March 23, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Boys 200m Dash

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Domictress Robinson SO Ribault 21.56 0.1
2 Marlon Brooks SR Raines 21.61 0.1
3 Aaron Bell SO Terry Parker 21.70 0.1
4 Regart Fourie SO IMG Academy 21.80 0.1
5 Keandre Collins JR Sarasota 21.94 1.8
6 Michael Harris SR IMG Academy 21.99 0.1
7 Jacob Miley SR Flagler Palm Coast 22.06 1.8
8 Nathan Edwards SR First Academy (Orlando) 22.11 1.8
9 Kesean Brown SO Oak Hall 22.17 0.1
10 Michael Williams SR Buchholz 22.41 1.8
11 Carlton Gantt SR Ribault 22.46 1.8
12 Marcus Floyd SR Middleburg 22.47 0.1
13 Trevon Peterson JR Raines 22.54 0.1
14 Jordan Carson SR Ribault 22.57 0.1
15 Zack Nelson SR Bartram Trail 22.61 1.5
15 T.J. Hines SR Buchholz 22.61 1.0
17 Cornelius Cooks SO Ed White 22.68 0.9
18 Tyrice Peterson JR Raines 22.71 0.1
19 Chase Ruskin SR Bartram Trail 22.81 1.8
20 Nazario Jones SR Raines 22.84 1.5
21 Deacon Mills JR Niceville 22.85 0.1
22 Aaron Ramirez SR Fleming Island 22.89 1.5
23 William Koch JR Niceville 22.94 1.0
24 Andre Taylor JR Oakleaf 22.99 1.4
25 Jamond Handy SR Raines 23.00 -0.1
26 David Bradford SR Ed White 23.03 0.9
27 Sage Keys SR Buchholz 23.05 1.0
28 Donovan Thomas JR Oakleaf 23.07 0.4
29 Quincy Burroughs FR Raines 23.08 1.0
30 Jaren Hamilton 8 P. K. Yonge 23.09 1.0
31 Brady Mitchell SO Geneva School 23.13 0.9
32 Devon Lewis SO Mandarin 23.14 0.9
33 Quandarius Smith SO Buchholz 23.18 1.0
34 Gabriel Melvin FR Atlantic Coast 23.20 0.5
34 Corey McDaniels SR St. Johns Country Day 23.20 0.1
36 Ash’shfi Sabur JR Sarasota 23.21 1.0
37 Aaron Blunt JR Ribault 23.31 0.9
38 Eric Weatherly FR Bartram Trail 23.34 1.0
38 Jett Isley SR St. Johns Country Day 23.34 1.0
38 Brian Brown SO Mandarin 23.34 0.1
41 Keanan Restall SR Orange Park 23.35 0.1
42 Ryan Clark JR Flagler Palm Coast 23.36 0.5
43 Anthony Havens SR Middleburg 23.37 0.9
44 Jordan Hogan JR Creekside 23.38 0.9
45 Kai Hedgemon SR Atlantic Coast 23.40 0.5
46 Rickey Embry JR Oakleaf 23.43 -0.1
47 James Fuller JR New Smyrna Beach 23.47 0.4
48 James Colby-Hill SR Atlantic Coast 23.51 0.5
48 Johnnie Hayes SR Sarasota 23.51 0.1
50 Markez Sermons SO Orange Park 23.58 +0.0
51 Lyle Williams SR Atlantic Coast 23.59 0.4
52 Jeffrey Stiles FR Bartram Trail 23.60 1.0
53 Cainan Walker JR Orange Park 23.61 -0.1
53 Teddrick Thomas JR Flagler Palm Coast 23.61 -0.3
55 Devin Grind SO Fleming Island 23.64 0.1
56 Devon Durham JR New Smyrna Beach 23.68 0.1
57 Max McClendon JR University Christian 23.77 0.4
58 Gregory Richards SR Buchholz 23.78 1.0
59 Domenic Altomare SR Bartram Trail 23.84 0.4
59 Darrian Session SO Matanzas 23.84 0.4
61 Tyler McArdle SO First Academy (Orlando) 23.85 1.0
62 Eyin Cole SR Niceville 23.86 0.1
63 Azareye’h Thomas FR Niceville 23.87 -0.1
64 Deandre Daniels JR Buchholz 24.03 0.4
64 Roman Prestarri JR Niceville 24.03 0.1
66 Darius Harris SO Fleming Island 24.04 -0.1
67 Antwaun Cooper SR Orange Park 24.10 0.4
68 Noah Straley FR Bishop Kenny 24.13 0.5
69 Dylan Gambone SR Flagler Palm Coast 24.14 0.5
