March 22-23, 2019
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Boys 3200m Run Open

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kolton Pickard FR Estero 9:50.41
2 Stephen Ward SR Lake Wales 9:51.08
3 Paul McKenzie JR Seffner Christian 9:51.20
4 Ryan Gorman SR George Steinbrenner 9:52.90
5 Joshua King JR George Steinbrenner 9:53.55
6 John McKenzie JR Seffner Christian 9:53.90
7 Nathan Reffitt SO Chiles 9:55.53
8 Nathaniel Basford JR Satellite 9:57.09
9 Matthew Kennedy SR Bishop Kenny 9:57.59
10 Cameron Dunn JR King's Academy 9:58.38
11 Cole Rutkowski SO Bolles 9:58.97
12 Ryan Maney FR Plant 9:59.21
13 Vincent Fetchero SR Bishop Kenny 10:01.33
14 Owen Marquardt 10 Hoover 10:01.62
15 Giancarlo Benitez SR Belen Jesuit Prep 10:01.92
16 Michael Teal SO Bishop Kenny 10:04.69
17 Jackson Yarbrough FR Leon 10:06.03
18 Assencha Ashebo JR Leon 10:06.33
19 Alec Kwon JR Spanish River 10:07.28
20 Thomas Valente JR Mount Dora Christian 10:07.59
21 Landon Morales FR Lake Wales 10:07.88
22 Zach Wagner FR Bishop Kenny 10:08.26
23 Gabriel Nunes JR Belen Jesuit Prep 10:08.76
24 Ethan Lipham FR Berkeley Prep 10:09.19
25 Colsen Palmer FR Fort Myers 10:09.83
26 Christian Fernandez SO Belen Jesuit Prep 10:10.87
27 Nathan Dye SO Plant 10:11.83
28 Matthew Bryan JR Belen Jesuit Prep 10:12.15
29 Aidan Reilly SR Plant 10:12.18
30 Ethan Bar-Nur SR Spanish River 10:14.33
31 Benjamin Whitmer JR George Steinbrenner 10:15.04
32 Grant Crabtree 10 Alexander 10:15.29
33 Nicholas Sowell JR George Steinbrenner 10:16.43
34 Finn Hodge JR Niceville 10:16.63
35 Nicholas Samuel SO Lincoln 10:17.10
36 Ashton Stringer FR Plant 10:17.15
37 Pattabhirama Jonnalagadda JR George Steinbrenner 10:17.26
38 Jacob Villani 9 Hoover 10:18.11
39 Joey Jung JR Lincoln 10:18.77
40 Justin Spleha FR Spanish River 10:19.05
41 Frederick Lloyd SO Nease 10:19.30
42 Giomar Figueroa SO Braddock 10:21.65
43 Alberto Teijelo SO Venice 10:24.65
44 Will Connery SO Plant 10:25.42
45 John Michael Williamson 11 Hoover 10:27.59
46 AIDEN FORD SO Doral Academy 10:28.20
47 Gabriel Garcia FR Braddock 10:28.63
48 Ryan Campbell SO George Steinbrenner 10:29.39
49 Ethan Hunter JR Robinson 10:31.00
50 Isaac Leb JR Spanish River 10:31.80
51 Chris Porter SR Rickards 10:32.54
52 Kevin Vazquez SO Riverdale 10:34.70
53 Kobe Thompson SR Satellite 10:34.76
54 William Camp SO Bolles 10:34.98
55 Jackson Blanchard JR Wharton 10:35.45
56 Graham Ford 10 Deerfield-Windsor School 10:37.29
57 Malachi Richards SR Rickards 10:37.64
58 Andrew Waitrovich JR Bishop Kenny 10:38.17
59 Alex Coffey JR Plant 10:38.22
60 Ethan Jennings SO Plant 10:38.46
61 Tristan VanHorn JR Plant 10:38.81
62 Brody Church 9 Hoover 10:39.50
63 Lucas Abrams JR Pine Crest 10:40.20
64 Avery Geerlings FR Estero 10:44.50
65 Michael Shenbaum JR Viera 10:46.55
66 Zach Bradley SO Mandarin 10:46.75
