February 14, 2019
|
East Lake - Tarpon Springs, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Meadow Millett SO Mitchell 1:51.87 2:21.60 2:14.52 2:25.85 2:38.60 10
2 Jacquelyn Abanses SO George Steinbrenner 2:25.26 2:25.26 2:55.77 2:03.47 2:51.41 8
3 Andrea Ballestero FR Osceola (Seminole) 2:10.94 2:28.79 2:21.35 3:13.43 1:59.04 6
4 Sarah Magee SR George Steinbrenner 3:01.91 2:32.86 2:40.51 3:12.61 3:17.19 5
5 Vanessa Galiano FR East Lake 2:47.62 2:35.20 2:29.00 2:52.28 2:29.00 4
6 Elise Noll JR Land O'Lakes 2:23.33 2:35.79 2:15.54 2:51.37 3:20.97 3
7 Jenson Mayer JR Citrus Park Christian 3:14.37 2:38.02 2:52.25 2:15.90 2:19.06 2
8 Anna Breede FR George Steinbrenner 2:02.11 2:38.58 2:40.17 2:16.38 3:11.89 1
9 Taylor Sabo SR Clearwater 2:41.69 2:41.69 2:44.93 3:17.27 2:20.67 -
10 Cathryne Newport SO Sunlake 2:39.37 2:42.62 2:29.61 2:14.98 1:55.46 -
11 Kaitlyn Arko JR George Steinbrenner 2:08.48 2:42.63 2:26.37 1:53.85 3:07.03 -
12 Madelyn Spadaro 8 Citrus Park Christian 2:02.93 2:43.90 2:17.68 3:23.24 2:57.02 -
13 Aliwah Dipalma   Nature Coast Tech 2:47.48 2:45.82 1:59.39 1:56.08 3:18.99 -
14 Alex Meyer 12 Bishop McLaughlin Catholi 2:36.74 2:46.74 3:35.10 3:36.77 3:03.42 -
15 Haley Lyons SO Osceola (Seminole) 2:18.63 2:49.05 2:50.74 2:43.98 2:06.79 -
16 Caitlyn Culpepper FR Sunlake 3:09.85 2:51.03 3:11.56 3:16.69 2:39.06 -
17 Jenna LaPlume SR Clearwater 2:11.53 2:53.06 2:37.49 2:42.68 2:18.45 -
18 Kristin Rood JR Clearwater Central Catholic 3:23.00 2:55.00 2:44.50 2:16.50 2:25.25 -
19 Alexa Revello FR River Ridge 2:58.53 2:55.03 3:16.04 2:09.53 2:55.03 -
20 Riley Spadaro 6 Citrus Park Christian 2:11.97 2:55.95 2:10.21 3:22.35 3:24.11 -
21 Chigozie Ikegwu JR Osceola (Seminole) 3:26.75 2:56.71 3:33.82 2:30.21 3:14.39 -
22 Hanah Caldi   Nature Coast Tech 2:57.03 2:57.03 3:35.98 2:41.10 2:03.92 -
23 Jaida Hall JR Mitchell 3:00.71 2:57.16 2:53.62 2:16.42 2:19.96 -
24 Emily Altwies JR Mitchell 3:13.99 2:57.97 3:13.99 3:40.69 3:30.01 -
25 Marlee Irvin FR River Ridge 2:08.47 2:58.42 3:32.32 2:26.31 2:37.01 -
26 Zina Grechniw 9 Bishop McLaughlin Catholi 3:33.29 2:59.23 2:14.43 3:15.36 2:28.76 -
26 Holly Niggebrugge 9 Bishop McLaughlin Catholi 3:53.00 2:59.23 3:06.40 2:55.65 3:53.00 -
28 Kayla Coopers   Nature Coast Tech 3:05.09 2:59.70 3:46.43 3:23.06 2:25.56 -
29 Jillian Marzicola FR River Ridge 3:50.60 3:00.15 2:51.15 2:34.93 2:27.73 -
30 Gwendolyn Cocuzza FR River Ridge 3:27.76 3:02.24 2:22.15 3:40.51 2:13.04 -
31 Giana Bartolomeo   Nature Coast Tech 2:24.83 3:03.32 2:10.16 3:41.82 2:22.99 -
32 Rachel Van Ooyen 10 Gulf HS 2:12.40 3:03.88 3:40.66 2:16.08 3:35.14 -
33 Kori Shackelford FR Clearwater 3:34.00 3:04.48 3:48.76 3:19.24 3:08.17 -
34 Aspen Maestas 9 Gulf HS 2:45.09 3:21.33 3:19.32 3:33.41 3:05.23 -
35 Elizabeth Stacey 9 Gulf HS 3:55.82 3:23.29 3:15.16 3:07.03 2:40.60 -
36 Alice Hao 9 Bishop McLaughlin Catholi 3:41.48 3:25.07 2:39.96 3:00.47 3:04.57 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Aliwah Dipalma   Nature Coast Tech 2:34.22 2:07.69 2:45.82 2:12.66 2:49.14 2:49.14 -
19 Alexa Revello FR River Ridge 2:30.53 3:44.04 2:55.03 3:37.04 2:46.28 3:23.04 -