70 Michael Heinz SO Ponte Vedra 24.22 0.5
70 Bryce Jefferson SR P. K. Yonge 24.22 0.4
72 Nicholas Morrison JR Niceville 24.24 0.4
73 Adam Kapperman SR Creekside 24.26 1.9
73 Ericksen McConnell SO Orange Park 24.26 0.4
75 Del Ducharme SR P. K. Yonge 24.29 0.4
76 DeQuan King FR Raines 24.33 0.4
77 Ellis Davis FR Mandarin 24.38 0.4
78 Savion Douglas JR New Smyrna Beach 24.40 -0.3
79 Cooper Welsh SO Creekside 24.41 0.4
80 Daniel Castellanos JR IMG Academy 24.45 0.4
81 Tristan Taylor FR Flagler Palm Coast 24.49 0.1
82 Damarius Kierce FR Raines 24.51 0.3
82 Alejandro Castelo-Galliano SR Bishop Kenny 24.51 0.1
84 Landen Frazier FR Creekside 24.52 0.5
85 Nathan Lewis JR Buchholz 24.64 0.3
86 Jerry Payne JR Keystone Heights 24.67 -0.3
87 Phillip Miller SO P. K. Yonge 24.68 0.4
88 Ryan Tevlin JR Creekside 24.77 1.4
89 Jake Thorpe FR Creekside 24.78 0.4
89 Trey Roberts JR Ed White 24.78 0.5
91 Cameron Smith SO First Coast 24.80 1.5
92 Christopher Kemp SO Oakleaf 24.81 0.3
93 Jorden Flowers FR Creekside 24.83 0.5
94 Terell Maxwell SO Creekside 24.84 0.4
95 Christopher Brown FR Fleming Island 24.91 +0.0
96 Jalen Middleton SO First Academy (Orlando) 24.95 1.0
97 Antonio Carter FR Creekside 24.98 1.4
98 Dylan Nobles FR Providence 25.03 +0.0
99 Brandon Marchand SR Creekside 25.05 0.4
100 Dominique Harrison FR First Coast 25.10 0.4
100 Luke Brunell JR Episcopal 25.10 -0.3
102 Franco Pore SR Bishop Kenny 25.13 0.5
103 Michael Robinson FR Palm Beach Central 25.16 -0.1
103 Christian Feipel SO First Academy (Orlando) 25.16 +0.0
105 Michael Gregory JR Creekside 25.25 1.4
106 Ja'mon Gracin SO University Christian 25.28 +0.0
107 Jayce Friendly SO Matanzas 25.29 0.1
108 Luis Trejo SR Ponte Vedra 25.31 0.1
109 Samuel Airheart SO Bishop Kenny 25.33 +0.0
110 L. Carter Chappell FR Providence 25.39 0.4
111 Andre Stamper SO Episcopal 25.59 +0.0
112 Nick Deese SR Buchholz 25.62 +0.0
113 Gavin Flynt SO Creekside 25.83 1.9
114 Justin Denis SO Buchholz 25.92 +0.0
115 Jalen Jones FR Oakleaf 25.98 0.4
116 Lucas Sams SO Bishop Kenny 26.09 +0.0
117 Enicro Poredes FR Father Lopez 26.16 0.6
118 Shuaib Battle SO Raines 26.28 +0.0
119 Tristan Pagano SO Father Lopez 26.37 0.6
120 Johnathan White SR Bishop Kenny 26.76 0.6
121 Jack Boyd FR Providence 27.08 +0.0
122 Todd Stephansen SR Buchholz 28.20 1.4
123 Saiyan Mosley SR Bishop Kenny 29.18 +0.0
124 Harry Yang SO Father Lopez 29.85 0.6
125 Tyler Strausbaugh SO St. Joseph 29.90 1.9
126 Dominic Freeman FR New Smyrna Beach 31.41 1.9
  Brandon Marshall SR Raines DNF -
Boys 200m Dash Section 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Domictress Robinson SO Ribault 21.56
2 Marlon Brooks SR Raines 21.61
3 Aaron Bell SO Terry Parker 21.70
4 Regart Fourie SO IMG Academy 21.80
6 Michael Harris SR IMG Academy 21.99
9 Kesean Brown SO Oak Hall 22.17
12 Marcus Floyd SR Middleburg 22.47
13 Trevon Peterson JR Raines 22.54
Boys 200m Dash Section 2
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Keandre Collins JR Sarasota 21.94
7 Jacob Miley SR Flagler Palm Coast 22.06
8 Nathan Edwards SR First Academy (Orlando) 22.11
