February 22, 2020
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Thomas Weiler SR South Fork 9:32.16 10
2 Michael Toppi SO Viera 9:42.64 8
3 Zach Cloud SR St. Cloud 9:43.59 6
4 John-Anthony Hernandez SR St. Cloud 9:52.08 5
5 Noah Winters JR IMG Academy 9:57.90 4
6 Coby Karl SR Viera 9:58.25 3
7 Kevin Updike JR Lake Wales 9:59.65 2
8 Kai Cheatham Senior Cocoa Beach 10:05.94 1
9 Ilyas Semlali Junior Dr. Phillips 10:08.86 -
10 Jerdary Ayala SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:14.10 -
11 Vince Mwangi SO IMG Academy 10:15.93 -
12 Jose Nazario-Marques   Dr. Phillips 10:19.80 -
13 Jacob Isham JR Timber Creek 10:21.63 -
14 Cameron Raney FR Viera 10:22.90 -
15 Derek Romich SO Winter Park 10:23.20 -
16 Logan Chapman FR Space Coast 10:25.80 -
17 Jaiden Martingano FR Melbourne 10:32.53 -
18 Aaron McClure JR Colonial 10:40.28 -
19 Jayven Garcia SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:40.29 -
20 Richard Lebron SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:40.75 -
21 Joel Jean FR Harmony 10:41.81 -
22 Kai McAlister JR Rockledge 10:47.89 -
23 Jack Burgener SO South Fork 10:48.52 -
24 Caleb Brady SO Timber Creek 10:49.70 -
25 Kyle Stella SR Timber Creek 10:50.31 -
26 Jonathon MacNab SO St. Cloud 10:52.05 -
27 Wydlerson Cius SO Liberty 10:54.80 -
28 James Emami JR Melbourne 10:58.31 -
29 Stephen Romer JR Harmony 10:58.89 -
30 Kyle Stromberg SR Seminole (Sanford) 11:00.00 -
31 Elijah Brown SO Bartow 11:05.90 -
32 Charles Schmitt JR Winter Park 11:09.40 -
33 Devin Makousky FR Rockledge 11:17.99 -
34 Jewell Sejour JR South Fork 11:19.07 -
35 Alexander Aparicio JR Lake Nona 11:20.79 -
36 Ashton Lopez SO Ridge Community 11:30.34 -
37 Caleb Abbott FR Winter Park 11:31.81 -
38 Garner Kloth SO Lake Wales 11:32.76 -
39 Michael Fontanez SR Colonial 11:42.20 -
40 Yadriel Torres Mercado FR Cypress Creek 11:42.34 -
41 Spenser Pham   Dr. Phillips 11:46.72 -
42 Joshua Pack JR Lake Nona 12:16.01 -
43 Nicholas Rogers SO Melbourne 12:34.35 -
44 Elias Pack SO Lake Nona 12:40.36 -
45 Anthony Gonzalez FR Osceola (Kissimmee) 12:51.19 -
46 Armando Ruiz-Feliz JR New Dimensions 12:51.81 -
47 Cameron Rideout SR East River 13:02.03 -
48 Zaid Barrera JR Colonial 13:06.04 -
49 Sean Urquia JR Ridge Community 13:17.71 -
50 Hector Martinez SR Osceola (Kissimmee) 13:33.51 -
51 Felipe Cuevas SR Osceola (Kissimmee) 13:42.88 -
52 Travis Davis SO Space Coast 14:20.25 -
53 Joey Cross SO Kathleen 17:23.35 -
  Jaihden Miranda JR East River DNS   
  Alexander Negron FR Liberty DNS   
  Samuel Ruck SR Ridge Community DNS   
  Jordan Braid SR New Dimensions DNS   
  Jamal Williams FR Bartow DNS   
  Braxten Skipper FR Bartow DNS   
  Joseph Cotto JR Lake Wales DNS   
  Tommy Tibbets   Cocoa Beach DNS   
