan Evans SR Timber Creek 2:13.17 -
26 Fernando Santiago SO Winter Park 2:14.40 -
27 Ryan Moran   Cocoa Beach 2:14.52 -
28 Alexander Aparicio JR Lake Nona 2:14.80 -
30 Ian Kalra SO Cocoa Beach 2:15.24 -
31 Zedrick Williams SR Seminole (Sanford) 2:15.39 -
32 Jonathan Reyes SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:16.27 -
37 Robert Valese SR Lake Nona 2:18.58 -
50 Juan Garzon FR Osceola (Kissimmee) 2:24.81 -
56 Elijah Brown SO Bartow 2:29.26 -
  Justin Stith FR Dr. Phillips DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Andres Soto SO Osceola (Kissimmee) 2:15.15 -
33 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 2:17.42 -
34 Jonn Ortiz-Torres SO St. Cloud 2:17.54 -
35 Max Ciulla SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:18.00 -
36 Max Dimberg SR Melbourne 2:18.54 -
38 Jayson Ramirez JR City of Life Christian 2:18.59 -
39 Keani Slattery-Snavely SR Space Coast 2:19.15 -
42 Nicholas Scott JR Lake Nona 2:21.80 -
43 Sean Zapata JR City of Life Christian 2:22.08 -
44 Alex Bevell JR South Fork 2:22.17 -
45 Damon Perez Senior Dr. Phillips 2:22.69 -
47 Larry Rosado SR Colonial 2:23.75 -
48 Caige Raup SO Rockledge 2:24.29 -
51 Keyshawn Johnson JR Kathleen 2:25.01 -
54 Austin Von Rinteln SR East River 2:25.41 -
58 Zain Moreno SR Ridge Community 2:30.04 -
61 Stephen Davis JR Space Coast 2:30.93 -
  Tai Bailey FR Seminole (Sanford) DNS   
  Antonio Caro FR Liberty DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Adams Hernandez SR Cypress Creek 2:12.66 -
40 Andrew Hill JR Rockledge 2:19.27 -
41 Logan Chapman FR Space Coast 2:21.78 -
46 Courtney Chisholm JR Cypress Creek 2:23.26 -
49 Chase Riley FR Melbourne 2:24.44 -
52 Xavier Cruz FR Ridge Community 2:25.36 -
53 Josiah Price FR Rockledge 2:25.40 -
55 Gavin Mobley JR Melbourne 2:28.71 -
57 Killian Reyes FR Colonial 2:29.70 -
59 John Campbell SO Ridge Community 2:30.09 -
60 Kane Brantley SO St. Cloud 2:30.62 -
62 Alejandro Feliciano FR Kathleen 2:32.14 -
63 Andreí Palacio SR East River 3:00.96 -
  Jonathan Fregoso SO Kathleen DNS   
  Jerry Raymond FR Liberty DNS   
  Devonish Maragh JR New Dimensions DNS   
  Armando Ruiz-Feliz JR New Dimensions DNS   
  Calvin Eugene FR Liberty DNS   
  Jordan Charles FR Bartow DNS