10 Michael Williams SR Buchholz 22.41
11 Carlton Gantt SR Ribault 22.46
19 Chase Ruskin SR Bartram Trail 22.81
Boys 200m Dash Section 3
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Zack Nelson SR Bartram Trail 22.61
20 Nazario Jones SR Raines 22.84
22 Aaron Ramirez SR Fleming Island 22.89
91 Cameron Smith SO First Coast 24.80
Boys 200m Dash Section 4
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Jordan Carson SR Ribault 22.57
18 Tyrice Peterson JR Raines 22.71
21 Deacon Mills JR Niceville 22.85
34 Corey McDaniels SR St. Johns Country Day 23.20
38 Brian Brown SO Mandarin 23.34
48 Johnnie Hayes SR Sarasota 23.51
55 Devin Grind SO Fleming Island 23.64
56 Devon Durham JR New Smyrna Beach 23.68
62 Eyin Cole SR Niceville 23.86
Boys 200m Dash Section 5
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 William Koch JR Niceville 22.94
27 Sage Keys SR Buchholz 23.05
29 Quincy Burroughs FR Raines 23.08
33 Quandarius Smith SO Buchholz 23.18
36 Ash’shfi Sabur JR Sarasota 23.21
52 Jeffrey Stiles FR Bartram Trail 23.60
96 Jalen Middleton SO First Academy (Orlando) 24.95
Boys 200m Dash Section 6
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Cornelius Cooks SO Ed White 22.68
26 David Bradford SR Ed White 23.03
31 Brady Mitchell SO Geneva School 23.13
32 Devon Lewis SO Mandarin 23.14
37 Aaron Blunt JR Ribault 23.31
43 Anthony Havens SR Middleburg 23.37
44 Jordan Hogan JR Creekside 23.38
Boys 200m Dash Section 7
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 T.J. Hines SR Buchholz 22.61
30 Jaren Hamilton 8 P. K. Yonge 23.09
38 Eric Weatherly FR Bartram Trail 23.34
38 Jett Isley SR St. Johns Country Day 23.34
58 Gregory Richards SR Buchholz 23.78
61 Tyler McArdle SO First Academy (Orlando) 23.85
Boys 200m Dash Section 8
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
47 James Fuller JR New Smyrna Beach 23.47
51 Lyle Williams SR Atlantic Coast 23.59
57 Max McClendon JR University Christian 23.77
59 Domenic Altomare SR Bartram Trail 23.84
67 Antwaun Cooper SR Orange Park 24.10
73 Ericksen McConnell SO Orange Park 24.26
77 Ellis Davis FR Mandarin 24.38
100 Dominique Harrison FR First Coast 25.10
Boys 200m Dash Section 9
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
34 Gabriel Melvin FR Atlantic Coast 23.20
42 Ryan Clark JR Flagler Palm Coast 23.36
45 Kai Hedgemon SR Atlantic Coast 23.40
48 James Colby-Hill SR Atlantic Coast 23.51
68 Noah Straley FR Bishop Kenny 24.13
69 Dylan Gambone SR Flagler Palm Coast 24.14
Boys 200m Dash Section 10
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
53 Teddrick Thomas JR Flagler Palm Coast 23.61
78 Savion Douglas JR New Smyrna Beach 24.40
86 Jerry Payne JR Keystone Heights 24.67
100 Luke Brunell JR Episcopal 25.10
Boys 200m Dash Section 11
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Jamond Handy SR Raines 23.00
46 Rickey Embry JR Oakleaf 23.43
53 Cainan Walker JR Orange Park 23.61
63 Azareye’h Thomas FR Niceville 23.87
66 Darius Harris SO Fleming Island 24.04
103 Michael Robinson FR Palm Beach Central 25.16
  Brandon Marshall SR Raines DNF