  Johnnie Jones VI FR Cocoa Beach DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Thomas Weiler SR South Fork 9:32.16 10
2 Michael Toppi SO Viera 9:42.64 8
3 Zach Cloud SR St. Cloud 9:43.59 6
4 John-Anthony Hernandez SR St. Cloud 9:52.08 5
5 Noah Winters JR IMG Academy 9:57.90 4
6 Coby Karl SR Viera 9:58.25 3
7 Kevin Updike JR Lake Wales 9:59.65 2
8 Kai Cheatham Senior Cocoa Beach 10:05.94 1
9 Ilyas Semlali Junior Dr. Phillips 10:08.86 -
10 Jerdary Ayala SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:14.10 -
11 Vince Mwangi SO IMG Academy 10:15.93 -
12 Jose Nazario-Marques   Dr. Phillips 10:19.80 -
13 Jacob Isham JR Timber Creek 10:21.63 -
14 Cameron Raney FR Viera 10:22.90 -
15 Derek Romich SO Winter Park 10:23.20 -
16 Logan Chapman FR Space Coast 10:25.80 -
19 Jayven Garcia SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:40.29 -
20 Richard Lebron SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:40.75 -
22 Kai McAlister JR Rockledge 10:47.89 -
23 Jack Burgener SO South Fork 10:48.52 -
24 Caleb Brady SO Timber Creek 10:49.70 -
25 Kyle Stella SR Timber Creek 10:50.31 -
29 Stephen Romer JR Harmony 10:58.89 -
30 Kyle Stromberg SR Seminole (Sanford) 11:00.00 -
32 Charles Schmitt JR Winter Park 11:09.40 -
33 Devin Makousky FR Rockledge 11:17.99 -
34 Jewell Sejour JR South Fork 11:19.07 -
35 Alexander Aparicio JR Lake Nona 11:20.79 -
37 Caleb Abbott FR Winter Park 11:31.81 -
41 Spenser Pham   Dr. Phillips 11:46.72 -
  Joseph Cotto JR Lake Wales DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Jaiden Martingano FR Melbourne 10:32.53 -
18 Aaron McClure JR Colonial 10:40.28 -
21 Joel Jean FR Harmony 10:41.81 -
26 Jonathon MacNab SO St. Cloud 10:52.05 -
27 Wydlerson Cius SO Liberty 10:54.80 -
28 James Emami JR Melbourne 10:58.31 -
31 Elijah Brown SO Bartow 11:05.90 -
36 Ashton Lopez SO Ridge Community 11:30.34 -
38 Garner Kloth SO Lake Wales 11:32.76 -
39 Michael Fontanez SR Colonial 11:42.20 -
40 Yadriel Torres Mercado FR Cypress Creek 11:42.34 -
42 Joshua Pack JR Lake Nona 12:16.01 -
43 Nicholas Rogers SO Melbourne 12:34.35 -
44 Elias Pack SO Lake Nona 12:40.36 -
45 Anthony Gonzalez FR Osceola (Kissimmee) 12:51.19 -
46 Armando Ruiz-Feliz JR New Dimensions 12:51.81 -
47 Cameron Rideout SR East River 13:02.03 -
48 Zaid Barrera JR Colonial 13:06.04 -
49 Sean Urquia JR Ridge Community 13:17.71 -
50 Hector Martinez SR Osceola (Kissimmee) 13:33.51 -
51 Felipe Cuevas SR Osceola (Kissimmee) 13:42.88 -
52 Travis Davis SO Space Coast 14:20.25 -
53 Joey Cross SO Kathleen 17:23.35 -
  Braxten Skipper FR Bartow DNS   
  Jamal Williams FR Bartow DNS   
  Tommy Tibbets   Cocoa Beach DNS   
  Johnnie Jones VI FR Cocoa Beach DNS   
  Alexander Negron FR Liberty DNS   
  Jordan Braid SR New Dimensions DNS   
  Jaihden Miranda JR East River DNS   
  Samuel Ruck SR Ridge Community DNS