February 15, 2020
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Dr. Phillips Jalen Thompson, Jackson Morrow, Kemani Tannis-Harris, Myles Wiley 3:25.66 10
2 Apopka Damian Stokes, Aaron Pringle, Christian Maduro, Macyn Jacques 3:25.78 8
3 West Orange Jaden Floyd, Jaylen Noble, Jalin McCallum, Jaylon Carlies 3:25.89 6
4 Raines Kareem Burke, Quincy Burroughs, Reginald Harden, Kamari Scott 3:26.81 5
5 DeLand Bentaveyon Knox, Raziel Smith, Qua-Wayne Harris, Kevar Williams 3:31.72 4
6 Vanguard (Ocala) Joshua Moore, Justin Kernan, Lewis Benitez-Chaparro, Jordan Travieso 3:34.58 3
7 Windermere Rosario Noto, Nasir White, Jovani Alvelo-Davidiuk, Joshwa Jerelds 3:38.88 2
8 Winter Haven Glainst Altidor, Joaquin Jackson, Jakobe Lane, Edino Taylor 3:39.60 1
9 Tohopekaliga (Kissimmeee) Kareem Dinzey, Elijah Gotshall, Shakur Alexander, Adolfo Castro 3:39.82 -
10 Spruce Creek Raymond Maldonado, Brendan Kelly, Kasey Wheatley, Daniel Reyes 3:41.98 -
11 Forest Ashton Deriso, Zion Edwards, Jeffrey Cooper, Tyheim Manning 3:43.85 -
12 Mount Dora Fernando Fuentes-Diaz, Dylan Rivera, Riley Senner, Devin Molenda 3:46.22 -
13 Liberty Iszairh Alvera, Antonio Caro, Dudley Nesilien, Rachied Robins 3:47.12 -
14 Cypress Creek Joshua Jimenez-Abreu, John Lewis, Javier Hernandez, Courtney Chisholm 3:47.49 -
15 Palatka Hayden Newman, C'ontrae Clark, Roderris Passmore, Omarion Wilson 3:50.10 -
16 University (OC) Sebastian Bracamonte, Victor Homar-Ramos, Joseph Langley, Calvino Crichton 3:58.40 -
17 Oviedo Kyle Renk, Luis Piris, Desmond Moir, Vincente Leon 4:00.58 -
18 P. K. Yonge Jackson Gilbert, Nyquan Morris, Matthew Wise, Sam Barnett 4:14.07 -
19 Cocoa Beach Albert Raubo, Mitchell McNeely, Sebastian Widick, Imani Providence-Toby 4:29.34 -
  Villages Brent Bryant, Austin Wyatt, Jedidiah Dunseath, Conrad Prisby DNS   
  Belleview Elmer Colon, Santiago Bonilla, Ja'heem Shannon, Luis Cruzado DNS   
  Atlantic (PO) Jeffrey Robinson, Trevor Young, Aaron Walton, Maximus Campbell DNS   
  Montverde Academy Weston Baptiste, Lincoln Baptist , John Atem Kato , Josh Richardson DNS   
  Mandarin Jacques Guillaume, Diondre Johnson, Jevon Robertson, Jordan Perkins DNS   
  South Lake Elijah Nafield, Codi McNeal, DJ Boykin, Lee Hodge DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME SC
8 Winter Haven Altidor, Jackson, Lane, Taylor 3:39.60 1
15 Palatka Newman, Clark, Passmore, Wilson 3:50.10 -
16 University (OC) Bracamonte, Homar-Ramos, Langley, Crichton 3:58.40 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
10 Spruce Creek Maldonado, Kelly, Wheatley, Reyes 3:41.98 -
12 Mount Dora Fuentes-Diaz, Rivera, Senner, Molenda 3:46.22 -
17 Oviedo Renk, Piris, Moir, Leon 4:00.58 -
  Montverde Academy Baptiste, Baptist , Atem Kato , Richardson DNS   
  Belleview Colon, Bonilla, Shannon, Cruzado DNS   
  Villages Bryant, Wyatt, Dunseath, Prisby DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME SC
5 DeLand Knox, Smith, Harris, Williams 3:31.72 4
9 Tohopekaliga (Kissimmeee) Dinzey, Gotshall, Alexander, Castro 3:39.82 -
11 Forest Deriso, Edwards, Cooper, Manning 3:43.85 -
13 Liberty Alvera, Caro, Nesilien, Robins 3:47.12 -
14 Cypress Creek Jimenez-Abreu, Lewis, Hernandez, Chisholm 3:47.49 -
18 P. K. Yonge Gilbert, Morris, Wise, Barnett 4:14.07 -
19 Cocoa Beach Raubo, McNeely, Widick, Providence-Toby 4:29.34 -
  Mandarin Guillaume, Johnson, Robertson, Perkins DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Dr. Phillips Thompson, Morrow, Tannis-Harris, Wiley 3:25.66 10
2 Apopka Stokes, Pringle, Maduro, Jacques 3:25.78 8
3 West Orange Floyd, Noble, McCallum, Carlies 3:25.89 6
4 Raines Burke, Burroughs, Harden, Scott 3:26.81 5
6 Vanguard (Ocala) Moore, Kernan, Benitez-Chaparro, Travieso 3:34.58 3
7 Windermere Noto, White, Alvelo-Davidiuk, Jerelds 3:38.88 2
  South Lake Nafield, McNeal, Boykin, Hodge DNS   
  Atlantic (PO) Robinson, Young, Walton, Campbell DNS