20 Riley Spadaro 6 Citrus Park Christian 2:38.36 2:26.04 2:55.95 2:08.45 2:29.56 3:18.83 -
25 Marlee Irvin FR River Ridge 2:10.25 2:38.80 2:58.42 3:12.70 2:15.60 2:37.01 -
26 Zina Grechniw 9 Bishop McLaughlin Catholi 2:48.48 3:17.16 2:59.23 3:42.25 3:15.36 2:25.18 -
26 Holly Niggebrugge 9 Bishop McLaughlin Catholi 3:29.70 2:21.60 2:59.23 2:52.06 2:52.06 2:55.65 -
29 Jillian Marzicola FR River Ridge 2:40.34 3:41.59 3:00.15 3:18.17 3:28.98 2:45.74 -
30 Gwendolyn Cocuzza FR River Ridge 2:44.02 2:22.15 3:02.24 2:11.22 2:34.91 2:23.97 -
31 Giana Bartolomeo   Nature Coast Tech 2:15.66 3:06.99 3:03.32 3:54.65 3:39.99 3:58.32 -
32 Rachel Van Ooyen 10 Gulf HS 2:45.50 2:19.75 3:03.88 3:29.63 2:30.79 3:29.63 -
33 Kori Shackelford FR Clearwater 2:20.21 2:31.28 3:04.48 3:30.31 2:55.26 3:24.78 -
34 Aspen Maestas 9 Gulf HS 4:11.67 2:35.03 3:21.33 3:09.25 2:59.19 2:49.12 -
35 Elizabeth Stacey 9 Gulf HS 2:38.57 3:27.36 3:23.29 3:15.16 3:55.82 3:51.75 -
36 Alice Hao 9 Bishop McLaughlin Catholi 2:56.36 2:48.16 3:25.07 2:39.96 4:10.19 4:04.04 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Jenson Mayer JR Citrus Park Christian 3:17.53 2:38.02 2:01.68 2:50.67 2:25.38 2:41.18 2:04.84 2
9 Taylor Sabo SR Clearwater 3:12.42 2:41.69 3:12.42 2:14.21 3:12.42 3:15.65 2:02.89 -
12 Madelyn Spadaro 8 Citrus Park Christian 3:11.77 2:43.90 3:28.16 3:18.32 2:43.90 2:58.66 2:45.54 -
16 Caitlyn Culpepper FR Sunlake 2:13.41 2:51.03 3:26.95 2:25.38 3:26.95 3:42.34 2:08.28 -
17 Jenna LaPlume SR Clearwater 3:32.87 2:53.06 3:32.87 2:21.91 3:27.68 2:59.99 2:01.15 -
18 Kristin Rood JR Clearwater Central Catholic 2:44.50 2:55.00 3:21.25 2:35.75 2:56.75 2:55.00 2:14.75 -
21 Chigozie Ikegwu JR Osceola (Seminole) 2:44.34 2:56.71 3:09.08 2:53.18 2:51.41 2:03.70 3:07.32 -
22 Hanah Caldi   Nature Coast Tech 3:44.83 2:57.03 3:28.90 2:32.25 2:49.95 3:04.12 3:43.06 -
23 Jaida Hall JR Mitchell 3:50.31 2:57.16 2:30.59 2:21.73 3:29.05 2:28.82 3:45.00 -
24 Emily Altwies JR Mitchell 3:19.33 2:57.97 3:37.13 2:49.08 2:40.18 3:26.45 2:31.28 -
28 Kayla Coopers   Nature Coast Tech 2:16.58 2:59.70 2:27.36 2:14.78 3:15.88 3:30.25 3:48.22 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Meadow Millett SO Mitchell 1:51.87 2:57.00 2:21.60 2:58.42 2:54.17 2:08.86 10
2 Jacquelyn Abanses SO George Steinbrenner 2:00.57 2:00.57 2:25.26 1:47.50 3:07.39 2:09.29 8
3 Andrea Ballestero FR Osceola (Seminole) 1:45.64 2:58.55 2:28.79 1:51.60 2:16.89 2:02.01 6
4 Sarah Magee SR George Steinbrenner 3:03.44 1:59.23 2:32.86 1:51.59 2:58.85 2:06.88 5
5 Vanessa Galiano FR East Lake 3:00.04 2:01.06 2:35.20 3:07.80 2:16.58 1:48.64 4
6 Elise Noll JR Land O'Lakes 2:10.87 2:29.56 2:35.79 2:04.64 2:13.98 2:17.10 3
8 Anna Breede FR George Steinbrenner 3:11.89 2:44.93 2:38.58 2:49.68 2:37.00 2:32.24 1
10 Cathryne Newport SO Sunlake 2:37.75 2:16.60 2:42.62 2:32.87 2:00.34 2:39.37 -
11 Kaitlyn Arko JR George Steinbrenner 3:15.16 1:53.85 2:42.63 2:55.64 2:21.49 2:06.86 -
14 Alex Meyer 12 Bishop McLaughlin Catholi 1:58.39 2:41.74 2:46.74 3:01.75 3:16.76 3:31.76 -
15 Haley Lyons SO Osceola (Seminole) 2:47.36 3:29.63 2:49.05 3:09.34 2:40.60 2:18.63 -