67 Matthew McClure FR Bolles 10:46.99
68 Andrew Aziz JR Montverde Academy 10:47.31
69 Aiden Champagne SO Nease 10:47.60
70 Seth Stauffer JR Estero 10:48.05
71 Daniel George SR Mandarin 10:50.29
72 Dane Dickerson JR Niceville 10:51.35
73 Philip Grandoff SR Robinson 10:51.48
74 Zach McFarland JR Wewahitchka 10:52.68
75 Nikolas Gibson SO Mount Dora Christian 10:53.15
76 Michael Toppi FR Viera 10:53.91
77 Adam Dziergowski JR Mandarin 10:56.14
78 Jack Pease JR Bishop Kenny 10:56.57
79 Jon Durham 9 Deerfield-Windsor School 10:59.46
80 Louis Schiffer SO Viera 10:59.82
81 Joseph Moore JR Niceville 11:01.01
82 Calvin McGinnis SR Lincoln 11:01.15
83 Michael Gonzalez FR Plant 11:01.19
84 Gavin Laielli SO Lakewood Ranch 11:01.44
85 Ben Tondre SO Plant 11:01.51
86 Michael Holden SR Lake Wales 11:02.76
87 Bryan Baker JR Viera 11:04.94
88 Findley Tucker JR Chiles 11:06.45
89 Mathew Weiler FR Fort Myers 11:08.36
90 Grant Butler JR Bishop Kenny 11:13.09
91 Joey Javurek JR Bishop Kenny 11:13.80
92 Caden Hoffer FR Bishop Snyder 11:18.43
93 Pablo Moreno SO Bishop Kenny 11:26.46
94 Pasas Mendis SO Bishop Kenny 11:27.76
95 Evan Hadam FR Plant 11:27.82
96 Gabriel Miles SO Rickards 11:37.19
97 Daniel Yaari FR Pine Crest 11:56.68
  Zachary Tarantelli JR Bishop Snyder DNF
  Chase O'Brien SO Pine Crest DNF
Boys 3200m Run Open Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
65 Michael Shenbaum JR Viera 10:46.55
66 Zach Bradley SO Mandarin 10:46.75
76 Michael Toppi FR Viera 10:53.91
77 Adam Dziergowski JR Mandarin 10:56.14
79 Jon Durham 9 Deerfield-Windsor School 10:59.46
80 Louis Schiffer SO Viera 10:59.82
81 Joseph Moore JR Niceville 11:01.01
82 Calvin McGinnis SR Lincoln 11:01.15
87 Bryan Baker JR Viera 11:04.94
90 Grant Butler JR Bishop Kenny 11:13.09
91 Joey Javurek JR Bishop Kenny 11:13.80
93 Pablo Moreno SO Bishop Kenny 11:26.46
94 Pasas Mendis SO Bishop Kenny 11:27.76
95 Evan Hadam FR Plant 11:27.82
96 Gabriel Miles SO Rickards 11:37.19
97 Daniel Yaari FR Pine Crest 11:56.68
Boys 3200m Run Open Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
47 Gabriel Garcia FR Braddock 10:28.63
54 William Camp SO Bolles 10:34.98
55 Jackson Blanchard JR Wharton 10:35.45
56 Graham Ford 10 Deerfield-Windsor School 10:37.29
58 Andrew Waitrovich JR Bishop Kenny 10:38.17
59 Alex Coffey JR Plant 10:38.22
60 Ethan Jennings SO Plant 10:38.46
63 Lucas Abrams JR Pine Crest 10:40.20
64 Avery Geerlings FR Estero 10:44.50
67 Matthew McClure FR Bolles 10:46.99
71 Daniel George SR Mandarin 10:50.29
73 Philip Grandoff SR Robinson 10:51.48
74 Zach McFarland JR Wewahitchka 10:52.68
78 Jack Pease JR Bishop Kenny 10:56.57
83 Michael Gonzalez FR Plant 11:01.19
84 Gavin Laielli SO Lakewood Ranch 11:01.44
85 Ben Tondre SO Plant 11:01.51
88 Findley Tucker JR Chiles 11:06.45
89 Mathew Weiler FR Fort Myers 11:08.36