Boys 200m Dash Section 12
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
70 Bryce Jefferson SR P. K. Yonge 24.22
72 Nicholas Morrison JR Niceville 24.24
75 Del Ducharme SR P. K. Yonge 24.29
79 Cooper Welsh SO Creekside 24.41
80 Daniel Castellanos JR IMG Academy 24.45
87 Phillip Miller SO P. K. Yonge 24.68
94 Terell Maxwell SO Creekside 24.84
110 L. Carter Chappell FR Providence 25.39
Boys 200m Dash Section 13
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Donovan Thomas JR Oakleaf 23.07
59 Darrian Session SO Matanzas 23.84
89 Jake Thorpe FR Creekside 24.78
99 Brandon Marchand SR Creekside 25.05
Boys 200m Dash Section 14
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
70 Michael Heinz SO Ponte Vedra 24.22
84 Landen Frazier FR Creekside 24.52
89 Trey Roberts JR Ed White 24.78
93 Jorden Flowers FR Creekside 24.83
102 Franco Pore SR Bishop Kenny 25.13
Boys 200m Dash Section 15
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
41 Keanan Restall SR Orange Park 23.35
64 Roman Prestarri JR Niceville 24.03
81 Tristan Taylor FR Flagler Palm Coast 24.49
82 Alejandro Castelo-Galliano SR Bishop Kenny 24.51
107 Jayce Friendly SO Matanzas 25.29
108 Luis Trejo SR Ponte Vedra 25.31
Boys 200m Dash Section 16
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
95 Christopher Brown FR Fleming Island 24.91
98 Dylan Nobles FR Providence 25.03
106 Ja'mon Gracin SO University Christian 25.28
111 Andre Stamper SO Episcopal 25.59
116 Lucas Sams SO Bishop Kenny 26.09
Boys 200m Dash Section 17
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
103 Christian Feipel SO First Academy (Orlando) 25.16
109 Samuel Airheart SO Bishop Kenny 25.33
114 Justin Denis SO Buchholz 25.92
121 Jack Boyd FR Providence 27.08
123 Saiyan Mosley SR Bishop Kenny 29.18
Boys 200m Dash Section 18
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
117 Enicro Poredes FR Father Lopez 26.16
119 Tristan Pagano SO Father Lopez 26.37
120 Johnathan White SR Bishop Kenny 26.76
124 Harry Yang SO Father Lopez 29.85
Boys 200m Dash Section 19
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
73 Adam Kapperman SR Creekside 24.26
113 Gavin Flynt SO Creekside 25.83
125 Tyler Strausbaugh SO St. Joseph 29.90
126 Dominic Freeman FR New Smyrna Beach 31.41
Boys 200m Dash Section 20
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Andre Taylor JR Oakleaf 22.99
88 Ryan Tevlin JR Creekside 24.77
97 Antonio Carter FR Creekside 24.98
105 Michael Gregory JR Creekside 25.25
122 Todd Stephansen SR Buchholz 28.20
Boys 200m Dash Section 21
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
50 Markez Sermons SO Orange Park 23.58
112 Nick Deese SR Buchholz 25.62
118 Shuaib Battle SO Raines 26.28
Boys 200m Dash Section 22
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
82 Damarius Kierce FR Raines 24.51
85 Nathan Lewis JR Buchholz 24.64
92 Christopher Kemp SO Oakleaf 24.81
Boys 200m Dash Section 23
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
64 Deandre Daniels JR Buchholz 24.03
76 DeQuan King FR Raines 24.33
115 Jalen Jones FR Oakleaf 25.98