March 30, 2019
|
George Steinbrenner - Lutz, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lucas Caragiulo JR Riverview (Sarasota) 1:58.59 10
2 Edward Scheid JR Sunlake 1:58.80 8
3 Michael Holden SR Lake Wales 2:00.72 6
4 Stephen Ward SR Lake Wales 2:00.93 5
5 Anthony Dimarco JR Wiregrass Ranch 2:01.40 4
6 Joesem Torres Colon SO Lake Wales 2:02.32 3
7 Alejandro Medina SR Wiregrass Ranch 2:03.23 2
8 Hunter Snell SR Kathleen 2:04.74 1
9 Sean Doherty JR Jesuit (Tampa) 2:05.87 -
10 Cade Whitfield SO Sunlake 2:07.49 -
11 Tobias Klenk JR Admiral Farragut 2:08.63 -
12 Braden Mitchell SO Land O'Lakes 2:09.45 -
13 Hunter Oppedal SR Harmony 2:09.88 -
14 Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) 2:09.95 -
15 Isaac Addison FR Jesuit (Tampa) 2:10.17 -
16 Dominic Burleson SR Sunlake 2:11.11 -
17 Joseph Gonzalez SR Countryside 2:11.48 -
18 Dakota Gates SR Countryside 2:11.68 -
19 Luke Osterberger JR Tampa Catholic 2:12.57 -
20 Zane Davis FR Riverview (Sarasota) 2:13.94 -
21 Ronnie Aeschleman JR George Steinbrenner 2:15.48 -
22 Nicholas Costantino SO Mitchell 2:15.98 -
23 Kevin Velazquez FR Alonso 2:16.03 -
24 Emanuel Alvarez JR Wiregrass Ranch 2:16.06 -
25 Jonathan Draper SR Harmony 2:16.18 -
26 Jaden Simpson JR George Steinbrenner 2:16.33 -
27 Evan Carpenter FR Mitchell 2:16.36 -
28 Nathan Biehl SR Seffner Christian 2:17.42 -
29 Nate Padilla SR Alonso 2:17.52 -
30 Chris Vega FR Riverview (Sarasota) 2:17.76 -
31 Cristian Rodriguez JR King 2:18.63 -
32 Cole Kolodetsky JR Admiral Farragut 2:19.12 -
33 Addison Cooper FR Mitchell 2:20.43 -
34 Khalil Muhammad SO Tampa Bay Tech 2:20.60 -
35 Tyler Clontz FR Sickles 2:22.22 -
36 Elijah Floyd JR Tampa Bay Tech 2:31.79 -
37 Blake Devisfruto SO Seffner Christian 2:36.17 -
38 Hao Lee SO Tampa Bay Tech 2:39.88 -
39 Caleb Soto FR Alonso 2:45.94 -
  Colin Boni JR Sickles DNS   
  Ronnie Brown JR Dunbar DNS   
  Jaden Morgan SO Sickles DNS   
  Elijah Oquendo SR Lakeland DNS   
  Ludcheel Colas JR Sunlake DNS   
  Gary Wallace JR Alonso DNS   
  Ber'Nargey Jackson SO Dunbar DNS   
  Alex Morales Ramos JR Wiregrass Ranch DNS   
  Simon Ryan SO Seffner Christian DNS   
  Joseph Cotto SO Lake Wales DNS   
  Brandon Castillo SO Land O'Lakes DNS   
  Adam Hahn SR Land O'Lakes DNS   
  Joshua Minor JR Riverview (Sarasota) DNS   
  Keyon Joyce JR King DNS   
  Josiah Watkins SO Seffner Christian DNS   
  Philip Henderson JR Admiral Farragut DNS   
  Alex Fiorillo SR Admiral Farragut DNS   
  Brenden Martensen SR Sickles DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lucas Caragiulo JR Riverview (Sarasota) 1:58.59 10
2 Edward Scheid JR Sunlake 1:58.80 8
3 Michael Holden SR Lake Wales 2:00.72 6
4 Stephen Ward SR Lake Wales 2:00.93 5
5 Anthony Dimarco JR Wiregrass Ranch 2:01.40 4
6 Joesem Torres Colon SO Lake Wales 2:02.32 3
7 Alejandro Medina SR Wiregrass Ranch 2:03.23 2
8 Hunter Snell SR Kathleen 2:04.74 1
9 Sean Doherty JR Jesuit (Tampa) 2:05.87 -
10 Cade Whitfield SO Sunlake 2:07.49 -
16 Dominic Burleson SR Sunlake 2:11.11 -
  Philip Henderson JR Admiral Farragut DNS   
  Ludcheel Colas JR Sunlake DNS   
  Keyon Joyce JR King DNS   
  Alex Morales Ramos JR Wiregrass Ranch DNS   
  Alex Fiorillo SR Admiral Farragut DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Tobias Klenk JR Admiral Farragut 2:08.63 -
14 Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) 2:09.95 -
15 Isaac Addison FR Jesuit (Tampa) 2:10.17 -
17 Joseph Gonzalez SR Countryside 2:11.48 -
18 Dakota Gates SR Countryside 2:11.68 -
20 Zane Davis FR Riverview (Sarasota) 2:13.94 -
21 Ronnie Aeschleman JR George Steinbrenner 2:15.48 -
23 Kevin Velazquez FR Alonso 2:16.03 -
24 Emanuel Alvarez JR Wiregrass Ranch 2:16.06 -
26 Jaden Simpson JR George Steinbrenner 2:16.33 -
28 Nathan Biehl SR Seffner Christian 2:17.42 -
30 Chris Vega FR Riverview (Sarasota) 2:17.76 -
31 Cristian Rodriguez JR King 2:18.63 -
  Gary Wallace JR Alonso DNS   
  Elijah Oquendo SR Lakeland DNS   
  Adam Hahn SR Land O'Lakes DNS   
  Brandon Castillo SO Land O'Lakes DNS   
  Joshua Minor JR Riverview (Sarasota) DNS   
  Ber'Nargey Jackson SO Dunbar DNS   
  Ronnie Brown JR Dunbar DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Braden Mitchell SO Land O'Lakes 2:09.45 -
13 Hunter Oppedal SR Harmony 2:09.88 -
19 Luke Osterberger JR Tampa Catholic 2:12.57 -
22 Nicholas Costantino SO Mitchell 2:15.98 -
25 Jonathan Draper SR Harmony 2:16.18 -
27 Evan Carpenter FR Mitchell 2:16.36 -
29 Nate Padilla SR Alonso 2:17.52 -
32 Cole Kolodetsky JR Admiral Farragut 2:19.12 -
33 Addison Cooper FR Mitchell 2:20.43 -
34 Khalil Muhammad SO Tampa Bay Tech 2:20.60 -
35 Tyler Clontz FR Sickles 2:22.22 -
36 Elijah Floyd JR Tampa Bay Tech 2:31.79 -
37 Blake Devisfruto SO Seffner Christian 2:36.17 -
38 Hao Lee SO Tampa Bay Tech 2:39.88 -
39 Caleb Soto FR Alonso 2:45.94 -
  Jaden Morgan SO Sickles DNS   
  Brenden Martensen SR Sickles DNS   
  Colin Boni JR Sickles DNS   
  Joseph Cotto SO Lake Wales DNS   
  Josiah Watkins SO Seffner Christian DNS   
  Simon Ryan SO Seffner Christian DNS