92 Caden Hoffer FR Bishop Snyder 11:18.43
  Chase O'Brien SO Pine Crest DNF
  Zachary Tarantelli JR Bishop Snyder DNF
Boys 3200m Run Open Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
26 Christian Fernandez SO Belen Jesuit Prep 10:10.87
30 Ethan Bar-Nur SR Spanish River 10:14.33
34 Finn Hodge JR Niceville 10:16.63
36 Ashton Stringer FR Plant 10:17.15
38 Jacob Villani 9 Hoover 10:18.11
39 Joey Jung JR Lincoln 10:18.77
42 Giomar Figueroa SO Braddock 10:21.65
43 Alberto Teijelo SO Venice 10:24.65
45 John Michael Williamson 11 Hoover 10:27.59
48 Ryan Campbell SO George Steinbrenner 10:29.39
52 Kevin Vazquez SO Riverdale 10:34.70
57 Malachi Richards SR Rickards 10:37.64
61 Tristan VanHorn JR Plant 10:38.81
62 Brody Church 9 Hoover 10:39.50
68 Andrew Aziz JR Montverde Academy 10:47.31
69 Aiden Champagne SO Nease 10:47.60
70 Seth Stauffer JR Estero 10:48.05
72 Dane Dickerson JR Niceville 10:51.35
75 Nikolas Gibson SO Mount Dora Christian 10:53.15
Boys 3200m Run Open Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Cameron Dunn JR King's Academy 9:58.38
16 Michael Teal SO Bishop Kenny 10:04.69
17 Jackson Yarbrough FR Leon 10:06.03
18 Assencha Ashebo JR Leon 10:06.33
20 Thomas Valente JR Mount Dora Christian 10:07.59
21 Landon Morales FR Lake Wales 10:07.88
22 Zach Wagner FR Bishop Kenny 10:08.26
25 Colsen Palmer FR Fort Myers 10:09.83
27 Nathan Dye SO Plant 10:11.83
29 Aidan Reilly SR Plant 10:12.18
32 Grant Crabtree 10 Alexander 10:15.29
35 Nicholas Samuel SO Lincoln 10:17.10
37 Pattabhirama Jonnalagadda JR George Steinbrenner 10:17.26
40 Justin Spleha FR Spanish River 10:19.05
41 Frederick Lloyd SO Nease 10:19.30
46 AIDEN FORD SO Doral Academy 10:28.20
49 Ethan Hunter JR Robinson 10:31.00
50 Isaac Leb JR Spanish River 10:31.80
51 Chris Porter SR Rickards 10:32.54
86 Michael Holden SR Lake Wales 11:02.76
Boys 3200m Run Open Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kolton Pickard FR Estero 9:50.41
2 Stephen Ward SR Lake Wales 9:51.08
3 Paul McKenzie JR Seffner Christian 9:51.20
4 Ryan Gorman SR George Steinbrenner 9:52.90
5 Joshua King JR George Steinbrenner 9:53.55
6 John McKenzie JR Seffner Christian 9:53.90
7 Nathan Reffitt SO Chiles 9:55.53
8 Nathaniel Basford JR Satellite 9:57.09
9 Matthew Kennedy SR Bishop Kenny 9:57.59
11 Cole Rutkowski SO Bolles 9:58.97
12 Ryan Maney FR Plant 9:59.21
13 Vincent Fetchero SR Bishop Kenny 10:01.33
14 Owen Marquardt 10 Hoover 10:01.62
15 Giancarlo Benitez SR Belen Jesuit Prep 10:01.92
19 Alec Kwon JR Spanish River 10:07.28
23 Gabriel Nunes JR Belen Jesuit Prep 10:08.76
24 Ethan Lipham FR Berkeley Prep 10:09.19
28 Matthew Bryan JR Belen Jesuit Prep 10:12.15
31 Benjamin Whitmer JR George Steinbrenner 10:15.04
33 Nicholas Sowell JR George Steinbrenner 10:16.43
44 Will Connery SO Plant 10:25.42
53 Kobe Thompson SR Satellite 10:34.76